'HASSINK IS ONSYMPATHIEK EN DE ROOY ZEER ARROGANT' NEDERLANDERS OPACHTERSTAND Zeeuws atletiekteam tegen Olse Merksem AfscheidsduelVan Hanegem Dick Jeras verrast met winst tegen ereklasser Toppers vooraf Terneuzen vreest duel met Vlissingen Zierikzee voor het eerst echt compleet PZC/ sport Rini Wagtmans reageert op felle kritiek 39,95 FEENSTRA'S SCHOENHUIS IVIC IS NIET BESCHIKBAAR Dynamo Moskou ronde verder VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1979 19 ETTEN-LEUR - „Dan krijg ik toch nog gelijk". Rini Wagtmans blikt terug op de resultaten van de pas afgesloten wereldkampioenschappen wielrennen op weg en baan. Nederland staat met zes gouden, twee zilveren en drie bronzen medailles fier op de eerste plaats van de ranglijst. „Ik heb altijd gezegd dat Nederland de sterkste wielernatie is. Dat blijkt nu toch overduidelijk", aldus Wagtmans, die er gemakshalve aan voorbij gaat dat de Oranje-amateurs op de Olympische nummers zijn afgegaan. De goede prestaties van de overige Nederlandse deelnemers zijn echter niet het uitgangspunt van het gesprek met bondscoach Rini Wagtmans. De felle kritiek die met name door Jacques van Meer, Theo de Rooy, Ben van Erp en Arie Hassink de laatste weken in de richting van Rini Wagtmans werd geslingerd, vormt de aanleiding voor een babbel met de bondscoach van de Oranje-ama teurs. De resultaten vielen voor de wegploeg opnieuw tegen, al is Wagtmans het daar niet mee eens. De ploegentijdrtjders werden teleurstellend zesde vorig jaar in West-Duitsland lag de gouden me daille op Nederland te wachten) en Ad- rie van de Poel was met zijn dertigste plaats de beste Nederlander in de indi viduele wegwedstrijd. Ronduit teleur stellend dus en de kritiek op de persoon Wagtmans was dan ook niet van de lucht. Op zijn kantoor in Etten-Leur. waar Rini Wagtmans de functie van sales-manager bij Borsumy vervult, blijkt dat de felle aantijgingen bij de Willebrordse bondscoach niet in de koude kleren zijn gaan zitten. „Wanneer er successen zijn hoor je niemand, wanneer er echter tegenslag is dan barst het los. Ik vind dat niet zo belangrijk. Het komt namelijk maar uit eéD hoek die kritiek. Gazelle. Ter verduidelijking: Rini Wagtmans leell sinds enige tijd in onmin met de Gazel le-ploegleider Ben van Erp. Twee ren ners uit dg stal van deze Van Erp, Jac ques van Meer en Theo de Rooy, maak ten deel uit van de ploeg die Nederland vertegenwoordigde op het Val- kenburgse Caubergcircuit. Bemoeienissen i „De bemoeienissen van Ben van Erp gingen me de keel uithangen. Van Meer zegt dan wel dat Ik het met nodig vond dat hij met Van Erp telefoneerde, maar hij heeft er niet bij verteld op welke tijd stippen dat geschiedde. Een keer was het zelfs zó erg. dat de jongens reeds op bed lagen en Van Meer in zijn onder broekje ruim 20 minuten met meneer Van Erp aan de telefoon stond. Ik heb hem toen duidelijk gemaakt dat wan neer iets dergelijks nog een keer zou voorkomen hij zijn koffers kon pakken en mocht vertrekken. Wagtmans is het overigens op één punt eens met de kritiek. „Kijk", vertelt hij nog rustig, „de renners hebben gelijk wanneer ze zeggen niet met de coach Wagtmans overweg te kunnen. Ik ben namelijk de man die tijdens de twee op de knieën valt. Van Erp is daar ge deeltelijk schuldig aan. Want zeg nu eerlijk, wat heeft De Rooy dit jaar in vergelijking met het vorige seizoen ge presteerd. Niets toch". De tactiek van Wagtmans is voor de coureurs dus geen pretje. „Daarom kan ik me ook voorstellen dat men na twee maanden zegt: gelukkig, van die Wagtmans zijn we af. Dat wil echter niet zeggen dat ze maar wat ongenuanceer de kreten de wereld in moeten slinge ren. Wat me trouwens is opgevallen is dat iedereen zegt dat ik zoveel verstand van wielrennen heb. Ook de Gazelle clan. Wel, toevallig ben ik coach van de wielerploeg, dus het belangrijkste facet blijk ik wel degelijk te beheersen". Ook Arie Hassink kwam tot een derge lijke uitspraak. „Als wielerkenner krijgt Wagtmans van mij een tien. Als mens is hij echter tot het nulpunt ge daald". aldus meldde Hassink onlangs in een kranteinterview. Wagtmans: „Hassink moet niet zeuren. Hij doet net alsof hij zo'n gezellige jongen is. Ik kan je verzekeren dat er heel wa trenners blij waren dat hij zich vrij willig terugtrok uit de selectie. In hun handen stonden ze te wrijven. Nee, Hassink staat gewoon bekend als een lastige en.onsympathieke jongen. Van mij kan hij de boom inklimmen met zijn geklets. Ook beweert hij dat ik hem niet had opgesteld voor de Ronde van Oostenrijk. Welnu, hier is het in- schrijfformulier". (Wagtmans toont inderdaad het aanmeldingspapier voor de Ronde van Oostenrijk waarop de naam van Hassink prijkt - red.). Maar wanneer ik in overleg met de sportcommissie en vooral óp aandrin gen daarvan moet besluiten een selec tierenner uit te zenden, dan kan ik eenvoudigw eg niet anders. Hoezeer me dat ook spijt". Bepaalde opmerkingen van de Van Erp-aanhang zijn ook bij Rini Wagt mans in het verkeerde keelgat gescho ten. „Men moet niet zeggen dat er niets is gepresteerd, want het tegendeel is waar De ploeg die de 100 km ploegen tijdrit betwistte werd zesde, de achter stand op nummer 2 was zegge en schrijve 50 seconden Dat is een halve seconde per kilometer. Nog geen pe- daaltrap. Wij waren ook niet uitgegaan van een medaille. Maar voor het pu bliek is de prestatie slecht zonder ere metaal. Als wij ervan uitgaan dat alleen de medaillewinnaars maar voldoen, dan moet men volgend jaar kampioen schappen organiseren met drie deel nemers. De rest faalt immers". „Ook in de wegwedstrijd ging het niet slecht Tot enkele kilometers voor de eindstreep hadden wij in de persoon van Ad Wtjnands een kanshebber op een van de ereplaatsen. Het is net niet gelukt Maar ook de jongens met de grote mond, Van Meer en De Rooy, wa ren nergens. Voordat ze hun mond open doen moeten ze eerst maar eens bij hen zelf te rade gaan. De Rooy schijnt ook gezegd te hebben blij te zijn dat nu hij of Van Meer de wereldtitel niet bemach tigde, geen andere Nederlander kam pioen werd. Ik begrijp niet hoe hij zoiets durft te zeggen Nee. De Rooy is voor mij afgeschreven Laat hem maar snel prof worden. Dan komt hij zijn man netjes nog wel tegen Rini Wagtmans zegt overigens wel te weten wat er achter de kritiek schuil gaat. „Dat is nogal duidelijk. Ben van Erp wil gewoon op mijn stoel, die van bondscoach, plaatsnemen. Wel, hij mag het proberen Maar dan wel na de Olympische Spelen". De resultaten vielen niettemin ook voor Rini Wagtmans tegen. „Ik heb al eerder gezegd, met name de jongens die ik verwachtte waren er niet- Dat vond ik ergens wel logisch, want er waren dagen bij dat ik meer moeite had om De Rooy te kalmeren toen hij weer eens voor Van Erp kwam, dan hem te kunnen voorbereiden op de wedstrijd. Hij heeft zijn eigen graf ge graven met al die moeilijkheden. Ik zou het gezicht van Jan Zwartkruis wel eens willen zien als de spelers van PSV steeds Kees Rijvers vanuit het trainingskamp opbelden en om raad vroegen. Zwartkruis bepaalt toch de tactiek en de gang van zaken. Ik doe dat bij de amateurrenners en daarvoor heb ik Ben van Erp beslist niet nodig". Advertentiei VILLIE-MORGON - Evenals vorig jaar beheersen de wielrenners uit de Sov jet-Unie de Ronde van de Toekomst volledig. Donderdag bezetten zij zowel de eerste drie plaatsen in het etappe als in het algemeen klassement. De derde etappe werd gewonnen door Averin voor Goessainov en Morotsov. In het algemeen klassement nam Goessainov de leiding over van Morot sov en kwam Averin op de derde plaats. De Amerikaan Mount leidde de goede ontsnapping in. Hij reed eerst vijftien kilometer alleen, alvorens hij werd ach terhaald door de drie winnende Sovjets en de Italianen Clivati en Fedrigo plus nog een groepje renners van ver schillende nationaliteiten. Neder landers waren er niet bij. Ze reden zon der uitzondering in de achterhoede en verloren in deze - niet eens zo zware - bergetappe alle uitzichten op een be hoorlijke eindklassering. De uitslag van de derde etappe van de ronde van de toekomst Is: 1 Averin <Sov.) 147.5 km in 3 uur. 57 min. 28 sec. (gem. 37 268 km/u). 2 Goessainov (Sov.) z.t.. 3 Morotsov (Sov.) z.t.. 4 Plneau (Fra. op 2 min. 7 sec.. 5 Muckenhuber (Zwlz.t.. 6 Mount (V.st) z.t., 7 Clivati (Ita.) z.t, 8 Guzman (Spa.) z.t, 9 Fedrigo (Ita.) z.t. 10 Picard (Bel.) op 2 min. 24 sec De klasseringen van de Nederlanders in de vierde etappe zijn: 33 Winnen op 3 min. 39 sec.. 41 Van Peer op 4 min 6 sec, 47 Van Dongen op 5 min. 32 sec.. 49 Kuiken z.t.. 56 Nieuwdorp z.t, 115 Mertens op 28 min. 59 sec., 119 Boom op 29 min. 5 sec. Het algemeen klassement, na drie etappes 1 Goessainov (Sov) 8 uur. 26 min 16 sec., 2 Mo rotsov (Sov.) op 1 sec., 3 Averin (Sov.) op 1 min. 56 sec .4 Picard (Bel.) op2 min. 30 sec 5 Plneau (Fra.) op 2 min. 58 sec 6 Katsjerin (Sov.) op 3 min. 6 sec 7 Bogaert (BeL) op 3 min 21 sec.. 8 Fedrigo (Ita.)op3 min 24sec.,9 Clivatie (Itaop 3 min. 29 sec., 10 Nevens (Bel.) op 3 min. 37 sec. De klasseringen van de Nederlanders ln het algemeen klassement zijn: 21 Winnen op 4 min. 40 sec.. 23 Van Peer op 5 min 8 sec.. 39 Van Dongen op 6 min. 15 sec .47 Kuiken op 6 min. 30 sec.. 48 Nieuwdorp op 6 min 32 sec 108 Boom op 27 min 19sec., 112 Mertens op 39 min 3 sec Sterke leren stappers met geweldige pasvorm maten 36/40 slechts Koopcentrum Groenendijk Vlissingen HULST - Op het gemeentelijk sport park in Hulst worden morgen (zater dag) de jaarlijkse atletiekwedstrijden gehouden tussen de Zeeuwse at- letiekploeg en die van het Antwerpse Olse Merksem. Grote afwezigen bij de heren tijdens deze wedstrijd zijn Piet Vonck. Jan Eversdijk en Henk Lindner (allen finalisten tijdens de laatste Ne derlandse kampioenschappen), die meedoen aan een internationale at letiekwedstrijd (De Redband-bokaal) in Roosendaal. Toch is de organisatie er in geslaagd een vrij sterke ploeg te formeren. De heren, die vorig jaar hun meerdere moesten erkennen in de Belgen, heb ben op de 400 m met Gerard Verhulst en Kees Verkerk twee sterke ijzers in het vuur. De 800 m. waarin van Zeeuwse zijde Niek Flipse van start gaat, belooft erg spannend te worden, met mogelijk een tijd beneden de 1.53.0. De 4 x 400 m moet aan het eind van de middag het hoogtepunt worden. Bij de technische nummers liggen de krachtsverschillen niet ver uit elkaar. Piet Versluys en Sydney van Hoek. dit jaar beiden weer met atletiek begon nen. zijn geduchte aanwinsten. Bij de dames ontbreekt Nederlands sprintkampioene Els Vader op het ap pèl. want de Vlissingse neemt op het ogenblik deel aan de Universiade in Mexico. Ook afwezig is Marjan Olys- lager, die eveneens in Roosendaal start Voor Maya de Jonge en Caroline Stam zal het zodoende een zware middag worden, voor hun ligt een kleine vijf- kamp in het vooruitzicht. Wel weer aanwezig, en dit al 15jaar aan één stuk. zijn de gezusters Esther Goedhart-Schot en Janny Verkaart- Schot, die op de technische nummers zeker van zich zullen doen spreken. De wedstrijden beginnen zaterdagmiddag om half drie. VJAGTMANS maanden die de voorbereiding op de WK duurde, de mannen alles moest ontzeggen. Ik gaf geen pluimpjes. Ik moest alles verbieden. Ik stuurde ze om halftien of soms nog eerder naar bed. Ik ben namelijk iemand die zoekt naar succes of de wegen die daartoe kunnen leiden. In de strategie is geen plaats voor schouderklopjes. De ren ners moeten met beide benen op de grond blijven staan en niet naast hun schoenen gaan lopen". „Daarom vind ik het zo jammer dat Theo de Rooy. ongetwijfeld een van 's werelds sterkste amateurs, zo door Ben van Erp opgehemeld wordt. De Rooy is van een vriendelijke rustige jongen, wat hi) was toen ik hem voor het eerst ont moette, een arrogante knaap geworden die denkt dat de hele wereld voor hem AMSTERDAM - Tomislav Ivic, wiens naam regelmatig wordt genoemd als opvolger van de bij Ajax op de wip zit tende trainer Cor Brom, voorziet voor zichzelf dit seizoen geen rentree bij de Amsterdamse club. Ivic, die Ajax twee seizoenen heeft getraind, liet don derdagmiddag vanuit het Joegoslavi sche Split weten dat er op dit moment ..geen sprake is van contacten met Ajax". Ook al zou Ajax belangstelling voor mij hebben, dan nog zou ik niet kunnen komen. Tot het eind van het seizoen sta ik immers onder contract bn Hajduk 8plit". Brom zelf concentreert zich op dit mo ment op de eerstvolgende wedstrijd van Ajax. aanstaande zondag thuis te gen Haarlem. Een duel. waarin de ploeg vermoedelijk in dezelfde opstelling zal aan treden als acht dagen geleden tegen Vitesse Een vraagteken staat alleen achter de naam Piet Schrijvers, die af gelopen zaterdag in een radiopro gramma de nodige kritiek spuide aan net adres van Brom. ROTTERDAM - Hoewel de zaak nog niet met alle betrok kenen is doorgesproken, krijgt Wim van Hanegem naar alle waarschijnlijkheid een verlaat afscheidsduel aangeboden door de KNVB. Het sectiebestuur betaald voetbal is van mening dat de figuur Van Hanegem van zulke importantie is geweest voor de ontwikkeling van het Nederlands voetbal, dat De Kromme binnenkort een uitnodiging kan verwachten voor de jubileuminterland op 26 september te gen België. Jan Huijbregts namens het sectiebestuur: „We hebben Zwartkruis gevraagd of hij Van Hanegem bi) wijze van aardi ge geste nog een keer in zijn selectie wil opnemen". De bondscoach: „Van Hanegem is zo uniek geweest, dat ik mijn medewerking moeilijk kan weigeren. De zaak is momenteel ln studie. We zullen eerst contact opnemen met De Kromme zelf'. BERN - Dynamo Moskou, deelnemer uit de Sovjet Unie aan het toernooi om de Europese voetbalbeker voor be kerwinnaars. is zonder te spelen ge plaatst voor de tweede ronde. Tegen stander Vlaznia Skodra uit Albanië heeft zich namelijk teruggetrokken. De eerste Albanese deelnemer na een periode van afwezigheid van zes seizoe nen. heeft geweigerd uit te komen tegen een vereniging uit de Sovjet Unie. De UEFA vermoedt dat politieke motie ven een rol spelen bij deze weigering. Vlaznia zal een boete van 500 Zwitserse franken (ruim 600 gulden) moeten be talen voor het niet gestand doen van de inschrijvingen. Digk Jeras zorgde gisteravond in het duel met ereklasser Salto uit Apel doorn voor de enige winstpartij van Wilno. VLISSINGEN - Met een winstpartij van Dick Jeras tegen de nationale se- leetie-speler Jaap van Spanje tijdens de gisteren gespeelde vriendschappe lijke tafeltennis wedstrijd tussen Wil no uit Vlissingen en hoofd ereklasse- ploeg Salto uit Apeldoorn, onder streepten de Vlissingers op zijn minst de wil om in het komende seizoen hoge ogen te gooien in de competitie. De winst had wellicht nog groter kun nen zijn als Wilfried Dumez in de vierde partij tegen Ron van Spanje met wat meer aandacht aan de tafel was ver- schenen...Het was gewoon een rommel tje met me. Ik kon niet de nodige aan dacht opbrengen toen ik in de beslis sende fase op winst stond," was zijn commentaar. Een tegenvaller voor de Vlissingse ta feltennisclub was. dat er maar twee spelers uit Apeldoorn konden verschij nen. Rainier Jens is op militaire oefe ning en zijn vervanger moest op het laatste moment wegens ziekte verstek laten gaan. Dat leverde echter het voordeel op dat twee supersterke tafel- tennisers zich meldden: de gebroeders Jaap en Ron van Spanje. In de eerste partij moest Wilfried Du mez het opnemen tegen Jaap van Spanje. De eerste game verloor de Zeeuws-Vlaamse Vllssinger met 21-14 Trainer coach Piet Boone adviseerde Dumez toen om meer op de back-hand van Van Spanje te spelen „Dat is zijn zwakkere plek," verklaarde hij. „Als Je hem daar onder druk zet komt hij uit zijn doen." Dumez deed wat zijn oefen- meester hem adviseerde en kwam zo- waarop een voorsprong van 14 - 7. Toen kwam de Apeldoomer echter terug om via de tussenstand 15-15 met 21 -17 te De tweede partij ging tussen Dick Jeras en Ron van Spanje Het leek erop dat Jeras voor een verrassing zou gaan zor gen. Vanuit een kansloos lijkende ach terstand van 19 -10 kwam hij terug tot 20 - 19. De Apeldoomer hield zijn zenu wen het best in bedwang en maakte er na een prachtige rush 21-19 van Ervaring Het derde duel ging tussen Jaap van Spanje en het jeugdige Zeeuwse talent Wim Wegman. De eerste game werd gemakkelijk door de Apeldoomer ge- i met 21 -17. In de tweede game had Wegman wat meer greep op het spel en kwam zowaar op een voor sprong. Maar toen kwam de ervaring om de hoek kijken: Van Spanje maakte er op de valreep 21 - 18 van. Jaap van Spanje over deze wedstrijd Ik ken Wegman van het nationale jeugdteam en weet dat hij gevaarlijk kan ziin. Ik was dus op mijn hoede." Voor Wegman was het daarna snel af gelopen. In het dubbelspel verzwikte hij zijn enkel zodat verder spelen on mogelijk was. Wilfried Murez moest hem vervangen. Ook het dubbelspel werd verloren zodat de einduitslag 4 -1 in het voordeel van de Apeldoorners werd. Trainer coach Piet Boone was na afloop van de wedstrijd dan ook best tevreden over de verrichtingen van zijn pupillen. „.'Vis je als hoofdklasser van een ere klasser. die dus twee klasse hoger spe len. verliest is dat geen schande Verle den week hebben we van een lager team met 10-0 gewonnen. Door steeds tegen sterkere clubs te spelen bouw je een training op en Is dat een uitstekende voorbereiding op de competitie Alf IJsebaert: „We zijn bit) met een puntje" Eugene Fagg: „Slechte start van Temeuzen is in ons nadeel" TERNEUZEN/VLISSINGEN - Nu nog verkeert Alf IJsebaert, zoals hij het zelf uitdrukt, in mineur stemming. De zware 3-0 nederlaag op de eerste eompetitiedag tegen Rood Wit heeft de anders zo goedlachse Terneuzenaanvoerder somber gestemd. .Jk denk dat we zondag tegen Vlissingen al blij mogen zijn met één puntje", piekert hij, „zeker als ik naar de wedstrijd van afgelopen zondag kijk en dan vooral naar de manier waarop we speelden". De 33-jarige Alf IJsebaert vreest Vlissingen niet zozeer om de kracht van dit team, maar veel meer om het chronische gebrek aan klasse in de eigen gelederen. ..Als Je geen materiaal hebt. moetje roeien met de riemen die je hebt zegt hy. „als de mensen denken dat we dit jaar geen degradatiezorgen zullen heb ben. dan hebben ze het mis. Ik denk zelfs dat het dit seizoen zwaarder zal worden dan verleden jaar. Ga maar na: Veerse Boys. VOAB en Alliance zijn er bij gekomen, drie ploegen die in de top zullen spelen. Wat blijft er voor ons dan nog over?" De Temeuzen-routinier verwacht niet dat er op korte termijn veel zal veranderen. „Veranderingen voer Je niet in één week door. "meent IJsebaert, „Elke nieuwe trainer heeft tijd nodig om te wennen. Mis schien datje pas in de tweede com- petitieheift de hand van Versluis bij Temeuzen zult terug zien". Bi) Temeuzen ontbreken zondag nog Jan Kolijn. Frank Bogaert en Tonnie de Kort. drie spelers die naar aanleidng van de turbulente gebeurtenissen tijdens de meest recente Vlissingen-Temeuzen een langdurige schorsing opliepen. Vooral de afwezigheid van Jan Ko- lyn en Frank Bogaert (Usebaert: „dat zijn toch twee steunpilaren") speelt Temeuzen momenteel par ten. Of die gebeurtenissen in Vlissin gen zondag van invloed zullen zijn op de wedstrijd durft Als Usebaert te betwijfelen. „Dat lag toen zuiver en alleen aan de scheids rechter". beweert hij, „we moeten de schuld niet bij Temeuzen of bij Vlissingen zoeken. Néé, bij mij geen revanchegedachten". Woor den van gelijke strekking bezigt ook Eugène Pagg. de Vlissingen- aanvoerder, die sedert kort laatste man speelt. „Revanche?", vraagt- ie, „nou nee hoor, dat is alweer zo'n tijd geleden. Ik geloof niet dat iemand daar nu nog aan denkt. Al hoewel Temeuzen onder vindt natuurlijk nog wel de na sleep". Wat het duel zelf betreft verwacht Fagg een gefijkopgaande wed strijd. „omdat zegt hij „wij nog steeds met de voorbereiding bezig zijn. Er zijn wat jeugdspelers inge past en dat vergt nog wat tijd En vergeet niet. dat we een geheel nieuwe voorhoede hebben Het zal zondag niet gemakkelijk worden, al geef ik onmiddellijk toe. dat we door de jaren heen in Temeuzen al tijd vrij goed voor de dag gekomen zijn". Vooral het feit dat Terneuzen tegen Rood Wit met forse cijfers ten onder ging, maakt Fagg onzeker: „De denk dat dat in ons nadeel is. Temeuzen zal, zeker voor eigen publiek, extra zijn best doen, ze zullen extra geprikkeld zijn. Die nieuwe trainer van Temeuzen zal dat heus wel uitbuiten Vlissingentrainer Dick van Westen kan zondag overigens ook weer be schikken over Hans van de Rafe laar. de middenvelder die als enige Vlissinger nare herinneringen aan de laatste confrontatie met Ter neuzen bewaard heeft. Zijn schorsing behoort, na afgelopen zondag, echter definitief tot het verleden. MIDDELBURG/ZIERIKZEE - Vo rige week vrijdag, twee dagen voor de competitieaanvang barst te in Zierikzee's eerste selectie de bom. Drie uur lang discussieerden trainer Gerard Olijhoek en zijn spelers na de training over de tot dan gebrekkige voorbereiding op het nieuwe seizoen. „Ach", zegt aanvoerder Kees Verkaart (die overigens zelf niet bij het bewuste gesprek aanwezig was), „er waren wat probleemples, die op een ge geven moment gewoon uitgespro ken moesten worden. Sommige spelers namen er bijvoorbeeld aanstoot aan. dat anderen te laat op de training verschenen, maar het belangrijkste punt was wel de vakanties. De meeste spelers, waaronder ik zelf. hadden hun vakantie in de laatste vier, vijf weken voor de competitie genomen. Zodoende hebben we. op de wedstryd tegen Roda JC na. niet éénmaal volledig gespeeld. De motivatie raakte daardoor in het gedrang, niet ie dereen was er nog met z'n gedach- ten b)}, Toen vorige week maar acht van de'zestien selectiespelers op de training waren, werd het kennelijk tyd voor een gesprek." Een gesprek dat, naar Kees Ver- kaart althans zegt. heilzaam heeft gewerkt „We zijn nu weer allemaal erg gemotiveerd," zegt hij. „vooral nadat we er dinsdag nog eens met de hele groep op zijn teruggeko men Op Arnold Vercauteren na zijn we zondag voor de eerste maal compleet, we draaien weer op volle toeren. Daarom verwacht ik per soonlijk dat we zondag tegen Mid delburg twee punten zullen pak ken. In Middelburg hebben we al tijd nog vrij goed gespeeld, vorig jaar nog wonnen we er met 3-1. Waar dat aan ligt? Ik weet t niet misschien omdat Middelburg nog altijd aanspreekt Optimisme dus bij Kees Verkaart de spelbepalende middenvelder van Zierikzee, die zelf afgelopen zondag pas terugkeerde van va kantie en tegen Madese Boys met een op de reservebank plaats nam (om in de tweede helft in te vallen en uit een strafschop de gelijk maker te scoren). Middelburg-aanvoerder Kees van der Sluis houdt zich voor de wed strijd van zondag wat meer op de vlakte. Hij zegt: „Ik weet niet wat ik van het huidige Zierikzee moet denken. In de oefenwedstrijden hebben ze weinig klaargemaakt maar als ze weer compleet zijn zul- len'ze heus wel beter voor de dag komen. Ze hebben een behoorlijk goeie pioeg. Zierikzee is ook een stuk verder dan Middelburg. Wij hebben een ploeg in opbouw, veel jonge spelers. Als je nagaat dat ik met m'n 29 jaar de oudste ben Bevreesd voor Zierikzee zegt Van der Sluis niet te zijn. „We gaan zo ontspannen mogelijk voetballen. We gaan er van uit. dat Zierikzee zich aan ons aan moet passen, dat zij achter ons moeten aanhollen. Zeker omdat het onze eerste thuis wedstrijd is. Het beetje publiek dat we nog hebben, moeten we zien te behouden" Voorlopig blijft het voor Hen Ver- sluijs nog wat experimenteren waar het de opstelling aangaat. In de vacatures-Wlm Koster, Gert Booy en isedert vorig jaar) Henny Wjjs moet nog steeds definitief voorzien worden. „Een geluk ls. dat we er een paar spelers van buitenaf bij hebben gekregen", meent Van der Sluis, die verder zegt te ver wachten dat Middelburg (bij wie zondag vermoedelijk Wim Dekker en Tom Deben ontbreken) een minder zorgelijk seizoen tegemoet gaatdan vorigjaar. "Degedachteis om in de middenmoot mee te draaien en om misschien volgend seizoen de aansluiting met dc top iot stand te brengen Kees van der Sluis: W\j moeten het spel maken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 19