Atletiekjeugd verloor horden en estafettes van Merksem Zlauto adris COR BR0MS WATERSCHEI VERLOOR KANSLOOS VAN CERCLE BRUGGE: 3-0 Langere afstand was handicap ZEEUWS BASKETBAL MET BRABANT EN LIMBURG SAMEN IN RAYON E PZC/sport Kees Verkerk in Merksem beste op 400 m: 51.4 als het nm auto's gaat INGRID VADER, idnnares op 100 meter en verspringen. BRAM HOOGESTEGER snel op de 100 meter in Merksem. MERKSEM - De Zeeuwse jeugdatleten zullen met name meer aandacht moeten besteden aan de hordenprestaties. Want op een enkele uitzondering na eindigden de hordennummers tijdens de jaarlijkse ontmoeting tussen de atletiekjeugd van Olse Merksem en Zeeland in het voordeel van de Antwerpse jongeren. De uitzondering, die ook hier de regel bevestigde, kwam op rekening van drie atleten van Schelde Sport Temeuzen. Op de 100 meter horden kadetten (de Belgische disci pline voor C-junioren) bezetten Huub Hemelsoet (17.3), Rudy Suy (19.2) en Roel van Laere (20.5) de eerste drie posities voor de Olse-lopers. Niet zo vreemd overigens, die goede prestaties van de Temeuzense jonge ren, want Schelde Sport is in feite de enige Zeeuwse club, waar redelijke aandacht aan de horden besteed wordt Toch heeft die extra aandacht nog slechts een enkele atlete opgeleverd, die zich op het hordennummer in de kijker liep: Marjan Olyslager, de A-ju- niore van de Zeeuws-Vlaamse vereni ging. die er zelfs in slaagde om natio naal hordenkampioen te worden. Daarnaast had ook het Delta Sportta lent Jacolies van Gastel uit Zierikzee een voortreffelijke kans om eerste te worden op de 80 meter horden kadetten (meisjes Cl. Op het moment echter, dat de pittige Schouwse atlete bezig was om een straatlengte voorsprong op te bouwen, kwam ze ten val. De Zeeuwse ploegleider Niek Flipse (voor het eerst in die functie aan het werk) wist overi gens wel een oorzaak van het feit. dat naast Jacolies van Gastel ook menig ander Zeeuws jeugdatleet over de bor den viel..Hier in Merksem is de horden hoogte vijftien centimeter meer dan bij ons". Afstand groter Vooral de meisjes van Zeeland moes ten tijdens deze wedstrijd afrekenen met een leeftijdsverschil ten nadele van de Belgische meisjes, die over het algemeen een jaar ouder waren. Wim Schot, die in het Zeeuws atletiekbe- stuur de jeugdzaken voor zijn rekening neemt, zei hierover: „Dit is al altijd zo geweest, maar we hebben er nimmer aanmerkingen op gemaakt. Temeer, omdat we de afgelopen drie jaar van de Olse-jeugd gewonnen hebben". Nlek Flipse voegde er aan toe: „Dat leeftijdsverschil heeft tot oorzaak, dat niet alleen de horden hoger zijn. maar dat ook de loopafstand voor de jongere Zeeuwse meisjes gro ter is dan ze in Ne derland gewend zijn. namelijk twintig meter". Bovendien hadden de meeste jongelui moeite met de kunststofbaan. omdat ze er normaal niet op kunnen trainen: Zeeland heeft er namelijk nog geen. Toch lag het uiteindelijke verlies voor de Zeeuwse jeugd (217 tegen 182, on derverdeeld: 110-96 bij de meisjes en 107-86 bij de jongens) beslist niet op de individuele loopnummers (uitgezon derd dan de horden) maar veel meer op meerdere technische nummers (waarop Zeeland overigens al jaren een achter stand heeft) en op de estafettes. Dat laatste was niet zo verwonderlijk, om dat de Antwerpse jeugd niet alleen met clubteams te maken heeft maar boven dien tot de beste van Belgie behoort De Zeeuwse estafetteploegen waren uit verschillende clubatleten opgebouwd en ze hadden bovendien nauwelijks of niet met elkaar getraind. Voor jeugd eer In schrille tegenstelling tot de op komst vorige week van de senioren in Hulst tegen de Antwerpse ploeg (een derde van de oudere Zeeuwse atleten schreef af...) stond die van de jongelui. Niek Flipse meldde trots: „Van de 75 jeugdatleten hebben er slechts vier af geschreven, omdat ze ziek waren., te weten Paul Lindenbergh van AV '56, Janneke van der Linde van Delta Sport, en haar clubgenootje Jolanda Germing, alsmede Yvette Vuijk, die 's morgens huilend aan de telefoon haar absentie kwam melden." Wim Schot: „Voor de jeugd is het nog een eer om voor een vertegenwoordigende Zeeuwse ploeg uit te mogen komen. Wat de prestaties van de Zeeuwse jeugd betreft het volgende: Jacolies van Gas tel toonde deze middag nog eens. dat haar incasseringsvermogen groot is. want direct na haar val op de horden slaagde ze er in recordtijd in om het hoogspringen te winnen. Na 1 55 meter was het al voldoende de rest was snel uitgesprongen. Delta Sportclub- genootje Cora den Boer werd tweede met 1.50 meter. B-junior Rik Harmsen (Schelde Sp.) werd met 1.85 tweede, de zelfde hoogte als de winnaar Een voortreffelijke prestatie leverde Bram Hoogesteger van AV '56 af. Deze C-Junior. die vorige week officieus na tionaal kampioen werd met een tijd van 11.9, liep ditmaal met iets te veel rug- wind (2,6 meter per seconde) een op merkelijke 11.6. Ook Ingrid Vader van Zeeland Sport kwam bij de scholieren (B-meisjes) uitstekend voor de dag: de 100 meter won de Souburgse in 12.6. het verspringen met even twee meter rug- wind met 5.42 meter, ver voor alle ande re meisjes Enige estafette-zege De estafetteploeg van de Zeeuwse B-meisjes was ook de enige formatie, die het van de Belgische meisjes won: Ingrid Vader, Marion Lenzen en Henny Kuzee van Marathon Vlissingen. als mede Inge den Boer van Delta Sport liepen 51.9 en lieten daarmee de ploeg van Merksem 0.8 sec achter zich. De rest van de estafettes ging verloren, waarvoor ploegleider Niek Flipse overigens al bevreesd was. „De estafettes kunnen de Zeeuwse ploeg maken en breken. Vorige jaar stonden we in Hulst 30 punten voor, maar het waren er nog maar enkele na dat de estafettes gelopen waren. Vaak gaan bovendien de wissels nog fout, terwijl hier in Merksem de wisselzones wat moeilijk aangegeven zijn Ook ditmaal was een diskwalificatie niet te vermyden: de Zeeuwsejongens B-ploeg overkwam dit lot en dat leverde Belgie de Antwerpse ploeg zonder meer 8 pun ten op... Kampioenen De Olse-ploeg had enkele nationale jeugdkampioenen in de gelederen: verspringer Peter Moortgat (kadetten) was er een van en hij kwam zaterdag tot 6.22 meter. Daar konden de Zeeuw se jongens (Huub Hemelsoet en Chris- tof van Sluijs van Dynamo, beiden 5.74 meter) niet tegenop. Ook de kogelprestatie van nationaal kampioen Tony Fermont (scholieren! mocht er zijn: 14.51. Ron de Bruijne. de B-junio B-junior van Zeeland Sport, kwam twee meter tekort, overigens met de 6.25 kilo wegende kogel van de A- jeugd (12.48 ml.Op de 80 meter D-jon- gens (de Belgische miniemen) kwam Jan Adam van Marathon knap voor de dag. Terwijl hij normaal slechts 60 me ter loopt, liet hij 10.2 afdrukken, een tiende meer dan zijn Antwerpse oppo nent. Zeeuwen sterk Op de middenlange afstand kwamen de Zeeuwen erg str sterk voor de dag. B-junior HenkPeter de Jonge van Schelde Sport scoorde op de 400 meter vlak een knappe tijd van 53.9, terwijl de 54.9 van Kees Goosen van AV '56 er ook mocht zijn. Michel Liplijn van AV '56 (C-junior) won die afstand in 56.3, Celine van de Berg van Zeeland Sport (C-meisjes) werd tweede op de 400 me ter in 60.4. De 1500 meter D jongens leverde een overwinning op voor Bernard Lust van Marathon in 2.20.8, waarna de volgende posities ook door Zeeuwen bezet wer den: Edwin van Doeselaer van Schelde Sport werd tweede in 2.21.2 en Eric Stigter van AV '56 derde in 2.26.0 Laurens Hamelink van RKHAV Hulst won de 1500 meter jongens C in 4.30.3, voor J an Vermeule van Dynamo <4.341 en Frits Bolle van AV '56 Edward de Leng van Zeeland Sport werd bij de B-junioren tweede op de 1500 meter (4.28.5). Een driekamp bij de pupillenjongens leverde een overwinning op voor Pieter Lindenbergh van AV'56. die met 821 punten Marcel de Jonge van Delta Sport (die de 60 meter won in een knap pe 8.4) 15 punten voorbleef. Bij de meisjes werd Claudia Lauwers van RKHAV tweede. Ze won het hoog springen met 1.25 meter MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 TILBURG - Na drie jaar van voor bereidend overleg is het dan zover in de basketbalwereld: Rayon E, bestaande uit de oude districten Zeeland, Brabant en Limburg, is een feit. Zaterdag is tijdens een bijzondere algemene con stituerende vergadering in restau rant 'De Postelse Hoeve' in Tilburg het Rayon E officieel opgericht Na amendering en goedkeuring van de conceptstatuten kozen de afge vaardigden van de Zeeuwse, Bra bantse en Limburgse verenigingen een rayonbestuur, waarin alle drie de oude districten, die nu regio's worden genoemd, vertegenwoor digd zijn. Overeenkomstig de zaterdag aan genomen overgangsregels voor 1979-1980 bestaat het rayonbe stuur uit negen leden. Gedurende de eerste zittingsperiode van drie jaar zullen minstens 2 bestuursle den woonachtig moeten zijn in res pectievelijk de provincie Limburg. Noord-Brabant en Zeeland of lid moeten zijn van een vereniging in deze provincies. Deze overgangs- regel garandeert dus gedurende de eerste periode van drie jaar dat minstens twee Zeeuwen zitting hebben in het rayonbestuur. Aan vankelijk luidde de betreffende re gel, dat minstens twee bestuursle den in Limburg, Noord-Brabant of Zeeland woonachtig moeten zijn, maar de zinsnede met betrekking tot het lidmaatschap van een ver eniging werd bij amendement toe gevoegd. omdat men het be stuurslidmaatschap wil openhou den voor functionarissen die ver huizen naar een plaats buiten de regio, maar wel in de regio op bas- ketbalgebied actief blijven. Het amendement dat tot deze re glementswijziging leidde was het direct gevolg van een discussie over een voorgestelde wijziging van de statuten. In artikel 4.1 van de conceptstatuten stond onder meer dat 'het bestuur van het rayon be staat uit ten minste drie of zoveel meer leden, als nodig is om aan de voorwaarde te voldoen dat in elk der provincies Limburg. Noord- Brabant en Zeeland tenminste één bestuurslid woonachtig ls." Een Brabants amendement wilde van dit artikel maken de bepaling 'dat in elk der provincies Limburg. Noord-Brabant en Zeeland ten minste 1 bestuurslid lid moet zijn an een vereniging in de desbetref fende provincie Van Zeeuwse zijde werd hierop, aangevoerd, dat dit amendement beperkingen zou opleggen aan het bestuurslidmaatschap. Zeeland stelde voor om zowel het woon achtig zijn als het - alternatief lidmaatschap van een vereniging in het bewuste artikel op te nemen, zodat elke uitsluiting zou worden voorkomen. Donkere wolken Het voorlopige rayonbestuur stel de daarop voor om het artikel te beperken tot de bepaling dat het bestuur uit tenminste drie leden dient te bestaan met weglating van de provincies van herkomst. De Zeeuwse verenigingen konden het daarmee niet eens zfin en even trokken donkere wolken zich bo ven de vergadering samen toen de MERKSEM - Tijdens wedstrijden op de kunststofbaan van het Belgi sche Merksem hebben Zeeuwse atleten enkele behoorlijke presta ties geleverd. Voornamelijk op de 400 meter was de deelname uit Zeeland aanzienlijk. Bij de heren was de beste prestatie van Kees Verkerk van Delta Sport, die 51,4 sec. liet afdrukken. André Stroo van Marathon en Aart de Witte van AV '56 benaderden zijn tijd nog het dichtst met respectievelijk 52,27 en 52,55 sec. Herman Padmos van Delta Sport moest genoegen ne men met 54,4 sec; een zelfde tijd als ploeggenoot en B-junior Cor de Jonge. A-Junior Peter Vuyk van AV56 kwam niet verder dan 55,9 sec. Bij het hoogspringen kwam Schel de Sportratleet Hen Mos tot een hoogte van 1.80 meter. Op de 3.000 meter steaple tenslotte noteerde Simon Blom van Delta Sport een gezien de niet al te beste weersom standigheden alles zins acceptable tijd van 9.42.9 hetgeen een nieuw persoonlijk en clubrecord bete kende. Winnaar van dit nummer werd de Belg Paul Thijs in de goede tijd van 8.41.5. Zeeuwse regiosecretaris Van Reems aankondigde dat hij om een schorsing zou vragen voor nader beraad tussen de Zeeuwse alge vaardigden wanneer dit voorstel zou worden aangenomen, omda: voor een aantal Zeeuwse veren gingen een op die wyze uitgekleed artikel 4.1 niet aanvaardbaar *as Van Brabantse zijde werd Zeeland daarop van chantage beschuldigd maar voorzitter Robben wist de zaak te sussen door te wijzen op de vrijheid van alle afgevaardigden om het ergens niet mee eens tezijn, Het bestuur trok zijn amendement in en de daaropvolgende stem mingen koos de vergaderingen voor de oorspronkelijke tekst Na de aanloopperiode van drie jaar waarin minstens twee Zeen- wen deel uit zullen maken van het bestuur, zal het minimum aanhl Zeeuwse bestuursleden dus wor den teruggebracht tot een. Het zelfde geldt voor Brabant en Lim burg. Gezien de verhoudingen qua ls dental t ussen de drie regio's ligt het voor de hand, dat Brabant steeds een meerderheid zal hebben in he: bestuur van rayon E Het aantü georganiseerde basketballers in de regio's Zeeland en Limburg schommelt rond de duizend per provincie, terwijl Brabant de vijf duizend nadert. Deze getals verhouding bepaalt het aantal stemmen per regio in de Algemene Vergadering. Dat binnen het nieuwgevormde rayon E nog sterk regionaal wordt gedacht bleek niet alleen tijdens de discussie over de statuten, rnaa: ook bij de bestuursverkiezing Het voorlopig rayonbestuur had negen kandidaten gesteld, drie per regio maar een van de Limburgse had zich teruggetrokken om ruimte te bieden voor de verkiezing van eer, Limburgse tegenkandidaatAls gevolg daarvan werd de Limburgse kandidaat van het voorlopig rayonbestuur. de vorige competi- tieleider J. Spittes, niet gekozea Ook een van de drie Zeeuwse kan didaten haalde het bestuur niet doordat de Brabantse verenigin gen met twee tegenkandidaten kwamen, die bij iedere verkiezing voor een Zeeuw of Limburger naar voren werden geschoven. Alleen de voorzitter werd in functie gekozen en voor hem was er geen tegenkar, didaat Een voorstel om ook de penningmeester in functie te kie zen haalde het niet. Bestuur Het nieuwe bestuur ziet er thans als volgt uit: P. Robben, voorzitter (Brabant), B. Bollen (Brabanti.M Loeffen (Brabant). M. Pijpers (Llm- burgl.M. S. van Reems (Zeeland)..1 C. W. Rijnberg (Zeeland), mevr A Brisbout (tegenkandidaat Lim burg). R. Prast (tegenkandidaat Brabant) en A. Bruin (tegenkan didaat Brabant). De heer Bruin is weliswaar Limburger en lid vaneen Limburgse club (Gennep Cougarsi, maar op basket balgebied vooral actief in Brabant. Ere-lid De heer H. Braker, oud-voorzitter van het district Zeeland, die aan de wieg heeft gestaan van het bas ketbal in Zeeland, werd bij ac clamatie benoemd tot erelid van Rayon E. De algemene vergadering koos vervolgens een financiële commis sie en een protestcommissie en ging akkoord met de voordracht van het voorlopig bestuur vooreen aantal adviescommissies Tegen het eind van de vergaderingontspon zich een discussie over de vraag de commissies verantwoording verschuldigd zijn aan het bestuur of aan de algemene vergadering Besloten werd de verantwoor delijkheid voor benoeming en be leid te leggen bij het rayonbestuur totdat de algemene vergadering het nodig acht daarin verandering aan te brengen. Voorzitter Robber- zegde toe in de voorjaarsvergade ring van Rayon E met een beleids nota te komen. Een voorstel om het rayon te ver delen in vijf regio's in plaats van de huidige drie (volgens de pro- vinciegrenzcn) werd verworpen- omdat men het daarvoor te vroef acht. Voorlopig blijven er (provinciale) regio's met eifen competities in alle klassen en be stuurd door een regiocommiö'' die verantwoording verschuldig is aan het rayonbestuur. 0 rayonniveau zijn er competitie5 voor dames cn heren senioren en junioren, die overigens al op 8 en 15 september zijn gestart. Advertentie Marcanist;r.K30EsrrEl.niinn3D44D BRUSSEL (ANP) - Bij Waterschei wacht Cor Brom een schone taak. Zon dag was de ontslagen trainer van Ajax aanwezig bij de wedstrijd tegen Cercle Brugge. In een zeer pover duel moest Brom constateren, dat het materiaal van Waterschei zeker niet te vergelij ken is met dat van zijn vorige werkge ver, Ajax. Waterschei verloor kansloos met 3-0, nadat het bij de rust reeds met 1-0 ach terstond. Na de wedstrijd verklaarde Brom, dat hij deze week een beslissing zal nemen of hij in dienst komt bij Wa terschei. Anderlecht. dat het een aantal nederla gen begon, begint zich weer uit de on derste regionanen weg te werken. Op Berchem werden twee punten gepakt. Voor de rust was Anderlecht al ruim bij Berchem vandaan gelopen. Van der Eist twee keer en Martens scoorden Toch zouden de paarswitten het ln de tweede helft nog erg benauwd krijgen. Nico de Bree. weer in het doel. werd door Dachelet en Lelrs gepasseerd. Dat laatste doelpunt viel een minuut voor tijd, vandaar, dat Berchem het ver diende gelijkspel niet kreeg. Hoopge vend voor Anderlecht is. dat Rob Ren- senbrink dit weekeinde voor het eerst weer in actie kwam. Dat gebeurde in het tweede elftal Volgens de clubarts van Anderlecht is het nog niet verant- woordRensenbrink reeds het komende weekeinde te laten opdraven in het eerste team Beveren, dat vorig jaar doorstoomde naar de landstitel, is enigszins van slag af. De ploeg van trainer Goethals moet tot nu toe genoegen nemen met een po sitie in de middenmoot. Daarom was het verrassend, dat Beveren bij Stan dard een 3-3 gelijkspel bereikte. Dat kon onder meer omdat Standard bij een 3-0 voorsprong (treffers van Ed- stróm Riedl en Voordeckers) gas te rugnam. Vijftien minuten voor het einde bracht Albert de stand op 3-1. Standard viel ver terug en moet alsnog toestaan dat Beveren via Simoen en Hoebeke alsnog op gelijke hoogte kwam. Uitslagen RWDM - FC Brugge 0-0, Standard - Beveren 3-3, Wlnterslag - Beringen 2-1. Beerschot - Antwerp 1-1. Berchem - An derlecht 2-3. Cercle Brugge - Waterschei 3-0. Lokeren - FC Liege4-l.Lierse-Waregem6-l. Hassalt - Charleroi 6-1 De stand na 5 wedstrijden punten 1 Lokeren 9.2 Cercle Brugge 7 3 Standard 8,4 FC Brug ge 7. 5 RWDM 7, 6 Hasselt 6.7 Beerschot 6. 8 Charleroi 5. 9 Beveren 5. 10 Winterslag 5. 11 Anderlecht 4. 12 Llerse 4, 13 Berchem 4. 14 Waregem 4. 15 Beringen 3. 16 Antwerp 3. 17 FC Liege 1.18 Waterschei 1 Engeland Nottingham Forest heeft zaterdag in het Engelse voetbal de leiding moeten afstaan aan Manchester United. De Europese bekerwinnaar, die ln de eerste vijf competitiewedstrijden slechts één punt had laten liggen, ver loor de uitwedstrijd tegen Norwich met 3-1. Manchester United daarentegen zegevierde met 1-0 over Derby County Arsenal - Middlesbrough 2-0, Brighton - Ip swich Town 2-0, Bristol City - Stoke City 0-0. Coventry - Bolton 3-1. Crystal Palace - Aston Villa 2-0. Everton - Wolverhampton 2-3 Leeds United - Liverpool 1-1. Manchester United - West-Duitsland De Duitse kampioen Hamburger SV heeft de vórige week verloren leider spositie in de bundesliga heroverd. Voor 45.000 toeschouwers brachten de Hamburgers weliswaar geen wer velende show, maar het ene doelpunt, dat international Manfred Kaltz in de 77ste minuut vanaf de strafschopstip maakte, was voldoende voor de w inst tegen FC Kaiserslautern. Het gemis van Felix Magath. die in een b-inter- land een spierscheuring opliep, deed zich aan Hamburgse zijde goed voelen. Bayem Muenchen 6-7, Fc Schalke 04 6-7. MSV Duisburg 6-7. FC Koeln 6-6 Frankrijk De uitslagen van de wedstrijden voor de eerste divisie van de Franse voetbal competitie zijn Angers - Lyon 1-1. Nice -Metz 4-2, Bordeaux - Lllle 1-1Bastia Sochaux O-1Lens - Paris SG 1-1, Nancy - Brest 5-1. SL-Etlenne - Nanteds 4-2, Strasbourg - Laval 0-3, Nlmes - Monca 1 -1 Valenciennes - Marseille 1-0, De stand na acht wedstrijden Is 1 Saint Etienne 15 punten. 2 Monaco 13.3 Nantes en Nlmes belden 12, 5 Anges 11 BIJ de poging om de kop te nemen kreeg Hamburger SV hulp van het tot dus verre puntloos onderaan bengelende VFL Bochum. De hekkesluiter scoorde op de zesde competitiedag de eerste doelpunten en dwong bij Borussia Dortmund een gelijkspel: 2-2 af. Dit verlies van een punt verhinderde dat Dortmund voor het eerst sinds 1970 Arsenals Alan Sunderland (vierde van links) scoort met het hoofd de openings- treffer tegen Middlesbrough Derby County 1-0, Norwich City - Not tingham Forest 3-1. Southampton - Tot tenham 5-2. West-Bromwich - Manchester Ci ty 4-0 De stand. Manchester United 6-10. Not tingham Forest 6-10, Norwich City 6-8. Crys tal Palace 6-8. Southampton 6-8. Middlesb rough 6-7. Wolverhampton 5-7., Liverpool 5-6. Arsenal 6-6. Bnsto City 6-6. Leeds United 6-6. Ipswich Town 6-6. Coventry City 6-6. Schotland Uitslagen Schotse eredivisie: Aberdeen - Rangers 3-1Dundee - Morton 4-3, Hibernian - Celtic 1-3. Partick Thistle - Kilmarnock 0-0. St -Mirren - Dundee United 3-2 weer aan de top van de ranglijst zou verschijnen. Hamburg SV - FC Kaiserslautern 1-0. Bayer Leverkusen - FC Koeln 1-1Eintracht Braun schweig-Werder Bremen 1-2. VFBStuttgart Bayer Uerdingen 2-0, Fortuna Duesseldorf - 1970 Muenchen 4-0, Borussia Dortmund VFL Bochem 2-2, Bayem Muenchen - Hertha BSC Berlin l-lBorussia Moenchengladbach - MSV Duisburg 6-0, FC Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 1-0. De stand: Hamburger SV 6-9, Bomssia Dort. 6-9, VFB Stuttgart 6-9, Eintracht Frankf. 6-8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 16