Joop Zoetemelk en Peter Post akkoord EERSTE OVERWINNING VOOR AVANTI: 7-4 Driebanden in Kloetinge Verlies 's-Gravenpolder-Middelburg RUTH DE BRUIN WEER IN P0NYC0NCÖURS TE SUCCESVOL RENESSE PZC/sP°rt MEER KANS OP TOUR-ZEGE Piet Weststrate weg als trainer iij Walcheren bij WiERSMA REMISE Zege Zeeuws zaalvoetbalteam Werner Wieme JAN TIMMAN ACHTER OP Kortsjnoi weer in Rotterdam DINSDAG 2 OKTOBER 1979 15 )door Peter de Jonge) GERMIGNY L'EVEQUE - ..Ik ben al vijf keer tweede geworden in de Tour de France. Iedere mogelijkheid die zich nu voordoet om die nog een keer te winnen moet ik met beide handen aangrijpenMet die woorden moti veert Joop Zoetemelk zijn toch wel uiterst verrassende besluit voor ko mend wielerseizoen de voorkeur te geven aan de Raleigb-ploeg van Peter Post boven zijn Franse werkgever van de laatste jaren. „Natuurlijk", geeft Zoetemelk toe, „speelt ook de financiële kant wel een belangrijke rol. want ik ga er op vooruit". De 32-jarige Nederlandse beroepsren ner uit het Franse Germigny l'Eveque heeft zijn beslissing eigenlijk in een vloek en een zucht genomen. De man die bij velen als een twijfelaar te boek staat, heeft bewezen wel degelijk slag vaardig te kunnen optreden „Ik was de enige die nog niet getekend had bij Mercier. omdat we nog wat over kleine dingen aan het praten waren Toen kwam plotseling Peter Post met de vraag of er nog gesproken kon worden In twee korte gesprekken kwamen we al tot elkaar" Zoetemelk heeft over diens ..escapa des" met de ploeg van Peter Post van gedachten gewisseld met Jean-Pierre Danguillaume, de ploegleider onder wiens leiding hij dit jaar tot grootse daden kwam „Jean-Pierre is zelf nog maar net gestopt met koersen. Hij heeft me gezegd dat ik in mijn nog kor te carrière zeker weg moest gaan als ik ergens anders meer kon verdienen, al zou hij het wel jammer vinden wan neer ik inderdaad ook zou vertrek ken". aldus Zoetemelk Maar naast die ..centenkwestie" speelde, zo laat Zoetemelk weten, het sportieve aspect eén uiterst belang rijke rol. Het belang van de ploegen tijdritten in de Ronde van Frankrijk is inmiddels genoegzaam bekend. Zijn voorkeur voor de sterkste forma tie in die discipline is dan ook logisch. Ook in de zware bergritten (waarbij hij afgelopen seizoen veel steun had van Sven Ake Nilssom denkt Zoete melk bij Kaleigh sterke coureurs aan zijn zijde te vinden. „Renners als Lubberding en Van de Velde kunnen dat ook. Het is gewoon de meest com plete ploeg". Op de vraag of hij eigenlijk geen jaar te laat overstapt laat hij weten ..Het is zinloos om achterom te kijken. Zeker niet na het afgelopen seizoen, want ik heb al 23 overwinningen en dat waren allemaal grote koersen" Zijn laatste triomf boekte hij zondag in de Grote Herfstprijs. Opvallend in de finale was de passiviteit van de Post-brigade. Een welkomstgeschenk? „Nee", stelt hij. „we hadden wel afgesproken dat we niet tegen elkaar zouden rijden, maar dat had te maken met het we reldkampioenschap wielrennen, waarbij ik me net als vorig jaar voor Knetemann. had opgeofferd voor Raas Zoetemelk vindt het overigens ook nog te vroeg om al over een wel komstgeschenk te spreken. „Ik ben er nog niet. he. Ik heb nog niet getekend. Er zijn bepaalde condities gesteld. Welke dat zijn kan ik niet zeggen, Maar daar moet nog wel een beslis sing over vallen. Begin volgende week verwacht ik de definitieve be slissing". Hun akkoord tussen Zoetemelk en Post moet nog goedgekeurd worden door de directie van de Engelse firma, maar gezien de positie van ploegleider Peter Post lijkt dat fiat een formaliteit. Het is de bedoeling van Post om na de besprekingen die hij deze week zal hebben met zijn werkgever, de officiële bekendma king te doen tijdens een bijeenkomst met betrekking tot de Tour de France 1980. die volgende week dinsdag in Parijs wordt gehouden. Peter Post „Ik ga er vanuit dat mijn directie geen bezwaar heeft tegen wat Zoetemelk en ik overeenkwamen Maar: het is in theorie zo dat de komst van Zoetemelk geheel afhankelijk is van wat men er m Engeland van vindt Ik heb voor zo n transactie de vol macht niet Officieel moet ik op dit moment dus zeggen pas over een paar dagen staat het vast of Zoetemelk voor ons gaat rijden In de grote verrassing die de transfer van Zoetemelk is, blijkt ook Peter Post zelf te delen. „Ik had hem als hd van onze ploeg al helemaal afge schreven. Zoetemelk zou. dat stond voor mij vast na wat oriënterende be sprekingen. voor zijn Franse sponsor blijven rijden. Ik gaf mezelf dan ook geen enkele hoop toen onze Franse vestiging onlangs aandrong op een nieuw gesprek met Zoetemelk Met het oog op de Tour de France w ilde men per se nog een poging w agen. En ineens bleek Zoetemelk toeschiete lijk. Ik was stomverbaasd. We hebben vorige week zondag na de Grand Prix des Nations ons eerste serieuze ge sprek gehad en daarna gisteravond de zaak afgerond. Ik ben erg blij met on ze overeenkomst". Wanneer het akkoord tussen Post en Zoetemelk wordt overgenomen door de sponsor, zal het contract twee jaar gaan duren De eisen van Zoetemelk noemt Pos» .beslist redelijk Ik sta er helemaal achter' Door de onverwacht snelle gang van de besprekingen, heeft er geen ge sprek plaatsgevonden tussen de kopmannen Raas, Knetemann en Zoetemelk in aanwezigheid van ploegleider Post. „Maar", aldus Post. „het onderwerp Zoetemelk is in het verleden bij ons uitvoerig aan de orde geweest We weten van elkaar hoe we erover denken Ik heb er deze dagen nog eens over gesproken met Raas en Knetemann, zonder dat Zoetemelk daar bij kon zijn. maar met hem heb ben ze zondag tijdens de Grote Herfstprijs in de koers wat punten doorgenomen. Er is in dat opzicht een volledig akkoord". Hoewel Post zich nog niet wenst uit te laten over de taakverdeling, ligt het voor de hand dat Zoetemelk in het voorjaar vooral de belangen van Raas en Knetemann zal dienen en dat hij de Tour de France - tenslotte zijn spe cialiteit - als groot object krijgt Want de Tour ligt ten grondslag aan deze transfer. Post „Wij misten een typische ronde renner". En Zoetemelk zelf „Mijn eni ge kans om nog eens ooit de Tour te winnen, is met de ploeg van Post om me heen Die rijdt het sterkst van al lemaal. dat Is bekend OOSTBURG - De 7-4 overwinning van Avanti 1 op SIO betekent de eerste volle driepuntenwinst voor het hoofdstedelijke team in deze badmintoncompetitie. De winst betekent dat Avanti goed meedraait in de eerste klas landelijk. Toch werd er zaterdag een kleine domper op de vreugde gezet. Dat kwam dan doordat eerste dame Nel Ririhena zodanig veel last van haar peesblessure in de hand heeft dat ze vermoedelijk zes weken lang het racket moet laten rusten. De kans is aanwezig dat ze mede hierdoor haar titel bij de Zeeuwse kampioenschappen niet kan verdedigen. In de wedstrijd tegen SIO had Avanti het moeilijk met de backhand service van de (Chinese) SlO-spelers. Boven dien waren de shuttles moeilijk te beoordelen omdat de SlO-spelers alles kapten waardoor er een vreemd effect in de shuttle kwam. Van de wedstrijd kan verder nog opgemerkt worden dat Brigitte van de Water in haar spannen de enkelspel tegen M. Liem de zenuwen nauwelijks de baas was en dat Ad Da- vidse bij een veldoefening in militaire dienst een fikse verkoudheid had op gelopen. Uitslagen Danny Mol-B Triesnadi 15-8. 11-15. 15-10. Coen Valckenier- H. Beljers tegen 15-3.15-12. Nico Smolders - R. Witteman 15-10. 15-9. Ad Dvldse - B Soedjadi 5-15.7-15. Nel Ririhena - C Liem 6-11,1-ll.Bnggitte van de Water -M Llem 12-11. 12-9. Mol/Vlakccnier - Beljerste- gen/Witteman 15-9.15-12. Davidse/Smolders - Trisnadl/Soedjadi 15-12.5-15.7-15. Ririhena/ Van der Water - Uem/Uem 4-15. 13-18. MolI Ririhena - Liem/Beijerstegen 17-15.14-17 (na 14-3 voorsprong van Avanti'!). 15-9. Valc- kenier/Van de Water - M Liem/Witteman 15-7.15-6 NOSVRI II - MARATHON I 2-6. Marathon kwam deze week in de pro- VLISSINGEN - De 48-jarige Piet West strate uit Vlissingen heeft ontslag ge nomen als trainer van de voetbalafde ling van de sportvereniging Walcheren in zijn woonplaats. De laatste weken was er een verschil van mening ont staan tussen Weststrate en bestuurslid Jan de Buck. Weststrate zelf gaf als commentaar: ..Het gaat om het bekende euvel, waar door al zoveel voetbaltrainers zijn op gestapt. Een bestuurslid of tc-lid. dat zich wilde bemoeien met bepaalde volmachten van de trainer. Anders ge zegd met het opstellen van spelers". Bestuurslid Jacques Feij daarentegen stelde: „Weststrate is ruim vijf jaar trainer bij Walcheren geweest en voor zover mij bekend heeft nog nooit een bestuurslid zich bemoeid met de sa menstelling van het eerste elftal. We hebben trouwens de ontslagbrief van Weststrate nog niet in ons bezit". West strate stelt de brief ruimschoot s op tijd te hebben verzonden. Deze Vlissingse oefenmeester trainde bij Walcheren niet alleen de senioren, maar ook de A- en B-junioien. Weststrate is eerder trainer geweest van Breskens. Zeelan- dia. van de jeugd van de VC Vlissingen en ruim vijfjaar van Walcheren. West strate tenslotte: „Dit betekent zeker niet het einde van mijn activiteiten als voetbaltrainer". blemen doordat Arnold en Edward van Sommeren meedeelden niet meer voor Marathon tte willen spelen Oorzaak van breuk was een verschil van mening tussen enerzijds de Marathonleidmg en OOSTBURG - In de sporthal de Veer- hoek speelde het Zeeuws zaalvoetbal team maandagavond tegen de selectie van Oostburg de eerste van een reeks oefenwedstrijden. Tot het uitverkoren achttal behoorde Cees Stroo, het wis selvallig talent uit Vlissingen. dat he laas zijn kunnen in de zaal maar zelden op het veld demonstreert. Het verschil tussen beide selecties was deze zelfde Stroo die met onnavolgbare passeerbewegingen al in de vijfde mi nuut de weg naar het doel vond. Samen met het ex-enfant terrible van AZW Jan van Nierop stichtte hij het meeste gevaar. Jan van Nierop scoorde na een fraaie actie 2-0. Het overwicht dat daarna ontstond werd niet in doelpun ten uitgedrukt Het Zeeuwse team speelde in die periode vaak de bal rond zonder dat er een been van de tegen stander aan te pas kwam. Het had ech ter de imulsen van Stroo nodig die mei een fraaie pass Picavet vrijmaakte die met een even fraai schot 3-0 aanteken de. Oostburg dat er tot nu toe nog niet aan te pas gekomen was begon fel terug te bijten en dit resulteerde in een treffer van uitblinker Van de Broeke 3-1. Na rust was het spel van een minder gehalte. Dit kwam vooral doordat de combinaties van het Zeeuwse team vaak in de laatste fase strandden op een uitgestoken been van de tegenstander Een doelpunt kon echter niet uitblijven en weer was het de felle technisch be gaafde Van Nierop die scoorde 4-1. Een ongelukkige terugspeelbal van De We ver stelde aanvoerder Johny Blok in staat te scoren 5-1. Blok zou echter later weer scoren na een een-tweetje met Stroo. Toen pas kon Oostburg wat se rieus terug gaan doen. Eerst scoorde Henri 6-2 en even later verzichtte Van de Broeke via een penalty de pijnlijke einduitslag 6-3 Het Zeeuws team dat met Stroo. Picavet en Van Nierop en doelman Vermeulen de beste samen stelling kende speelde vrijdag 12 ok tober tegen het Middelburgse team anderzijds de gebroeders van Somme ren. Jan Fraanje is nu bereid gevonden om de Marathonkleuren enkele keren ST. JAN IN EREMO - De jonge IJzen- clijkse coureur Werner Wieme heeft zondag een prima debuut gemaakt in een wedstrijd veldrijden in het Belgi sche St. Jan in Eremo. Wieme werd in dit eerste optreden derde na Dirk Coolens en de voor eigen publiek rij dende Danny Lippens. In de A-categorie i profs, en amateurs) kwam Guido Paridaen uit Aardenburg aan de start Paridaen. die weer last had van zijn rug. gaf op. Winnaar van de 25 km werd Paul de Brauwers voor de Ne derlander Reinier Groenendaal en Eric de Bruyne Twee andere Nederlanders. Kees van de Wereld en Hans Steekers werden respectievelijk zevende en twaalfde. Zaterdag werd Paridaen vijf tiende in Egem. Na 25 km snelde daar Yvan Messis als eerste over de streep in 1.02 uur Noèl Danneels werd tweede voor Eric de Bruyne te verdedigen zodat er niet te veel ge schoven moet worden met spelers van uit de andere Marathonteams. Zodag viel Tobi Lammers in en hij deed dat zeer verdienstelijk door mee te helpen aan drie punten Rtnus ten Haaf had een zwakke dag. Uitslagen C de Bruin - Rinus ten Haaf 15-12.15-3., M van Roo- ten - Toni Lammers 6-15. 9-15, C van Gijzen - Anita Lammers 6-11.0-ll.N. de Jong - Peggy Vitalis 3-11.4-11. Van Gij- zen'Van Rooten - Lammers/Ten Haaf 15-2. 14-15.15-5. De Jonge De Bruyn - Vitalis'Lammers 6-15. 9-15, De Bruyn Van Rooten - Ten Haaf'Lammers 3-15. 17-14 13-18. Van Gijzen/De Jong Lammers/Vitalis 7-15. 9-15. OOSTERHOUT-TERNEUZKN II: 8-0. Terneuzen kwam duidelilk techniek tekort in deze ontmoeting met. Ooster hout Het feit dat Roelof Fermont snip verkouden was en dat Jan Peters met de Terneuzenaars niet meespeelde deed daar niets aan af Ed Kristelijn speelde zondag met een geleend racket zijn eigen rakcet is kapot en een nieuwe is m bestelling Natuurlijk is dit niet be- v'ordelijk voor de prestatie. Terneuzen lijkt één van de grootste degrada tiekandidaten Uitslagen: T. Molenaar- Roelof Fermont 15-3. 15-8 W Martens - Ed Kristelijn 15-8. 15-1. L van Baal - Jannie den Engelsman 11-4. 11-7 H Lodder-Annette Veerman 4-11.11-5.11-7. Van Baal Martens - Den Engelsman/Kris- teliin 15-3.15-3. Lodder/Molenaar - Veerman Fermont 15-9. 15-3. MolenaarMartens - Fer- mont/Kristelijn 15-2.17-14. Van Baal/Lodder - Den Engelsman/Veerman 15-9 15-12 Van links naar rechts Weri O B K L.v. Stee L B V. invaller v. Vermeulen; Rentmeester D O S Quakkelaar Avontuur Hoondert D.O.S., le reserve, Vermue L£V.. P. Daene D O S.; Gouka V E.G. KLOETINGE - Zondagmiddag is in ca fé de Koophandel, het clublokaal van de organiserende vereniging V.O.G. de eindstrijd om de titel in de tweede klas driebanden van het district Walcheren dc Bevelaudcn van de KNBB van start gegaan. Wedstrijdleider H. Schipper uit Kloetinge kon na de officiële ope ning om half een de eerste spelers aan de tafel roepen en het aehtkoppige veld <w aarin C. van Stee de plaats van H. Vermeulen heeft ingenomen) vverk- vlot naar twceèneenhalve Meteen op de eerste wedstrijddag kon den al een paar interessante partijen genoteerd worden (Vermue sr. zette Quakkelaar opzij in een partij die maar 47 beurten kostte en van Stee toverde al een knappe sene van 6 uit zijn stek), en slechts twee deelnemers bleven in die zondagopening ongeslagen Vermue sr. en J van de Guchte haalden de 'S-GRAVENPOLDER - Ook de derde ronde van de damcompetitie in de lan delijke tweede klasse heeft de dam mers van 's-Gravenpolder geen over winning opgeleverd. Monster keerde met een 12-8 zege terug naar het West- land. De basis voor die uitslag was al spoedig gelegd; Jan Blom moest als eerste de kracht van zijn tegenstander, nationaal top-dammer Jan Weerheijm. erkennen en verloor kansloos. Groter nog werd de achterstand van 's-Gra venpolder door achtereenvolgende nederlagen van Piet Jongeneel en Jan Ganseman. Intussen had Adrie Zegers voor zijn tiental het eerste remisepunt laten noteren zodat de tussenstand na vier partijen maar liefst 1-7 bedroeg. Op dat moment leek nog met alles ver loren; positioneel goede standen van Rijk. Veerhoek en Van de Beek en een schijf meer voor Lein Davïdse deden vermoeden dat de kloof misschien nog wel te dichten zou zijn Maar dat ver moeden kon slechts zeer gedeeltelijk worden waargemaakt, want alleen Da- vidse zag kans zijn materiële voordeel in winst om te zetten en de drie anderen kwamen niet verder dan gunstige remi ses. De eerlijkheid gebiedt wel erbij te vermelden dat sommige Bevelandse spelers met nadelige standen te ka- moen hadden maar wel binnen de remi- segrenzen wisten te blijven. En zo bleel de zaak toch redelijk in evenwicht. Maar dat evenwicht had uiteraard geen invloed op de einduitslag. Die was en bleef 8-12 Gedetallieerde uitslagen s-Gravenpolder- Monster. J. Blom-J. Weerheijm 0-2. J Vee rhoek-E BlankesteUn 1-1. L Davidse-F N. van de Ende. 2-0; J Poullsse-F Gordijn: 1-1. C Rtjk-J. van de Ende. 1-1: L Adrlaanse-L Bentvelzen. 1-1. P. Jongeneelen-L Dijks hoorn 0-2. J. van de Beek-J. Verkade 1-1. A Zegers-L Vellekoop 1-1. J Ganseman-J Voois 0-2 Totaal 8-12 Middelburg Waarschijnlijk zou Middelburg vooraf getekend hebben voor de 12-8 neder laag die in en tegen De Lier werd gele den. Want als je niet kunt beschikken over krachten als Bram Goedhart. Arie Kammeraat. Pieter van Splunter en Evert Wiskerke kan je van een ge duchte verzwakking spreken. Maar achteraf zullen de Middelburgers he lemaal niet zo tevreden zijn met de klein uitgevallen nederlaag. Na vier partijen leidde het tiental na melijk met 5-3 dankzij overwinningen van Jan Baayens en Jan van Horssen die daarmee de al snel door Jan Grim geleden nederlaag meer dan rechttrok ken. Bovendien wees een blik op de vo rige borden uit dat er hoogstwaar schijnlijk aan Middelburgse zijde nog op één winstpartij te rekenen viel (Daaf Kasse had namelijk een schijf meer) en er ook nog wel één nederlaag zou vallen i Rinus de Jonge kampte met zo goed als onoverkomelijke moeilijkheden) en de rest was remise-achtig Maar in dat stadium ging er van alles mis. Kasse kon zijn plusschijf niet winnend uitbui ten. (remise was het resultaat). Ad Trapman en Jan Moens vonden de aanwezige remise-varianten niet en verloren en De Jonge leed de voorziene nederlaag. Weg voorsprong weg wed- UTRECHT - Precies tien minuten te laat deed Utrechts burgemeester Von- hoff op aanwijzing van wereld kampioen Anatoli Gantwarg de eerste zet 32-28 in de tweekamp om de we reldtitel tegen uitdager Harm W'iersma. Hiermee was de titelstrijd die tot cn met 27 oktober in het Utrechts Hoog-Catharijne wordt ge houden officieel begonnen. De eerste partij eindigde in remise. Na het antwoord 18-22 van Wlersma speelden beiden een bekende openingsvariant die onder meer in de tweede partij van de tweekamp Stjb- rands-Andreiko in 1973 op het bord kwam Bij de vijftiende zet was de stand vrijwel Indentiek aan deze partij en kon Gantwarg evenals Andreiko destijds op oen damzet spelen Toen echter bleek al dat deze combinatie niet juist was en Sijbrands een stuk en later de partij won. Gantwarg liet dit hier dan ook wij selijk achterwege RENESSE - Wie na de kampioen schappen voor ponyruiters nog ge dacht mocht hebben dat het kam pioenschap springen voor ponyruiters een toevallige prestatie van debutante Ruth de Bruin en haar schimmelpony Revel was, zal deze opinie na zaterdag in Renesse waarschijnlijk drastisch hebben gewijzigd. De Bruin bleef met Revel als enige foutloos op het fors ge bouwde Z-parcours. Marina de Fouw met Rexan en Jacqy Quaak met Golds- can van de ponyclub Walcheren, bei den pupil van instructeur Bram Mal- jaars. moesten zaterdag van een af standje toekijken. Eën stijlsprong was voor hen het einde. Marine de Fouw bleef echter wel een stukje sneller dan haar clubgenoot en verschafte zich daarmee het rode lint Connie Gljsbertse van de Gouwe Reyers kwam in het verhaal verder niet voor. Haar pony Joy boog al voor de eerste hindernis het weigerende hoofd, om dathij het derde en vierde obstakel nog eens te herhalen: een koel optreden van een combinatie die zich met de aantekening uitgesloten voor verdere deelneming' op het juryrapport moest tevredenstellen Het was op het door Westelijk Schou wen georganiseerde streekconcours toch een gunstig dagje voor Ruth de Bruin. Bij de middelzware dressuur - ze is overigens startgerechtigd voor de zware klasse - moest ze alleen mejuf frouw T Schaap van Scheldestad voor laten gaan, die het voor zaterdag recor daantal punten realiseerde van 139 De Bruin moest met twee punten minder genoegen nemen Het springen voor pony's klasse mid den eindigde in een overwinning voor Inge Quist met Erica van Walcheren Debutant Peter Klaasse met Dusky werd uitgebeld wegens herhaald weige- vyf combinaties drongen tot de bar rage van het springen klasse licht voor paarden door. De als eerste gestarte A- Bakker met Maurits van de organise rende vereniging bleef met zijn felle vosruin Maurits. die telkens goed werd teruggenomen, ondanks enkele zware toucheringen, het snelst in een foutloos gereden parcours Tweetiende seconde later joeg mejuffrouw Oreel haar wat zwaar sturende vos Nevermind over de streep Ook H. Klaasse reed een rustig parcours zonder problemen. Zijn tijd was echter een stuk langzamer. Han Wattel van Oranjezon won bij de pony's het lichte springen. De uitslagen springen pony s licht i Han Wattel. Rianne. Oranjezon. 0 ft, 30.5 sec 2 Jacco Nieboer. Florlan I. Oranjezon, 0 ft. 40.5 sec springen pony's midden 1 Inge Quist, Erica, Walcheren, 7 ft. Springen pony's zwaar 1 Ruth de Bruin, Revel. Relmerswaai, 0 ft 2 Marina de Fouw, Rexan. Walcheren. 4 ft. 93.0 sec 3 Jack Quaak. Goldscan. Walcheren. 4 tt. 105 sec Paarden beginnelingen 1 M Geiok Plutus. Oranjezon, goed. 68 pnt. 0 ft. 2 H Knjger. Orion. Westelijk Schouwen, goed. 64 pnt. 0 ft. 3 J van de Bijl. Maturu. Westelijk Schouwen, goed. 62 pnt, 0 ft Springen paarden licht na barrage: 1 A Bak ker, Maurits, Westelijk Schouwen. 0 ft,45,0 sec. 2 D Oreel. Nevermind. Gouwe Reyers. 0 ft. 45.2 sec. 3 H Klaasse Odl Gravin Walche ren. 0 ft. 52.6 sec. 4 C Stouten. Black Boy. Schouwse Ruiters. 4 ft. 48,0 sec, 5 Annet Louwerse. Noblesse. Relmerswaai9 ft61 sec Ring 1 Acht- en viertallen pony's 1 Oranjezon 125. 2 Gouwe Reyers 116. 3 Walcheren 101. 4 Schouwse Ruiters 100 Ring 2 Acht en viertallen paarden 1 Westelijk Schouwen 131. 2 Gouwe Reyers 130 3 Walcheren 122. 4 Oranjezon 115. Rrng 3 Individuele dressuur klasse B pony's 1 Mejuffrouw A Goedhart. Oranjezon 127 2T Joosse. Walcheren. 125 3 Mejuffrouw R van Swaay. Oranjezon. 125.41 Abrahamse. Gouwe Reyers. 123 Ring 5 Indi viduele dressuur klasse LI pony's 1 mejuf frouw M de Visser. Gouwe Reyers 134, 2 Me juffrouw K van Westen Walcheren 129. 3 Mejuffrouw M Evertse. Burgtrultcrs en me juffrouw C van de Weele. Schouwse Ruiters 127. Ring 6 Individuele dressuur pony's:Mejuf frouw I Quist. Walcheren, 126. 2 Mejuffrouw B Smolders. Burghtruiter? 127 3 Mejuf frouw C Wondergem. Burghtruiterv 126: 4 Mejuffrouw J van Overbeeke. Burghtrulters 124. Ring 7 Individuele dressuur klasse 1.2 M en Z-pony s. 1 Mejuffrouw T. Schaap. Schel destad 139. 2 Mejuffrouw R de Bruin. Rel merswaai 137,3 Mejuffrouw M. de Fouw. Wal- maximale oogst binnen ten kost van Quakkelaar. Doene en Rentmeester en de verwachting is dat naast dat duo Weeri en Rentmeester in de kopgroep terecht zullen komen. Zaterdagavond (men begint 's middags om 12 uuri als vyf ronden achter de rug liggen bestaat mogelijk al wat meer duidelijkheid over de titelkansen. zondag start de*finale al om 11 uur 's morgens terwijl de kam pioen zo rond acht uur verwacht wordt. De stand na 2 ronden (resp. pnt.-gem. seriei M. Vermeu 4-0.612-5; J van de Guchte 4-0 535-3 J Werri 2-0.436-2; J Rent meester 2-0 414-3; C van Stee 2-0.382-6; C Gouka 2-0.371-5: H Quakkelaar 0- 0.385-2. P Doene 0-0 354-3 strijdpunt* en i'. Evenals de collega's uit s-Gravenpolder vertoeft Middelburg nu gevaarlijk laag onderin de ranglijst En daar er wel drie tientallen zullen moeten degraderen, wordt het voor de Zeeuwen hoog tijd eens een overwin ning te boeken. Dat zal echter in de vol gende ronde in geen geval beide teams gelukken op 6 oktober treffen ze na melijk elkaar. Die ontmoeting wordt in Middelburg gespeeld. GedetaiUeerde uilslagen De Lier-Middel burg. W. Boer-J L Grim 2-0. A Stoorvogel-J Moens 2-0. P van de Stap-A. Trapman 2-0. W Hanemaayer-P C Schunselaar 1-1. J. de Koning-M. F de Jonge: 2-0; Jac. Stoorvo- gel-C de Wolf: 1-1. A Hoekveen-D Kasse 1-1. P. L. van Bergen-J. Baayens: 0-2. J van de Hoek-D Sewnath 1-1. L. Valstar-J. J. van Horssen 0-2. Totaal 12-8. Overige uitslagen R D G II 'Den Haagi - Den Haag: 8-12. Dordrecht-Schledam 7-13. Chariots iRotierdam>-Het Oosten 'Rot terdam) 8-12 De stand na drie ronden 1 Schiedam 3-6 37-23.2 Monster 3-5 38-22,3 Het Oosten 3-4 32-28. 4 De Lier 3-4 31-29. 5 Den Haag 3-4 27-33; 6 R D G II 3-3 31-29; 7 Dor drecht 3-2 27-33. 8 Middelburg 3-1 26-34. 9 s-Gravenpolder 3-1 25-35. 10 Charlols 3-0 26- cheren 135. 4 Mejuffrouw- N Reynicrse. Gouwe Reyers 133 Ring 8 Individuele dres suur klasse B paarden 1 D Klompe Schouwse Ruiters 128. 2 Mejuffrouw Hae- gens. Walcheren 124. 3 Mejuffrouw Kodde. Walcheren 121, 4 Mejuffrouw M. Goudzwaard, Westelijk Schouwen 120. Ring 9 Individuele dressuur klasse B paarden 1 Mejuffrouw N de Roo. Relmerswaai 121.5; 2 H Zutdweg Oranjezon 120 3 Mejuffrouw M Heyse. Scheldestad 119 4 R Evertse, Burgh trulters 118 Ring 10 Individeuele KI LI paarden 1J van de Bijl. Westelijk Schouwen 131,5, 2 Mejuffrouw J Goenv Westelijk Schouwen 129. 3 C. Provoost. Oranjezon en W Meyer. Westelijk Schouwen 127 Ring 11 LI paarden 1 mevrouw M Gelok, Oranjezon 134; 2 R de Klerk, Walcheren 124 3 Mejuf frouw N Vos. Gouwe Reyers 119; 4 Mejuf frouw N Brouwer. Gouwe Reyers 117 Ring 12 klasse LI. L2. en M Paarden 1 Mejuffrouw T Meerman. Oranjezon 130. 2 C Steendljk Relmersw aai en B Maljaars Oranjezon 129. 4 H de Bruin. Relmerswaai 121 Ring 13 In dividuele dressuur L2 paarden 1 Mejuffrouw M Blom. Oranjezon 125 2 Mejuffrouw M de Nooyer Gouwe Reyers 124. 3 Mejuffrouw L Wattel, Gouwe Reyers 122. 4 Mejuffrouw M Hermes Gouwe Reyers en J Joosse. Gouwe Reyers en Mejuffrouw M. Augustijn. Oran jezon 120. RIODE JANEIRO-Na zes ronden vijf partijen en een verlofdag omdat Mec- king zich na twee ronden terugtrok, be zit Jan Timman in het interzonale schaaktoernooi in Rio de Janeiro twee punten Hij neemt daarmee de met de Hongaar Sax gedeelde twaalfde plaats in in een veld van achttien deelnemers Zondag - plaatselijke tijd - behaalde Timman uit zijn twee afgebroken par tijen een half punt Geheel in de lijn der verwachting dwong de Rus Balasjov de Amsterdammer in de voortzetting van hun ontmoeting uit de derde ronde tot opgave Hebert hield daarna zijn ver dediging in het vervolg van de partij uit de zesde ronde goed gesloten Hard nekkige pogingen van Timman haal den niets uit Na zeventig zetten kwa men beide spelers remise overeen. Dc uitslagen van de afgebroken partijen zijn Balasjov (Sovi - Timman (Ned)-1-0. Sunye iBrai - Balasjov iSovi 10, Sax 'Hom - Vellmi- rovic iJoei 1-0. Hübner iW Dl) - Ivkov (Joel 1-0. Smejkai 'Tsji - Bronstem (Arg) 1-0. Por- llsch iflom Vaganian 'Sovi 1-0 Petrosjan iSov' - Garcia iCubi 1-0 Smejkai iTsji He- brt iCam 1-0. Timman 'Nedi - Hebert (Can) 0.5-0.5. Balasjov (Sovi Garcia iCub) 0.5-0.5. Torre (Phn - Kagan (Isri 05-0.5. Kagan dsn - Ivkov (Joei 0,5-0.5. Bronstotn (Argi - Ivkov i Joei 0.5-0,5. Bronstein (Argi - Ivkov (Joe) 0,5- 0,5 Nog niet uitgespeeld werden Kagan Hübner. Vollmirovic Shamkovich Nazes ronden is de stand: 1 Hübner 4 punten en 1 afgebr 'uit 5> 2 Portlsch Petrosjan. en Balasjov i4 (uit 6>. 5 Sunye 3.5 'uit 6). 6 Smej kai Torre en Ivkov (3 uit 6). 9 VeUmirovlc 2.5 er. 1 afgebr (uit 5). 20 Vaganian 2.5 (uit 51 11 Bronstein 2.5 (uit 6> 12 Sax en Timman 2 (uit 5t. 14 Harandi 1.5 mit 5). 15 Shamkovich en Kagan I en l afgebr (ult4>. 17Garcia 1 «uit 4> 18 Hebert 1 (uit 6> ROTTERDAM - Volmac Rotterdam, de hationale clubkampioen schaken, heeft zich voor het zojuist begonnen seizoen aanzienlijk versterkt Viktor Kortsjnoi heeft toegezegd weer voor de Rotterdamse club te spelen en met hem heeft Rotterdam zich verzekerd van het meespelen van de grootmeester U1J Andersson en Michael Stean. Anders- sor. is momenteel secondant van Jan Timman. eveneens lid van Volmac. tij dens het interzonale toernooi in Rio de Janeiro. De Brit Stean oefende die functie uit bij Kortsjnoi tijdens diens tweekamp om de wereldtitel tegen Karpov in Baguio Stad

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 15