WC en Ibis demonstreerden bitter weinig in Oostburg Sovjetploeg domineerde in Ronde van de Toekomst'79 VLISSINGSE TURNVERENIGING (VTV) VIERDE TACHTIGJARIG BESTAAN MONSTERSCORE VAN ANIMO TEGEN VITESSE 13-6 Tenniszege op Denemarken Forse nederlaag voor BV Souburg NEDERLANDERS NIET INDRUKWEKKEND Paridaen nog niet op dreef VAN OVERHAGEN ARNEKAMPIOEN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 PZC/sport OOSTBURG - „De wedstrijd tussen Ibis Kortrijk en Gemenservice/VVC wordt, naar wij hopen, een propagandawedstrijd voor de volieybalsport in Zeeland!" Zo werd in het programmaboekje de wedstrijd ingeleid, die zaterdagavond in de sporthal van Oostburg veel Zeeuwen een zinderend slot had moeten bezorgen van een geslaagd Inktvistoemooi. Maar jammer genoeg bleek noch de Belgische kampioen noch het Hollandse WC geïnspireerd genoeg om de toeschouwers een onver getelijke pot volleybal voor te schotelen. Na zo'n twee uur spelen won Ibis geheel in overeen stemming met haar status met 3-1. Het misfortuin begon voor Geinen- Vughtse coach Rob Hachmang vooral service al daags voor de wedstrijd. Ster speler Ad van de Velde, aan het eind van het vorige seizoen overgekomen van PVC/Blokkeer, had vocht in zijn knie gekregen en moest op last van de dokter thuis blijven. Ook jeugdinterna- tional Peter Nelissen reisde niet mee af naar Oostburg. Maar ook Ibis kon met kompleet in Zeeland verschijnen, aan gezien het Belgische nationale team za terdagavond een oefenwedstrijd tegen een Roemeens clubteam speelde, waardoor twee van de vijf internatio nals die de Belgische kampioen en be kerwinnaar rijk is verpluchtingen el ders hadden. Luc Beke, Emiel Boge- mansen Jan van Gheluwe hadden ech ter toestemming gekregen om met de eigen vereniging tegen Gemenservice te spelen en vandaar ook, dat organisa tor Ad Kramer voor de wedstrijd nog vol goede moed was wat het te ver wachten spel betrof. Experimenteren Maar hoe meer de wedstrijd vorderde, boe meer ook bleek dat beide teams hooguit wat aan het experimenteren waren en het resultaat niet zo erg be langrijk vonden. Zo wisselde de in de eerste set veelvuldig, wat het verband binnen zijn team nauwelijks ten goede kwam. Maar ook de veie on juiste beoordelingen door WC-spelers van ballen die uit zouden zijn, deden een gebrek aan de ware motivatie om te winnen vermoeden. Speltechnisch deden de akties die aan het net ontplooid werden maar zelden vermoeden dat hier twee eredivisionis- ten aan het werk waren. Alleen de moeilijkheidsfaktor bij het serveren deed hier topvolleybal vermoeden en de de opslag was dan ook het enige werkelijke wapen dat de twee tegen strevers gebruikten om elkaar het leven zuur te maken. Opvallend daarbij was. hoe moeilijk zowel Gemenservice ais Ibis het hadden om de gevarieerde ser vices van de ander goed te stoppen. Al leen in de eerste set lukte het WC di- rekt op voorsprong te komen (2-0), maar een drietal mislukte experimenten aan het net bracht Ibis al weer snel langszij 2-2. De Belgen namen via enkele harde aanvallen vanaf linksvoor meteen een 4-6 voorsprong, maar Gemenservice kwam weer even snel terug 7-6. Toen wisselde Hachmang Peter Stoffelken uit voor spelverdeler Jan den Ouden, VTV-beschermheer Bruinooge rechtsbrengt zijn felicitaties over aan het be stuur. maar de komst van deze penetrerende set-upman kon WC maar weinig méér aanvalskracht bieden. Ibis bleef voort durend in de buurt (11-9) en hoewel de Hollanders steeds weer beter in staat bleken een onzuiver pass nog in een aardige set up om tezetten. konden ze toch niet verhinderen dat Ibis wegliep naar 11-13. Vooral in rally's toonden de Belgen zich in deze fase zich sterker. WC c versoberde het aanvalsspel aanmerkelijk, om via de vleugels te trachten weer langszij te komen, maar toen Hachman bij de stand 11-14 nog een keer wisselde, bracht juist de wis selspelen- zoveel verwarring aan het net, dat Ibis de eerste set met 11-15 kon winnen. WC begon de tweede set ronduit slecht. De eerste service fout, de eerste pass verkeerd en Ibis leek een snelle voorsprong te kunnen nemen. Maar verder dan twee punten kwam het toch weer niet. Opvallend was dat WC in het eerste deel van die tweede set erg veel succes had over de linker vleugel, waar met name Wim Kuypers relmatig wist te scoren WC kwam op 7-4 en die voorprong is toen niet meer uit haden gegeven. Via 12-9 werd de stand 15-9 en WC was weer langszij gekomen. He laas bleken de Vugtenaren niet in staat de juiste lijn voor te zetten, want in de derde set hebben zijn steeds achter ge staan. Vooral het Belgische blok sloot steeds beter en in die derde set waren er dan ook meerdere perioden, waarin de WC-aanval er simpelweg niet door kwam Show Via 1-4, 3-8 en 4-12 kwam de stand op 9-14 en pas toen slaagde WC er enkele malen in te laten zien, dat er in Vught wel degelijk eredivisie wordt ge speeld. Toch werd het via 9-15 2-1. Ook de vierde set moest Gemenservice uit handen geven, zodat er met 3-1 een of ficiële overwinning geboekt kon wor den voor de Belgen. Dat er voor de show nog een vijfde set gespeeld werd. had dan ook totaal gen waarde meer en dat WC die met 15-4 won, zeg niets. Hoewel de tribunes redelijk gevuld wa ren. viel de publieke belangstelling uit eindelijk wat tegen. Verwacht mag worden dat er voor een dergelijke wed strijd veel belangstelling bestaat, maar vooral van benoorden de Westerschel- de had men massaal verstek laten gaan. Tijdens het Inktvis toernooi zelf wist geen enkel Zeeuws team in een van de drie poules de eerste plaats te behalen. Bij de herenpromotieklas waren de re serves van Ibis oppermachtig. Alleeen Vercegem presteerde het een setje van de Belgen te winnen. Bij de heren twee de/derde klas won het team van Goereee. De damestrofee ging ook naar Belgiè, namelijk naar Assenee DERDE PLAATS GODDE HULST - De ametuerwielrenner Peter Gödde uit Hulst is zaterdagmidag op een derde plaats geëindigd in een wed- wedstrijd voor amateurs in het Belgi sche Nazareth. De rit over 106.5 km leverde een over winning op voor de Belg Edwin Matt- hys die zijn landgenoot Etienne de Wil de in de spurt klopte. HILVERSUM - Louk Sanderse heeft in het laatste beslissende duel van de tenniswedstrijd Nederland -Dene marken voor de Davis-beker in ier sets gewonnen van Lars Elvstroöm: 7-5,6-1, 3-6,6-0. Door dit resultaat heeft Neder land de wedstrijd met 3-2 gewonnen en zich geplaatst voor de derde ronde van het toernooi. De volgende wedstrijd zal in februari plaatsvinden tegen een bij loting bekend te maken tegenstan der. Nederland begon de laatste dag met een 2-1 achterstand. In het dubbelspel versloegen de Denen Michael Morten- sen en Lars Elvström het Nederlandse duo Paul van Min - Theo Gorter met 6-4, 2-6, 6-4, 6-4. Daarvoor had Rolf Thung in vier sets gewonnen van Michael Mortensen. Door een sensationele overwinning op Zweden heeft Tsjechoslowakije zich zondag geplaatst voor de finale in de Europese zone b van het tennistoernooi om de Davisbeker. In de finale zullen de Tsjechoslowaken uitkomen tegen Ita lië. dat met 4-1 afrekende met Enge land. De Tsjechen namen een onover brugbare 3-1 voorsprong toen Ivan Lendl de Zweed Kjell Johansson in een enerverende marathon-wedstrijd ver sloeg met de cijfers 8-10.6-4.6-4.4-6.6-1. Zoals Tsjechische tennisofficials al hadden voorspeld was de beslissing in feite zaterdag al gevallen, toen Jan Ko- des en Tomas Smid in het dubbelspel een verrassende zege behaalden op Ove Bengtsson en Bjom Borg. 13 Het Belgische blok tracht een smash van een VVC-speler te keren. BREDA - De heren van BV Souburg hebben in Breda een grote nederlaag geleden tegen Breda Pioniers. De Pio niers beschikken over veel lengte, lerw ijl tevens het afstandschot goed is verzorgd. Na slechts 4 minuten keek BV Souburg tegen een 16-5 achterstand aan. Tegen de zóne van Breda Pioniers kwam BV Souburg echter verrassend terug tot 25-24 na 15 minuten. De ruststand was 38-31. In de tweede helft schakelde Breda Pioniers over op een man-to-man ver dediging en dit leidde tot een 57-43 stand na 5 minuten Hierna stortte BV Souburg echter volledig ineen, waarbij het vooral aanvallend helemaal mis ging. Het Bredase team ging rustig door met scoren, met hun 2 m 10 lange pivot van Basten Batenburg (29 punten) als topscorer. De eindstand werd uiteinde lijk 89-47 Scores BV Souburg Peter de Viis 11 pnt). Tom Joziasse 11 pnt). Rob van Hiele (10 pnt). Het sterk verjongde herenjunioren- team van BV Souburg leed in Rosma len een 90-64 nederlaag na een goede wedstrijd De damesjunioren van BV Souburg werden teruggetrokken uit de landelij ke competitie, doordat het vele reizen voor de speelster onoverkomelijke pro blemen opleverde OOSTERBOSCH WINT SCHIJNDEL - Bert Oosterbosch is za terdag in Schijndel winnaar geworden van een tijdrit over 62,5 kilometer om de Van Erp-trofee Hij legde de afstand in 1 uur 21 min 15 sec af. - - - - - De uitslag is l Bert Oosterbosch de 62,5 km in 1.21 15. 2 Jan van Houwelingen 1.23 56. 3 Gerrie van Gerwen 1 24 43.4 Hennle Kuiper 1.24.59. 5 Herman Ponsteen 1.25.15. DIVONNE LES BAINS - De suprema tie van de Sovjetploeg in de ronde van de toekomst kwam het beste tot uit drukking bij bestudering van de eindklassementen. Soekhoroettsjen- kov de afgetekende winnaar, de Sov jetploeg ruim eerste in het plegenklas- sement. Averin winnaar van het pun tenklassement en Morozov werd ge huldigd als de beste klimmer. De 'gold- rush' van de Sovjetploeg komt zeker niet als een verrassing. Ook vorig jaar domineerden de Russen in de ronde van de toekomst en toen werd Soekho- roettsjenkov winnaar. Deze 23-jarige coureur. 1.76 meter lang en 72 kilogram schoon aan de haak. heeft zich de afgelopen jaren als een an de allersterkste amateurwielrenners VLISSINGEN - Twee keer was de Vlis- singse binnenstad zaterdag het decor voor een optreden van de 80-jarige VHssingse turnvereniging VTV. 's Morgens was dat vanwege 'n rond gang door de stad, voorafgegaan door het 10-jarig majorettenkorps van de turnvereniging en de 50-jarige drum band en in de avonduren was het Stad huisplein toneel waar de turners sa men met gastvereniging Delta Sport uit Zierikzec onder grote belangstel ling hun kunnen vertoonden. Hoe groot de aanhang en de bewondering voor de Vlissingse gymnastiekverni- ging was bleek vooral 's middags tij dens de receptie. Gedurende de hle tijd (van half drie tot half vijf) was het ver enigingsgebouw aan de Van Raaltc- straat stampvol. Onder de felicitanten vele afgevaardig den van het Zeeuwse, vooral Vlissingse verenigingsleven, oud-leden, maar ook burgers van de Scheldestad die de 80- jahge turnvereniging een warm hart toedragen, onderstreepten de belang rijke plaats die de gymnastiekvereni ging in de Vlissingse gemeenschap in neemt. Wethouder D. Bruinooge van sport en recreatie zei in zyn toespraak dat de VTV nauwelijks meer uit de Vlis singse samenleving is weg te denken. „Een stevige vereniging waar het ge meentebestuur erg blij mee is. Het is niet voor niets dat wij als gemeentebe stuur het aangedurld hebben om een flinke financiële bijdrage te geven voor de bouw van een nieuw clubhuis. Uw bestuur functioneert dusdanig am bitieus dat het honderdjarig jubileum er zeker in zit." Beschermheer De wethouder zei verder bijzonder trots te zijn op zijn benoeming tot be schermheer van de Vlissingse turn vereniging. „Ik hoop in die hoedanig heid over twintig jaar samen met u het eeuwfeest te vieren". Verder wenste de PvdA-wethouder het majorettenkorps en de drumband veel succes in de toe komst. De heer Waasdorp, afgevaardigde van de Zeeuws-Brabantse turnvereniging Zeebra. memoreerde de vele bekende turnsters die de Vlissingse vereniging de afgelopen jaren aan de landelijke keurkorpsen leverde. „De VTV is een vereniging waar wij als Brabantse en Zeeuwse organisatie maar al te vaak trots op waren. Ook als er grote evene menten in het Zeeuwse georganiseerd moesten worden, konden wij altijd op uw vereniging rekenen."De heer Waas dorp onderscheidde ten slotte Nel van de Burg. die 40 jaar lid van de vereni ging was. waaronder 34 jaar zeer actief bestuurslid, met een zilveren KNGV- speld en een speciale onderscheiding wegens bijzondere verdiensten In zijn toespraak stelde voorzitter Wim Broekhoven dat de reden dat dit drievoudige jubileum op één plaats ge houden werd ten teken van de ver broedering in de sport staat. Feestvierder Onder de vele jubilarissen die de gym nastiekvereniging zaterdag huldigde sprongen een aantal bijzonder in het oog. Zo was de heer A. Kole met zijn 65-jarig lidmaatschap de meest emi nente feestvierder, maar ook de heer (ome Jaap) de Ridder, die met name voor de oorlog menig Vlissings talent naar het eremetaal coachte mocht er wezen met zijn 50-jarig lidmaatschap. Verder was het Nel van de Burg die de speciale aandacht van de Vlissingse vereniging kreeg vanwege haar 40-ja- rig lidmaatschap. Voorzitter Broekhoven meende dat mevrouw Van de Burg speciale aan dacht verdiende .Immers, zij heeft lange jaren met het vaandel voorop eelooen. in een tild dat het nog een spe ciale eer was om bij een vereniging als vaandeldrager te functioneren." Aan het avondprogramma werkte de turnvereniging Delta Sport uit Zierik- zee mee. Het was vooral de ronde-tafel- oefening die deze turnvereniging op zeer acceptabele wijze demonstreerde Verder kwam ook de jazzgymnastiek aan bod. Op muziek van 'Eve of the War' en 'Grease' toonden de dames hun gymnastie. De VTV-heren gaven in een fraaie stijl een demonstratie op de lange mat met afsluitend een paardesprong. De vier pelotonnen van de tienjarig ju bilerende VTV-majoretten showden op muziek van de 50-Jarige drumband van de Vlissingse turnvereniging een paar mooie combinaties. „Wat de majoret- ten doen is in feite niets anders dan de min of meer verouderde vrije turnoefe ningen in gedisciplineerder en gra cieuzere vormen op marsmuziek uit voeren". stelde Riet Houmes. secreta resse van de Vlissingse gymnastiekver eniging Ze zei verder dat terug kon worden ge zien op een geslaagd jubileum. ,.De moed en kracht om door te gaan en er wat goeds van te maken is dank zij de lovende woorden die velen vandaag hebben uitgesproken volop in de ver eniging aanwezig'zei de secretaresse na afloop van de festiviteiten getoond. Twee keer winnaar van de ronde van de toekomst, eerste m de ronde van Cuba en overwinnaar in de vredeskoers. verreweg de zwaarste etappewedstrijden achter het 'ijzeren gordijn'. De uiteindelijke eindoverwinnaar sloeg reeds vroeg in deze ronde toe. Soekho- roettsjenkov bouwde in de eerste dagen een grote voorsprong op zijn achtervol gers op van wie zijn grootste concurren ten landgenoten waren. Gedurende de agen dat de ronde in de Alpen verbleef consolideerde Soekhoroettsjenkov zeer knap zijn leiden positie. De Nederlandse ploeg heeft geen in drukwekkende ronde achter de rug. Slechts Winnen en N'ieuwdorp konden zich enigszins in het spoor van van de sterksten meekomen. De Spanjaard Pedro Delgado won za terdag de elfde etappe, een rit over 89.5 kilometer van St. Gervais naar Mor- De uitslag- 1 Delgado (Spa) de 89.5 km in 2 59.52: 2 Goesselnov (Sov) 3 00 11: 3 Laguia (Spai: 4 Morozov (Sovi. 5Cattaneo (Zwl); 6 Testolin tltar. 7 Lang (Pol). 8 Winnen (Nedi. 9 WUmann (Noo). 10 Krawczyk (Pol) allen ln 3 00 11. 11 Soekhoroetsjenkov (Sov) 3.00 13» Joeri Petrov uit de Sovjet-Unie won zondag het eerste gedeelte van de twaalfde en laatste etappe. Petrov leg de de 63,5 kilometer van Morzine naar Puplinge af in 1 uur 22 minuten en 50 seconden. Hij won de sprint van een kopgroep van drie renners, die een voorsprong had van 41 seconden op het peloton. Wies van Dongen werd tweede en de Joegoslaaf Ropret eindigde als derde. Johan Kuiken won de sprint van het peloton en bezette de vierde plaats. Ook Hans Boom schaarde zich nog bij de eerste tien (negende). Uitslag eerste gedeelde etappe is: 1 Petrov (Sov) 63.5 km in 1 uur 22 min en 50 sec 2 Van Dongen (Ned zl. 3 Ropret iJoe) z.t 4 Kui ken (Ned) zt 5 Van Brabant iBel): 6 Rua (Por); 7 Kalis 1T5) 8 Lang (Pol); 9 Boom Ned 1. 10 Traxler >Oos> en vervolgens het complete peloton in dezelfde tijd als Kuiken. I»e uitslag van het tweede gedeite: 1 Muckenhuber (Oost), de 48 km in 1 07 57. 2 Fuchs (Zwi)z.t3 Averin (Sov) 1 08.01: 4 Van Brabant (Bel) z.t.. 5 Rua (Por) z t„ 12 Kuiken (Ned) z.t16 Van Dongen (Ned) z.t.; 20 Van Peer (Ned) z t21 Winnen (Ned) z.t. De andere Nederlanders eindigden evenals eindoverwinnaar Soekho roettsjenkov ex-aequo als 45e in dezel- de tijd als Averin. Het eindklassement 1 Soekhoroettsjenkov iSovi 43 uur 53 minu ten en 14 seconden. 2 Goesseir.uv iSovi 43 57.53, 3 Wilmann (Noor) 44 02 32. 4 Moro zov (Sovi 44.02 57: 5 Krawczyk -Poli 44 04 04 6 Kashirin iSov) 44 04.36 7 Clival) ilti 44 05.38, 8 Nevens (Bel) 44.07 02: 9 Lang (Pol) 44 07 53. 10 Vidale (Frai 44 09 04: 21 Winnen (Ned) 44.20 03 22 Sikora (Tsj) 44 25.02 23 Nieuwdorp (Ned) 44.26.48. 24 Averin (Sov) 44 27.39, 25 Borovicinanin (Joei 44 28 05 AARDENBURG - Guido Paridaen. de veldrijder uit Aardenburg. heeft in het weekeinde bij cyclo-crossen in Belgiè een 22ste en 13de plaats behaald. Za terdag werd hij in Laarne 22ste in een cross met 61 deelnemers. Paul de Brauwere legde de 25 kilometer het snelst af ln 59 minuten. Twee andere Nederlanders. Reinier Groenendaal en Frans Francissen. werden respectieve lijk 6de en 8ste Zondag eindigde Pari daen als 13de in Bredene Van de 41 deelnemers was Eric Debruyne het snelst. Hij had voor de 24 kilometer 58 minuten nodig Paridaen had af te re kenen met een kapot achterwiel en moest daardoor een hogere klassering vergeten Door de extra inspanning die hij na de pech leverde, viel hij vlak voor het einde terug van een 10de naar een 13de plaats. VEERE - Willem van Overhagen en zijn zus Evelien, die als fokkeniste fungeerde, zijn clubkampioen 1979 van de watersportvereniging De Arne uit Middelburg geworden. Onder voor de zeilerij ideale omstan digheden werden de kampioenschap pen dit weekeinde op het Veerse Meer gehouden. Bij een frisse n.w. bries op zaterdag en een zwakke z.w. wind op zondag bekampten dertig deelnemers elkaar de titel Na vier series en twee finalewedstrijden, waarin enthousiaste strijd werd geleverd.kwam Van Over hagen als clubkampioen 79 naar voren. TERNEUZEN-De daverende opening, waarmee de Zeeuwse korfbalploegen vorige week het nieuwe seizoen heb- bon ingezet, heeft het afgelopen wcek- tinde geen vervolg gekregen. Vaandeldrager Tjoba maakte wel iswaar geen fout en klopte GKV (8-6), Animo schoot geweldig uit de korf- balsloffen met een monsterzege (13-6) op Vitesse, Stormvogels haalde het te- gen Valto ook gemakkelijker dan ver wacht (6-2). maar Ondo moest onder vinden dat de hogere klasse wat langer blijft knokken voor het resultaat (het tigen gezicht was er trouwens ook "iet) en tien werd het tegen Oranje Na ssau nog 6-6. Swift ging weer eens mank aan schotvaardigheid en dat kostte tegen WION beide punten (8-9) terwijl het eerste competitieoptreden van Blauw Wit ook al geen succes werd. De formatie is nog niet klaar, toekt nog naar de goede opstelling, 8-5 verlies bij Hoogvliet was het resultaat. Tjoba-GKV ..Vier uit twee. een leuke start", ver gaarde Ko de Schipper. En inderdaad. «0 ploeg uit 's-Heer Hendrikskmderen, looit zo uitbundig aan de weg tim- roerend, maakt het ook nu weer hele maal waar. Tegen GKV bleef de Zeeuw- se topformatie via een snelle 2-0 voor tong tweemaal Hans de Schipper, hij scoorde totaal vier goals) voortdurend aan de goede kant van de score en mochten de bezoekers telkens probe ren langszij te komen Dat lukte nog tot 3-3 toen stond de be ginopstelling met de eerste aanval weer in de wei en kon het verschil in korte tijd naar twee doelpunten oplopen. Op dat moment was er alle gelegenheid om een grotere kloof te hakken, maar doordat dat niet lukte bleef het span nend Wel moest GKV telkens in de achtervolging en dat kostte kennelijk zoveel kracht dat men tenslotte in de fout ging' Bij een 7-6 stand werd een eerste strafworp gemist en kort voor tijd bij 8-6 nog eens. Toen bleef ook een spannende slotfase achterwege. Hans de Schipper (4), Janet Wisse. Ger Phi- lipse en Wim Harinck stonden aan het Tjoba-kanon. Ie klasse A Tjoba 1 Vriendenschaar Ons Eiland Meervogels Albatros GKV Kinderdijk Animo-Vitesse Oud-eersteklasser Vitesse uit Bareiid- recht heeft zaterdag ondervonden dat Animo dit jaar over een team beschikt 2 2 0 0 18-15 0 10- 8 1 15-12 1 14-13 1 16-16 1 6- 8 dat in de hoogste regionan mee moet kunnen draaien. De mensen uit Oost- Souburg verschenen voor de eerste keer in de ideale basisopstelling en dat betekende dat zowel voor als na de pauze een wervelende korfbalshow opgevoerd kon worden. Als een snel trein denderde Animo uit de start blokken langs zijn tegenstander en de ze goed geoliede machine was niet te stoppen Twee snelle openingsdoelpunten van Peter Crucq (hfj zou naar een domine rende rol grijpen) mochten de gasten even in de wedstrijd komen, ook na het doelpunt van Adri Dieleman kon de formatie uit Barendrecht nog aanpik ken. maar daarna was het afgelopen Vooral offensief haalde Animo na die 3-2 verwoestend uit: Hennie de Noover prikte naar 4-2. Peter Crucq liet eerst een hattrick noteren en zwaaide toen van afstand nog even gedag De doelpuntenhonger stilde nietvoor rust liet Adrie Dieleman de schutterskwali- teiten nog even bewonderen, terwijl de zelfde speler de uitworp na de pauze ook bekroonde Vitesse boog diep. grabbelde zelf nog een paar goaltjes bij een toen de concentratie wai verslapte De erg sterk gestarte Ad Vos, Sjaak Koole. Marijke Donker. Ko Crucq en Krina Wind gaven de voorstelling een gouden randje: 13-6 Animo lijkt op dit moment alleen aan eigen hoogmoed neer te kunnen 2e klasse A: Animo 1 3 3 0 0 30-17 6 DVS 3 3 0 0 21-16 6 KOAG 2 110 14-13 3 Jodan Boys 2 10 1 16-14 2 ODO (M) 2 10 1 18-18 2 DES 3 1 0 2 22-21 2 FIKS 3 0 2 1 21-24 2 Vttsesse 3 0 1 2 21-29 1 Snel 3 0 0 3 11-22 0 Swift-WION In dit duel heeft niet alleen de geluk kigste gewonnen ook de ploeg die met de kansen niet al te slording om wist te springen Dat waren dan de Rot ter^1iers die over een goede ploeg oleken te beschikken en daar in de be ginfase nadrukkelijk op wezen In korte tijd werd een 3-1 voorsprong behaald, maar de Rotterdammers konden niet verhinderen dat de thuisclub binnen redelijke tijd de zaken rechttrok Tot aan de pauze stond Swift na een sterk kwartier zelfs op 5-4 met alle perspectief op meer Vooral in de tweede helft ech ter weigerde de ploeg afstand te nemen twee strafworpen bleven onbenut en de bezoekers konden daardoor op gelijke hoogte blijven. Na 5-5 en 7-7 kwam ook nog 8-8 op het bord. zodat het allemaal erg spannend bleef. De enorme werk lust bij Swlft werd tien minuten voor tijd slecht beloond toen een verre zwieper van Wion binnen zeilde. In de resterende tijd bleven kansen op een winnende score ruime voorhanden, maar de precisie was er zaterdag echter niet.. Treffers voor Swift van Sieke Geldof en Ton Neve (ieder 2). Lia de Vries, Ineke Geertse. Aard Geertse en Joost Looise ONDO-Oranje Nassau Oranje Nassau uil Vlaardingen is be slist geen zwakke broeder. Al dient meteen gezegd dat ONDO de wedstrijd een kwartier na rust toch in de knip had moeten hebben. De ploeg was op dat moment naar een 6-3 voorsprong gelopen en had uiteraard probleem loos naar winst moeten glijden. Een onverklaardbare matheid die gedu rende de hele wedstrijd over de ploeg lag en die ONDO onherkenbaar maak te was oorzaak dat toeh nog een punt ingeleverd moest worden. De ge bruikelijke De gebruikelijke felheid was er dus niet en niemand kon dan ook op volle toeren draalen In de aanval haperde het veel al de combinaties wilden niet vlotten en alleen het eerste kwartier na rust was 'ouderwets'. Die opleving was te kort om buiten bereik te blijven, de be zoekers haakten opnieuw aan (6-6) en bleven daarna attent ONDO staat met beide benen op de grond, de competi tieslag kan starten poelpunten Sjaak Mesu (2). André de Bree (2). Elly Boog aard en Ko Wisse. Stormvogels-Valto Tegen een oude bekende slaagde Stormvogels erin voor de rust de tegen stander al een eerste dreun te verkopen Terijl de gasten duidelijk erg veel moei te hadden met de straffe wind vlogen de Vogels constant naar de vijandelijke korf Met een geweldige inzet die niet zonder resultaat bleef 4-0 toen de kleedkamers voor de eerste keer wer den opgezocht Te weinig vreesde men in het kamp van Stormvogels waar men het offensief van Valto verwachtte Dat kwam er nooit, een duidelijke matheid hield Valto zonder enig gevaar en ook de twee gemiste strafworpen voor rust lieten kennelijk nog sporen na. Hoe dan ook. toen Valto met de wind achter geen vuist bleek te kunnen maken zat het gebakken, de ploeg viel conditio neel ver terug en toen had Stormvogels geen moeite om naar een gemakkelijke 6-2 te lopen Winst uil dit duel: de com binaties bij Stormvogels beginnen te lopen, het ritme komt langzaamaan in de ploeg Piet Gabrièlse, Lies Faasse, Ina Lievense. Daan de Pagter (weer te rug). Daan Hengst en Paul Pouwelsc verzorgden de produktie Hoogvliet-Blauw wit Blauw Wit startte tegen Hoogvliet, overrompelend en voor de thuisclub van de schrik wat bekomen was keek men tegen een 2-0 achterstand aan. Wim Wouters met een vrije bal en Pe ter Versehuure w aren de mensen die de Zeeuwen op voorsprong brachten, liet zag er dus veelbelovend uit. Na de vakwisseling werd het echter sukke len en ook de Hoogvliet-verdediging stond bepaald niet te pitten en toen de score niet uitgebouwd kon worden kwam Hoogvliet op slag van rust zelfs naar 3-2. Anno Lantinga haalde de ploeg terug ln de race en Peter Versehuure deed dat bij 4-3 nog eens met een schitterend doelpunt, maar Blauw «Wit moest nu constant achter zijn tegenstander aan hollen en ook technisch mankeerde nog wel het een en ander Dat tekort kwam aan het licht bij een demarrage van de thuisclub die in minder dan tien minu ten de wedstrijd besliste: na 7-4 werd nog slechts één keer raak geprikt Te gen deze tegenstander had Blauw Wit meer moeten binnenhalen, de ploeg kan zich zaterdag voor de matige pre mière revancheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 13