Kleuterschool in Waterlandkerkje mag toch blijven bestaan WË&H 'I Slager Ko Jansen Hulst in de prijzen PZC/ streek Veiling te Heikant BERICHT STAATSSECRETARIS OP VAKBEURS UTRECHT gemeente OOSTBURG GEMEENTE I aas GEMEENTEWERKMAN B ADVERTEREN DOET VERKOPEN Geld fe verdienen Casa, TRACTOR MONTEUR 'DE BLAAUWE HOEVE' vrouwelijke keukenhulp mannelijke kracht zaterdag 20 oktober 1979 ~Wh$»l Zeeuws Vlaanderen De Heere keni diegenen die de Zijnen zijn. Diepbedroefd geven wij u kennis, dat na een lan ge lijdensweg uit ons midden is weggenomen onze geliefde zorgzame moeder, groot- en over grootmoeder FRANCINA DE BRUIJNE sinds 1960 weduwe van Krijn Witte Axel: E. de Kraker-Witte L. de Kraker Temeuzen: M. Donze-Witte J. Donze Pretoria (Zuid-Afrika): F. Haus-Witte K. Haus Klein- en achterkleinkinderen Axel, 19 oktober 1979. Correspondentieadres: de heer L. de Kraker. OUvierstraat 45. 4571 AX Axel. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 22 oktober 1979. om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in het Verenigingsgebouw van de Gereformeerde Kerk, Kerkdreef, die aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in het Vereni gingsgebouw na de begrafenis. Tot onze diepe droefheid werd plotseling van onze zijde weggenomen, mijn geliefde man. en onze zeer zorgzame vader, schoonzoon, broer, behuwdbroer en oom ANTHONIE PLADDET echtgenoot van Adriana Elisabeth van de Wege op de leeftijd van 56 jaar. A. E. PladdeUvan de Wege Jan 19 oktober 1979 Acaciastraat 15, 4537 XP Temeuzen De begrafenis zal D.V. plaatshebben op dinsdag 23 oktober a.s. om 14 00 uur op de Zuider begraafplaats na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk, Bellamystraat, aanvangende om 13.30 uur. Geen bloemen Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze medewerker de heer Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Directie en personeel Aannemingsbedrijf W. J de Bruijn B V Temeuzen Temeuzen. 19 oktober 1979 Voor de vele blijken van belangstelling en deel neming tijdens de ziekte en overlijden van onze lieve vader en opa SERAPHINUS VERMEIRE betuigen wij onze oprechte dank. Kinderen en kleinkinderen Vermeire Philippine, oktober 1979. Heden overleed zacht en kalm na een geduldig gedragen lijden onze geliefde vader, grootr en overgrootvader ABRAHAM BUIJZE in de ouderdom van 83 jaar. Temeuzen. J. A Buijze Mevrouw De Putter Breskens: E. S. Vergouwe-Buijze C. H. Vergouwe Rochester (USA): S. E. Krocké-Buijze J W. Krocké Groede: A. J Buijze A Buijze-Ras Ontario (UAS): I. J Buijze N. Buijze-Buyck Klein- en achterkleinkinderen Oostburg, 18 oktober 1979 Verpleegtehuis 'De Stelle' Correspondentieadres Westlandstraat 23. Breskens De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 22 oktober a.s. om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Breskens. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in gebouw 'De Uitkomst' aan de Lan- geweg Dankbetuiging Voor de vele bewijzen van medeleven, ons be toond na het overlijden van mijn lieve vrouw en moeder JERINA MARIA HENNEKEIJ betuigen wij u onze oprechte dank. In het bijzonder danken wij dr. Lievens en H.H. doktoren en het verplegend personeel van het St.- Antomuszlekenhuis in Oostburg. M. A. de Meijer Marion en Patrick Waterlandkerkje, oktober 1979 Stuerboutstraat 88. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming en me deleven, ontvangen na het overlijden van mijn lieve man JACOB GILLES DE BOKX betuig ik mijn hartelijke dank. C. M F. de Bokx-de Zwart Hulst, oktober 1979 Zandstraat 21. Woonhuis met inboedel te Sint-Jansteen Notaris I. R. van Dam te Hulst, zal op donderdag 25 oktober a.s. des middags om 4 uur in het café 'Den Ouden Arend' van de heer A Merckx, Brouwerijstraat 6 te Slnt- Jansteen, ten verzoeke van zijn principalen PUBLIEK VERKOPEN het woonhuis met erf en tuin, staande en gelegen te Sint-Jansteen, Wllhelminastraat 30. alsmede de zich daarin bevindende inboedel, kadastraal bekend ge meente Sint-J ansteen, sectie C nummer 2552, groot 29,70 are. - vrij te aanvaarden bij de betaling van de koopsom: - zakelijke lasten vanaf 1 januari 1980 voor rekening van de koper; - betaling van de koopsom binnen 1 maand en van de onkosten binnen zes dagen na de veiling. Bezichtiging: dinsdag 23 oktober tussen 2 en 3 uur 's middags. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde nota ris, Grote Markt 3 te Hulst, teL 01140-2821 TE Notaris L R. van Dam te Hulst, zal op dinsdag 30 oktober a s des middags om 4 uur in het café "t Centrum' van de heer C A Nagtzaam te Hulst. Lange Nieuwstraat 6, ten verzoeke van de gemeente Hulst PUBLIEK VERKOPEN het perceel bouwterrein, zeer gunstig gelegen aan de Lange Bellingstraat en de Paardenmarkt te Hulst, ka dastraal bekend gemeente Hulst, sectie A. nummer 1726 geheel en nummer 2777 gedeeltelijk, samen ter grootte van circa 690 centiare. Vrij te aanvaarden bij de betaling van de koopsom- Zakelijke lasten vanaf 1 Januari 1980 voor rekening van de koper Betaling van de koopsom binnen één maand en van de onkosten binnen zes dagen na de veiling. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde nota ris, Grote Markt 3 te Hulst, telefoon 01140-2821. Notaris W. Vroome te Hulst zal op dinsdag 6 november 1979 nm. 2 uur in het café van dhr. Th. de Block aan de Jullanastraat 13 te Heikant, gem. Hulst, ten verzoeke van de fam. Bolssens openbaar verkopen: het woonhuis met schuur, hangar verder aanbehoren, erf en bouwland, st aande en gelegen aan de Vlasstraat 39 te Heikant, gem. Hulst, kadastraal bekend gem. Sint-Jansteen. sectie C nummer 2582, groot 2.750 m2. Terstond te aanvaarden na betaling van de koopsom, met uitzondering van de hangar welke tot 1 febr. 1980 is verhuurd. Vergunning tot bewoning moet door de koper zelf wor den aangevraagd. Bezichtiging op de zaterdagen 27 oktober en 3 november as. tussen 2 en 4 uur namiddags. Zakelijke lasten vanaf 1 Januari 1980 voor rekening ko per. Betaling koopsom binnen 30 dagen en betaling onkos ten binnen 6 dagen na de veiling. Meerdere inlichtingen ten kantore van de notaris. Gravenhofplein 9, Hulst, tel. 01140-4355. Veiling van hofstede met landerijen te Nieuw-Hamen gemeente Hulst Notaris L R. J. M. van Dam te Hulst., zal op woensdag 31 oktober as. in het café 'De Troubadour' bij de heer B. J St.ienen. aan de Gravenstraat 172 te Clinge, gemeente Hulst, des namiddags om 13 00 uur (1 uur) krachtens rechterlijk bevel PUBLIEK VERKOPEN Koop 1. De hofstede met woonhuis, schuren, bouw- en weiland, staande en gelegen te Nieuw-Namen aan de Langestraat 9. gemeente Hulst, kadastraal be kend gemeente Clinge. sectie C nummer 1884 ge deeltelijk ter grootte van circa 6 ha (uit oude nummers 1237, 1239, 1238 en 980). Koop 2. Het perceel weiland gelegen te Nieuw-Namen in de Prosperpolder nabij de Langestraat, aan sluitend op koop 1, kadastraal bekend gemeente Clinge, sectie C nummer 1884 gedeeltelijk ter grootte van circa 8 ha (uit oude nummers 523,522. 521 en 520). Koop 3. Het perceel weiland en dijk gelegen in de Pros perpolder, aansluitend op koop 2, kadastraal be kend gemeente Clinge, sectie C nummer 1884 res terend gedeelte ter grootte van circa 7.34.10 ha (uit oude nummers (979, 978, 977 en 976) en num mer 1578, dijk, groot 1.84 40 ha, samen groot circa 9.18.50 ha. Koop 4. Combinatie van de kopen 1, 2 en 3. Koop 5. Het perceel bouwland in de Koningin Em- mapolder te Nieuw-Namen. kadastraal bekend gemeente Clinge, sectie C nummer 1671, gedeel telijk ter grootte van circa 2.45.35 ha. Koop 6. Het perceel bouwland gelegen in de Koningin Emmapolder te Nieuw-Namen, aansluitend aan koop 5, kadastraal bekend gemeente Clinge, sec tie C nummer 1671, resterend gedeelte ter grootte van circa 2.45.35 ha Koop 7. Het perceel bouwland gelegen in de Koningin Emmapolder te Nieuw-Namen, kadastraal be kend gemeente Clinge, sectie C nummer 1485 ge deeltelijk ter grootte van circa 3.01.60 ha. Koop 8. Het perceel bouwland gelegen in de Koningin Emmapolder te Nieuw-Namen, aansluitend aan koop 7, kadastraal bekend gemeente Clinge, sec tie C nummer 1485 gedeeltelijk ter grootte van circa 3.01.60 ha Koop 9. Het perceel bouwland gelegen in de Koningin Emmapolder te Nieuw-Namen. aansluitend aan koop 8, kadastraal bekend gemeente Clinge, sec tie C nummer 1485, resterend gedeelte ter grootte van circa 3.01.60 ha. Koop 10. Combinatie van de kopen 5 tot en met 9. Indien hiervoor belangstelling is. De onroerende goederen vermeld onder kopen 1. 2 en 3 zijn verpacht aan- of in gebruik bij de heer M. Burm, wonende te Nieuw-Namen, gemeente Hulst. Lange straat 9, tot ultimo september 1984 tegen een jaarlijkse pachtsom van 7768,- vervallend op 1 oktober van ieder jaar, wijziging mogelijk oktober 1980. 'Het perceel C 1578, groot 1.84 40 ha is vrij van pracht. De onroerende goederen vermeld onder de kopen 5 tot en met 9, worden verkocht als belast met vruchtgebuik ten behoeve van de heer A. Burm, wonende te Nieiiw- Namen, Langestraat 9, tot uiterlijk 3 januari 1987, of bij diens eerder overlijden. Deze onroerende goederen zijn door de vruchtgebruiker verpacht aan de heer M. Burm, voornoemd, tot ultimo september 1984 voor 6275,- per jaar, alles behoudens continuatie. Aanvaarding: van de percelen genoemd.onder kopen 1,2 en 3 in genot van pacht ingaande 1 oktober jl. en in eigendom bij het einde van de pacht; en van de percelen vermeld onder de kopen 5 tot en met 9 bij het einde van het vruchtgebruik Lasten: zijn voor rekening van de koper, vanaf 1 Januari 1980. Deze bedragen over 1979 totaal 4039,36 aan pol- derlasten, en wel van de Koningin Emmapolder 123,26 per ha en voor de Prosperpolder 103,06 per ha, terwijl de onroerend belasting over 1979 120,- bedraagt. Betaling: van de koopsom binnen een maand, en van de onkosten binnen zes dagen na de veiling. Bezichtiging: van het onroerend goed onder koop 1 vermeld op dinsdagen 23 en 30 oktober a.s. des middags tussen 2 en 3 uur Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris, voor noemd, Grote Markt 3 te Hulst, telefoon 01140-2821. BESTUUR HAD SCHOOL REEDS OPGEHEVEN WATERLANDKERKJE - De neutraal bijzondere kleuterschool in Water landkerkje kan toch blijven bestaan. Zoals het er nu naar uit ziet gaat de in juli gesloten school per 1 november toch weer van start met vermoedelijk twee leerlingen. Vrijdag kwam er in Ledenvergadering trimclub 'Breskens' BRESKENS - De trimclub Breskens houdt vrijdag 15 november een alge mene ledenvergadering in café Du Commerce, aan het Spuiplein te Bres kens. De agenda vermeldt onder meer een bestuursverkiezing. Aftredende leden zijn de heren H. van Eijk, H. de Smidt, P. Bouman en J. Fortrel. De he ren Bouman en Van Eijk zijn her kiesbaar. Schieting BOSCHKAPELLE - Aan de liggende wipschieting in café Van Schaick te Boschkapelle namen 28 schutters deel. Uitslag: Hoge vogel: P. van Goethem uit Kloosterzande; eerste zijvogel: A. de Bakker uit Hengstdijk; tweede zij vogel: A. de Bakker. Meeste kleine vogels (4 stuks) P. Vonk uit Vogelwaarde. Schieting ZUIDDORPE - Aan de schieting bij A. de Block te Zuiddorpe namen 35 schutters deel. Uitslag: Hoge vogel: A. de Baar uit IJzendijke; eerste zijvogel: L. Boerman uit IJzendijke, tweede zijvogel: E. Kro nenberg uit Zuiddorpe Het grootste aantal (6 stuks) werd geschoten door R. de Munck uit Zuiddorpe. Voorde mees te kleine vogels bij deze laatste schie ting werd het laatste schot gelost door Emiel Bauwens uit Zuiddorpe. Waterlandkerkje een bericht binnen van staatssecretaris A. J. Hermes waarin hij de stichting neutraal bij zonder kleuterschool Waterlandkerkje meedeelde, dat er op grond van een wetswijziging van 5 juli (die kleine kleuterscholen ruimere mogelijkhe den biedt te blijven voortbestaan) de mogelijkheid bestaat om met de school door te gaan. In de brief wordt geen vereist leerlingental genoemd. Saillant detail is dat bet bestuur op 6 juli besloot om de school op te beffen. „Ik ben van mening dat er een vergis sing door het bestuur is begaanaldus de nieuwe stichtingsvoorzitter M. de Blieck. „Het bestuur is wat voorbarig geweest om de school op te heffen Men had moeten afwachten wat de op 5 juli genomen beslissing voor mogelijkhe den bood". Volgens de heer De Blieck diende het schoolbestuur nog wel een verzoek in om subsidie voor de kleuter school te krijgen, maar men achtte de kans praktisch nihil om een positief antwoord te krijgen. Vrijdagmiddag kwam het bestuur van de neutraal bij zondere kleuterschool in spoedzitting bijeen. Zo snel mogelijk wil men nu weer beginnen met de school. „We moeten deze kans pakken. Je weet nooit wat er in het komende half jaar gebeurt. Het is ook in het belang van de lagere school dat we de kleuterschool houdenaldus lagere-schoolhoofd De Blieck. Hij sluit niet uit dat er in Water landkerkje op een vroeger tijdstip dan 1983 een zogenaamde basisschool komt (een school waarin kleuter- en lager wonderwijs verenigd zijn). En dat het nu voortzetten van de kleuterschool daar een positieve invloed op kan heb ben. Maandag gaat de heer De Blieck adVies aan de inspecteur vragen. Vol gende week komt er ook een oproep voor een leidster, die als plaatsver vangster op kan treden voorjuffrouw S. van Belols. Deze kleuterleidster was de laatste leidster van de school in Water landkerkje. Momenteel staat zij op wachtgeld. Door ziekte kan zij voorlo pig niet voor de klas staan, zodat er naar een vervangster wordt gezocht. n HULST - De Hulster slager Ko Jansen beeft op de in Utrecht gehouden inter nationale slagersvakbeurs met vier van zijn vijf inzendingen een medaille behaald. Zilver kreeg Jansen voor zijn snijworst en zijn boerenmetworst, terwijl zijn boerenham en zijn lever worst goed waren voor brons. De enige van zijn inzendingen die geen prijs op leverde was de hamworst. Ko Jansen heeft de medailles nog niet in zijn bezit, omdat in elke verdiende prijs de naam van de winnaa;J gTaveerd. Aan de beursnamenll gers deel, onder meer uit Ned (het grootste deel), België, M Zwitserland en Denemarken van die landen was ook aanwezig. Voor iedere inzend) punten te behalen. Voor eenl plak is een aantal van 47 vokU voor een bronzen 45 De Hulster j deed drie jaar geledeo ookalmj de wedstrijden op de 8 haalde hij nog een gouden majj De burgemeester van Oostburg maakt bekend, dat op donderdag 25 oktober 1979 om 19.00 uur in het gemeentehuis een openbare vergadering van de raad dezer gemeente zal worden gehouden ter behandeling van de gemeentebegroting 1980. Oostburg. 18 oktober 1979. Mr. C. T. Spijkerboer. Hierbij maken wij bekend, dat van de heer L. de Roov, Acaciastraat 12 te Temeuzen een verzoek is ingekomen om een vergunning tot het bouweri van een garage op het perceel Acaciastraat 12, alhier, kadastraal bekend gemeente Temeuzen, sectie E, no. 1543. Het bouwplan van de heer De Rooy is in strijd met het ter plaatse gelende bestemmingsplan "Zuid'. Op 28 juni 1979 heeft de raad van deze gemeente venwel een gedeeltelijke herziening van het voormelde bestemmingsplan in voorbereiding verklaard Het onderhavige bouwplan is hierme de wel in overeenstemming. Aangezien wij tegen de uitvoering van de werk zaamheden geen bezwaren hebben en uitstel er van tot na de vaststelling en goedkeuring van de voormelde herziening van het bestemmingsplan 'Zuid' ongewenst geacht wordt, zijn wij voorne mens reeds nu een bouwvergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder In de gelegenheid met ingang van maandag 22 oktober as. gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie (afdeling algemene zaken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele be zwaren daartegen gedurende de voormelde perio de schriftelijk bij ons college kenbaar te maken. Burgemeester en wethouders van Temeuzen. C. Ockeloen, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. Hierbij maken wij bekend, dat van de heer P. Dieleman, Acaciastraat 14 te Temeuzen een ver zoek is ingekomen om een vergunning tot het bouwen van een garage op het perceel Acacia straat 14, alhier, kadastraal bekend gemeente Temeuzen, sectie E, no. 1542. Het bouwplan van de heer Dieleman is in strijd met het ter plaatse geledende bestemmingsplan •Zuid'. Op 28 juni 1979 heeft de raad van deze gemeente evenwel een gedeeltelijke herziening van het voormelde bestemmingsplan in voorbereiding verklaard. Het bouwplan is hiermede wel in over eenstemming. Aangezien wij tegen de uitvoering van de werk zaamheden geen bezwaren hebben en uitstel er van tot na de vaststelling en goedkeuring van de voormelde herziening van het bestemmingsplan 'Zuid' ongewenst geacht wordt, zijn wij voorne mens reeds nu een bouwvergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder in de gelegenheid met ingang van maandag 22 oktober a.s. gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie (afdeling algemene zaken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele be zwaren daartegen gedurende de voormelde pe riode schriftelijk bij ons college kenbaar te ma ken C. Ockeloen. burgemeester. A. J. van Page. secretaris. Burgemeester en wethouders van Hui roepen sollicitanten op voor de betref king van bij de algemene dienst De te benoemen functionaris zal alli de algemene dienst voorkome werkzaamheden kunnen worden o| dragen. De aanstelling geschiedt in tijdel dienst met een proeftijd van éénj waarna bij gebleken geschiktheid? aanstelling volgt. Salaris volgens gemeentelijke regel De gebruikelijke rechtspositieregi gen zijn van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na lu verschijnen van dit blad te zenden aj de burgemeester van Hulst. Nadere inlichtingen omtrent d trekking kan men verkrijgen ter g meentesecretarie bureau personeels) ken (W. Everaard). als u uw huis nu koopt en zelf verder afwerkt! Halfvrijstaand (op eigen grond) met aangebouwde garage en be ging. I Wilt u komen kijken? Vandaag (za. 20 okt.), tussen 1-4uur, dhr. Jagers op bouwwerk: J. F, Kennedylaan, Kloosterzande,0( kant-klaar t'e koop! Int.: Postbus 222, 5340 AE Oss, tel. 04120-26918. Tractor en landbouwmechanisatiehedrijf De Braakman B.V. te Biervliet. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: een bij voorkeur met ervaring. Telefonische inlichtingen verkrijgbaar bij dhr. W. Nijss%, 01152-1283, 1453. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: De Braakman B.V., Braakmanln. 14, 4521 AA Biervliet. VERZORGINGS- EN VERPLEEGHUIS HULST De directie van 'De Blaauwe Hoeve' roept so® tanten op voor de functie ven: op full-time basis met INAS-opleiding. op full-time basis voor de civiele schoonmaakdienst. Salaris volgens cao-bejaardenoorden. Sollicitaties te richten aan Algemeen directeur van 'De Blaauwe HW Truffinoweg 2. Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 44