JFelle kritiek VVD-fractie in lA.xel op wethouder Van Schaik Hervormde gemeente van Groede herdenkt het 400-jarig bestaan Raad Aardenburg - met kritiek - akkoord met gemeentebegroting Jeugd van Groede vraagt meer mogelijkheden voor activiteiten Raad Aardenburg koopt 'Rodanborch' PZC/ Vragen over Aardenburgs crisiscentrum xhtpaar Aalbregtse in Huis 60 jaar getrouwd WOENSDAG 31 OKTOBER Wissel Zeeuws-Vlaenderen streek -,IS ER SOMS EEN COLLEGE VAN SCHAIK?" aps JL .POLITIEKE dJETEKENIS »!N OPTREDEN" XEL - De VVD-fractie in de Axelse emeenteraad heeft dinsdagavond tij- Sah ens de rondvraag in de raadsvergade- 2!jng een fctle aanval gedaan op de 1 rerkwijze van financieel wethouder J. 1. van Schaik (pvda). Voor de VVD wa- Jb, en de uitlatingen die de wethouder de N-fgelopen weken onder meer in de PZC Bc eed aanleiding om zich bij monde van :BC L P. Cysouw af te vragen: „Is het ocl I-oord indoctrinatie hier niet op zijn Ai ilaats?". Ook signaleerde Cysouw het testaan van een college Van Schaik, iaast dat van b en w, en stelde hij de rraag of wethouder Van Schaik 'soms »ok de portefeuille public relations' is q° oevertrouwd. )e VVD-er begon met aan te geven hoe no 'aak wethouder Van Schaik de laatste ijd de regionale pers heeft gehaald. Hij n loemde daarbij de aankondiging van 1 lan Schaik, dat het college op korte 1 v' ermijn ruimte ziet voor de realisatie jjjj; 'an drie buurthuizen in Axel. „Het col- L(: ege kijkt niet op een ton, en weet van ac santen", was de conclusie van Cysouw. D lij was verder gevallen over een op is nerking van de wethouder, waarin deze tging op de vraag wat er moest gebeu- n als het kerkbestuur van Zuiddorpe et wil meewerken aan de tot- andkoming van een buurthuis in die tern. "Dan bouwen we gewoon een lieuw buurthuis', had Van Schaik laten veten, want 'ik zou niet weten waar ze het geld vandaan moeten halen, van het Vaticaan misschien0Cysouw was van mening, dat als Van Schaik zich in de toekomst nog eens via de pers tot de bevolking richt, hij meer respect moet tonen voor andermans overtuiging. De VVD-er was ook niet tevreden over de gang van zaken tijdens de vergade ring van de financiële commissie, waar van hijzelf lid en Van Schaik voorzitter is. De wethouder had daarin meege deeld, dat b en w bezig zijn de tarieven voor de huur van sportaccommodaties te herzien, en dat het college van plan was de pinksterkermis voortaan zelf te gaan exploiteren. Getallen werden in het geval van de tarieven niet genoemd. Cysouw maakte er bezwaar tegen, dat die getallen blijkens publicaties de vol gende dagen wel bekend waren. Uit de kranteberichten zou ook zijn gebleken, dat de kermisuitbating door het ge meentebestuur al een feit was gewor den. „Dit alles overdenkend", zei Cy souw dinsdagavond, "vragen wij ons af 'wat gebeurt er toch', is dit een nieuw gemeentebeleid?" en over de kermis merkte hij op: „We ekploiteren nu al een horecabedrijf, (daarmee doelend op het cultureel centrum De Halle, red), gaan er nu ook nog een kermis bijdoen, we zijn benieuwd wat de volgende an- mexatie zal zijn". De VVD plaatste naar aanleiding van de gang van zaken nog de volgende opmerkingen: „Het bevalt ons geens zins. en wu staan er op dat hierin op zeer korte termijn verandering komt. Wij geloven niet. dat het beleid zoals nu wordt gevoerd zo maar per ongeluk ontstaat, wij zijn er zeker van dat hier aan een politieke betekenis vast zit. Er worden bij verschillende bevol kingsgroepen in onze gemeente ver wachtingen gewekt, die als men ze maar blijft herhalen niet meer terug te draaien zijn, want wee degene die straks durft te zeggen: we hebben geen financiële ruimte om een sporthal en drie buurthuizen te bouwen. Wij passen er voor later de Zwarte Plet toegespeeld te krijgen" Ook voor burgemeester A de Kam had de VVD een boodschap: „Aan u de taak het beleid een ander gezicht te geven", aldus Cysouw Burgemeester De Kam beloofde schriftelijk antwoord te geven op de door de VVD gestelde vragen Wethouder Van Scahik wilde zich van commentaar onthouden tot dat ant woord is gegeven. Nieuwe inwoners Terneuzen maakten kennis met bestuur TERNEUZEN - Vertegenwoordi gers van bet gemeentebestuur van Terneuzen hebben dinsdagavond, onder aanvoering van burgemees ter C. Ockeloen, kennis gemaakt met een zestigtal nieuwe inwoners van de gemeente. Zij werden wel kom geheten in de burgerzaal van het stadhuis. Burgemeester Oc keloen sprak een welkomstwoord. Daarin schetste hij een aantal ontwikkelingen in het 'Terneu- zense' en vertelde in grote lijnen hoe 'zijn' gemeente er uit ziet en met welke problemen het gemeen tebestuur wordt geconfronteerd. Na een kopje koffie kregen de 'nieuwkomers' een klankbeeld vervaardigd door voorlichter Otto Vosveld, voorgeschoteld. Vervol gens was er weer een kopje koffie. Daarna informeerden de vel schillende afdelingschefs, de korp schef, wethouder drs R. C. E. Barbé, burgemeester C Ockeloen en de voorlichters Vosveld en Nora Leeuw de 'nieuwe ingezetenen' over het wel en wee in Terneuzen. Wethouder J.M. van Schaik „OPSOMMING VAN WATER GEBEURD IS EN DA T WETEN WEAL LANG... Axels raadslid: ook verbieden dat honden behoefte doen in tuinen AXEL - Het Axelse gemeente raadslid D. J. Oggel (GPV) is dins dagavond in de bres gesprongen voor de Axelaars met een tuin. Og gel bleek van mening, da in de Al gemene Politie Verordening Axel zou moeten worden opgenomen, dat het verboden is om een hond in andermans tuin uitwerpselen te laten deponeren. Het raadslid zei onlangs nog iemand te hebben ge sproken die daarvan veel last had. Burgemeester A. de Kam wilde niet op het verzoek ingaan. Het voorstel was om de APV zodanig uit te brei den. dat de politie meer mogelijk heden krijgt om op te treden tegen vervuilende honden. Wethouder M. L. M. Ysebaert wees de heer Oggel er nog op. dat honden aan de lyn moeten lopen, zodat het practisch onmogelijk is dat zij in een tuin him behoefte doen. Met de stem van Oggel tegen (naast de woorden zandbak, plantsoen en dergelijke moest het woord tuin in de APV worden opgenomen, bleef hij vin den) werd het voorstel aangeno men. AARDENBURG - Ondanks het feit dat er van de zijde van enkele raadsleden nogal wat kritiek was op de bege leidingsbrief bij de begroting voor 1980 van het Aardenburgse college van burgemeester en wethouders is de be groting dinsdagavond toch aangeno men. „De begeleidingsbrief lijkt wel op een grote Keulse pot met op de bo dem een paar hard gekookte eieren", vond de heer W. van Helden daarmee bedoelend, dat de begeleidingsbrief wel lang was, maar dat er weinig in stond. Ook mevrouw A. Keymel-Cam- bier miste in de brief plannen voor de toekomst. „U geeft een opsomming van wat er allemaal is gebeurd en dat is ons allen bekend", meende zij. De heer L. de Clercq dacht dat 'het net als vroeger was: niet teveel zeggen, maak ze niet te slim maar houd ze dom anders heb je teveel werk'. Verder noemde hij het be leid van het college 'zwak'. Burgemeester drs W. L. A. Lockefeer had enkele verklaringen gereed om de kritiek van de raadsleden te weerleg gen. „We hebben zes vette jaren achter de rug. Het Is allemaal voor de wind gegaan. We maken nu een pas op de plaats wat overigens niet wil zeggen dat we op onze rug gaan liggen om te rus ten. En ten tweede is het zo dat we niet alles waar we mee bezig zijn in de openbaarheid kunnen brengen, omdat dat die plannen kan benadelen", aldus de heer Lockefeer. Al met al vond de heer G Bonte toch dat er in de begeleidingsbrief'weinig te vinden was wat op een beleid wees'. De genoemde raadsleden noemden enkele punten die ze met name in de bege leidingsbrief misten. Eén van die onderwerpen was het door mevrouw Key mei aangesneden 'kam peerterrein'. „Ik,hoor allerlei verhalen in de straat dat er plannen in de maak zijn om in Aardenburg een fiks kam peerterrein van de grond te krijgen", liet zij weten. Burgemeester Lockefeer bevestigde dat eahij tekende erbij aan dat burgemeester en wethouders daar al lang mee bezig zijn zonder op de na dere details in te gaan. Mevrouw Keijmel wilde nu eindelijk ook wel eens een urgentieplan voor de gemeente Aardenburg zien. „In feite hebben we dat al", meende de heer Lockefeer. „Maar een dergelijk plan is bijna utopisch, omdat je dat regelmatig bij moet sturen. Bovendien zijn we ook afhankelijk van hogere overheden. In principe zijn we als burgemeester en wethouders niet tegen een urgentie plan". De heer Lockefeer zei verder dat de raadsleden de door hen gemiste en ge wenste informatie wellicht konden krijgen bijvoorbeeld via de (besloten) vergaderingen van de commissie ge- meentefinancién. Bezwaren Opmerkingen werden er ook gemaakt over diverse posten die enkele raadsleden aan de hoge kant vonden, maar na een nadere toelichting van de zijde van het college werden die be zwaren weggenomen. De heer H. van Rie wilde op de begroting een post op genomen zien waaruit gemeentewerk nemers iets extra's betaald kan wor den voor het opknappen van erg vuil werk. Jlij vond steun bij "mevrouw M. Rijckaert maar burgemeester Loc kefeer zei dat het college het op dit moment nog niet nodig vond. Jacques Raymond treedt óp in Clinge CLINGE /- Donderdag 8 november treedt de Belgische zanger Jacques Raymond op in zaal 'De Troubadour' te Clinge. Het optreden maakt onderdeel uit van een drie uur durende Bonte Show-namiddag. Dit showprogramma wordt georgani seerd door de Clingse bond van bejaar den in samenwerking met de soos voor alleenstaanden te Clinge. Aan het be gin van het programma wordt de aan wezigen gratis koffie aangeboden. Na een welkomstwoord houdt een afge vaardigde van het dokter Paul Bieder- mann-laboratorium uit Duitsland een inleiding over gezondheidszorg, in het bijzonder over massage voor personen van twintig jaar en ouder. Na deze voordracht wordt een gratis loterij ge houden waarna Jacques Raymond een uur lang optreedt Een deel van zijn re pertoire bestaat uit successen van vroeger. De aanvang van het showprog ramma is om half twee. De entree is gra- Tentoonstelling van werk bejaarden HULST - Zaterdag en zondag wordt in het bejaardentehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst een tentoonstelling ge houden van werkjes, die de bejaarden in het kader van de bezigheidstherapie hebben gemaakt. De heer J. van Dron- gelen, de arts van het verpleeghuis, verricht zaterdagmorgen om tien uur de officiële opening. Eveneens ter gelegenheid van de ope ning zal een bewoner in een rolstoel een papieren deur aan stukken rijden om de weg voor belangstellendenden vrij te maken. Op de tentoonstelling zullen voornamelijk handwerkresultaten te zien zijn. De tentoonstelling is zowel za terdag als zondag geopend van tien tot twaalf, van half twee tot vijf en van ze ven tot acht uur. Gekochte spullen kunnen maandag worden afgehaald. BEHOEFTE AAN EEN KLEUTERCLUB GROEDE - In Groede is behoefte aan een kleuterclub. Dit blijkt uit een en quête die op initiatief van het clubhuis 'Groede' onder de iDwoners van Groe de is gehouden. De enquête-resultaten werden maandag besproken in een speciale werkgroep, waarin zitting hebben vertegenwoordigers van het clubhuis, de dorpsraad en de dorps vereniging en de Streek Jeugd Cen trale. Aanleiding voor de enquête is het teruglopend bezoek aan het club huis. De heer L Traas van de dorpsraad: „Het clubhuis van Groede is op sterven na dood. Vla de enquête wilden we de zaken eens op een rijtje zetten". De enquête werd samengesteld door het clubhuis in nauwe samenwerking met de SJC, de dorpsraad en de dorps vereniging van Groede. Onder de inwo ners van Groede werden zo'n 400 en quête-formulieren verspreid, waarvan de organisatoren erongeveer 125 terug ontvingen. Overigens waren er ook raadsleden (burgemeester Lockefeer signaleerde dat dat 'de regeringspartijen waren') die tevreden waren over de aangeboden begroting en begeleidende brief. „Geen woeste voorstellen", was de me ning van de heer E. Ferket die blij was met de ruimte in de begroting via de post onvoorzien van 114.000 gulden en de reserve voor de kapitaalswerken van 2 ton. Raadslid bezorgd over daling aantal inwoners Aardenburg AARDENBURG - Het Aardenburgse raadslid L. de Klerkq maakte zich dinsdagavond tijdens de raadsverga dering zorgen over de 'geringe' afname van het bevolkingsaantal van Aar denburg. Tijdens de begrotings raadsvergadering maakte hij er dan ook een opmerking over. „Ik kan me voorstellen dat u nu het moment ge komen acht om op huisbezoek te gaan", repliceerde burgemeester drs W. L. A. Lockefeer. er aan toevoegend dat eën van de wijzen waardoor de be volking kan groeien vaak een gevolg is van 'particulier initiatief. De heer De Klerkq beloofde na de opmerking van de burgemeester, dat hij dinsdag avond na de raadsvergadering nog aan de bezoeken zou beginnen. AARDENBURG - Enkele Aarden burgse raadsleden hebben dins dagavond tijdens de raadsverga dering nadere uitleg gevraagd over het 'crisiscentrum' dat enkele weken geleden in het Aardenburg se gemeentehuis werd ingericht naar aanleiding van hevige regen buien. De heer E. Ferket vroeg zich af of de noodzaak voor dit centrum er wel was. Burgemeester Loc kefeer antwoordde, dat hij 'ver rast was door het feit dat dit bui ten Aardenburg bekend geworden was'. Volgens de burgemeester was het echt wel nodig om op deze wijze pa raat te'zijn omdat bouwwerken als gevolg van het vele water dreigden in te storten en omdat er gaten in het wegdek ontstonden De heer H. van Rie meende dat het crisis centrum best goed werk had ver richt „Maar als ik nu een foto in de krant zie van een crisiscentrum met potten bier. dan zet ik een vraagteken' „Dat was limonade", aldus de heer Lockefeer. „Maar ik heb nog nooit limonadeflesjes met een zilveren randje gezien", ant woordde de heer Van Rie hierop. Het bekend worden van de overlast in Aardenburg leidde "er zelfs toe dat er vanuit de Perzische Golf een telefoontje kwam om te vragen wat er wel allemaal aan de hand was in het West-Zeeuws-Vlaamse dorp Uit de enquête-resultaten blijkt dat In Groede onder meer behoefte is aan een ontspanningsclub voor 3 tot 6-jarigen. Wat de lagere schooljeugd betreft be staat veel belangstelling voor sport en spel-activiteiten. Momenteel is daar in Groede geen aparte club voor De en quête-resultaten wijzen verder uit dat er in Groede behoefte is aan een goede speeltuin en een handenarbeidclub. Hoog scoorden voorts vakantie- en kampeeractiviteiten. toneel, kindercir cus en een maandelijkse ruilbeurs. De komende maanden gaan de dorpsraad en de dorpsvereniging in samen werking met SJC bekijken hoe een en ander in de praktijk gerealiseerd kan worden De vraag is daarbij wie de or ganisatie van de verschillende activi teiten op zich zal nemen: de dorpsraad, de dorpsvereniging of een los van deze Kleuterschool Terneuzen hield instuifavond TERNEUZEN - De kleuterschool 'De Schattenberg' in Terneuzen hield een instuifavond voor ouders en kleuters. Nadat zij waren voorzien van een wel komstdrankje bekeken ze een tentoon stelling van spelmateriaal en werk stukken van kleuters rond het thema 'herfst'. Een aantal kinderen zong ouderwetse kinderliedjes, er werd gezamenlijk ge geten en er was een loterij. twee organisaties staande werkgroep. Eind januari komen de verschillende gesprekspartners opnieuw bijeen om de zaak verder te bespreken. Foto: De lagere-schooljeugd wil een sport- en spelclub. Burgemeester Spijkerboer bezoekt Cadzand CADZAND - Burgmeester mr. C. T. Spijkerboer van Oostburg brengt dinsdag 6 november een kennismakingsbezoek aan Cad zand. Hij zal de molen, de kleuter en de lagere school en het sport complex bezichtigen en een rond rit maken door Cadzand-Bad en Cadzand-Dorp. De heerSpijkerboerwordtom 14 30 uur verwacht. Van 19.30 tot 20.30 uur is er een kennismakingsrecep tie voor de inwoners bij café Du Commerce. Daarbij zullen ook de gemeentesecretaris en een lid van het college van b en w aanwezig zijn. De dorpsraad van Cadzand fungeert als 'comité van ont vangst'. VOOR IN TOTAAL 318.000,- HOOGTE VAN DE PLANSCHADE NOG NIET BEKEND AARDENBURG - De gemeenteraad van Aardenburg is dinsdagavond una niem akkoord gegaan met de aankoop van motel 'Rodanborch'. De al enkele jaren slepende affaire werd dinsdag avond afgerond meteen aankoop die in eerste instantie de gemeente in totaal 318.000 gulden kost. Daar komt dan wellicht nog bij een aan de eigenaar en de huurder uit te keren planschade. waarvan de hoogte nog niet bekend is. Tegen die onbekende factor waren er wat bezwaren van de heren G. Bonte en L. de Klerkq. De laatste meende overigens dat een slecht beleid van het college er de oorzaak van was, dat deze zaak nu pas tot afhandeling kwam. De bezwaren van de heer Bonte richten zich ook tegen het feit dat de eigenaar van 'Rodanborch' zonder huur te beta- VANAVOND HERDENKINGSDIENST len in een woning in Aardenburg kan wonen. Dat is een van de overeenkom sten bij de verkoop. Na de toelichting van de zijde van bur gemeester en wethouders „We willen nog wel ccn maand" wachten tot de exacte cijfers van de planschade be kend zijn. maar het risico bestaat dat die schade dan inmiddels is opgelo pen", aldus drs Lockefeer) stemden alle raadsleden met het voorstel in. De raadsleden vinden het onzinnig dat er in Aardenburg een minl-woonwa- gencentrum (voor maximaal 6 "wagens) komt. Mede omdat de gemeente Oost burg. zo bleek uit een mededeling van de heer Lockefeer, bereid is om de ver wachte aanwas van woonwagens via het centrum in Schoondijke op te van gen. stond er niemand te springen om kosten te maken voor een Aardenburgs centrumpje „Belachelijk dat dit cen- trumpje er moet komen tegen de wens van iedereen in", meende mevrouw M. Rijckaert. Met de oproep van drs Loc kefeer aan alle raadsleden om 'een be roep te doen op uw politieke vrienden in de provinciale staten' gingen alle raadsleden akkoord met de brief die aan provinciale staten over dit onder werp verstuurd wordt, en waarin het Aardenburgse standpunt naar voren wordt gebracht. De heer Lockefeer meent bovendien dat de kans bestaat, mocht het centrum er door dwang van hogere overheden toch moeten komen, dat Belgische woonwagenbewoners in Aardenburg van Nederlandse voorzie ningen komen profiteren. „Ik noem dit het paard achter de 'woonwagen' span nen spannen", aldus de heer Lockefeer. ^|LUIS - Het echtpaar Aalbregtse- >ossen vierde dinsdag in Sluis zijn -jarig huwelijksfeest. In de och- tnduren kwam het voltallig college an b en w namens het gemeentebe- tuur zijn felicitatie aanbieden. In de liddaguren was er in restaurant 'Bon .petit' een drukbezochte receptie, •e heer J. A. Aalbregtse is 85 jaar, en bracht het grootste gedeelte van zijn leven door als landarbeider in Zuidzan- de. Mevrouw J. A. Aalbregtse-Goossen is thans 80 jaar. Zij hebben drie kinde ren en een kleinkind. De laatste jaren woonde het echtpaar Aalbregtse in Sluis, waar zich ook twee van hpn kin deren vestigden. OP 31 OKTOBER 1517 SLOEG LUTHER STELLINGEN AAN GROEDE - De hervormde gemeente van Groede herdenkt vanavond (woensdag) het 400-jarig bestaan met een bijzondere kerkdienst, die om 19.30 uur begint.Voorganger in deze dienst is pastoraal medewerker Maarten Hooymeijer. Men heeft bewust voor deze dag gekozen, omdat Maarten Lut her op 31 oktober 1517 aan de deur van de slotkapel van Wittenberg zijn 95 stellingen aansloeg. Aan de dienst ver lenen medewerking de christelijke muziekvereniging 'Excelsior' en de or ganist Adri Oosterling, die ook de voor deze dienst gevormde zanggroep zal begeleiden. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om koffie te drinken en met elkaar te praten. Sinds kort is de hervormde kerk in Groede niet meer zelfstandig Doordat de financlèle mogelijkheden de laatste jaren steeds beperkter werden, werd vorig jaar een combinatie gevormd met de hervormde gemeenten van Nieuwvliet, Waterlandkerkje en Zuidzande. De grote kerk aan de Markt te Groede dateert uit de veertiende eeuw en dien de aanvankelijk voor de viering van de katholieke erediensten, op zondag de hoogmis en op de doordeweekse dagen de getijdendiensten, zevenmaal per dag Sinds 1579 komt de hervormde gemeente voor de zondagse kerkdienst in het kerkgebouw bijeen. De laatste in de rij van predikanten is de heer Hooymeijer de 25ste. zijn voorganger was ds Baars. Op een lijst in de con sistoriekamer staan alle namen geno teerd. De heer Hooymeijer is van mening, dat hij een flink deel van zijn tijd moet be steden aan groepsgesprekken, juist ook omdat veel van de vroegere geloofsop vattingen overboord zijn gegooid. „Neem bijvoorbeeld het punt van de godsdienstige vorming van kinderen of het punt van de deelneming aan het avondmaal of de problematiek van de samenleving, stuk voor stuk zaken die in de hedendaagse gemeente aan de or de moeten komen en dan het liefst in een gesprek Een klein aantal ouderen en jongeren doet inmiddels mee aan de zogenaamdè huiskamerbijeenkom sten. die regelmatig bij iemand thuis worden gehouden, „Vorig jaar ben ik hiermee begonnen, toen ik hier mijn werk aanving. Het was een kennisma- kmgsronde. Dit jaar spreken we met el kaar over het gemeenteleven. Verras send is, dat ook mensen die de kerk diensten niet meer bezoeken, wel naar zo'n avond komen", zegt de heer Hooymeijer. De kerkeraad van de hervormde ge meente te Groede bestaat uit drie ouderlingen, drie diakenen en drie kerkvoogden. Daarnaast zijn zeven gemeenteleden verantwoordelijk voor het zondagsschoolwerk en 25 dames vormen een vrouwenvereniging Zingen De afgelopen 400 jaar is er altijd op zon dag gezongen De heer Hooymeijer is van mening dat de hervormde gemeen te van Groede graag en goed zingt en hij is er blij mee. dat de organist Adri Oos terling op inspirerende wijze de samen zang weet te begeleiden. Sinds de res tauratie enkele jaren geleden gaat de hervormde gemeente samen ter kerke met de Lutherse gemeente, de ene zon dag in de Lutherse kerk. de andere zon dag in de hervormde kerk. Hoewel er gemeenteleden blijven die zo hun voor keur voor predikant of kerkgebouw hebben, verloopt deze vorm van sa menwerking uitstekend, aldus de heer Hooymeijer. De diensten beginnen op zondagmorgen om half tien en de kin deren komen om kwart over elf bijeen in de zondagsschool. Enkele malen per jaar wonen de kinderen ook de gewone dienst bij. Pastoraal medewerker Hooymeijer. Hogere beloning voor ambtenaren in Aardenburg AARDENBURG - „Het wordt een kleine gemeente bijna onmogelijk ge maakt om een kleine gemeente tc blij ven". Deze mening ventileerde bur gemeester drs W. L. A. Lockefeer van Aardenburg dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in het Aardenburg se gemeentehuis. Aan de orde was een voorstel om de salarisschalen voor de ambtenaren in Aardenburg uit te brei den met enkele tussenrangen, waar door er een verandering in de beloning kan komen. Een beloning die dan wat hoger uitvalt. En dat mag volgens de heer Lockefeer ook wel. omdat ambtenaren in kleinere gemeenten minder betaald krijgen dan die in grotere plaatsen. „En er is min stens evenveel vakmanschap vereist. Een oneerlijke zaak dus. Om deskun dige krachten aan te kunnen trekken moeten wij deze schalen erin brengen", zo luidde de motivering van het college. Een motivering die voldoende was om de hele raad achter het voorstel te krij gen. e

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 29