Slagvaardig Terneuzen soepel langs Internos Steen weigert voorsprong tegen HVV uit te bouwen Vogelwaarde overtuigende koploper VLISSINGEN IN MATIG DUEL TEN ONDER TEGEN CLUZONA IN SLOTFASE LANGSZIJ MIDDELBURG ZIERIKZEE VERZUIMT OVERWICHT IN WINST OM TE ZETTEN: 1-1 RCS IS NA WINST OP GASTEL ONGESLAGEN Spanning in tweede klasse VLEKKELOOS OPTREDEN AFGEROND MET RUIME WINST: 4-1 ZEELAND SPORT TE ZWAK VOOR GOES MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 TERNEUZEN - Na twee thuiswedstrijden kan trainer Ad Versluys nu ai geen kwaad meer doen bij deTemeuzense supporters. Na de spectaculaire zege van vorige week op Vlissingen werd gisteren in het Zuidersportpark ook Internos met opvallend gemak aan de kant geschoven: 4-1. Zelfs zijn traditionele show behoefde de fanatieke oefenmeester dit keer niet op te voeren, omdat zijn elf acteurs een vlekkeloos optreden verzorgden. Een domper op de vreugde was echter het feit, dat weer twee Temeuzenz- pelers tegen een officiële waarschuwing inliepen, waardoor het aantal schor singen naar rampzalige hoogte kan süjgen. Grote boosdoener hiervan was de veel te laconiek leidende scheids rechter Van Aalst uit Dinteloord. Voor al de boeking van de ook nu weer on grijpbare Denis Sanchez was onbegrij pelijk m de ogen van Versluys: „On voorstelbaar dat zoiets kan gebeuren. Deze jongen werd in de wedstrijd wel vijfentwintig keer genadeloos neerge haald en daar treedt zo n scheids rechter niet tegen op. Als hij dan zelf eens iets uithaalt en bovendien nog eens wordt geprovoceerd, wordt San cties maar meteen opgeschreven. Als je het mi) vraagt, hebben de scheids rechters iets tegen Terneuzen, want vo rige week werden er ook al twee van mijn spelers genoteerd in een allesbe halve ruwe wedstrijd. Onbegrijpelijk vind ik dat". Veel overschot heeft Versluys derhalve met meer in zijn selectie, want moeite loos dreunt hij negen namen van selec tiespelers op die hetzij reeds geschorst njn of een uitsluiting boven het hoofd hangt. moest tempo worden gedraaid en er Dat ik het bij het goede eind had blijkt moest resoluter worden Ingegrepen, wel uit de uitslag' Improviseren Schadelijke gevolgen heeft dit voor alsnog voor Terneuzen niet gehad. De schorsingen van Jan Kolijn, Frank Bo- {acrt, Tonnie de Kort, Stanley Warner enFons Baart zijn tot op heden keurig opgevangen. Het geïmproviseerde middenveld, met Willy van Puyvelde als vormgever. Rinie Adriaansen als breker en Cor Geelhoedt als diepgaan de man, voldoet uitstekend, terwijl de vervanging van Fons Baart door A-ju- nior Ko van Stee beslist geeu ver zwakking was. Toch was de eerste helft niet van die kwaliteit als vorige week tegen Vlissin gen. Aanvankelijk begon Terneuzen bijzonder voorzichtig. Versluys was hierover dan ook beslist niet te spreken: „Ik had gezegd, dat ze evenals vorige week meteen vanaf de eerste minuut aan moesten vallen. Gelukkig viel ons eerste doelpunt psy chologisch gezien op een gunstig ogen blik en hiervan hebben we goed geprofi teerd". Inderdaad viel dit doelpunt bijzonder gunstig voor de tot op dat ogenblik ver krampt spelende Temeuzenaren. Juist voor het rustsignaal snelde Denis San chez ongrijpbaar langs voorstopper Jo- han Oomen en trok scherp voor. De toegesnelde Cor Geelhoed wilde in schieten. maar werd van de bal gelopen. De attente Ko van Stee pikte echter de bal op en lobte schitterend over doelman René Nieuwplaat in het verla ten doel: 1-0. Op slag kwam er sfeer in het Zuider sportpark en was de bijzonder matte eerste helft vergeten. Trainer Ad Ver sluys haakte tijdens de rust in: „Ik heb ta de pauze flink de waarheid gezegd. Er WOUW - Welgeteld in de laatste vier minuten van de wedstrijd heeft Mid delburg in Wouw een 0-2 voorsprong uit handen gegeven. Cluzona pikte in die slopende slotfase nog net die twee doelpunten mee om gelijk te spelen: 2-2. Middelburg vervolgde in de eerste helft het schitterende combinatiespel van vorige week tegen Zlerikzee. De ene vloeiende aanval na de andere over spoelde Cluzona en nadat Kees van der Sluis, Eric de la Cousine. Puk Carol en Peter de Jonge over en naast hadden geschoten en gekopt opende na 25 mi nuten Puk Carol de score. Tako van de Velde lag aan de basis van de aanval en uit de voorzet van Peter de Jonge kopte de mee opgekomen Carol in- 0-1. De weer fitte Wim Dekker bediende negen minuten voor rust Kees van der Sluis en het was 0-2. Het verwachte Cluzona-of- fensief bleef aanvankelijk uit na rust. Een meer behoudend spelend Middel burg trok zich vrijwillig In de verdedi ging terug. Het leek prima te gaan. Ge rard van Belzen met voor zich Ron Os- selaar. Bennie Neve. Tako van de Velde en Gijs Baan klaarden in eerste instan tie de zaken uitstekend, maar de druk werd steeds groter Tot tweemaal toe werd de lat boven Van Belzen ge teisterd en toen in het laatste kwartier Cluzona alles of niets ging spelen kwam ook Middelburgs middenveld tekort. In verdedigend opzicht werd zo langza merhand de ploeg voorbijgelopen en in de 42e minuut verkleinde René Stroop de achterstand tot 1-2. Het kon toen niet meer uitblijven. Middelburg was moegestreden en Cluzona bleef op de 'gelijkmaker jagen Die kwam er in de 46e minuut Henry Perdaems bracht Cluzona net op tijd naast Middelburg 2-2 Woensdagavond kunnen de groen-wit ten voor eigen publiek weer bewijzen, dat de opgaande lijn in de ploeg zit Dan komt rivaal Vlissingen op bezoek voor de vooruit te spelen competitiewed strijd, omdat op 6 oktober (als de KNVB tenminste toestemming geeft) Middel burg tegen de Los Angeles Actecs speelt. Woensdagavond dus Middel burg - Vlissingen. aanvang 18 30 uur aan de Nadorst, Terneuzen had inderdaad de aan moediging goed begrepen want de tweede helft startte de ploeg veel fana tieker en geconcentreerder. Meteen had dit succes, want een voorzet van Ko van Stee werd door George de Block via Denis Sanchez achter Nieuwlaat gewerkt (2-0). Internos sputterde echter tegen en wilde toch wel iets terug doen. Even verslapte de Temeuzense achterhoede, die ook nu weer uitstekend werd geleid door laatste man Jack van Glansbeek, en de Brabanders roken hun kans. Eerst stond de lat nog een doelpunt in de weg na een kopbal van Ad van Sanden maar even later wist Ad Mouwen wel de weg naar het doel te vinden: 2-1. Terneuzen had echter het antwoord onmiddellijk klaar, al had het wel de medewerking nodig van keeper René Nieuwplaat. die de bal uit een voorzet los liet. Cor Geelhoed profiteerde gretig en scoorde van dichtbij: 3-1. Lang geleden was het, dat er weer ge zongen werd in het Zuiderpark. De stemming werd er nog beter op toen de mee opgerukte voorstopper Rudi Cor nells een keiharde voorzet van de hard werkende Rinie Adriaansens achter Nieuwplaat kopte: 4-1. Terneuzen was binnen en handelde daar ook naar. Gemakkelijk werd er gevoetbald en het tactische concept werd vergeten. De verslapping had tot gevolg dat Internos toch nog enkeie keren gevaarlijk kon worden. Niemand maalde hierom, be halve natuurlijk trainer Ad Versluys: „Niks ervan, ze moeten tot de laatste minuut blijven knokken. Dit was zuiver een tekort aan conditie en dat moet eruit. Deze week hebben we vier maal getraind en we zijn er nog niet. Conditie moet er worden gekweekt en pas dan zal ik helemaal tevreden zijn'. Frank de Rechter i Steen) dringt met de bal aan de voet doorm de Hulsterse defensie. Steen was trouwens voortdurend in dc aanval, maar kon het duel met HVV slechts ternauwernood winnend afsluiten. GOES - Het zwaar gehavende Zeeland Sport krijgt het erg moeilijk in de der de klas. Met maar liefst zes invallers was de debutant naar Goes gekomen, dat ook al niet in izjn sterkste formatie ia het veld kwam. Goes was op het middenveld de betere ploeg, hoewel er dikwijls stilstaand voetbal gespeeld wtrd. Maar de zege (2-0) was verdiend. Vooral in de eerste helft werd er in de Goes-verdediging te laconiek gespeeld fn het was te danken aan de weinige stootkracht bij Zeeland Sport, dat hiervoor de rekening niet werd gepre senteerd. De wedstrijd op zich was erg matig, met veel overtredingen, in de 25e minuut al brak Goes uit via een schitterende aanval De bal kwam Qtemdeiyk bjj Frans Schouw, die van «n 25 meter onhoudbaar voor Adrie !jn Huizen de stand op 1-0 bracht, en trok Zeeland Sport het spel hier- naar zich toe. Onmiddellijk kregen jje Vlissingers de beste kans op de ge- ï{rüatcer' Ad Vermeulen was op een Kopbal van Van der Weide al geslagen, maar Hugo Barends stond op de lijn en workwam de gelijkmaker. Vlak voor j®t moest Rieteco wegens een blessure Teld verlaten, hij werd vervangen «orDoeland Gevaarlijk J1 rast was het gelijk weer Zeeland gevaarlijk werd. Sepers zag Jn schot net voorlangs gaan, toen dc ^mplete Goes-verdediging geslagen a 20ste minuut een solo van Hugo MendsJ die een fraaie pass afleverde ij, Schouw. De Goesenaar aTt de Kok weg die vrij ïwSeLk0n scoren: 2-°- De wedstrtijd daarna rommeliger en scheids- irhT Dlelemans uit Roosendaal zag van 7 00,5 genoodzaakt om Riemens ,nü,7land sP°rt te noteren, Het is «to and Sport te hopen dat de vele Poseerde spelers snel opgelapt tm, anders kan het seizoen wel ^er zwaar uitvallen ZIERIKZEE - „Ik kan wel janken", was het enige dat Zierikzee-cen- trumspits Marcel van Grunsven over zijn lippen kon krijgen na de vooral voor hem zeer teleurstellend verlopen wedstrijd tegen het bepaald niet ster ke VO AB uit Goirle. Door zijn toedoen was de ploeg van trainer Olijhoek wel na een kwartier in de tweede helft op de verdiende voorsprong gekomen, ook door Marcel van Grunsven mocht VOAB toch nog een punt meenemen naar Brabant (1-1). Hij was het immers die 10 minuten voor tijd via een veel te zachte terugspeelbal op eigen tLoelman Ronald Licvense de Brabantse goaltjesdief Dlck Vervest een niet te missen kans bood: 1-1. „Het is wel erg jammer, als je een wedstrijd, die je van de eerste tot de laatste mi nuut volledig beheerst, op zo'n knullige manier nog moet verliezen", was het commentaar van Gerard Olijkhoek. Dit VOAB is beslist geen ploeg die in de top van de ranglijst behoort te staan, maar wanneer je tegenstander zo mee helpt, hoef je niet eens te kunnen voetballen om daar te komen" De Goirlese trainer Jan van Leeu- wen:„We waren naar Zierikzee geko men om één punt mee te nemen. Een kwartier voor tijd zag ik dit helemaal niet meer zitten, want we werden com pleet weggespeeld door de thuisploeg. Dat we toch nog een punt 'kregen' was voor mij een flinke opsteker." Al in de eerste helft was het vooral Zierikzee. dat zich de betere kansen wist te scheppen. Schoten van Marco van de Have Peter Goedegebure en Re né Verwijs leverden grote problemen op voor de weifelende Brabantse keeper Spijkers. De mooiste kans kwam echter in de 33ste minuut, toen een haarzuive- re voorzet van René Verwijs door Mar cel van Grunsven net naast werd ge kopt Een poging om de bal alsnog in het doel te knallen, lukte Kees Verkaart net niet. Ook de Brabanders kregen echter een paar kansjes via gevaarlijke counters. In de tweede helft ging de thuisclub furieus uit de startblokken hetgeen binnen enkele minuten resulteerde in enkele prachtige doelkansen. Het ver lossende doelpunt viel echter pas in de 16de minuut, toen na mistasten van doelman Spijkers Marcel van Gruns ven de bal goed op de slof kreeg en keihard inschoot. Het voorbereidende werk voor dit doelpunt werd geleverd door Zierikzee-uitblinker Rob Wijn steker. Nog in dezelfde minuut kreeg Kees Verkaart de kans om VOAB de genadeslag te bezorgen. Nagoed door zetten kwam hij alleen voor de keeper, maar zijn schot miste kracht en kon nog net door Jan Spijkers worden ge keerd. Dit gaf de Brabanders klaarblijkelijk de stimulans om een wat aanvallender patroon op de gras mat te leggen, want nu kwam ook het doel van Ronald Lievense een paar- keer in gevaar, al was er van een echte doelrijpe kans geen sprake. Tot die 35ste minuut toen Marcel van uruns- ven zijn kapitale blunder maakte en de razendsnelle Vervest doeltreffend af werkte. In tien minuten probeerde Zierikzee er nog alles aan te doen om de winst als nog te grijpenen dat stelde VOAB weer in de gelegenheid om counter-voetbal te spelen. Twee minuten voor tijd resul teerde dit nog bijna in een Brabantse overwinning, toen Ben van de Velden vrij voor Ronald Lievense verscheen. Gerard Olijhoek mocht zijn ploeg niet zien winnen vlak voordat hij woensdag zal worden opgenomen in het zieken huis om een meniscusoperatie te on dergaan Deze blessure hield de Zierik- zee-trainer over aan de onlangs ge speelde jubileumwedstrijd. Zijn taak zal gedurende een paar weken worden overgenomen door tweede trainer Toon van Tiggelhoven, die Zierikzee moet gaan proberen door de komende twee uitwedstrijden tegen Internos en Clu zona te loodsen. HULST - Bijna kreeg Steen de reke ning gepresenteerd voor het angstige spel in de derby tegen HVV. omdat meerdere doelpunten uithieven. Ge durende de gehele wedstrijd was Steen de betere ploeg, maar het ontbreken van een afwerker werd in de slotminu ten nog bijna noodlottig, toen de Hul stere spits Peter Mangnus alleen voor doelman Theo de Bodt opdook, maar zoals gedurende het overige deel van de ontmoeting ontbrak nu ook de over tuiging om wal positiefs met de bal te doen. Daardoor behaalde Steen een verdiende zege (0-1) op HVV. Direct na het begin van de ontmoeting werd het al duidelijk, dat Steen de bete re ploeg was. Vooral vanuit het mid denveld met spelbepaler en uitblin kende Rude de Jong in een hoofdrol, werden keer op keer de rappe aanval lers Jo van Remortel en Edy de Wit in het spel betrokken. Maar omdat scoren een erg moeilijke opgave bleek voor de Sttenvoorwaartsen, bleven doelpunten vooralsnog uit Steen was veel beweeg lijker Voora 1 de voorhoede, met Jo van Remortel. Frank de Rechter en Edy de Wit, wisselde regelmatig en daarop had de HVV-verdediging geen antwoord. Verschillende malen kreeg de bezoekende club dan ook de kans om de score te openen, maar Jo van Re mortel. Frank d Rechter als Rudi de Jong konden de bal niet voorbij de in de beginfase erg onzekere Jan van Dors- selaar krijgen Beslissend Rond de twintigste minuut viel de naar later bleek beslissende treffer. Nadat Frank de Rechter door Jos van de Walle in het strafschopgebied was neergelgd, maar scheidsrechter De Wild niet reageerde, mocht Steen een vrije trap nemen. De muur van HW stond verkeerd opgesteld en Fons Sturm plaatste de bazl naast de Hul sterse verdedigers in het onbescherm de doel (0-1). Pas toen kwam de wedstrijd wat los. De dreiging bleef evenwel uit. omdat beide ploegen te angstig acteerden. Toch had voor de rust Steen de wedstrijd kunnen beslissen, toen Mark Tnest (duidelijk de minste Steen-speler) een unieke kans kreeg om de stand op 0-2 te bren gen Na een solo van Frank de Rechter kwam de bal eerst voor de voeten van Edy de Wit. die de bal voor Triest liet gaan, maar voor open doel staande mis te Triest Ijuullig. Pas m de laatste mi nuut van de eerste helft kwam het Steen-doel even in gevaar, toen Jos van de Walle op aangeven van Ronny Ver mast in mocht schieten. Zijn schot werd echter, zij het met moeite, door Theo de Bodt gekeerd Na de rust een zelfde spelbeeld Steen de betere ploeg, maar de gebocen kansen konden niet worden benut en de HW-spelers bleven het probleem maar steeds verleggen in plaats van zelf een oplossing te zoeken. Het middenveld van Steen bleef de wedstrijd beheersen. Levien Dieleman vond de zege van Steen erg verdiend. „Steen wa s ge woon de betere ploeg: vooral het mid denveld beheersten zij dc wedstrijd volkomen. Maar Peter Mangnus mag zo'n kans beslist niet laten liggen. Dan is het gelijk en krijg je een heel ander wedstrijdvcrloop. Een gelijk spel had den wij overigens niet verdiend", oor deelde hij na afloop. MIDDELBURG - Dosko en RCS zijn de toch wel verrassende lijstaanvoerders van de derde klas. RCS is de meest op vallende, met drie wedstrijden in 1-0. Zeeland Sport lijkt het erg moeilijk te gaan krijgen. Uitslagen: Sportclub Gastel - RCS 0-1: Jong Ambon - BSC 2-0, Dosko - DIOZ 4-0: HW - Steen 0-1Goes - Zeeland Sport 2-0; Halste ren - Axel 0-1. Dosko 3 3 0 0 6 1-0 RCS 3 3 0 0 6 3-0 Goes 3 2 0 1 4 6-1 Halsteren 3 2 0 1 4 6-3 Axel 3 2 0 1 4 3-2 Steen 3 2 0 1 4 3-2 Jong Ambon 3 1113 3-2 HW 3 1 0 2 2 5-3 .DIOZ 3 1 0 2 2 2-9 Gastel 3 0 12 11-3 BSC 3 0 0 3 0 1-8 Zeeland Sport 3 0 0 3 0 1-8 SC Gastel-RCS De wedstrijd kende een sensationeel slot. Zeven minuten voor tijd sDrongen MIDDELBURG - Alleen Vogelwaarde heeft nog steeds de maximale winst in de vierde klas H. De Zeeuws Vlaamse leiders wonnen uit met 1-0 van Zeel- andia. Patrijzen blijft hopeloos alleen onderaan na drie wedstrijden. Uitslagen: Patrijzen - Ria 2-3: Zeelandla - Vogelwaarde 0-1. Clinge - Breskens 2-1: Koewacht - Biervliet 1-1: Hoofdplaat - Aar denburg afgelast; Hontenlsse - Sluiskil 2-2 Vogelwaarde 3 3 0 0 6 7-1 Biervliet 3 2 1 0 5 5-'1 Breskens 3 2 0 1 4 7-2 Sluiskil 3 1 2 0 4 5-3 Ria W 3 2 0 1 4 7-5 Clinge 3 2 0 1 4 7-7 Aaidenburg 2 110 3 1-0 Zeelandla J 1 0 2 2 3- 5 Hontenlsse 3 0 12 12-4 Koewacht 3 0 12 11-4 Hoofdplaat 2 0 0 2 0 0-8 Patrijzen 3 0 0 3 0 5-10 ZEELANDIA - VOGELWAARDE - Een doelpunt na tien minuten al van Eddy van de Veeken is voldoende gebleken voor de Vogelwaardeoverwinning: 0-1. In het veld wogen de ploegen goed te gen elkaar op. Bram Gilde trof de Vo gelwaarde-lat en zeker Jan Vervoonr was ln grootse vorm. Een gelijkspel was zeker verdiend geweest. PATRIJZEN - RIA - Goed voetbal, dat zeker, maar het zit Patrijzen nog niet mee Albert de Jonge maakte er na 25 minuten 1-0 van. Maar een minuut later knalde Frank Lammens een vrije trap in: 1-1. Egbert Audenaerd zorgde na rust voor 1-2 maar een aanvallend Pa trijzen kwam verdiend via een kopbal van Albert dc Jonge op 2-2. Dat leek de eindstand, totdat een tweetal minuten voor tijd Jack Wille nog fortuinlijk de stand op 2-3 bracht CLINGE - BRESKENS - De thuisclub mag bepaald niet mopperen. Breskens was in het veld zelfs beter. Na 23 minu ten nam Clinge door Albert Emeleer de leiding (1-0). maar toen al werd Bres kens steeds terker. Zeker na rust had Clinge niet veel te vertellen. Piet de Kooning maakte gelijk (1-1), maar drie minuten voor tijd was de net ingevallen A-junior Boudewijn van Cranenbroek de gelukkigste man van het veld. toen hij bij een uitval het winnende doelpunt scoorde op aangeven van Guillaume Drumont: 2-1 HONTENISSE - SLUISKIL - Een fel duel. goed voethal, veel kansen en een terechte puntendeling. Johnny Maas. een jeugdige spits, zorgde al na vijf mi nuten voor 1-0 en er leek geen vuiltje aan de lucht, toen nog voor rust Luc Thuij Jan van Joole helemaal vrij speelde: 2-0 Twee minuten na rust zorgde Leo Koch weer voor spanning (2-1) en na een kwartier was de stand door Eddy van der Hooft weer gelijk: 2-2 KOEWACHT - BIERVLIET - Een ge- lijkopgaande wedstrijd Beide ploegen speelden voorzichtig, maar toch aan vallend voetbal. Koewacht nam voor rust via Tonnie Buijs een 1-0 voor sprong en de verdiende gelijke stand kwam na de rust tot stand via Raymond Ingels: 1-1. Hans Blind en de Gastel-doelman Rijsdijk hoog op en sloegen met de hoofden tegen elkaar. Rijsdijk liep een hoofdwond op en moest per brancard van het veld worden gedragen en Hans Blind is na de wedstrijd ook nog naar het ziekenhuis geweest voor alle ze kerheid, al constateerde gewaar schuwde arts geen hersenschudding. Daarmee was de koek nog niet op. In de laatste minutt mocht Gastel nog een strafschop nemen. Johan Dijkhuizen stopte zijn derde strafschop in dit prille seizoen en liet Cees Havermans c.s. met lege handen achter. Dijkhuizen had toch een groot aandeel in de Souburgse zege. want mede dankzij de goalie bleef de in de 15e minuut verkregen 0-1 voor sprong (doelpunt van John Lehman na een actie van Piet de Nooijer) op het scorebord. De wedstrijd was van goed gehalte met verschrikkelijk veel span ning en zeker na rust en steeds groter wordende Gastel-druk. Halsteren-Axel De Brabanders hebben een betere ploeg. Halsteren speelde goed voetbal, kreeg veel meer kansen, maar een grandioze Rob Wieland aan het hoofd van een koele verdediging stond geen enkele treffer toe. Axel speelde het spelletje slim. Halsteren mocht heel ver komen, maar vanaf de 16-meter zat het potdicht Twintig minuten na rust viel de beslissing Een van de bekende Axelse uitvallen, razendsnel uitge voerd, bracht Dicky de Pooter alleen voor doel. Hij werd gehaakt en Wim de Koeijer verzilverde de strafschop: 0-1. Jong Ambon-BSC Een uitstekende wedstrijd van een voortdurend aanvallend Jong Ambon. De Middelburgers hadden al vroeg een grote voorsprong op kunnen bouwen, maar Ron Telussa, Bert Pentury, Frank Tuankotta en in feite nog een hele reeks Ambon-spelers verprutsten vele kansen. Daarom bleef het span nend tot een kwartier voor tijd. Ron Telussa bracht toen Bert Pentury in stelling: 1-0. Toen kwam er meer ruimte en in de 41e minuut maakte John Tuankotta er op aangeven van Sohilait 2-0 van. Een uiterst verdiende zege. die mede dank zij de BSC-doelman Senden beperkt bleef tot 2-0. VLISSINGEN - Na de 1-0-nederlaag te gen het Brabantse Alliance mag Vlis singen voorzichtig de balans op gaan maken van de competitiestart. De équipe van trainer Dick van Westen behaalde tot nu toe in drie wedstrijden twee punten (1-0-zege op Internos) en wist drie maal tot scoren te komen. Met de matige vertoning tegen Al liance in het achterhoofd, biedt dit magere resultaat weinig perspectief voor de rest van het seizoen. De duidelijk teleurgestelde Dick van Westen verklaarde na afloop van het treffen tegen Alliance „Wat jammer Dit was een wedstrijd waar wij op z'n minsteen gelijkspel uit hadden kunnen slepen. Nu maken we één verdedl- gingsfout en dan maak je dit weer mee" Die verdedigingsfout. in de 38e minuut van de tweede helft, resulteerde in het enige doelpunt van de Brabanders. De voortdurend gevaarlijke Alliance-spits Leo Wesel (ex-RBC en geselecteerd voor het Nederlands amateurelftal) brak op links door en passte haarscherp naar de opgekomen Rinl de Bruin (ex- Rood Wit) De Bruin, volledig vrijgela ten, wist Vlissingen-doelman Hans de Roover met een eenvoudige schuiver te passeren: 0-1 Zowel Vlissingen als Alliance hadden aandeel in de futloze eerste helft. Vlis singen, met Rinus van Reemst op de bank <hy kwam in de tweede helft ln het veld voor de falende Gilles van de Ra- felaari. leverde niet genoeg stootkracht om Alliance onder druk te zetten Ook van de kant van de ploeg uit Roosen daal kwam ln de eerste helft nauwelijks meer dan enkele afstandschoten, waarmee Hans de Roover nauwelijks problemen had, Kansen Aan inzet ontbrak het de Vlissingen- voorhoede in de eerste helft zeker niet. De Vlrssingse ploeg wist zich echter te weinig kansen te scheppen om werke lijk gevaarlijk te worden. De enige doelrijpe kans ontstond na twintig minuten, toen een pass van Gilles van dc Rafelaar Johnny Livramento be reikte en deze direct inschoot, maar zijn inzet rakelings over zag gaan. De fensief stak het bij Vlissingen in die eerste helft goed in elkaar. Eugene Fagg speelde zelfverzekerd en voor- stopper Ab Kats wist de bewegelijke Leo Wesel goed in te tomen. Voor de ongeveer 500 toeschouwers was de vertoning echter ronduit teleurstel lend Vlissingen speelde risicoloos en dat maakte de wedstrijd er niet span nender op. Dick van Westen: Alliance heeft een paar gevaarlijke jongens in de spits lopen en daarom was het de be doeling dat we-juist in de eerste helft die spitsen in de gatenhielden De tweede helft werd wat levendiger omdat aan beide zijden kansen ont- stonden.die in de eerste helft waren uit gebleven Zo moest Hans de Roover al na vijf minuten gestrekt naar de hoek om een schot van Rini de Bruin te ke ren. Twee minuten later hield Eugene Fagg Leo Wesel af binnen de 16 me ter-lijn. maar scheidsrechter Maas zag hierin niet meer dan een indirecte vrije trap, die werd gekeerd door het Vlis- singse verdedigingsblok Na achttien minuten in de tweede helft kreeg Vlis singen de beste kans van de wedstrijd om op voorsprong te komen Eugene Fagg nam op links een corner en de hoog opspringende René Moens kopte hard ln. maar de bal kwam op het been van een Alliance-verdediger terecht. Zonde „Die kopbal van Moens was gewoon conde. Op zo'n moment kom je dat kleine beetje mazzel wat je moet heb ben tekort", oordeelde Dick van Wes ten. Met de kans van Moens bleek Vlis singen het laatste kruit verschoten te hebben.Van Westen: „We kwamen aanvallend tekort". Na de eerste treffer kreeg de Roosen- daalse ploeg zelfs nog een Ideale gele genheid om op 2-0 te komen. De van RBC overgekomen Frans van Etten trok van rechts scherp voor De inlo pende Leo Wesel zag echter kans om de bal op twee meter voor het doel naast te schieten. Van Westen loonde zich niet erg onder de indruk van de Brabantse ploeg: „Het is zeker geen wonderploeg, maar ze zijn wel erg gevaarlijk. Ik zou ze ze ker geen favoriet voor de titel willen noemen. De onderlinge verschillen in de tweede klas zijn erg klein". MIDDELBURG - De krachtsverhou dingen in de tweede klas lijken ook dit seizoen weer weinig uiteen te lopen. Alleen Madese Boys en VOAB zijn nog ongeslagen, maar gezien de doelcijfcrs van de ploegen, zit ook daarin niet bij voorbaat de kampioen. Het kan span nend worden! De uitslagen Terneuzen - Internos 4-1. Vlis singen - Alliance 0.!. Rood Wit - NOAD 1-2. Veeree Boys - Madese Boys t-3. Ci'izona - Middelburg 2-2. Zierikzee - VOAB 1-1. Madese Boys 3 2 1 0 5 5-2 RoodWit 3 2 0 1 4 7-3 VOAB 3 1 2 0 4 3-2 Terneuzen 3 2 0 1 4 7-6 Alliance 3 2 0 1 4 3-3 Middelburg 3 1113 3-3 Cluzona 3 1113 3-4 Veeree Boys 3 1 0 2 2 3-4 Vlissingen 3 1 0 2 2 3-4 Zierikzee 3 0 2 1 2 2-3 NOAD 3 1 0 2 2 2-4 Internos 3 0 12 12-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 11