landbouwschap: streven aar zoete Grevelingen Expositie Van verre en nabij' in het Rijksarchief te Middelburg geopend Kapitein P. Maas nam na 35 jaar dienstverband afscheid van PSD Directeur-geneesheer ziekenhuis Bethesda-St Joseph nam afscheid FNV bezint zich op nut beraad in SER ET OOG OP ZOETWA TER VOORZIENING [ERDAG 27 OKTOBER 1979 PZC/provincie s !S - Als tegemoetkoming voor de oplossing die is gekozen voor de afsluiting van de Ooster- lde moet met kracht worden gestreefd naar een zoete Grevelingen. Dit is met het toekomstige mmeer de enige mogelijkheid om de landbouw in grote delen van het zuidwesten van Neder- Ivan zoet water te voorzien. De gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft landpunt ingenomen naar aanleiding van het rapport dat een werkgroep heeft gemaakt over oetwatervoorziening voor de landbouw in zuidwest-Nederland. i. iad vond dat uit het rapport ijk blijkt van welk wezenlijk be ten goede vocht voorziening voor rstei adbouw in dit gebied is Volledig ïltu; waren de leden van de raad het •oncjbet provinciaal bestuur van Zee een grotere sluis in de Oester- evoajiiwijst met het oog op de verzllting iet Zoommeer die deze met zich oon ui brengen. net] oorstel van het dagelijks bestuur rdtse Beiaardkring itoekt Walcheren 111 iSINGEN - Vandaag (zaterdag) s'nl 11 de Dordtse Beiaardkring een nje langs verschillende beiaards 11 'alcheren. Een zeventigtal leden "n v deze kring arriveert vanmorgen etl141| 30 uur bij het Vlissingse stad waar een informele ontmoeting indt met een delegatie van de jroep Beiaardconcerten van de ling Culturele Gemeenschap :ncrn. len van de Dordtse beiaardkring vervolgens de beiaard van de ïgse stadhuistoren bezichtigen pelen. Na de lunchpauze vertrekt jezelschap naar Middelburg, via torte onderbreking bij de St. Ja- tren te Vlïssingen. Gezien de iyke toegankelijkheid voor het ek zal deze beiaard niet bezichtigd »n worden Ter gelegenheid van lezoek bespeelt Kees van Eersel 100 tot 15.00 uur de beiaard van de lacobstoren. De Dordtse Beiaard- ibrengt. verder vanmiddag een be- aan de beiaard van de Abdij te Iclburg en van het stadhuis te Vee- ntract splijtstof van pagina 1) tan het nieuwe contract bepaald, 'ogema pas met de opwerking van plijtstofstaven begint, als de ver- ig van het afval is zeker gesteld fcezekerheid ernietzijn. dan wordt jpuerkingscontract volgens de Damveld veranderd in een op- ontract, dat na 1995 niet meet fis Don liet in de loop van de ver ting weten, dat hij persoonlijk te lt bepaling is, dat het contract laar buiten gebracht mag worden, bepaling eenmaal is aanvaard hij. dat die niet kan worden ge- rd en dat ook in de provinciale «niet over de inhoud van de over- it kan worden gesproken. Advertentie) museum het prinsenhof rij. 19okt.t/m woe. 7 nov. van10.00 -17.00 uur zo,nd. 13.00 -17.00 uur 'Ovendien di.-en do.avond van 19.00-22.00,uur tondere kerkdienst Üoudekerke DEKERKE - In de gereformeerde te Koudekerke wordt zondag- ieen gezamenlijke, hervormri-ge- aeerde dienst gehouden. Muzi- sedewerking wordt verleend door terkerkelijk koor van Koudeker- ider leiding van de heer J. Din- üse en door de trompettist Chris Voorganger in deze dienst is de HJ Schoenmaker uit Zoutelande. is thema heeft 'Wil God dat wij lij- De dienst begint om 19.00 uur «idbouwer (71) neld tussen s»ftenrooimachine EMUIDEN- Tijdens werkzaam- i zelfrooiende bietenkar inderdagmorgen de 71-jarige ver A. de W. uit Lcwedorp gewond geraakt. De W. was aan het werk op het iveer nabij Arnemuiden met de Ine Vermoedelijk heeft hij met 'ooten enkele bieten willen lo in van de transportband. Hier- kte hij met zijn been bekneld de machine De brandweer van ;and en enkele omstanders de heer De W. enige tijd later bevrijden De heer De W. is per overgebracht naar het luis Bergzicht te Goes. Hij zal lelijk een been moeten missen van de provincie aan provinciale staten om het Baalhoekkanaal van de stréekplankaart voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen af te voeren heeft de vol ledige instemming van de landbouw Het Landbouwschap heeft zich al bij herhaling tegen de aanleg van het Baalhoekkanaal uitgesproken omdat het van mening is dat de belangen van de landbouw in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren er in zeer ernstige mate door aan getast zouden worden Ontevreden toonde de gewestelijke raad zich over de manier waarop in Najaarsvergadering VVV Oostkapelle OOSTKAPELLE - De VW Oostka pelle houdt donderdag 15 november haar najaarsvergadering in hotel 'Zeel- andia' te Oostkapelle. Naast het vast stellen van de begroting voor 1980. zul len de mogelijkheden worden bespro ken om te komen tot een wekelijkse toeristenmarkt tijdens het seizoen. Verdere punten van discussie zijn de evenementenkalender voor 1980 en een overzicht van het afgelopen zomersei zoen. De vergadering begint om 20.00 uur. bepaalde gebieden in het kader van de voorrangsinventarisatie landbouw - gronden zijn aangewezen voor het eventueel afsluiten van beheersover eenkomsten dan wel dat ze de status van natuurgebied zouden moeten krij gen. Die ontevredenheid geldt met name voor West-Zuid-Beveland. waar volgens het Landbouwschap zonder grondig onderzoek verspreid liggende percelen als zodanig in de voorrang- ZEELAND MAG KIEZEN! Lees in Vrij Nederland deze week de omhulling van hel geheime contract mei de Franse firma Cogèma. Zeeland mag kiezen: drie keer meer radioactieve af* al in Borssele of dertienhonderd werklozen. In kiosk en boekhandel 3,-. sinventarisatie zijn opgenomen. Het Landbouwschap vindt dat onvoldoen de rekening is gehouden met de wen sen van de landbouw waar het gaat om de totale oppervlakte. De gewestelijke raad gaat positief reageren op het verzoek van de stich ting het Zeeuwse landschap mee te doen aan een actie om achterstallig on derhoud van landschapselementen aan te pakken door middel van een iand- schapsverzorgingsdienst Behalve het behoud van een aantrekkelijk land schap achtte het landbouwschap ook het wprkgelgenheidsaspect van belang Zeeuwse Zendingsda» MIDDELBURG - De rayonzen- dingscommissie der gereformeerde gemeenten, classis Middelburg, houdt zaterdag 10 november de Zeeuwse Zen- dingsdag. in het kerkgebouw van de ge reformeerde gemeente aan de Segeer- straat te Middelburg. Het is dit jaar de zeventiende keer dat de Zendingsdag wordt gehouden. Het programma be staat uit twee gedeelten, het middagp rogramma begint om 15 00 uur en het avondprogramma om 19.00 uur De middagbijeenkomst zal worden geopend door ds H Rijksen uit Zoeter- meet, waarna de heer C Janse uit s- Gravenpolder een zendingsverhaal zal vertellen. Tenslotte spreek ds A Bac uit Oostkapelle s-Avonds kan men luisteren naar ds C G Vreugdehii. zen dingspredikant in Irian Jaya, die mo menteel met verlof in Nederland is De Zendingsdag wordt besloten door ds J C Weststrate uit 's-Gravenpoldei. Gedeputeerde J Hoekstra <linksi drukt de scheidende PSD-kapitein P Maas de hand MET FUNCTIONEEL LEEFTIJDSONTSLAG KKUININGEN - Kapitein P. .Maas van de Provinciale stoombootdiensten (PSD) in Zeeland heeft vrijdag afscheid genomen van zijn collega's en de PSD. Hij gaat met functioneel leeftijdsontslag na een dienstverband \an 35 jaar. Tijdens een officiële receptie aan boord van het ms 'Prins Bernhard' kreeg de kapitein de beste wensen voor de toekomst aangeboden door familieleden, vrienden en collega's. ject Kruiningen-Perkpolder. hoewel hij ook nog gevaren heeft op de veerdienst Zierikzee-Kats. 'BEDUUSD VAN AL DIE HARTELIJKHEID' VLÏSSINGEN' - „Ik ben beduusd van de hartelijkheid die ik vandaag heb erva ren". Dat zei dr W'. K. Schuling tijdens de receptie, die hem vrijdagavond werd aangeboden in verband met zijn afscheid als directeur-geneesheer van het Betbesda-St Josephziekenhuis. Ve len waren in de polikliniek-wachthal van het ziekenhuis samengekomen om dr Schuling een hartelijk 'vaarwel' toe te roepen. Een zestal sprekers maakte bovendien gewag van de inzet en de toewijding die dr Schuling had ge toond gedurende de tijd van zijn direc teur-geneesheerschap. Voorzitter J. A. Prins van het bestuur van Bethesda-St Joseph zei dat men in dr Schuling een der beste medewerkers zag vertrekken Hij herinnerde eraan dat dokter Schuling op 11 november 1962 optrad als directeur-geneesheer voor halve dagen:,.Op 30 april 1970 nam het bestuur de zeer verstandige en slimme beslissing dr Schuling in vol ledige dagdienst te engageren. Er volg de daarna een periode van veel beroe ring met de éne omwenteling na de an dere". De heer Prins wees op het proto col van 1969 betreffende de samen werking van drie ziekenhuizen op Wal cheren, de stichting van êèn ziekenhuis op Walcheren en de daaraan vooraf gaande fusie tussen St Joseph en Be- thesda „Deze fusie was een groot suc ces mede dankzij wat u et met uw mede directieleden aan heeft gedaanzei de heer Prins tot dr Schuling Hij com plimenteerde de scheldende directeur geneesheer ook voor zijn aandeel in de verbouwing van Bethesda ..De laatste periode heeft u al uw kracht aangewend voor een betere samenwerking tussen de Walcherse ziekenhuiscombinatie. Dat de ontwikkeling in goede richting gaat is mede te danken aan uw arbeid U hebt door uw tomeloze energie een stempel op de Walcherse ziekenhuis combinatie gedrukt' Voorzitter Prins betrok ook mevrouw Schuling alsmede de heer Schuling jr in zijn dankwoor den. Als bewijs van waardering voor het werk wat dr Schuling heeft verricht bood hij hem een verrekijker aan Mijlpaal Economisch-directeur J. Springveld constateerde dat dr Schuling een mijl paal had bereikt en herinnerde er aan hoe de heer Schuling 'de trein in het rechte spoor' had weten te krijgen toen een bouwstop de vernieuwing van Be thesda bedreigd: .Dankzij u is er toch nog een redelijk functioneel geheel tot stand gekomen „De laatste grote stap m het Walcherse ziekenhuisgebeuren wordt nu onder nomen. Sturende en uitvoerende orga nen zitten nu op eén lijn. Het nieuwe ziekenhuis voor Walcheren moet snel komen, want de beide Walcherse ziekenhuizen knappen - gezien de ont wikkelingen op medisch gebied - uit hun huid Er is in dat verband veel werk verzet. Wat nog ontbreekt is een ge structureerde-relatie met de verpleeg tehuizen. Dat is nog een wens voor de toekomstaldus de heer Springveld Hij bracht dr Schuling lof voor 'de basis die u voor dit alles hebt gelegd'. „Ook dank voor uw zakelijke en goede lei ding" DrW A.Bax sprak namen de'medische staf Walcheren en schetste de loop baan van dr Schuling van longarts tot diiecteur-geneesheer. Hij bood een en velop aan. Waarvan de inhoud een bij drage tot de door u begeerde droomreis moet zijn'. Namens de para-medische afdelingen sprak de heer M. Eland de scheldende directeur-geneesheer toe De heer J van Splunder deed dit na mens de hoofden van dienst. De heer P Sehats. sprekende namens de opleiding voor verpleegkundigen IGO, nam af scheid van dr Schuling als lid van de opleidingscommissie en als gewaar deerd docentAllen boden geschenken Dankbaarheid Ceremoniemeester A. P. Knuyt. secre taris van het bestuur, gaf tegen het eind van receptie het woord aan (lr Schuling zelf. De heer Schu- ling:..Graag had ik nog een bijdrage geleverd aan het project in ontwikke ling en de voltooiing daarvan", doelend op de 'eenwording' van de Walcherse ziekenhuizen. Zijn leven en loopbaan overziende, overheerste bij hem een gevoel van dankbaar heid:..Dank voor het vertrouwen en het geduld zeg ik aan bestuurders, me dewerkers. personeelsleden en mede directieleden". Dr Schuling wenste zijn opvolger dr Kroes veel succes. Speciaal richtte hij zich tot zijn mede-directieleden Springveld en Verrest Als dank voor de samenwerking bood hij hen twee schilderijen aan „Tot slot nogmaals dank aan u allen Ik heb gepoogd het op mijn manier te doen I did it my way zo besloot dr Schuling. Honderden schaarden zich daarna in de rij om dr Schuling en zijn familie de hand ten af scheid te drukken Gedeputeerde vlootvoogd. J Hoekstra bedankte in een toespraak de scheidende kapitein voor de bewezen diensten. U zult na zo n lange tijd varen wel zeggen 'Waar is de tijd gebleven'? U kunt zich troosten met de gedachte dat u uw tijd nuttig heeft besteed, in dienst van de overheid Vooral ook in dienst van de Zeeuws-Vlamingen, wiens iso lement zonder de veerboten compleet zou zijnbetoogde 'vlootvoogd' Hoekstra De heer D Oostinga. directeur van de PSD in Zeeland, sprak ook zijn dank uit jegens de scheidende kapitein „Kapi tein Maas is een man van weinig woor den maar op de juiste momenten wist Mannenkoor in dienst te Westkapelle WESTKAPELLE - In het kader van een reeks concerten ten bate van het chris telijk blindeninstituut Bartimeüs te Zeist werkt het Christelijk Vriezen- veens Mannenkoor zondag mee aan de dienst in de hervormde kerk te West kapelle. In deze dienst, die om 9.30 uur begint, gaat voor ds Bezemer. her vormd predikant te Westkapelle Het koor zal t ijdens de dienst vijf geestelijke liederen ten gehore brengen De op brengst van de collecte zal bestemd zijn voor het werk van het christelijk blin deninstituut. Disco-a vond 'Komma MIDDELBURG - De sociëteit 'Komma houdt zaterdag 3 november een disco avond voor jongeren van zestien Jaar en ouder in het wijkgebouw Ontmoetings centrum Dauwendaele vanaf 20 uur. Er is gelegenheid om te dansen en er wordt een lichtshow vertoond. hü altijd uiterst vakkundig te hande len Wij zijn hem zeer erkentelijk voor de betrokkenheid en het verantwoor delijkheidsgevoel waarmee hij onze bo ten de Westerschelde overvoer aldus de heer Oostinga. De heer Maas trad in 1946 in dienst van de PSD als matroos. Via de rangen van stuurman en kapi tein klom hij op tot Kapitein le klasse. Het grootste gedeelte van zijn diensttijd voer kapitein Maas het tra- Regionale bijeenkomst NIVE in Middelburg MIDDELBURG - De Nederlandse Ver- eniging voor Management (NIVE) af deling Zeeland houdt dinsdag 13 no vember in de kantine van de Vitrite Fa briek te Middelburg een regionale bij eenkomst. Ir W. B. Rueb van de Hoog ovens. IJmuiden. houdt een inleiding over „Flexibiliteit en slagvaardigheid van werkstructuren Het programma begint om 15.30 uur HOOFDBESTUURDER F. VERRIEST AARDENBURG - De Federatie Nederlandse Vakvereniging (FNV*) is bezig om te bezien of het de moeite w aard is om als FNV nog langer vertegenwoordigd te zijn in de Sociaal Economische Raad (SER). Vakbondshoofdbestuurder F. Verriest zei dit vrijdagavond tijdens een feestavond van de K ABO (Katholieke Bond voor Overheidspersoneel) afdeling van West-Zeeuwseh-Vlaanderen in café 'De Zwaan' in Aardenburg. Vele belangstellenden namen tijdens de receptie afscheid v ztjn familie „Binnen FNV-verband hebben we een bespreking over onze deelname in het hoge sociaal economische lichaam ge had Het is gebleken dat we het haast nooit meer eens kunnen worden met de werkgeversafvaardiging in de SER en. helaas moet ik zeggen, ook niet met kroonleden die in de SER zijn be noemd", aldus de heer Verriest Binnen de vakbeweging vraagt men zich nu af of men in de SER blijft zitten en zo ja. hoe daaraan dan wel gestalte te geven is en in de toekomst uit te bouwen. Naast de onvrede over het luisteren naar de stem van de vakbeweging bin nen de SER had de heer Verriest ook weinig waardering voor de mededeling van de zijde van het ministerie van bin nenlandse zaken dat er een verslechte ring te verwachten is in de toeslagen op onregelmatige diensten „Wat was nu het kromme in de redenering-van de rechterhand van minister Wiegel tij dens een gesprek met onze bondsvoor zitter over deze materie? Door de onre gelmatigheidstoeslag zou iemand in de onregelmatige dienst meer kunnen verdienen dan een meerdere. Nog nooit heb ik zo'n kromme redenering ge hoord. Ach. de regering wil weer eens ergens geld vandaan halen. Maar het is geen goede zaak dat dat dan juist moet komen van mensen die het met hard werken en onregelmatige dienst moe ten verdienenaldus de heer Verriest Hij wees erop dat het belangrijk is dat de vakbond in deze tijd de verwor venheden van de sociale voorzienin gen blijft bewaken. „Als u ziet dat in het kader van Bestek '81 een aanval wordt gedaan op wat ik noem de dij ken van de sociale voorzieningen zoals onder meer de WW. werkloosheidswe- tuitkeringen, dan zeg ik juist hier, in Zeeland, dal deze dijken goed moeten worden verdedigd", aldus de heer Ver riest. THEMA 'ZEEUWEN IN DE WERELD' TOT EN MET 5 JANUARI MIDDELBURG - Gedeputeerde P. G. van den Bosse heeft vrijdagmiddag de tentoonstelling 'Van verre en nabij' in het Rijksarchief aan de Sint Pieter straat in Middelburg officieel geopend. Deze expositie is een van de manifestaties van het Zeeuwse ar chiefwezen in het kader van de Inter nationale Archiefweken 1979. De ten toonstelling duurt tot en met 5 januari 1980. De Internationale Archlefraad in Parijs heeft deze archiefweken ingesteld om het archiefwezen wereldwijd extra aandacht te geven In 23 landen wordt dat gedaan door middel van exposities, archieffilms, televisiespots en open da gen In Nederland is daar onder meer speciaal een film voor gemaakt, onder de titel 'Het Archief van de cineast Kees Hin. Deze film is de komende week te zien in het Zeeuws Museum De tentoonstelling in het Rijksarchief. die is samengesteld door drs R L Koops. chartermeester van het Rijks archief. Iaat vooral zien wat de Zeeuwen Zoal hebben gedaan in de achter ons liggende jaren en verder de relatie van de Zeeuwen m Zeeland met het buitenland Van verre en nabij' heeft dan ook als ondertitel 'Zeeuwen in de wereld De expositie is ingedeeld in diverse overzichtelijke thema s. zoals 'Verre reizen en expedities'. Zeeuwen in de West', 'Zeeuwen in de Oost'. 'Andere Handelskontakten', 'Kapers en Kaap vaart' en 'Kerkelijke betrekkingen met het buitenland' De heer Koops vertelt dat hij enkele maanden is bezig geweest om al het materiaal bij eikaar te krijgen. Het oudste stuk dat op de tentoonstelling is te bezichtigen is een oorkonde met ze gel van Lodewijk XI uit 1465 en afkom- stig uit het gemeentearchief van Veere Slavenkas Er staat ook een groengeschilderde stalen kist. de zogenaamde Slavenkas uit Zierikzee Deze slavenkas werd in 1735 ingesteld Hierin moest geld ge stort worden door de kapiteins van alle Zierikzeese schepen die de haven ver lieten Het geld werd gebruikt om zeel ieden die tijdens de vaart werden ge kaapt door de beruchte Barbaarse zeerovers, los' te kopen, een soort los geld dus Er werden echter niet zoveel zeelieden afkomstig uit Zierikzee ge kaapt en het gevolg daarvan is dat er nog steeds geld zit in de slavenkas Dit kapitaal staat onder beheer van een raad van commissarissen die het geld besteedt aan doelstellingen op het so ciale vlak Belangstelling Gedeputeerde Van den Bosse zei in zijn openingswoord dat de provincie Zee land zeer rijk is aan archieven en dat men de indruk krijgt dat het gemak kelijker zal zijn om op te noemen in welke delen van de wereld er in de loop der tijden geen Zeeuwen zijn geweest, dan waar ze wel geweest zijn. De heer Van den Bosse: „Er is ccn groeiende belangstelling voor archieven bij het Zeeuwse publiek. De aantallen be zoekers worden jaarlijks groter. Ook het initiatief van de Vereniging van Archivariisen in Nederland om te ko men tot een uitgave van een serie pro vinciale archiefoverzichten past ge heel in deze ont w ikkeling. Aan de hand van die overzichten zal iedereen die iets in een archief zoekt, gemakkelij ker de bewaarplaats kunnen vinden van dal ene archief dat nu net voor hem of haar belaneriik is." D* gedeputeerde overhandigde daarop het boekje 'Overzicht van de archieven in de provincie Zeeland aan de com missaris der koningin dr. C Boertien. die in zijn dankwoord zei dat er door gaans nogal spottend over 'het archief wordt gesproken ,.Zo in de trant van 'archieven en stof zijn hetzelfde' aldus de heer Boertien Het boekje is samengesteld door de he ren drs R L Koops. J J C van Dijk en H. Uil en is vanaf 9 december te koon Aan de tentoonstelling Van verre en Nabij' werd medewerking verleend door de Zeeuwse archiefdiensten, het Algemeen Rijksarchief en de Konink lijke Bibliotheek in Den Haag, het Mu seum voor Volkenkunde in Leiden, het Zeeuws Museum in Middelburg en de Commissarissen van de 'Slavenkas' in Zierikzee De expositie Is geopend van 27 oktober (vandaag) tot en met 5 Januari 1980, da gelijks van 9 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur. zaterdags van 9 30 tot 12.30 uur. De film Het Archief wordt ver toond van 29 oktober tot en met 2 no vember in het Zeeuws museum om 11 uur en om 15 uur. Deze film wordt even eens gedraaid op 2.3 en 4 januari op het zelfde tijdstip In de daartussen liggen de periode wordt de film alleen op ver zoek vertoond voor groepen van maximaal achttien personen. B EN W VLÏSSINGEN Praten met CRM documentatiecentrum Zuid-Molukkers VLÏSSINGEN - Het college van b en w van Vlissingen heeft op 8 november een gesprek met het provinciaal bu reau landelijk contact in Zeeland van het ministerie van CRM in Middel burg. over een op te richten documen tatiecentrum Molukkers. in buurthuis 'De Zwaan' te Oost-Souburg. Dit is het resultaat van een bespreking tussen de Vlissingse stichting Sociaal Kulturele Aktiviteiten (SKA) en het gemeente bestuur van Vlissingen. naar aanlei ding van de afwijzing van de subsidie aanvraag voor dit project. Deze nieuwe ontwikkeling kwam naar vo ren tijdens de openbare vergadering van het algemeen bestuur van de stich ting. die donderdagavond werd ge houden in'De Zw aan'te Oost-Souburg. Het documentatiecentrum is bedoeld, om zowel de Molukse als Nederlandse bevolking inzicht te verschaffen in de problematiek van de Zuid-Molukkers. In eerdere instantie heeft de gemeente Vlissingen voor realisering van het project verwezen naar de dr. Soumokil- süchting. De werkgroep die .zich met het project bezig houdt en die deze stichting erg goed zegt te kennen, is echter van mening dat een project als het documentatiecentrum binnen die stichting niet te verwezenlijken is. De verwijzing naar de bibliotheek wordt ccn lachertje genoemd, omdat het pro ject veel meer zou inhouden, dan een bibliotheek kan realiseren. Het algemeen bestuur van de stichting heeft donderdagavond besloten tot een samenstelling van het dagelijks be stuur. waarbij voorzitter. pen ningmeester en secretaris op persoon lijke titel zitting nemen in het bestuur. De twee overige leden van het dage lijks bestuur kunnen zowel leden op persoonlijke titel zijn als afgevaardig den van projecten. De heer les Byleveld is donderdag avond als opvolger van Theo Bos- schaart gekozen tot secretaris. De heer Bosschaart heeft in oktober afscheid genomen van de stichting SKA. in ver band met zijn benoeming als voorzitter van de stichting Opbouwwerk Vlissin gen Tijdens de vergadering van don derdagavond is ook het werkplan voor 1980 besproken. Hierin staat vermeld, dat de stichting naar verwachting niet voorop zal lopen met betrekking tot di verse ontwikkelingen, vernieuwingen en initiatieven, omdat de 'jonge stich ting' daarop nog niet is ingespeeld. „Wel mag worden verwacht, dat wy daadwerkelijk onze gedachten laten gaan over de initiatieven die op ons af komen Wanneer deze passen in onze doelstellingen, kan men zeker zijn van onze steun." aldus het werkplan. A

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 7