In top van Zeeuws district veel kanshebbers aan vertrek Favorietsnrol debutant Nieuwland MIDDELBURGSE SINAR EEN SUPERSNELLE NIEUWKOMER „RECREANTEN IN BADMINTON ZIJN MEESTAL MELKKOETJES" PZC/sport SPANNENDE RACE OM PROMOTIE NAAR LANDELIJKE BADMINTON In korte tijd naar eerste klasse Voorzitter recreatiecommissie Piet Davidse: VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1979 20 Competüieleider Cees Bommeljé: 'Piramide vol'. 'Marathon heeft een goede kans op de titel', meent Tobi Lammers. OOSTBURG - Met 64 teams gaat het komend weekeinde het badmintonseizoen in het distriet Zeeland van start. Daarnaast zijn er nog zes teams die landelijk meemeedraaien. Door het aantal van 64 is de competitiepiramide precies vol. Die piramide houdt in, dat er één eerste klas is, twee tweede klassen en vijf derde klassen. Elke klasse bestaat uit acht teams. Enkele teams, zoals bijvoorbeeld twee van Terneuzen, moesten geweigerd worden, omdat het bouwwerk van competitieleider Cees Bommeljé uit Arnemuiden vol was. In de eerste klas wordt er weer gestre den om promotie naar het landelijk badminton. Wie de race wint. is nog moeilijk te voorspellen. Al lijkt Mara thon een goede kans te hebben. Astroiden Voorzitter BVert van de Linde van de Astroiden hoopt er op, dat zijn pas ge promoveerde team zich handhaaft in de eerste klas. Van de Linde vormt samen m et Frans Snoek, Karin Hofland (overgekomen van Wings) en Ully Du- den (overgekomen van Sinar) dateerste Astrolden-team. Met name van de twee nieuwe dames wordt verwacht dat zij tich wel de nodi ge puntjes zullen halen. Jong Ambon materiaal dat Marathon in de strijd brengt, best wel eens uit kan komen. Ook DOK zag na het op het randje behalen' van de prmotie twee vaste spelers ver trekken naar Marathon. Dat waren Cees Bommeljé en de sterke Marleen Willeboordse. Volgens penningmeester L Suvaal is dat zeker een verzwakking voor de ploeg. Nu zullen Jan Min- derhoud, Dave Louws, Jeannet Sala en Tonnie Klopmeyer het moeten redden. „Ze krijgen het zwaar," voorspelt de heer Suvaal. Pluump]e Voorzitter R. Schenk van Pluumpje 1 zit er maar mee. „Het is gewoon een noodlot, dat goede Zeeuwse spelers vertrekken, omdat ze elders gaan stu deren." Hij doelt op Hans de Haas, de speler die vorig jaar Pluumpjes eerste team mede bemande, maar nu door studie niet mee kan doen. Edward Seen moet (door rugklachten) spelen in het eerste maar vergeten. Seen kampte ook vorig jaar al vaak met rugplrblemen. Een lichtpunt voor Pluumpje is de komst van Ad Proos, die vorig jaar bij Avanti nog landelijk badminton speel de. De lange Proos moet het samen met Loek Hogenboom, INEKE Speckesn en Herma Kok gaan maken.Afwachtenis de boodschap, maar ik denk dat we er wel in blijven." aldus een voorzichtige voorzitter Sinar Sinar 1 zag Ully Duden vertrekken. Maar bij de club rekent men er op dat Marcus Hoff, Peter Ma.corps, Ciska van de Linde en Elly Ruimschotel de eer van de hoofdstedelingen goed verdedi gen. Met misschien weer een kam pioenschap. Sjuttui Sjuttul 1 zag Jean Pierre van de Becke vertrekken naar Marathon. Een vertrek waarover tot op districtsniveau is ge- discussiëerd. Nu de partijen met elkaar gepraat hebben en het nieuwe seizoen bijna aangebroken is, wordt het tijd om deze affaire te vergeten. Freddy Ver sprille vult de opengevallen plaats in. Het jeugdige team bestaat verder uit Anita Ekkebus, Judith Schelinski en Bert Wille. Wellicht (nog) geen kam pioensteam maar zeker niet bestemd voor de rode lantaarn. Terneuzen 3 Els Kónig, Marian van de Vijver, Siegfried van de Sluys Veer, Ab Del- zenne en Gerard Tichelman vormen samen voldoende kwaliteit voor de eerste klas. Handhaven lijkt dan ook zonder meer mogelijk. Met een aantal van 10 jeugdteams ziet de toekomst er voor Terneuzen overigens toch niet zo slecht uit. Penningmeester T. Tanihatu van Jong Ambon weet nog niet helemaal precies hoe het eerste team er uit gaat zien. Hij verwacht dat er gekozen wordt uit Ria Telussa. Hannie Kruger, Nel Kakerissa. Dick Hasim, Marin Ttiheru en Duncan Kruger. Enekele spelers bij Jong Am- bon. die vorig jaar in het erste speelden, zijn dit jaar niet in staat om mee te doen. Studie is daar onder meer oor zaak van. „We zijn wel iets zwakker dan vorig jaar." is de mening Van penningmeester Tanihatu. Marathon 2 De leiding van Marathon heeft lang ge puzzeld over de opstelling van de teams. In Marathon 2 wordt verwacht dat Tobi Lammers en Jean Pierre van de Bekke (overgekomen van de Sjuttul) samen met de jeugdige dames Tanja Tienpond en Peggy Vitalls de competi tie in zullen gaan. „Als dat zo gebeurt, dan geef ik ons een grote kans om kam pioen te worden," is de verwachting van voorzitter-trainer-speler Tobi Lam mers. En wie de ontwikkelingen in het Zeeuwse badminton heeft gevolgd, weet dat deze voorspelling, gezien het Sjaak Potter (links) en Jan Boone mikken ongeticijfeld met het debuterende Nteuivland-Roskam op de titel in de derde klas NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - De badmintonclub Nieuw land-Roskam uit Nieuw- en Sint-Joosland doet dit jaar voor het eerst mee aan de bad- mintoncompetitie in het district Zee land. De club probeert voorlopig met één team. „Maar", zo weet secretaris Jan Boone te vertellen, „volgend jaar w orden dat er vast drie gezien de reac ties vanuit de club". Die club begon in 1973. Als gezel ligheidsvereniging in het dorp. Er bleek een fikse belangstelling te be staan voor de sport met de shuttle. Angst was er om mee te gaan doen in competitieverband. „Er werd gedacht dat het de sfeer in ons clubje niet ten goede zou komen", aldus'Jan Boone. Toch gaat men het nu eens proberen. Het werd ook tijd voor een vereniging die in .enkele jaren een ledenbestand van 80 wist op te bouWen Geheel vol gens de reglementen begint Nieuwland- Rokam (de club staat onder deze naam geregistreerd bij de bond) ondenn de- competitie. die als een piramide is op-> gebouwd- „We willen graag kampioen «vuiucti. maar ik wil ons team voorlopig in een underdogpositie geplaatst zien", zegt Jan Boone Een uitspraak met te genspraak „In elk geval gaan we er wel hard tegen aan", doet hij er nog een schepje boven op. Die underdogpositie kan Jan Boone overigens wel vergeten, nadat hij met teamgenoot en voorzitter Sjaak Potter onlangs in Zierikzee een eerste prijs in het herendubbel wegsleepte. Maar het goedlachse vrolijke duo houdt ervan om ontspannen bezit te zijn. Een pilsje drinken is dan wel niet zo goed voor de conditie, maar het duo Boonepotter meent dat het wel de polsbeweging (belangrijk bij het badminton) ten goe de komt. Ondanks alle luchthartige opmerkin gen zal het vijfmansteam (Jan Boone. Sjaak Potter. Rinus Schroevers, Han nie van Moolenbroek en Corrie Crucq) er alles aan doen om zo vlug mogelijk een stapje hoger te komen in de pirami de. Om in de lagere klasse plaats te ma ken voor andere teams, waaronder die van de badmintonclub Nieuwland- Roskam MIDDELBURG - Sinar '75 uit Middelburg is de snelle nieuwko mer in de eerste klas van de dis trictscompetitie badminton in Zeeland. In de kortst mogelijke tijd stoomde de Middelburgse ploeg door van de laagste derde klas naar de hoogste eerste klas. Aan de basis van dat succes stond voor een groot gedeelte zeker Cis- ka Duden, die sinds september vo rig jaar door het leven gaat als Ciska van de Linde-Duden. Ondanks het feit dat zus Ully Du den vertrok naar Astroiden, meent Ciska van de Linde, dat haar ploeg niet verzwakt is. In Elly Ruim schotel ziet zij een goede vervang ster. Marcus Hoff jr en Peter Mal corps maken het Sinar viertal compleet. Voor Ciska van de Linde gaf het eerste jaar bij Sinar qua spelvreug de zeker geen aanleiding om 'hoi' te roepen. De op dat moment (volgens de Nederlandse badmintonbond normen) A2-speelster moest derde klas district gaan spelen. „Noch voor mij, noch voor mijn tegen standsters was er veel aan", herin nert zij zich. Zij maakte destijds echter bewust de keuze: Avanti verlaten en Sinar opzoeken. „Cta op het landelijke niveau bij Avanti mee te kunnen, moest ik hard trai nen. Samen met mijn werk en het huishouden gaf dat problemen" aldus Ciska van de Linde, die de tijd die ze vrij kreeg, doordat voo: haar de zware trainingsarbeid ver viel, onmiddellijk opvulde door se- cretarisse te worden van het dis trict Zeeland van de badminton- bond. „In mijn enkelspel ben in inmiddels vrij veel achteruitgegaan. Daarom doe ik nu toch weer twee keer in de week conditie-training samen me! Catharina Christiaansen en Roos Outermans". Volgens Ciska van de Linde is het bij Sinar allemaal wat snel gegaan met de 'toevallig' op gerichte badmintonafdeling. „We moeten nu maar een paar jaar inde eerste klas blijven. Onmiddellijk I doorstromen naar de eerste klas lijkt me niet wenselijk voor het team. Degradatie? Nee, In de mid denmoot of misschien toch boven aldus Ciska van de Linde. Cisk<u)an de Linde: „ln de middenmoot, of misschien toch bovenaan" MIDDELBURG - „Soms krijg je de in druk dat de recreanten binnen een ver enigingeen soort melkkoetje zijn". Dat is de mening van Piet Davidse, voorzit ter van de districts recreatie commis sie van het district Zeeland van de badmintonbond. En als het aan David se ligt, dan proberen de recreanten om tot op zekere hoogte van dit donor schap af te komen. „Je moet je dan wel realiseren dat je iets voor de recrean ten moet organiseren. Zelf doen zij het in hét algemeen niet", heeft hij ervaren in zijn functie binnen het district. Dat er binnen de districten een persoon is die de belangen van de recreanten Anderhalf jaar geleden ongeveer gaf men van bondszijde het startschot om binnen de bond wat meer voor de rec reanten te doen. Het Is nu eenmaal zo. dat bij de badmintonbond een zeer groot percentage van de leden de sport alleen maar recreatief beoefent. Alle districten hebben nu een districts- recreatieman en de bond heeft Wim Bleijenberg bereid gevonden om als bonds recreatie man op te treden Mo menteel is er een budget van 20.000,- beschikbaar voor activiteiten in de re creatieve sfeer. Belangstelling Piet Davidse behartigt binnen het Zeeuwse district de belangen van de recreanten, behartigt, is een vrij nieuw verschijnsel. Zeer regelmatig laat Davidse binnen het Zeeuwse district merken dat de re creatie commissie er is. Dat doet hij via een bulletin waarin mededelingen en soms ook praktische wenken voor de recreanten staan. „Ik probeer de be langstelling te wekken. En ik heb de indruk dat dat redelijk lukt", meent Piet Davidse, in het dagelijks leven ad judant bij de koninklijke luchtmacht. Hoe de recreanten aan te pakken, wat ze graag willen enzovoort, dat alles is nog een wat braakliggend terrein. Piet Davidse is er de man niet naar om dan maar eerst eens de kat uit de boom te kijken bij andere districten. „Ik probeer gewoon. Dan zie ik wel of iets aanslaat. Bij andere districten zie ik vaak een meer afwachtende houding", zegt hij er van. Hij meent op dit moment een zeke re mate van nieuwsgierigheid te be speuren voor de activiteiten die de re creatiecommissie op touw zet. In het districtsbestuur vindt hij een grote ma te van begrip bij de overige bestuurders die allen meer op de competitiebad mintonners zijn gericht. Wat Davidse in de naaste toekomst wil bereiken is. dat er meer recreanten be trokken worden bij de diverse toer- nooitjes die er gehouden worden. In ja nuari wil hij een brochure laten ver schijnen waarin veel praktisch infor matiemateriaal voor de clubs staat. Zoals voorbeeld brieven aan gemeen tebesturen en dergelijke: het nut van een sportkeuring, ook voor recreanten: hoe je een clubblad kunt maken zovoort. Davidse laat zich voorlopig nog niet uil het veld slaan. „Als iets niet direct aa» slaat, dan ga ik toch gewoon door. Di- komt misschien wel door mijn beroep', aldus de luchtmacht-onderofficier. In elk geval heeft hij het wel voor el kaar dat cr een beker beschikbaar Is voor recreantentoernooien. In s«P tember houdt Pluumpje in Goes toi toernooi. In november organiserd LW in Vlissingen en Lewedorp «J teamtoernooi voor de recreanten. Ei» december is er ook in Nieuwdorp nol de mogelijkheid voor de recreantd om eens tegen sportgenoten van and<" re clubs uit te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 20