Raad Veere tegen aangepaste woningbouw op het Oranjeplein Mode met knipoog naar jaren'5d in show van Maison Juliette M. Pieterse succesvol in vlucht Chateauroux A. van Est winnaar van concours vanuit Sittard Slechts 943 duiven in concours Parkestone DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 WTSSEL BEVELANDEN HUIDIGE FUNCTIE - PARKEERTERREIN - HOUDT VOORKEUR PZC/streek BURGEMEESTER WAARSCHUWT: BEVOLKING VAN VEERE VERGRIJST VEERE - De gemeenteraad van Veere Is in meerderheid tegen het gedeelte lijk laten bebouwen van het Oranje plein met aan het karakter van de stad Veere aangepaste woningen. Tot dit standpunt kwam de raad woensdag avond bij het voorstel van b en w een principe-uitspraak te doen ten aanzien van de concept-nota verkeersbeleid beschermd stadsgezicht Veere. B en w hadden de mogelijkheid van het be bouwen van het Oranjeplein, dat thans als parkeerterrein in gebruik is, wel open gehouden en in een toelichting op het voorstel van b en w wees bur gemeester A. Hack dan ook op het gro te belang dat b en w aan de mogelijk heden tot verdere woningbouw in de stad Veere hechten. Als bijzonder zwaar argument wilde de burgemees ter daarbij de toenemende vergrijzing van de bevolking van Veere gebruiken en de geringe mogelijkheid voor jon gere inwoners zich in Veere te vesti gen. De raadsmeerderheid. bestaande uit de fracties van CDA, WD en SGP. bleef evenwel bij het Ingenomen standpunt. Alleen de heer A. J. Pouwer (Gemeen- Sint-Andries Goes hield schieting GOES - De handboogvereniging 'St. Andries' uit Wemeldinge gaf te Goes een concours op de staande wippen. Er waren 37 schutters. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel E. Voet van So- ranus uit Heinkenszand; eerste zijvo gel K. Schipper van St. Andries uit Wemeldinge; tweede zijvogel W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; eerste bovenkal J. Doene van Willem- Tcll uit Ovezande; tweede bovenkal J. Koens van Victoria uit Kwaden damme; eerste onderkal A. van Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaarts- dijk; tweede onderkal mevrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwa dendamme; eerste klep J. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; tweede klepW.de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; derde klep R. de Meester van St. Andries uit Wemel dinge; meeste kleine vogels J. Smal- legange van Zorgvliet uit El lewoutsdijk (zes vogels). Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel C. Baart van Juliana uit Oudelande; tweede hoofdvogel B. Vermeule van Zeelandia uit Ovezande; eerste zijvogel J. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; tweede zijvogèl J Koens van Victoria uit Kwadendamme: derde zijvogel J. de Koeyer van Diana uit Yerseke; vierde zijvogel mevrouw B. Schipper van SL Andries uit Wemeldinge; eerste kal J. Smallegange van Zorgvliet uit El lewoutsdijk; tweede kal W. Moeliker van St. Andries uit Wemeldinge; derde kal C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; vierde kal J. Smal legange van Zorgvliet uit El lewoutsdijk; meeste kleine vogels J. Koens van Victoria uit Kwaden damme (negen vogels). Op deze schie ting werd 100,- extra als geldprijzen door de vereniging geschonken. Finales tennis-dubbel tenniëclflb Kortgene KORTGENE - De Lawn Tennis Club 'Noord-Beveland' te Kortgene heeft op de Mateo-banen de finales afgewerkt in de categorie dubbelspelen. Het damesdubbel werd gewonnen door mevrouw E. v d. Maas-v. Fraayenhove met haar partner Jos van Arenthals. De mixed werd een zege voor Liande van Damme en Jan Moerman die won nen van het voorzitterspaar Van Oeve- ren. De herendubbel werd in drie sets gewonnen door Marius van Oeveren en Ronny Blomaard. Voorzitter J J. M. van Oeveren reikte de prijzen uit. waarna een barbecue werd gehouden. Bazar in INisse NISSE - Ouders en leerkrachten van de openbare lagere school uit Nisse hou den zaterdag 22 september een grote bazar op het Dorpsplein in Nisse. De aanvang is om 14.00 uur. Men kan er bussenwerpen, doelschieten, piek wer pen, rad van avontuur, pop raden, stok hangen, spons gooien en gooien en smijten op borden en schotels. Er is verder een schiettent. Ontevredenheid functioneren van Goese commissie GOES - „Burgemeester en wethouders van Goes wekken de indruk dat ze de commissie handel, ambacht en dien sten niet serieus genoeg nemen. Er worden onvoldoende zaken naar de commissie doorgespeeld en vaak wordt verzuimd het advies van de commissie te vragen over onderwer pen die toch tot haar werkterrein ge rekend kunnen worden." De heer F A. de Kaart jr.. vertegen woordiger namens de vakorganisaties in de commissie handel, ambacht en diensten, stelt, dit in een notitie over het functioneren van de commissie. Maan dag 1 oktober zullen de leden van de commissie naar aanleiding ervan pra ten over de manier waarop ze werken. De heer De Kaart vindt het ook onjuist dat de commissie, handel, ambacht en diensten slechts één keer per zeven a acht maanden bijeenkomt. Daardoor is het onvoldoende mogelijk om actuele zaken te bespreken, meent hij. De commissie vergadert in het Goese stadhuis aanvang 20.00 uur. tebelang) stond samen met de beide wethouders B. Arendse (CDA) en B. Huijbrecht (Gemeentebelang) niet af wijzend tegen de bebouwing van het Oranjeplein. De gemeenteraad van Veere ging verder in principe akkoord met het kiezen van parkeerterreinen in het gedempte achterste deel van de stadshaven en eventueel in later sta dium op het terrein langs de buitenha ven van het Kanaal door Walcheren. Tenslotte kon de raad zich ermee ver enigen dat het parkeren door niet-in- woners van Veere kan worden beperkt door het instellen van een maximale parkeerduur en dat de Markt in de toe komst eventueel 'auto-arm' zal worden. De uitspraken van de Veerse gemeente raad droegen - en dat bleek ook uit het voorstel van b en w - een voorlopig ka rakter. De raad borduurde woensdag avond voort op de conceptrnota die ten aanzien van het verkeer is opgesteld. Het is de bedoeling dat de beleids uitgangspunten worden verwerkt in het bestemmingsplan voor het be schermd stadsgezicht. De stede- bouwkundige van Veere moest, alvo rens verder te kunnen, eerst de prin cipe-uitspraak hebben, zoals die woensdagavond door de raad is ge daan. Hij weet thans in welke richting de gedachten van de raadsmeerderheid Discussie Aan de bepaling van de standpunten ging een uitgebreide discussie vooraf. Namens de fractie van het CDA stelde de heer W. J. Sanderse dat het Oranje- plein het best in de huidige functie - parkeerterrein - kan worden gelaten. Voorts pleitte de heer Sanderse voor het instellen van een blauwe zone op de Kaai met ontheffingsmogelijkhe den voor inwoners van Veere en deed hij het college de suggestie de uit Mid delburg komende verkeersstroom om te leiden via Wagenaarstraat in de richting van de Kaai, in omgekeerde richting als thans het geval is. WD- raadslid A. P. Poppe was het in grote lijnen met de heer Sanderse eens en ook de gedachten van de heer J. de Vis ser (SGP) gingen in deze richting. De heer Pouwer (Gemeentebelang) wilde de woningbouw op het Oranjeplein niet uitsluiten. Burgemeester Hack zei weinig te voe len voor de suggestie van de heer San derse. het verkeer vanuit Middelburg via de Wagenaarstraat te leiden. Hij meende dat in deze straat met eenrich tingverkeer gevaarlijke situaties kun nen ontstaan, omdat de streekbussen van ZWN daar wel in beide richtingen mogen rijden. Tenslotte voorzag de heer Hack problemen op de kruising met de Kaai, waar naar zijn mening dan zeker een voorrangsregeling zou dienen te worden getroffen. Overigens bena drukte ook de burgemeester dat het nog wel enige tijd zal duren, voordat de plannen werkelijkheid zullen zijn ge worden. De burgemeester hield de raad nog maals voor dat Veere ernstig het gevaar loopt te vergrijzen en dat de woning- bouwmogelijkheden in deze kern Palingschieting te Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - De handboog vereniging 'Zorgvliet' gaf een schieting op de staande wippen. Er was voor deze schieting 46 kg paling beschikbaar. Er namen 78 schutters aan de schieting deel. Uitslag van de eerste wip: eerste hoofdvogel J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; tweede hoofdvogel A. v. Loo van Doel naar Hoger uit Wol- phaartsdijk; eerste zijvogèl H. de Fouw van Vooruitgang uit Kwadendamme; tweede zijvogèl H. de Fouw van Voor uitgang uit Kwadendamme; tweede zijvogel J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; derde zijvogel C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; vierde zij vogel J. Goetheer van Juliana; eerste kal A. Dekker van Doel naar Ho ger uit Wolphaartsdijk; tweede kal M. C. Verdonk van Concordia uit 's-Heer enhoek; derde kal A. Boonman van Vrye-Schutters uit 's-Heerenhoek; vierde kal A. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezande, meeste kleine vogels J. Goetheer van Juliana uit Oudelande (zeven vogels). Uitslag van de tweede wip: eerste hoofd vogel P. de Jonge wilde schutter: tweede hoofdvogel A. Slabber van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; eerste zijvogel M. J. Allemekinders van Vic toria uit Kwadendamme; tweede zij vo gel Spiessens van Hingene uit België; derde zij vogel Van Dijk van Hingene uit België; vierde zijvogels P. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; eerste kal C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek; tweede kal C. J. Baas van Juliana uit Oudelande; derde kal A. Slabber van Doel naar Hoger uit Wol phaartsdijk; vierde kalC. Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels C. Westdorp voor noemd (acht stuks). ZUIDBEVELANDSE D UI VENR UBRIEK (Van een medewerker BIERVLIET - De generaalkampioen van de concoursbonds Zuid-Beveland 1979, M. Pieterse uit Wemeldinge, won met zijn tweede getekende duif de vlucht voor jonge duiven vanuit Cha teauroux, en zag bovendien zijn 1ste getekende op de 5de plaats. Daarmee verdiende hij, mede omdat ook zijn eerst getekende oude duif op tijd bin nen was, tevens prijzen voor het Pro vinciaal Aangeduid kampioenschap, waarvoor hij êén van de grote kans hebbers is. Er vlogen vanuit Chateauroux nog 590 Jonge duiven en in tegenstelling tot vele PROVINCIALE D UI VENR UBRIEK A. Schaap winnaar bondsconcours vanuit Parkestone (van een medewerker) BIERVLIET - A. Merelaar uit Breskens won met minder dan éèn meter per mi nuut van A. Schaap uit Groede vanuit Parkestone en werd daardoor winnaar van het Kringconcours van de Kring West en Walcheren. Aangezien hij ech ter voor het Bondsconcours niet gete kend had, werd A. Schaap de Bond- soverwinnaar, want ook de twee dui ven van respectievelijk J. Melis uit Zoutelande en J. v.d. Graaf uit Temeu- zen stonden niet voor dit concours ge tekend. Zij konden als zaterdagvlie gers slechts tekenen voor het provin ciaal concours en mochten niet deel nemen aan het Bondsconcours. Dit was de enige vlucht op Parkestone van dit seizoen, die een normaal ver loop had. Om 10.29 uur werd de eerste prijs gewonnen en voor 11 00 uurwaren alle prijzen verdiend. Gezien de zuidwesten wind was het wel de kans van de dag voor de Walcherse liefhebbers om de Kringzege te grijpen. De uitslag 1. A Merelaar Breskens. 2. A. Schaap Groede. 3 -9 A. Braam en Zn Mid delburg. 4-17 M. Buysse Oostburg, 5. J Broeke en Zn, Souburg. 6 G Dusarduyn Groede. 7. W Prenen Oostburg. 8 B Thomaes Hoofd plaat 10 J de Waard Middelburg. 11 M de Bree Biervliet. 12. Ch de Poorter Souburg. 13 H Calon Hoofdplaat. 14 H Krijger Oostburg. 15 J van Driel Groede. 16 J Temmerman Schoondijkc, IS A Blaakman IJzendijkc. 19. J Eiff VUsslngen. 20. A. de Vos St. Kruis Geslaagden zwemdiplo ma's andere plaatsen, waren om 19.00 uur de prijzen verdiend. J. van Maldegem uit Heinkenszand won de 2de prijs. Deze duif was daarmee naast de overwin nende duif de enige, die boven de 1100 meter per minuut kwam. Qhateauroux was zwaar, doch in feite zeer regelmatig, want 550 kilometer is voor jonge duiven een afstand, die voor veel oude duiven te veel is. Van de jonge duiven verwacht men echter dat zij dat wel even zullen doen. Bovendien zitten veel jonge duiven dermate in de rui, dat dergelijke afstanden alleen daardoor al te groot zijn. Er vlogen nog 76 oude duiven en van deze 76 was er slechts éën die meer dan 1100 meter per minuut haalde en ook bij deze oude duiven duurde het tot 18.44 uur voor de laatste prijs verdiend was. Met 949 duiven werd er bovendien nog vanuit 'sHertogenbosch gevlogen. Van dit concours werd K.Tjarks uit Yerseke winnaar, met bovendien nog de 9de prijs. Het sterkst voor de dag op deze vlucht kwam echter H. Janse uit 's Heerenhoek, die begon met 5-7-8-12-17. De uitslagen: Chateauroux. jonge dulven:met 590 duiven, eerste 1113 meter per minuut: 15 M. Pieterse, Wemeldinge. 2 J van Maldegem, Heinkens zand. 3 C. Domlncus. Goes. 4 Keljzer en Zn, Hansweert. 6 R. Pekaar. Yerseke. 7 E. Ver mast. Yerseke. 8 P. de Boe. Kattendfike. 9 A Dommanchet, Hansweert, 10 W. Zweemer, Borsele, 11 H. Witte, Krulnlngen. 12 J. van de Klooster, Ovezande, 13 M. Boudens, Kwa dendamme. 14 J. en P. Voois, Krulningen. 15 J de Koster, Kwadendamme. Met 76 oude duiven, eerste 1107 meter per minuut: 1-7 Van Hyfte en Zn, Yerseke. 2 M. van Hekken, Kloetinge, 3 E. Vermast, Yerse ke. 4 P. Dleleman, Kapelle, 5 M. Pieterse, Wemeldinge. 6 en 10 H. Tijdens, Heinkens zand, 8 J. Bras, Wemeldinge. 9 J. van Bremen, 's-Heer Arendskerke. Vanuit 's-Hertogenbosch met 949 duiven: 1 K Tjarks, Yerseke. die ook de 9de won, 1-11 C. Aerts, Krulningen. 3 A Neve. Kruinlngen, 4-15 Van Hyfte en Zn. Yerseke. 5-7-8-12-17 H. Janse, s Heerenhoek, 6 M. Boudens. Kwa dendamme. 10 G Verbart. s Heerenhoek. 13 N. van Kleunen. Goes, 14 P. Kaho, Goes. te Kruiningen KRUININGEN - De leerlingen van de huishoudschool Prinses Beatrix te Kruiningen legden de vaardigheidsp- roeven af voor diverse zwemdiploma's. Voor het diploma A slaagden 14 leerlin gen. voor het diploma B slaagden 25 leerlingen, voor het diploma C slaagden 12 leerlingen, voor het diploma D slaagden 10 leerlingen, voor het di ploma E slaagden 5 leerlingen en voor het diploma F slaagde 1 leerling. 'De Echo' gaf taptoe in Wilhelminadorp WILHELMINADORP - De muziekver eniging De Echo' uit Wilhelminadorp heeft met het eerste Terneuzense Majo- rettenpeloton een rondgang door het dorp gemaakt en vervolgens op het sportveld een show gegeven. In de tap toe was een majoreltenshow en een drumbandshow opgenomen. Drum band-instructeur Jan Kort liet in de mars 'When the saints go marching in' een drumsolo horen. De fanfare, onder leiding van de dirigent Bram van Over- beeke, speelde naast enkele marsen, waarin figuren werden gelopen, ook een selectie van Zuid-Amerikaanse volks liedjes, een tango en Nightfall in Camp Collecte HOEDEKENSKERKE - De collecte ten bate van het koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding heeft in Hoedekenskerke 610,- opgebracht. uiterst gering zijn. CDA-woordvoerder Sanderse liet nog weten dat in zijn frac tie alle voors en tegens van woning bouw op het Oranjeplein grondig waren afgewogen en dat de nadelen van wo ningbouw daar niet tegen de mogelijke voordelen opwogen. Met acht tegen drie stemmen verwierp de raad dan ook de mogelijkheid op het Qranjeplein woningen te bouwen. Verenigingsgebouw Met algemene stemmen ging de raad woensdagavond akkoord met het be schikbaar stellen van een bedrag van 1.310.000,-. voor de bouw van een nieuw verenigingsgebouw in Seroos- kerke. Burgemeester Hack deelde de raad mee, dat de aanbesteding voor de gemeente bijzonder gunstig is uitge vallen: hij rekende voor dat de laagste inschrijver, Maco BV te Middelburg, zo'n 60.000 gulden onder de raming zat. De bouwsom komt inclusief BTW op ruim 748.000,-. Mr. J. J. P. M. Asselbergs (WD) zei met genoegen akkoord te gaan met het voorstel en wees op de deplorabele toe stand waarin het huidige verenigings gebouw in Serooskerke verkeert. Ver der wilde hij weten wat de exploita tiekosten per jaar zullen'zijn. Wethou der B. Huijbrecht schatte deze op 47.500,-. waarbij het salaris van de be heerder is inbegrepen. De heer Pouwer wilde nog weten of het gebouw toegan kelijk zal zijn voor invaliden. De wet houder kon dit bevestigen. Hij wees et op dat er zelfs een invalidentoilet zal worden aangebracht. Bij het behandelen van het voorstel 57.000,-. beschikbaar te stellen voor het Inrichten van de voormalige brand weergarage te Gapinge tot tim merwerkplaats toonde heCDA-raads- lid W. Onderdijk zich specialist op het gebied van de aanschaf van tim mermansgerei. Hij meende dat bij voorbeeld de aanschaf van een zaag machine best wat goedkoper kon en motiveerde dit door op te merken dat hij zelf goede werkstukken levert met een zaagmachine die aanmerkelijk goedkoper is. Verwijzend naar een fir ma te Middelburg die een dergelijke machine 6.700.-. goedkoper zou kun nen leveren dan in de begroting was op genomen vroeg hij b en w de aanschaf te heroverwegen. Wethouder B. Arendse gaf grif toe geen verstand te hebben van dergelijke ma chines en zich daarbij te laten lelden door de gemeentelijke deskundigen op dit punt. Hij vond hun motivatie voor de aanschaf voldoende en merkte op dat ze recht hebben op deugdelijk en doelmatig gereedschap. De heer On derdijk bestreed dat laatste niet en ging - evenals de gehele raad - akkoord met het voorstel. Aan het begin van de vergadering deel de burgemeester Hack nog mee dat gs het raadsbesluit ENNIA toestemming te geven tot de bouw van het omstreden complex zomerwoningen te Vrouwen polder hebben goedgekeurd. Goese vrouwenraad schenkt bedrag aan actiecomité asiel GOES - De Goese vrouwenraad heeft woensdag, tijdens een vergadering ij het stadhuis te Goes, het actie-comit, dierenasiel de Bevelanden een bedrig van 150 gulden geschonken. De voor zitter van de raad, mevrouw Hubtr. Schneider overhandigde de gift aan de voorzitter van het actiecomité de heer G. van Berkel. Het geld is afkomstig van de Zeeuwy collecte, waarvan de vrouwenraad eej deel naar eigen inzicht kan besteden Mevrouw Huber noemde het een goede gedachte om een dierenasiel in de Be velanden te bouwen. De vrouwenraad kan dan ook achter het initiatief stai Momenteel is 70.000 ten bate van he; asiel vergaard. Een aanzienlijk hoger bedrag is nodig: 300.000. Chauffeurs- vakdiploma B GOES - Voor het herexamen voor b« chauffeursvakdiploma B slaagden te Goes de volgende kandidaten: W. c van Doorselaer, Hulst; L. G a Geelhoed, Wissenkerke; mevr. L. M. M van Graefschepe-Calus, Eede; N. H. P van Graefschepe, Eede; R. P. J. vai Heese, St.-Jansteen; P. A. Hogerwrl Herkingen, L. J. Houders tejT, Nieuwvllet, J. Kolijn, Axel, H. Krijger, Renesse; C. L. M. Schuerman, Hulst; A. J. E. Thijs, StrJansteen; C. J. M var Tilburg, Steenbergen; J. J. Veerhoel 's-Gravenpolder; P. A. C. Verburi Koudekerke. IN BRASSERIE TE MIDDELBURG Collecte NISSE - De collecte ten bate van het koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft in Nisse 587,05 opgebracht. Volleybaltoernooi GOES - De volleybalvereniging 'Bazo' te Goes houdt zaterdag 22 september een volleybaltoernooi ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereni ging. De wedstrijden, die in sporthal 'De Bevelanden' te Goes worden ge houden, beginnen 's morgens om 09.00 uur en worden 's middags om 17.30 beëindigd. Daarna zullen de prijzen uitgereikt worden in de kantine van de sporthal. Aan de wedstrijden zullen de volgende verenigingen deelnemen: Bazo 1. Goes; Bazo 2. Goes; Gelvos. Geldermalsen; WMZ, Goes; WR, Reimerswaal; PTT, Goes; Lijnbach, Goes; LTS, Goes; De Bongerd. Goes; Chr, Lyceum, Goes; De Bok; Kapelle; Delta Ganzen. 's-Heer Hendrikskinderen. VOORAL VOOR DAMES VAN BOVEN DE DERTIG MIDDELBURG - Elegant-klassiek, met zo nu en dan een sportieve inslag, zo kon men de nieuwste collectie da mesmode die Maison Juliette uit Mid delburg woensdagavond haar clientè le voorschotelde zeker noemen. Het was er zonder meer sfeervol in de Mid delburgse Brasserie, waar een en thousiast publiek zich menig applaus je liet ontlokken. Niet ten onrechte, want de collectie van Maison Juliette had veel moois in petto. Een vrouwe lijke mode bovenal, bedoeld voor da mes die de dertig gepasseerd zijn en daarbij kunnen beschikken over een aardig budget, want nappa leren man tels in lengte-richting ingestikt met naaldplooitjes en daarbij nog gegar neerd met vossebont zijn geen aan koop voor elke dag, maar exclusief ben je er zonder meer in. Ook dit modehuis legde de accenten op schouderpartijen door ondergeschoven mouwen, door kopmouw of rag- lanmouw en natuurlijk hoorde daar ook de slanke belijning weer bij. De mode van Juliette is zoals gezegd klassiek ge tint met een elegante optiek. Soms ook sportief en zelfs ontbrak zo nu en dan een tikkeltje extra-vagantie niet zoals een cerise tuniek van zuiver zijde met dijhoge splitten gedragen op een strak ke bijpassende pantalon bewees. Mode met een knipoog naar de jaren vijftig had ook Maison Juliette geïnspi reerd: strik- en sjaalkragen, veel split- verwerkingen, kleine kraagjes of col- letjes en niet te vergeten de asymetri- sche sluitingen. Helemaal volgens de filmsterren-look uit die tijd waren de mantelpakken die we zagen: fluwelen garneringen aan kraag en manchetten, satijnbiesjes langs de zakvormen en double-breasted sluitingen aan de jas jes, De rokken aan de mantelpakken Collecte KAMPERLAND - De opbrengst van de collecte voor het Koningin Wilhelmi nafonds voor de kankerbestrijding in Kamperland bedraagt 3446,48. waren de ene keer vrij sluik met loopspilt. een andere maal wijder door platte plooiverwerkingen. Deze pakken signaleerden we in fijne visgraatmotie ven, maar ook in composë-vormen. De chemisier-vorm, een type japon dat alle modetendenzen elk seizoen weer doorstaat, was ook hier aanwezig zij het enigszins aangepast aan de nieuwe trend. Dat hield in een iets bredere schouderpartij en een slankere rok, de belijning bleef dezelfde. Ook Raspanti trok zich de rechte belijning weinig aan en handhaafde een eigen stijl: veel wijd te door een rijke stofverwerking vooral in de bovenlijfjes, gecompletteerd door uitgelezen dessins in verfijnde kleurstellingen voor uiterst soepele, toch slankafkledende stoffen. De mantelmode was zeer gevarieërd te noemen: de reversibles, de klassieke er meimantel, de multi-colourtweeds en modellen van suèdé gecombineerd met bont Steeds was de verbrede schouderlijn duidelijk aanwezig terwijl ook de asymmetrische sluiting in com binatie met het colletje veelvuldig voorkwam. In de kleurenpot was bij Maison Ju- liette rijkelijk geroerd met als resultar een geurige melange die reikte van in getogen grijs, zwartten paars-t!nt«i naar uitbundiger kleuren als cerise,pf- trol en bordeaux. De stoffen: veel zuiver scheerwol e zuiver zijde waardoor de kledingstuk- ken een prima pasvorm uitstraalden De kapsels van de mannequins werden verzorgd door kapsalon Christian un Middelburg en die werden steeds (Ui stekend aangepast aan de kleding stukken. De make-up was voc: Huidverzorgingsinstituut Mieke Petie; eveneens uit Middelburg. Baby den Toonder zorgde voor een sfeervolle mu zikale omlijsting terwijl mevrouw Wi van Son fungeerde als lady-speaker Foto: Princess Raspanti tekende noor deze tweedelige japon. Door de losse hes die over de jurk gedragen wordt ontstaat een enigszins 'Hongaaru look'. PR O VIN CIA LED UI VENR UBRIEK ZA TERDA G VLIEGERS PROVINCIALE DUIVENRUBRIEK i Van een medewerker BIERVLIET - Driemaal is er dit jaar gelegenheid geweest om vanuit de En gelse kustplaats Parkestone een wed vlucht te houden. De twee eerste vluchten zijn zeker geen sportief suc ces geworden. De vlucht vanuit Park- stone. georganiseerd door de Afdeling Zeeland van de ZNB, kende een pro vinciaal en een Bondsconcours. Aan het provinciaal concours mochten ook de leden van de Afdeling Zeeland van de Bond van Zaterdagvliegers deel nemen. Daarom is het des te teleurstellender dat het provinciaal concours slechts een deelname van 943 duiven had. Zon der de zaterdagvliegers was het zeer ze ker een laagterecord ge worden. TWee leden van de zaterdagvliegers, J. Melis en Zn uit Zoutelande en J. van de Graaf uit Terneuzen, wonnen de eerste twee prijzen. Bovendien stonden hun duiven dusdanig getekend, dat zij ook de te winnen hoofdprijzen behaalden. Zeer opvallend was verder, dat pas bij de 16de prijs A. Braam en Zn uit Mid delburg als eersten een tweede duif klokten. M. Buysse uit Oostburg was de tweede met twee duiven, doch zijn tweede duif wist slechts de 39ste prijs te winnen. Het concours, waarin de eerste duif aun een snelheid van 1269 meter per minuut kwam, had een vrij normaal verloop, ofschoon de eerste duif liefst een voorsprong van 34 meter per mi nuut had opgebouwd over een afstand van 161 kilometer. De laatste prijswinnende duif haalde 1052 meter per minuut. In vergelijking met de Brabantse duiven, die aan het Bondsconcours deelnamen nog lang zo gek niet, want daar behaalden de eerste duiven al ruim 100 meter per minuut minder dan de Zeeuwse duiven. Pas de vierde duif van het provinciaal con cours werd winnaar van het bonds concours. daar naast de twee zater dagvliegers ook de derde prijswinnaar. A. Merelaar uit Breskens, zijn duif niet voor het Bondsconcours gedubbeld had A. Schaap uit Groede werd hierdoor Bondswinnaar, nog wel met zijn eerstgetekende duif, die ook in 1978 bewezen had, dat de najaarsvluchten en vooral uit Engeland hem liggen. De uitslag Parkestone met 943 duiven: 1 J Melis en Zn. Zoutelande, 2 J van de Graaf. Terneuzen. 3 A Merelaar. Breskens. 4 A. Schaap. Groede. 5 J. Geelhoedt, Terneuzen. 6 en 16 A Braam en Zn, Middelburg, 7 Comb Magie. Zlerlkzee, 8 A. Peersman. Axel. 9 M. Buysse. Oostburg, 10 J Broeke en Zn, Souburg, 11 G Dusardutjn, Groede. 12 W Weststrate, Goes. 13 J van de Velde, 's Heer Arendskerke, 14 W. Preenen. Oostburg. 15 B Thomaes. Hoofdplaat Vergadering NCVB WOLPHAARTSDIJK - De NCVB. af deling Wolphaartsdijk. hield haar maandelijkse bijeenkomst in de Brug te Wolphaartsdijk. Spreker was de heer K. van Oosterom, die het ondei- werp:Epllepsie. een volksziekte?' be handelde. SOUBURG - Naast dc vlucht vanuit Chateauroux werd er vorige week ook gevlogen uit sittard. Deze navlucht had een goede belangstelling gezien het aantal deelnemende duiven was 2208. Een vroege lossing werd door de ochtendnevel onmogelijk gemaakt. Hoewel er later gelost werd bleek dit echter geen belemmering om goede snelheden te maken. Toch mag uit de resultaten opgemaakt worden dat in zijn algemeenheid verder vliegen deze keer geen voordeel was. De hoogste snelheden zijn dan ook ge maakt in het Oostelijk deel van de Pro vincie. In het concours werd de le prijs gewonnen met een snelheid van 1288 m. per minuut door A. van Est uit St. Phi- lipsland. De 2e en 3e prijs werd behaald door de duiven van G J. Bakker te Zierikzee. 4 is geworden J. C. Westdorp en 5 C. van de Hoek, beiden uit Zierik zee. In de Rayons werde de volgende uitslagen genoteerd: Ruyon A 1. 2 en 5 G. J. Bakker met als snel heid voor de eerste duif 1269 m per min 3 J. C Westdorp. 4 C vand Hoek. In deze mag de nnam van G J Bakker wel even genoemd worden want het pakken van 3 duiven bij de eerste 5 is Iets wat niet dagelijks voorkomt. Rayon B. 1 A v d. Est uit St Phillpsland met de winnende snelheid van 1288 m permin 21 Vermije st Phillpsland, 3 S. Schet.ters Oud- Vossemeer, 4 A Voormeulen Oud Vossemeer en 5 D. Polderman te Oud-Vossemeer. Rayon C. 1 en 4 L. P Schroevers te Amemui- den met de winnende snelheid van 1222 m. per minuut 2 L dc Nooyer Amemuiden. 3 M D Walraven te Middelburg en 5 mevr Wee ring te VUsslngen. Rayon D 1 T Weenlnk te Wemeldinge meteen snelheid van 1238 m. 2 J Collecte BORSSELE - De opbrengst van de collecte ten behoeve van het Koningin Wilhelminafonds heeft in het dorp Borssele 1.052,52 bedragen. Expositie van bloemen in Kloetinge KLOETINGE - De Vereniging van land-, tuinbouw- en bloemenliefheb bers in Kloetinge houdt zaterdag in het Kloetingse gebouw 'Amicitia' de jaar lijkse bloemententoonstelling met wedstrijden in de categorieën Chry santen, dahlia's en potplanten. Verschillende particuliere stands ma ken deel uit van de expositie Nieuw hierbij Is een inzending gladiolen van dc heer J. Vleugel uit Wemeldinge, Een ruime plaats wordt gereserveerd voor inzendingen van de kinderen uit Kloetinge. Zij tonen tekeningen van bloemen, bloemstukjes. school plantjes en droogboeketten. v. Es 's Heer Arendskerke. 3 en 4 J. Wllderorc Wemeldinge en 5 H. v. Stel te Wemcldinse Rayon E: 1E Teenaert te Krabbend# cm:: de snelheid van 1231 m. 2 M Moerland 'f. Rilland. 3 Jac Clement Krabbend#'. Dekker te Krabbendljke, en 5 J. v.d. Vretdtv Rilland. Rayon F: 1,2 en 3 L. den Hamer alt Terneuzen met een snelheid van 1212 m) Gebr. Scheele ter Terneuzen en 5 gebr. Zep^ te Terneuzen. E. Reinhoudt start werkzaamheden Got! bureau vormingswerk GOES - Als opvolger van ir D. Eve leens, funktionaris van het bureau vormingswerk van de culturele raad van de gemeente Goes, is Engel Reinhoudt zijn werkzaamheden t*- gonnen. Hij blijft tevens deel uitma ken van het Open-Schoolteam, waar -bij hij reeds werkzaam was. De-wof volging is tot stand gekomen in het ka der van het integratiebeleid, dat xowd door bureau vormingswerk als d«r het proefprojekt Open School in Mid den-Zeeland wordt gevoerd. Dit bcle'd streeft de vorming na van één regio naal educatief centrum. De culturele raad zal pas in novemtc officieel afscheid nemen van de h«f Eveleens. Hij treedt per 1 oktober m dienst van de Stichting Zeeland ris coördinator van het planningsprojeri 'kaderwet specifiek welzijn' vandeRf Bevelandse gemeenten. De werkgroep Vorming en Ontwikke ling van de Culturele Raad. waarona« het bureau functioneert, heeft voor ff jaar een werkplan in uitvoering, waar voor het eerst het uitvoerende werkd* belangrijkste plaats inneemt, naar®, stimuleren en coördineren van nieuwe educatieve mogelUkheden. Dit na eeu inventarisatie-periode op grond waar van een educatief vierjarenplan is of gesteld. Binnenkort zal een program^; voor 1980 worden opgesteld, waarin ze lijn verder gestalte krijgt.. Het huidige werkplan voorziet om meer in het ontwikkelen en stimuleiw van kadervorming, het opzetten va- gespreksgroepen voor ouderen, suswerk voor leden van oudercomm^ sies en cursussen voor vrouwen, de zo genaamde VOS-cursussen. Uitgang; punt daarbij is steeds dat het zo v» mogelijk gebeurt in overleg en samen werking met andere organisaties c werkzaam zijn op betreffende terreine - Het nastreven van een samenhangen» educatief beleid is één van de belW rijkste doelstellingen van de wericertxa en haar bureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 42