Een paradijs voor groot en klein Distelverordening volledig handhaven Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt een cursus voor straatmakers Informeel afscheid adjudant Van Beers als politieman Hontenisse PZC/provincie 9J Hulst geeft brochure uit bij openstelling molen Vakbonden in principe akkoord met cao Hoechst WAVRE Lterdag 30 juni 1979 Wisfl Zeeuws-Vlaandarati 22, km van Brussel, snelweg E 40 richting Namen, afrit Wavre. Tót en met 30 september, dagelijks open van 10 tot 19 uur. VICE- VOORZITTER CBTB: niet eens met conclusies van tno-commissie GOES - De vice-voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond West-Nederland (CBTB). W. J. Sander- heeft in een vergadering van het dagelijks bestuur van de CBTB aange drongen op volledige handhaving van de distelverordening. Hij keerde zich tegen een brochure van een TNO- commissie waarin wordt gesteld dat jde distelverordening niet meer nodig is. Volgens die brochure zou de ver spreiding van zaad van de distels nauwelijks problemen opleveren. Een conclusie waar de heer Sanderse zich volstrekt niet mee kon verenigen. De distelverordening houdt in principe in dat de distel bestreden moet worden. De heer Sanderse sprak m de vergade ring van het dagelijks bestuur van de CBTB West-Nederland verder zijn af keuring uit over uitlatingen van de dijkgraaf van het waterschap 'De Brede Watering van Zuid-Beveland'. G. J. de Veiling CVZ voor regeling verplichte fruitaanvoer KAPELLE - De Centrale Tuibouwvei- ling Zeeland stelt voor de verbetering van de fruitafzet een nauwer contact met de leden voor men wil een inven tarisatie van de te verwachten pro- duktie en de kwaliteitscontrole berei ken. Verder wordt verwacht dat bin nen afzienbare tijd een landelijke rege ling wordt ingesteld ten aanzien van de verplichte aanvoer van enkele ras sen appelen en peren in eenmalig fust Komt deze regeling er niet. dan ge bruikt het CVZ een eigen systeem mei een verplichte aanvoer in eenmalige kratten. De telers moeten fruit voor afzet via CVZ beschikbaar stellen. Het CVZ is verplicht contracten aan het ministerie van Landbouw en Visserij aan te bie den. waarin staat wat de teler J- .et komende seizoen denkt te produceren Het CVZ kan de teler om minimaal 2C procent van de oogst vragen. In totaal moet via het CVZ minstens 10 miljoen kg fruit op contract aangemeld worden bij het ministerie. Van het investeringsfonds van de vei ling te Kapelle wordt de inhouding van 1 procent van de bruto opbrengst dei geveilde produkten voortgezet De in houding van het boekjaar '73-'74 wordt uitbetaald. De veiling in Kapelle heeft een be- stuursverandering ondergaan. De heer J. E. Kole uit Wemeldinge was statuair niet herkiesbaar, in zijn plaats werd de heer M. H. Glerum gekozen. De heer W. de Jager uit Kapelle werd gekozen tot vice-voorzitter van de veiling in de va- kature van J. E. Kole In de ledenverga dering van de veiling KEC trad de heei L. de Jonge periodiek af na 12 jaar. In zijn plaats werd de heer M. H. Dek uit Kruiningen gekozen. J ager, het gebruik van zuiveringsslib in de landbouw. „Zolang niet onomstre den vaststaat (via een onpartijdig on derzoek) dat dit slib ongevaarlijk is. zullen we iedereen afraden gebruik te maken van zuiveringsslib", aldus de vi ce-voorzitter van de CBTB West-Ne derland Problemen Dc voorzitter, P. Blokland, stond in zijn openingswoord stil bij de omstan digheden waaronder de agrariërs op dit moment moeten werken. „In de veehouderij zijn er grote problemen met de voederwinning, dc akkerbouw kampt met een verminderde groei en op veel plaatsen is het gewas letterlijk verdronken in de vele regen. Met name de tuinbouw heeft te maken met sterk gestegen energie-kosten ten eerste als gevolg van het koude voorjaar en ten tweede door de gestegen prijzen van de brandstoffen. Dit laatste heeft overi gens effect op alle sectoren van de land- en tuinbouw", aldus Blokland. De voorzitter sprak ook over de EG-mi- nisterraad. waarvan hij vond dat die 'slechte beslissingen' nam „De beslis sing om de prijzen van landbouwpro- dukten slechts met 1,5 procent te ver hogen en voor de melk zelfs te bevrie zen, komt zeer hard aan. Vooral nu de situatie in de land- en tuinbouw ernstig wordt bepaald door de slechte weers omstandigheden van dit voorjaar", sprak hij. dow mag gekoeld butaan opslaan MIDDELBURG - Dow Chemical in Terneuzen mag van gedeputeerde sta ten een opslagtank voor gekoelde C4- koolwaterstoffen installeren met een inhoud van 15.000 kubieke meter en mag deze stoffen verwerken in twee krakerinstallaties. Gekoeld butaan dient als alternatief voor Dow wil het gekoelde butaan gebruiken als alter natief voor nafta. De vergunning is verleend op grond van de hinderwet en de wet luchtverontreiniging. De VMZ had bezwaar tegen de vergun ning op basis van de wet luchtveron treiniging. Men pleitte onder meer voor de bouw van een betonnen scheidings wand tussen de nieuw te bouwen tank en de al bestaande boltank voor dru- kopslag van butaan. Dit als be scherming tegen de gevolgen van ern stige bedrijfsongelukken. Men be pleitte een risicoanalyse en wees voorts op de gevaren bij de aanvoer van de C4-koolwaterstoffen over de Wester- schelde. Gs betogen, dat de bestaande boltank geen deel uitmaakt van de aanvraag en dat de bescherming ervan daarom niet aan de orde is De risico's van aanvoer over de Westerschelde vallen niet onder de wet luchtveron treiniging en worden buiten beschou wing gelaten. De risico-analyse achten gs niet nodig, eerdere berekeningen voor dergelijke installaties maken een goede beoordeling mogelijk, aldus het college. (Advertentie) zaterdag en zondag 'open dagen' HULST - De gemeente Hulst heeft een brochure verspreid over dc 'stadsmolen', die na een lange res tauratic weer 'in bedrijf is. In de brochure wordt een beknopte ge schiedenis gegeven van de molen, tot en met de oplevering vorige maand. De vrijwillige molenaar Willy Baart uit Hulst houdt de Hulsterse stadsmolen draaiende. Zaterdag en zondag worden 'open dagen' ge houden. om de bevolking van Hulst te lateri kennismaken met het in wendige mechanisme van de mo len, die in vroeger dagen Hulst en omstreken van meel voorzag. De molen is zaterdag opengesteld van negen tot twaalf uur, en van één tot vijf uur in de namiddag Zondag staan de deuren open van half twee tot half zes 's middags. VOORZITTER NVOB REIKTE GETUIGSCHRIFTEN METSELEN UIT in Kader van sob-regeling TERNEUZEN - In Zeeuwsch-Vlaande ren begint na de bouwvakantie een op leiding voor straatmakers. Het gaat om een 9 maanden durende cursus in het kader van de zogenaamde SOB-re- geling, Scholing van de overheid in samenwerking met het bedrijfsleven. Dit vertelde vrijdagavond de heer J. Barendregt, voorzitter van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het Neder lands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) bij het uit reiken van getuigschriften aan zes ge slaagden van de cursus metselen. Industriebond CNV wil snel informatie over overname NSM SLUISKIL - De Industriebond CNV wil uiterlijk volgende week vrijdag in formatie hebben over de overname van de Nederlandse Stikstof Maat schappij (NSM) door het Noorse con cern Norsk Hydro. „We hebben alle partijen op grond van de SER-fusiegedragsregels gevraagd om inzicht te geven in de achtergron den en de gevolgen en ik vind, dat we tegen vrijdag toch wel enig bericht mo gen hebben. Men moet ons serieus ne men. Dat lijkt nu niet altijd te gebeu ren", zegt districtsbestuurder S. Jor- ritsma. Maandag ontmoeten de vakbonden de NSM-directie om te praten over een aantal - oudere - onderzoeken naar het functioneren van het bedrijf Jorritsma: „Officieel komt de overname niet aan de orde. maar ik heb de stille hoop dat we iets meer horen Is er vrijdag nog niets binnen, dan trek ik aan de bel De industriebond QNV heeft vorige week de NSM-directie in een brief om garanties gevraagd voor het behoud van de werkgelegenheid voor de circa 1200 personeelsleden „Die brief blijft keihard op tafel liggen. Ik heb inmiddels de volledige steun van ons hoofdbestuur gekregen bij alle stappen die we tot dusver hebben ge daan" Het gaat om de heren J. A. W. B Pijcke uit Sas van Gent, W. Couqué uit West- dorpe, H. Rokven uit Oostburg, A. T. S. Stokkerman uit Oostburg, P. de Blaey uit Terneuzen en A L Baart uit Clinge Zij kregen hun certificaten op een bij eenkomst bij 'Ambassadeur' in Ter- neuzen. De scholing voor het aannemersbedrij 1 op basis van de SOB-regeling i waarbij nauw wordt samengewerkt met het ge westelijk arbeidsbureau, de bonden en de bouwwerkgevers) is in Zeeuwsch- Vlaanderen in '78 gestart Het gebied was daarmee 'koploper'. De eerste cur sisten (ongeschoolde bouwvakkers of 'nieuwkomers', die stonden ingeschre ven bij het gab) bekwaamden zich in het metselen. Dit jaar ging er ook een cursus tegelzet- ten van start De opleiding wordt gege ven aan het centrum voor vakopleiding in Terneuzen (waar de deelnemers twee maanden werken) en op de bouwplaats. De regeling telt inmiddels 25 cursisten. „We moeten als aannemers eens open en eerlijk met elkaar praten over de vraag: hoe kunnen we dit voortzet ten? meende de heer Barendregt. „Daarbij dienen We ons niet achter de Th. Cambier eerste op voordracht voor dijkgraaf van 'Het Vrije van Sluis' OOSTBURG - Op de voordracht voor de functie van dijkgraaf van het wa terschap 'Het Vrije van Sluis' neemt de heer Th. Cambier uit Breskens eerste. De heer Cambier is momenteel wet houder voor de VVD in de gemeente Oostburg. Op de tweede plaatsstaat de heer F. Thomaes uit Hoofdplaat. Nog in juli beslissen de hoofdingelanden wellicht over de opvolging van dijk graaf J. B. Becu, die met pensioen gaat. Mochten de hoofdingelanden de heer Cambier als opvolger kiezen, dan bete kent dit hoogst waarschijnlijk dat hij bedankt als wethouder van Oostburg. Een dergelijke afspraak is bij de col legevorming in Oostburg aan de orde geweest conjunctuur te verschuilen Denk maar eens aan uw ouders, die ook aannemer waren". Hij had veel waardering voor het werk van de instructeurs, de heren Blom- maert en Simons sr, en de opleidings commissie. Directeur L. M. Uilenbroek van het gab in TemeuzeO wees erop, dat geschoolde en getrainde vaklieden ook m deze tijd van werkloosheid aan de slag komen De geslaagden van de cursus metselen zijn tussen de 21 en 50 jaar oud. AL EERDER OFFICIEEL UITGEWUIFD KLOOSTERZANDE - Adjudant A. van Beers, groepscommandant van de rijkspolitie te Hontenisse, die met in gang van 1 juli zijn uniform aan de kapstok hangt, heeft na een dienstver band van bijna 40 jaar vrijdagavond informeel afscheid genomen van col lega's en inwoners van Hontenisse tij dens een drukbezochte receptie in de Krokodillebar te Kloosterzande. Eerder deze maand werd het officiële afscheid gehouden, met een bijeen komst in de raadszaal van het stadhuis van de gemeente Hontenisse in het bij zijn van zijn collega's van de rijkspolitie te Hontenisse. burgemeester en wet houders van Hontenisse en majoor A. Provily. staf-officier van de rijkspolitie in Zeeland De receptie van vrijdagavond ken merkt zich door een gezellige sfeer, waarbij vele inwoners van Hontenisse. onder wie het college van b en w en tal loze vertegenwoordigers van ver schillende instanties, vele vrienden en relaties aanwezig waren Natuurlijk werden aan adjudant Van Beers en zijn vrouw de nodige bloemen en geschen ken aangeboden De scheidende ad judant. die de laatste twaalf jaar van zijn loopbaan in Hontenisse heeft door gebracht. blijft na zijn pensionering in Kloosterzande wonen. Foto: Onder de velen die afscheid kwamen nemen van adjudant A. van Beers, die met pensioen gaat als poli tieman te Hontenisse, was ook bur gemeester PJ. G Molthoff van Hulst, die op de foto mevrouw Van Beers de hand drukt. VLISSINGEN - De industriebonden CNV en FNV en de Unie BLHP hebben in principe overeenstemming bereikt met de directie van Hoechst over de nieuwe cao. De komende weken zuilen de resultaten van het overleg aan de leden worden voorgelegd. De bespre kingen met dc directie hadden vrijdag een stroef begin en namen de gehele dag in beslag. Uiteindelijk werd op verschillende pun ten overeenstemming bereikt. Zo komt er een vutregeling (vervroegde uittre- voo. t>o- en ti4-j«uigeij met ingang van 1 juli. waarvoor de werknemers iets zullen moeten inleve ren. Voorts krijgt men één dag extra vakantie en voor dit jaar zijn ook enkele zogenaamde brug- dagen (een soort collectieve snipperda gen) vastgesteld. De vloer voor de va kantietoeslag wordt opgetrokken, evenals die voor de prijscompensatie Het werd van de zijde van de vakbon den als een stap vooruit ervaren, dat er nu één gezamenlijke cao komt voor de vestigingen van Hoechst in Vlissingen, Breda en Weert. Herexamens 'Petrus Hondius' in Terneuzen TERNEUZEN - Aan dc Rijksscholen gemeenschap 'Petrus Hondius' te Ter neuzen slaagden de volgende kandida ten voor de herexamens: Atheneum Ed van Hecke, Sluiskil; Ommy de Paauw. Terneuzen Havo Stella van Amersfoorth, Hoek; Erik Bakker. Terneuzen, Addle Legemaate. Sas van Gent. Margot Renlque. Sas van Gent: Sylvia Slee. Terneuzen; Jacoline Vlsscher Terneuzen Mavo Ria Dees. Hoek. Trudl de Doelde: Terneuzen: Wim Jansen. Biervliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 45