Beroepskracht nodig voor het project 'Mensen zonder werk' SLAGERIJ BLANKENBURGH Snel's Slagerijen Mulder Onbekenden strooiden zout rond populieren Heinkenszand Zeven autoboxen voor bewoners Kerkeweg3 TAPIJTEN EN GBRDIJNEN PZC/ streek VROOMS DREESMANN VLISSINGSE WERKGROEP (JEUGDWERKLOOSHEID: Manchet Rock port binnenhuis WEEK-TIP Zuur- prikker roestvrij staal) Slechts Ei 5,95 ■(normaal: 9.95) ACTIVITEITEN NIET ALLEEN VOOR JONGEREN VLISSINGEN - De commissie voor het welzijnsbeleid van jeugd en jongeren in Vlissingen (Beraadjewcl) pleit voor een verbreding van de activiteiten voor werklozen, instelling van een plaatselijke stuurgroep voor begelei ding van het op te zetten project 'men sen zonder werk', aantrekking van een beroepskracht en het scheppen van een mogelijkheid om inkomstenbrief jes in te leveren bij ontmoetingsplaat- :an het sociaal-cultureel werk. Dit staat te lezen in de nota 'uitgewerkt beleid' voor het project 'mensen zon der werk', die is samengesteld door de commissie 'Beraadjewcl'. De provinciale stuurgroep werkloos- leid heeft eind vorig jaar het college /an b en w van Vlissingen verzocht de nogelijkheden te onderzoeken tot het ipzetten van een project 'mensen zon- ler werk'. Het Vormingscentrum voor long Volwassenen (VJV) in Vlissingen vas al eerder, in 1975 en 1976, begonnen net een proefproject, gericht op werk- oze jongeren. In het begin van 1978 be- het VJV officiéél met het project eugdwerkloosheid, dat aanvankelijk 'ooral zijn activiteiten had in de rich- ing van de creativiteit In september dat jaar kwam er wat meer ruimte 'oor andere activiteiten, zoals de 'open ichool'. Het college van b en w van Vlis- ilngen gaf op 12 januari, naar aanlei- ling van het verzoek van de provinciale ituurgroep, de opdracht aan de.com- nissie Beraadjewel om te onderzoeken, velke mogelijkheden er zijn om dit iroject jeugdwerkloosheid breder op te ietten voor alle leeftijdsgroeperingen. De commissie heeft volgens R. Goede- uondt en H. Overdam van de commis sie deze opdracht aanvaard, maar laarbij de opmerking geplaatst, dat Beraadjewel eigenlijk een commissie is /oor jeugdwelzijn, terwijl het project mensen zonder werk' voor alle leeftij den zou moeten worden opgezet. Maar aanleiding van het verzoek van burgemeester en wethouders van Vlis singen is een werkgroep (jeugdwerk loosheid opgezet, waarin naast verte genwoordigers van de commissie Be raadjewel ook zitting hebben verte genwoordigers van het VJV, Gemeen telijke Sociale Dienst, stichting Sociaal Kultureel Werk ISKWI, stichting So ciaal KultureleAktiviteiten, (SKA) Vlisslngs Ontspannings Centrum 'De Piek', de stichting Opbouwwerk en de heer A. H. Coomans van de provinciale stuurgroep werkloosheid als adviseur. De nota 'uitgewerkt beleid' pleit voor opheffing van de werkgroep werkloos heid van de commissie Beraadjewel en van de bestaande begeleidingscom missie van het VJV-project, zodra de stuurgroep voor de begeleiding van het project 'mensen zonder werk' is geïnst alleerd. De nota pleit verder voor een samenstelling van de stuurgroep uit êên of meer wethouders, de werkgevers- en werknemersorganisaties, het gewes telijk arbeidsbureau, de gemeentelijke sociale dienst, het bureau landelijk contact van het ministerie van CRM en de rijksconsulent voor complementaire sociale voorzieningen. Voor een goede afstemming van de dagelijkse werk zaamheden en programma's van de uitvoerende instellingen kan volgens de nota een 'overleg van uitvoerende werkers' in het leven worden geroepen. zonder Werk' Voor de uitvoering van hew de activiteiten denken wij verder aan de stichtingen SKA. SKW en op langere termijn ook 'De Piek', aldus de ze medewerkers aan de nota. De activi teiten vinden echter plaats onder ver antwoordelijkheid van het gemeente bestuur. Werklozen Het aantal werklozen in Vlissingen bedraagt volgens de samenstellers van de nota ongeveer 1000, in zoverre zij geregistreerd zijn bij het arbeids bureau. Daarnaast is er nog een zoge naamde verborgen werkloosheid. Vol gens de nota kan worden uitgegaan van 1221 uitkeringsgerechtigden in het kader van de WAO in november van dit jaar. Daarnaast zouden er nog vele vrouwen zijn die geen heil meerzien in een inschrijving bij het arbeids bureau, omdat zij toch geen werk kun nen krijgen. Het totale aantal werklo zen kan volgens de samenstellers van de nota worden geschat op ongeveer 3000. De samenstellers van de nota zeggen te hopen, dat nog in november b en w het de gemeenteraad zullen voorstellen om de aanbevelingen van de nota over te nemen. Deze spoed zou noodzakelijk zijn, in verband met de fmanciering, waarvoor subsidie aangevraagd zou moeten worden bij het ministerie van sociale zaken en een rijksbijdrage moet worden gevraagd van het ministerie van CRM. Een bedrag van 18.300.- zou nog voor rekening van de gemeente komen. Coördinator Collecte MARIEKERKE - De Zeeuwse collecte heeft in de gemeente Mariekerke totaal ƒ991,52 opgebracht, waarvan in Aag- tekerke 339,18. in Grijpskerke 397,09 en in Meliskerke 255,25. De samenstellers van de nota zien het als een noodzaak, dat een projectcoör dinator wordt aangetrokken voor het goed laten functioneren van de stuurgroep en voor de begeleiding van het 'overleg van uitvoerende werkers'. Deze zou volgens <?e nota kunnen wor den aangetrokken in gemeentelijk dienstverband, in het kader van de werkgelegenheidsverruimende maat regelen. Van die functionaris mogen volgens de nota ook bijdragen worden verwacht aan een analyse van het werklozenbestand. in samenwerking met de gemeentelijke sociale dienst en het g.a.b.. een onderzoek naar de be hoeften onder de Vlissingse werklozen, de organisatie van wekelijkse vor- mingsdagen voor geplaatsten in het kader van de WV-maatregel, regionale samenwerkingen aan de voorbereiding van een werkplan. ..Het project jeugdwerkloosheid' van het VJV heeft als basis gediend voor het op te zetten project 'mensen zonder werk', dat echter veel breder geörienteerd zal worden, verklaren R. Goedemondt en H. Overdam in hun toelichting op de nota. „Het project van het VJV zal een onderdeel kunnen vor men van het nieuwe project 'mensen BEHEERDER NATUURMONUMENTEN: DIT IS ONBEGRIJPELIJKE ZAAK MEERDERHEID RAAD WESTKAPELLE AKKOORD HEINKENSZAND - Het bomenbe- stand van de Vereniging tot behoud van natuurmonumenten is de laatste tijd regelmatig aan vernielingen on derhevig. Zo is enkele dagen geleden de grond rondom 25 populieren aan de Zanddijk te Heinkenszand met zout bestrooid. De kans dat de bomen ster ven is nu zeer groot. De populieren zijn dit jaar geplant. De vereniging tot be houd van natuurmonumenten zal alle methoden, zoals het spoelen met zoet water, aanwenden om de bomen te redden. Mocht dit niet meer baten, dan zullen nieuwe bomen worden geplant. Met een en ander is ongeveer 1000 gul den gemoeid. Natuurmonumentenbeheerder voor Zeeland J. L. Damen deelt desgevraagd mee, dat de vereniging de laatste tijd wel meer met dit soort vandalisme wordt geconfronteerd. Meestal beper ken de activiteiten zich tot de jonge bomen, omdat die op een 'zachte' wijze, dus bijvoorbeeld met zout, om het leven gebracht kunnen worden. „Met grote bomen gaat het natuurlijk niet zo mak kelijk, die krijg je niet met een zakje zout weg. En kappen en zagen valt te veel op", zegt Damen. Volgens de beheerder zitten de dader(s) goed mis als zij menen dat er voor de dode bomen geen nieuwe terug komen: „Wij blijven gewoon net zo lang plan ten, totdat de bomen er definitief staan". De reden voor het toebrengen van schade aan de bezittingen van de ver eniging tot behoud van natuurmonu menten is volgens de beheerder mees tal 'overdreven angst' Hij noemt in dit kader de overlast van vallende blade ren. het onttrekken van licht aan iland bouwgrond en het in de weg staan van bomen. Damen steekt niet onder stoe len of banken dat de relatie met de ag rariërs 'niet al te best' is. hoewel er de laatste tijd sprake is van een groter we derzijds begrip. Hij geeft te kennen dat de vereniging juist een groot voorstander van een overlegsituatie is: „Wij zijn altijd bereid te praten, maar met dergelijke streken zoals in Heinkenszand kweek je er gernis tussen ons en andere betrokke nen- Ik geef toe dat het op een hele hoop dijken tot nu toe ontbreekt aan een goed beheer, maar dit Vind ik toch een onbegrijpelijke zaak". Natuurmonumenten heeft geen pas klare oplossingen om herhalingen in de toekomst te voorkomen. Wel is er over leg gepleegd met de rijkspolitie, groep Borsele en de veldpolitie van Zeeland. Er zal een strengere controle en een ver scherpt toezicht worden gehouden- WESTKAPELLE - Vijftien van de in totaal 22 te bouwen autoboxen in het bestemmingsplan Kerkeweg IV te Westkapelle worden toegewezen aan toekomstige bewoners van dit plan. De overige (7) auloboxen worden toege wezen aan zeven bewoners van het plan Kerkeweg III, die hiertoe een aanvraag hadden ingediend. De ge meenteraad besloot maandag met een stemverhouding van vijf tegen twee tot deze verdeling van het aantal auto boxen. Voor de overige aanvragers wordt op korte termijn bezien op wel ke wijze aan hun verlangens kan wor den tegemoetgekomen. De raadsleden J Houmes (SGP) en J. P. Minderhoud (Gemeentebelang) stem den tegen het voorstel. De beide raadsleden waren van mening dat de directe omwonenden van plan Ker keweg IV (eigenlijk bewoneis van plan I),die nu'niet voor een autobox in aan merking komen, alsnog een kans voor een box in plan IV moeten krijgen als blijkt dat geen alternatief kan worden gevonden voor de bouw van autoboxen in de Huijgensstraat of aan de noordzij de van de nieuwe algemene be graafplaats. In de Huijgensstraat (aan de oostzijde van het binnenterrein tus sen de Torenstraat en Huijgensstraat) zou plaats zijn vo jr acht autoboxen. Op het perceel grond aan de noordzijde van de begraafplaats zouden zestien boxen kunnen worden gebouwd. De raadsle den en wethouders van PvdA en CDA konden zich wel met het voorstel ver enigen. De zeven bewoners van het plan Kerkeweg III. die voor een box in aan merking komen, wonen op de nummers 3.4,5,11.17.18 en 20. In plan Kerkeweg IV liggen 21 percelen waar geen auto boxen kunnen worden gebouwd. De meerderheid van de gemeenteraad vindt het 'redelijk' de genoemde zeven bewoners van plan Kerkeweg III voor een autobox in aanmerking te laten komen, omdat een aantal mensen in plan III enkele jaren geleden niet in staat was een perceel grond voor een box in dat plan aan te schaffen. De gemeenteraad kon zich maandag middag in grote lijnen verenigen met de reacties van het college van b en w op de herziening van het streekplan Midden- Zeeland De raad ging verder akkoord met de vaststelling van voorbe- reidlngsbesluiten betreffende bestem mingsplannen Bebouwde Kom. Joos- sesweg en Bedrijfsterrein Oude Zand weg: het krediet 13.600,-) voor een verbouwing in het gemeentehuis en de beschikbaarstelling voor een krediet van 3245.- voor de aankoop van een nieuw begraaftoestel. mimi VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg hebben besloten tot het treffen van de volgende verkeersmaatregelen: het instellen van een parkeerverbod voor: - het verlaagde gedeelte ter hoogte van de toe gang tot het kerkcentrum De Hoeksteen aan de zijde van de Roozenburglaan aan de zuidwes telijke kant: - het verlaagde gedeelte ter hoogte van de toe gang tot het kerkcentrum De Hoeksteen aan de zijde van de Vrijlandstraat aan de noordwes telijke kant. Het parkeren te verbieden voor: - een op het wegdek van de Kromme Weele aan geduid parkeervak, gelegen voor het perceel Kromme Weele 16, behalve voor het motorvoer tuig van de daartoe aangewezen invalide; door het college is de heer D. Dane, wonende 't Zanddorp 87 te Middelburg, aangewezen als degene, die van bedoelde parkeerplaats ge bruik mag maken. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende tot 30 november a.s. beroep instellen bij de kroon. De beroepschriften moeten worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. De besluiten kunnen worden ingfezien op het bu reau voorlichting in het stadhuis. Lees de PZC iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiili! Wees prijsbewust, koop eerste kwaliteit voor messcberpe prijzen in Korte Noordstraat 49-51 Middelburg Tel. 12914 extra voordelig deze week: 1 kilo scbouderkarbonade6,80 Ikilo scbouderkarbonade6,80 I 1 kilo magere varkensrollade .12,60 1 kilo mager gerookt spek .6,80 500 gram bietstuk 0,80 500 gram bacbévlees5,40 I 500 gram nasivlees4,80 500 gram klapstuk4,60 150 gram gebraden gebakt1,29 150 gram scbouderbam1,80 150 gram ontbijtspek1,09 Blankenburgers 4 balen/3 betalen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii speciale reklame voor uw diepvriezer: 10 kilo magere runderlappen .135, 10 kilo hamlappen108,1 10 kilo dikke riblappen110,1 10 kilo fijne riblappen85,1 1 hele kilo schouderlappen .8,80 1 hele kilo mager spek 5,20 1 hele kilo verse worst6,20 1 hele kilo sausijsjes6,60 1 hele kilo varkensschinkel.4.80 1 hele kilo doorregen rookspek .3.00 1 hele kilo bladreuzel 1,60 1 hele kilo varkenspaté0,90 lllllillllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIEGIDS 1980 GEMEENTE VLISSINGEN Ook in 1980 geeft de gemeente Vlissingen een in formatiegids getiteld 'Kijk op Vlissingen' uit, De besturen van Vlissingen (niet commerciële) in stellingen, verenigingen enz., die tot op heden niet in de gids staan vermeld en prijs stellen op ver melding van hun adressen en andere gegevens in de uitgave 1980, kunnen zo spoedig mogelijk - in ieder geval vóór 15 november a.s. - opgave doen aan het bureau voorlichting. Een formulier voor de in te zenden gegevens kan worden aangevraagd of afgehaald bij het bureau voorlichting in hel stadhuis (begane grond, kamer 34. telefoon 15100, toestel 337) St.-Jacosstr. 3, Hogeweg 138 Biedt u de volgende reklames aan EXCLUSIEVE GORDIJNENMODE Dick Holthaus - Boussac - AaBe - Dekortrend - Angelo Velours Doré - Sanderson - Gardisette - Coralima - Djerba Beslist in uw voordeel...! Kromme Weele 21 -01180-14077 - M.'burg. Niet altijd voldoende parkeergelegenheid. Bereikbaar vanaf de markt - Vlasmarkt en dan 100 mtr. na de 'Mug'. 500 gr. verse worst3,50 Woensdag 500 gr. gehakt 1000 gr. gehakt Donderdag 2,80 5,00 500 gr. speklappen 3,30 Donderdag - vrijdag - zaterdag 200 gr. biefstuk4,88 500 gr. braadlappen8,90 500 gr. schouderkarbonade4,38 150 gr. leverkaas1,50 150 gr. gek. ham1,40 Voor hond en kat De gehele week 1000 gr. runderhart 7,00 Worst voor hond en kat (zonder zout) 500 gr1,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 7