Jongeman stal brommers voor gebruik onderdelen Conrector Goese Lyceum Polderman viert jubileum in besloten kring 3 Veronica! Komst eerste hartspecialist naar de provincie Zeeland Internationaal festival dans en volksmuziek in Vlissingen B. en w. van Valkenisse wijzen begroting ambulancevervoer af POLITIERECHTER MIDDELBURG OP 21 EN 22 SEPTEMBER VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1979 PZC/ provincie MIDDELBURG - De jongens hadden maar voor één merk bromfiets belangstelling: Zündapp. Maar ze waakten er wel voor, die voorkeur niet om te zetten in een reclamespot: een belangrijk deel van de onderdelen lieten ze liefdeloos in de Vlissingse watergang verdwijnen. Eind maart van dit jaar maakte de politie een abrupt einde aan hun op één merk gerichte belangstelling voor bromfietsen. de eis (een boete van 400) terug tot een boete van honderd gulden Geld speelde eveneens een rol in de ac- De 19-jarige A K. werd gepakt als de jongen, die zowel in zijn woonplaats Middelburg als in Vlissingen met Zün dapps aan de haal was gegaan, de even eens 19-jarige H. S. kreeg met de politie te maken omdat hij geholpen zou heb ben met het demonteren en de 50-jarige L, H. kreeg moeilijkheden, omdat hij onderdelen van Zündapps had opge kocht. Voor de politierechter werd don derdagmorgen niet geheel duidelijk, hoe groot het aandeel van S. en H. in de affaire was geweest. De jongeman K. wilde niet om de tenlastelegging heen. hij had drie (in werkelijkheid waren het er meer geweest) bromfietsen van het begeerde merk gestolen, onder meer bij een bioscoop en bij een sporthal. In de daarna volgende procedures werden de sporen van de diefstal zorgvuldig uit gewist De brommers, sommige meteen nieuwwaarde van meer dan drieduizend gulden, werden gesloopt, onderdelen werden met andere Zün dapps verwisseld en het overblijvende frame in een andere kleur gespoten. Wat aan onbruikbare restanten over bleef verdween in de Vlissingse water gang, met welk karwei jongeman S. zich zou hebben belast De laatste jongeman wilde zijn rol in het geheel voor politierechter mr. J. Kolkman nadrukkelijk beperken. ,Jk heb niet geholpen bij het slopen, ik heb die jongen alleen een baco en een ringsleutel aangereikt", welke visie ge heel afweek van wat hij eerder aan de politie had toegegeven. Lenen JL wilde wel toegeven dat hij eenmaal vijftig gulden had betaald voor een par tijtje onderdelen om andere Zündapps nieuw leven in te blazen. „Maar ik ben speciaal naar z'n moeder gegaan om te vragen of het in orde was. ik koop nooit van jongens". En daarmee zou hij de jongeman K. nog een plezier hebben gedaan: ,3ij het grof vuil had ik het zaakje nog laten liggen. Het ging alleen om een voorvork. Het motorblok en het frame zijn regelrecht het oud ijzer ingegaan". En zich nader richtend tot de politierechter: „Ik denk datu er wat te zwaar overdenkt. Ik vind het de grootste flauwekul die er be staat Zegt u maar wat ik moet betalen, dan ben ik weg". In dat opzicht kwam de grootste klap neer op het hoofd van de jongeman K., In wiens schuurtje een arsenaal onder delen was gevonden en nu aan drie mensen schade zal moeten vergoeden met, bedragen van 637, 1349 en/ 190. Officier van justitie mr. Nijmeijer toon de zich in zijn requisitoir verbaasd over zoveel bromfietsdiefstallen op zo'n jeugdige leeftijd, maar wilde met die leeftijd wel rekening houden in de hoogte van zijn eis. Voor K. beperkte hij die tot een boete van zeshonderd gul den en twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met twee jaar proeftijd, de rol van S. wilde hij bestraft zien met een boete van vierhonderd gulden en één week voorwaardelijke gevangenis- Straf met twee j aar proeftijd en tegen H. eiste hij voor schuldheling een boete van 400 en 200 omdat hij als han delaar geen register van de aankopen van de bromfietsonderdelen had bijge houden De laatste bestreed dit gistermorgen: Jk ben helemaal geen handelaar, ik sta ook niet ingeschreven bij de Kamer van Koophandel". De politierechter, die vond, dat men toch maar 'lelijk op het dievenpad' was geweest, veroordeelde K. tot een boete van 400 en twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd. S. werd voor zijn aandeel in hetslopen een boete van/ 200 opgelegd en H. zal eveneens tweehonderd gulden boete moeten betalen. Hij werd veroor deeld tot een boete van 400, waarvan echter ƒ200 voorwaardelijk met één jaar proeftijd en een eveneens voor waardelijke boete van 75 voor het niet bijhouden van het register. Een genoeglijk spelletje biljart in een Goese verlofruimte was op 3 april ont aard in een bloedig treffen, waarbij sprake was van een volstrekt oneigen lijk gebruik van de biljartkeu. De Goesenaar W. P. had toen zijn keu in 'Ier stukken geslagen op het hoofd van rijn plaatsgenoot P. H.. die daardoor wnstig aan het hoofd werd verwond, w. had gistermorgen een getuige mee gebracht om te verklaren, dat hij in noodweer had gehandeld. Aanleiding was een transactie rond een antiek horloge, waarbij geen betaling was ge volgd. Zelf liep W in zijn actie een ge scheurde enkelband op. Gezien alle achtergronden bracht de politierechter iAdvertentie Panties voor jou en sokken voor pa! Kwaliteit dat kun je zien en goedkoper bovendien. Veronica volgt mode op de voet.-~^jT Want. - tie van de 22-jarlge Goesenaar J. S die op 16 maart in woede een ruit intrapte van de deur van de Middenstandsbank in zijn woonplaats. De jongeman wilde daar aankloppen om een autofinancie ring rond te krijgen, maar vond in fi guurlijke zin de deur gesloten Achtergrond was een misverstand over de financiële armslag van de jongeman, die gisteren zei ,3e vertelden dat ik' nog 1100 rood stond en dat was niet waar". De officier van justitie wilde er rekening mee houden dat de jongeman de schade 189) intussen had vergoed en eiste 400, waarvan 200 voorwaar delijk. De politierechter bracht dit nog iets terug en bepaalde de boete op 300, waarvan 150 voorwaardelijk, Voor mishandeling van zijn plaatsge noot D. van 't W. werd gisteren de Vlis- singer J. M. veroordeeld tot een boete van 250; een andere Vlissinger, A. van den E., werd voor diefstal van een spi j- kerkist en traptreden uit de keet van een aannemer conform de eis veroor deeld tot een boete van vierhonderd gulden. (Slot van pagina 1) hulzen in Middelburg en Vlissingen is er - zo blijkt uit toelichtingen van de in ternisten H. Kettner en B. Uyterlinde - blijdschap over de komst van de car dioloog. „Wij staan er uitermate posi tief tegenover. We hebben zelf al jaren lang de komst van een cardioloog wen selijk geacht, maar ze waren aanvan: kelljk erg schaars. En voor een cardio loog is het ook niet gemakkelijk om in een bepaald gebied cardiologie op te zetten," aldus de heer Kettner Cardioloog Zimmerman is ongeveer 12 jaar werkzaam bij de rijksuniversiteit in Utrecht, waarvan de laatste 8 jaar als lector met de leeropdracht: experimen tele cardiologie en klinische fysiologie van de circulatie. Hij is tevens hoofd van het gelijknamige research-labora- torlum. Zijn voornaamste reden om de universiteitswereld vaarwel te zeggen: „Hel Is zo dat het research-werk in Utrecht tot grote bloei is gekomen. Ik heb een vrij lange periode research- werk gedaan en ik wil me met erg veel genoegen weer tot de patiënten gaan wenden. Het gevaar van langdurig on- derzoek-werk doen, is wel dat je los komt te staan van de patiënten en dan wordt je teveel technicus. Ik wil weer gewoon dokter zijn." Hartrevalidatie Hoewel de heer Zimmerman voorlopig de enige hartspecialist in Zeeland zal zijn, wordt algemeen verwacht dat het aantal cardiologen in de provincie in de komende jaren zal toenemen. Zo wil het bestuur van het streekziekenhuis De Bevelanden in Goes ook toestem ming vragen voor het mogen aantrek ken van een cardioloog, met name vanwege de komst van een Zeeuws centrum voor hartrevalidatie naar Goes. Dr. Zimmerman is van dat, voornemen op de hoogte, „Ik sta daar zeer positief tegenover. Hartrevalidatie vereist de aanwezigheid van een cardioloog; hij heeft in een centrum bijna een dagtaak De zal erg blij zijn als dat allemaal goed van de grond kan komen," betoogt de heer Zimmerman De nieuwe Zeeuwse specialist bena drukt dat het overigens de laatste jaren op Walcheren niet volledig heeft ont broken aan cardiologische activiteiten. „Er is op intensieve wijze intemistische cardiologie bedreven. Het is niet zo dat er echt jarenlang een Lambarene heeft bestaan Maar de invasieve en de no- ninYasieve diagnostiek ontbrak. De 'gewone internist kan dat er ook met naast zijn eigen specialisme bijdoen en het ontbreken ervan werd als een na deel gevoeld. Bovendien is de druk toe genomen: het aantal patiënten is groter geworden. Verder zijn de therapeuti sche mogelijkheden voor behandeling de laatste jaren veel meer toegenomen Ik heb dan ook het vermoeden dat we eerder over het hoofd zullen worden gelopen door patiënten, dan an dersom." De heer Zimmerman maakt duidelijk dat het specialisme cardiolo gie zich in de laatste twee decennia vooral in technische zin sterk heeft ontwikkeld. „Een moderne kliniek zonder uitgebreide cardiologische faci liteiten is vrijwel ondenkbaar. Juist door de technische ontwikkelingen is het op gang brengen van een cardiolo gische afdeling op een plaats waar die voorheen niet aanwezig was, een niet geringe financiële en menselijke in spanning," stelt hij. In dit verband is het naar de overtuiging van de heer Zimmerman noodzakelijk dat er zo spoedig mogelijk één nieuw Walchers ziekenhuis tot stand komt. „Zolang de ze samenvoeging nog niet plaats heeft gevonden, zal in beide ziekenhuizen moeten worden begonnen. Het zal daarbij onontkoombaar zijn om tot verdelingen te komen, waarbij beide ziekenhuizen op zich beschouwd 'In compleet' zijn. maar waarbij dan ge tracht wordt om beide ziekenhuizen ge zamenlijk beschouwd 'compleet' te maken, zodat toch een complete diagnostiek en therapie mogelijk is," aldus dr. Zimmerman. „Het moet met de grootste nadruk worden gezegd dat deze situatie een ongewentste situatie is. Het zal een ieder duidelijk zijn dat voor buitenstaanders, zowel als inge wijden. ai snel de indruk zal bestaan dat het ene ziekenhuis 'beter' is ingericht dan het andere iln ieder geval anders is ingericht. Een conclusie dat men dan ook beter in het ene dan het andere huis kan worden opgenomen is dan snel ge trokken. Daarbij zal het imago van de geneeskunde snel schade worden ge daan." De nieuwe cardioloog vindt het dan ook een logische zaak dat er, vóór dat het streekziekenhuis Walcheren is verwezenlijkt, een gedeeltelijk inves teringsverdubbeling zal worden toege staan. De heer Zimmerman vertelt dat er vooral in de beginfase sprake zal zijn van een nieuwe samenwerking met be staande cardiologische centra. Hij denkt wat dat betreft aan een goede relatie met Utrecht en Rotterdam. De cardioloog ziet het als een vanzelf sprekende zaak dat hij samenwerkt met de Zeeuwse specialisten: „Een cardioloog is bij uitstek een teammens. Ik zal samenwerking zo veel mogelijk stimuleren." Naast de hartspecialist, zullen er voor de afde ling cardiologie tussen de 6 en 10 extra medewerkers nodig zijn. Het volksdanstheater Vranje' zal een optreden verzorgen itjdens het volksmuziek- en dansfestival te Vlissingen VLISSINGEN - De werkgroep VSC van de stichting Culturele Ge meenschap Vlissingen houdt vrij dag 21 en zaterdgdag 22 september het 'Eerste Zeeuwse Volksmuziek- en Dansfestival' in de MTS aan de Marconiweg te Vlissingen. De in Vlissingen Samenwerkende Cul turele instellingen (VSC) hebben voor dit festival een twaalftal mu ziek- en dansgroepen bijeenge bracht uit verschillende landen. Het programma begint vrijdag om acht uur 's avonds met een optre den van de groep 'Mariton' uit Goes, zaterdag start men 's mid dags om half twee met de 'Fanfare St. Juttemis' uit Middelburg. Hoewel op beide dagen van het fes tival de spits wordt afgebeten door uit Nederland afkomstige groepen, is er ruime aandacht voor volks muziek uit andere delen van Euro pa. Vrijdagavond treedt de groep Battlefield uit Schotland op. Deze groep bestaat onder andere uit twee leden van de in 1978 opgehe ven greogroep The Battlefield Band' en brengt een repertoire van traditionele Schotse muziek. De tweede dag van het festival wordt geopend door 'Fanfare St. Juttemis. Hierna volgt een optre den van de Johnny Coppen Band', Johnny Coppen was een van de op richters van de band Decameron' en brengt met deze. sinds 1977 be staande groep, een wat modernere vorm van folk-muziek. De Engelse volksmuziek wordt vertegenwoor digd door Richard Cox-Smith en Richard Digance. Deze musici slui ten het middagprogramma af. na een optreden van het Vlissingse volksdanstheater 'Vranje'. Na de pauze, waarin een tweede optreden van de 'Fanfare St. Juttemis', volgt de groep 'Wannes Raps'. Het reper toire van de groep bestaat uit liede ren en dansen die voornamelijk af komstig zijn uit de Zuidelijke Ne derlanden. Met het hierna volgend optreden van de groep 'Muzsikés' uit Hongarije hopen de organisato ren van het festival af te rekenen met de misvatting als zou Hon gaarse volksmuziek uitsluitend be staan uit zigeunermuziek. 'Muz- sikas brengt de traditionele Hon gaarse boerenmuziek, daarnaast worden enige oude dansen getoond door twee dansers die de groep tij dens buitenlandse tournees verge- ZPlIen Hierna resten nog twee optredens, een van het duo Alfred en Kristien den Ouden, die Vlaamse volks muziek ten gehore brengen en een optreden van het Ierse duo Andy Irvine en Donal Lunny Stromingen De organisatoren van het festival willen tijdens het festival zoveel mogelijk verschillende stromin gen binnen de volksmuziek aan bod laten komen. Een dergelijke opzet biedt volgens hen tevens de ^mogelijkheid groepen uit de om geving voor een groter publiek te laten optreden. Verder heeft men met dc invoering van het onder deel dans een nieuw aspect binnen het festivalgebeuren ten tonele willen voeren. Voor diegenen onder het publiek die graag wat actiever met de mu ziek bezig zijn bestaat de mogelijk heid om in de pauzes tussen de ver schillende onderdelen van het pro gramma zelf muziek te maken. Voor dit doel staat in de hal van de MTS een podium opgesteld waar van men vrijelijk gebruik kan ma ken. BEZWAREN PROCEDURE EN FINANCIËLE GEVOLGEN KOUDEKERKE - Het college van bur gemeester en wethouders van Val kenisse staat afwijzend tegenover de ontwerp-begroting voor 1980 van de Hnlporganisatie Ambulancevervoer Midden- en Noord-Zeeland. In de ont werp-begroting gaat men uit van de vestiging van de centrale post am bulancevervoer (cpa) bij de BB te Goes. Het dagelijks bestuur van de Hulporganisatie geeft aan deze plaats een grotere voorkeur dan aan het on derbrengen van de CPA in de regionale brandweeralarmcentrale te Vlissin gen. Volgens het college van b en w van Valkenisse is het betreffende stuk niet gebaseerd op een op democratische wijze tot stand gekomen bestuursbe sluit, omdat er aldus het college, geen melding in wordt gemaakt van de nog niet afgeronde besluitvorming binnen het algemeen bestuur. De gemeenteraad van Valkenisse ver gadert woensdag in het gemeentehuis te Koudekerke onder meer over dit on derwerp. De vergadering begint om 19.30 uur Het college wijst - naast deze formele bezwaren tegen de gevolgde procedure - ook op de zijns inziens onnodige las- Boxtelse Cantorij luistert hoogmis op in Goese kerk GOES - De Boxtelse cantorij onder lei- fling van Wil Barten verleent zondag riuzikale medewerking aan de Latijn- hoogmis in de Goese kerk van Ma- ria-ten-hemelopneming. De hoogmis wgint om 11.00 uur in de kerk, die dit 150 jaar bestaat. De cantorij brengt de Massfor five wm.es en enkele Maria-Motetten van wliliam Byrd ten gehore. De Boxtelse oantorlj bestaat uit 17 leden die een- Bemiddelde leeftijd van 25 jaar hebben. de keuze van de werken ligt het ac cent op de renaissance tyd, maar het Kootzingt ook moderne composities, "e cantonj heeft meegewerkt aan en- «eie radio-uitzendingen. Dirigent Wil k is muziekleraar en studeert Tüb 3an het conservatorium GOES - Zijn kamer bevindt zich bijna aan het eind van de gang op de eerste etage. Op de deur be scheiden het bordje: conrector. De kamer is het domein van M. Pol derman, sinds 1971 een van de twee conrectoren van het Goese Lyceum. De heer Polderman is al even bescheiden als zijn onderko men in het schoolgebouw. „Nee, we vieren het niet groots. In kleine besloten kring, met familie en col lega's. dat is voldoende. Maar er geheel aan voorbijgaan dat kan je niet. Want het is toch een hele mijlpaal, 40 jaar in het onderwijs, redelijk zeldzaam tegenwoordig eelfs, denk ik". Veertig jaar in het onderwijs. Be paald geen sinecure Vandaag, vrijdag, viert de heer Polderman dit feit. Zoals gezegd in besloten kring. En dat exact op de dag dat de conrector naar Goes kwam om rijn carrière in het onderwijs aan te vangen. Een tijdelijke loopbaan, zo leek het aanvankelijk te worden. Doordat vele onderwijskrachten bij de mobilisatie eind jaren dertig werden opgeroepen, kwam er voor Polderman tijdelijk een plaatsje vrij bij de oude Goede ULO (nu: Qa- sembrootschool). Polderman zélf was voor militaire dienst afge keurd. Doordat er vele evacué s van Walcheren naar Zuid-Beve land kwamen, en hierdoor de scholen flink groeiden, kon de toe nmalige leraar weer naar de ULO was teruggekeerd, een vaste aan stelling krijgen. Naast Frans gaf de heer Polderman ook Duits en Ne derlands. „Je ziet wel. ik ben een talenman", zegt hij wat overbodig. Polderman is 16 jaar bij de ULO ge bleven In die tijd bekwaamde hy zich verder in de Duitse taal. in die kwaliteit werd hij 24 jaar geleden ook door het Goese Lyceum aange trokken. De andere talen moest hl) laten vallen. Acht jaar geleden werd de heer Polderman door de gezamenlijke leraren, 'uiterst de mocratisch' dus. gekozen tot con rector. Ander leven Van die dag af ging hij een ander leven leiden. Begeleiding en or ganisatie gingen een hoofdbe standdeel van zijn dagtaak vor men. „Overigens niet met tegen zin", haast de conrector er aan toe te voegen, „ik heb altijd graag mo gen organiseren. Toch zou ik de lessen, het zijn er nu negen, niet willen missen. Als je voor de klas staat, houd je toch het beste con tact met de leerlingen". Contact. Een sleutelwoord in het bestaan van de heer Polderman Dageiyks loopt hij door de lange lichte gangen. Kijkend wat er zoal gebeurt in de vele lokalen, met de leer lingen, maar ook met de lera ren De leerlingen volgen vaak de tred van de rector; zelden echter met argwaan „Ze weten dat ze van mij niets te duchten hebben. Het wordt pas precair als de congièrge ze komt halen. Dan hebben ze iets in hun schild gevoerd, te laat gekomen ol een aantal uren niet de lessen ge volgd en moeten ze by my verant woording komen afleggen. Maar och. ik ben niet zo verschrikkelijk streng. Met het groeien der jaren word je milder. Ja, alleensoras, dan moet je wel wat harder optreden, als je merkt dat ze een loopje met je nemen. Over het algemeen zyn de kinderen echter tameiyk gemak kelijk, 't stempel van het platte land denk ik", zegt de heer Pol derman. De conrector beschouwt het con troleren van spijbelaars en telaat- komers niet als zyn meest dank bare taak „Tja, het hoort erby zo doet hy het af. Veel meer heeft de heer Polderman zyn hart verpand aan het begeleiden van de leerlin gen in hun keuzepakket, die in gro te mate hun richting bepaalt. De conrector acht het als één van de verworvenheden van de mam moetwet. dat de begeleiding van de scholieren veel serieuzer ter hand wordt genomen. „Je hoort zoveel negatiefs over de invoering van de mammoetwet En een vergelijking met de oude situa tie ligt natuurlijk voor de ahnd. ze ker als je al zolang in het onderwas hebt gezeten, Dc moet echter stel len dat ik beslist niet negatief sta tegenover de vernieuwingen door de mammoetwet. Zo is de begelei ding niet te vergeiyken met vroeger Vroeger oyvooroeeid lie pen de eerste-jaars leerlingen to taal verloren door de school. Ze werden absoluut niet opgevangen. Nu ligt dat heel anders. We maken de kinderen in kleine groepjes, in de vorm van een spelgebeuren, be kend met school, zodat zij zich vlugger thuis voelen. Advisering „Een ander voordeel is de persoon lijke advisering bij de richting en pakketkeuze. Ook de ouders wor den daar tegenwoordige veel beter bij betrokken. Natuurlijk komen miskleunen nog weieens voor maar door goede begeleiding van met name ook de schooldekaan loopt alles redelijk in goede ba nen", stelt de conrector. Positieve geluiden dus van de heer Poldemran. Toch komt by hem zo nu en dan de oude 'talenman' om de hoek kijken. Hy heeft zo zyn be denkingen tegen de zogenaamde verschraling van het taalon derwijs; „Ik zou het toejuichen als de vage plannen voor de invoering en verplichtstelling van de drie moderne talen worden goedge keurd Vooral de technische hoge scholen klagen over de gebrekkige talenkennis. Ook het Nederlands heeft te lyden onder de talenver schraling- Doordat de vertaling uit het onderwys is verdwenen, stoeier de leerlingen veel minder met hur moedertaal. En daar hecht ik toet veel belang aan". De schoul speelt eeu gewichtig! rol binnen het leven van de con rector. Hij kan er maar moeilijk afstand van doen. Vooral ten tijde van de roostersamenstelling is hel hoofd vaak bij het werk: „Dan heb ik thuis geen rust, en ga toch maai weer terug naar school om wat verder te puzzelen aan het rooster. Daar zit je dan in een verlaten school. Ik heb er geen hekel aan, sterker: ik vind het zelfs leuk". Leegte Conrector M. Polderman Het valt de heer Polderman dan ook niet makkelijk om over de pe riode na school te denken. Nog vier jaar en hy is 65 Wat dan? „Je denkt er wel eens aan en natuurly k heb Je je plannen, veel lezen en studeren byvoorbeeld. Daar kom ik nu met dit werk niet aan toe. Maar je kan dokteren watje wil, lk denk wel dat er een leegte zal vallen. Ondanks dat. zal lk niet schromen om, wan neer die kans zich voordoet, eerder met pensioen te gaan. met je 63ste bijvoorbeeld- By deze afweging spelen vooral sociale aspecten een rol: een plaats vry maken voor an deren tenverhoging van het onderbrengen van de CPA in de BB-kazeme te Goes. Vestiging van het verbindingscentrum van de CPA in combinatie met het Hulpcentrum by de alarmcentrale van de regionale brandweer is, aldus het college, zowel voor het ambulancever voer als voor de gemeenten financieel aanzienlijk gunstiger. Wegenstructuur In de vergadering komt verder onder meer de wegenstructuur voor Zuid- West-Walcheren aan de orde. Het col lege van b en w geeft de voorkeur aan een noordelijke rondweg om Koude kerke en een nieuwe verbinding tussen Koudekerke en Vlissingen langs de watergang. Dit is een van de drie mo gelijkheden die wordt genoemd in een nota. gemaakt door een werkgroep waarin vertegenwoordigers van de provinciale waterstaat, de provinciale planologische dienst, de ge meenten Vlissingen en Valkenisse zitting heb ben. In een van de andere mogeiykheden wordt er van uitgegaan, dat geen nieuwe wegen meer zullen worden aan gelegd, behalve de rondweg Biggeker- ke. De derde mogelijkheid biedt een zuideiyke rondweg om Koudekerke en het doortrekken van de verdeelweg Walcheren naar Vlissingen ten westen van Koudekerke. met de bedoeling de Zwaanweg zoveel mogelijk te ontslas- ten. „Een oplossing waarby een belang rijk deel van het verkeer niet meer van de Middelburgsestraat en de Duin straat of de Prinses Beatrixlaan, Vlis- slngsestraat en Gerbrandystraat ge bruik behoeft te maken, verdient naar ons oordeel aanbeveling", aldus het college. Burgemeester en wethouders menen, dat de voordelen zich manifes teren ten aanzien van de verkeersaf wikkeling. -veiligheid, -presentatie, geluidoverlast, kosten, landschappe lijk, natuurwetenschappeUjk. land bouw, planologie en de recreatie. De gemeenteraad zal zich ook buigen over het voorstel tot hetnemen van een voorbereidingsbesluit voor de be bouwde kom van Zoutelande. Het col lege heeft geen bezwaar tegen wijziging van het geldende bestemmingsplan voor de bouw van een postkantoor aan de Bosweg, tussen de Langendam en De Bellink. Het college stelt verder voor, om op de begane grond van het appartementengebouw op de hoek van de Langendam en de Ooststraat twee winkelbedrijven (de gedachten gaan uit naar een kapsalon en een bloemenzaak) te vestigen. Teneinde een spoedige realisering daarvan mogeUjk te maken is het gewenst ook dit perceel ln het voorbereidingsbesluit te betrekken, meent het college Betaalbaar zijn de mantels en japonnen tot maat 54! Modehuis Allemekinders L. Kerkstraat 14 - Goes tel. 01100-16903.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 7