'MINIATUUR 25 JAAR Bouwachterstand niet in te halen L Vijf miljoen bezoekers voelden zich reus in een kabouterwereld GROTE TOEKOMST SCHOOL VOOR DE FYSIOTHERAPIE i: Structurele oplossingen nodig joor verlagen druk arbeidsmarkt s Directeur Pols bij diploma-uitreiking .-TERDAG 7 JULI 1979 PZC/provincie iromfietser gewond ij aanrijding JlJPSKERKE - Bij een aanrijding op -n ^Middelburgseweg te Grijpskerke is ndcrdagmorgen de 25-jarige brom- camatser P. B. uit Grijpskerke gewond uitmaakt. .reed met zijn brommer over het 'OJ^spad langs de Middelburgse weg Hij T*6 daar geen voorrang van de auto- Mist A. de V. uit Domburg, die af tóe slaan naar de Molenweg. B. brak r gelm been. Dokter Bekker uit Oostka- dorpïe verleende eerste hulp. De brom mer is overgebracht naar het Gast- Ps in Middelburg. De auto en brom- liepen lichte schade op iSlot van pag. 1) markt, dan verneemt men dat men daar huiverig is". De heer Van der Meulen schreef dit ook toe aan de hoge hypotheekrenten. Enerzijds toon de HID voor de volks huisvesting zich pessimistisch over de ontwikkelingen op de Zeeuwse wo ningbouwmarkt. Anderzijds had hij de indruk dat die-markt hier nu aan het stabiliseren is: „Er is de laatste jaren ook wel veel gebouwd in Zeeland Die stabilisatie zal voor de Zeeuwen zelf geen problemen met zich brengen Wellicht voor de migranten. Maar het zou kunnen zijn dat die migratie hier ook wat afneemt, in verband met de werkgelegenheid De heer Van der Meulen noemde het een nadeel van de CBS-bouw gegevens dat de tweede woningen er niet uit te lichten zijn. 'Niemand weet van de wo ningen in aanbouw hoeveel er voor permanente bewoning en hoeveel er voor niet-permanente bewoning wor den gebouwd. Voor een gebied als de Randstad is zo'n gegeven slechts van marginale betekenis, maar voor pro vincies als Zeeland en wellicht ook Friesland vertroebelt dat het beeld". De heer M. J. Leenhouts. voorzitter van het gewest Zeeland van het Neder lands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid NVOB, stelde - desge vraagd - vast dat tot op heden de weersomstandigheden vrijwel nog geen mogelijkheid hebben geboden om de achterstand in de bouw in te lopen: „Met een prachtige zomer en een prachtig najaar kan dit, anders niet". De heer M. Leenhouts kon niet zeggen of de achterstand in Zeeland erger was dan elders: 'Ik beschik niet over exacte cijfers. Maar het winterweer heeft hier wel verschrikkelijk gestagneerd Daar bij komt - aldus de Zeeuwse NVOB- voorzitter - dat de werkomstandighe den in andere provincies zich beter le nen voor doorwerken bij winterweer. Dat lukt bijvoorbeeld bij flatbouw be ter dan bij bungalowbouw. en bij ande re kleinschalige bouw zoals we die in Zeeland hebben Dat soort werk is veel kwetsbaarder'' Klimaat In het vlakke Zeeland speelde - ook al waren de winter temperaturen er niet zo extreem laag als in andere landsde len - de wind nogal een rol die het door werken bemoeilijkte. Ook had de ver minderde vervoersmogelijkheid in vloed: 'De mensen moesten vaak over slecht berijdbare polderwegen komen, en als de mensen er al over konden, dan kon het materiaal er niet over". De lage temperaturen waren ook van invloed op de arbeidsprestaties: 'Begrijpelijk, want met temperaturen als in deze win ter was het niet aangenaam op de stei gers". zei de heer Leenhouts Toch Is dat volgens hem niet het grote pro bleem geweest bij de stagnatie 'De mensen wilden wel zo lang als 't maar kon doorwerken Vorstverlet beteken de voor hen ook vermindering van in komen. en na emge weken merkt men dat sterker'. De regenperiodes, die dit voorjaar de vorst hebben opgevolgd .maakten het hier moeilijk bouwterreinen te betre den en er te werken. 'Hier op de klei is dat ook anders dan de zandgrond, waar regenwater soms al na een paar uur in de bodem verdwenen is' Werkgelegenh eid De heer Leenhouts vreesde dat er in Zeeland wel achter stand in de bouwproduktie zou blijven bestaan: "Voor de werkgelegenheid moeten we daar niet te zwaar aan tillen. De Zeeuwse woningbouwmarkt is inder daad terug gelopen, maar dat is een zaak van vraag en aanbod, die niets met de winter heeft te maken: eerder met het feit dat er bijvoorbeeld weinig industriële groei in Zeeland zit. Bij Monumentenzorg komt geen geld meer vrij voor de restauratie van gebouwen. De daarin werkzame mensen zouden in de woningbouw terecht kunnen, waar toch nog steeds gebrek is aan goede mensen', aldus de heer Leenhouts. Popfestival te Kruispolderhaven KRUISPOLDERHAVEN - In de Kruispolderhaven te Kruispolder wordt vandaag, zaterdag, een pop festival gehouden. Aan het festival nemen drie Belgische en twee Oost-Zeeuwsch-Vlaamse groe pen deel Het zijn de ritmeformatie 'Negro's Voodoo Band', de funkgroep 'Diver. de popgroep 'Scooter'. 'Swinging Circus Show' en The Smashing Tongues'. Het popfestival word t dit jaar voor het eerst gehouden Organisator Erik Seyaart is van plan er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Het popfesti val begint om 14 00 uur Bladerend in oude kranteleggers, op zoek naar onderwerpen uit de sfeer van vroeger en toen, trof ik in een zomerse krant van 1954 naast het bericht over de suksesvolle scheiding van de E Friese Siamese tweeling Folkje en Tjitske dit opvallende Zeeuwse nieuws aan: de opening van r Miniatuur Walcheren. En dan bedenk je ineens, dat die attractie deze zomer vijfentwintig jaar I bestaat. Wie ter plekke gaat kijken en daar enig feestelijk vertoon verwacht met jubelende borden en veel gewapper van vlaggen stoot echter lelijk de neus.Merkwaardigerwijs blijkt uit niets dat er iets jarig is. I Mogelijk ligt dat aan het sterk vergrij- zend bestuur, dat achter deze attractie staat. Maar het kan ook te maken hebben met de op dit punt wat onge- paste bescheidenheid van 'Mister Mi- matuur'zelf. de 63-jarige Leendert van I Directeur- allesdoener Leendert van der Graaf, links met bestuurslid en Zeeuwse vvv-directeur Jo de Regt, staande voor het. Middelburgs stad huis Miniatuur Walcheren is de enige plaats waar dat stadhuis ook eens zonder dat ontsierend autoblik is te fo tograferen. Attractie voor kinderen, maar ook voor volwassenen. der Graaf bedrijfsleider, directeur, boekhouder, knutselaar en technicus van deze belangrijkste Zeeuwse toe ristische trekpleister. Manus van Alles is ie En uit eerbiedigheid begin ik deze woorden met hoofdletters Sinds de opening Van Miniatuur Wal cheren eind juni 1954 zijn er rond de vijf miljoen bezoekers langs het loket gegaan. En dat is geen kattedrek. Tot ver uit het buitenland worden ze aan gevoerd: al die geïnteresseerden in de miniaturen van het 'eiland' Walche ren. Veel kinderen, maar ook een zeer belangrijk aantal volwassenen. Elk jaar zijn het er bij elkaar zo'n 180.000 tot 200.000. Even een tijdje terug, naar toen. 'Ont zettend mooi': dat zei Koningin Ju liana op die vijfentwintigste juni 1954. toen zij ter gelegenheid van de officiële opening van deze openlucht tentoonstelling een rondgang maakte over de terreinen aan het Molenwater in Middelburg. Dat bezoek van ko ningin en prins vormde een kWart eeuw geleden de kroon op het werk Van een leger van Walcherenaren, die ruim twee jaar bezig zijn geweest met het leveren van hun bijdrage aan deze reuze-maquette. Dat 'leger' werd bij de officiële opening destijds verte genwoordigd door de heer A. Wagen- sveld. de grote man van dit project, ontwerper en algemeen leider. Verder waren daar constructeur A. Din- gemanse en landschapsarchitect P. Broerse. Verslag uit de PZC van toen: „Bijzon dere belangstelling had hare majesteit voor de dieseltrein. die trouw zijn tra ject van Amemuiden naar Vlissingen aflegt, maar ook voor een gebouwtje als dat van het Amemuiclse station of een boerderij ergens buiten Middel burg. Dingen die temidden van de 'grote' maquettes gevaar lopen over het hoofd te worden gez en. Geruime tijd werd op deze tocht in Middelbui? vertoefd bij pronkstukken als Abdij en Lange Jan. geruime tijd ook bfj objec ten als de kranen en het model van de 'Kungsholm' in Vlis Vlissingen" Tweehonderd en vijftig mensen heb ben er samen gewerkt aan de objecten van Miniatuur Walcheren. Alleen aan de gebouwen werden voor de opening van Miniatuur een feit werd, negentig duizend werkuren besteed En dan hebben we het. nog niet eens gehad over de tijd die er in het grondwerk en de beplanting ging zitten Wat is de voorgeschiedenis van Mi niatuur Walcheren? Aanvankelijk was er gedacht aan het opzetten van een tentoonstelling toen de stichting Nieuw Walcheren besloot om op sym bolische wijze de afsluiting van het herstel en de wederopbouw van Wal cheren na oorlog en inudatie te her denken En ineens was er toen het idee: als je de mensen wilt laten zien hoe prachtig Walcheren, toch altijd eens de tuin van Zeeland, zich hersteld heeft, neem ze dan mee, pak ze bij de hand en laat ze met eigen ogen zien wat er gebeurd is. Hoe groen en mooi Walcheren weer is geworden. En om dat het ondoenlijk zou zijn om hon derdduizenden mensen zelf over Wal cheren te brengen, ontstond er het plan om met het maken van een enor me maquette te demonstreren wat er allemaal tot stand is gebracht Elke gemeente leverde een bijdrage Zevenduizend vierkante meter werd er mee volgebouwd. Indrukwekkende Walcherse blikvangers, schilderach tige straatwandjes, torens, molens, boerderijen: alles tot een twintigste verkleind. Natuurgetrouw nage bootst. met veel gevoel voor detail. En met aangepaste beplanting in het zelfde zakformaat. De attractie sloeg destijds zo aan, dat besloten werd er een permanente ex positie van te maken. Daarvoor is het in de loop van de jaren nodig geweest tal van onderdelen en materialen te verbeteren. De meeste werkstukken hebben inmiddels een grondige res tauratiebeurt gehad. Slecht boardma teriaal werd vervangen door hecht- hout. Pietepeuterig werk. dat met en gelengeduld ter hand werd genomen in het winterseizoen. Als je Van der Graaf hoort vertellen over dat werk, waarvoor hijzelf buiten het seizoen ook graag te porren is. dan proef je daaruit een enthousiasme, dat in al die jaren -Van der Graaf jubileert mee- nog nauwelijks een deuk heeft opgelo pen. Het bestuur van Miniatuur heeft met de wetenschap van wat ze aan die huidige directeur hebben, al met zor gelijke blik in de toekomst gekeken Over twee jaar is Leendert aan zijn pensioen toe. En waar vindt je nog iemand die zich zeven dagen in de week volledig in wil zetten. Maar Van der Graaf is er de man niet naar om abrupt te stoppen. Het bestuur heeft dus nog hoop Hoop is er dan ook voor die vele be langstellenden die nog de poorten van Miniatuur Walcheren zullen binnen gaan en daar een in een keurige staat van onderhoud verkerende attractie voor zich zien, fraai gestoffeerd door materiaal uit de eigen kwekerij, waar jaarlijks zo'n tachtigduizend plantjes vandaan komen. Uit de koker van Van der Graag zal zo'n opmerking niet komen, daar is hij een te stille werker voor. maar be stuurslid Jo de Regt, directeur van de Provinciale wv van Zeeland stelt het ronduit: Deze attractie voorziet in een ongelooflijk grote behoefte, voor al ook omdat het hier om een accomo- datie gaat, die mogelijkheden biedt voor het geval het strand wat minder lokt. Als sleehtweervoorziening is mwf JACQUES CATS Miniatuur Walcheren van geweldige betekenis". Een voorname wens van directeur Van der Graaf is not zijn spijt nooit in ver vulling gegaan Graag had hij naast het complex nog eens een speeltuin- achtige accomodatle willen verwe zenlijken om met name de kinderen, die er een busreis van soms een paar uur op hebben zitten, gelegenheid te geven eens even uit te razen alvorens de wat gedisciplineerde rondgang, te maken langs al die objecten, die ze op latere tocht over 'het eiland' wellicht nog in ware omvang zullen tegen ko men. Maar de 'gewijde grond' rond het borstbeeld van musicus Jan Morks ln het aanpalende openbare groen rond de kiosk op het Molenwater blijkt niet beschikbaar en na een hoorzitting voelde de gemeente er ook niets meer voor om een aan de andere kant van de Miniaturen gesitueerde strook grond ter beschikking te stellen voor enige uitbreiding. Maar ook zonder die extra voorziening ziet Van der Graaf nog voor jaren aantrekkingskracht zitten voor dit Walcherse park, dat niet zoals niet ingewijden zo gemakkelijk zeg gen. een 'soort Madurodam' is. Jo de Regt„De opzet van Miniatuur Wal cheren is uniek. Deze attractie onder scheidt zich door z'n totaliteit Het hele eiland is hier "uitgebeeld" Van heinde en verre komen de bussen met bezoekers naar de miniaturen. Toch zijn er nog veel mensen, die dicht in de buurt wonen, voor wie het nog allemaal nieuw is wat daar ach ter dat met veel groen omringde hek werk voor fraais is uitgestald. Mis schien is dit vijfentwintig jarig be staan voor hen een aanleiding om toch eens achter die bossages te gaan kijken. Zo'n extra hoge bezoekerssco re het zou voor die jarige attractie wel het mooiste cadeau zijn! i§KD ITS DIRECTEUR M. A. P. VERHOEVEN: 1 H TB Ij I Reserveringen: tel. 01189-1900, b.g.g. 1965. vlees- en visspecialiteit ""INNEN TWEE —AAR DRUK WEER —VEN HOOG ^llSSiNGEN - „De versnelde invoe- Dg van de nieuwe onderwijsvoorzie- ng voor omstreeks 16- tot 1.8-jarigen slechts voor een korte periode de tik op de arbeidsmarkt wegnemen, innen twee jaar zal bij een stabilise- ndarbeidsmarktbeeld de druk weer tnhoog zijn als nu. Het organiseren meen banenmarkt in navolging van .pejt experiment, dat in Utrecht werd Igevoerd, is te incidenteel. Struc- rele oplossingen moeten gezocht en ivonden worden. Eigenlijk hadden jeral moeten zijn". Directeur M. A. P. irhoeven van de mts te Vlissingen zei donderdagavond in de aula van de ts ter gelegenheid van de diploma- ji-ve?heer Verhoeven: „Het bedrijfsleven 1 graag een mts'er van dit niveau blij- afnemen. Dit blijkt uit de enorme waaraan nauwelijks blijkt te Staatssecretaris De Jong eft op kamervragen geantwoord, dat jt eindniveau hetzelfde moei blijven, ich moet het onderwijs voordeliger Het ministerie wil ook een ver taling van de toelating. Al deze facet- hebben tot een nieuw plan geleid. Jiplan dat niet alleen noodzakelijk is ^^or het middelbaar technisch onder- ,Js maar eigenlijk voor het hele voort ikt onderwijs". Het plan waar de heer shoeven op doelde in zijn betoog, be- jft het bekorten van de gemiddelde jidieduur met handhaving van Jdniveau; verbreding van instroom pder drempelverlaging: een gedif- ïntieerde uitstroom in drie stromen jeen in tijd gespreide instroom op de Idoe arbeidsmarkt. „Met duidelijke garan ties en een eerlijke benadering van de plannen is het gehele onderwijsveld wel te bewegen tot inspanning die genoem de effecten teweegbrengen aldus de heer Verhoeven. Volgeboekt Wethouder G. J. A. M. Adan van on derwijszaken hield een toespraak, waarin hij het 'verheugend' noemde, dat het oriëntatie- en schakelp rogramma (in het kader van het proefproject voor 16 tot 18-jarigen) ge heel is volgeboekt. De mts zal het oriëntatie- en schakelprogramma ver zorgen. De wethouder zei verder onder meer de indruk te hebben, dat de be langstelling voor de avond-mts daar entegen dreigt te verwateren. Dit zou volgens de heer Adan te wijten zijn aan het feit, dat veel mensen niet op de hoogte zijn van de mogelijkheden die de avond-mts biedt De heer A. Tiktak hield namens de oudercommissie een felicitatierede tot de aanwezige geslaagden. De heer J. H. E. Witte deed dit namens de commissie van advies. Tijdens de bijeenkomst werd ook afscheid genomen van le- raarJ. Kolff. die per 1 september met pensioen gaat. Geslaagden afdelling bouwkunde Ph. Bokelaar. Brouwershaven. A A P. Cle ment. Kats, M. Davidse. R. R R. Kaasenb- rood. P Nagtegaal. J H de Smidt. J J Ver- hage. allen uit Vlissingen. J van Hell. P Krieger J M Steketee, R. Th Walraven, al len uit Middelburg P J M deJongh.Goes;C. J Z T Rewijk - Labruyere. Westkapelle: W. Terpstra. Zierikzee 1 afgewezen. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde J A. Balkenende. Kamperland: M A Becht. J Boone. A F. van Luyk. R. H. Buitenrust - Hettema. Koudekerke: J E Dekker, 's- Heer- enhoek. A G. v.d. Dries. Driewegen; J. L. Kloosterboer. Schuddebeurs; F. Maljaars. Aagtekerke:P J.Meeuwse.C.K.Tilrobeiden uil Goes; D. de Pagter. Westkapelle. P A J Provo, Groede: Th. Schefferlie. Middelburg; C. van Sluijs. Zoutelande; J. A, Smit. Souburg; J de Wild. Kats: C Theunisse, Kerkwerve, L. J. Otte. Oosterland. 2 afgewe zen. Afdeling Werktuigbouwkunde P Platschorre. Kortgene. P.I.Ritico,J. P A. Rlsseeuw. R. Woittiez. allen uit Breskens. M. J Wondergem. R. Dellebeke. C J Heijboer, allen uit Souburg; R W. J. Bertram, B. F. Boschma, T. A v Qadzand.J H.Izeboud.W. H. Kous, R. A. H. Pelster, B. GPolderman, R. Schroevers, D. Leer, allen uit Vlissingen; J A. C. Luitwieler, E. J A. Menig, J. v. Veen. D. den Engelsman. J. Moolenbroek. allen uit Mid delburg, A. Maljaars, Grijpskerke. J C. Son- ke. J Lokerse. beiden uit Kruiningen. J S Verstelle. Wolphaarsdijk. I. van Eijzeren. Borssele. J v.d Wielen. Nleuwerkerk 5 afge wezen Afdeling Elektrotechniek M Gillissen. B J Neve. D A. van Riel allen uit Middelburg; T J Suurmond.J P Spoor beiden uit Souburg. M J. Buitelaar. Oostka- pelle, J. v d. Buuse. J. A. Hengeveld. Vlissin gen. J Cljvat, J P Lous. beiden uit West kapelle; 3 afgewezen Afdeling Electxomca D J Flipse. Souburg; A J J Geensen. Mid delburg: R van der Heijden, H van Laeeke. belden uit Vlissingen, L. A. de Pagter. West kapelle F G. Roovers, Oostburtf, M Sander- se, Koudekerke C D Timmerman, Goes: M. A Wijkhuis. Biggekerke: A. Westveer. Wemel drnge 2 afgewezen. Spaaroverschot Bondsspaarbank daalde met drie ton MIDDELBURG - Het spaaroverschot van de Zeeuwse Bondsspaarbank over de maand juni daalde, in vergelijking tot dezelfde periode vorig jaar, met 300.000 gulden. Het overschot bedroeg in de maand ju ni 1,7 miljoen en in juni '78 2 miljoen gulden. Over de maanden januari tot en met juni '79 werd een spaaroverschot geboekt van 16,7 miljoen, tegen vorig jaar in dezelfde periode 18.6 miljoen gulden. Het totaal aan ingelegde gelden daarentegen steeg met ruim 31 miljoen gulden Per eind juni was het 351.3 mil joen tegen 319 miljoen gulden per eind juni van het vorige jaar Geslaagd MIDDELBURG - Aan de Erasmusum- versiteit te Amsterdam slaagde Evelien C. van den Broeke uit Middelburg voor het propaedeutisch examen genees kunde Aan de school voor bezigheidstherapie 'Huize Norel' in Epe slaagde voor het examen bezigheidstherapie Jannie Boogert uit Oosterland VLISSINGEN - Directeur P. Pols van de school voor fysiotherapie in Vlissingen verwacht, dat het aantal leerlingen zich de komende jaren zal handhaven. De school is volgens hem een van de eerste onderwijsinstellingen in Nederland, die in aanmerking komt voor nieuwbouw. Tot voor enkele dagen waren er naar zijn zeggen nog wel problemen met de personeelsbezetting, maar inmiddels is geble ken dat toch in een aantal functies is voorzien, zodat de school een goede toe komst tegemoet kan zien. Hij zei dit vrijdagmiddag bij de uitreiking van de diploma's aan de 27 geslaagden -'an de in totaal 48 kandidaten voor het eindexa men van de school voor fysiotherapie. Het Hoger Beroeps Onderwijs in Zee land is volgens directeur Pols nog niet uit de problemen. In verband hiermee verwees hij naar de toespraak, vorige week vrijdag, van directeur ir. Tj. Douma van de Vüssingse HTS Ook volgens de heer Pols is een verdere uit breiding van het pakket opleidingen in HBO-verband wenselijk en zal in de komende jaren het nodige moeten wor den gedaan, om te behouden wat ver worven is. „Jullie zijn de laatste groep van studen ten. waarmee ik mij ten zeerste verbon den voel, omdat ik aan julie vorming heb mogen meewerken. Vooral de laatste jaren ben ik bewust bezig ge weest. om julie te besmetten met mijn opvattingen over fysiotherapie." aldus de heer Pols Hij meende dat de studen ten een bevoorrechte positie innemen, ten opzichte van de vele mensen die wel willen werken maar daartoe niet de ge legenheid krijgen Hij benadrukte ver der. dat de geslaagden een verzoek moeten indienen bij de hoofdinspectie voor-de volksgezondheid, om het be roep van fysiotherapeut te kunnen uit oefenen- De Vlissmgse wethouder van onder wijs. ing. G. J. A. M. Adan dankte na mens het bestuur van de school het per soneel en in het bijzonder directeur Douma van de HTS. die directeur Pols in verband met diens ziekte heeft ver vangen. De geslaagde A. v.d. Berg sprak na mens de geslaagde kandidaten een dankwoord uit. maar plaatste tevens enkele kritische kanttekeningen bij met name de examens. „Dat de normering voor het examen niet bekend was heeft ons de laatste weken het meest verbaasd. Bovendien bleken een aantal gezakten uiteindelijk toch herexamen te kunnen doen. hoewel hen eerst gezegd is dat dit on mogelijk was. Ook moest een examen worden verzet, zonder dat de kandida ten op de hoogte zijn gebracht," aldus de geslaagde. Daarnaast bood hij namens de examenklas een symbolisch geschenk aan directeur Pols aan in de vorm van een spaarvarken. De vierde klas heeft namelijk het nodige bedrag vergaard, om het komende jaar via de stichting Terre des Hommes een kind te kunnen adopteren. De spaarvarken is eigenlijk bedoeld voor de toekomstige examen klas, zodat de adoptie ook de volgende jaren kan worden voortgezet. Geslaagden school voor fysiotherapie VOSSINGEN - Aan de school voor (y- siothherapie van de IHBO te Vlissin gen slaagden de volgende kandidaten voor het examen: Mej. P J van Antwerpen, Goes; M.J C. M Bakx. Halsteren; A. J van den Be rge. Tholen: J. M. de Boer, Rotterdam; M. E. Elfferich, Vlissingen: A W. van Gemert. Breda; J H M. vander Genug- ten. Goes; H A W Goorsenberg, Nij megen; J. G. Groeneweg. Middelburg; Mej J J S Jansen. Breskens; J G P M. Lazeroms. Roosendaal: A. Los. Dirksland; J. H. Meuldijk, Hulst; Mej. E. L. M. van Mil, Bergen op Zoom; L. C. Moerlarjd, Spijkenisse; Mej. J A. Nijs- sen. Kapelle; R. P. Oostinga. Vlissin gen; A. L Poelgeest. Vorden: S. B. J. Pols. Zierikzee; Mej. L Schaap. Mid delburg. Mevrouw I van de Spek-De Jager, Bierum. H H M. Spoomans. Vessem; W F. J. M. J. Timmermans. Goes. C L de Vós, Bergen op Zoom; A C. M Wierikx. Hoeven: Mej. H. Wil- leboordse, Middelburg; Mej. W. M. de Wolf, Middelburg. Herexamen 11 kandidaten en afgewe zen 10 kandidaten Adiniraalzeilen in f Sint-Annaland SINT-ANN ALAND - Vandaag i zater dag) geeft de watersportvereniging van Sint-Annaland een demonstratie van platboomj achten. De Commissaris van de Koningin in Zeeland, dr C. Boertien. treedt om 14.00 uur op als admiraal. De demonstratie wordt gehouden in de jachthaven van Zienkzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 9