Hoge eisen stellen aan werk met mensen van sociale werkplaats Politie Terneuzen neemt nieuw communicatiesysteem in gebruik Raadscommissie Vlissingen wil zuivering bij Fort de Ruyter Containers verplicht voor afvoer kadavers Zeeuwsch-Vlaanderen vrijdag 7 september 1979 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN rv? PZC/ streek 6^ VOORZITTER 'STADSBEPLANTER'J. GULDEMOND: DESKUNDIGHEID MOET ER BLIJVEN GOES - „We moeten hoge eisen stellen aan deskundigheid. Er behoort sprake te zijn van echt vakmanschap, en dat moet er blijven. Deskundigheid moet blijven bestaan, al was hel alleen maar als supervisie. Ten opzichte van de so ciale werkplaatsen hebben we natuur lijk een bepaalde morele ver plichting. Toch zien we deze sociale werkvoor ziening als een bepaald soort con currentie. Misschien kan een sociale werkplaats wel in de afdeling beplan tingen worden ingeschakeld maar dan wel onder begeleiding van goede des kundigen", dit stelde de voorzitter van de Nederlandse vereniging van hoof den van de gemeentelijke beplantin gen, J. Guldemond. De heer Guldemond, zelf directeur plantsoenen van de gemeente Haarlem, antwoordde daarmee op opmerkingen van burgemeester mr F. G. A. Huber van Goes over het inschakelen van mensen van de sociale werkplaats bij de afdeling beplantingen. De heer Hu ber vertelde zelf de mening toegedaan te zijn, dat men zo veel mogelijk men sen van de sociale werkplaats bU be plantingen in zou moeten schakelen. Voor de Geose burgemeester speelde nog wel de vraag of de afdeling beplan tingen daarmee uit de voeten kan. Hij zag echter op dat gebied duidelijke mo gelijkheden. De heer Huber maakte dit kenbaar tijdens de ontvangst van de leden van de vereniging door het col lege van burgemeester en wethouders van Goes. In zijn welkomstwoord Geslaagden cursussen Bouwbedrijf Goes ontvingen diploma's GOES - Woensdagavond ontvingen de geslaagde cursisten van de kaderop leidingen Bouwbedrijf te Goes hun di ploma's in lunchcafé Stadhuis. Dit ge beurde na afloop van een diner aange boden door de regionale commissie van toezicht van de cursussen aan de geslaagde ondernemers. De heer L. Goedemondt uit Koudekerke, secreta ris van de Commissie van Toezicht, reikte de diploma's uit. De examenresultaten van de cursussen in Goes lagen ook dit jaar boven het landelijk gemiddelde. Voor de oplei dingen in het bouwbedrijf bestaat een groeiende belangstelling, gelet op de steeds stijgende leerlingenaantallen. De geslaagde leerlingen zijn: Geslaag de cursisten ondernemer grond- water en wegenbouw: C. P. Mollet Hansweert, W. Remijnse Ellewoutsdijk, H. de Vlieger Ouwerkerk, J. K. van Baaien Goes^ Geslaagde cursisten ondernemer bur gerlijke- en utiliteitsbouw: A. Bakker Middelburg, J. van Beekhuizen West- kapelle. J. Dekker Vlissingen, C. Duinhouwer Zonnemaire. M. J. J. Fran se Vlissingen. L. Geldof Koudekerke, A. J. L. A. Goossens Ovezande, H. Jobse Serooskerke, J. D. Kooman Helnkens- zand, F. L. Openeer Heinkenszand, M. Peene Meliskerke, A. A. M. R*jk Heinkenszand, A. M. F. van Steenber gen Kwadendamme, J. J. Verhage Vlis singen, Geslaagde cursisten uitvoerder bur gerlijke- en utiliteitsbouw: M. A. Bouwense 'sHeer Arendskerke. J. K. de Bruyne Middelburg, R. Dijke Ritthem, P. la Grand Hoedekenskerke. G. H. M. de Jonge Heinkenszand, J. H. de Jonge 's Heer Hendrikskinderen, J. W. Koole Kortgene, V. L. Lohman Cadzand, K. Müller Vlissingen, A. Provoost Aagte- kerke, N. G. de Reiger 's-Heer Hen drikskinderen, L. M. Schrijver 's-Gra- venpolder, W. Verstraate Middelburg. Sint-Caecilia houdt muziekfestival in 's-Heerenhoek 'S-HEERENHOEK - In verband met het dertigjarig jubileum van de mu ziekvereniging Sint Caecilia uit 's- Heerenhoek wordt zaterdag 15 sep tember in 'S-Heerenhoek een mu ziekfestival gehouden. De festiviteiten rond het jubileum beginnen om 12.30 uur met een receptie in 'De Jeugdhoeve' en worden om 19.45 uur afgesloten met een taptoe door fanfare Sint-Caecilia en drumband en het ma- jorettenpeloton 'The Show Girls'. Na de receptie maken vier korpsen via twee routes een rondgang door het dorp, van twee tot drie uur. Om drie urn- begint het muziekfestival met concer ten in de muziektent en shows op het plein bij 'De Jeugdhoeve'. Tot half vier wordt een concert gegeven door de fanfare Con Amore uit Hoedekens kerke, onder leiding van de heer Kruis Voorberg. Vervolgens geeft harmonie Scheldegalm' uit Hansweert onder lei ding van de heer Faase een show op het plein. De fanfare Prinses Juliana uit Baarland, onder leiding van de heer Kruis Voorberg geeft vanaf vier uur een concert, gevolgd door een show van drumband 'De Fazant' uit Ovezande, onder leiding van de heer Mey, om half vijf. Van vijf uur tot half zes geeft fanfare 'Euterpe' uit Heinkenszand, onder lei ding van de heer Den Toonder een con cert. Fanfare en drumband Con Affez- zione' uit Kwadendamme verzorgt de laatste show van het muziekfestival. Na de taptoe, die onder leiding staat van Ruud de Jonge, wordt van 21.00 tot 2.00 uur een bal gehouden in 'De Jeugdhoeve', met medewerking van The Old Comrades uit Hoogerheide. De muziekvereniging St. Caecillia be staat uit dertig leden, en heeft tevens een drumband van 19 leden, onder lei ding van Ruud de Jonge, met als tam- boer-maitre en hoofdmajorette me vrouw Grim-Peperzak. Het majoret» tenpeloton staat onder leiding van me vrouw C. de Jonge-Hoondert. Het is de eerste keer. dat Sint Caecilia een taptoe geeft. noemde de eerste burger van Goes tal van suggesties. Zo brak hij onder meer een lans voor het openbaar maken van sportparken Hij stelde zich voor dat het publiek de gehele dag een sport park kon betreden, in verband met de vaak uitgebreide verpozingsmogelijk heden. Ook begraafsplaatsen zou de heer Huber graag een wat opener ka rakter geven. „Het behoeven geen do denakkers te zjjn", sprak hij. Een andere zaak die hij aan de orde stelde waren de volkstuinen. Ook voor dergelijke complexen zag de heer Hu ber graag wat meer mogelijkheden. Voorzitter Guldemond vertelde dat de heer Huber genoeg stof had aangesne den voor ten minste vijf stu diebijeenkomsten van zijn vereniging. Hij noemde de opmerkingen van de Gocse burgemeester ook 'houtsnij dend'. De heer Guldemond benadrukte dat hij en zijn collega's een 'echt vak' beoefenden, iets wat het - zo bleek uit zijn woorden - ook moet blijven. Samenwerking Hij pleitte verder voor een» verregaan de samenwerking tussen de afdelingen beplantingen en de overige diensten van de gemeenten: „Die samen werking moet niet beginnen als de bouwtekening wordt uitgevoerd, maar al als de tekening nog moet wor den gemaakt. Het moet niet zo zijn dat ze ons zien als zogenaamde groene be hangers". De hoofden van de afdelingen beplan tingen hadden de gehele donderdag al Goes en omgeving bekeken. Zo waren ze 's morgens ontvangen in 'De Spinne' in de Goese Polder, verder had men een bezoek gebracht aan het stadspark in de Valckeslotbuurt, het bos in Goes- Terneuzense speeltuin viert zaterdag feest TERNEUZEN - De speeltuin Oran jekwartier aan de Mauritsstraat in Terneuzen viert zaterdag feest. De Ne derlandse Speeltuinorganisatie houdt zaterdag namelijk de nationale speel tuindag, waaraan ook Oranjekwartier deelneemt. De speeltuinpoorten staan open vanaf negen uur voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Om half elf worden balon- nen opgelaten. De gehele dag worden allerlei activiteiten gehouden, waarna een prijsuitreiking tussen vier en vijf uur de feestdag besluit. Fietser reed door na aanrijding OOSTBURG - De fietser A. R. uit Oost- burg is donderdagmorgen omstreeks half negen na een ongeluk op het fiets pad bij de watertoren in Oostburg doorgereden. Bij het ongeluk kwam een bromfietster ten val. Volgens die brom fietster, mevrouw N. K. uit Oostburg. sloeg de fietser linksaf zonder richting aan te geven. De fietser die later werd achterhaald, verklaarde dat hij z'n evenwicht had verloren door een steen en dat hij daardoor een slingerende be weging maakte. De fietser kwam er bij het ongeluk overigens het slechtst af: hij liep een verwonding aan de hand op. Inwoner Antwerpen beroofd van portefeuille TERNEUZEN - Een inwoner van Ant werpen, R. L„ is woensdagnacht in een Temeuzense bar beroofd van een por tefeuille met geld en identiteitspapie ren. De man ontdekte de vermissing toen hij na middernacht de zaak verliet. Cassetterecorder gestolen uit auto in Terneuzen TERNEUZEN - Uit de auto van H. J. E. de S. buit Terneuzen. geparkeerd aan de Arsenaalstraat, is woensdagavond een cassetterecorder gestolen. De da- dens) zijn de wagen vermoedelijk bin nengekomen door Inklimming via het dak. Raad Sas van Gent vergadert vanmorgen zeer matineus SAS VAN GENT-Het is vandaag vroeg dag voor de gemeenteraadsleden van Sas van Gent. Om half acht komt men deze vroege vrijdagmorgen reeds bij een voor een extra vergadering. Daar na gaat de raad op excursie. Aanlei ding tot de vergadering is het feit, dat b en w in beroep willen gaan tegen het alkeuren van de plannen voor de bouw van een nieuw gymnastieklokaal in Philippine. Het ministerie van onderwijs heelt la ten weten toestemming te onthouden voor het nieuwe lokaal in Philippine, dat tussen de twee bestaande scholen zou worden gebouwd. Het college van Saa van Gent vindt evenwel dat een nieuw sportlokaal wel degelijk in een behoefte voorziet. Het bestaande lo kaaltje is, naar de mening van het col lege, te veel verouderd. Het ministerie denkt daar, met Bestek '81 in het ach terhoofd, echter anders over. De raad van Sas van Gent liet tijdens de verga dering van augustus reeds weten alles te willen ondernemen om de bouw toch door te zetten. Het college stelt daarom vanmorgen voor om via een AROB- procedure bij de Raad van State in be roep te gaan tegen de negatieve beslis sing van het ministerie. Zuid. de Hollandse Hoeve en de Goese Oostwal. Vandaag (vrijdag) brengt het gezel schap een bezoek aan de afsluitings- werken van de Oosterschelde, waar het iets te horen krijgt over de inrichting van het Oosterscheldegebied. Ook brengt men een bezoek aan het gebied 'De Schelphoek' bij Wolphaartsdijk, wat volgende week door een staatsse cretaris wordt geopend. Het 'beplan tingscongres' wordt beëindigd met een bezoek aan de Goese stadskwekerij. Pastoor De Koning Stoppeldijk viert 12,5-jarig jubileum STOPPELDIJK - Pastoor F. de Koning viert zondag 9 september zijn 12,5 jarig priesterjubileum in zijn parochie Stop peldijk Na afloop van de H Mis van 10.00 uur is er voor de parochianen en belangstellenden gelegenheid de pas toor te feliciteren. Pastoor De Koning is sedert twee jaar werkzaam in Stop peldijk. JAARVERGADERING ROOIE VROUWEN VLISSINGEN VLISSINGEN - De Rooie Vrouwen van de Partij van de Arbeid in Vlissingen houden hun jaarvergadering woensdag 12 september iij 't Anker te Vlissingen. Tijdens deze bijeenkomst staan de on derwerpen arbeid en verkrachting ter discussie. In het kader van plaatselijke emancipatie-activiteiten heeft de kerngroep voor twee projecten subsidie aangevraagd: Sociale wetten en de plaats van de vrouw daarin 'en' Weer baarheidstraining in de vorm van twee korte weekeinden in 'Het van Eegen- huis' te Aardenburg. De Rooie Vrouwen van Vlissingen mogen het komende seizoen gebruik maken van 't Zwaantje te Oost-Souburg, om daar iedere twee de woensdag van de maand hun verga dering te houden. Activiteiten Aldegonde te Vlissingen VLISSINGEN - Het Katholiek Vrouwengilde houdt op donderdag 13 september een kennismakingsavond in wijkcentrum Aldegonde Tijdens de bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is er een demonstratie door een schoon heidsspecialiste. De bejaardensoos in wijkcentrum Aldegonde is op dinsdag 18 september van 14.00 tot 17.00 uur. Op woensdag 19 september houdt wijken- vereniging West-Inn in Aldegonde een cursus yoga van 17.45 tot 18.45 uur. Voetbalinstuif in Vlissingen VLISSINGEN - Op drie voetbalvelden aan de Irislaan te Vlissingen wordt vrijdagavond 14 september een voetbal instuif gehouden, met name bestemd voor recreatievoetballers. De instuif, uitgaande van de gezamenlijke Vlissingse voetbalverenigingen op ini tiatief van de VC Vlissingen, heeft tot doel in het kader van 100 jaar voetbal een zo groot mogelijk publiek kennis te laten maken met deze sport. Men ging er vanuit, dat betreffende de sportieve recreatie op het gebied van de voetbalsport nog nimnjer iets is georganiseerd in Vlissingen. De organi satie is in handen van Peter Meliefste (namens de gezamenlijke Vlissingse voetbalverenigingen) en Jan Mulder gediplomeerd recreatiesportleider). De Stichting Sportbelangen onder steunt een en ander. Bij de Vlissingse voetbalverenigingen die bij de KNVB zijn aangesloten 3pelen naar schatting zo'n 600 senioren elk weekeinde in de competitie. Het vermoeden bestaat, dat minstens een gelijk aantal voetbal liefhebbers door verschillende omstan digheden (ploegendiensten en dergelij ke) niet in staat is dit 'recreatieve com petitievoetbal' te beoefenen. Juist voor deze categorie mensen is de instuif van vrijdagavond bedoeld. Voor deelname aan de instuif kan men zich die avond tussen 18.15 en 18.30 uur aanmelden bij het clubgebouw van de VC Vlissingen aan de Irislaan. M. MEESEN SECRETARIS VAN GEMEENTE KORTGENE KORTGENE - De heer M. Meesen uit Kortgene is met ingang van 1 sep tember officieel werkzaam als ge meentesecretaris van Kortgene. De heer Meesen volgt de heer W. Goossen op die om gezondheidsredenen zijn werk moest neerleggen. De nieuwe secretaris van Kortgene be gon zijn ambtelijke loopbaan op 1 augustus 1949 bij de voormalige ge meente Cadzand Daar vertrok hij in 1957 om anbtenaar op de gemeentese cretarie van Oostburg te worden. Vanaf 1 juni 1953 kwam hij als tweede amb tenaar op de secretarie van Kortgene werken. In 1955 werd de heer Meesen, als gevolg van het vertrek van de toe nmalige gemeentesecretaris eerste ambtenaar en tevens ambtenaar van de burgerlijke stand. Later, in 1969, werd de heer Meesen comptabele en waar nemend secretaris. Dat bleef hij tot 1 september van dit jaar. De 49-jarige gemeentesecretaris is ge boren in Waterlandkerje in Zeeuwsch- Vlaanderen en volgde de HBS-A. In zijn privè-leven vervult de heer Meesen de functie van administrateur van het be jaardenoord 'Pensiontehuis Noord-Be- veland'. Verder is hij penningmeester van de kruisvereniging Noord- en Zuid- Beveland (west), lid van het algemeen bestuur van de vereniging 'Het Zeeuw se Kruis', lid van het algemeen bestuur van de Zeeuwse stichting revalidatie en 20 jaar lid van het college van notabelen van de hervormde kerk in Kortgene. Eerste bijeenkomst hobbyclub IJzendijke IJZENDIJKE - De Ijzendijkse hob byclub houdt maandag 1 oktober de eerste bijeenkomst van het win terseizoen in het jeugdgebouw te IJzendijke. De club werd begin dit Jaar opgericht. Op het programma staan onder meer schilderen, volkssierkunst, poppen maken, weven, macramë. dompeltech niek en het werken met gips. De hob byclub, die zonder subsidie draait, zit momenteel dringend verlegen om ge bruikte hamers, beitels en scharen. Het komende winterseizoen wil de hob byclub een tentoonstelling houden, waaraan ook niet-leden kunnen deel nemen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Bejaardenreis Zuiddorpe ZUIDDORPE - De bond van bejaarden en gepensioneerden, afdeling Zuiddor pe, maakt dinsdag 18 september een reis naar het safaripark Beekse Bergen. De eerste deelnemers worden om 7.50 uur opgehaald. De reis eindigt om streeks 21 uur. BUREA U OOK NA VERBOUWING NOG TE KLEIN UITBREIDING VANSERVICE AAN PUBLIEK TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen heeft deze week een gloednieuwe meidtafel in gebruik ge nomen. Via de meldtafel worden alle politie-activiteiten in de gemeente be geleid. De politie beschikt nu over een optimaal zend- en ontvangsysteem; de ingebruikname vergde bijna een jaar van voorbereiding. Het wagenpark van het politiekorps is nu volledig uit gerust met mobilofoons, terwijl de agenten op de buitenposten via por tofoons in contact staan met het hoofdbureau aan de Temeuzense Ro- scgracht. Korpschef C. O. Hindriks over de ver vanging van de oude meidtafel, die in '68 werd geplaatst: „Destijds voldeed die tafel ongetwijfeld aan de eisen, maar na verloop van tijd bleken er toch steeds meer bezwaren te kleven aan het oude systeem, vooral ook omdat de ta fel slechts over één bedieningsplaats beschikte. Er was bovendien te weinig ruimte om nieuwe apparatuur in te bouwen". Met de nieuwe meidtafel, die in de laatste week van juli werd geplaatst en de afgelopen weken werd 'gevuld' met apparatuur, kan het publiek dat con tact opneemt met de politie vlotter worden geholpen. Bovendien is de mo gelijkheid aanwezig om in pieksituaties verschillende agenten aan de tafel te laten werken, zodat ook in die gevallen een snelle afhandeling mogelijk is. Tot voor kort fungeerde het politiebu- Verenigingsgebouw 'Warande' Sint-Jansteen krijgt grotere keuken SËNT^JANSTEEN - De stichting Wa rande té Sint^Jansteen wil in haar ver enigingsgebouw, dat op het moment verbouwd wordt, een zodanig ruime keuken inbouwen dat in de toekomst in het gebouw maaltijden kunnen worden geserveerd. Dit plan zalWarande geen geld kosten, aangezien de kosten voor het aanleggen van een dergelijke keu ken binnen de voor dit jaar geraamde subsidies en exploitatiekosten vallen. Het is de bedoeling dat in de nieuwe keuken in bepaalde gevallen ook de plaatselijke horeca kan worden inge schakeld. ZAAMSLAG - Zeeuws-Vlaamse vee houders, die kadavers zwaarder dan 25 kg aanbieden, kunnen dat voortaan al leen nog doen in een kleine container, de zogeheten 'ton van Son'. Dode die ren, lichter dan 25 kg, moeten naar de centrale destructieplaatsen in de di verse gemeenten worden gebracht. Tot deze regeling heeft het dagelijks bestuur van de Vleeskeuringsdienst Zeeuwsch-Vlaanderen donderdag be sloten, nadat het destructiebedrijf uit het Brabantse Son, dat in het gebied kadavers ophaalt, weigerde om vanaf 1 september nog langer dieren mee te nemen, die in plastic waren verpakt. Volgens de firma, die de kadavers tot veevoer verwerkt, gaf de aanwezigheid van plasticresten klachten bij afnemers en zorgden ze voor defecten aan de ma chines. Het bedrijf besloot dan ook, vanaf.l september 'verpakte' kadavers te laten liggen. Dat gaf grote vervuiling rond de destructiehuisjes, zoals afgelo pen dinsdag bleek in Aardenburg, waar de gemeenteraad klaagde over de aan wezigheid van dode dieren. De Vleeskeuringsdienst zal de bedrij ven per brief vragen, om zwaardere ka davers in de toekomst mee te geven in de ton van Son', een klein soort contai ner, die kan worden besteld bij het des tructiebedrijf en dat in Noord-Brabant al volop wordt gebruikt. Zolang die 'tonnen' nog niet zijn gearriveerd, wor den dode dieren normaal opgehaald, al mogen ze onder geen beding meer in plastic worden verpakt Kadavers, lichter dan 25 kg, moeten naar de destructiehuisjes worden ge bracht. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten zullen hun verordening op dit punt aanpas sen. MAXIMAAL TWEE PROCENT DUURDER DAN HET EERSTE PLAN vlissingen - De Vlissingse raadscom missie voor de ruimtelijke ordening reageerde donderdagavond in het stadhuis in grote lijnen instemmend op het verzoek van het Waterschap Walcheren, de rioolwaterzuivering sinstallatie te laten bouwen op het ter rein waar aanvankelijk de nieuwe veerhaven zou worden aangelegd. De commissie had evenwel overwegende bezwaren tegen de voorgestelde hoog te van de tanks (15 meter). Deze zouden aldus de commissieleden, niet hoger dan 9 a 10 meter mogen zijn. Voor het Waterschap Walcheren betekent de nieuwe plaats een kostenverhoging van een half tot een miljoen gulden (1 a 2 procent van de totale kosten). Op verzoek van de commissieleden J. Kodde iRPCU) en A. Hoefkens iCDA) wordt bekeken of het terrein van de zuiveringsinstallatie moet worden be grensd met een dijkije). Hierop zou menen de beiden heren, bomen en an dere groenbeplanting kunnen worden geplaatst om de installatie enigszins aan het oog te onttrekken. Het ligt in ieder geval in de bedoeling van het wa terschap het terrein, dat in de hoek ligt die wordt gevormd door de Fort de Ruyterweg en de Zuiderzeesluiswater- gang, rondom te beplanten. Ir. K. Diekema, hoofd van de technologische dienst van de waterschappen in Zee land, en ir. H, Visser van het Water schap Walcheren gaven tijdens de ver gadering een toelichting op het plan voor de zuiveringsinstallatie op deze plaats De heer Visser zei onder meer, uai het waterschap in de noord-weste lijke hoek van het terrein nog een per ceel grond wil kopen om dat voorlopig voor groenvoorziening te bestemmen, „Dit perceel zou in de toekomst even tueel voor slibberging kunnen dienen aldus de heer Visser De heer Visser zei verder, dat de bouw van de installatie bij Fort De Ruyter ongeveer 1 miljoen gulden duurder zou zijn dan de bouw van een installatie dichtbij Ritthem. Dit zou, aldus Visser, vooral het gevolg zijn van buisleidingen die met enige De nieuwe meldtafel in het Temeuzense politiebureau. Hengelwedstrijden te Biervliet BIERVLIET - De visclub 'Oude Haven' te Biervliet hield voor haar junior- en seniorleden onderlinge hengelwed strijden in de brandvijver te Biervliet. 's-Avonds volgde de prijsuitreiking in clublokaal 'Willem Beukelszn.' te Biervliet. Uitslag junioren- 1 Edwin Naeye, 2 Fieneke Puyenbroek. 3 Jan-Kees Hamellnk, 4 Jürgen Naeye. Uitslag senioren: 1 mevr. Puyenbroek-de Paauw, 2 Theo Duysserinck. 3 Edmond Duysserinck, 4 R. F. Dhondt, 5 Piet Puyenbroek. De laatste onderlinge viswedstrijd van dit seizoen wordt gehouden op zondag 7 oktober in de brandvijver te Biervliet, aanvangjunio- ren: 10.00 uur, aanvang senioren: 14.00 uur. HOOGTE TERUGBRENGEN VAN 15 TOT 10 METER honderden meters zouden moeten wor den verlengd. In het vorige plan, de in stallatie ten noorden van de Spuiboezem, zou een zeewerende dijk moeten worden aangelegd rond de in stallatie. Dit is nu niet nodig waardoor volgens de heer Visser ongeveer 350.000 gulden wordt bespaard. Het verlagen van de tanks zou het nieuwe plan in aanleg en exploitatie iets duurder ma ken. Kamp Commissielid W. Wisse (pvda-ppr) had bedenkingen tegen de afstand van de zuiveringsinstallatie tot het nieuwe woonwagenkamp. Dit gezien de richt lijnen van het ministerie van volks gezondheid en milieuhygiëne, die voor veel kleinere installaties een afstand van ten minste 250 meter met woonwij ken aangeven. Volgens de heer Visser bedraagt die afstand 350 tot 400 meter, volgens de commissie-voorzitter, bur gemeester drs Th. J. Westerhout in leder geval 250 tot 300 meter en daarom naar zijn mening verantwoord. De heer Wisse meende, dat het waterschap er toch goed aan zou hebben gedaan eerst te overleggen met het ministerie. reau in Terneuzen als hulpcentrum voor heel Zeeuwschviaanderen. Na het operationeel worden van de alarm- Gevonden GOES - In de maand augustus 1979 werden bij het politiebureau Goes de volgende gevonden voorwerpen aange geven: sleutels; portemonnee's; schoolschrif ten; kinderfietsje; bankbiljetten; hondje; zwarte kat; 2 brillen; 2 bank biljetten; zilveren armbandje; brilleko ker met ball ponint; zwarete fiets; he renhorloge; zwart poedeltje; 3 mu- ziekcassette's; 2 portefeuilles; bruine handschoen; hondje; luchtbedpomp; vrachtautoband; lapjeskat; bastaard hond; vest; armbanden; halskettinkje; blauw/rood jack; jerrycan; zilveren ring; gouden hangertje; regenbroek; grijze poes; 2 machinebeitels; zoneeb- ril; dameshorloge; zonnebril; 4 messen uit landbouwmachine. Bij het Posthuis te Wolphaartsdijk werden in dezelfde periode een driede lig dekzeil en autosleutels aangegeven. Bijeenkomst hervormde mannenvereniging Tholen THOLEN - De hervormde mannenver eniging op gereformeerde grondslag houdt op donderdag 27 september een vergadering in het verenigingsgebouw 'De Wingerd' te Tholen. Ds G. H. van Kooten, hervormd predikant te Delft, zal dan spreken over: De kerk in de eindtijd en eindstrijd. De avond begint om 19 30 uur. Seizoenslniting zwembad Kapelle KAPELLE - Het zwembad te Kapelle wordt vandaag, vrijdag, weer gesloten. Dit open. onverwarmde buitenbad trok dit seizoen 18.000 bezoekers, hetgeen ruim 3000 minder is dan het vorige zo merseizoen. Met ingang van 17 sep tember wordt het instructiebad te We- meldlnge weer geopend. Concert Kruiningen verschoven naar 15 september TERNEUZEN - Het kerkconcert in de hervormde kerk in Kruiningen, dat door het organisende comité ter kbe- vordering van de kerkmuziek was gep land voor zaterdag 8 september, zal geen doorgang vinden. Het concert is verschoven naar zaterdag 15 sep tember. Aanvang 20.00 uur. Kinderfiimcircuit SJC in West-Zeeuwsch-Vlaande ren OOSTBURG - Het kinderfilmcircuit van de Streek Jeugd Centrale (SJC) vertoont de komende week de film 'Zes beren en een Clown'. De film draait in de volgende plaatsen: Retranchement (10 september), openbare school, aanvang 18 uur; Sluis (11 september), hervormd jeugdge bouw, aanvang 18 uur; Aardenburg (12 september), Dorpshuis, aanvang 13.30 uur; Eede (12 september), rooms ka tholieke school, aanvang 16.00 uur; Nieuwvliet, openbare school (13 sep tember), aanvang 16.15 uur; Zuidzande, hervormd jeugdgebouw (13 september) aanvang 18.30 uur; Groede, clubhuis (14 september), aanvang 16 uur; Cad zand, Oude openbare school (15 sep tember), aanvang 14 uur; IJzendijke, jeugdgebouw <16 september), aanvang 14 uur; Oostburg, hervormd jeugdge bouw (17 september), aanvang 16 uur; Schoondljke, hervormd jeugdgebouw (17 september), aanvang 18.30 uur; Wa terlandkerkje. Dorpshuis (18 sep tember), aanvang 18 uur; Hoofdplaat, rooms katholieke school (19 sep tember). aanvang 14 uur en Breskens, De Uitkomst (19 september), aanvang 18.30 uur. De film is toegankelijk voor kinderen vanaf zes jaar. Auto-rally Sas van Gent SAS VAN GENT - De personeelsver eniging van de CSM - suikerfabriek te Sas van Gent - hield haar traditionele autorally voor leden en huisgenoten. Het parkoers lag in Sas van Gent en omstreken. In de bedrijfskantine werd het rappygezelschap verwelkomd en onthaald op een Chinese maaltijd. Tij dens deze gezellige feestavond werden tevens de prijzen uitgereikt. De uitslag Is: 1 C. Collie met 365 punten, 2 C. Donze 398; 3 L. Noens 422; 4 A. Lends 472; 5 R. Frederik 501. De poedelprijs was voor A. Vogel (984 pun ten) De heer G. Collie ontving de bekende wisseltrofee. centrale voor brandweer en ambulai# (vorige week) en de invoering van eej dag- en nachtdienst bij de meldkanz der rijkspolitie in Middelburg is das.-: weer verandering gekomen. Hindrfc „We richten ons nu weer helemaal j,' Terneuzen zelf. Dat betekent dat k alarmnummer 94444 weer alleen ing bruik is voor de gemeente Temeuze We beschikken overigens over een c recte verbinding met de brandwed larmcentrale. De mensen zullen at. tenslotte best nog weieens vergissf.' Maar het moet duidelijk zijn dat 944^ alleen geldt voor politiezaken". Accommodatie Het Temeuzense politiekorps (60 mai beschikt sinds kort niet alleen overw' nieuw en aangepast zend- en ontvutj systeem, ook de accommodatie isu> gepast. Een fietsenstalling werd re bouwd en daarin zijn nu drie kantoor tjes ondergebracht. Bovendien stan de tien politiewagens nu geparkewi op een afgesloten ruimte achter ht bureau. Het politiebureau van Terneuzen f overigens nog steeds te klein; het korp. dient het nodige improvisatietaler aan de dag te leggen om admin»! stratieve en andere zaken uit te voert in een bureau dat volgens de nonnt flink zou moeten worden ultgeöret Voorlopig is de kans dat die uitbreidln er ook werkelijk komt echter uitas klem en dat heeft dan weer alles ten» ken met de krappe beurs van de rijb overheid. Kortgene viert Nationale Spelende KORTGENE - In het kader van te jaar van het kind wordt in Kortgtt ook deelgenomen aan de Nationi) Spelendag, op zaterdag 8 septembw Om half elf worden ballonnen opge ten in de tuin van het Pensiontehuis* Kortgene. 's Middags om half twee na gen de spelen aan op het terrein vanc- speeltuin. Bij slecht weer wordt» spellenmiddag gehouden in het doip huis 'De Pompweie' te Kortgene. Jeugddienst te Wemeldinge WEMELDINGE - De Vrij Evangelisch Gemeente te Wemeldinge houdt zc: dag 9 september een jeugddienst. D)& ze dienst, die om 10.00 uur begint, zak heer A. de Leeuwerik uit Roosendsi voorgaan. Hij zal spreken over: "Wet kind worden'. Het zangtrio 'Blind Ve trouwen' uit-Goes verleend muzüoi medewerking. Werkgroep bepleit nucleaire meetwagei in het oosten van Zeeuwsch-Vlaandeiï HULST - De werkgroep 'Kernenerp Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen' vindtdt er in Zeeuwsch-Vlaanderen zo spoedt mogelijk een meetwagen voor rad» actieve straling moet worden g&' tioneerd.Momenteel is er maar k 'meetauto' in Zeeland, die is gestat? neerd in Goes. Als er in de kerncentrr van Doel iets misgaat en er komt s» ling vrij, moet de wagen eerst via' veerdienst worden overgebracht Goes naar de plaats des onheilsk vindt de werkgroep een 'bezopen' vu omdat bij ongevallen met de ker centrale in Doel natuurlijk grote bar geboden is bij het vaststellen van* gevaar. Dit standpunt Is ingenomen doorif tien leden van de werkgroep, die d« derdagavond in Clinge vergaderde- De werkgroep, die er overigens ft- cieel niet slecht voorstaat door en opbrengsten uit de verkoop d stickers, badges en ander 'anü-fcj nenergle'-materlaal, gaat blnneiiM een brief schrijven aan de gemeö® Hulst. Daarin wordt, behalve voort? stralingsmeetwagen in Zeeuws Vlaanderen, ook gepleit voor ent kleine aanvullingen op het bestaak rampenplan. De werkgroep wil bove dien weten, hoe het zit met de speor instructies voor doktoren in het geit- als Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ïj een nucleaire calamiteit wordt ger' fronteerd. Ook signaleert de groep,d- een 'potentieel rampengebied' Hulst in de toekomst niet meer de schikking zal hebben over een ziet huis voor opvang van slachtoffers^ raad van de gemeente Hontenw wordt door de werkgroep in de natit1, toekomst benaderd om een principe standpunt in te nemen over kemet gie. De raad van Hulst verklaarde ff eerder al princlpieël tegen deze giebron.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 30