HERBA GAAT DICHT, 45 MAN OP STRAAT Bovenleiding vernield treinverkeer gestrenu Campagne polio-inenting succesvol Burgemeester:9een ramp' almanak VRA CHTA UTO REED LIJNEN STUK Doordraaien vanBorsselse kerncentrale verantwoord SMim Vijf aanhoudingen wegens diefstallen \e heel 'Er is een vies spelletje gespeeld VOORZITTER LANDELIJKE ENERGIERAAD: IS Béééregoed in Boerenkaoi vcm'77,'78 ert'7! Gesprek beheer stormvloedkering begint binnenkort ZATERDAG 27 OKTOBER 1979 KRABBENDIJKE - De 45 werknemers van de conservenfabriek 'Herba' uit Krabbendijke staan definitief op straat. Het bedrijf heeft vrijdag haar werkzaamheden gestaakt. Curator C. H. Brink man zag geen mogelijkheden meer om de conservenfabriek in faillissement voort te zetten. Hiermee werd iedere bestaanzekerheid de bodem ingeslagen. Het personeel heeft nog geen ont slagbrief gekregen, maar dit is nog slechts een formaliteit. De uitbetaling van de lonen gaat via de bedrijfsvereniging volgens de hiervoor geldende regels. voor de huidige samenleving waar het geld boven de belangen van de werk- De kansen voor het voorbestaan van Herba leken tot voor kort nog in ruime mate aanwezig. Van de zyde van de nieuwe aandeelhouder, de handelson derneming 'Runimex' uit Maastricht, werd tot op vrijdagmorgen nog .be weerd, dat er gerede gronden w.aren om met het Krabbendijkse bedrijf door te gaan Maandag nog verklaarde general manager (algemeen leider) H C. Rlenks van Runimex, dat de handelsonderne ming "genoeg kon bieden". Produktie- technisch gezien leek er ook geen vuil tje aan de lucht. Herba bezat, zowel wat betreft personeel als apparatuur, mo gelijkheden om luxere conservenar- tikelen te produceren. En dat was juist de kant die Runimex op wilde. In de conserventndustrie is het alleen moge lijk met wat gespecialiseerde artikelen wat ie verdienen. De conservenfabriek 'Van der Pijl en Co uit Groesbeek, waar Runimex ook de belangrijkste aan deelhouder van is, vormt een voorbeeld van een op dergelijke leest geschoeid bedrijf. Herba en Van der Pijl en Co werkten sinds ongeveer een half jaar WERKNEMERS: KRABBENDIJKE - Het bedrijfs terrein van de conservenindustrie 'Herba* aan de Johan Willem Fiso- straat in Krabbendijke ligt er ver laten bij. Een Duitse vracht wagenchauffeur is scheldend zijn combinatie aan het laden. Hij staat al van 's ochtends vroeg te wachten tot hij zijn handeltje mee kan nemen. En nu, tegen zes uur 's avonds, kan hij bij de douane z'n lading niet meer inklaren. Er zit voor de corpulente Duitser niets anders op dan bij de grens te wach ten en daar z'n nachtrust door te brengen. Het weekeinde is voor hem nog lang niet begonnen. On omwonden laat de chauffeur we ten bijzonder kwaad te zijn over de gang van zaken: „Die verrekte lui daar, in het kantoor, laten me de hele dag wachten tot ik een ons weeg. Krijg je van die hoge heren niet eens een behoorlijk glas bier". Een Herba-medewerker heeft me delijden met de chauffeur. Alleen, zo geeft hij te kennen, kan hij ook niets aan de situatie veranderen. Het bedrijf is die dag definitief failliet verklaard en er mogen geen goederen in en uitgaan zonder de toestemming van de curator. En die toestemming laat wel eens lang op zich wachten. De werknemers zitten bijeen in het kantoortje van Herba. Sommigen maken een verslagen indruk, ande ren een strijdvaardige. Maar alge meen is het gevoelen dat er een 'vies spelletje' met hen is gespeeld. Aandeelhouder C. van Run heeft hen bij wijze van spreken koeien met gouden horens beloofd, maar is niets nagekomen. Donderdag nog, hadden ze samen met de geschorste directeur M van der Doe. een persbericht opgesteld, met een overwegend positieve strekking. Latere berichten van cu rator C H. Brinkman hadden ertoe geleid het bericht schielijk achter te houden. De onderhandelingen tussen de bank en de onderneming van de aandeelhouder. Runimex uit Maastricht, liepen spaak. Toch bleek er de volgende dag een sprankje hoop. De bank had een nieuw voorstel ..Tot 1 minuut voor 12 heeft Van Run het doen voor komen, dat alles naar w.ens zou verlopen. Hij speelde een spelletje poker, gooide de dobbelstenen en die vielen dan toevalligerwijs ver keerd. Bij dit pokerspel gebruikte hij werkloosheid als troef. Niet hij is nu de dupe, maar Herba". stelt een personeelslid ZEEUWSE Lapjes zeer geboeid keek dat jongetje in Middelburg een boek door. waarin de rijkdommen der zee fraai in beeld waren gebracht. De meeste dieren, die waren afgebeeld, kon hij niet zo direct thuisbrengen. Maar de zeester herkende hij. En dat leverde, terwijl hij zo in z'n eentje zat, een mooi monoloogje op. „Zeester", zei hij, „pas op, want ze vreten je op". En mompelend ging hij verder: „Je vreet zelf mossels op en dat doe je met Je zuiglapjes. Ei gen schuld hé Een realistisch en rechtvaardig denkend mannetje, zouden wij denken. samen. Runimex nam later de verkoop ter hand. De Zeeuwse conservenfabriek behaalde de laatste tijd - wellicht als gevolg van de nieuwe aanpak - betere resultaten. Desondanks werd de fa briek medio vorige week in staat van faillissement gesteld. Runimex, de eni ge aandeelhouder, had het faillis sement aangevraagd, nadat de bank het krediet had opgezegd. De toenma lige directeur M. van der Doe wilde hieraan niet zijn toestemming verle nen. Hij wer direct door Runimex ge schorst. Breekpunt bij de onderhandelingen over de voortzetting van de fabriek was de overname van een deel van de goederenvoorraad door Runimex. Eigenaar van deze goederenvoorraad is de bank 'Mees en Hope'. Curator Brinkman besloot hierop, in ogen schouw nemende dat Herba zeker niet op eigen kracht kon worden voortge zet, het bedrijf met onmiddellijke in gang te sluiten. De curator heeft bij het arbeidsbureau in Goes ontslag aange vraagd voor de werknemers. De reacties op de sluiting van de con servenfabriek spraken allemaal van een „grote teleurstelling". Het per soneel en oud-directeur Van der Doe hebben de stellige indruk dat er „een vies spelletje met hun is gespeeld", tel. 01189-1900, b.g.g. 1965. Reserveringen: diners - partijen - koffietafels la carte vlees- en visspecialitelt waarzij de beschuldigende vinger wij zen naar directeur C L M. van Run van de handelsonderneming Runimex. Van Run had woensdagavond tegen het personeel gezegd dat alles voor meer dan 99,9 procent was geregeld. Herba zou volgens de Runimex-directeur ze ker nog tot eirrd van het jaar over vol doende werk'beschikken. Gezien het feit dat Van Run zijn belofte niet is na gekomen, voelen zij zich in hun ver trouwen „diep en diep beschaamd". De heer Van der Doe maakt desgevraagd duidelijk dat bij de deze week gevoerde onderhandelingen niet de bank fout is geweest, maar Van Run. Hij zou veel te weinig hebben geboden (ongeveer een half miljoen") dan de bank zou hebben gevraagd. „De goederenvoorraad in kwestie was echt veel meer waard", stelt de ex-dlrecteur van de Krab bendijkse conservenindustrie. De con clusie van de personeelsleden is over duidelijk: „Wij hebben ons best gedaan maar zijn door partijen buiten onze macht kapot gemaakt. Een ramp Burgemeester H. Boer van Reimers- waal noemt de sluiting „een ramp". „Bijzonder teleurstellend" noemt hij het feit dat de onderhandelingen op het allerlaatste ogenblik toch nog zijn afgeketst, ondanks dat men al een goed eind op weg was de werkgelegenheid voor de eerstkomende maanden vast te stellen. De heer Boer die zelf zijn dien sten heeft aangeboden, ziet niet zo gauw mogelijkheden voor hét veelal wat oudere personeel van Herba om elders aan de slag te komen. Districtsbestuurder A. Norendaal van de Industriebond FNV zegt het geheel „een treurige situatie" te vinden. Hij windt zich er op aan het feit dat de con tinuering van de fabriek op een eigen lijk ondergeschikt punt is vastgelopen. Hij noemt dit triest en „kenmerkend ook R. Bil van de Industriebond CNV is overduidelijk in zijn mening: „een on fatsoenlijke en indroevige zaak". Hij is van mening dat de verantwoordelijke personen erg onzorgvuldig met de be langen van de mensen zijn omgespron gen: „Er waren mogelijk best nog ande re oplossingen te vinden". Runimex-directeur H. H. Bok, na de schorsing van Van der Doe tot direc teur benoemd, speet het dat de han delsonderneming en de bank niet tot overeenstemming waren gekomen. Naar zijn oordeel is dit te wijten aan de tegenwerking van de bank. GOES - Drukte bij de bussen het is best gezellig zo'n keertje met Oostdijk- Ten gevolge van kapotte bovenleidingen bij Oostdijk (nabij Krabbendijke) is het treinverkeer tussen Bergen op Zoom en Goes vanaf kwart over zes gestremd geweest. De boven leidingen werden door een transportwagen kapotgetrokken. het is best gezellig zo'n keertje mei bus. Het is wel jammer dat hel,jse langer duurt dan eerst de bcdoell J(.|,( Advertentie Doordat de bestuurder van. wat ver moedelijk een vrachtauto is geweesi. na de botsing met de leidingen was doorgereden, was vrijdagavond laat zijn identiteit nog niet bekend. Ook was nog niet duidelijk met wat voor auto de schade was aangericht. Het reizigers vervoer tussen Bergen op Zoom en Goes en de tussenliggende dorpen werd na het ongeval met bussen geregeld. De treinreizigers werden bij het station opgewacht en zodra er zich genoeg hadden gemeld vertrok een bus l ichting Goes of Bergen op Zoom. Hier door werd ook het treinverkeer tussen Vlissingen en Goes ontregeld. De trei nen vanuit Goes vertrokken afwijkend van de dienstregeling, op het moment dat er genoeg passagiers waren. De dienst tussen Goes en Vlissingen werd met twee treinen onderhouden, die van de beide sporen gebruik konden ma ken Tevens werd er een extra trein ach ter de hand gehouden voor een even tueel aanbod van aankomende reizi- dingen bij Oostdijk duurden tot diep in de nacht voort Het reizen met de bus kwam de passagiers wel op de nodige vertraging te staan. Een inwoonster van Goes die, na de treinreis Eindho ven-Bergen op Zoom, in de bus moest stappen, vertelde dat ze ruim an derhalf uur vertraging had opgelopen. Overigens was haar niet meegedeeld, waarom ze de bus moest nemen. Een reizigerspaar uit Utrecht, dat op weg naar Vlissingen was, moest eveneens een deel van de reis met de bus mee maken. Geen probleem vond een van hen. „Het is weer eens wat anders en MIDDELBURG - Het is verantwoord de kerncentrale Bors- sele te laten draaien zolang er de voorwaarden zijn om van het afval af te raken. Die persoonlijke mening gaf de voor zitter van de landelijke energieraad, dr. ir. A. P. Oele, vrij dagavond tijdens een vergadering van de statencommissie voor het milieu. De commissie besprak de nota van het dagelijks bestuur van de provincie over het ongeluk met de kerncentrale in Harrisburg en de mogelijke gevolgen voor die bij Borssele. De heer Oele meende, dat de mogelijkheid van toepassing van kernenergie niet zonder meer opzij moet worden gezet. Hij stelde, dat de Borsselse centrale voor toekomstige ontwikkelingen op dit terrein van belang kan zijn. Overigens liet hij weten veel meer huiver te heb ben voor militaire nucleaire toepassingen. De voorzitter van de energieraad hield vrijdag voor de mi lieucommissie een algemene inleiding over het energiev raagstuk. Hij schetste een globaal beeld van het beleid, dat de overheid op dat terrein voert en van de instrumenten, die daarbij ter beschikking staan. De heer Oele stelde onder meer vast, die de meevallers, die Nederland heeft gehad door de aardgasvondsten, opgeslokt worden door de welvaart. Hij zette verder onder meer uiteen, dat volgens de plannen van de regering per jaar circa 600 miljoen gulden zal worden besteed om besparingen te bewerkstelligen en dat bedrag zette hij af tegen de veertien milard gulden aan extra te verwachten inkomsten door de nieuwste aardgasvondsten. Over de situatie in het algemeen merkte de heer Oele op, dat, zelfs als men de meest optimistische voorspellingen over de nog beschikbare hoeveelheden fossiele brandstof fen aanhoudt, de energietoestand benard is.- Ook als grote hoeveelheden olie en gas voorradig zijn, dan zullen die moeilijk tevoorschijn te halen zijn en er zullen zich poli tieke problemen voordoen, zo stelde hij. De heer Oele ging stuk voor stuk een aantal alternatieve mogelijkheden voor opwekking van energie langs en con cludeerde, dat het onderzoek daarnaar over de hele linie moet worden geïntensiveerd om alle opties open te houden. Over bespraingen merkte hij op. dat het beleid daarvoor op dit moment te centralistisch ls. De lagere overheden zouden zijns inziens meer middelen moeten krijgen om een bijdrage te kunnen leveren aan de besparing van energie. Het omge keerde achtte hij noodzakelijk waar het gaat om het kern energiebeleid: dat moet niet op lager niveau worden gevoerd. „De vraagstukken rond de kemenegie gaan zelfs de natio nale krachten te boven, hier zou op internationaal niveau beleid moeten worden gevoerd", zei hij. Aan het begin van de vergadering van de milieucommissie hield de heer H. Damveld. Gronings econometrist, een inlei ding over de problemen rond het opslaan van radio-actief afval. Hij hield een uitvoerig technisch betoog, dat uitmond de in de slotsom, dat voor het vraagstuk nog geen oplossing is gevonden en dat derhalve met opwekking van energie met kerncentrales gestopt moet worden. Naar het oordeel van de heer Damveld worden de problemen rond de opslag van afval in de centrale Borssele zelf onderschat, evenals de proble men van de toekomstige ontmanteling van de centrale en die van de opwerking van splijtstofmateriaal Opslag van radio actief materiaal inde Groningse zoutlagen moet zijns inziens van de hand gewezen worden. De heer Damveld stelde, dat de processen, die optreden na het opslaan van het afval in die zoutlagen, niet voorspelbaar zijn. Hij hield de staten commissie met klem de vraag voor of het verantwoord is de kerncentrale te laten draaien.zonder^iat'men weet of voor de afvalproblematiek een oplossing kan worden gevonden. Ook ging de heer Damveld in op de mogelijkheid, dat Nederland radio-actief afval uit Frankrijk - waar Cogema het opslaat en opwerkt - moet terugnemen. Hij wees erop, dat in het con tract tussen de PZEM en Cogema voorwaarden zijn opge nomen op grond waarvan dat kan. Volgens de heer Damveld zal Cogema in de toekomst geen kans zien voldoende capaci teit te ontwikkelen om het afval op te werken dan wel op te slaan en zal metterdaad de situatie ontstaan, waarbij Ne derland het afval terugkrijgt. Vertrouwen Ir. A. Tiktak, directeur van de Borsselse kerncentrale, gaf in een weerwoord toe, dat aan de kernenergie heel moeilijke kanten zitten. Hij toonde echter vertrouwen, dat de op slagproblemen kunnen worden opgelost, waarbij hij aan tekende, dat men daartoe wel in staat gsteld moet worden door proefboringen te doen in zoutlagen. „Er is niet bewe zen, dat het radio-actief afval kan worden opgeslagen, maar er is ook niet bewezen, dat het niet kan. Om te zien of het wel of niet gaat, moeten proefboringen worden gedaan",stelde hij. „Ik zie niet in, waarom geen proeven mogen worden gedaan om tot een oplossing te komen. De heer W. Don, voorzitter van de mïlleucommissie, wees erop, dat ook als men nu de Borsselse kerncentrale zou stop zetten, er het probleem van de opslag van radio-actief mate riaal zou zijn, omdat er nu eenmaal splijtstofstaven in de centrale aanwezig zijn, Uiteraard ook altijd de originele Boeren Leidse in voorraad! op de Zeeuwse markten ONZE CREMERIE'S MIOOEL8URG LANGEVIELE 66 VLISSINGEN: WALSTRAAT 83 OOST SOUBURG KANAALSTRAAT BINNENKORT OOK IN GOES! OOSTDIJK - Vrijdagavond werd onmiddellijk een begin gemaakt met het herstel van de bovenleidingen van de spoorlijn bij Oostdijk. MIDDELBURG - De Middelburgse po litie heeft in samenwerking met de po litie van Vlissingen vijf personen aan gehouden die worden verdacht van enkele diefstallen met inbraak of po ging daartoe. Het zijn de 20-jarige Vlis singen J. P. A. W.de 28-jarige W. M. uit Middelburg, W. B. H. W. (16) uit Vlis singen, N. T. (18) uit Vlissingen en J. K. U. (29) uit Middelburg. De 20-jarige W. en M. (28) worden er van verdacht donderdag 18 oktober in een woning aan de Van Kleffenslaan te Middelburg te hebben ingebroken. Ze werden echter in hun poging gestoord door de bewoner, die hen op de vlucht joeg. Eerder die avond hadden zij ge probeerd in te breken In een woning aan de Walcherseweg. Deze poging misluk te echter ook, omdat ze geen van de ramen van de woning konden openkrij- gen. Voor deze feiten is ook de 16-jarige W. als mede-dader verhoord. Dezelfde W. (20) en T. worden verder verdacht van diefstal van een handtas uit de keuken van een winkel in de Lan ge Delftpromenade en diefstal van een dameshandtas uit een geparkeerde au to. Bij deze diefstallen werden enkele geldbedragen gestolen ter waarde van ongeveer 250. De gestolen tassen zijn later teruggevonden in een sloot in Koudekerke, W (20) tesamen met T. en U zouden verder nog betrokken zijn geweest bij een poging tot diefstal van geld uit een kassa van een winkel aan de Adriaan Obrystraat te Middelburg. Ook deze diefstal mislukte, doordat de eigenaar van de winkel de diefstal bemerkte. De dieven kozen toen met lege handen het hazepad. GOES - De campagne voor inenting van Zeeuwse inwoners beneden de 27 jaar tegen polio, heeft een erg bevredi gend resultaat opgeleverd. Ongeveer 5000 jongere Zeeuwen namen aan de 'prikactie' deel. Daarvan heeft 80 pro cent de noodzakelijke serie van 3 inen tingen ontvangen. Het provinciale vaccinatie-percentage is als gevolg van de campagne in één jaar tijd geste gen van 90 tot 93, waardoor het lan delijke vaccinatiepercentage - dat op 96 ligt - dicht benaderd wordt. Ter ver gelijking: over de periode 1968-1978 steeg het percentage in Zeeland even eens met 3 procent, maar daar werd dan wel 10 jaar over gedaan. De inentingscampagne werd vorig Jaar in Zeeland op touw gezet, naar aanlei ding van de polio-epidemie die Neder land trof. In Zeeland vielen 12 van de 109 polio-slachtoffers. De eerste inen- tingsprik werd in de periode mei- augustus 1978 aan 5000 Zeeuwen ver strekt; na één maand kwam nagenoeg iedereen Weer opdagen voor een tweede prik Twee maanden daarna begon de derde DTP-inenting teen 'cocktail' te gen difterie, tetanus en polio). Tot nu toe zijn bij de provinciale ent-admini stratie 4000 mensen geregistreerd die de derde prik hebben gekregen. „Dat valt ons geweldig mee. We waren aanvankelijk wat pessimistisch", zegt directeur M. A. Bierens van de provin ciale vereniging het Zeeuwse Kruis iwaar de ent-administratie verzorgd wordt) Ook ent-administratrice M A. Hoste is 'niet ontevreden' over de resu- laten. Voor het wegblijven van onge veer 20 procent voor de derde ronde, noemen zij als voornaamste oorzaken: er lieten zich - in de situatie tijdens de poliogolf - nogal wat mensen inenten, later bleek dat ze vroeger al tegen polio waren gevaccineerd, en kele honderden hebben de derde inen ting derhalve niet meer gehaald; er is een aantal mensen intussen ver huisd. er zijn mensen die vergeten zijn dat alleen een complete s'erie van drie prikken afdoende bescherming biedt; zij zijn uit een zekere nonchalance niet meer komen opdagen. In dit. verband benadrukt de heer Bierens dat de eerste en de tweede prikken een tijdelijke bescherming bieden tegen het polio-vifrus. De derde inenting is nodig om tot een volledige bescherming te komen. De Zeeuwse Kruis-directeur en mevrouw Hoste wijzen erop dat in beginsel de derde prik alsnog kan worden gehaald: het vaccin is effectief binnen 6 tot onge veer 18 maanden na de tweede polio- prik. Er komen nog altijd druppelsge wijze gegadigden binnen. De stijging van het Zeeuwse vaccinatie- percL..«i£L' tol 93 procent is door de heer Bierens en mevrouw Hoste als erg plezierig ervaren. Of het percentage zich zal handhaven, kunnen zij nog niet meedelen. De heer Bierens: „We zijn er uiteraard wel nieuwsgierig naar. De in druk bestaat dat veel mensen die aan vankelijk tegen vaccinatie waren, duidelijk zijn omgedraaid. De stijging van het vaccinatie-percentage lag in sommige plaatsen wel tussen de 8 en 10. Uit de opkomst voor de derde prik is toch af te leiden dat er bij bepaalde groepen mensen veranderingen zijn en dat het niet alleen eep schrikeffect was. Of dat zo blijft, moeten we afwachten". De hoge opkomst voor de derde prik is naar de mening van de heer Bierens mede bereikt dankzij de goede sa menwerking tussen degenen die belast waren met de coördinatie en organisa tie van de campagne. „Die goede sa menwerking heeft zeker bijgedragen aun nci uiteindelijke resultaat", stelt de Zeeuwse Kruis-directeur. Hij noemt met name de wijkverpleging, de huisartsen, de gemeenten en de pro vinciale ent-administratie, alsmede de actieve opstelling van de geneeskun dige inspectie van het staatstoezicht op de volksgezondheid voor Zeeland. De heer Bierens en mevrouw Hoste ves tigen er nog de'aandacht op dat bij de provinciale ent-administratie de gege vens verzameld zijn van inwoners onder de 27 jaar. Niet bekend is hoeveel Zeeuwen van 27 jaar en ouder zich via de huisartsen hebben laten inenten. De heer Bierens onderstreept dat het ver dwijnen van de polio-epidemie (om streeks eind oktober 1978 geëindigd) en de goede resultaten van de inhaalcam- pagne niet betekenen dat het gevaar voor polio is verdwenen. „Dat gevaar blijft aanwezig. Het is dan natuurlijk erg belangrijk dat er aandacht voor vaccinatie blijft". Éei ".'rf :;cv ïi-rs BURGHSLUIS - Over enkele maanden zal de discussie begin nen over de manier, waarop dl stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde moet worden beheerd. Er zal dan door belang hebbenden gesproken over de vraag onder welke om standigheden de schuiven in de kering moeten worden gesloten en geoPend. De discussie zal worden gevoerd aan de hand Van een sta die, die over dit onderwerp is ge maakt en die oVer eèn of twee maanden klaar zal zijn. Een Ame rikaans bureau geeft in die studie uitvoerig aan, welke strategieën geVolgd kunnen worden bij beheer van de stormvloedkering. De studie, die binnenkort op tafel (e 0i komt en die de titel Barcon I (bar rier control) draagt, geeft alleen de strategieën voor sluiting bij stor men. Er volgt nog een studie cenn II - over het beheer van de ke ring om andere redenen: olieramp voor de kust. defensief west les en dergelijke In de studie, waarover de discussie binnenkort gaat. wordt getoond welke mogelijkheden er zijn het beheer. Men kan de kering slui ten oP basis van voorspellingen oVer storm en wel oP een moment dat het water in de Oosterschelde nog laag staat. Dat noemt men het sluitpeil. Een andere mogelijkheid ls het water in de zee-arm hoog te laten komen, voor men de kering sluit; het zogenaamde alanng Tussen die twee mogelijkheden liggen talrijke varianten. Na afweging van de belangen van vis serij, de dijkbeheerders, de scheep vaart, het milieu, de landbouw et) der- gelijke,, zal een sluitingsstra-j tegle moeten worden gekozen. Bij de rijkswaterstaat wordt ervan ^oi uitgegaan, dat de directie Zeeland van de rijkswaterstaat de storm- vloedkering in dc toekomst gaan beheren. Al in een eerder stadium is duide lijk geworden, dat de rijkswater staat niet zelf zonder meer voor een wijze van beheer zal kiezen, maar dat op basis van de degevens, die binnenkort ter beschikking komen, een gesprek zal worden gevoerd ter afweging van de be langen. m rope Tui' m di l Zie ook pagina 251

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 2