Vlissingse raad akkoord met onderzoek naar winkelapparaat in binnenstad Ben w Vlissingen onthouden zich van oordeel onderzoek dr. Bos PENNINGMEESTER 'MARATHON' KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Horeca-Walcheren wil actie tegen 'beunhazerij' Mejuffrouw Van Splunter nam afscheid van lagere school in Westkapelle KOM, HOE HEET'IE NOU. ZATERDAG STOND ER NOG EEN HEEL VERHAAL OVER'M IHDE KRANT. ENERGIEKE JONGEMAN HOEVEN Kassière zo maar 'n baan? Kom nou! Bij de Prijs-slag in Vlissingen is dat we! anders! PRIJS-SLAG ZATERDAG 30 JUNI 1979 MEERDERHEID RAADSLEDEN PVDA TEGEN MIDDELBURG - De Vlissingse ge meenteraad heeft vrijdagmiddag met de stemmen van de meeste PvdA- raadsleden tegen - besloten 95.000,-. beschikbaar te stellen voor het doen uitvoeren van een zogenaamd 'dislri- butieplanologiscb onderzoek' in de binnenstad- In bet onderzoek zal wor den nagegaan hoe het met het win kelapparaat gesteld is. welke verbete ringen kannen worden aangebracht, terwijl daarnaast duidelijk moet wor den wat de gemeente op het gebied van onder andere ruimtelijke ordening en verkeer in de komende jaren zal moe ten gaan doen. De fracties van CDA. WD en RPCU. alsmede .de heer J J de Meulder als afgevaardigde van de PPR in de PvdA' PPRfractie hadden geen moeite met hun goedkeuring aan het onderzoek De heer J Lust (WD) complimenteer de het college met het voorstel en sprak de hoop uit dat zoveel mogelijk nering doenden in de binnenstad aan het on derzoek zullen meewerken. De PvdA- raadsleden dachten er - met uitzonde ring van wethouder D J P Bruinooge - blj monde van de heer W Wisse anders over. De heer Wisse betwijfelde het nut van een dergelijk onderzoek en zei het Gezinsverzorging Vlissingen krijgt ondernemingsraad VLISSINGEN - Vrijdagheeft de Stich ting voor Gezinsverzorging in Vlissin gen ondernemingsraadsverkiezingen gehouden. De ondernemingsraad van deze Vlissingse instelling gaat bestaan uit 9 leden. Begin september zullen de nieuw gekozen raadsleden geïnstal leerd worden door de voorzitter van de stichting, de heer J. J. Kempe. De heer A. Pouwelse, direkteur van de Vlis singse instelling, zal de onderne mingsraadsvergaderingen gaan voor zitten. De heer Pouwelse verklaarde dat de op richting van de ondernemingsraad on getwijfeld een grote invloed zal hebben op het instellingsbeleid Met name om dat andere categorién personeel via de ondernemingsraadsleden hun mening kunnen geven De gezinshelpsters en gezinsverzorgsters maakten tot nog toe geen deel uit van de bestaande overleg groepen. Door het instellen van de on dernemingsraad verdwijnt deze onre delijkheid. Belangrijk is dat juist nu medewerkers worden betrokken diè uj hun dagelijkse werk het dichtst staan bij de problemen, aldus de heer Pouwelse. Gekozen voor de ondernemingsraad zijn: E. J. H. Bik. F. M P Meulenberg- Wiskerke. L S M Goedhart-Van der Voorde. T. P. de Nooyer-Sol. M L. J. Steenaard. C van de Kooy-Leeuwen- burgh, L. de Pagter-De Wit. F M. Kó- geler-Boucherie en de heer J. M. van der Zwaart. Serie inbraken te Vlissingen evenmin noodzakelijk te vinden dat een dergelijk bedrag daarvoor ter be schikking moet worden gesteld Hij noemde de situatie van het winkelap paraat in de Vlissingse binnenstad op dit moment overzichtelijk" en meende dat het subsidiëren van een dergelijk onderzoek geen wezenlijke taak voor de gemeentelijke overheid is In dat verband wees de heer Wisse of het vele dat al in de Vlissingse bin nenstad is bereikt sinds de raadszitting van 4 mei 1974 toen de beslissing ovei het te voeren binnenstadsbeleid werd genomen 'Wat de winkelfunctie betrefi zijn de mogelijkheden van de gemeenU Badpaviljoen tijdelijk open voor zomerprogramma 'Luctor et Emergo DOMBURG - Het ziet er naar uit dat op maandag 9 juli dc poorten van het Badpaviljoen in Domburg weer opengaan voor een groot zomers ge beuren. De Sociëteit 'Luctor et Emer go' zet zich reeds 143 jaar in voor de organisatie van kinderspelen en aller hande activiteiten tijdens het zomer- seiozen in Domburg en daarbij speelt het Badpaviljoen een centrale rol. Het zag ernaar uit dat de activiteiten dit jaar geen doorgang konden vinden omdat de eigenaar van het paviljoen had besloten het af te stoten en dus te sluiten. Dit uiteraard tegen de zin van de leden van 'Luctor et Emergo'. die uit het hele land afkomstig zijn en ieder jaar weer hun vakantie in Domburg doorbrengen. Twee van de leden. Tom Molkenboer uit Waalwijk en Diederik Fabius uit Laag Keppel sloegen de handen in el kaar en huurden het Paviljoen voor de zomermaanden. Van de gemeente Domburg kregen zij een financiële ga rantie voor de huurpenningen en zetten samen met het bestuur van de Sociëteit een programma in elkaar. Een greep uit dit programma dat tot en met. 12 augustus duurt. 21 en 31 juli vliegerwedstrijden op het strand te Domburg, waarvoor een ontheffing is verleend door de Rijksluchtvaart dienst. iedere woensdag en zaterdag een kinderbal voor kinderen van drie tot tien jaar: forten- en lintenwedstrij den voor groot en klein, disco-avonden: een groot kampvuur op het strand (27 juli vanaf 22 uurc Iedere zondagmiddag poppenkast of een goochelaar en een klederdrachtshow (Op 12 juli) die wordt georganiseerd in samenwerking met de plaatselijke VW Als klap. op de vuurpijl vindt op zaterdag 4 augustus het Midzomemarhtfeest plaats, waar aan wordt meegewerkt door de Dutch Swing College Band beperkt' aldus de heer Wisse Dr ge meente exploiteert nu eenmaal niet zei winkels en we zijn ook nog niet zover dat we winkelbedrijven subsidiëren Dc taak van de gemeente ten opzichte var de detailhandel is dan ook beperkt tol het scheppen van goede toegangsmo gelijkheden voor het publiek en tot hel scheppen van als aangenaam ervaren dus verkeersvrije - winkelstraten Wat de gemeentelijke mogelijkheden be treft hebben we niet stilgezeten Ei kwamen en komen op kosten van dc gemeente promenades en er kwamen ook parkeerplaatsen Uit recente on derzoeken van de Vlissingse gemeente politie blykt dat er gezien de om loopsnelheid in de Vlissingse bin nenstad zeker geen sprake is van par keernood'. aldus het PvdA'PPR raadslid De heer Wisse stelde verder dat eerdere onderzoeken op grote schaal duur wa ren en als regel bevest igden wat men al wist. geen of nauwelijks oplossingen gaven en dat het weinig zin had op nieuw een onderzoek te houden naar omstandigheden die sinds 1974 weinig of niet zijn veranderd. ..Het is mijn vas te overtuiging dat de detailhandel zelf en niemand anders bepalend is voor de uiteindelijke aantrekkelijkheid van Vlissingen als koopstadbesloot de heer Wisse, die het college liet weten dat het overgrote deel van zijn fractie genoten tegen het voorstel zou stem men en b en w in overweging gaf wel geld uit te trekken voor een gericht on derzoek ten behoeve van de recreatieve en toeristische voorzieningen rond de Koopmans- en Vissershaven en aan de boulevards onderstreepte dat belang en was het niet eens met de stelling van dc heer Wisse dat alle gegevens rond het win kelapparaat allang bekend zijn 'Toen ik in mei 1972 - tot mijn groot genoegen - hier werd benoemd moest ik eind mei het plan voor het winkelcentrum Lammerenburg verdedigen' Uit die er varing puttend meende de burgemees ter dat het onderzoek alleen ai uit oog punt van een goed beleid ten aanzien van de ruimtelijke ordening absoluut noodzakelijk is 'Ruimtelijke ordening is een zaak van voortdurend onderzoek door de overheid' hield hij de heer Wisse voor Drs. Westerhout meende dat het "van essentieel belang' is dat het beleid van de overheid op grond van zo hard mogelijke cijfers en gegevens op een bepaald moment moet kunnen worden bijgesteld. De PvdA-raadsleden lieten zich niet overtuigen en stemden tegen het voor stel. dat tenslotte met de stemmen van CDA. WD. RPCU. wethouder Bruinooge en de heer De Meulder werd aanvaard Co m ni a ndoiveg De Vlissingse raad ging na enige dis cussie akkoord met het voorstel van b en w. op grond van de resultaten van een bodemonderzoek de woningbouw bij de Commandoweg te beperken tot het terrein aan de Paardenstraat. De heer A. Hoefkens (CDA) had aanvanke lijk uitstel van dit besluit bepleit, om dat naar zijn mening nog een aantal essentiële gegevens ontbrak. Uiteinde lijk ging de raad akkoord met een wij ziging in het voorstel dat voorlopig al leen aan de Paardenstraat wordt ge bouwd. De raad deed dit vooral nadat dc heer J J Kempe (PvdA PPRi er op had gewe zen dat de betrokken woningbouw vereniging door aanneming van de door de heer Hoefkens bepleite verdaging in problemen zou geraken Hij liet weten dat anders onmogelijk vervangende woonruimte zou worden gerealiseerd voor die bewoners van het Oranjekwar tier. die in 1981 hun huidige te slopen woningen moeten hebben verlaten. De heer Kempe zei dat de tekeningen voor deze vervangende woonruimte begin september gereed zullen zijn. De raad ging tenslotte met het gewijzigde voor stel akkoord. Bij de rondvraag Informeerde de heer Wisse naar de verkoop van 64 woningen aan de President Rooseveltlaan in Vlis singen door het beherende pen sioenfonds en een particulier Verwij zend naar de affaire rond de woning verkoop op Het Fort. en naar een door de raad aangenomen motie waarin staat dat.de gemeente bij een dergelijke verkoop voorkeursrecht heeft, wilde de heerwisse weten wie de koper is en wat deze met de 64 woningen van plan is Wethouder Bruinooge moest op die vraag het antwoord schuldig blijven: hjj had het nieuws over de verkoop gis terochtend uit de PZC vernomen en zegde toe de zaak snel tc zullen uitzoe ken WEGENS BEREIKEN 65-JARIGE LEEFTIJD RECEPTIE WERD DRUK BEZOCHT WESTKAPELLE - Mejuffrouw S. L. van Splunter heeft vrijdagmiddag tij dens een bijeenkomst in verenigings gebouw 'Westkapelle Herrijst' af- Ischeid genomen als onderwijzeres aan de openbare lagere school te West kapelle. ..Het is duidelijk feest, iedereen is blij. maar toch weet ik dat mejuffrouw Van Splunter met weemoed afscheid neemt Essentieel Wethouder G. J. A. M. Adan. van de tailzaken meende dat met hel subsi diëren van het onderzoek precies wordt gedaan wat de gemeenteraad in 1977 heeft goedgekeurd. Hij bestreed dat het onderzoek te duur zou zijn en wees op het belang ervan voor het winkelapparaat in de binnenstad. Burgemeester drs. Th J Westerhout IN HANDEN GENEESKUNDIG INSPECTEUR GESTELD Afscheidsreceptie hoofdonderwijzer te Westkapelle WESTKAPELLE -Het schoolbestuur van de Schóól met de Bijbel tri Westkapelle houdt op donderdag 12 juli van 20 00 tot 21 30 uur een afscheidsreceptie voor de heer Kj van Spar rentak De heer Van Sparrentak gaat per i augustus met vervroegd pensioen als hoofd van de school De receptie wordt in het her vormd jeugdgebouw te Westkapelle gehou- ANTWOORD OP VRAGEN VAN MEVROUW MEIJER VLISSINGEN - B en w van Vlissingen willen zich voorlopig nog onthouden van een oordeel over de resultaten van het onderzoek van dr. G. J. Bos inzake het hoge aantal kankergevallen, zoals dat in Vlissingen zou zijn gesignaleerd. Het college antwoordt dit op vragen van het PvdA/PPR-raadslid mevrouw A. J. Meijer-Brouwer. die over de be vindingen van dr. Bos in een aantal perspublicaties en in een artikel in Medisch Contact opheldering wilde. B en w delen mee dat ze een nader onder zoek naar de conclusies van dr. Bos VLISSINGEN - Onbekenden hebben zicb in de nacht van donderdag op vrijdag via een raam toegang ver schaft in een montagebedrijf aan de Prins Hendrikweg te Vlissingen. En kele kantoren werden doorzocht. De inbrekers gingen er vandoor met een boeveelheid buitenlands geld. In dezelfde nacht werd ingebroken in een autobedrijf aan de Edisonweg De inbrekers kwamen binnen via een raam. maar voor zover bekend hebben zij niets meegenomen. Eveneens aan de Edisonweg, werd die nacht een deur geforceerd van een autoschadebedrijf. Ook hier werden enkele ruimten door zocht De volgende dag werden geen vermissingen geconstateerd Afsluiting seizoen kleuterschool Vlissingen VLISSINGEN - De prinses Margriet kleuterschool te Vlissingen heeft de af sluiting van het seizoen gevierd 's Mor gens werden er in de school verscheide ne films gedraaid Na de pauze waarin de kinderen limonade en koek kregen, zijn de kleuters onder leiding van de ouders naar de uitspanning bij de ka novijver gegaan, waar tevens werd ge geten. 's Middags werden er op de speelweide in het Nollebos verscheide ne spelen gedaan zoals zaklopen. bus sen gooien en blokjes rapen De wande ling naar de uitspanning werd tevens gebruikt voor het verkeersproject waar de school mee bezig is Dit project wordt op woensdag 4 juli met een ouderavond besloten Mytylschool hield rommelmarkt te Oostkapellc OOSTKAPELLE - Leerlingen van de Mytylschool te Oostkapellc hielden vrijdagmiddag een rommelmarkt te Oostkapelle. De rommelmarkt heeft ƒ4.721,45 opgebracht. De opbrengst komt ten goede aan het werk. dat de oud-onderwijzeres mejuf frouw Greet Lodder ten behoeve van gehandicapten in Brazilië verricht Hei geld wordt onder meer besleed aan de aankoop van rolstoelen Concert Westkappels Dameskoor WESTKAPELLE - Het Westkappels Dameskoor geeft dinsdag 3 juli een concert in de hervormde kerk te West kapelle. Het concert begint om 20 30 uur Tijdens viering 50-jarig bestaan te Vlissingen noodzakelijk achten en dat ze zich daartoe tot de geneeskundig inspec teur van de volksgezondheid in Zee land hebben gewend. Pas als uit een dergelijk onderzoek zou blijken dat bepaalde stappen moeten worden on dernomen. wil het Vlissingse college de raad hierover nader informeren. B en w vinden dat eerst onderzoeken moeten worden gedaan omdat het gaat om een zaak waarin zij niet deskundig zijn. Dc beantwoording van de vragen van mevrouw Meijer leidde vrijdagmiddag tot een nogal loibbig debatje in de Vlis singse gemeenteraad. Hoewel mevrouw M M Scheepers-Voet (CDA) het met de beantwoording door b en w volledig eens was. plaatste ze toch een aantal kritische kanttekeningen rond de pu blicaties over het onderzoek van dr Bos. die ze verweet dat hij beter had kunnen wachten met publiceren totdat nadere gegevens bekend waren gewor den. Uit deze uitlatingen komen geen harde zekerheden naar voren en dat ait maar paniek. Wij als CDA-fractie vin den dat dr Bos dit voorzichtiger ken baar had moeten maken en we zijn het graag eens met de visie van deskundi gen als Lelie. Stumphius en Planteydt dat deze zaak nog nader moet worden onderzocht'. Reprimande Haar betoog kwam mevrouw Schee pers te staan op een forse reprimande van de PvdA/PPR-raadsleden J J. Kempe cd mevrouw Meijer, die beiden vonden dat zodra een dergelijk feit wordt geconstateerd, hierover in volle openheid moet worden bericht 'En dan, is het j uist de taak van een raadslid over een dergelijke zaak vragen te stellen', aldus de heer Kempe Beide raadsleden waren van mening, dat het een goede zaak is dat indien een deskundige als dr Bos zijn visie kenbaar maakt, dit de bevolking bereikten dat daar vanuit, de raad vragen over worden gesteld, afge zien van het feit of een onderzoek al dan niet is afgerond. van het onderwijs", aldus de bui, gemeester van Westkapelle de heer! M. Moermond in zijn toespraak „Op; januari werd aan mejuffrouw Vat Splunter eervol ontslag verleend b verband met het bereiken van de pca sioengerechtigde leeftijd Direct daar na bereikte ons haar verzoek om doorü mogen gaan tot het einde van hè schooljaar Uiteraard werd dit verzoeï ingewilligd Mejuffrouw Van Splunter zal nog tot li september aanblijven als onderwÖB res Op die datum hoopt haar opvol* ster. mejuffrouw L. van den Houten haar taak over te nemen De heer W. J. Minderhoud. hoofd van di lagere school in Westkapelle, typeer® mejuffrouw Van Splunter in zijn toe spraak als ..een moeder voor de klnde ren. een spring-in-'t-veld en een hart verwarmende persoonlijkheid", mens het personeel van de school bood de heer Minderhoud mejuffrouw Vai Splunter een foto-album aan. m( daarin een foto-reportage van de actlvi tellen die zij het laatste jaar ontwikkeld heeft. In de vergadering van de raad v Westkapelle. even voor de aanvang vac de afscheidsbijeenkomst, werd besle ten mejuffrouw L. van den Houten der leiding van mejuffrouw S L van Splunter onbezoldigd dienst te laten doen als onderwijzeres. Zij zal mejitf frouw Van Splunter vervangen zodra zf volledig bevoegd is. Tijdens raadsvergadering werd verder besloten de heer M P Damen eervol ontslag t« verlenen als onderwijzer aan openbare lagere school te Westkapelle De heer Damen treed ingaande het nieuwe schooljaar in dienst als leraa^ aan de MAVO te Oud-Beijèfland. Foto. Tijdens een drukbezochte recept tic namen vele belangstellenden vrij dag a/scheid van mejuffrouw S L van Splunter flinks), die wegens het. berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd de openbare lagere school in Wësfl kap'olle verlaat.. voor sportieve ac- G. Termeulen 18 jaar penningmeester VLISSINGEN - Tijdens de viering van het 50-jarig bestaan van de Vlissingse sportvereniging "Marathon", is de heer G. Termeulen. penningmeester van de vereniging, vrijdagavond onderschei den met de eremedaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Na- ssau. Burgemeester drs Th. J. Wes terhout van Vlissingen speldde de eremedaille op. In een korte toespraak memoreerde burgemeester Westerhout de sportieve loopbaan van de heer Termeulen. Van 1945 tot. 1960 trainde hij de atleten van 'Marathon' In 1961 volgde hij zijn vader op in het bestuur in de functie van pen ningmeester, een functie die hl) nog steeds vervult. De heer Termeulen is reeds 45 jaar lid van de'Marathon' Tot slot feliciteerde burgemeester Wes terhout het bestuur met het 50-jarig be staan van de vereniging De voorzitter van 'Marathon', de heer A Verdonk speldde de heer Termeulen de speld van verdienste op voor het vele werk dat hij gedurende zijn be- stuursloopbaan heeft verricht De heer Gijsbcrtsc overhandigde voorzitter Verdonk namens de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een vlag waarin bet embleem van de KNAU en 'Marathon' Dp hper Gljs- bert.se overhandigde de voorzitter eveneens, namens de afdeling Zeeland van de KNAU. een wandbord met de belde emblemen. Onder de aanwezigen bevond zich onder anderen de Vlissing se wethouder D J P Bruinooge van onder meer sportzaken Duitse kerkdiensten in Westkapelle WESTKAPELLE - Op zondag 1 juli be gint de Interkerkelijke Recreatie Commissie te Westkapelle weer met Duitse Kerkdiensten Deze diensten worden gedurende de maanden juli en augustus gehouden In de Gereformeer de Kerk. Noordstraat 15 en beginnen om 19 uur. Ook staan er weer enkele concerten op het programma, onder meer een optreden van L de Broekert. orgel, en F Hutyra. fluit en een concert van de Zeeuwse Koorschool. IN CLUBHUIZEN EN KANTINES VLISSINGEN - De afdeling Walcheren van de Horeca Nederland heeft in een brief aan het Vlissingse gemeentebe stuur scherp protest aangetekend te gen het 'paracommercieel gebruik' van clubhuizen en kantines van sport verenigingen. De Horeca-ondernemers vinden de activiteiten die in deze clubhuizen plaats hebben 'beunhaze rij' en een aanslag op hun inkomsten. De afdeling Walcheren van Horeca Ne derland heeft zich in het bijzonder ge stoten aan een brief van het PvdA PPRraadslid M. Nelemans aan b en w. waarin zou zijn opgemerkt dat vereni gingen zich draaiend kunnen houden dankzij opbrengsten door de com merciële exploitatie van een clubhuis. „Tegen deze redenering protesteren wij ten sterkste, aidus de brief van Horeca Nederland ..Wij erkennen de eventuele financiële problemen bij diverse ver gen om dan als vereniging activiteiten te ontplooien die buiten de doelstelling omgaan en daarmee een hardwerkende bedrijfstak die het ook financieel niet. makkelijk heeft (slechte wintermaan den en een tot op heden tegenvallend seizoende dupe te laten worden, aan te tasten in het inkomen en als enige be drijfstak op te laten draaien voor de in standhouding van een pakket sport- voorzieningen voor de gehele bevol king. schrijft de afdeling in haar brief aan b en w van Vlissingen De Horeca-ondememers op Walcheren vinden dat tegen concurrentie iets kan worden gedaan, zolang deze eerlijk is en dat is in dit geval niet aan de orde. stel len ze Men vraagt het gemeentebe stuur dan ook maatregelen te nemen die een dergelijke oneerlijk genoemde concurrentie in de toekomst kunnen voorkomen. attentie KOOLZUURCENTRALE DEKKLEDEN verhuur en verkoop verhuist met ingang van 22 juni 1979 naar Oostperkweg 4 (klein industrie terrein) Middelburg. bi| afwezigheid Havendi|k 13. H C Vermeulen Gevraagd: voor onze kantoorboekhandel Schriftelijke sollicitaties aan Drukkerij - Boek- en kantoorhandel Kantoormachines en kantoorinstallaties 3puiplein 94 - Vlissingen Öt 184-16830 Fijn. verantwoordelijk werk Alle boodschappen van een gezin gaan via jouw kassa (niet bang zijn voor cijfertjes!). Als kas sière geef ie een klant de laatste indruk mee van de Prijs-slag. Tijdens een rustig moment mag een ricndelijk praatje best mei een klant. Want juist om die per soonlijke aandacht komen de Pri|s-s|ag klanten graag terug. Zelfstandig werk Het is vaak een sport een fijne omzet ie halen die op 't eind van de dag op dc cent af klopt. Als je 't leuk vindt krijg je ook het be heer over een schap met artike len. Met alle verantwoordelijk heid Wie beweert nog steeds dat de baan van kassière eentonig is? Jonge kollega's De Prijs-slag is een jong, levens lustig bedrijf. Je zult je al gauw thuis voelen onder jonge kol lega's en chefs. Want het is be langrijk dat je plezierig werkt Voor een fijne sfeer ben je bij de Prijs-slag aan het goede adres. Een prima salaris Ook financieel zit je goed bij de Prijs-slag: gratifïkatie en arbeids voorwaarden die bij de tijd zijn. En als je van aanpakken weel krijg je al gauw - naast je salaris - een extra waarderingstoeslag. Heb je een lagere beroepsoplei ding of MAVO. ben je tussen dc 17 en 21 jaar: kom eens praten met dc Prijs-slag. Daar kom je goed terecht! De bedrijfsleider van bet filiaal te Vlissingen Oude Markt 41 vers!rekt graag aanvullende informatie. Ook kun je een afspraak maken bij de afdeling personeelszaken vanJac. Hermans Prijs-siag B. I.Burgemeester Krol laan 2. 5126 PT Gdze. tel. 01615-1871. JAC. HERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 6