Middelburgse biljartclub 't Raedthuys streeft naar vlekkeloze organisatie HANS VULTINK NOG NIET ZEKER VOOR MIDDELBURG Schelde kon zegereeks van polo team van Luctor niet onderbreken DONDERDAG START KAMPIOENSCHAP BILJARTEN GESLAAGDE OPENING VAN JEUGD-H0CKEYT0ËRN00IEN PZC/sport Zaalvoetbalteam tegen Brabanders ZEGE DAMMERS VAN SOUBURG DEELNEMERS leuk Sanders Sliet te versmaden. Ganze winnaar polotoernooi 0EM0EMEN0E VEEGT 0BEUX VAN 'T VELD ZEGE TOVAAL 12 WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 13 gelmann „Ik ben ervan overtuigd dat ze het klaar zullen spelen." verzekert De Willigen. Het kampioenschap in - Middelburg wordt donderdagmiddag om kwart over twaalf officiéél geopend door een MIDDELBURG - Het Nederlands kampioenschap biljarten in de kadersoort 47/1 wordt deze week meer dan waarschijnlijk een toptreffen bij uitstek. De organiserende biljartclub 't Raedthuys uit Middelburg mag uiterst tevreden zijn met het deelnemersveld voor deze titelstrijd in de ereklas. Het was de vurige wens van de Zeeuwse club, dat in deze biljartfinale in elk geval Hans Vultink en Christ van der Smissen in duel zouden gaan. De twee absolute cracks zijn inderdaad geplaatst. Maar bovendien hebben enkele jonge beloften moeiteloos de eindronde gehaald. Het kon eigenlijk niet beter. Het nationaal kampioenschap, vanaf donderdag tot en met zondag in de Middelburgse sporthal De Voorborch, wordt zonder twijfel een spannende confrontatie tussen de gevestigde grootheden en de aankomende talenten. De organisatie van het eerste toernooi op dit niveau in het district Walcheren- De Bevelanden is zo goed als rond. Aan de vooravond van de eerste speeldag durft voorzitter Bart de Willigen te stellen ..We hebben alles geregeld tot in de kleinste details. De voorbereiding is erg vlot verlopen en alle leden hebben fantastisch meegewerkt Financieel kunnen we dit kampioenschap aan. En ik verwacht ook organisatorisch geen problemen. Alles is vooraf in een draai boek vastgelegd Alle leden zijn in de taakverdeling opgenomen. We kunnen van start en ik hoop nu maar, dat het biljartpubliek ons niet in de steek laat". Vooral op de slotdagen verwacht Bart de Willigen in de biljartarena van De Voorborch een enorme belangstelling. De voorverkoop was bevredigend, de dagkaarten voor de laatste ronden op zaterdag en zondag vliegen de deur uit „Voor die slotduels reken ik op zo'n vierhonderd toeschouwers We kunnen er iets meer dan vijlhonderd bergen, omdat we in de sporthal tribunes gaan bouwen", maakt De Willigen duidelijk. Pittig Ongeveer drie maanden heeft het or ganisatieteam van 't Raedhuys aan de voorbereidingen gewerkt- ..Het was toch wel pittig, temeer omdat het voor ons de eerste keer is dat we een derge lijk groots toernooi hebben aange pakt". moet Bart de Willigen toegeven. De Middelburgse biljarters zien het als een uitdaging om titelstrijd vlekke loos te laten verlopen. Aan de voor avond van het evenement is de begro ting sluitend- Zonder de toegangsgel den verzamelde 't Raedhuys met over heidssteun, bijdragen uit het bedrijfs leven en inkomsten uit het program maboekje bijna twintigduizend gul den en dat kost ongeveer de organisa tie. „Van alle kanten kregen we mede werking", benadrukt Bart de Willigen. „Bij een bevriende biljartclub, DOS uit Middelburg, zijn de leden zelfs met de pet rond gegaan voor een bijdrage in de kosten. In samenwerking met, het .districts- bestuur worden tijdens de toernooida- gen de posten bemand. Deskundigheid wordt vooral geëist van de wed strijdleiders René Seits en Hans En- bondsafgevaardigde. Vooraf wordt in restaurant Abdij een koffietafel ver zorgd en worden spelers, arbiters en officials verwelkomd. De afstoot van de eerste partijen in De Voorborch is gepland om 13 00 uur Dagelijks komen de acht spelers twee keer aan de tafel In middagronde tot ongeveer half zes. En vervolgens 's avonds vanaf zeven uur. De finaleronde wordt zondagmiddag gespeeld Daarna volgt de sluiting en een afscheidsdiner .We hopen dan terug te kunnen zien op een stuk propaganda voor de bil- jartsport in onze provincie", besluit voorzitter De Willigen Raedthtiysbestuurders tvlnri Jo de Schrijver. Wim de Schrijver. Bart de Willigen. Rene Seits en Hans Engelsman MIDDELBURG - Het Zeeuws zaal voetbalteam staat voor de beslissende districtswedstrijden tegen het team van Noord-Brabant. Vrijdag wordt in Eindhoven de eerste wedstryd gespeeld in Sporthal Lieven- daal i20.45 uur) en woensdag 14 novem ber volgt de tweede ontmoeting in sporthal Baskenburg in Vlissingen. 's avonds om negen uur Onder leiding van coach Cees Outer- mans strijden de volgende spelers voor een plaatsje in het districtsteam Zuid I doelman Johnny Bish (Hooizolder), Johnny Blok (RWS-Vlissingen). Cees Stroo (Astoria-ZOF). Rob Wijnstekers (Country Club). Peter Picavet en Ar nold Zeghers (Huzavo-De Ster). Jan van Nierop (Huzavo-Willy Bogaert) en Bram Gilde (PZEM-Vlissingen). VLISSINGEN' - In de tweede ronde in de hoofdklas dammen en het club kampioenschap van Zeeland werden de reserves van 's-Gravenpolder ver rast door Souburg: 14-6. Met deze vrij forse score heeft Souburg revanche genomen op 's-Gravenpolder II dat in het vorige seizoen met 12-8 won Lammetenburg behaalde zijn tweede zege met minimaal verschil (11-9) op Goes. Met aan de eerste vijf borden re mise-uitslagen, zelfs in totaal zeven puntenverdelingen, werd het een span nende strijd in Vlissingen. die pas in de slotfase in het voordeel uitviel vooi Lammerenburg. SOUBURG - S-ORAVENPOLDER II 14-6 IPC Allaart-A. v d Schraaf 1-1, 2. P. Fl- Uus-N. de Winter 0-2. 3 J Brasser-K de Koeüer2-0,4 tv Soelen-C. Korstanje2-0; 5. L v Daele-A. Kaat 1-1.6 L Letjnse-J. Rid derhof 1-1:7. Lv.d Zande-P Geelhoed2-0:8. M Bronke-C de Rooy 2-0. 9 S v d Hey- den-M v d Plasse 1-1. 10 J v 't Padje-D Wlskerke 2-0 LAMMERENBURG I-GOES 1 11-9 1. C v Rijswijk-C Rijk 1-1, 2 P Francke-J Kriekaard 1-13 W Koppejan-M v Riet 1-1 4 J Bonne-C de Klerk 1-1 5 A de Buck-J Schol 1-1.6 H J de Vlieger-C v BiemenO-2. 7J Koppejanjr-L Dekker2-0.8 G Blom-C W V Damme 1-1: 9 L SMOEKHOE-A Mansbergen 2-0, 10 W H. S. Heydra-M Quakkelaar 1-1 MIDDELBURG - Voor de tweede keer dit seizoen dreigt Hans Vultink een Nederlands kampioenschap mis te lo pen. Ongetwijfeld had de Groenlose caramboleur grootse plannen voor het sterk bezette toernooi in Middelburg. Afgelopen zaterdag echter werd de voorbereiding op deze titelrace plotse ling verstoord. Tijdens een voetbal wedstrijd kreeg de biljarter een ge voelige trap tegen zijn toch al erg kwetsbare enkel en de gevolgen waren tamelijk ernstig. Noodgedwongen moest Vultink daardoor enige dagen volstrekte rust nemen. En zelfs dins dagmiddag kon hij nog niet verzeke ren. dat hij tijdig hersteld zal zijn om donderdag naar Zeeland af te reizen. Als Vultink inderdaad niet aan het vertrek komt, betekent dat al de twee de absentie op drie toernooien. Want eerder miste hij ook de finale van de vijfkamp. na een conflict met het bondsbestuur. Om de genezing te versnellen wordt Vultink inmiddels dagelijks behandeld door een masseur van FC Twente Vul tink, somber. „Ik kan nauwelijks lopen en heb sinds zaterdag dus ook met kunnen trainen. Het is een oude bles sure aan de enkelbanden, waar ik ook vorig jaar enige tijd last van heb gehad. Dit zou mijn programma behoorlijk in de war kunnen sturen. Vooral op hel 47/1 had ik dit seizopn een beetje afge stemd. omdat hét toch mijn sterkste spelsoort is" Maar Hans Vultink wil niet zonder meer de deelname in Middelburg afzeggen „Als het enigszins mogelijk is. kom ik beslist", verzekert hij. „Maar ik kan nu nog geen zekerheid geven". Uitschieters De afwezigheid van Hans Vultink zou het toernooi in Middelburg behoorlijk devalueren. In het een eenstootskadcr kan de voormalige wereldkampioen nog steeds voor onberispelijke uit schieters zorgen en het sterke deelne mersveld kan de 'veteraan' stimuleren om zijn kwaliteiten nog eens te onder strepen. De klasse van Vultink in het lastige kaderspel is immers onbe twistbaar. Tweejaar geleden, tijdens het Europees kampioenschap in Nancy; vestigde hij in het 47/1 een schitterend record over zeven partijen De specialist van deze spelsoort finishte in dat toernooi mei een algemeen gemiddelde van 45 72 Nog altijd staat die grandioze prestatie overeind in het internationale bil- jartgebeuren Dit seizoen is Vultink misschien weer in staat om dat niveau te bereiken De plaatsing voor het tltel- duel in Middelburg werd een verbluf fende machtsvertonmg van de kadnst. Vultink eindigde met. 52 19 algemeen. Een absoluut wereldrecord, dal. echter in voorwedstrijden niet wordt erkend. Met die vorm komt Hans Vultink don derdag eventueel naar Middelburg. In de eerste plaats om zijn titel, die hij vorig jaar door ziekte moest inleveren bij Christ van der Smissen, te herove ren. Maar vooral ook om plaatsing af te duingen voor de Europese voortzet ting in december van dit jaar in Ter- neuzen. Vultink was redelijk optimistisch ..Ik had inderdaad nog nooit zo goed staan spelen als vorige week in de voorwed strijden voor deze finale Maar die paar dagen zonder trainen kunnen het ritme verstoren- Het wordt lastig, ook als ik donderdag weer fit ben Ze hadden voor deze spelsoort geen zwaardere bezet ting kunnen bedenken. Want niet al leen Van der Smissen is een geduchte tegenstander Zeker ook Vet Amouts en Bongers" Sterk veld Die mening wordt gedeeld door Christ van der Smissen, de titelverdediger in Middelburg. ..Zo'n sterk veld kan een nadeel en een voordeel zijn. Een na deel. omdat het in iedere partij bard knokken is voor de winst. Maar aan de andere kant is een vérliespartij niet al tijd beslissend als de krachten dicht bij elkaar liggen. Vroeger was dat an ders. Dan moest ik beslist winnen van Vultink om kampioen te worden. Nu kunnen Hans en ik ook van andere spe lers verliezen, wat voor het toernooi veel interessanter is". Voor Christ van der Smissen blijfi Hans Vultink echter wel de belangrijkste ti telkandidaat, „Het is zijn spel en ik heb begrepen, dat hij vreselijk sterk heelt gespeeld in de vporwedstrijden Maar daar til ik ook weer niet te zwaar aan Een finale is anders, dat is al zo vaak bewezen In het 71/2 kwam :k ook met ruim vijftig uit de plaatsing Maar in het Echte boter is niet zo goedkoop als wat ik gemakshalve de concurrentie zou willen noemen. Maar dat proefje dan ook wél, zeg - neem me niet kwalijk. JOS BONGERS MIDDELBURG - Met een gemiddelde van 52.19 in de voorwedstrijden staat Hans Vultink ver boven de overige fi nalisten in het biljarttoernooi voor ereklassers in Middelburg. Toch staat in de volgorde van plaatsing Christ van der Smissen bovenaan, omdat de Brabander vorig jaar in Haarsteeg kampioen werd in het 47/1 Daardoor speelt Van der Smissen don derdagmiddag in de openingsronde volgens het zogenaamde Avesysteem tegen de laagst geplaatste. Louis Ha vermans uit Zundert De andere par tijen in die eerste seance zijn Willy Steures - Jan Amouts Piel Vet - Hans Vultink en Jos Bongers - Hans Sund- quest De plaatsing (met de laatst gespeelde moyennesi voor Middelburg is als volgt. 1 Chnst van der Smissen. Sint Wfilebrord 31 34 2 Jos Bongers. Nij megen <21.951. 3 Wtlly Steures. Nijme gen >21 744 Piet Vet. Berkhout (20 95>. 5 Hans Vultink, Groenlo (52.191, 6 Jan Amouts. Etten-Leur 32 977 Hans Sundquest. Papendrecht i22.66i. 8 Louis Havermans, Zundert (20.53) De arbiters voor het toernooi in Mid delburg zijn A. van Dompselaar. Schagerbrug. J Groenendijk (Rot terdam). P Bouwmeester (Deventer). B Straub (Driebergen). A Verhoeven (Waalwijk) en J. Visser (Tiel). KEULEN (SID) - Louk Sanders heeft zich niet serieus kunnen mengen in de strijd om de eerste Europese indoor- tcnnistitel in Keulen. In de eerste ronde van dit 75.000 dol- lartoernooi werd hij dinsdag in drie sets uitgeschakeld door Nick Saviano De Amerikaan won met 6-2. 4-6. 6-3 kampioenschap speelde ik maar iets boven de dertig". Twee plaatsen zijn er in Middelburg te verdelen onder de acht finalisten voor het Europees kampioenschap in Ter- neuzen Normaal gesproken zijn Vul tink en Van der Smissen tvel degelijk favoriet. In die volgorde eindigden ze onlangs ook in het 71/2 In Hees Maar het werd toen al duidelijk, dat de jong ste talenten i Amouts en Bongers i al aardig tegen de top aanleunen HANS VULTINK TERNEUZEN - De Temeuzonse hoc keyclub Olympia heeft met de start van een reeks toernooien voorde aller jongste leden van de Zeeuwse vereni gingen alle eer ingelegd. Deze toer- nooivorm (voor het derde jaar) is zon der meer een regelrechte topper, die de zo populaire mini's uit de clubs gedu rende de winter regelmatig 'werk' ga randeert De belangstelling uit de pro vincie is verheugend, deze evenemen ten kunnen voorlopig niet meer kapot. Dat komt zeker niet in de laatste plaats door de speelse opzet die bij deze toer nooien wordt gehanteerd Geen com petitie voor deze allerjongsten die in feite het spel nog helemaal moeten le ren. wel een feestdag met een uiterst sportief karakter en educatieve inbreng van scheidsrechters en overige organi salie Hoe dit alles aanslaat viel in de Temeuzense opening te zien: urenlang draafde de jeugd van zes Zeeuwse ver enigingen enthousiast over de velden, daarbij driftig gecoached door club genoten en ouders Opmerkelijk was daarbij de spelvreugde, de inzet, en de gemakkelijke manier van verliezen Het ging inderdaad in het Zuider sportpark (en st raks ook bij het vervolg in Middelburg. Hulst. Middelharnis Vlissingen en Zierikzee) meer om het spel dan om de knikkers Eindstanden jongens 1 Olympia 2; 2 Olytn pia 1.3 HSD Zierikzee 4 Middelburg, 5 Vlis- AALST - Het Waterpolotam van het Goese Ganze is winnaar gew orden van een door Neptunes Aalst gehouden toernooi. Naast Ganze en de thuisver- eniging namen verder deel Nautilus (Den Haag). Schelde (Temeuzeni en Bruinvis (Sas van Gent). Er werd in poulevorm gespeeld en Ganze won glansrijk alle wedstrijden- Alleen in het treffen met de organise rende club had Ganze het moeilijk Ternauwernood werd het in een hard maar sportief duel uiteindelijk 3-2 voor Ganze De overige wedstrijden werden moeiteloos gewonnen door de Goese ploeg Nautilus Den Haag kreeg met 7-3 klop. het Temeuzense Schelde, dat in de eindrangschikking derde werd, ging ten onder met 8-0 en ook Bruinvjs moest zijn meerdere erkennen in Ganze 6-2. De eindstand van dn geslaagde toer nooi was 1 Ganze (Goes). 2 Neptunes Aalst: 3 Schelde iTemeuzem. 4 Naut ilus (Den Haagi en 5e en laatste Bruinvis iSas van Gent) TERNEUZEN - Ook het Temeuzense Schelde heeft de zegereeks van Luctor in de districtswaterpolocompetitie niet kunnen onderbreken. In de 'Zwemkom' te Moerbeke was liet vol strekt kansloos tegen de titelverdedi ger: 0-11. Na drie wedstrijden staat Luctor nog steeds ongeslagen op kop met de veelzeggende doelcijfers 38-6. Ganze is echter ook nog altijd zonder puntenverlies maar hel heeft pas twee wedstrijden gespeeld. Tegen Schelde- stroom werd het in een niet erg hoogstaande wedstrijd gemakkelijk 8-3 voor de Goese ploeg. Luctor-Schelde 11-2 Ook zonder schutter Rob Geervliet blijkt Luctor de weg naar het doel zeer soepel te vinden Het Temeuzense Schelde, dat voor de wedstrijd vrij op timistisch was, had geen schijn van kans en kon zelfs niet eenmaal tegen- scoren. Bijzonder regelmatig kwam Luctor tot winst en niet eenmaal hoefde de ploeg zich daadwerkelijk in te span nen In de eerste periode zocht de titel verdediger nog wat naar ritme en kwam het door Peier de Lange en Harry den Boer op slechts 2-0 In de volgende time werd het licht echter op groen gezet en liep het door treffers van John de Lan ge. Ad van t Westende i2xi en Peter de Lange uit tot 0-6 Hiermee was de te genstand van Schelde gebroken en kon de wedstrijd freewheelend worden uitgespeeld. Henk Verbrugge. Ad van t Westende. Harry den Boer en John de Lange <2x) bepaalden de eindstand op 0-11 Scheldestroom-Ganze 3-8 Vier vaste basisspelers moest Schelde- stroom missen in de wedstrijd legen Ganze. De ploeg moest derhalve zonder wisselspelers aan de start verschijnen en deze handicap zijn zij niet te boven gekomen Ganze kon daardoor in een niet erg hoogstaande wedstrijd gemak kelijk tot winst komen met in een uit blinkende rol Roel Veenstra die maar liefst vijf treffers voor zijn" rekening nam Vooral in de eerste twee periodes legde de Goese ploeg de basis voor de zege. Toen stond er al een 0-5 stand op het scorebord. In de derde speelperiode kwam Scheldestroom via Peter Nicolai (2xi nog wei terug maar hierna drukte Ganze toch definitief door tot 3-8 Voor Ganze scoorden verder nog: Piet Schop. Johan Klompe en Jan Kees Dieleman. terwijl de derde treffer van Scheldestroom op naam van Jan Piet den Dekker kwam In de districtscompetitie dames tra den de enige twee Zeeuwse ploegen te gen elkaar aan. Luctor w on met ruime cijfers van Srhelde(ll-2>. Eendaglater moest Luctor spelen tegen Argo uit St Oedenrodc. Dat liep minder plezierig al want er moest een zware 10-0 neder laag w orden geïncasseerd. Schelde-Luctor 0-11 Evenals bij de heren drukten de Mid delburgse dames hun suprematie in ruime cijfers uit Niet eenmaal vormde Schelde een bedreiging waardoor Luc tor lustig scorendde zege kon bin nenhalen Alleen in de derde speelpe riode stokte de doelpuntemachine even want de op dat moment 7-1 stand bleef in die time ongewijzigd op het score bord staan Topscoorster werd Leontien Geervliet die vier treffers voor haar rekening nam met als goede twee de Jeanet Klompe. die drie maal scoor de singen 16 HCGO Middelharnis; 7 Vlissingen 3 8 Rapide Hulst; 9 Vlissingen 2 Meisjes 1 HCGO Middelharnis. 2 Rapide Hulst. 3 Vlissingen 2.4 HSD Zierikzee. 5 Vlis singen 1 6 Vlissingen 3. 7 Middelburg 8 Olympia Temouzen NIJMEGEN - De eerste Zeeuwse rugby club Oemoemenoc behaalde in Nijme gen een ruime zege op Obelix, een van de hekkesluiters in de landelijke eerste klasse. De 0-26 overwinning be tekende voor Oemoemenoe de vierde zege m de tot nu toe vijf competi tiewedstrijden. Overigens was het bij de veldwisseling nog maar 0-4. In de tweede veertig minuten kwam Oemoemenoe dankzij een betere con ditie goed los. Obelix ls een team dat erg fel speelt en dat een groot loopvermogen heeft, Daarom was het voor de Zeeuwen in de eerste helft niet eenvoudig om tot sco ren te komen De driekwarten van Oemoemenoe kregen van hun tegen standers vrijwel geen ruime Pas tegen het einde van de eerste helft leidde goed werk van de voorwaartsen tot een try Na een losse scrum kon Barend Mlda- vame in volle vaart aannemen en dat betekende 0-4 Zoals gezegd kwam Oemoemenoe nu tot veel beter spel. Het geheel verliep veel georganiseereer en de ballen kwamen goed vanuit de scrumreges in de driekwarten Een try volgens het boekje werd gescoord door Mare Mico Nadat de driekwarten het ovaal helemaal hadden uitgespeeld gal buitenspeler Peter Kruijk een cross kick op maat, die precies in de handen van de goed meegekomen Mare Mico kwam De Fransman had daarna geen moeite om de stand inclusief conversie van Oar! Helmich op 0-10 te bfegpn Oemoemenoe ging door Een nieuwe snelle aanval van de jeugdige driekwart.lijn (3 spelers van 18 jaar en een van 19) bracht Henk v d Broek in stelling en hij scoorde fraai. Met. con versie van Peter Labruyere werd het toen 0-16 Ook de voorwaartsen lieten herhaaldelijk goed werk zien Een van hun acties werd zeer vakkundig afge rond door de sterke Joep Kokje Ook nu benutte Peter Labruijere de conversie zodat de voorsprong groeide tot 22-0 Mico bepaalde de eindstand op 26-0 Ook het damesteam van Oemoemenoe trad aan tegen Obelix Deze ontmoe- titiR eindigde in een 8-8 gelijkspel. De trv's voor Oemoemenoe werden ge scoord door Lilian Franke (na een fraaie soloi en aanvoerster-trainster Renske Krunk TILBURG - Met lood in de schoenen vertrokken de rugbyspelers van To vaal naar RC TRilburg. Deze club had onlangs immers R.E.L. II naar een 60-0 nederlaag gespeeld, terwijl R.E.L. II de Goesenaren hun eerste nederlaag had den toegebracht. Verder moest in ogenschouw genomen worden, dat Tovall nog steeds op zoek is naar de juiste samenstelling van het team Tovaal startte ook in Tilburg weer furieus. De voorwaartsen joegen op ieder balbezit van de tegenstanders en hierdoor kwamen de Brabanders niet in hun spel Ook Tovaal maakte aanvallend weinig klaar, maar toch kwamen de Goesenaren in de 10e mi nuut tot scoren. Adri Smit. bemachtig de de bal in een losse scrum en speelde af op Rene Markusse. via Jos Lamain kwam de bal op tijd bij Adrie Markusse die in de uiterste hoek van het veld wist te scoren 0-4 Jaap Nieuwenhuvze wist dc moeilijke conversion niet te benut ten De Goesenaren hielden R C. Til burg daarna de hele wedstrijd onder druk Slechts eenmaal kwamen de gastheren gevaarlijk dicht in de buurt van de trylijn. maar verdedigend maak te Tovaal een uitstekende indruk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 13