VarenscentrumTerneuzen wordt sterk uitgebreid Rode Kruis Hulst gaat zilveren jubileum vieren PZC/ Zwemvierdaagse Wissenkerke VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1979 streek TWEEDE BEHEERDERSECHTPAAR IS REEDS AANGETROKKEN oplevering binnen twee weken TERNEUZEN - Het Varen seentrum Kanaalzone aan de Westkolkstraat in Terneuzen, gastvrij 'thuis' voor bin nenschippers en zeevarenden van niet minder dan 58 nationaliteiten, wordt uitgebreid. Het Terneuzense aanne mersbedrijf W. J. de Bruijn werkt mo mentcel aan een recreatieruimte, waar plaats is voor talrijke spelen, zoals bil jarten, tafeltennissen en 'flipperen'. Finales tennisclub van Kortgene KORTGENE - Op de Matecobanen aan de Galgendijk te Kortgene werden de finales enkelspel afgewerkt van de Lawn Tennis Club 'Noord-Beveland'. In de finale meisjes tot en met 13 jaar won Karin Boot van Hanneke Ritmeyer. Bij de jongens in dezelfde leeftijdsgroep won Jacco v d. Maas in 3 sets van Vin cent Wisse. In de leeftijdsgroep meiges tot en met 17 jaar won Liande van Damme in twee sets van Yvonne Moerman, terwijl bij de jongens in de zelfde leeftijdsgroep Han van Oeveren in drie sets won van Peter Wolse. De finale in het damesenkel werd beslist tussen Liande van Damme en Betsy v. d. Maas-Van Draayenhove, die in 3 sets werd gewonnen door Liande van Damme. Bij de heren-enkel-finale won Manus van Oeveren van zijn opponent Jan Moerman in 3 sets. Vice-voorzitter, de heer M. A. B. Klop reikte na afloop de prijzen uit in het clubgebouw. De nieuwbouw wordt binnen twee we ken opgeleverd. Het is de eerste uit breiding in de geschiedenis van het Zeeuws-Vlaamse varenscentrum, dat op 10 december 1970 de deuren opende. Sindsdien 'boekte' het beheerder- Puzzelrit en dansavond HOEDEKENSKERKE - De sportver eniging Hoedekenskerke houdt zater dag 8 september een puzzelrit. In deze rit zijn ook opdrachten voor kinderen verwerkt. Er wordt vanaf 18.00 uur ge start bij her 'Westerschelde' te Hoede kenskerke. Na de prijsuitreiking in her 'Westerschelde' volgt een gezellig sa menzijn met medewerking van dan- sorkest 'The Hearts' uit Hoogerheide. sechtpaar Kentin ruim 61.000 be zoekers. De activiteiten nemen dermate toe, dat er per 1 oktober een tweede beheerder sechtpaar zal worden aangesteld: de heer en mevrouw De Bruin. De heer De Bruin was vroeger binnenschipper. Op de foto: De uitbreiding van het Va renscentrum Kanaalzone aan de Vfest- kolkstraat in Terneuzen is in volle gang. Jeugddienst te Kortgene j KORTGENE - In de hervormde kerk te Kortgene wordt zondag 9 september een jeugddienst gehouden. Het thema van de dienst, die om 10.30 uur begint, is: "Voor God mag je leven'. Voorganger is de heer Jumelet. Het jongerenkoor "Nova Melodica' uit Kapelle verleent I muzikale medewerking. A. van Dongen is 25 jaar bij brandweer in Scharendijke I SCHARENDIJKE - De heer A. M. van Dongen vierde donderdagavond in De Putmcet in Scharendijke zijn 25-jarig brandweerjubileum. In deze jaren is de heer Van Dongen werkzaam geweest als chauffeur/pompbediener bij het vrijwillige brandweerkorps van de gemeente Middenschouwen. Burgemeester W. den Boer reikte de ju bilaris een oorkonde en een onder scheiding uit namens de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Nederlandse Vereniging van brand weercommandanten. In een toespraak zei de burgemeester te hopen op nog vijf jaar dispensatie voor de heer Van Don gen. Namens het brandweerkorps overhandigde brandweercommandant D. de Graaf een horloge. Collecte HOEDEKENSKERKE - De collecte ten bate van de bootvluchtelingen heeft in Hoedekenskerke 1070,96 op gebracht. Commissie sociaal- cultureel plan Goes eerste maal bijeen GOES - De Goese voorbereidings commissie sociaal-cultureel plan ver gadert maandag 10 september vanaf 19.30 uur voor de eerste maal. Deze vergadering wordt gehouden in het stadhuis te Goes. Het college van burgemeester en wet- houders van Goes heeft besloten de commissie als volgt samen te stellen: ing J. de Graag (wethouder). J. de Reus (directeur van de directie maat schappelijke ontwikkeling) als secreta ris, drs J. Th. M. M. Verhaak (chef afde ling welzijn), A. van Nes (hoofd bureau jeugd, cultuur en samenlevingsopbouw van de afdeling welzijn), en J. de Back (hoofd bureau onderwijs van de afde ling welzijn). Verder worden als nog na der aan te wijzen leden de volgende per sonen vermeld: P. van Dijk (culturele raad), mevrouw Th. M. Meeuwse-Dijk- man (werkgroep vorming en ontwikke ling van de culturele raad en de Goese vrouwenraad), mevrouw A. Pfaff (Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming te Goes), J. H. Tiessens (wijk- vereniging Goese Polder), J. van de Borgt (vakverenigin), mevrouw A. Brü- ring-Hemmelder (buurtwerk Goes zuid), en G. van Hecke (persoonlijke ti tel). Als adviseurs zijn aan de commissie verbonden: ir D. Eveleens (werkgroep vorming en ontwikkeling culturele muziekschool), P. I. Rossier (ZIKV afdeling Goes), P. C. van Belzen (muziekschool), J. Roovers (open school), T. J. Duim (stichting buurtwerk Gocs-zuid),- mevrouw R. Bartels (stichting vrijwilligerscentrale Goes), en B. Volkers (stichting Jeugd- en Jongerenwerk). Op de eerste bijeenkomst worden de verdeling van deze voorbereidings commissie in sub-commissie, het sa menstellen van werkschema's ten aan zien van de inventarisatie, de subsi dieverordening en de inspraakverorde ning behandeld. Ook kiest de commis sie een voorzitter. GELDINZAMELING VOOR MOBILOFOONS boekjes worden huisaan-huis verspreid HULST - De Hulsterse afdeling van het Rode Kruis viert zaterdag 6 oktober baar zilveren jubileum met verschei dene activiteiten, 's Morgens begint bet feest voor de kinderen met een wiistochtspel', dat van tien uur tot «wart over elf wordt gehouden in de «ern Hulst. Een stuk of tien vrijwilli gers lopen dan verkleed als bijvoor beeld de Rode Kruisoprichter Henry Dunant, Florence Nightingale, ver pleegster of dokter door de Hulsterse straten. De kinderen, die gratis aan het spel kunnen deelnemen, moeten de vermomde' Rode Kruiswerkers uit bet gewone straatverkeer pikken en ^spreken. Elke vangst wordt geho noreerd met een stempeltje, üm half twaalf mag de Hulsterse Jeugd ballonnen oplaten op de Markt. In de namiddag spitst de viering van het zil veren Jubileum zich meer toe op de vol- Van half twee tot half drie houdt de 'colonne' van het Hulsterse Rode Kruis met de Hulsterse brand weer een grootscheepse oefening op de Grote Markt. Daarna wordt tot vijf uur dé officiële receptie gehouden in de burgerzaal van het stadhuis, De avond wordt besteed aan een grote 'wie van de acht'-kwis in Den Dullaert. Kapel- lebrug, Heikant, Sint Jansteen. Clinge, Nieuw-Namen, Graauw. Hulst en de omliggende polders zijn alle met één vertegenwoordiger present, die het te gen elkaar gaan opnemen. Via theoreti sche en praktische vragen blijft er uit eindelijk één over, die zich de winnaar mag noemen. Het combo van de Kal lesaaien en de personeelsgroep MOK van het Sint Liduinaziekenhuis zorgen voor muziek en sketchjes. De feest avond is, evenals de overige activitei ten op 6 oktober, voor iedereen toegan kelijk. Actie De jubileumviering gaat samen met een geldactie van het Rode Kruis. Gif ten en ingezameld geld worden be- Timmerman Van Dalen vijfentwintig jaar bij gemeente Goes GOES - De heer E. P. van Dalen vierde donderdag zijn 25-jarig ambtsjubi leum bij de gemeente Goes. Een kwart eeuw geleden begon de jubilaris als jeugdige ongeschoolde bij de gemeen telijke dienst te werken. Momenteel is de heer Van Dalen als timmerman bij de gemeentelijke onderhoudsdienst, afdeling bouwkunde werkzaam. Lovende woorden voor de timmerman kwamen van gemeentesecretaris J. A. Hoste, directeur gemeentewerken A. M. Swenne, en de chef van het bureau on derhoud, afdeling bouwkunde, de heer M. W. Nieuwelink. De heer Hoste ging kort in op het ar beidsverleden van de heer Van Dalen en memoreerde het eerste arbeids contract, dat nog door de vader van de jubilaris ondertekend moest worden. De directeur gemeentewerken karak teriseerde de timmerman als een gede gen vakman, „mensen die ook in de huidige tijd een goede boterham kun nen verdienen De directe chef van de heer Van Dalen stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken. Hij zei dan ook te hopen, dat Van Dalen tevens zijn 40-jarig ambtsjubileum bij de gemeente zal meemaken. De heer Van Dalen kreeg verscheidene cadeau's aangeboden, waaronder een copie van het eerste arbeidscontract. Van kwart voor vijf tot zes uur volgde nog een receptie voor het gemeenteper- soneel en de naaste familie van de ju bilaris. Van deze receptie werd een druk gebruik gemaakt. Oud-militairen komen bijeen in Tholen THOLEN - Zaterdag houdt de •Vriendenkring van le en 2e eskadron pantserwagens', een afdeling van het oud-strijders legioen, een reünie in het Hof van Holland te Tholen. Aan deze bijeenkomst nemen oud-militairen deel die indertijd gelegerd waren bij deze eskadrons in Vught. De reünie be gint om 1L00 uur. Op het programma staan onder meer een rondrit over Schouwen-Duiveland, een bezoek aan Zierikzee en aan de Zeelandbrug. De deelnemers gebruiken op Schouwen-Duiveland tevens een maaltijd. Burgemeester Huber opent Goese expositie GOES Burgemeester mr F. G. A. Huber van Goesopent maandag 17 september de tentoonstelling 'Missie en zending'. Deze expositie wordt gehouden in de Maria-Magdalenakerk te Goes. De opening begint om 14.00 uur. Tentoonstelling en rommelmarkt Schore SCHORE - De jeugdwerkcommissie houdt zaterdag 8 september haar jaar lijkse bloemententoonstelling in het verenigingsgebouw aan het Kerkplein Inzendingen kan men tot vrijdagavond 20.00 uur inleveren. Op de tentoon stelling zullen snijbloemen, kamer planten, plantenbakken, steekstukjes en mozaikwerk te zien zijn. De expositie is geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van 19:30 tot 21.30 uur. Na afloop volgt de prijsuitreiking. Vanaf 14.00 uur is er voor het verenigingsgebouw een rom melmarkt ten bate van het jeugdwerk. WISSENKERKE - In het zwembad Wissenkerke zal van dinsdag 11 tot en met zaterdag 15 september voor de tweede maal een zwemvierdaagse worden gehouden. Hiermede wordt ingehaakt op het landelijk evenement. Deelnemen hieraan houdt in dat men gedurende 5 dagen 500 meter zwemt. Kinderen jonger dan 10 jaar mogen eventueel volstaan met 250 meter per dag. Men heeft echter al aan 4 dagen, ofwel respectievelijk 2000 en 1000 me ter, voldoende om in het bezit te komen van een zwemvierdaagse medaille. De afstand behoeft niet zonder onderbre king te worden gezwommen. Men mag tussentijds uitrusten, doch het water niet verlaten. Gedurende de betreffen de 5 dagen kan men in het bad terecht op dinsdag toten met vrijdagvan 18.00- 20.00 uur, zaterdag van 13.00-16.00 uur. Aan de kassa van het zwembad zijn in schrijfformulieren te verkrijgen Naast de zwemvierdaagse wordt op 8 september een sportinstuif gehouden. Commissie Voortgezet onderwijs vergadert in stadhuis Goes GOES - De commissie voor voortgezet onderwijs vergadert dinsdag over een brief van de directeur van de Zeeuwse (dag-)avondscholen-gemeenschap, waarin deze schrijft over de samen werking met de commissie voor voort gezet onderwijs. Het gaat om de vraag of de commissie voor voortgezet onderwijs al dan niet bepaalde taken moet loslaten. Ook komt een brief van het college van gs aan de orde, over het 'plan van scholen 1981-1983'. De vergadering begint om 13.30 uur in het stadhuis te Goes. Door de commissie sportieve recreatie in de gemeente Wissenkerke worden, in samenwerking met een medewerkster van de Zeeuwse Sportraad en een re- creatiezwemleider, de sportverenigin gen SV Wissenkerke. badmintonvere niging Wissenkerke. volleybalvereni ging Wiska. gymnastiekvereniging Volharding en SV Slagvast. ver schillende netspelen, hockey, balspe len, Zweeds loopspel, Vlaamse kermis en een zwemcircuit gehouden. Deze sportinstuif wordt in Wissenkerke op het oefenveld van het sportcomplex gehouden, in Kamperland pop het sportcomplex gehouden, in Kamper land op het speelveld aan de Ripstraat en in Geersdijk op het speelveld aan de Westweg. De sportmiddag duurt van 14.00 tot 16 00 uur. Tevens is de uitrei king van de medailles op zaterdagmid dag. Bijeenkomst pensionhuis te Kortgene KORTGENE - Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van het pen siontehuis 'Noord-Beveland' te Kort gene is afscheid genomen van een aan tal bestuursleden. De heer P. Coomans, die sinds 1951 lid is van het stich tingsbestuur, mevrouw H. Doeleman- Vogelaar. en de heer P. Wisse, R. J. Scheele, M. de Smit en A. Welleman traden af allen ontvingen een ge- schenenbon. Met algemene stemmen werden mevrouw E. Dingemanse-v. d. Berg, en de heren W. Huibregtse, C. J. Schippers. J. H. Uil en I. Wisse gekozen. Verder werd meegedeeld dat men er nog niet in is geslaagd een bewoners commissie te formeren. Tevens werden de jaarstukken over 1978 goedgekeurd. Verkeersmaatregelen ten gevolge van wielerkoers in Goes GOES - In verband met de Ronde van Midden-Zeeland, die zaterdag zowel voor amateurs als beroepsrenners in Goes wordt gehouden, zal het die dag tot circa 15.00 uur niet mogelijk zijn om op de Grote Markt te parkeren. Voor de volgende straten: Van Dus- seldorpstraat (gedeelte Bergweg en De Graafstraat), De Graafetraat, 's-Heer Elsdorpweg, Irenestraat en Schimmel- penninckstraat, zal tussen 10.00 uur en 18.00 uur een parkeerverbod worden ingesteld. Motorvoertuigen van de bewoners of de bezoekers aan die straten dienen dus elders te worden geparkeerd. Het rij- verkeer van - en naar de wijk Goes-oost kan gebruikmaken van een doorlaat post aan de Kamperfoeliestraat. Raad Opbouwwerk Goes over relatie SJJG en 'Goese Polder' GOES - De Goese Raad voor het op bouwwerk vergadert dinsdag over de verhouding tussen de wijkvereniging Goese Polder en de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Goes (SJJG). Het dage lijks bestuur van de raad voor het op bouwwerk stelt voor om verd,er geen bemiddelingspoging tussen de twee partijen meer te ondernemen, omdat het goede hoop heeft dat de partijen zelf tot een oplossing van de proble men kunnen komen. De problemen ontstonden doordat de Goese Polder en de SJJG activiteiten ontwikkelden die elkaar overlapten. In de vergadering van de raad voor het opbouwwerk wordt ook een subsi dieverzoek van 'Youth for Christ' be handeld. Voor de vergadering zal iemand van deze beweging een toelich ting geven op de activiteiten. Ook de werkgroep 'Hulpverlening aan jonge ren' in Goes heeft een subsidieverzoek ingediend. Het dagelijks bestuur van de raad stelt voor, om dit verzoek voor na der advies door te sturen naar de sectie maatschappelijke dienstverlening van de raad voor het opbouwwerk. In de vergadering van de raad, die vanaf 19.30 uur in het stadhuis te Goes wordt gehouden, worden ook mededelingen gedaan over het streekplan Midden- Zeeland en het sociaal-cultureel plan. stemd voor een communicatiesysteem van twee mobilofoons, die zeer nuttig zijn bij het werk in de 'voorste linies' bij branden en calamiteiten. Het Rode Kruis, dat momenteel de mobilofoons nog moet ontberen, heeft voor de ap paratuur ongeveer 3600 gulden nodig, een bedrag, dat men op de feestdag bij elkaar hoopt te krijgen. De viering van het zilveren jubileum wordt eind deze week uitgebreid aan de Rode Kruisleden en de overige inwo ners van de gemeente Hulst bekend gemaakt. De leden krijgen een uitge breid programmaboekje met allerlei wetenswaardigheden in de bus. Ook de nietrleden krijgen een jubileumboekje aangeboden, waarin een aanmel- dingskaart voor het lidmaatschap is vervat. De Hulsterse afdeling telt mo menteel 2213 leden. Tesamen met de bestuurs- en colon neleden, de vrijwilligsters, collectan ten en bloeddonors kan het Hulsterse Rode Kruis dan ook rekenen op 3150 'vaste vrienden', zoals in het pro grammaboekje staat vermeld. ruime parkeergelegenheid Vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 33