Familieberichten Plaats Uw familieberichten in de PZC Acties rond zwartboek Uitbreiding stakingen NAJAARSEXPQSITIE medewerkster/medewerker WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 PZC/ binnen-buitenland Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze geliefde en zorgzame man. vader, behuwd- en grootvader PIETER BAKKER op de leeftijd van 68 jaar. J. Bakker-van der Weele J. Bakker P D. Bakker-Bouwense Anja. Ellen Jasmijn. Peter Colljnsplaat. 25 september 1979 Havelaarstraat 16 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum 'Rustoord'. Dagelijks bezoek van 19.00 tot 19.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 28 september om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Colijnsplaat. Vertrek vanuit het Zaaltje. Gelegenheid tot condoleren na afloop v begrafenis in het Zaaltje. de Tot onze grote droef heid is plotseling overleden onze broeder en zwager PIETER BAKKER in de ouderdom van 68 jaar. Zijn diepbedroefde zusters, broeder en zwagers Colijnsplaat. 25 september 1979 Met droefheid geven wij kennis, dat nog onverwacht van ons is heengegaan onze schoonzuster in de ouderdom van 76 P Roskam-Barendse J. Barendse A. Barendse-Roelse Ritthem, 23 september 1979 Na een kortstondige ziekte is nog zeer onver wachts van ons heengegaan mijn geliefde vrouw, moeder en oma DINA JOHANNA KIEVIT echtgenote van Tiemen Jongman op de leeftijd van 70 jaar. Krabbendijke: T. Jongman Rotterdam: J van der Werf-Jongman M. van der Werf Jos en Godert Bogató: (Columbia): D. de Kraker-Jongman P. de Kraker Serge en Corine Krabbendijke. 25 september 1979 Kerseplein 33 De begrafenis zal D.V. plaatshebben op vrijdag 28 september op de Algemene Begraafplaats te Waarde. Vertrek om 14.00 uur vanuit Hervormd Centrum te Waarde. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis 'De Bevelanden', gebouw Zuid. Kloetingseweg, Goes. Bezoekuur van 16.00-16.30 uur. Heden heeft de Here onverwacht uit ons midden weggenomen onze lieve vader, groot- en over grootvader PIETER EVERSDIJK weduwnaar van Catharina Cornelia Bruinooge in de ouderdom van 81 jaar. Vught: F. C. Nijssen-Eversdijk J. Njjssen Kapelle: A. Eversdljk N Eversdijk-Geelgoed Klein- en achterkleinkinderen Kapelle, 25 september 1979 C. D. Vereekestraat 38 Correspondentieadres: Dijkwelsestraat 9, Kapelle De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis Bergzicht, Reigerstraat 5 te Goes. Gelegenheid tot bezoek aldaar dagelijks van 15.00-15.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben vrijdag 28 sep tember om 13.00 uur op de algemene be graafplaats te Kapelle. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is er in de aula op de begraalplaats gelegenheid tot condoleren. Heden is van ons heengegaan onze lieve vader, schoonvader en opa PIETER JOOST DONZE weduwnaar van Leuntje den Deurwaarder in de ouderdom van 88 jaar. F Donze-Auer P. Donze H. Leeman S. Donze V Donze-Los M. A. de Bruyne-Donze J. de Bruijne L. de Smit-Donze A. de Smit C. M. Laport-Donze J. Laport Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen. 22 september 1979 Bejaardencentrum 'Ter Reede' Correspondentieadres: Bosboomlaan 2 De teraardebestelling heeft in alle stilte plaatsgehad. Na een geduldig gedragen lijden is zachten kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, be huwd-. grootr en overgrootmoeder ELISABETH MARIA WOLTERING weduwe van Andries Stekctee op de leeftijd van 83 jaar. Den Haag A. Steketee Den Haag: J H. E Steketee H. Steketee-Glerum Vlissingen: J. Steketee P. Steketee-Theune Den Haag: H. B. Steketee Vlissingen: F am. P. Steketee Vlissingen M. Koningstein-Steketee K. Koningstein Vlissingen: W. van Weelde-Steketee H. J. van Weelde Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen. 25 september 1979 Hobelnstraat 13 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda-St.-Josephziekenhuis. Bezoekuur van 18.30 tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 28 september a.s. om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek van huis om 11.45 uur. - V' - Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de aula op de begraafplaats. Met droefheid delen wij u mede. het overlijden van onze geliefde schoonzuster en tante ELISABETH M. STEKETEE-WOLTERING weduwe van Andries Steketee op de leeftijd van 83 jaar. Vlissingen: J. Steketee L. Steketee-de Witte J. Steketee-van Dijk G. J. Steketee-Woltering Goes: J. M. Steketee-Boddingius Joh. Steketee J. Steketee-Delj Neven en nichten Vlissingen, 25 september 1979 Heden overleed zacht en kalm, na een liefderijke verpleging in het bejaardencentrum 'Rustoord', onze lieve vader, groot- en overgrootvader DINGENIS SERIER weduwnaar van Catharina Maria de LoofT in de ouderdom van bijna 84 jaar. Colijnsplaat: C. Wabeke-Serier Joh. Wabeke 's-Heer Hen drikskinderen: Th. L. Serier J. Serier-Markusse Colijnsplaat: L. Th. Serier A. Serier-Huissoon Colijnsplaat: P. J. Breas-Serier P. Breas Middelburg: C. J. Serier J. J. Serier-Boot Klein- en achterkleinkinderen Colijnsplaat. 25 september 1979 Bejaardencentrum 'Rustoord' Correspondentieadres: West-Havenstraat 43, Colijnsplaat De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum 'Rustoord'. Bezoek dagelijks van 18.00-19.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 29 september a.s. te Colijnsplaat. Vertrek om 11.00 uur vanuit 'Rustoord'. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in voornoemd gebouw. Bedroefd maar dankbaar voor het vele wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat vredig in Jezus is ontslapen onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JACOBA LAVOOY-KOLE weduwe van Engel Lavooy in de gezegende ouderdom van bijna 87 jaar. Welzalig hij die op U bouwt en zich geheel aan U vertrouwt Kruiningen: Rinus Lien Sluis: Paula en Leen Goes: Janny en Lies Wilhelminadorp: Nel en Foort Dick - Marga - Joost Kees - Margarethe Vlissingen: Huib en To - Wilke Jacqueline - Theo 4416 AN Kruiningen. 25 september 1979 Burg. Elenbaasstraat 21 Moeder ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'St.-Joanna' te Goes. Bezoekuur van 16.00-16.30 urn- De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 29 september a.s. om 10.30 uur op de algemene be graafplaats te Kruiningen. Vertrek vanuit het verenigingsgebouw van de Geref Kerk. Berghoekstraat. Kruiningen Gelegenheid tot condoleren direct na de begra- femis in bovengenoemd gebouw. Persconferentie bij de aanbieding van het zwartboek in Nieuwspoort. Van links naar rechts prof. Hoefnagels, Hans Simonse, lid van BM, en een jongen die in een rijksinrichting heeft gezeten. (Slot van pagina 1) het bureau Noord van de Rotterdamse politie. Aanbieding Het zwartboek van de BM over de toe standen in de negen rijksinrichtingen in ons land, waar merendeels gestrafte minderjarigen zitten, is dinsdagmid dag ook aangeboden aan het minis terie van justitie en aan enkele leden van de vaste Tweede Kamercommissie voor Justitie. In het zwartboek wordt als voornaamste eis gesteld dat de BM toegang moet krijgen tot de inrichtin gen, waarin ongeveer vijfhonderd kinderen - voornamelijk jongens - verblijven. Daarnaast wil de vakbond voor minderjarigen ook een wettelijke regeling van de rechtspositie van be woners van de rijksinrichtingen en geen beperkt klachtrecht zoals de re gering onlangs heeft voorgesteld. „Zoiets zal niets uithalen", aldus Hans Simonse van de BM. De Rotterdamse hoogleraar kin derrecht prof. dr. G. P. Hoefnagels, die aan de samenstelling van het zwart boek heeft meegewerkt, zei dinsdag bij de presentatie van het zwartboek dat er in de inrichtingen sprake is van een on gecontroleerde machtsuitoefening. „De inrichtingen zijn zowel naar binnen als naar buiten toe gesloten. De macht in de inrichtingen is dan ook in dubbel opzicht geisoleerd. Daar moet verande ring in komen door het toelaten van de BM tot de inrichtingen". De Belangenvereniging Minderjarigen vindt dat er al jaren ccn politiek spel letje wordt gespeeld om de vakbond van minderjarigen uit de rijksinrich tingen te houden. „Wij worden aan het lijntje gehouden. Het wordt tijd dat GEMEENTE DUIVELAND Burgemeester en wethou ders van Duiveland bren gen ter openbare kennis, dat - met ingang van 26 september tot en met 10 oktober 1979 - ter secreta rie ter inzage ligt een aan vraag van de heer D van Driel, Stationstraat 13. te Nieuwerkerk om een ver gunning voor het bouwen van een woning met dub bele garage op een perceel grond kadastraal bekend gemeente Duiveland, sec tie A. nrs. 559 en 560. gele gen aan de Stationstraat te Nieuwerkerk: dat de bouw van de woning en garages in strijd is met het vigerende bestem mingsplan 'Wederop- bouwplan Nieuwerkerk'. maar wel past in het be stemmingsplan 'Volkstui nencomplex Nieuwerkerk'; dat zij voornemens zijn de gevraagde bouwvergun ning te verlenen met toe passing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening, juncto artikel 30. lid 8. van de woningwet; dat gedurende voren bedoelde termijn door een ieder schriftelijk gemoti veerde bezwaren kunnen worden ingediend. Nieuwerkerk. 21 september 1979. De secretaris. J. v. d. Maas. De burgemeester, J. van Bommel. daarin verandering komt Bij het ver- krygen van toegang tot de ongeveer 175 particuliere tehuizen ondervinden we weinig weerstand meer. Bij de negen rijksinrichtingen ligt dit echter heel anders. Daar wordt het de BM onmoge lijk gemaakt om aan collectieve belan genbehartiging te doen. De rijksinrich tingen zijn gesloten bolwerken, tehui zen met veel tralies, isoleercellen, ach ter je op slot gaande deuren en bewa kers De jongeren die er verblijven wor den zeer autoritair cn vanuit wantrou wen behandeld", aldus de Belan genvereniging Minderjarigen in het zwartboek. Wegstoppen In het zwartboek van de BM staan veel interviews. Zo wordt een werkmeester geciteerd die zegt: „De kinderrechters stoppen hier alleen maar mensen weg, zonder dat ze er verder wat aan doen of zelfs maar naar de jongens omkijken". Een jongen die in een inrichting gezeten heeft zei over de behandeling: „Er wa ren veel dreigementen: cel, slaag. Het eten was erg slecht". En een andere ex- pupil: „Als je naar de wc moet, dan moetje bellen. Als je te vaak belt naar de zin van de leiding, dan zeggen ze: je mag niet meer bellen; dan moetje maar zien hoe je verder die behoeften regelt". Bij de presentatie vertelden enkele Jon geren die in rijksinrichtingen hebben gezeten over hun ervaringen. Een van hen vertelde dat hij alleen in een cel was gezet bij zijn aankomst in een rijksin richting. „Dat was zogenaamd om aan de groep te wennen, maar ik zat wel helemaal alleen in die cel". Een andere jongen maakte zijn erva ringen met het gesloten systeem be kend in verband met een voorgenomen ontvluchtingspoging. „Ik had burger kleren onder mijn gestichtskleding gedaan. Toen dat ontdekt werd lever de me dat twee weken in de separeer- cel op. De enige lectuur die ik mee kreeg was een krant". Prof. Hoefnagels over de vaak schokkende ervaringen in het zwart boek: „Het is duidelijk dat kinderbe scherming eigenlijk een door kin derpostzegels versluierd gevangeni swezen is". JULIANA ZIEKENHUIS- Stichting ziekenzorg Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen Het bestuur van de stichting ziekenzorg midden-Zeeuwsch-Vlaanderen stelt zich voor een hoorzitting te houden over de bouw van het nieuwe ziekenhuis in de Kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze hoorzitting zal worden gehouden op 3 oktober a.s. in de Burgerzaal van het stadhuis van Terneuzen en begint om 19.30 uur. Een ieder die suggesties of ideeën be treffende de bouw van dit nieuwe ziekenhuis kenbaar wil maken, is hier bij welkom. J ELISABETH ZIEKENHUIS (Slot van pagina 1 Het Verbond van Nederlandse Onder nemingen (VNO) vindt dat Shell en an dere ondernemingen zich met recht verzetten tegen eventuele invoering van vijfploegendiensten en een 35-uri- ge werkweek. „Invoering van een 35- urige werkweek zal de werkgelegen heid en de economie ernstig schaden en de arbeidsmarkt nog erger verzie ken, want we kunnen nu al geen men sen krijgen", aldus een VNO- woordvoerder. Volgens het VNO is de Industriebond FNV uit op een door braak die funeste gevolgen voor het hele bedrijfleven zal hebben. Het VNO zal dan ook pal achter zijn leden blij ven staan en erop aandringen dat zij op deze punten geen duimbreed wijken. Donderdag zullen werkwillige werk nemers van de Shell-rafïinaderij en Shell-chemie, daartoe aangezet door een eigen actiecomité, demonstreren in het centrum van Rotterdam. Alle 7000 werknemers bij de twee bedrijven zijn opgeroepen aan deze werkwilligen-de monstratie mee te doen. Het is de be doeling dat burgemeester Van der Louw van Rotterdam een petitie aan geboden krijgt, waarin de werkwilligen erop wijzen dat ze het recht hebben Kamer: kinderbijslag voor zelfstandigen DEN HAAG (ANP) - De regeringsfrac ties in de tweede kamer zijn bereid in grote lijn akkoord te gaan met de toe kenning van kinderbijslag aan zelf standigen vanaf het eerste kind. Ook D'66 heeft geen overwegende bezwa ren tegen deze derde fase van de her structurering van de kinderbijslagre- gclingen, maar de fractie van de PvdA boog zich dinsdagmiddag nog over de vraag, of het wetsontwerp waarin de kinderbijslag voor zelfstandigen wordt geregeld niet belemmerd werkt op de verdere ontwikkeling van de al gehele herstructurering. Er wordt, zo stellen de socialisten, een groot aantal wijzigingen voorgesteld zonder enig zicht op de langere termijn. Zij zitten met deze opvatting op het spoor van de Sociaal-Economische Eaad, die in meerderheid vindt dat de grootst mogelijke voorrang moet wor den gegeven aan de bezinning op de uiteindelijke fundamentele herziening van het kinderbijslagsysteem. Zowel do regeringsfracties als de PvdA - zij he - de socialisten in wat mindere mate - hebben het wat moeilijk met het solidariteitsbegrip dat ook in deze re geling is voorgesteld. Zelfstandigen zonder kinderen moeten plots premie gaan betalen ten behoeve van hun col lega's met kinderen, waardoor met na me de lagere inkomensgroepen een veer moeten laten. weer aan het werk te gaan. Het actie comité van werkwilligen bestrijdt d< mening van de Industriebond FNV da; de meerderheid van het personeel ach ter de stakingsacties zou staan. Kort geding Het kort geding dat 50 aannemers en onderaannemers die voor Shell werken tegen de Industriebond FNV zouden aanspannen, gaat niet door. Zij waren van plan een kort geding aan te span- nen. omdat zij het terrein van de vesti gingen van Shell in Pemis en Moerdjjt niet op konden. Een woordvoerder var de Industriebond deelde mee dat hun toegezegd dat ze maandag die terreiner weer zullen kunnen betreden, mits de stakingen normaal verlopen. Die dag verwacht de actieleiding klaar te zijn met het stilleggen van de produktie. Intussen gaat het afbouwen van de produktie bij Shell-Pemis, Shell-Moerdijk en de kunstmestfabriek Albatros onverdroten voort- Onduidelijk is hoe lang het dunrt voordat de gevolgen van de staking merkbaar zullen zijn voor de con sument. Shell zelf spreekt van tien tot vijftien dagen. In dit stadium over weegt de maatschappij nog niet tot rantsoenering van de pomphouders over te gaan. Volgens een woordvoer der van het ministerie van economi sche zaken wordt nog helemaal niet gedacht aan distributiemaatregelen. „Dat is totaal niet ter sprake geweest Wel houden we de situatie nauwlet tend in de gaten", aldus de woordvoer der. W erkonderbreking Gooi- en Eemlander HILVERSUM - Met een werkonderb reking van anderhalf uur heeft de 5I man tellende redactie van het dagblad De Gooi- en Eemlander dinsdagmor gen in grote meerderheid de bereid heid uitgesproken om het zaterdag door de leden van de Nederlandse Ver eniging van Journalisten (NVJ) in Hil versum aanvaarde eisenpakket voor de nog steeds niet afgesloten cao 1979 met acties te ondersteunen. Van de aanwezige redacteuren stem den 37 voor. by één onthouding en éér tegenstem. Namens de 2000 Nederlandse dag bladjournalisten werd zaterdag in eer vergadering in hotel Gooiland in Hil versum besloten om een concept-actie plan in de bedrij ven aan de journalisten voor te leggen. Door de uitspraak van de Gooi en Eemlander-redactie wordl de onderhandelingsdelegatie van dt NVJ ondersteund om met het nieuwe aangescherpte eisenpakket terug te 1» ren naar de onderhandelingstafel. Gerard Pasquier donderdag 27 september vrijdag 28 september zaterdag 29 september Wij houden OPEN HUIS U bent van harte welkom om onze collectie, mantels, mantelpakken, regenmantels, japonnen, rokken, blouses door te kijken. 6° Cu i '"e//e. erie4 J°bis mel«oiT~~~-<£cCD bollen van )l ïirienenj' Devernois nn°zZI Qiovann de F re' Lady Manhattan ST.-JACOBSSTRAAT 9 - VLISSINGEN - TEL. 01184-12194 By de afdeling administratie van de dienst ge meentewerken ontstaat binnenkort de vakature voor 3 1/2 dag per week. Zy/hy zal belast worden met alle op de afdeling voorkomende typewerkzaamheden en daarnaast met archief- en secretariaatswerkzaamheden. Vereist wordt een mavo-diploma of een daarmee vergelijkbare opleiding, en een typediploma. Ruime type-ervaring is eveneens een vereiste. Het salaris in de rang van gemeenteambtenaar IH bedraagt minimaal ƒ1.199,10 per maand en maximaal 1.503,60 per maand. Voor hen die jon ger zijn dan 21 jaar geld t een Jeugdaftrekregeling. De premie voor de ziektekostenverzekering wordt berekend naar een volledige weektaak. De overi ge by de overheid gebruikeiyke rechtspositiere gelingen zyn van toepassing. Bij de selectie zal een vertegenwoordiging van het personeel worden ingeschakeld. Sollicitaties binnen 8 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wet- houders van Vlissingen. buro personeelszaken, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen, onder ver melding van vakaturenummer 79-36 in de lin kerbovenhoek van de enveloppe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 24