NEGENDE KNAU-CI MET LOOP VOOR D NEGENDE KNAU-CROSS MET LOOP VOOR DAMES Belgisch team sterker dan uitgebluste Tsjechen Geen volk voor vriendschappelijk voetbal stopper Inschrijving van start KDSTEN DESI^VÜDB Op zaterdag 13 oktober bij Oranjezon GRIEK SUPERSNELtortcbborgvoorsucces Remise Timman OP MARATHON TAL WINT TOERNOOI RIGA Ruime winst voor Chicago EMM-toernooi voor junioren SCHITTEREND VOLLEYBAL IN SASSE SPORTHAL VLISSINGEN - De actieve organisatoren van de KNAU-cross, waaraan financiële steun wordt verleend door de Provinciale Zeeuwse Courant, hebben een vierde element toegevoegd aan dit sportieve gebeuren voor de gehele familie. Want behalve het orienterings-trimevenement, de grote prestatieloop en de wedstrijdloop is er ditmaal ook een speciale trimloop voor dames. De belangstelling daarvoor bleek tijdens een dergelijk evenement, dat Irene Pos voor de Vlissingse vereniging Marathon organiseerde. Bovendien beschikt de camping over de lopen uitgezet worden, veel parkeer- toiletruimte en wasgelegenheid ruimte, waardoor de deelnemers, die met de auto komen, niet lang zullen Ook is er vlak bij het het gebied, waar moeten zoeken naar een plaatsje. Kor- torn. de negende KNAU-cross is ook dit jaar perfect geregeld en staat organisa- PZC/sport Johan Cruijff schitterde soms weer als vanouds in de vriendschappelijke wed strijd die hij gisteren met Los Angeles Aztecs in Dordrecht speelde. De 'Amerika nen' wonnen het duel met 3-1 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1979 De datum van de cross: zaterdag 13 ok tober a s Plaats van handeling het fraaie bos- en duingebied van Oran jezon. een natuurgebied, dat normaal niet zomaar toegankelijk is voor ieder een. Inschrijving Vanaf dit moment begint de inschrij ving. De deelnemersbewijzen zijn ver krijgbaar bij: A: de PZC-kantoren te Goes. Middel burg en Vlissingen; B: bij de Zeeuwse atletiekverenigin gen; C: op het secretariaat (Westerzicht 195, 4385 AG Vlissingen. onder bijstu ring van de verschuldigde deelname kosten. vooraf f 1,50 per persoon. De na-inschrijving is duurder. Evenals de vorige malen heeft de heer Pouwer de gebouwen van camping Oranjezon te Vrouwenpolder belange loos ter beschikking van de KNAU-or- garüsatoren gesteld. Het kantoor is in gericht als secretariaat, er is een grote kantine en er is een uitstekende kïeed- accommodatie voor dames en heren RIO DE JANEIRO - Jan Timman is donderdag in de vierde ronde van het In terzone-schaak toernooi in Rio de Janeiro remise overeengekomen met Tigran Petrosjan uit de Sowjet-Unie. Het resultaat was reeds na 22 zetten bereikt. De Westduitser Robert Hüb- ner gaat na vier ronden met 3 punten aan de leiding. Hübner versloeg in de vierde ronde de Argentijn Luis Bronstein. In de stand wordt de Westduitser op de tweede plaats gevolgd door Eugene Torre uit de Philipphnen. die 2.5 punten verza- .5 punten verzamelde en èên afgebroken partij Petrosjan, de oud-wereld- kampioen is derde met 2.5 punten. Jan Timman kwam in vier partijen niet verder dan 1.5 punten. Hij moet de partij uit de derde ronde tegen Joeri Balasjov, die in een voor Timaan ongunstige stand werd afgebroken, nog uitspelen De uitslagen van de partijen uit de vierde ronde zijn: Robert Hübner (Wdl>- Luis Bronstein (Arg) 1-0; Eugene Torre (Phil-Simeon agan <Isr> afg.. Guillermo Garcia (Cuba)-Joeri Balasjov (Sow) afg Jan Timman (Ned)-Tigran Petrosjan (Sow) remise; Guyla Sax (HonKJean Herbert; (Can) 1-0; Jan Smejkal (Tjsl- Lajos Portisch (Hon) remise. Borslav Ivkov (Joe)-Dragoljub Velimirovic (Joel remise; Jaime Sunye (Braj-Khosrov Ha- randi (Iran) 1-0 De stand aan de kop na vier ronden is: 1 Hübner (Wdl) 3 punten. 2 Torre (Phi) 2.5 - 1 afg.. 3 Petrosjan (Sow) 2.5; 4 Sunye (Bra). Smejkal (Tsj) en Velimirovic (Joe) 2 1. 10 Timman 1.5 1. Het zettenverloop uit de partij Timman- Petrosjan was als volgt: wit; Timman, zwart: Petrosjan: 1 c2-c4, g7-g6, 2 d2-d4, If8-g7: 3 Pbl-c3, d7-d6; 4 e2-e4. Pg8-f6; 5 f2-f3, c.7-c6; 6 Lcl-e3. 0-0; 7 Lfl-d3. a7-a6: 8 Pgl-e2. b7-b5: 9 Ddl-d2. Pb8-d7; 10 b2-b3. e7-e5; 11 d4-d5. c6xd5; 12 c4xd5, Pri7-c5; 13 Ld3-c2. Pf6-h5. 14 0-0. f7 f5; 15 b3-b4. Pc5-d7.16e4xf5.g6xf5; 17Tal-cl. Pd7-b6. 18 Lc2-b3. Ph5-f6; 19 Kgl-hl. f5-f4: 20 Le3xb6. Dd8xb6; 21 Lb3-c2. Db6-e3: 22 Dd2-e3. f4xe3; remise SPLIT - Op de laatste dag van de at letiekwedstrijden tijdens de achtste spelen van de Middellandse Zee slokte Michail Koussis alle aandacht op. De Griekse atleet bereikte de eindstreep van de marathon na 2 uur 6 minuten en 53 seconden. Een formidabele tijd die alom verbazing wekte. Voor vrijdag had Koussis nog nooit een dergelijke tijd op de klokken gebracht. Zijn beste prestatie tot dat tijdstip schommelde rond de 2.14-2.15. Bij de jury rezen onmiddellijk vragen op of het afgelegde traject wel voldeed aan de marathonafstand, die 42 kilome ter' en 195 meter moet bedragen De of ficials drongen bij de organisatie aan op een nauwkeurige verificatie. Voorlopig werd de tijd van Koussis in afwachting van het nadere onderzoek gehonoreerd Ondanks alle twijfel realiseerde de Griek een voortreffelijke prestatie Na 15 kilometer nam hu de kop en stond die niet meer af. Aan de finish had hij 22 seconden voorsprong op de nummer twee. de Italiaan Marchelll die na 2.07!l 5 de lijn passeerde. Ook voor hem was dat zijn beste prestatie in zijn loop baan. wat de algemene twijfel over het aantal gelopen meters versterkte. Tot nu toe stond de snelste marathon aller tijden op naam van de Australiër Derk Clayton, die in 1969 een tijd van 2.08.33 liet noteren. De Belg Mark Smet verraste onlangs in Berchem met de tweede seizoentijd. Hij liep de mara thon in 2.10.00. Een prestatie die mager afsteekt tegen de ongelooflijke eindtijd van Koussis. SAS VAN GENT - Enkele honderden toeschouwers hebben in de sporthal van Sas van Gent kunnen genieten van een avondje topvolleybal. Verant woordelijk hiervoor waren de Belgi sche landskampioen en bekerwinnaar Programma Het programma voor de KNAU-cross ziet er als volgt uit: Tussen 12.00 en 14.00 uur oriente- ringstrimevenement. Men kan dus tus sen de beide tijdstippen starten op welk uur men wenst. 14.00 uur: damestrimloop over circa twee kilometer. 14.30 uur: loop voor wedstrijdatleten over circa zes kilometer. 15.00 uur. grote prestatieloop over circa vijf kilometer. Keetie van Oosten-Hage uit Kloetinge. de veelvoudig wereldEuropees en Ne derlands kampioene op de fiets, geeft het startschot voor de damestrimloop, voor de grote prestatieloop wordt PZC- directeur Fr van de Velde sr gevraagd het startschot te lossen Na het bereiken van oen eerste opmer- i Advertentie. I exklusieve I I J dames- en herenmode biezelingsestraat 46 kapelle Ibis Kortrijk en de Tsjechische ploeg Bizuterie Jablonex. Ibis verraste door met 3-1 te winnen, maar voor de neutrale teoschouwer was dit maar bijzaak, omdat het vertoonde spel van uitstekende kwaliteit was. kelijke mijlpaal (10 000 deelnemers in totaal) gaat de KNAU-cross nu op weg naar een nieuwe mijlpaal: de 15.000 deelnemers, maar die zullen er 13 ok tober nog lang niet zijn. tenzij het wer kelijk stormloopt REIN DIELEMAN DEBUTEERT STERK EKSAARDE - In het Belgische Ek- saarde hebben de motorcrossers van de MC Axel weer uitstekende resulta ten afgeleverd. In drie klassen waren de Zeeuwen oppermachtig en vierde de Axelse club overwinningen van Edwin Cortvriendt. Tonnie Kolijn en Jacky van Wesdorp. Voor een schitterend debuut in de A-ca tegorie van de internationalen zorgde Rein Dieleman. die in zijn eerste cross in deze klasse naar een tweede plaats reed Rein Dieleman won de eerste manche en finishte in de tweede reeks op een vierde plaats. Voor de eindzege kwam hij slechts één punt tekort in de klassering RIGA - Mikhael Tal heeft het Intcr- zonetoemooi van Riga op zijn naam gebracht De oud-wereldkampioen zette de afgebroken partij uit de zes tiende ronde tegen de Bril Miles in winst om. Hij kwam daardoor op 13 punten en werd onbereikbaar voor de concurrentie. Tal is de eerste speler die zich kwalifi ceerde voor de kandidatenmatches, die in 1981 de uitdager van wereld kampioen Karpov moet opleveren Bij de laatste acht schaarden zich ook Kortsjnoi en Spasski. zij het zonder te spelen Zij waren de finalisten van de vorige jaargang en verkregen daardoor automatisch het recht op deelneming in de kwartfinales. Mikhael Tal heeft dit jaar een aantal bijzondere prestaties behaald. Na Kar pov in Baguio stad op de Philippijnen assistentie verleend te hebben bij de verdediging van zijn wereldtitel tegen Kortsjnoi. veroverde hij het kampioen schap van de Sowjet-Unie Daarnaast legde hij beslag op de met Karpov ge deelde eerste plaats in het sterkst be zette toernooi van dit jaar. de dub- belrondige tienkamp in Montreal De Belgische trainer/coach Roger Maes wist vooraf niets over de sterkte van de tegenstander, omdat de Tsjechen ook voor hem onbekend waren. Wel was hij voorbereid op een sterke ploeg die in Tsjechoslowakije eredivisie speelt en die afgelopen zondag in Dordrecht het Nederlandse Bouwlust/Orawi met 3-1 had verslagen. Roger Maes „Je kunt er wel vanuit gaan dat deze wedstrijd he lemaal niet gemakkelijk zal zijn Ik voorzie tenminste meer tegenstand dan enkele weken geleden tegen WC in Oostburg Gelukkig begint het team nu redelijk te draaien, want vorige week nog hebben we uitstekende resultaten behaald tegen Odolena Voda. dat ook uit Tsjeccoslowakije komt De eerste wedstrijd ging verloren met. 3-1. maar de andere twee brachten Ibis op zijn naam" In tegenstelling tot in Oostburg kwam Ibis nu wel met zijn sterkste team voor Een spel beeld uit de demonstratiepa rtij in de sporthal van Sas van Gen' Een Belgische speler links ia" h>" ».v' blokkeert een aanval van de Tsjechen DORDRECHT - Achtduizend Neder landse voetballiefhebbers hebben de kennismaking met Johan C'ruijff her- De Australische Wendy Trunbull heeft donderdag in de kwartfinales van het internationale tennistoernooi van Atlanta verrassend de Amerikaanse ti telverdedigster Chris Uoyd verslagen. De setstanden waren 6-4.1-6.6-4 Voorts won TumbulTs landgenote Evonne Goolagong met tweemaal 6-1 van de Zuidafrikaanse Marise Kruger en Mar tina Navratilova had geen moeite met de Engelse veterane Virginia Wade 6-4. 6-1 de dag. Dus met de vijf internationals Luc Beke. Emiel Bogemans. Jan van Gheluwe. Guy Claerman en Jean Pierre Staelens Het halve Belgische natio nale team stond derhalve op het veld Vooral aanvallend trok Ibis zich niets aan van de reputatie van Bizuterie Ja blonex. Aanvoerder Jan van Gheluwe was aan het net uitstekend op dreef en keer op keer sneden zijn smashes door het Tsjechische blok. Soepel verliep dan ook de eerste set voor de Belgen. Via 8-12. 14-5 en 14-7 brachten zij deze eigenlijk vrij gemakkelijk op hun naam. Duidelijk was. dat de vermoeidheid bij de Tsjechen een rol begon te spelen Vanaf het tijdstip dat zfj in Nederland zijn aangekomen, hebben zij iedere avond een wedstrijd gespeeld. De con centratie was derhalve ook niet opti maal, waardoor vrij veel onnodige fou ten werden gemaakt. Te vaak werden uitstekende momenten afgewisseld met zwakke periodes Wanneer het ech ter eenmaal soepel draaide straalde de klasse eraf Vooral spelverdeler Sta- nislav Volrick. die op een schitterende manier het pubhek bespeelde, speelde uitstekend en liet soms onmogelijke ballen over het net verdwijnen Samen nieuwd. Zijn huidige club. Los Angeles Aztecs, begon vrijdagavond zijn Ne derlandse toernee met een 3-1 over winning op DS'79. Cruijff bood in Dor drecht goede waar. Hij excelleerde bij vele wervelende acties, al bleef de af werking in eerste instantie uit. Dat kwam mede door de uitblinkende doelman van DS'79. Wim Berends. Bij schoten van de Bermudiaan Clyde Best, die ooit voor Feyenoord speelde, en de Joegoslaaf Mihaij Keri redde deze keeper op voortreffelijke wijze. Cruijff zelf vond de linkerpaal op zijn weg. Tot grote vreugde van de aanhang van DS'79 kwamen de Dordtenaren in en met Jaroslav Koastik was hij de grote uitblinker bij Bizuterie Jablonex Onder aanvoering van Volrick trok Bi zuterie de tweede set dan ook verdiend naar zich toe. In deze set kwam eigen lijk ook de zwakte van Ibis Kortrijk aan het licht. Aanvallend is de pioeg ontzettend sterk maar verdedigend zijn er zwakke plekken te bespeuren. Vooral het ontvangen van de eerste bal over het net verloopt uiterst moei zaam. Aangezien de Tsejchen in de tweede set de Belgen onder druk zet ten. profiteerden zij professioneel van de verdedigende zwakte van Ibis. Ech ter wel op het nippertje getuige de 14- 16 cijfers. Wie gedacht had dat Bizuterie nu wel warm gedraaid zou zijn. kwam bedro gen uit. Ibis herstelde zich uitstekend en vertoonde meer conditie en slag vaardigheid aan het net. Jan van Ghe luwe en Jean Pierre Staelens (de laatste vormde trouwens ook een uitstekend eenmansblok) groeiden uit tot de uit blinkers bij de Belgen en lieten zien. dat de ploeg niets voor niets tot de Westeu- ropese top behoort Regelmatig werden de punten dan ook binnen geslagen en met 15-8 en 15-11 werd de verdiende overwinning dan ook behaald. 3-1 33 CULEMBORG - Het voetbalelftal van Chicago Sting, dat uitkomt in de hoogste afdeling van de Ameri kaanse competitie, speelde gister avond een vriendschappelijke wedstrijd tegen zondag tweede klasser Fortitudo uit Culemborg. De Amerikanen wonnen met 5-1. Al in de eerste helft liep Chicago Sting gemakkelijk uit naar een 4-1 voorsprong, met onder meer twee doelpunten van Arno Steffenha- gen, die enkele jaren geleden nog voor Ajax speelde. Voor Chicago Sting scoorden verder Charly Faj- kus (2) en Stevens <l)Er waren drieduizend toeschouwers. MIDDELBURG - De handbalvereni ging EMM uit Middelburg houdt zon dag in de sporthal aan de Nassaulaan te Middelburg een toernooi voor junio ren. Speciaal tintje aan het geheel is dat de junioren van de organiserende club het toernooi zelf op poten hebben gezet. Deelnemende teams zijn bij de heren junioren Groene Ster. Pius. Sport Ver eent en EMM en bij de dames-junioren treden naast de organiserende club Sport Vereent. Zeeland Sport en Wal cheren aan Het toernooi begin om 9.00 uur eenentwintigste minuut op voor sprong. Een pass van Joop Oostdam werd door Harry van der Ham met het linkerbeen ingeschoten. De Ameri kaanse ploeg speelde met uitzondering van Johan Cruijff in een gezapig tempo, Toch hadden de pupillen van Michels in de 38e minuut 3ucces. Na ccn door Erik van der Gaag veroorzaakte vrije trap. ontstond een scrimmage waaruit Chris Dangerfield raak schoot Na rust vezel den de 'Amerikanen' het tempo op De topvorm van doelman Berends kon niet verhinderen dat de Aztecs de score via treffers van Rezik Kozic en opnieuw Dangerfield naar 1-3 tilden SWINKELS NIET IN NATIONALE PLOEG DEN HAAG - Eric Sw inkels gaat niet naar het toernooi om de wereld kampioenschappen skeet (kleiduiven- schieten), die van 2 tot en met 7 oktober in Montecatini (Italië) worden gehou den. De president van de Haagse rechtbank heeft vrijdagmiddag de door mr. Groen namens Swinkels in gediende eis om de zilveren schutter van Montreal 'onverwijld in de Neder landse ploeg op te nemen' afgewezen. •De Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie iKNSA) heeft daarmee het door Swinkels aangespannen kort ge ding gewonnen, waartoe Swinkels be sloot nadat hem dinsdag telegrafisch werd meegedeeld, dat hij gepasseerd was. De president van de Haagse rechtbank baseerde het vonnis op het feit. dat bei de partijen zijn gebonden aan het ver enigingsrecht. in het algemeen de sta tuten en het huishoudelijk reglement. Volgens deze rechtsvorm heeft het hoofdbestuur van de KNSA geen ver antwoordingsplicht tegenover Indivi duele schutters, zoals Ere Swinkels. Alleen de algemene vergadering van de schuttersassociatie kan het hoofdbe stuur uitnodigen verantwoording af te leggen. De president sloot met uit. dat het hoofdbestuur zich jegens Swinkels kennelijk op onredelijke wijze heeft op gesteld en misbruik gemaakt heeft van haar macht. AMSTERDAM - Wij zijn geen volk voor vriendschappelijke wedstrij den. Wat zou dat toch in ons zijn? We staan de laatste eeuw bekend als een tamelijk vriendelijk volkje, dat niet langer brandschattend de wereld af stroopt op zoek naar nieuwe kolo niën en nieuwe koloniale waren, maar is dat te danken aan een betere inborst dan voorheen, of domweg aan het feit dat we de macht ontberen om ons nog langer van onze slechtste z\jde te laten zien? De macht die we vroeger als zeev arende natie hadden, hebben we vandaag de dag alleen nog als voetballende natie. Als het oranje aan de horizon verschijnt, sidderen de bemanningen van alle buiten landse stadions, nog voordat het: „Ik val aan. volg mijl" geklonken heeft. En niet zodra heeft de scheidsrechter voor de aftrap gefloten, of het ente ren door de rucksichtslose. God noch gebod respecterende oranjeklanten neemt een aanvang. Hun keiharde tackles zijn berucht en gevreesd, hun meedogenloze schaar heeft al meni ge tegenstander de lust in voetballen benomen. Zie ze jagen op de bal. al in de achterste linies van de vijand, en hoor het enthousiasme van het Hol landse publiek, als zulk gejaag er oorzaak van is dat de tegenstander de bal over de zijlijn trapt Dat is de kwintessens van het Ne derlandse voetbal: hardheid, ge paard aan besluitvaardigheid, en in de beste gevallen geruggesteund door individueel vernuft. En tactisch inzicht. De befaamde Hollandse buitenspelval is de twintigste-eeuwse vertaling van Michiel Adriaenszoon de Ruyters vernuftige idee om zijn schip met groene zeep in te smeren en zijn eigen bemanningsleden op sok ken te talen opereren, zodat zij wel .grip opde houten vloer hadden, en de enterende tegenstander niet. Ook toen al wisten we hoe we onze i>ijan- den onderuit moesten halen! Is het wonder dat zulk volk niet ge schikt is voor vriendschappelijk voetbal? Waar andere volkeren de vriendschappelijkheid van een wed strijd aangrijpen om onverkrampt en zorgeloos de belangwekkendste patronen op de grasmat te leggen, en de ongehoordste trucjes uit de benen te toveren, zakt het Nederlandse voetbal door desinteresse als een pudding in elkaar. Het is immers maar een oefening, de kogels die je bij de tijgersluipgang om de oren he ten te vliegen om ervoor te zorgen dat je noch je hoofd opricht, noch je kont omhoog steekt zijn immers maar los se flodders. niet meer dan wind en Engelse nothing? Het doel er immers allemaal met toe. er is immers geen wezenlgk verschil tussen de an derhalf uur vóór de wedstrijd, de an derhalf uur van de wedstrijd en de anderhalf uur na de wedstrijd? Er is toch niet de oorlogsverklaring van het per se moeten winnen aan voor afgegaan? Het is toch maar een vriendschappelijk partijtje, waarbij niets op het spel staat, behalve een jubileum van 100 jaar KNVB en het afscheid van bondsridder Willem van Hanegem. dus niks komma nul niemandal Slaapverwekkend Het wérd in het Feyenoordstadlon niet zo'n afgang als de legendarische 0-8 van Ajax-Bayem Muenchen in Johan Cruiiffs afscheidswedstrijd 'die modelboerderij van de Neder landse weerzin tegen voetbal - want „iwetbal is oorlog" nietwaar'' - om des keizers baard), maar dat het een slaapverwekkende vertoning wa~ waarin „bad old Willem optimaal kon functioneren zodat hij net zo goed de hele wedstrijd had kunnen uitspelen, ontging geen mens Hoeioel... geen mens is te veel gezegd, er waren 21.000 toeschouwers, er kunnen 62.215 mensen in het Feyenoordstadlon. de sukkeligheid van de ivedstrijd is dus 41.215 poten tiële toeschouwers wel degelijk ont gaan. Het stadion was dus maar voor een derde gevuld, terwijl er toch een afscheidswedstrijd gespeeld werd voor Neerlands populairste voetballer, getrouwd met Neerlands populairste voertbalvrouw i Truus is immers even onverórekenjK aan Truus verbonden als Abe aan Abe. Faas aan Faas. Fanny aan Fanny. Coentje aan Coentje en Ard aan Ard Bovendien betrof het de ..ergste 'ju- bileumwedstrijd die men zich maar denken kan. want niets is zo jubi- leumigals „100 jaar'daar kan geen 50 of 150 of200 jaar tegenop En toch een slechts voor twee derde leeg sta dion in „het voetballand van de we reld. het land met de opzienbarende successen van Ajax. Feyenoord en het Nederlands elftal, het land met de meeste georganiseerde voetballers m de wereld per vierkante kilometer' En waarom'' Omdat hei ons menens is dat voetbal oorlog is. en we niet op komen draven voor een wedstrijd waarin voetbal vrede is, en waarin we geacht worden genoegen te ne men met de woorden van de dichter Tollens. „En rekent d'uitslag niet. maar telt het doel alleen' Die Tol lens was. als u het mij vraagt, zoniet een landverrader dan toch wel een volksaardverrader' Superstars In liet Samson Voetbaljaarboek 79- 80 verkrijgbaar bij de sigaren winkelierstenslotte is Johan Cruijff de beroemdste roker van Nederland op koningin Juliana nat is een hoofd stukje ingeruimd voor de „super- sta rs van de twintigste eeuwWillem van Hanegem zit er met bij De sa menstellers. Bep van Houdt en Lex Muller, reserveerden dat ereschavot voor Bok de Korver idebuut 1905). Leo Halle i debuut 1928). Bep Bak- huys idebuut 1928 in dezelfde wed strijd tegen Italië waarin Leo Halle debuteerde), Leen Vente idebuut 1933). Bertus de Harder debuut 1938), Abe Lenstra debuut 1940). Faas Wilkes debuut 1946). Cor van der Hart debuut 1955), Coen Moulijn idebuut 1956) en Johan Cruijff de buut 1966). Bondsridder Een onevenwichtige lijst, zonder re cord-internationals Ruud Krol en Puck van Heel. zonder Van Hane gem. Neeskens en Sjaak Swart. en zonder Rinus Israël In de zestig jaar tussen 1905 en 1966 waren Bok de Korver, Leo Halle miet meer dan 15 interlands i natuurlijk heel talent volle voetballers, maar het is mak kelijker uit te blinken in elftallen die niet uitblonken, dan uil te blinken in elftallen die zich tot de finale om het wereldkampioenschap opwerkten o] de Europabeker en de wereldbeker wonnen In een tijd bovendien dat het voetbal een veel grotere vlucht ge nomen had. en ook veel meer geïnternationaliseerd werd Om het even cru te zeggen: Heinz Stuy. die in de drie Europa-Cupfinales die Ajax de Europa-Cup bezorgden niet één doelpunt hoefde toe te staan, heeft daardoor meer voor het Nederlands voetbal betekend dan Leo Halle. Van Hanegem had dus niet mogen ontbreken in het Samson-lijslje van de superstars. Als bondsridder is hij nu in een gezelschap terechtgeko men waarin ook de volgende ex-col lega's al waren opgenomen. Puck van Heel. Jan Klaassens, Abe Lenstra. Sjaak Swart, Roel Wiersma, Faas Wilkes. Johan Cruijff en Ruud Krol. Daarvan zijn Krol. Swart. Cruijff en Van Hanegem nog van on ze. van de „Ajax-Feyenoord-Europa- Cup '-generatie vier van de negen. Dat is in ieder geval een reëlere ver deling dan in hel superstar-lijstje van het Samson Voetbalboek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 33