Van der Kroft: Stap af van dat tolerante gedoe OEFENWEDSTRIJDEN VAN ZEEUWSE VOETBALCLUBS NEDERLAAG AJAJI IN BIRMINGHAM iö] Gr,OEN LICHT VOOR SPARTA Vogts voetballer van het jaar Profselectie op weg Frankrijk UITSLAGEN ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEI MAANDAG 13 AUGUSTUS 1979 PZC /sport ZEIST - Leo van der Kroft, voorzitter van de scheidsrechtercommissie van het betaalde voetbal, had zaterdag tijdens de bijeenkomst van de arbiters in Zeist niet duidelijker kunnen zijn. „Inci denteel zijn in het afgelopen seizoen zaken gepasseerd die het daglicht niet kunnen verdragen. Klappen, trappen van en naar een tegenstander en kopstoten mogen ons niet ontgaan. Dat kan niet, dat is een afgang. Wij zijn, misschien onbewust, te tolerant geweest in gevallen waar een kaart (een gele of een rode) op zijn plaats zou zijn geweest, stap af van dat tolerante gedoel, wees consequent". de waarschuwing ter harte genomen en dan behoort hij in feite ook niet te wor den gestraft. Het is ook denkbaar dat er voor een speler die in een wedstrijd voor betrekkelijk lichte overtredingen (spelbederf) twee gele kaarten krijgt en derhalve het veld moet verlaten pas strafmaatregelen zullen volgen na de derde gele kaart binnen een jaar". Scheldsrechtersbaas Van der Kroft be klemtoonde echter nadrukkelijk dat het op de jaarlijkse scheidsrechters- bljeenkomst van het betaalde voetbal niet zijn bedoeling was een heksenjacht te ontketenen. „De commissie is van mening dat het helemaal niet zo n slecht jaar is geweest, maar dat het de plicht van de scheidsrechters is de straf toe te passen die op een overtreding staat. Wanneer wij naar Duits voetbal kijken, zien wij eigenlijk nooit dat een doorgebroken tegenstander 'rück- sichtlos' onderuit wordt gehaald Daar moeten wy ook heen, in het belang van clubs, spelers, publiek en van ons zelf De bijeenkomst van zaterdag stond niet in het teken van de instructie. De hartekreet van de oud-topscheids- rechter sloot aan bij twee zaken. Ten eerste bij de inleiding van judo-groot meester Anton Geesink, die het belang van persoonlijkheid by een individuele sportman onderstreepte en ten weede by de wijzigingen in de tucht rechtspraak. die in het nieuwe seizoen van toepassing zullen worden. Wijziging De belangrijkste wijziging in de tucht rechtspraak zal zijn dat de gele kaart niet automatisch tot een strafzaak zal leiden en dat het systeem van de boe kingen verdwijnt. Een gele kaart zal pas bij herhaling gevolgen hebben, de derde gle kaart binnen een periode van een jaar zal tot straf leiden. Zowel Van der Kroft als drs J. Brons, voorzitter van de tnchtcommissie betaald voetbal, verwachten dat het verdwij nen van de boekingen zal leiden tot een vergroting van het aantal gele kaar ten. „Omdat", stelde Van der Kroft, „een overtreding waarvoor vroeger een boeking zou worden gegeven, nu met een gele kaart wordt bestraft. Het is denkbaar dat overtredingen, waar voor vroeger een gele kaart werd ge geven. nu het trekken van 'rood' tot gevolg zullen hebben". „Wij vinden", zei Brons, „dat een gele kaart gezien moet worden als een waar schuwing. als een aantekening dat een speler zich in het verloop van de wed strijd verder aan de regels moet hou den Wanneer hij dat dan doet. heeft hij Gevolgen Een van de gevolgen van de w erkwijze in het nieuwe seizoen zal zijn dat het aantal strafzaken - en dientengevolge ook het aantal mondelinge behande lingen - vermindert. „Maar", liet Brons wegen, „wanneer een speler voor drie kaarten aan het oordeel van de tucht- commissie wordt onderworpen, bete kent het natuurlijk wel dat er sprake is van herhalingen. Dat derhalve de toe valsfactor te verwaarlozen is. Wij zul len natuurlijk rekening houden met de omstandigheid waarvoor de kaarten zijn gegeven, het zogenoemde spel bederf of gewelddadigheid". ROTTERDAM - Sparta hoeft niet op zoek te gaan naar een spits. Hoewel het Rotterdamse mana gement in navolging van FC Den Haag ijverig aan het lonken was naar Ron Goodlass, die zijn con tract bij NAC weigert te tekenen, zette de Stichting Arbeidszaken het licht op groen ten aanzien van de aangevraagde werkvergunning voor de Oostenrijker Wolfgang Schwarz. Een woordvoerder van Sparta- „De stichting heeft ons telefonisch la ten weten dat zij het ministerie van sociale zaken positief zal adviseren ten aanzien van Schwarz. De vraag over wie in deze zaak heeft bemid deld. hebben we naar eer en gewe ten kunnen beantwoorden. We hebben namelijk zelf rechtstreeks contact opgenomen met Schwarz en diens oude club Wacker Innsb ruck". Een andere Rotterdamse club, Ex celsior, verwierf zich het afgelopen weekeinde de handtekening van René Kraay. de zoon van Hans Kraay. Kraay jr.. die zich heeft los gekocht by AZ en voor wie dus geen vergoedingsbedrag hoeft te worden betaald, heeft wel bedongen dat hij in februari weer naar Canada mag terugkeren. In het kader van de overeenkomst met Feyenoord wil Excelsior ver der de ex-amateurintemational Karei Bouwens op huurbasis over nemen. SCHOONDIJKE - Door de aloude ri vaal Steen in de finale met 2-1 te ver slaan heeft vierde klasser Clinge zon dagmiddag voor de tweede achtereen volgende maal het sterk bezette 'Oogsttoernooi' gewonnen. Dit wordt jaarlijks door de voetbalvereniging Schoondijke in de voorbereidingspe riode georganiseerd. Vooral in de tweede helft van de eindstrijd was Clinge Steen de meerdere en wist het via Albert Emeleer (opvallend schotvaardig) de winst naar zich toe te trekken. In de strijd om de derde en vierde plaats imponeerde Breskens, dat met niet minder dan 7-0 Schoon dijke verpulverde. Het öteen-overwlcht in de beginfase van de finale (die ondanks de rivaliteit in een meer dan sportieve sfeer verliep) resulteerde al snel in een doelpunt van Fons Sturm, maar nog voor rust, op een moment dat Clinge meer en meer het initiatief overnam, scoorde Albert Emeleer de gelijkmaker. Na de hervat ting keerden de zaken zich volledig ten voordele van Clinge, dat vaak knap combinerend speelde. De verdiende en beslissende treffer kwam er uiteindelijk van de voet van Albert Emeleer. de oud- Axel speler, die dit seizoen een belang rijke rol bij Clinge lijkt, te gaan vervul len. De toernooizege kwam nadien in feite geen moment meer in gevaar. De finalepartij kende in feite twee ver- Starfschoppen schillende helften. Aanvankelijk domi neerde Steen, dat via Jo van Remortel (tweemaal) en Mark Triest opgelegde kansen kreeg om Clinge op beslissende achterstand te zetten. Maar de gele genheid keer op keer voorbij bet gaan. De finaleplaatsen van Steen en Clinge hebben overigens maar aan een zijden draadje gehangen. Strafschoppen moesten er na de voorrondewedstrij den aan te pas komen om een beslis sing te forceren, want zowel Clinge- Beeld uit de finalewedstrijd tussen Clinge en Steen Schoondijke (2-2) als Breskens - Steen ")0) eindigden gelijk. Clinge Schoondijke werd een redelijke, maar niet hoogwaardige wedstrijd, waarin Clinge al vroeg via Fred Ver- cauteren op 1-0 kwam, maar Rini Cor nells bracht nog voor de rust de stand in evenwicht In de tweede helft nam Clinge via Albert Emeleer voor de tweede maal een voorsprong, maar nog was Schoondijke niet verslagen, want in de allerlaatste minuut scoorde Ro nald de Pane via een schitterdende vrije schop 2-2. Bij het nemen van de strafschoppen bleek Qlinge uiteindelijk de gelukkigste Breskens-Steen was kwalitatief gezien wellicht iets beter, al werd er niet ge scoord. De kans om het duel te beslis sen kreeg Henk Ottens een tiental mi nuten voor tijd. toen hij vrij voor doel verscheen, maar op het beslissende moment faalde (iets wat hij overigens zeldzaam doet). Pas na de achttiende strafschop wist Steen zich finalist. Het duel om de derde en vierde plaats werd bijzonder eenzijdig. Schoondijke had kennelijk tegen Clinge al zijn krachten verbruikt, want Breskens, dat overigens een sterke indruk maak te. werd weinig in de weg gelegd. Via Joop Hoefnagel en Jan Lobel was voor de rust al een 2-0 voorsprong genomen en na de rust (toen Henk Ottens gebles seerd uitgevallen was) liepen de Bres- siaanders spelenderwijs naar 7-0 door treffers van achtereenvolgens Bram van de Broeke (tweemaal), Tonnie van Muiken, Jan Lobel en Joop Hoefnagel. De eindstand van het Oogsttoernooi 1 Clinge. 2 Steen, 3 Breskens, 4 Schoon- Ifjke. Leo van der Kroft:„Klappen, trappen van en naar een tegenstander en kopstoten mogen ons niet ontgaan". DUSSELDORF - Vrij verrassend is Be- rti Vogts vrijdag gekozen tot West duits voetballer van het jaar. Vogts, die aan het einde van het seizoen een punt achter zijn actieve carrière zette, kreeg van de Westduitse sportjourna listen 177 stemmen. Vier meer dan Bernard Dietz van MSV Duisenburg, die op de tweede plaats eindigde. Sepp Maier, die de vooraf gaande twee jaar deze eer ten deel viel. werd met 86 stemmen derde. Het is de tweede keer dan Vogts als voetballer van het jaar werd gekozen. Eerder ge beurde dat in 1971. Doorslaggevend in de verkiezing van de 94-voudige inter national is, dat de ex-aanvoerder van Borussia Monchengladbach na zijn zware blessure in Argentinië zyn club in de slotfase van de competitie naar een onverwacht succes, het behalen van de UEFA-beker. BIRMINGHAM - Ajax heeft zaterdag in Birmingham, de vriendschappelij ke wedstrijd tegen West-Bromwich Albion met 1-0 verloren. In de 80e mi nuut van de wedstrijd scoorde de lin kervleugelspits van de Britten Peter Barnes, de winnende treffer. Tot dat moment, leek de wedstrijd vooral door het uitmuntende keeperswerk van Piet Schrijvers in een gelijkspel te eindigen. FC Den Haag leed zaterdag op eigen terrein een nederlaag tegen het Engelse Brighton. 0-1. In de 36e minuut scoorde Ryan. Er waren in het Zuiderpark 1.500 toeschouwers. Haarlem won in Hoogeveen met 3-0 van HZW. Rust: 0-1. Nijdam, Böckling en Verkalk scoorden de doelpunten. Duizend toeschouwers woonden dit duel bij. Vitesse oefende zaterdagavond te gen de Belgische kampioen SK Beve- ren en verloor met 3-4. Scoreverloop: 23e Albert 0-1. 28e Meyers 1-1, 41e Ste vens 1-2,55e Husers 2-2, 78e Husers 3-2, 82e Hofkens 3-3. 87e Albert 3-4. Er wa ren 3.000 toeschouwers en scheids rechter was de heer Manuel. FC Utrecht-Lierse 0-0. Scheids rechter Severeyn, 3.000 toeschouwers. In Leuven versloeg Emdhoven La Louvière met 4-2. Bij rust hadden de Eindhovenaren met 1-0 de leiding. Bloemers, Posthuma. Mulkens en Van der Pas maakten de Eindhovense doelpunten. In Oss versloeg NEC de ama teurvereniging TOP met 2-0. Bij rust was de stand 1-0. Frans Janssen en Ro- nals Hendriks maakten de goals. 3000 toeschouwers woonden het duel bij. Voor 1.500 toeschouwers won Volen- dam zaterdagavond met 4-1 van Heer enveen. Scoreverloop: Padding 0-1, Kraal 1-1, Molenaar 2-1, Helling 3-1, W. Kwakman 4-1. Scheidsrechter was Oetelmans. In Zeist won Excelsior zaterdag met 5-1 van Telstar. Voor de Rotterdam mers scoorden Tijl (3). Van Tour en Piasmans. voor Telstar Van Toor. Go Ahead Eagles versloeg zaterdy avond FC Antwerp met 4-0 Grot» weg. Van Kooten. Schneider en Kón-. zorgden voor de doelpunten Er wajp 3 000 toeschouwers. In Rotterdam verloor Excelsior n»i 0-2 van de olympische selectie vü Oost-Duitsland. Na een half uurscK; de Metz en 20 minuten na de pauze E- ringer. Er waren 2.000 toeschouwers^ deze in de regen gespeelde wedsty onder leiding van Jan Beek. Zaterdanavond speelden in Oor. eind, bij Oosterhout, NAC en Willem tegen elkaar. De ontmoeting tusse beide eredivisie-elftallen eindigde een overwinning met 3-2 voor NAC Scoreverloop: 10e Van Gils 1-0. u Huybregts 1-1. 15e Heeren 2-1, Beysterveldt 2-2. 58e Van Gils 3-2, l« schouwers: 4.500, scheidsrechter Vc Laar. In het Oosterparkstadion traden FC Groningen en PEC Zwolle tegen elfa. aan. De uitslag was 1-1 na een rustste* van 0-0. Scoreverloop: 64e Rasi 0-1. 72e Mulder 1-1. Toeschouw» 4.500. scheidsrechter: Van Dijken. PARIJS - De Franse wielerfedersii heeft de selectie voor de strijd om fc: wereldkampioenschap op de weg vw profs, die op 26 augustus ij ValkenbEj en omgeving zal plaatsvinden, bekn: gemaakt. Gekozen zijn: Roland Berland. Jez Rene Bemaudeau. Andre Chamel, te Chassang, Bernard Hinault, Maurice Guilloux, Gilbert Duclos-Lassaüt Yves Hezard. Michel Laurent, Christin Seznec, Pierre Bazzo. Bernard Valk Mariano Martinez en Pierre-Raymcc Villemiane. Van deze veertien renners zullen? twaalf in Valkenburg aan de start b men. zyn DAMES: 100 meter: 1 Els Vader (Zeeland Sport) 11.56, 2 Elly Henzen (Olympia 48) 1176, 3 Marjan Olyslager (Schelde Sport) 11.82: 4 Lilian Gillessen (Dynamo 70) 12.24, 5 Sylvta Dongen (Sprint) 12 98.6 Martha Derby (Sparta) 12.34. 200 meter: 1 Els Vader (Zeeland Sport) 23,71 seconden; 2 Tilly Verhoef (Sparta) 23,88; 3 Ti neke Hidding (Daventria) 24.16; 4 Elly Hen zen (Olympia 48) 24.36; 5 Liliane Mandema (Olympia 48) 24,65; 6 Elly Göbel (Lycurgus) 25.43. 400 meten 1 Tllly Verhoef (Sparta) 53.27: 2 Liliane Mandema i Olympia '48) 54,05; 3 Con nie Vermazen (Sparta) 55,02, 4 Olga Com mandeur (Ada) 55.80; 5 Jacqueline Spaans (Ada) 56,28; 6 Ast) Oskamp (De Bataven) 57.59. 800 meter: 1 Elly van Hulst (Olympia '48) 2.05.6, 2 Karin de Ntjs (RKHAVi 2.06.13 Sas- kia Brouwer (Daventria) 2.06.6. 4 Margreet Verbeek (Olympus 70) 2.08,7; 5 Rona Keiler (Parthenon) 2.09,2; 6 Maaike Persoons (AAV) 2.09.9 1500 meter: 1 Tineke Kluft (Thor) 4.20,2; 2 Karin de Nljs (Sparta) 4.2113 Elly van Hulst (Sparta) 4.21 6, 4 Marga Wiegman (AV'55) 4 22.0; 5 Saskia Brouwer iDaventria) 14.22.8; 6 Margreet Verbeek iOlympus '70) 4.29.7. Hoogspringen: 1 Sylvia Barlagi Ada) 1.81 me ter. 2 Mirjam van Laar Achilles/TOP) 1.75; 3 Joke de Jong (AV'55) 1.75; 4 Els Stolk (Sagit tal 1,70; 5 Ria Hulslnk (PEC) 1.70; 6 Lia van der Linden (Olympia '48). 400 meter horden dames: 1 Olga Com mandeur (Ada) 58.23 (Nederlands record); 2 Truus van Amstel i Olympia '48) 59.08: 3 EUy Fleren (Spado) 61.05; 4 Esther Schouten (Ada) 561.52; 5 Petra van de Kerkhof iHAC) 62.04. Verspringen: 1 Sylvia Barlag (Ada) 6 11 me ter; 2 Edlne van Heezik (Ada) 6.02; 3 Tineke Hidding (Daventria) 6.00; 4 Conny Vermazen (Sparta) 5.96; 5 Marjan Goedhart (AAV) 5.89: 6 Els Stolk (Sagitta) 5.77. 100 meter horden: 1 Tineke Hidding (Daven tria) 14.15; 2 Marjan Olyslager (Schelde Sport) 14 44; 3 Els Stolk (Sagitta) 14.58: 4 Jacqueline Selker (Thion) 14.67; 5 Anke van Heyst Fortis) 15.15; 6 Annemlek Stavenulter (Ada) 15.28. HEREN: 100 meter: 1 Raymond Heerenveen (Argo) 10.63; 2 Henk BrouwenSiko66) 10.65; 3 Mario Westbroek (Haarlem) 10 76; 4 Eddie Pierau (AAC) 10.89; 5 Hans van Santen (Sparta) 10.98; 6 Theo Kuyvenhoven (Sparta) 11.01. 200 meter: 1 Marcel Klarenbeek (SOS) 21.68; 2 Raymond Heerenveen (Argo) 21.79; 3 Hans van Santen (Sparta) 21.99: 4 Mike Blenfalt (Haarlem) 22.27; 5 Ger Thljssen (Achilles/ TOP) 22.31; 6 Steef Heitköning (AAC) 22.40. 400 meter: 1 Harry Schulting (PHi 46.71, 2 Hugo P.ont (Slsu) 48,80; 3 Henk Kraayenhof (AAC 6149.68; 4 Heivin Felix AV Nijmep: 49,93; 5 Rob Mahieu iVLTC) 50 11. 800 meter: 1 Arno Körmeling (Slsu) 149.6; Ronaldo Mercelina (AAC) 1.50.8; 3 WyboU lieveld (Bataven) 1.51.3: 4 Arle Ruiter iS Nop) 1 52.3; 5 Jan Eversdijk (AV'56i 132T.' Jan Ruiter (AV Nop) 1.53.0. 1500 meter: 1 Joost Borm (Phoenix) 3431 Henk Lindner (Marathon) 3.43.8; 3 Cor Low (De Gemzen) 3.45.9, 4 Erik van Arasv (Klmbria) 3.47.2; 5 Mark Borghans (Caea 3 47.6; 6 Wlbo Lelieveld (Baraven) 3.49.8. 5000 meter 1 Klaas Lok (Phoenix) 13.590J Rudy Verriet iAV Nijmegen) 14.01.4; 3 He Mentink (Daventria) 14.01.7; 4 Bram Wr senaar (Bataven) 14.08.4; 5 Jo SchoutiCSt 14 11.0; 6 Plet Vonck iRKHAVi 14.18.0. 400 meter horden: 1 Harry Schulting iftz Hendrik) 49.09; 2 Hugo Pont (Slsu) 51,8e" Henk Kort (GVAV/Rap.) 53.71; 4 GerardVe kaart (Athos) 54.00, 5 Eddy IJzerman (ïïnr 55 14. 6 Wim van de Pennen (Sprint) 58.1! Verspringen: 1 Roy Sedoc (AAC) 7.31 afi 2 Jeroen Bronwasser (De Kelen) 7 01; 3Edi Trumpet AC) 6.97; 4 pPete van Lwjü (Thor) 6.91, 5 Frans Krechting (AVRI68 Peter van de Heyden (Athos) 6.77. Hoogspringen: 1 Ruud Wielaert (Haarlr. 2,26 meter (Olympische limiet); 2 Raymoï de Vries (Sparta) 2.14; 3 Erik RoUenbr (Holland H.) 2.14; 4 René van LooniSpS 2.05. 5 Kees Verspaget (HAC) 2.05; 6 g& Joep Elenbaas (Sparta) en Gei (SAV) 2.00 meter. Kapelle-Aardenburg: 1-3 VLISSINGEN - Tijdens het voorbije weekeinde werden onder meer de vol gende oefenwedstrijden gespeeld: Kapeile-Aardenburg 1-3. Aardenburg wordt dit seizoen een te genstander waar terdege rekening mee gehouden zal moeten worden Dat bleek zaterdag in het duel met Kapelle, dat bfjna de volle 90 minuten zijn meer dere in de Zeeuws-Vlamingen moest erkennen. Tot de twintigste minuut kon Kapelle Aardenburg nog van soc- ren afhouden Toen was het verzet ge broken, want via twee treffers van Sjef Buzeyn nam Aardenburg een 2-0 voor sprong. Even stribbelde Kapelle nog tegen en scoorde het via Dick van Zweeden te gen, maar nadat Roel de Cuijper de marge andermaal tot twee doelpunten vergrootte, drong Kapelle nauwelijks meer aan. In de tweede helft beperkte Aardenburg zich tot het consolideren van de voorsprong. Kapelle krijgt aanstaande zaterdag te gen Heinkenszand de kans zich te re vancheren voor deze nederlaag. Dit duel begint om 14.30 uur (op het veld van Kapelle). Vogelwaarde-Hoek: 1-5 Over de vorm. waarin de nieuwbakken zaterdag tweede klasser Hoek momen teel verkeert, bestaan weinig twijfels. Tegen Vogelwaarde werd met niet minder dan 5-1 gewonnen, voorname lijk dankzij een voortreffelijk gespeelde eerste helft. Toen de Vogelwaarde-de fensie zich in korte tyd enkele kostbare foutjes permitteerde, profiteerde Hoek onmiddellijk. Via Franz van der Pijl. Danny Elve (tweemaal) en Jan de Putter werd een 4-0 ruststand bereikt In de tweede helft herpakte de Bossche formatie zich enigszins en kon het via Richard van Dijk tegenscoren: 1-4. Danny Elve be paalde tenslotte met zijn derde treffer de eindstand op 5-1 Tern Boys-Hoofdplaat: 3-1 Alle sombere voorspellingen ten spijt begint Temeuzense Boys langzamer hand toch naar de juiste vorm te groei en. Het naar de vierde klas gedeg radeerde Hoofdplaat kon met name in de eerste helft weinig inbrengen tegen het overwicht van de Temeuzenaren. die volkomen terecht bij het aanbreken van de rust met 2-0 leidden (doelpunten van Rolf Wilting en Jack Dingenouts). Toen Terneuzense Boys gaandeweg de tweede helft de teugels liet vieren, kon Hoofdplaat weliswaar via Cor Velde te rugkomen tot 2-1, maar in de slotfase zorgde Eric Jan Wilting toch weer voor een verschil van twee doelpunten: 3-1. Kloetinge-Ria: 2-2 Een duel. waarin Ria vöör de rust de lakens uitdeeldeen uitdeelde en waarin Kloetinge na de rust het betere van het spel had. In de eerste helft had Ria. op dat moment volledig verdiend, via de teruggekeerde Egberet Audenaerd een 1-0 voorsprong genomen. Kloetinge kon pas na de hervatting in de wed strijd komen en had al na enkele minu ten succes toen Cor van den Houten voor de gelijkmaker kon zorgen. Toch leek Kloetinge op een nederlaag af te stevenen, want nadat Staf Martens uit een strafschop 1-2 gescoord had, trokken de Westdorpenaren zich in de defensie terug en kon Kloetinge nau welijks nog openingen forceren. Pas in de allerlaatste minuut werd de zater dag derde klasser toch nog beloond in de vorm van een treffer van Hans Ver straten: 2-2. Middelburg-Sluiskil: 0-1 Middelburg dacht een makje te hebben aan Sluiskil, maar kwam bedrogen uit. De Zeeuws-Vlamingen bleken gelijk waardig aan de hoofdstedelingen en creëerden bovendien de beste kansen. Het meest opvallende wapenfeit uit de eerste helft was een 25-meterschot van Eddy van der Hooft op de lat. Middelburg kon aanvallend nauwelijks een vuist maken en werd doorgaans slechts gevaarlijk, wanneer Kees van der Sluis voor het Sluiskil-doel opdook. Ook hij zocht tevergeefs naar de juiste opening. In de tweede helft nam Sluiskil ver diend de leiding, toen Paul van der Hooft uit een vrije trap op de zestien meterlijn de bal koelbloedig in de bo venhoek legde: 0-1. Die voorsprong kwam in het resterende half uur nau welijks nog in gevaar Zaamslag-Terneuzen: 3-4 Eendoelpuntrijk duel. waarin Temeu- zen aanvankelijk op zijn slofjes naar een ruime zege leek te lopen In de eerste helft werd Zaamslag volledig overklast en kwam Temeuzen via de nieuwe aanwinst Dennis Sanches op een 3-0 voorsprong. De van Ria afkom stige Sanches doelpunte driemaal uit vrijwel identieke wijze: op snelheid door de verdediging solerend en met een harde schuiver afrondend. 3-0 was ook de ruststand. In de tweede helft vergrootte Frank Bogaert uit een vrije trap de voor sprong nog tot 4-0, maar toen gingen de Temeuzenaren door de knieën. Con ditioneel bleekZaamslag heel wat meer mans en via Kees Kempe, Jopie Kolijn en Wim Verlinde werd de achterstand teruggebracht tot 3-4. Ondanks ver woede pogingen bleef de gelijkmaker echter uit SDO-Terneuzen 2: 2-2 SDO maakte een formidabele start en stond in een mum van tijd op een veilig ogende 2-0 voorsprong, via treffers van Frank van Driesschen en Ludo Eysac- kers. Nog voor rust nam Temeuzen 2 echter het heft in handen en werd er naarstig op tegendoelpunten gejaagd. Die kwamen er ook. Nog in de eerste helft scoorden Leon Bogaert en Eddy van der Heijden: 2-2. De tweede helft was van mindere kwalitiet In de stand kwam geen wijziging meer. Hontenisse-Steen: 0-0 Een duel met twee totaal verschillende helften. Voor de rust had Steen i dat nog slechts zijn eerste oefenwedstrijd speelde i het betere van het spel. maar na de hervatting bouwde Hontenisse gestadig aan een overwicht. Doelpun ten bleven, ondanks diverse scorings kansen, uit. De beste kans om het tref fen te beslissen, kreeg Johan de Rijk (Hontenisse) kort voor tijd. Alleen voor doel faalde hij echter. AZVV-Axel: 1-2 Geheel tegen de verwachtingen in ging AZW zaterdagavond in de Axelse der by ten onder. De zaterdag tweede klas se speelde ongeïnspireerd en kon, om dat het verjongde Axel wél met volle inzet speelde, eigenlijk geen moment imponeren. Ook toen AZW. na een kwartier spe len. via Theo Hanny lop voorzet van Alex Lippens) op 1-0 kwam, sloeg de vlam niet in de pan Axel was voortdu rend in de meerderheid, maar wist zich vooralsnog geen doelrijpe kansen te scheppen. Pas in de tweede helft had de formatie van Ruud Luteijn succes. Hal verwege nam Cor de Jong de gelijk maker voor zijn rekening en in de slot fase kon diezelfde speler Axel zelfs nog aan de overwinning helpen: 1-2. 'S-Heer Arendsk-Sluis: 4-5 Een doelpuntrijke wedstrijd, met een uitermate spectaculair scoreverloop. De grote man van dit duei was Jaap Ras, die na ruim anderhalf jaar uit de roulatie te zijn geweest met vier doelpunten een geweldige com-back maakte. Het scoreverloop: 1-0 Kol Bayens, 2-0 en 3-0 Jaap Wisse, 3-1 en 3-2 Jaap Ras, 4-2 Adrie de Schrijver. 4-3 Jaap Ras (strafschop). 4-4 Patric Scherbeijn. 4-5 Jaap Ras. Toen de rust aanbrak leidde 's-Heer Arendskerke nog met 3-1. Biervliet-ARC RCharleroi: 2-1 Een technische hoogstaand duel. dat uiteindelijk dö^r Biervliet verdiend met 2-1 werd gewonnen. In de eerste helft was Biervliet op een 1-0 voor sprong gekomen toen Cees de Ruys- scher de bal in de rebound blnnentikte (de Belgische doelman kreeg een kanjer van Eric van der Hauwe onvoldoende onder controle). Kort na de rust kwa men de Belgen, die uitkomen in de tweede klas provinciaal, terug tot 1-1, maar tien minuten voor het eindsignaal bracht Peter van Veldhoven Biervliet met een welgerichte kopbal toch nog de volle winst: 2-1. Vogelwaarde-HVV '24: 4-2 Vogelwaarde herstelde zich tegen het jeugdige HW voortreffelijk van de zwa re 1-5 nederlaag tegen Hoek. Het werd een 1-2 zege, na een van weerszijden goed gespeelde wedstrijd. Voor de rust ging de strijd gelijk op. HVV nam via Peter van Eekelen de leiding, maar Eemery de Schepper bracht de stand uit een vrije trap 1-1. Voor de rust nog nam HW voor de tweede maal de lei ding. ditmaal via Plet Gans. Na de hervatting werd Vogelwaarde allengs sterker. Het overwicht resul teerde in treffers van achtereenvolgens Frans de Rooy. Peter Erpehck en Ben Lauret (de laatste uit een strafschop) 4-2. Ria-Jong Ambon: 2-3 Jong Ambon speelde een sterke eerste helft en was vooral in technisch opzicht de meerdere van de Zeeuws-Vlaamse vierde klasser. Het wekte dan ook geen verwondering, dat Jong Ambon by de rust met 2-0 leidde door doelpunten van Arie Pentury en Tuankotta In de twee de helft kwam Ria echter formidabel terug en kwam het door eerst Egbert Audenaerd en vervolgens door Staf Martens weer op geiyke hoogte met de Middelburgse opponent. Kort voor het eind wist Jong Ambon door een goal van Sohiiaut toch nog beslag te leggen op de volle winst; 2-3. Koewacht-Terneuzen: 2-6 Daags na het doelpuntrijke treffen met Zaamslag scoorde Temeuzen, ditmaal tegen iverde klasser Koewacht, er weer lustig op los. Alleen in de beginfase kon Koewacht, dat kenneUjk een uitermate zwaar seizoen tegemoet gaat, zich de gley ke noemen van de Terneuzenaeren. die na amper tien minuten spelen door een doelpunt van Carlos van Regen mortel op een 1-0 achterstand werden gezet Daarna was het echter al Ter- nezuen wat de klok sloeg en nog voor rust werd via Jos van Mieghem en Jan Koiyn (tweemaal) een 3-1 voorsprong genomen. In de tweede speelhelft werd die voorsprong vervolgens met de re gelmaat van de klok opgevoerd tot 6-1 (treffers van Jan Kolijn. Jos van Mieghem en Dennis Sanches). Pas toen kon Koewacht, in de persoon van Tinus Vlassenrood, nog eens wat terug doen: 2-6. Philippine-Geldrop A: 1-5 Philippine (nog verre van compleet) trof in de A-junioren van hoofdklasser Geldrop een tegenstander, die in tech nisch en taktisch opzicht zyn mannetje meer dan uitstekend stond. In de eerste helft kon Philippine nog redeiyk tegen gas geve n. maar na de rust was alle verzet gebroken. Geldrop A kwam aanvankelyk op een 1-0 voorsprong, maar Philippine kwam via Peter de Bock terug tot 1-1. Via 2-1 by de rust werd het tenslotte nog 1-5 voor Geldrop. Dinteloord-WHS: 1-3 In een matige wedstrijd, ging de over winning dank zü een vU ftal produktieve minuten naar de minst slechte ploeg. Vooral in de eerste helft bakten de Zeeuwen er byzonder weinig van. Wel creëerden zy zich enkele goede kansen, doch op het juiste moment ontbrak de rust en het zelfvertrouwen de kansen in doelpunten om te zetten. Het was dan ook in het geheel geen ver rassing, dat Dinteloord via aanvoerder Ad Ron vlak voor rust, de leiding nam. Ook in de tweede helft werd er erg ma tig gevoetbald, al wist WHS tussen de vijftiende en twintigste minuut via prima doelpunten van Dick Visser. Sander Westdorp en Ewoud Fase de score in zyn voordeel om te buigen. Het laatste kwartier was echter weer voor Dinteloord, dat echter door de WHS-verdediging zonder leiding van gelegenheids-laatste man Piet Fase deskundig van doelpunten werd afge houden. Vosmeer-Boeimeer: 5-2 Een opnieuw erg produktief Vosmeer heeft op een overtuigende manier de overwinning weten te behalen op Boeimeer. Al in de vijfde minuut moest Vosmeer spits Pien Vaders met een knie-blessure de wedstrijd verlaten. Boeimeer wist van deze tegenvaller van de Zeeuwen te profiteren, door in de zelfde minuut de leiding te nemen. In de 20ste en 25ste minuut waren het echter Hans Vaders en Jan Duinema die Vosmeer op voorsprong brachten. Boeimeer kwam nog eenmaal op gelyke voet, maar vlak voor rust scoorde Hans Vaders opnieuw: 3-2. De tweede helft was duldelyk in het voordeel van Vos meer, dat dankzy doelpunten van uit blinker Machiel de Loozer en Kees Timmermans verdiend met 5-2 de buit binnenhaalde. Smerdiek-Sprundel: 1-0 In een zeer goede wedstrijd wist Smer- doek de overwinning in Sint-Maartens- dyk te houden. Een doelpunt van mid denvelder Rien Vroegop, die goed werd gelanceerd oor Mart Koopman besliste de wedstryd. Smerdiek speelde een uit stekende wedstrijd, al ontbrak de af werking nog enigszins. Volgens aan voerder Jaak Moerland ls dit echter slechts een kwestie van tijd. Indien de Tholenaren de kansen wat beter gaan benutten, zullen zy een geducht woordje gaan meespreken de komende competitie, was de mening van Jaak Moerland. Tholense Boys-SVC: 3-0 Dankzy een uitstekende eerste helft, waarin Tholense Boys tegenstander SVC danig onder de voet liep, heeft de ploeg van trainer Van Pelt een ver- dienstelyke 3-0 overwinning weten: behalen. Vooral het spel van de nieuwe aanwiK Ad van de Meeren geeft alle reden tevredenheid en wanneer hij aanstiZ de week ook nog de assistentie Int? van routinier Piet de Koster (33) Ujtti Tholense ploeg voorgoed over C dieptepunt heen te zyn. Gescoord werd er door Jan vandeVte In de tweede helft wisten de Tholenaie de ruime voorsprong deskundig vast' houden. Zierikzee-ODC: 1-7 Na de 3-0 zege op COAL vorige wtd« de 4-0 overwinning midweeks Meeuwen uit Zoutelande heeft tweede klasser Zierikzee afgelopen» terdag een vernederende 7-1 nederl» geleden tegen de Boxtelse t*m klasser ODC. „Het was allemaal byzonder sleet: mopperde trainer Gerard OlijhoekJ als excuus voor de nederlaag aanvc de. dat door de afwezigheid van* schillende basisspelers (zoals Kï Verkaart, Martin van Grunsven.» juist met vakantie ging. en P® Goedegebure, terwyl Martin Quist» linkervleugelaanvaller, gestopt W ploeg te weinig routine ln 'huis'» „Toen het eenmaal 3-1 voor ODC« geworden, was het met ons gedaans' tegendoelpunt van Rob Wynsteke» een een-twee met Jaap Stoutjtsö was nog het mooiste van de wedsLV- vond Oiyhoek als troostprys. Goes-Hansweertse Boys:61 Na de vorige week behaalde 8-u Patrijzen won Goes dit weekeindt® 6-0 een oefenwedstrijd tegen H® weertse Boys. „Met opzet hebben zwakke tegenstanders gekozen w beginfase, volgende week spelen"»" gen AFC, de Amsterdamse hoold*» ser". meldde Goestrainer Andre «W wiens ploeg versterkt is met de van de ex-Kloetingers Frans S. en Lieven van Belzen. Cor stout£~ van Zierikzee en ex-Middelburgkw Ad Vermeulen, terwyi hij ook nog jongeren achter de hand heeft. Tep Hansw Boys scoorden: Hemmy van Sluis 1-0. Hugo Baarends 2-0. Houtepen 3-0, Ton Wolf 4-0. pau» go Baarends 5-0 en Andre Andrew* Schillemans 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 10