HERFST- VAKANTIE er even tussenuit Uittocht naar zonnige zuiden Wereldreis Ret.ourtje Een wereldreis maken? Je hoeft er nog niet eens zoveel geld voor te bezitten. Wel dient men over enige vrije tijd te beschikken Is dat het geval dan kan men bijna drie maanden onderweg zijn voor een bedrag van nog geen zeven duizend gulden. Voor het eerst in de geschiedenis is een Nederlandse haven ver trekpunt van een wereldcruise. Vanuit de haven van Rotterdam begint het ms Alexandr Pushkin van de Baltic Shipping Company op vijf januari 1980 aan een 86 daagse reis naar onder andere Aruba. Papeete. Hongkong Bangkok, Singapore. Penang. Columbo. Bombay en Aden. van boord om vervolgens per trein of vliegtuig de reis naar Ne derland te ondernemen. De wereldreis is een van de zes honderd cruisemogelijkheden die de onderneming Zeetours BV in Rotterdam heeft te bieden. Tot de vaargebieden behoren onder meer de Canarische Eilanden, de Middellandse Zee. Scandinavië, WestrAfrika, Indonesië, de Rode Zee en het Caralbisch gebied. Een geheel nieuwe bestemming is de Volksrepubliek China. Er worden afwisselend vanuit Hongkong en Kob vijftlendaagse cruises door de Chinese wateren gemaakt. Zeetours vertegenwoordigt ook een aantal rederijen die veerdien sten onderhouden Daartoe be hoort ook de Deense rederij DFDS Seaways, die mede als ge volg van het Egyptisch Israëlisch Vredesverdrag, met ingang van 15 december aanstaande een we kelijkse dienst zal onderhouden tussen Ancona en Alexandrië. Op deze pendel worden ook Patras en Heraklion op Kreta aangedaan. Veel Nederlandse automobilisten hebben het afgelopen seizoen een druk gebruik gemaakt van de fer ryservice, die de rederijen onder houden tussen Ancona. Igoume- nltsa en Patras. 'De veerdienst wordt vier keer per week uitge voerd in beide richtingen. Infor matie: 010-858630. Wilt u in het kielzog van de familie Spoor in de herfstvakantie het toerisme ineigen land helpen be vorderen? Dan kunt u een nuttig gebruik maken van de NS kor tingkaart die met ingang van de ze maand geldig is geworden. De kaart geeft onder meer recht op enkele reizen en dagkaarten met vijftig procent korting en dag retours met veertig procent. Een dagkaart, onbeperkt reizen over het hele net, kost voor wie een kortingskaart heeft, maar 21.-. Dat is een korting van veertien gulden. Dank zij de in voering van de kortingskaart hoeft een gezin van vier personen per dag aan treinkosten in Ne derland nooit meer kwijt te zijn dan 42,--. PZC/zaterdagkrant 29 Met ingang van 1 november zul len KLM en dochteronderneming NLM City Hopper, in samen werking met British Airways en Air France, een nieuw excursieta rief gaan instellen op de routes van Amsterdam en Rotterdam naar Londen en Parijs. Indien re geringsgoedkeuring wordt ver kregen zal het per 1 november mogelijk worden om voor de huidige prijs van een enkele reis van Amsterdam en Rotterdam naar Londen of Parijs (f 269,-) een retourvlucht tussen de genoemde plaatsen te maken. Bij aankoop van een retourticket naar Londen of Parijs op basis van het nieuwe tarief dient men uit- en thuisreis vast te laten leg gen en direkt te betalen Het aan brengen van wijzigingen In het reisschema is dan niet meer toe gestaan. De mogelijkhedentot reserveren voor dit speciale tarief zijn beperkt tot een aantal over de dag gespreide, vluchten van de betrokken luchtvaartmaat schappijen naar de genoemde be stemmingen. Bij gebruik van het nieuwe tarief dient binnen de duur van de reis de nacht van za terdag op zondag besloten te lig gen. Dit nieuwe tarief betekent in ver gelijking met de bestaande ex cursietarieven op deze routes, die overigens ongewijzigd van kracht blijven, een verlaging van 17 pro cent voor de vluchten naar Lon den en 10 procent op die naar Pa rijs. 13 OKTOBER 1979 Koninklijk bezoek aan museum Overloon paspoort aanschaffen. Dit paspoort geeft recht op vrij entree in het Casi no, het Mauritshuis en een gratis rondleiding door de parlements gebouwen. Voor kinderen is er een speciaal paspoort met bonnen voor gratis toegang in het golfbad, het vis serijmuseum, de Pier, Panorama Mesdag en Dierenpark Wassenaar. Het kinderpaspoort zelf is ook gratis. Inlichtingen VW Den Haag: 070- 546200. Buurman Belg Tenslotte nog even kijken bij buurman Belg. Het is geen herfstva kantieattractie, maar ipisschien komt het er nu een keer van op zondagmor gen eens een bezoek te brengen aan de plezante Antwerpse vogelmarkt. Dan even iets verderHet ligt een eind Bel- gie in, maar de kinderen kunnen er een dag zoet worden gehouden: ik doel hier op het pretpark Walibi, dertig km ten zuiden van Brusselin de buurt van Namen. Een uniek recreatiecentrum. V andaag en morgen is het verder auto- rennen op de Omloop van Zolder. Het spektakel begint elke dag 's morgens om tien uur. Volgens de informatrice van het nationaal Belgisch Verkeers bureau loont het ook meer dan de moeite in deze dagen eens rond te kij ken in het Ardennengebied. Vooral dit najaar ongelooflijk mooi, zo prijst de informatrice aan. En als het weer zo gunstig blijft is natuurlijk ook een be zoek aan de kust nooit weg. „U zou zelfs nog kunnen gaan baden", aldus de informatrice. Je zou niet meer we ten in welk jaargetijde we zitten. Maar een evenement in St. Niklaas haalt ons weer terug naar de werkelijkheid. Daar vindt op 20 oktober, 's middags om twee uur de blijde intocht plaats van St. Nicolaas! to tonnen we d'r komen: via ie: bsJuis Daar bij het begin van de ai brug moet u de auto achterlaten ai erstappen in een bus, die om het urn bezoekers ophaalt. De prijs 7 ifaf excursie bedraagt voor een tssre vier guldenKinderen van t, (Kregen jaar betalen een riks. jren Zeeuwse tip en dan de pro- i; ieertns over. richting Brabant. Op teerste oktober vindt er weer tri Bressant festijn plaats in Goes: e: bkt.jö om het clubkampioen- a ^TOdhondenrennen. Het gebeu- ptözich af op het sportveld aan {je Graafstraat. Aanvang van de tofd 12 uur dit voorjaar het fraai gerestaureerde Kurhaus weer in gebruik genomen. Scheveningen heeft verder een fraai golfbad, waar ook sport, spel en trim- ruiten ter beschikking staan. Sinds 5 oktober is bovendien het casino open gegaan in Scheveningen. De stichting Scheveningen Bad biedt tegen aan trekkelijke prijzen gelegenheid om kennis te maken met het nieuwe Scheveningen. De prijzen varieren in de hotels en de pensions van 22 tot 65 per persoon. Kinderen tot veer tien jaar kunnen gratis op de kamer van de ouders logeren. Voor vijf gul den kan men een kenningsmakings- Jg# tron Brabantse Drunen vindt, deze in het kader van het in het kind een groot aantal ac ta plaats voor de jeugd. Er kan dagworden gesleuteld aan auto's H xdenrondritten gemaakt met een ihutomobiel en met een antieke itrkan worden gereden met een lajraeintje. Daarnaast is er elke jten speciaal programma: op vijftien oktober komen Idolen, waaronder een aantal sfente voetballers, hockyers en k Kners over hun sport vertellen, is er een ministoomeven- een antiek- en vlooi- .donderdag geeft de rijkspoli- Driebergen uitleg en vrijdag 19 is er een ruimtevaart en we- fcpsdag iogsperiode !w dagen wordt er weer druk te- pkeken naar de oorlogsperiode, •dertig jaar geleden werden we Er zijn in Nederland diverse adie de herinnering vast houden de dingen van toen. Zo is er het oorlogs en verzetmuseum m. Het is gelegen in een sec- n imhet voormalige slagveld waar Mig jaar geleden, van 25 sep- er tot 16 oktober 1944, ongeveer L r» kirrnd Amerikanen, Engelsen hitsers sneuvelden in de strijd irt kt bruggchoofd Venlo en het ei dwden van de corridor Eindho- £i üijaegen. veertien hectare grote mu- staan tanks, kanonnen en iji fegenopgesteld. In de wapenhal Bi fc bezoeker het kleine oorlogs- aan. En in het grote docu- itrum wordt de geschie- ran de Tweede Wereldoorlog Sö aan de hand van authentieke ««voorwerpen, documenten, fo kten en maquettes. SI Airborne Museum in Ooster- i "rdtdoor middel van een grote fóte met gesproken toelichting jolddel van foto's, authentieke uitrustingsstukken een ge nii i beeld Begeven van de Slag tobem in september 1944. In de bevinden zich een aantal «a's die een natuurgetrouwe Bvf zijn van de gebeurtenissen jMjds. Het Airbom museum is geopend van 11-17 uur. Op (van 12-17 uur. Overloon is da mpend van 9.30-17.00 uur. leningen leuke Nederlandse tip: Er is I isbet weer zich zo kranig houdt als de afgelopen weken is een gezonde wandel- of fietstocht in j jrfstvakantie niet weg. U kunt in het wilde weg rijden, maar wilt u een leuke route, dan zou u - gunnen aankloppen bij VW of ANWB. Daar hebben ze duidelijk routebeschrijvingen klaar j bei streek is er niet zo bar veel heel wat veranderd in Scheveningen. en er onder meer een groot win- beleven. Dolfirodam bij Nadat de Pier in het nieuw is gestoken keicomplex was gerealiseerd, werd odijke is nog wel open. het mu- 'j jffipbi) Zierikzee ligt ter bezich- jee.wi het Recreatiecentrum 't 7 aïaWestkapelle is open. Aanbe- I verdient vooral een leerzaam. 't ije aan het informatiecentrum a [vloedkering Oosterschelde. Dat tb ichtingscentrum is gesitueerd op «weiland 'Neeltjc Jans'. U krijgt (5 beeld van de werkzaamheden tó (jepjjlerbouw en in het centrum Sq film, kaarten en een maquette jtorak van de omvang van het Excursie naar het werkeiland Dit weekeinde is er weer sprake van een complete uittocht naar het zonnige zuiden. Tal van Nederlanders benutten de herfstvakantie als mogelijkheid om met de familie de 'schade' van een zonarme zomer een beetje in te halen met een verblijf van een weekje in een zuidelijk oord. 'Gigantisch druk',zo tekent een woordvoerder van het Middelburgse kantoor van Holland-In ternationaal de belangstelling voor dat herfst-uitje. Er zijn boekingen ge daan voor Spanje, de Canarische Eilanden, maar ook voor Italië en Griekenland. De verregende zomervakantie leidt ook tot veelvuldige boe kingen voor een zonnetrip in de periode van Kerst en Nieuwjaar. Volgens de woordvoerder van het Middelburgse reisbureau Van Fraassen zit de moge lijkheid voor die periode om nu nog een vliegreisje te regelen naar de Canarische Eilanden er niet meer in. „We zijn nu bezig om in die periode van Kerst voor iemand een reis naar Portugal te boeken maar dat zal ook al erg moeilijk worden", zo laat de woordvoerder van het Middelburgse bureau weten. Hernieuwde kennismaking met Scheveningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 29