INEENSTORTING HUIZENIMPERIUM Mijnhardt: van wasborstelinkoper tot onroerendgoed-magnaat PZC/ zaterdagkrant ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1979 26 __7 (Door Louis Engelman W illem Frederik Mijnhardt jr. was tien jaar geleden nog een heel gewone jongen. Als inkoper bij een algemeen verkoopkantoor voor huishoudelijke artikelen, Alveru in Baarn (toen nog de hoofddistributeur van de Lolawasborstels), was hij geknipt voor zijn job. Doordat hij gemakke lijk contacten legde, door zijn innemend uiterlijk en door de uitermate snelle babbel die hij te allen tijde paraat had, leek voor hem in die branche een grote toekomst weggelegd. Maar Wim zelf was er niet tevreden mee. Hij had andere plannen. Hij wilde zijn talenten niet eeuwigdurend aan wasborstels vergooien, waar hij zag dat anderen met evenveel inspanningen „het grote geld" wisten te maken. In 1969 deed Mijnhardt Jr. zijn Intrede ln de onroerend-goedbranche. Eerst nog voorzichtig. Maar meedrijvend op de toenemende vTaag naar hulzen zag hij kans zijn aandeel in de handel stukje by beetje uit te breiden. Hij. praatte graag met zyn bazen bij Al veru over deze lucratieve activiteiten. Deze waren wel geïnteresseerd, want de Lolaborstel lag op dat moment toch al wat moeilijk in de markt. Gezamen lijk besloten ze toen in 1973 een on- roerend-goedmaatschappij op te rich ten. Het werd de BV De Bilt. De Alveru-directeuren Verbeek, Snelders en Oostendorp staken er met Mijnhardt geld in. Oostendorp en Mijnhardt kregen de directie, maar in de praktijk was het voornamelijk Wim Mijnhardt die als vertegenwoordiger optrad voor de BV De Zeistenaar had al snel door hoe gemakkelijk zo'n be sloten vennootschap werkt, beter nog hoe aantrekkelijk het is om in nog meer BV's in deze sector deel te ne men. In 1974 richtte hy daarom zijn eigen maatschappij op: Trajectum BV Dat was eigenlijk Mijnhardts meester zet Want Trajectum BV zou de moedermaatschappij worden van alle volgende BV's die hij vestigde. En dat waren er nogal wat. Bekend geraakt in de kringen van het onroerend goed. sloot Wim Mijnhardt jr in oktober 1974 een deal met de Utrechtse huizenhandelaar Fred van Engelen (311. waarmee hij Enmij Vastgoed BV stichtte. Dit werd de handelspoot van het Mijnhard tconcem. Tientallen hulzen gingen er via Enmij van hand tot hand. waarbij er steeds stevige winsten werden geboekt. Tot in de hoogste kringen deed Enmij zaken, zoals blijkt uit een transactie op 3 februari 1977, toen de BV een pandje in Utrecht voor 60.000 gulden verkocht aan de huidige staatssecre taris van justitie, mr. Elbarta Alijda Haars uit Breukelen. Grappig, dit zij delingse contact van Mijnhardt met justitie. Zeker als je bedenkt dat de Zeistenaar sedert 1 maart 1976 ook al directeur was van KEM Vastgoed BV. een firma die in vier prostitutiewoon- boten op het Utrechtse Zandpad een interessante bron van Inkomsten heeft. Zonder risico's Dc woonbotenverhuur verschafte Mijnhardt voldoende harde guldens om zijn liefhebberij-de huizenhandel - zonder veel risico's te kunnen voort zetten. Niettemin, als er risico's moes ten worden gelopen, dan legde de Zeistenaar deze listig bij anderen. Hij was er een meester in de gevaren van tegenvallers naar medevennoten door te schuiven. Onder meer ge bruikte hij daarvoor De Eikenhof Be heer BV, op 1 januari 1977 opgericht door de Woerdenaar Theo van der Kleij. met wie Mijnhardt een com pagnonschap aanging. Hoe meer Wim Mijnhardt jr zich in de handel van onroerend goed stortte, des te meer BV's werden er opgericht. Er volgden Trajectum Construction Ltd. COR 2 BV. Modom BV. May en Co BV. en firma's die zich in Engeland op de huizenmarkt toelegden, zoals Na- sonvale Ltd.. Joshvale Ltd en Gbbon- court td. Waarmee nog lang niet alle BV's van Mijnhardt zyn genoemd. In de periode na 1976 pakte Mijnhardt de zaken dan ook groot aan. Hij be noemde zijn schoonzuster Edith uit Hei- en Boeicop tot directrice van Trajectum BV. Aandeelhouders van andere BV's, zoals Eelke Vlieger (23). René van Dyk en Theo van der Kleij kwamen als kantoorpersoneel op de loonlijst te staan en de firma schafte zich een reeks zeer luxueuze automo bielen aan. Wat te denken van: drie Cadillacs, twee BMW's, een Olds- mobile. een Mercedes, een Rolls Royce. -een Chevrolet Caprice, een Jeep, enkele Toyota's en een Volkswa gen Kever Dat al deze auto's voor de volle honderd procent waren gefinan cierd en naar nu is gebleken sommige zelfs dubbel gefinancierd, zag de ar geloze bezoeker er niet aan de buiten kant aan af. Ter voorbereiding op de confrontatie met de agenten trommelde Mijnhardt zijn gedeeltelijk uit Leerdammers ge- recruteerde knokploeg op. Voor het pand wachtten zij op de politie, maar deze vertoonde zich niet. Toen trok de Zeistenaar met een man of twaalf naar het gemeentehuis en stapte de kamer van gemeente-opzichter Zendering binnen. Daar eisten ze voortaan door de gemeente met rust gelaten te wor den. zo niet „dan kan je als je uit het raam valt weieens een flinke smak maken". 'Gesprek' Stijl Dure auto's, grote panden, veel cash geld, dat werd de stijl van de sinds- diën ook ln een kostbare bruine bont jas gesloken Willem Frederik Mijn hardt jr. De huizenhandelaar ging een geldverslindend leven leiden. Met ei gen vliegtuig, een jacht in de haven van Llafrancb in Spanje tegenover enkele hem toebehorende apparte menten. zakenreizen naar Engeland en Duitsland en vooral veel contacten met bankdirecteuren. Dat laatste was erg belangrijk, want het geld moest natuurlijk ergens van daan komen. Door de bijzondere le vensstijl van Mijnhardt was de op brengst uit het onroerend goed op het laatst immers niet groot genoeg meer om alles te kunnen bekostigen. Er werd geleend, voor duizenden, voor honderdduizenden, voor miljoenen guldens. En hij kreeg het allemaal in zijn hand Hoe dat ging. daar komen we straks op terug. Nu eerst enkele voorbeelden van het bezit van Mijnhardt en het beheer daarover. Eind vorig jaar werd COR 2 BV van Mijnhardt voor 560 000 gulden eigenaar van panden in Driebergen De Zeistenaar zag wel brood in de ver huur. Met een sociale academie in zo'n gemeente is er immers vraag naar ka mers genoeg. Hij begon de panden te verbouwen tot appartementenflat De gemeente zag dat enige tijd aan. maar schreef Mijnhardt vervolgens een brief waarin duidelijk werd gemaakt dat dit zonder bouwvergunning niet zo maar mocht. Mijnhardt stoorde zich daar niet aan. Totdat de gemeente dreigde de bouw door de politie stil te laten leggen Nadat de toenmalige burgemeester Van Boetzolaer en wethouder Lus- senburg waren gewaarschuwd, werd het „gesprek" in de burgemeesters kamer voortgezet- De bedreigingen werden er nog minder verhuld. Mijn hardt zei de gemeente de oorlog te zul len verklaren, tenzij men niet dwars zou liggen bij het afgeven van een bouwvergunning. „Deze mensen doen alles voor mij, en als ik zeg alles, be doel ik ook alles", dreigde Mijnhardt Van Boetzelaer. De burgemeester vertelde dat bouwen zonder vergunning toch echt niet kon. waarna Mynhardt beloofde deze te zullen aanvragen. Hij heeft dat echter nooit officieel gedaan De knokploeg is vaker voor Mijnhardt in actie gekomen. Zo ook tegen enkele krakers ln een al meer dan een Jaar leegstaand hoekhuis ln Utrecht. Mijn hardt had dit pand in 1977 gekocht op naam van de BV May en Co. waarvan hij samen met de Utrechtse makelaar G Groeneveld eigenaar is. Het pand zou eveneens voor kamerverhuur ge schikt gemaakt, moeten worden. De verbouwing liet evenwel lang op zich wachten, als gevolg waarvan de Kraakbond het pand ln zijn actiep rogram opnam. Enige jongeren kraakten het pand en lieten zich er door Mijnhardt niet uit praten In juli van het vorig jaar vond de Zeistenaar het welletjes. Voor duizend gulden de man vond hij de knokploeg bereid het karweitje even tjes op te knappea Ze deden dat gron dig. Zo grondig, dat Mijnhardt later triomfantelijk rondbazuinde dat er nu zelfs geen konijn meer in het huis kon wonen. De krakers werden op straat gezet, hun meubilair volgde hen naar buiten, wasbakken werden van de muren ge rukt. waterleidingen, elektrici teitsbuizen, alles werd vernield. En sindsdien staat het pand opnieuw leeg. Het is welhaast een ruine. Sedert die tijd heeft het gezin in de naastlig gende bovenwoning ook maar één wa tertappunt De wc moet met een em mer water worden doorgespoeld. Een herinnering aan wat Mijnhardt een ge slaagd optreden vond. Geld was waar alles om draaide bij Mijnhardt. Hy had er veel van nodig, maar hij deed er ook de gekste dingen mee „Hy kwam vaak metpakken geld onder zijn arm het kantoor inlopen", vertelt een ex-werknemer van Trajec tum BV. „We hebben weer wat ver diend jongens, riep hy dan". Een ande re werkneemster herinnert zich dat enkele personeelsleden ooit in de keu ken van de panden aan de Utrechtse- weg met bundels briefjes van duizend hebben lopen voetballen „We hebben toen vreselijk gelachen", zegt. ze Soms begreep niemand wat Mijnhardt uithaalde. In mei van het vorig Jaar kreeg iedereen plotseling 2500 gulden op zijn rekening gestort. Dat moest er van Mijnhardt even op blijven staan. Een week later verzocht hij allen het geld op zijn rekening terug te storten. Nadat dit was gebeurd, ontvingen alle personeelsleden op de laatste dag van de week vijfduizend gulden zwart in het handje. Niemand snapte daar wat van- Zwart geld was usance in het zaken doen van Mijnhardt, Hoeveel er op de ze wijze omgegaan ts, kan thans niet worden becijferd. Paniek brak er daarom ook uit toen een rijksaccoun tant in 1978 zijn komst aankondigde Overhaast werden er kofferbakken vol stukken die de goede man niet onder ogen zou mogen krijgen, naar een wo ning in Hei- en Boeicop gereden. Het ging daarbij onder meer om bank rekeningen in Zwitserland en om pan den die voor de belasting niet in de boeken van Mijnhardt mochten'Voor komen Wekenlang is de rijksaccoun tant aan het snuffelen geweest Niemand wist of hij onregelmatighe den had gevonden. Mijnhardt het zich daar niet over uit. maar uit de stukken over het faillissement blijkt wel dat de fiscus nog 400.000 gulden van de Zeistenaar heeft te vorderen. Om dure huizen te kopen, moetje geld hebben. Hoe kwam Mijnhardt aan zo veel geld? In eerste instantie uit de hypotheken die hij op de panden op nam. Speurtochten door het kadaster leveren daarover de meest merkwaar dige staaltjes van financiering op. Zoals bijvoorbeeld de hypotheek op een huis in Doom. Eerst de verkoop van het huis. Datum 4 augustus 1978; een inwoner van Doom verkoopt voor 165.000 gulden aan De Vroom en Van Liempt. Deze verkopen voor dezelfde prijs door aan J. de Vries uit Am sterdam. De Vries verkoopt voor 226.000 gulden aan Trajectum BV. Dat alles gebeurde op dezelfde 4e augustus 1978. Wat geeft nu de Nederlandsche Middenstandsbank uit Driebergen aan hypotheek: 297.000 gulden. Dat blijkt uit de boeken van Trajectum BV. Vraag: hoe kan dat nou? Immers, de taxatiewaarde van het huis. dat thans in de vrije verkoop is vanwege het faillissement van Trajectum, ligt op 205.000 gulden. De NMB zou er dus bij verkoop ongeveer 90.000 gulden bij gaan inschieten. Nog een ander geval: een pand in Utrecht. Op 4 september koopt Fred van Engelen dit pand voor 680.000 gulden van een inwoner van Zeist Op dezelfde dag verkoopt hij het voor 750.000 gulden door aan Trajectum BV, terwijl deze BV nog steeds op de 4e september 1978 het gebouw door schuift naar De Eikenhof Beheer BV voor de mooi afgeronde prijs van één miljoen gulden. Drie maanden later gaat het pand voor dezelfde prijs door naar COR 2 BV Interessant is het te zien hoe in deze transactie een pand plotseling op één dag 320.000 gulden méér waard wordt en hoe Van Engelen daarvan 70 000 gulden in zijn zak stopt en Mijnhardt 250.000 gulden. Interessanter Maar nog interessanter is het om in het hypotheekregister te kunnen na gaan, dat de Bank voor Hypothecaire Financieringen uit Eindhoven bereid is op bet pand een hypotheek te verle nen van maximaal 1 miljoen gulden, waarvan 780.000 gulden is uitgekeerd en dat daar bovenop Marathon Fi nanciers uit Veenendaal nog eens een tweede hypotheek neemt van 250.000 gulden. Dat is niet alleen interessant, dat is gewoon onvoorstelbaar. Zeker als wordt bedacht dat door het aan gevraagde faillissement van COR 2 BV het pand in de verkoop komt en er een taxatiewaarde van circa 750.000 gulden uit de bus is gerold. Het ziet er daarom naar uit dat Marathon Finan ciers naar zijn kwart miljoen kan flui ten. Directeuren Van Wagensveld en Van Ede van Marathon Financiers uit Veenendaal ontkennen niet dat hun bank er door het faillissement van Mijnhardt voor een flink bedrag bij in schiet,. Willem F Mynhardt jr deed er ln ieder geval alles aan om de bankdirecteuren in te pakken. Dat horen we van ex-me dewerkers. Neem bijvoorbeeld Van Kolfschoten, directeur van de Alge mene Bank Nederland in De Bilt. Mijnhardt bood de man verscheidene keren aan zijn vakantie door te bren gen in een van de appartementen aan de Costa Brava, waarheen de Zeiste naar nu zelf een goed heenkomen heeft gezocht. Ook nodigde hij hem uit voor weekeindtripjes in zijn vliegtuig. Voor zover kon worden nagegaan is Van Kolfschoten daar niet op in gegaan. Wel ging hij vorig jaar zomer bij Mijn hardt m Spanje langs, maar deze was niet thuis. De bankdirecteur gooide toen zijn visitekaartje met de vriende lijke groeten door de brievenbus. Een gebaar waar Mijnhardt naderhand bij andere banken leep gebruik van maakte om te laten zien op hoe goede voet hy wel stond met de bankdirec- ties. Egards Maar ook directeur Renzen van de Bank voor Hypothecaire Financie ringen uit Eindhoven werd in Zeist met de grootst mogelijke egards ont vangen. Privé-chauffeur Van de Loosdrecht van Mijnhardt moest Renzen oppikken in de Rolls Royce, die Mijnhardt met twee andere com pagnons had aangeschaft. In de sjieke auto werd de directeur eerst langs de duurste panden van de BV's in Bilt- hoven. Driebergen en Zeist gereden om pas daarna naar het kantoor te worden gebracht. Het leek dan wel of prins Bemhard op bezoek zou komen. Alle minder fraaie auto's waren van het terrein verwijderd. De luxe Cadil lacs, Chevrolet, Mercedes, Buick, Oldsmobile enz. stonden glimmend op een rij. In het kantoor zat het per soneel (op speciaal verzoek van Mijn hardt) keurig in het pak hard te wer ken. Er werden brieven gedicteerd aan niet bestaande firma's. Mijnhardt liet zich enkele keren via de intercom oproepen voor telefoongesprekken met het buitenland. Er was voor hon derden guldens aan bloemen besteld, en zelfs de plantenbakken waren in zo'n geval vernieuwd. Het lospeuteren van weer nieuwe hy potheken werd zo tot één gigantische show. een knap ingestudeerd to neelstuk om de banken maar te verlei den het geld op tafel te leggen. Een truc die overigens wonderwel lukte. Geïmponeerd door het gemak waar mee Mijnhardt de ene dag tonnen op de bank deponeerde en ze er daarna voor een nieuwe transactie „voor en kele dagen" weer afhaalde, gaven de banken hem ook veel geld mee zonder dat daar direct een onderpand voor beschikbaar was. Soms werd het een directeur wel eens te gortig. Hij smeekte Mijnhardt dan om een deel van de schuld weer in te lossen, omdat hij het bij zijn hoofdkantoor niet meer kon verantwoorden. De Zeistenaar raakte daar helemaal niet over in pa niek Integendeel. Hij had doorgaans stilletjes plezier over de verantwoor dingsangst van de bankdirecties. De dans om de duizenden is de banken nu echter lelijk opgebroken. Door het faillissement van Mijnhardt privé. Trajectum BV en Trajectum Con struction Ltd schieten ze er ieder voor tonnen bij in. Enkele cijfers: de ABN krygt nog 450.000 gulden, de AMRO heeft nog 330.000 gulden te vorderen, de NMB moet eveneens nog 330.000 gulden ontvangen. Winstgevend Zaken doen met Mijnhardt leek voor velen een winstgevende onderne ming. Ze wilden ook wel een graantje meepikken van de enorme winsten die de Zeistenaar ogenschijnlijk maakte. Maar wat deze compagnons niet wisten, was hoe ze door Mijn hardt in de boot werden genomen. Uit nog een kadastrale transactie blijkt hoe getruct de onroerend-goedhan- delaar was geworden. Op 3 april 1978 koopt Fred van Enge len een huis aan de Oudegracht van een inwoner van Driebergen voor 210 000 gulden. Een maand later, op 9 mei. wordt het voor 275.000 gulden eigendom van Mijnhardt. Op dezelfde dag doet deze het voor 379.000 gulden over aan Van Kerkhoven uit Vlanen, die het meteen voor 380.000 gulden doorschuift naar De Eikenhof Beheer BV. Wat valt er uit deze transactie te con cluderen? Welnu, het feit dat Mjnhardt zich van stromannen bedient om zijn eigen compagnons in de Eikenhof Be heer BV te tillen. Het is uiteraard nooit de bedoeling geweest om het pand aan de Vianer Van Kerkhoven te verko pen. Die mocht als tussenpersoon al leen even duizend gulden opstrijken. Neen, Mynhardt maakt snel een ton winst op een pand dat hij vermoedelijk al eerder bij De Eikenhof Beheer BV als het buitenkansje van het jaar heeft geïntroduceerd. Een zekere Van Kerkhoven zou het wel aan de BV wil len verkopen voor een schappelijk prijsje. Wat de medevennoten van Mijnhardt vermoedelijk niet hebben geweten, is dat de Zeistenaar zelf eige naar van het pand was. Kassa... Niets was Mijnhardt te dol. Hij vond het op een gegeven moment nodig over een eigen vliegtuig te beschikken. Met driehonderdduizend gulden op zak toog hy daarvoor naar Engeland om een toestel te kopen Maar wat deed hij toen? Hij kocht een tweemo- torige Piper Aztec (G-ASNA) en het de kist tegelijk bij een Engelse maat schappij financieren. De meegenomen drie ton hield hij gewoon in zijn zak. En passant nam de Zeistenaar. die zelf niet kon vliegen, nog een piloot mee: Wolfgang Schmidt Deze Schmidt is thans de meest waarschijnlijke bezit ter van de bontjassen en juwelen (waarde circa één ton) waarmee zowel Mynhardt als zijn tweede vrouw Anja en schoonzuster Edith zich plachten te omhullen. Waar het vliegtuig zich nu bevindt, is voor iedereen een raadsel- De financieringsmaatschappij Bow- makers Ltd wil er beslag op leggen, als maar bekend is wie er thans over be schikt Andere vraag Een andere vraag is waar het geld is gebleven dat de verzekeringsmaat schappijen vorig jaar uitkeerden na de brand in een kapitaal pand in Bilt- hoven. Oorspronkelijk wilde Mijn hardt in deze villa zijn kantoor vesti gen, maar uiteindelijk was het aan trekkelijker in de buurt van zijn wo ning aan de Utrechtseweg te blijven. Het pand met een waarde van 1,3 mil joen gulden brandde in de nacht van zondag 26 februari 1978 onder ver dachte omstandigheden af. De brandweer vond in de leegstaande villa drie tot vier brandhaarden. Het bewijs van brandstichting kon een- wel door de Biltse politie niet onom stotelijk geleverd worden, zodat de verzekeringsmaatschappij bijna een miljoen gulden uitkeerde. Wat is et met dat geld gebeurd? Is er een grote hypotheek mee afgelost, heeft hij de rest in eigen zak gestoken? In ieder geval is het geld niet gestort op reke ning van Trajectum BV. waar het thuishoorde. De politie heeft al vaker argwaan ge kregen betreffende de handel en wan del van Mijnhardt. In Ameide. waar hij voor bijna één miljoen gulden een uiterst luxueuze sex-boerderij had ge kocht, deed de politie op 4 april van dit jaar een inval. Ze verdachten de eige naren ervan onder dekking van „Sex- club 80" in de boerderij wapens te ver handelen. Er werd slechts één pistool bil een van de meisjes gevonden. Alles overziend móest het natuurlijk wel spaak lopen met de handel van de voormalige wasborstelinkoper. Heeft hij het zo gewild, stuurde hij op een geweldige crash aan om er zelf op tijd uit te kunnen springen, of zijn de zaken hem onder de dwang om te willen im poneren gewoonweg uit de hand gelo pen? Binnenkort begint de veiling van de panden. Het zal van de opbrengst van de veilingen en van de opstelling van de banken afhangen of het daarbij blijft- Immers, enkele vennoten in BV's van Mijnhardt staan in sommige gevallen persoonlijk garant voor zijn schulden. In die situatie is het dus nog maar de vraag of deze BV's niet mee gaan in het faillissement. Kortom een reuze-chaos. een omvergeworpen rij dominostenen, waarbij nog niemand precies kan zeggen waar het vallen zal ophouden. En Mijnhardt? Och. die zag het een paar maanden geleden allemaal nog niet zo somber in. Enthousiast zocht hij weer naar nieuwe projecten. Via het belastingadvieskantoor Moret, Gudde cn Brinkman in Amsterdam informeerde hij naar de mogelijkhe den om op de Antillen een naamloze vennootschap te beginnen. Ternessa NV zou deze moeten heten. Het kan toor zocht het piekfijn voor hem uit: kansen bleken er genoeg in dit belas tingparadijs. Maar ook^dit antwoord heeft Mijnhardt niet meer voor zijn vlucht naar Spanje ontvangen. Samengevat komt het erop neer dat Willem Frederik Mijnhard jr. een voor velen catastrofale puinhoop heeft achtergelaten. Wie zijn de echte slachtoffers en wie zijn degenen die hebben willen meeprofiteren en hun risico nu op een presenteerblaadje thuisbezorgd hebben gekregen? De toekomst zal het leren. De kantoorpanden van Mijnhardt aan de Utrechtseweg in Zeist V erbazing en verbijstering. Dat zijn de twee woorden die steeds weer opdoemen bij het uitpluizen van de onroerend-goedhandel en wandel van de 39-jarige Zeistenaar W. F. Mijnhardt jr. Verbazing over het gemak waarmee hij er elke keer in slaagde stapels geld en hoge hypotheken los te praten bij particulieren en banken. Verbijstering vooral over de graagte van de banken om met Mijnhardt zaken te doen. Want hoe is het mogelijk dat deze bankinstellingen hypotheken verstrekten waarvan de gezamenlijke waarde zo'n 2.5 miljoen gulden uitstijgt boven de werkelijke waarde van het bezit van de onroerend-goedhandelaar? Hoe hebben ze bovendien het blinde vertrouwen ln de Zeistenaar op kunnen brengen, als gevolg waarvan ze op de gewone rekeningen-courant ook nog eens voor circa 1,5 miljoen gulden de boot in gaan? Deze vragen treden het meest op de voorgrond in wat de 'affaire-Mijnhardt' kan worden genoemd. Het is een verhaal van de pijlsnelle opkomst en de daverende ontploffing van een onroerend-goedimperium dat aan elkaar hing van gladde praatjes, trucs, image-building en intimidatie. De aanstich ter Mynhardt lykt zich er in zijn riante woning ln Llafranch aan de Costa Brava ln Spanje met een vette Zwitserse bankrekening weinig om te be kommeren. Senor Wim is in het dorpje nog steeds een groot man Wat in Nederland overblijft, is het puin dat moet worden geruimd door de gedupeerde particulieren en bayken. Dal sommigen die de Zeistenaar hun vertrouwen hadden geschonken, in grote financiële moeilijkheden drei gen te komen, is overduidelijk. Of de banken voor deze mensen dezelfde bereidheid aan de dag leggen om kredieten te verlenen zoals bij Mijnhardt, is een open vraag. De voormalige Sexboerderij van Mijnhardt tn AmeideOok hieruit is de luxueuze inrichting spoorloos. De blauwe Caddilac van Mijnhardt onder het appartement in Uafranch aan de Costa Brava, waarheen de Zeistenaar een veilig heenkomen heeft gezocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 26