Dan valt je één ding meteen op NU OOK IN BERGEN OP ZOOM Mantel»Modiek Mode met knipoog naar jaren'50 in show van Maison Juliette Bekijk de wereld eens van een afstandje. Mantelmode, onovertrefbaar in (harming en style, zelfs in de allergrootste maten. En verrassend aantrekkelijk in prijs OPENING M. Pieterse succesvol in vlucht Chateauroux Slechts 943 duiven in concours Parkestone A. van Est winnaar van concours vanuit Sittard PZC/streek$j DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 WISSEL SC OUWEN Vrijdag 21 september'79, klokslag 9 uur. Wij hebben voor iedere Klant een leuke attentie Klaar liggen. M Vele vestigingen in nederland IN BRASSERIE TE MIDDELBURG VOORAL VOOR DAMES VAN BOVEN DE DERTIG MIDDELBURG - Elegant-klassiek, met zo nu en dan een sportieve inslag, zo kon men de nieuwste collectie da mesmode die Maison Juliette uit Mid delburg woensdagavond haar cliente le voorschotelde zeker noemen. Het was er zonder meer sfeervol in de Mid delburgse Brasserie, waar een en thousiast publick zich menig applaus je liet ontlokken. Niet ten onrechte, want de collectie van Maison Juliette had veel moois in petto. Een vrouwe lijke mode bovenal, bedoeld voor da mes die de dertig gepasseerd zijn en daarbij kunnen beschikken over een aardig budget, want nappa leren man tels in lengte-richting ingestikt met naaldplooitjes en daarbij nog gegar neerd met vossebont zijn geen aan koop voor elke dag, maar exclusief ben je er zonder meer in. Ook dit modehuis legde de accenten op schouderpartijen door ondergeschoven mouwen, door kopmouw of rag- lanmouw en natuurlijk hoorde daar ook de slanke belijning weer bij. De mode van Juliette is zoals gezegd klassiek ge tint met een elegante optiek. Soms ook sportief en zelfs ontbrak zo nu en dan een tikkeltje extra vagantie niet zoals een cerise tuniek van zuiver zijde met dijhoge splitten gedragen op een strak ke bijpassende pantalon bewees. Mode met een knipoog naar de jaren vijftig had ook Maison Juliette geïnspi reerd strik- en sjaalkragen, veel split- verwerkmgen. kleine kraagjes of col letjes en niet te vergeten de asymetri- sche sluitingen. Helemaal volgens de filmsterren-look uit die tijd waren de mantelpakken die we zagen: fluwelen garneringen aan kraag en manchetten, satijnbiesjes langs de zakvormen en double-breasted sluitingen aan de jas jes. De rokken aan de mantelpakken Wedstrijd zeehengelclub van Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - De zeehen gelclub De Makreel van Slnt-Philips- land hield een onderlinge wedstrijd in de Krabbekreek.De uitslag is: 1. M. J. den Braber; 2. M. den Engelsman; 3. T. Geuze. 4. A. M. den Braber; 5. J. van Moort. Bijeenkomst gastuinders van Sint-Annaland 6INT-ANNALAND - De studieclub van de glastuinders van Sint-Annaland hielden in hotel 'De Gouden Leeuw' te SintrAnnaland een bijeenkomst. Tij dens de avond hield de heer B. Bayense uit Tholen een causerie over slateelt en radljsproeven. waren de ene keer vrij sluik met loopspilt, een andere maal wijder door platte plooiverwerkingen. Deze pakken signaleerden we in fijne visgraatmotie ven, maar ook in composë-vormen. De chemïsier-vorm. een type japon dat alle modetendenzen elk seizoen weer doorstaat, was ook hier aanwezig zij het enigszins aangepast aan de nieuwe trend. Dat hield in een iets bredere schouderpartij en een slankere rok, de belijning bleef dezelfde. Ook Raspanti trok zich de rechte belijning weinig aan en handhaafde een eigen stijl: veel wijd te door een rijke stofverwerking vooral in de bovenlijfjes, gecompletteerd door uitgelezen dessins in verfijnde kleurstellingen voor uiterst soepele, toch slankafkledende stoffen. De mantelmode was zeer gevarieërd te noemen; de reversibles, de klassieke camelmantel, de multi-colourtweeds en modellen van suède gecombineerd met bont. Steeds was de verbrede schouderlijn duidelijk aanwezig terwijl ook de asymmetrische sluiting in com binatie met het colletje veelvuldig voorkwam. In de kleurenpot was bij Maison Ju liette rijkelijk geroerd met als resultaat een geurige melange die reikte van in getogen grijs, zwart en paars-tinten naar uitbundiger kleuren als cerise, pe trol en bordeaux. De stoffen: veel zuiver scheerwol en zuiver zijde waardoor de kledingstuk ken een prima pasvorm uitstraalden. De kapsels van de mannequins werden verzorgd door kapsalon Christian uit Middelburg en die werden steeds uit stekend aangepast aan de kleding stukken. Dc make-up was voor Huidverzorgingsinstituut Mieke Petiet eveneens uit Middelburg. Baby den Toonder zorgde voor een sfeervolle mu zikale omlijsting terwijl mevrouw Wil van Son fungeerde als lady-speaker. Foto: Princess Raspanti tekende voor deze tweedelige japon. Door de losse hes die over de jurk gedragen wordt ontstaat een enigszins 'Hongaarse look'. PROVINCIALE D UI VENR UB RIEK A. Schaap winnaar bondsconcours vanuit Parkestone (van een medewerker) BIERVLIET - A. Merelaar uit Breskens won met minder dan éën meter per mi nuut van A. Schaap uit Groede vanuit Parkestone en werd daardoor winnaar van het Kringconcours van de Kring West en Walcheren. Aangezien hij ech ter voor het Bondsconcours niet gete kend had, werd A. Schaap de Bond- soverwinnaar, want ook de twee dui ven van respectievelijk J. Melis uit Zoutelande en J. v.d. Graaf uit Terneu- zen stonden niet voor dit concours ge tekend. Zij konden als zaterdagvlie gers slechts tekenen voor het provin ciaal concours en mochten niet deel nemen aan het Bondsconcours. Dit was de enige vlucht op Parkestone van dit seizoen, die een normaal ver loop had. Om 10.29 uur werd de eerste prijs gewonnen en voor 11.00 uurwaren alle prijzen verdiend. Gezien de zuidwesten wind was het wel de kans van de dag voor de Walcherse liefhebbers om de Kringzege te grijpen. De uitslag: 1. A. Merelaar Breskens, 2. A. Schaap Groede, 3.-9. A, Braam en Zn. Mid delburg, 4-17 M. Buysse Oostburg, 5. J. Broeke en Zn. Souburg, 6. G. Dusarduyn Groede, 7. W. Prenen Oostburg. 8. B. Thomaes Hoofd plaat, 10 J. de Waard Middelburg, 11. M. de Bree Biervliet12. Ch. de Poorter Souburg. 13. H Calon Hoofdplaat. 14. H KrijgerOostburg. 15. J. van Driel Groede. 16. J Temmerman Schoondijke, 18. A. Blaakman IJzendljke, 19. J. Eiff Vlisslngen, 20. A. de Vos St Kruis. Collecte OUD-VOSSEMEER - De collecte ten bate van het koningin Wilhelminafonds heeft in Oud-Vossemeer J' 2512,87 op gebracht. Opening nieuw tennisclubgebouw te Tholen THOLEN - De tennisvereniging 'Eege- dime' te Tholen zal vrijdag 28 sep tember om 16.15 uur het nieuwe club gebouw officieel in gebruik nemen. De openingshandeling wordt verricht door de wethouder van sportzaken, de heer C. J. Moerland. Hierna zal een re ceptie gehouden worden. Aansluitend zullen de Zeeuwse kampioen Hans Fe- lius uit Vlissingen en de Brabantse top- tennisser Jack Willemen uit Breda een tennisdemonstratie geven. Collecte SINT-PHILIPSLAND - De collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft in Sint-Philipsland 2125,- opgebracht. Van een medewerker BIERVLIET - De generaalkampioen van de concoursbonds Zuid-Beveland 1979, M. Pieterse uit Wemeldinge, won met zijn tweede getekende duif de vlucht voor jonge duiven vanuit Cha teauroux, en zag bovendien zijn 1ste getekende op de 5de plaats. Daarmee verdiende hij, mede omdat ook zijn eerst getekende oude duif op tijd bin nen was, tevens prijzen voor het Pro vinciaal Aangeduid kampioenschap, waarvoor hij ëén van de grote kans hebbers is. Er vlogen vanuit Chateauroux nog 590 jonge duiven en in tegenstelling tot vele PROVINCIALE DUI VENR UB RIEK Van een medewerker) BIERVLIET - Driemaal is er dit jaar gelegenheid geweest om vanuit de En gelse kustplaats Parkestone een wed vlucht te houden. De twee eerste vluchten zijn zeker geen sportief suc ces geworden. De vlucht vanuit Park- stone, georganiseerd door de Afdeling Zeeland van de ZNB, kende een pro vinciaal en een Bondsconcours. Aan het provinciaal concours mochten ook de leden van de Afdeling Zeeland van de Bond van Zaterdagvliegers deel nemen. Daarom is het des te teleurstellender dat het provinciaal concours slechts PRO VINCIALE DUI VEN RUBRIEK ZA TERDA G VLIEGERS SOUBURG - Naast de vlucht vanuit Chateauroux werd er vorige week ook gevlogen uit sittard. Deze navlucht had een goede belangstelling gezien het aantal deelnemende duiven was 2208. Een vroege lossing werd door de ochtendnevel onmogelijk gemaakt. Hoewel er later gelost werd bleek dit echter geen belemmering om goede snelheden te maken. Toch mag uit de resultaten opgemaakt worden dat in zijn algemeenheid verder vliegen deze keer geen voordeel was. De hoogste snelheden zijn dan ook ge maakt in het Oostelijk deel van de Pro vincie. In het concours werd de le prijs gewonnen met een snelheid van 1288 m. per minuut door A. van Est uit St. Phi- Upsland. De 2e en 3e prijs werd behaald door de duiven van G. J. Bakker te Rayon A 1.2en5G J Bakker met als snel heid voor de eerste duif 1269 m. per min., 3 J. C. Westdorp. 4 C van d Hoek In deze mag de naam van G. J. Bakker wel even genoemd worden want het pakken van 3 duiven bij de eerste 5 is iets wat niet dagelijks voorkomt Rayon B 1 A v.d. Est uit St Philipsland met de winnende snelheid van 1288 m per min. 21. Vermije st. Philipsland, 3 S. Schutters Oud- Vossemcer, 4 A. Voormeulen Oud Vossemeer en 5 D Polderman te Oud-Vossemeer. Rayon C 1 en 4 L P Schroevers te Amemui- den met de winnende snelheid van 1222 m. per minuut 2 L de Nooyer Amemuiden. 3 M D. Walraven te Middelburg en 5 mevr. Wee ring te Vlisslngen. Rayon DIT. Weenink te Wemeldinge met een snelheid van 1238 m. 2 J v. Es 's Heer Arendskerke. 3 en 4 J Wtlderom Wemeldinge en 5 H v Stel te Wemeldinge Rayon E: 1 E Teenaert te Krabbendljke met de snelheid van 1231 m. 2 M. Moerland te Rilland, 3 Jac. Clement Krabbendljke, 4 J. ""i'Vi.'ïr'ïï Z Dekker te Krabbendljke, en 5 J. v.d. Vrcede te Zienkzee. 4 IS geworden J C. Westdorp Rm,nd Rayon r.2 Cn 3 L den Hamer uit en 5 C. van de Hoek, belden uit Zierik- Terneuzcn met een snelheid van 1212 m 4 zee. In de Rayons werde de volgende Gebr ScheelcterTemeuzenenSgebr.Zegers uitslagen genoteerd te Temeuzen een deelname van 943 duiven had. Zon der de zaterdagvliegers was het zeer ze ker een laagterecord ge worden. TWee leden van de zaterdagvliegers, J. Melis en Zn uit Zoutelande en J. van de Graaf uit Temeuzen, wonnen de eerste twee prijzen. Bovendien stonden hun duiven dusdanig getekend, dat zij ook de te winnen hoofdprijzen behaalden. Zeer opvallend was verder, dat pas bij de 16de prijs A. Braam en Zn uit Mid delburg als eersten een tweede duif klokten. M. Buysse uit Oostburg was de tweede met twee duiven, doch zijn tweede duif wist slechts de 39ste prijs te winnen. Het concours, waarin de eerste duif aan een snelheid van 1269 meter per minuut kwam, had een vrij normaal verloop, ofschoon de eerste duif liefst een voorsprong van 34 meter per mi nuut had opgebouwd over een afstand van 161 kilometer. De laatste prijswinnende duif haalde 1052 meter per minuut. In vergelijking met de Brabantse duiven, die aan het Bondsconcours deelnamen nog lang zo gek niet, wantdaar behaalden de eerste duiven al ruim 100 meter per minuut minder dan de Zeeuwse duiven. Pas de vierde duif van het provinciaal con cours werd winnaar van het bonds concours. daar naast de twee zater dagvliegers ook de derde prijswinnaar. A. Merelaar uit Breskens, zijn duif niet voor het Bondsconcours gedubbeld had. A. Schaap uit Groede werd hierdoor Bondswinnaar. nog wel met zijn eerstgetekende duif, die ook ln 1978 bewezen had. dat de najaarsvluchten en vooral uit Engeland hem liggen. De uitslag: Parkestone met 943 duiven: 1 J. Melis en Zn, Zoutelande. 2 J. van de Graaf. Temeuzen, 3 A. Mereiaar, Breskens, 4 A. Schaap. Groede, 5 J. Geelhoedt, Temeuzen, 6 en 16 A. Braam en Zn, Middelburg. 7 Comb Magie, Zlerikzee, 8 A. Peersman. Axel, 9 M. Buysse, Oostburg, 10 J. Broeke en Zn, Souburg, 11 G. Dusarduijn, Groede, 12 W. Weststrate, Goes. 13 J. van de Velde, 's Heer Arendskerke, 14 W. Preenen, Oostburg, 15 B. Thomaes. Hoofdplaat. andere plaatsen, waren om 19.00 uurds prijzen verdiend. J. van Maldegem ui: Heinkenszand won de 2de prijs. Deze duif was daarmee naast de overall- nende duif de enige, die boven de 1100 meter per minuut kwam. Qhateauroux was zwaar, doch in feilt zeer regelmatig, want 550 kilometer Is voor jonge duiven een afstand, die voo: veel oude duiven te veel is. Van de jonge duiven verwacht men echter dat zij da wel even zullen doen. Bovendien zltta veel jonge duiven dermate in de rut da dergelijke afstanden alleen daardoor*! te groot zijn. Er vlogen nog 76 oude duiven en van deze 76 was er slechts éën die meer dan 1100 meter per minuut haalde en ookbi) deze oude duiven duurde het tot 18.44 uur voor de laatste prijs verdiend was Met 949 duiven werd er bovendien nog vanuit 'sHertogenbosch gevlogen. Van ditconcourswerd K.Tjarks uit Yerseke winnaar, met bovendien nog de 9dt prijs. Het sterkst voor de dag op deze vlucht kwam echter H. Janse uit 's Heerenhoek, die begon met 5-7-8-121' De uitslagen: Chateauroux, Jonge dulven:met 590 duiven, eerste 1113 meter per minuut: 15 M Pietera. Wemeldinge. 2 J. van Maldegem, Helnkeiu- zand, 3 C. Domincus, Goes, 4 KeljzerenZn Hansweert, 6 R. Pekaar, Yerseke, 7 E. Ver mast. Yerseke, 8 P. de Boe, KattendlJke.ïA- Dommanchet, Hansweert. 10 W Zweewr Borsele, 11H. Witte, Krulnlngen, 12J.m« Klooster. Ovezande. 13 M. Boudens, K** dendamme, 14 J. en P. Voois, Kruinlngtt." J. de Koster, Kwadendamme. Met 76 oude duiven, eerste 1107 meter pe minuut: 1-7 Van Hyfte en Zn, Yerseke, 2 van Hekken, Kloetlnge, 3 E. Vermast, Yera- ke, 4 P. Dleleman, Kapelle, 5 M. Pietera, Wemeldinge, 6 en 10 H. Tijdens, Heinkens zand. 8 J. Bras, Wemeldinge, 9 J. van Bremen 's-Heer Arendskerke. Vanuit s-Hertogenboech met 949 j K. TJarks. Yerseke. die ook de 9de won, Ml C. Aerts, Kruiningen. 3 A. Neve, Kruinln?£ 4-15 Van Hyfte en Zn. Yerseke. S-7-8-12-17H. Janse. 's Heerenhoek. 6 M. Boudens, K** dendamme. 10 G. Verbart, 's Heerenhoek" N, van Kleunen, Goes, 14 P. Kaho. Goes Bijeenkomst vogelkwekert te Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - De vogelk» kersveren!ging te Oud-Vossemeerbit- een ledenvergadering in het clublokaa- van de heer Saparow in Oud-V(fr semeer. Tijdens de bijeenkomst wert de tentoonstelling, die op 9 en 10 no vember wordt gehouden, besproken Besloten werd om aan de tentoon stelling een loterij te verbinden en «jj rad van avontuur. De tekeningen van de schoolkinderen, die gemaakt djnij* het zien van een natuurfilm van de w gelvrienden, zullen worden 6^^ seerd. Tevens zal er een verkoopoeu» op de tentoonstelling aanwezig Tijdens de bijeenkomst konden off den ringen bestellen voor het kwee seizoen van 1980. Collecte STAVENISSE - De collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft ln Sta- venlsse 2381.85 opgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 40