Verbouwing BB-gebouw in Goes is van de baan lovooy VIDEO STUNT AUTOSCHADE H00GERHEYDE OPNAME SET Vlissingen heeft een Steve Bikostraat Geen zaal Vlissingen 1 mei-manifestatie Reverend F. la Touche nieuwe predikant Missions to Seamen Akai Video. PZC/ Heeft u ZATERDAG 27 OKTOBER 1979 TRI streek KRINGRAAD BB VERWERPT VOORSTEL MIDDELBURG - De verbouwing van het kantoor van de Be scherming Bevolking aan de Kloetingsweg te Goes is van de baan. Tijdens een vergadering, woensdagmiddag in het Middel burgse stadhuis, wees een meerderheid van de leden van de Kringraad van de A-Kring Zeeland a van de BB een ruim 900.000 kostend verbouwingsplan af. Het dagelijks bestuur kreeg de opdracht mee een nieuw plan uit te werken, waarbij wordt gedacht aan semipermanente huisvesting. De meerder heid van de Kringraad had niet alleen bezwaar tegen de hoge verbouwingskosten, maar bracht ook argumenten als de onze kerheid over de reorganisatie van de BB naar voren. Bur gemeester H. Boer van Reimerswaal, die als enig lid van het dagelijks bestuur tegen de verbouwingsplannen was, zag zijn standpunt na enige discussie overgenomen. burgse burgemeester, die verder van mening was dat het dagelijks bestuur van de Kringraad 'vlak voor de finish onderuit was gehaald' Voorzitter drs P A Wolters stak na het besluit van de Kringraad zijn teleur stelling over het niet doorgaan van de verbouwing niet onder stoelen of ban ken. Hij verweet de tegenstemmers, dat ze het dagelijks bestuur toch duidelijk opdracht hadden gegeven voor het ma ken van een verbouwingsplan van het gebouw aan de Kloetingseweg. 'Dat was uw opdracht en nu zijn die kosten voor niets gemaakt', aldus de Middel- Burgemeester Boer zette uitvoerig uit een waarom hij niet met de meerder heid van het dagelijks bestuur kon meegaan. Hij wees op de forse verho ging van bijdrage per inwoner aan de BB ('in twee jaar met meer dan 100 pro cent gestegen') en op de vele investe ringen die de BB in de toekomst nog moet doen 'Onze Zeeuwse BB heeft een goede naam en wordt landelijk als voorbeeld gesteld. Ik ben bang dat als dit plan wordt uitgevoerd goodwill bij de gemeenteraden wordt verspeeld'. De Reimerswaalse burgemeester vreesde- verder dat de begroting voor verbou wing van het pand aan de Kloetings eweg straks aanzienlijk hoger zal uit vallen en rekende de kringraadsleden tenslotte voor dat het bouwen van een semi-permanent gebouw niet boven de 337.000,-. zal uitkomen, ruim de helft minder dus dan de kosten van verbou wing. Loco-burgemeester A. M. Jansen van Borsele. burgemeester G. Huitsing van Kapelle en burgemeester W. den Boer van Middenschouwen vielen de heer Boer bij. Met name de heer Huitsing wees op de grote onzekerheid die er momenteel rond de reorganisatieplan- nep voor de BB bestaat. Drs. Wolters was het niet met hem eens. Hij stelde dat er nu iets aan het BB-gebouw moet gebeuren. In een stemverklaring merk te de Vlissingse burgemeester drs. Th. J. Westerhout opdat de gemeenten zich steeds voor de noodzaak zien gesteld de broekriem aan te halen en dat dit ook voor de BB moet gelden Tenslotte werd het voorstel om tot verbouwing over te gaan verworpen met de stem men van de vertegenwoordigers van de gemeenten Borsele, Bruinisse. Duive- land, Kapelle, Middenschouwen, Rei merswaal, Vlissingen en Zlerikzee te gen. De kringraad keurde zonder discussie de begroting voor 1980 goed. Op een vraag van burgemeester Westerhout zegde drs. Wolters toe dat de kringraad zo snel mogelijk zal worden geïnfor meerd over de financiële gevolgen die het besluit de centrale post ambulan cevervoer bij de BB in Goes onder te brengen heeft. Tijdens de eerstkomen de vergadering zullen de leden van de kringraad hierover worden geinfor- meerd, zegde drs. Wolters toe. Optreden folkartiest Fons Haverman^ in 'Vanuus" Vlissingen VLISSINGEN - De folkartiest Fons Havermans uit Breda treedt vanavond, zaterdag, op in café 'Vanuus' te Vlissin gen. Het optreden begint om 21.00 uur. Openbare commissievergaderingen. De commissie bestuur-bestuurden ver gadert maandag 29 oktober om 16.15 uur in de b. en w. kamer van het stad huis. Aan de orde zal onder meer ko men: het opstellen van een inspraak verordening. De raadscommissie ruimtelijke orde ning vergadert dinsdag 30 oktober in de maquettekamer van het stadhuis over de herziening' van het streekplan Mid den-Zeeland. Aanvang: 16.00 uur. Iedere belangstellende is als toehoorder bij deze vergaderingen welkom. OOK DR. MARTIN LUTHER KINGSTRAAT Poelman/ Boogaard clubkampioen 1979 van mac 'De Zeeuwen" MIDDELBURG - De Middelburgse/ Oostsouburgse combinatie P. Poelman/C. Boogaard is clubkampioen 1979 geworden van mac 'De Zeeuwen' uit Middelburg. Met een ruime voor sprong won de combinatie de vijfde kampioensrit, de Westerschelderally. Het was de vierde zege van dit duo De Westerschelderally, die was uitgezet door het bestuurslid S. Dingemanse, was de laatste orièntatierit van het seizoen. Vrijdag 7 december begint de kaartleescompetitie en op tweede kerstdag wordt de traditionele gezel- ligheidsrit voor het hele gezin gehou den. De uitslag is: A-klasse: 1. Opelhendrikse- team Poelman/Boogaard Middelburg 38 strafpunten; 2. Opeljansensteam Tuinman/ Tuinman Middelburg 95; 3. C. de Bruijne/mw. de Bruijne Krabbendyke 96; 4. A. Nagelker- ke/mw. Nagelkerke Oost-Souburg 102; 5 C. Bode/J.Bom-Vlissingern 109; 6 L Brug- geman/M. Bruggeman Middelburg 154; 7 W. v.d. Voorde/F. v d. Voorde Amemuiden 183; 8. M v d Zande/mw. v.d. Zande Goes 232, 9, P Westveer/mw Westveer Blezelinge 242. B-klasse: 1. L Bimmel/L. Smulder Oost- Souburg 45 strafpunten; 2. J. Oelick/mw. Oelich Veere 122; 3. A. Maljaars/J. Terpstrra Zoutelande 130, 4. L. de Groote/F. de Groote Axel 133, 5. R. Tomasoa/mw. Tomasoa Mid delburg 158, 6. W. Janse/A. van Hoijen Vlis singen 176, 7. E. Woonink/mw Woonink Am- hem 198, 8. G Loohuis/H. Loohuis Har derwijk 204. 9. C. Korstanje/C. van Loo Ka pelle 207,10. C. Dlngemanse/mw. Dingeman se Vlissingen 210. Ledenvergadering Industriebond CNV OOST-SOUBURG - De afdeling Souburg van de Industriebond CNV houdt dinsdag een ledenvergadering in gebouw 'Irene' achter de gereformeerde kerk aan de Kanaalstraat te Oost- Souburg. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, zal de heer R. Bil. districtsbestuurder, spreken over ac tuele zaken. VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft vrijdagmiddag beslo ten de twee straten, die nabij de Theo Thijssenschool in de wijk Paauwen- burg worden aangelegd, te noemen naar Steve Biko en dr. Martin Luther King. Hiermee wordt gehoor gegeven aan een al eerder gedane suggestie van een in woner van Vlissingen, gesteund door 24 sympathisanten, om bij een voorko mende gelegenheid een straat te noe men naar de overleden Zuid-Afrikaanse vrijheidsstrijder Steve Biko. In het. en- giszins afzonderlijk gelegen plangebied zullen 66 woningen worden gebouwd. De gemeenteraad aanvaardde boven- KOUDER WEER ANDERE JAS VAN LAVOOY 'n Geweldige collectie nieuwe, winterse jassen. Comfortabel, soepel, topkwaliteit. Van bekende toonaangevende merken. Komt u nu eens kijken. Kies uit o.a.: loden jassen, coats in 7 kleuren jagersj assen in 4 kleuren lama curls-krulletjes jassen lammy coats-lamsvacht coats winterjassen, kort en lang sportieve regenjassen regenjassen met uitritsbare voering gabardine regenjassen. Keus genoeg voor elke man. Gortstraat 32-34, Middelburg. Tel. 12508. Bijna 80 jaar Lavooyuw grootvader kocht er al dien het voorstel om het stratenplan binnen het bestemmingsplan Wijk centrum Papegaaienburg de naam Pa pegaaienburg te geven, om deze naam duidelijk te bewaren voor de inwoners. Voor de straten binnen de woonwijk van het bestemmingsplan Papegaai enburg zijn namen van vogels aanbe volen. De twee grotere hoofdwegen, die het gebied omsluiten, krijgen de namen Fazantweg en Flamingoweg. Voor de tussenliggende zes kleinere straten zijn de namen Kraaisprenk. Kolibnesp- renk, Kaketoesprenk. Kanariesprenk, Kalkoensprenk en Kievietsprenk aan bevolen. Het. college heeft de uitgang sprenk gekozen, om in afwijking van het steeds gebruikte straat, laan of weg de mogelijkheid te scheppen de vind baarheid van bepaalde straten voor de inwoners te vergemakkelijken en om dat Zeeland nu eenmaal een waterrijke provincie is. De uitgang 'burg' in Bos- senburgh functioneert volgens het col lege tot volle tevredenheid. Evenwijdig aan de Sloeweg Noord in Vlissingen-Oost is de aanleg van twee wegen voltooid, terwijl bovendien nog een zijweg van die wegen af naar Quar- leshaven in aanleg is. De gemeente raad van Vlissingen besloot in over eenstemming met de wens van het be stuur van het Havenschap Vlissingen, de naam Westhofweg te geven aan de meest noordelijk gelegen weg, die evenwijdig loopt aan de Sloeweg Noord. Over deze naamgeving is ook overeenstemming bereikt met het ge meentebestuur van Vorsele. Deze niet voor het verkeer opengestelde weg loopt namelijk door op het grond gebied van Borsele. Voor de direct ten zuiden gelegen weg van de Sloeweg Noord wordt gedacht aan de naam Europaweg Noord en voor de lood recht op deze nieuwe wegen geprojec teerde en naar de Quarleshaven leidende weg aan de naam Denemar- kenweg. Ook is een nieuwe weg aangelegd langd de Vlissingse Watergang, tegenover de Prins Willem Alexanderschool, als zij tak van de aldaar eindigende Bossen- burghweg. Het gebied waarin die straat gelegen is. sluit aan bij het stadsgedeel te waar de straten namen hebben van kunstschilders, met de toevoeging laan. De gemeenteraad van Vlissingen besloot voor de nieuw aangelegde straat Govert Flincklaan te noemen. VLISSINGEN - Het algemeen bestuu van de Vlissingse Stichting Sportbe- langen heeft in een donderdagavond gehouden vergadering besloten geen zaalruimte beschikbaar te stellen voor de aanstaande 1 mei-manifestatie van onder meer de Vlissingse afdelingen van PvdA, PPR, PSP. CPN en FNV. De initiatiefgroep 1 mei-manifestatie heeft zich tot de stichting gewend met het verzoek de Van Duijvemvoorde- sportzaal beschikbaar te stellen. De Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen had verzocht om op 29 no vember de sporthal Souburg te mogen gebruiken voor een concert van Her man Brood and his Wild Romance. Ook dit verzoek werd afgewezen, ditmaal met zes tegen twee stemmen. Het algemeen bestuur ging hiermee in tegen de voorstellen van het dagelijks bestuur van de stichting. Algemeen be stuurslid D. Stoelhorst. tevens lid van de zaalverdelingscommissle, wordt het tekort aan zaalruimte voor de sport door het inlassen van andere dan sportmanifestaties alleen maar groter. Volgens hem moeten er nu al vele ver zoeken vanuit de sportwereld worden afgewezen Voorzitter D. J. P. Bruinooge wees erop. dat de Van Duijvenvoorde-sportzaal in het vorige seizoen van de driehonderd beschikba re avonden slechts dne keer was ge bruikt voor andere dan sportdoelein- den. Voor het seizoen 1979-1980 wilde het dagelijks bestuur vier keer een nlet- sportmanifestatie toestaan. Het dage lijks bestuur had hierbij overwogen, dat voor 1 mei in de Van Duijvenvoorde- sportzaal een trainingsavond was ge dacht. waarvoor hoogstwaarschijnlijk wel een uitwijkmogelijkheid is te vin den. Algemeen bestuurslid Morssink zei. dat als 1 mei-feesten worden toege staan dan voor elk willekeurig feestje een sporthal zou moeten worden afge staan. De heer Bruinooge wees er dat de viering van 1 mei voor zeen mensen veel meer betekent maar een feestje. Bovendien zei de Bruinooge. die tevens wethouder 'onder meer sportzaken is, dat tot ni een beleid is gevoerd, waarbij meervoudig gebruik van door de meenschap betaalde voorzieniti voorop staat: Als U daarvan wil afwijken kan dat consequenties ben'' Voorstemmers van het verzoek voor mn 1 mei-viering waren de heren P. Vet vogel, J. Wolterink, Bruinooge, tc{ stemden de heren Morssink. Stoelh« itar Naereboüt en mevrouw Houmes. Vertegenwoordigers van bestuur van de adviesraad van de -sad ting lieten weten teleurgesteld te j jlyk over de genomen beslissing. Dat g| ook de beslissing om het voorstel adb verwerpen om de Stichting Cuitui Gemeenschap toe te staan een conc te organiseren met Herman Bi Hierbij werd als argument aangevc dat deze popster dit jaar al eerdei Vlissingen is opgetreden. Het voon ïal I van het dagelijks bestuur werd met tegen twee stemmen verworpen. Vo stemden de heren Bruinooge en W| terink en tegen stemden de heren Mo m sink, Stoelhorst, Naereboüt en Hoefkens (deze was later ter vergai ring gekomen) en mevrouw Houmes, ;ji> Het college van b en w van Vlissinj tl liet de volgende dag desgevraagd# ten met teleurstelling tc hebben ki (a]C nisgenomen van de beslissingen v de Stichting Sportbelangen. Wetho der Bruinooge. verklaarde, dat hel lege zich laat adviseren over de mi, lijkheden voor het gemeentebeslu'i vast tc houden aan het beleid v cci. meervoudig gebruik commodaties: We zullen ons daiLjg, snel mogelijk beraden" ing! "'8 TC Kl oet VLISSINGEN - Sinds enkele we ken beschikken The Missions to Seamen in Vlissingen-Oost weer over een eigen predikant. Het is Reverend F. la Touche, tot voor kort werkzaam bij The Missions to Seamen in Southampton. Rev. La Touche zal niet alleen optreden als koopvaardijpredikant, maar te vens geestelijk verzorger zijn van de Anglicaanse gemeenschap in Zeeland, die enkele honderden le den telt. De heer La Touche volgt Rev. A. IV. Huckett op, die na enige jaren in Vlissingen-Oost te hebben gewerkt werd overgeplaatst naar Engeland. 'Ik heb eerst in een gewone paro chie bij Bristol gewerkt. Maar het werk onder zeelieden trok mij bij zonder aan. Ik ben tijdens mijn studietijd al eens in Rotterdam geweest, waar The Missions to Seamen in Europoort ook een zeemanscentrum hebben. Dat jaar is eigenlijk bepalend geweest voor mijn keuze voor dit werk'. Dominee La Touche heeft het va renscentrum bij de werf Schelde- poort in Vlissingen-Oost als 'uit valsbasis' voor zijn activiteiten on der de zeelieden. 'Ik kom in prin cipe op elk schip, ongeacht de na tionaliteit. Ook bij schepen uit de communistische landen kom kom aan boord. De opvangst is er soms koeltjes, maar meestal valt het mee. En onder de zeelieden bestaan wat minder grote verschillen in op vatting dan bij de mensen aan de wal. Naar kerkgenootschap kijk ik niet en zij al evenmin. Je vormt één grote gemeenschap en ik eigenlijk zo'n beetje de vertegenwoordiger van God, die bij ze aan boord komt. Het is bijzonder boeiend werk, dat iedere dag weer anders is. En dan ben ik 's avonds natuurlijk veel te vinden in het zeemanshuis zelf. Rev. F. la Touche. waar de zeelieden kunnen bin nenvallen. Soms zijn dat er veel, op het moment hebben we het niet erg druk. Dat houdt verband met het aantal schepen dat Vlissingen- Oost aandoet'. Taal Reverend La Touche is gehuwd en heeft twee kinderen. Met zijn gezin woont hij in Oost-Souburg. 'De Ne derlandse taal is nog wel een pro bleem voor me. Maar ik volg een cursus met behulp van gram mofoonplaten. Ik wil toch proberen de taal een beetje onder de knie te krijgen, hoewel het mij is opgeval len dat bijna iedere Nederlander die ik tegenkom wel een paar woorden Engels machtig is. Pro- I blemen met de communicatie zijn I er dus niet. Bovendien heeft myn J vrouw een Engelse moeder en e een Nederlandse vader en ze spreekt het Nederlands vrij goed', f Tijdens een druk bezochte dienst in de kapel van de Missions to Sea- f men in Vlissingen-Oost is dominee j La Touche officieel in het ambt be- j vestigd. Dat gebeurde door Rev, j Peter Duplock uit Brussel, aarts- j deken van de Church of Engeland I in Noordwest-Europa en door Rev, I G. Allen, verbonden aan de Mis- 1 sions to Seamen in Rotterdam. Verder werd de heer F. Steutel, a geruime tijd werkzaam als as- 1 sistent van de predikant in Vlissin- f gen-Oost, bevestigd tot hulppredi- j ker. DE-STANDAARDVIDEO, WAAROP WE HEBBEN GEWACHT, IS ER NU DEMONSTRATIE AANBIEDING Kleurenopnameset, bestaande uit: - VP-7100 kleurenrecorder aansluitbaar op'elke T.V. - VC-300 kleurencamera met 2 kleuren- vidicons en elektronische zoeker en 6 x zoom objectief. - VA-300 lichtnet oplaadapparaat Alle videorecorders worden door onze video-afdeling afgesteld en in de regio Walcheren GRATIS bezorgd en geplaatst. FOTO FILM VIDEO ETMAN biedt U: - deskundige uitleg door videospe cialisten - uitstekende begeleiding en ser vice door eigen technische dienst - gratis bezorging en installatie in de regio Walcheren - eventueel een elegant betalings systeem. MARKT II MIDDELBURG 01180 12633 Kk> Qetstudio uUa/iga/iet Aanvang cursussen KLASSIEK BALLET EN TAPDANCE te OOST-SOUBURG gebouw MIDDENHOF dinsdag 13 november a.s. Informatie uitsluitend: maandag t/m donderdag tussen 18.00 uur en 20.00 uur, Dongestraat 19, Oost-Souburg of telefonisch 01184-62738. dan naar UITDEUKEN - SPUITEN - MOFFELEN CRUQUIUSSTRAAT 35 - VLISSINGEN TEL (01184) 18940 kenmerk voor vakwerk kies een Focwa bedrijf!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 6