Het afscheid van WHS doet toch even pijn KNVB-cursus voor begeleiding allerjongste voetbalgeneratie STOVE EN OKKER RONDE VERDER Sterke renners naar Graauw B /1170,-. Lambrechts was Claeijs in Koudekerke te snel af PZC/sport ELF MEDAILLES SGB-ATLETEN Tweede trainer Kortsjnoj wellicht naar Wijk aan Zee ZATERDAG 30 JUNI 1979 (Door Frits Bakker i EKEREN - De manager arriveert wat later op een afspraak'met twee Zeeuwse voetballers. Maar hij heeft een beminnelijke glimlach in huis en het excuus klinkt redelijk. Het tamelijk luxueuze stadion van Ekeren is angstig leeg en wacht op betere tijden. Want de club speelt al vele jaren op een veel te bescheiden niveau. De Koninklijke Football Club Germinal Ekeren heeft een roemrijk verleden. „Vroeger speelden we hier tegen de top van België aan", weet de voorzitter van de beheerraad zich nog te herinneren". Daarna is Ekeren ver weggezakt naar de provinciale afdeling in Antwerpen. En om dat peil weer wat op te krikken is de selectie na het vorige seizoen aangevuld met een paar peperdure jongens. Zelfs in Zeeland werden twee spelers weggekocht om zo snel mogelijk op te rukken naar de nationale rangen. Piet de Rijke en Ko Stoutjesdijk ruilden onlangs de clubliefde bij WHS in voor een vorstelijk voetbalsalaris in België. Stoutjesdijk llitiks) en Piet de Rijke Vorstelijk in elk geval voor een cluD in deze regionen Ekeren draait al jaren mee in de tweede klas provinciaal. En dat is ongeveer te vergelijken met de vierde klas in Zeeland Voor de twee Zeeuwen een flinke stap terug derhalve, maar dat peil moet op korte termijn recht te trekken zijn. De planning die de hoogste staf van Ekeren gemaakt heeft, is voorlopig nog niet al te brutaal. Het spelerspotentieel lijkt echter capabel om in ijltempo door te stomen. Het voorstadje van Antwerpen telt zo n 30 000 inwoners. Het voetbalstadion ligt aan de rand. verscholen tussen de bossen die een schilderachtig decor vormen. De ontvangst is 'op z'n Belgs In het clubhuis van Ekeren wordt eerst getoost op een goed seizoen. „Ge zyt in het land van de vele bieren U kunt ze bij ons in alle merken verkrijgeris. no digt de manager uit. Versterking Drie jaar geleden werd Jean Fraipont gevraagd om Ekeren hogerop te bren gen. „De president is een oude voetbalvriend van mij", vertelt hij. „En hij heeft mij naar hier gehaald om de zaken professioneel aan te pakken. Vorig jaar hebben we de promotie net gemist, maar we gaan nu een veel ster ker elftal in het veld brengen. Ekeren moet over een paar jaar nationaal kunnen spelen en daarom zijn we na de vorige competitie naar versterking gaan zoeken. In totaal hebben we maar liefst elf nieuwe spelers aangetrok ken". De uitdaging en het avontuur trokken Piet de Rijke en Ko Stoutjesdijk wel aan. Aanvankelijk was alleen Piet de Rijke benaderd door manager Fraipont. „Ik ben een paar keer hier geweest om de voorwaarden te bekij ken'legt De Rijke uit. „Toen hoorde ik. dat ze ook nog op zoek waren naar een buitenspeler. Ik heb het bestuur eerlijk verteld over de kwaliteiten van Ko en ook over zijn blessure, waardoor hij vorig jaar bijna niet heeft gespeeld Ze zagen het wel zitten en uiteindelijk hebben we allebei getekend Voor een jaar. om het hier eens te bekijken. Na dat jaar kunnen we eventueel weer weg En dat is natuurlijk wel aantrekkelijk. Want de meeste spelers hier in België liggen vast. Ze zijn eigendom van de club en kunnen, zonder daar zeifin mee te praten, weer verkocht worden. Bij ons is dat beslist niet het geval" Zeeuwse interesse De manager heeft het vizier al eerder op Nederland gericht. Twee jaar gele den werd Peter Schouw weggehaald bij RBC. En ook in Zeeland had Ekeren een paar spelers op het oog. Zo heeft bijvoorbeeld Fraipont vorig jaar in Kapelle veel eerder dan Waregem spitsspeler Peter de Waard bekeken. „Die jongen heeft zeker klasse, anders had Waregem hem niet gekocht. Maar bij ons paste hij niet in het team. We zochten een middenvelder van het ty pe Piet de Rijke. Via een relatie ben ik later bij WHS terecht gekomen", ont hult Fraipont zijn aktiviteiten over de grens. De leeftijd van de Thoolse spelverdeler speelde geen rol. Piet de Rijke - 29 in middels - heeft in zijn carrière ook al twee keer een overstapje gemaakt naar RBC. „Ik was net 20 toen ik naar Rooz- endaal ging', zegt hij over die periode. „Maar toen kwam de sanering en is RBC teruggekeerd naar het ama teurvoetbal Er waren te weinig garan ties voor de toekomst, hoewel er na tuurlijk nog wel een leuke cent te ver dienen was Toch heb ik na drie jaar weer voor WHS gekozen. Alleen toen ze in de hoofdklasse speelden, ben ik nog eens twee jaar buiten Zeeland gespeeld. Van Smerdiek ging de snelle vleugel spits naar de jeugd van NAC. „Twee jaar heb ik daar gespeeld. Maar het wa ren wel mn mooiste voetbaljaren", vindt hij nog steeds „Misschien had ik toen ook wel door moeten zetten'be denkt hij nog spijtig. „Maar ik wou na die twee jaar wat meer verdienen en dat lukte niet bij NAC". Het aischeid van WHS doet toch even pijn. Ko Stoutjesdijk bekent: „Ik heb er een fijne tijd meegemaakt. Het is een leuke groep en ondanks die enkelbles sure, waardoor ik vorig seizoen maar een paar wedstrijden heb gespeeld, ben ik er toch steeds bijgeweest. Die jongens hebben een fantastische com petitie gedraaid. En ik zag het best zit ten voor volgend jaar, nu ik weer fit ben. Toen dat aanbod van Ekeren kwam, had ik eigenlijk weinig zin. Maar ik ben hier een keer geweest met Piet en het leek me toch wel interes sant. Voor mij is het meer een avon tuurtje". Bij Piet de Rijke speelde ook de trai nersopleiding mee die hij volgend jaar in Roozendaal gaat volgen. Voor de C-cursus moet hij een aantal zaterda gen opdraven en vooral met de uitwed strijden van WHS is dat moeilijk te combineren. Piet de Rijke wil trouwens graag verder in dat vak. „Maar voorlo pig wil ik zelf nog wel een paar jaar blij ven voetballen. Ik probeer eerst wat di- GOES - De sportclub gehandicapten Beveland heeft op de onlangs gehou den Nederlandse atletiek kampioen schappen voor gehandicapten in Alp hen aan de Rijn hoge ogen gegooid. De atleten en atletes kwamen met 11 medailles naar Goes terug. Marianne Corstanje verbeterde lin klasse 3) zelfs het Nederlands record 200 meter hard rijden Zij reed deze afstand in 1.06,6; het oude record stond op 1,06.8. Door deze prestatie verbeterde Marianne haar persoonlijke record met liefst 6,4 sec. Bovendien haalde de atlete op alle onderdelen gouden medailles. Ook an dere dames presteerden goed. Met na me Diny Westra'te (klasse 6) verbeterde al haar persoonlijke records en werd op alle onderdelen eerste. Bij de heren onderscheidden zich Rinus van Eikeren. Kees Kempe en Jocco Elenbaas. De eerste haalde drie per soonlijke records en daarmee drie der de plaatsen. Kees Kempe vestigde een persoonlijk record discus. De 10-jarige junior Jacco Elenbaas kreeg de aan moedigingsprijs van het Nederlands kampioenschap. GRAAUW - Het wielerdorp Graauw staat het komend weekend geheel in het teken van deze tak van sport. Na dat gisteren de trimmers de tweede rit in de strijd om het Zeeuws kampioen schap hebben afgewerkt, staat zondag de traditonele amateurronde op het programma. Momenteel heeft een veertigtal coureurs voor deze wedstrijd over 100 kilometer ingeschreven Bij deze ama teurs zijn enkele sterke rijders in het programma opgenomen Op het ruim zeven kilometer lange parkoers (start en finish aan de kerk in de Dorpsstraat ploma's te halen. En na m'n actieve car rière wil ik wel ergens aan de bak ko men als trainer neemt hij zich voor Het vertrek van twee knappe voetbal lers is in Sint-Annaland zeker niet be jubeld. Want na de voortreffelijke klassering in de onlangs afgesloten competitie, wordt het toch wel lastig om vervangers klaar te stomen. Vooral nu ook doelman Wim Fase, die zijn studie in Engeland gaat vervolgen, volgend jaar niet meer beschikbaar is. Aantrekkelijk Voorzitter Rien Mosselman van WHS heeft het vertrek in elk geval niet te gengewerkt „Het is inderdaad een ge voelig verlies, beoordeelt hy. „We hadden net een ploeg die lekker inge speeld was en goed mee kon draaien in de tweede klas. Ze hebben het die jon gens te aantrekkelijk gemaakt en daar moeten wij ons bij neerleggen Ik heb al onvoorstelbare bedragen horen noe men. En dan is het natuurlijk logisch dat ze vertrekken We hebben altijd plezierig gewerkt en we gaan beslist niet dwarsliggen als ze een leuke cent kunnen verdienen." Geprofiteerd van de nieuwe regeling binnen de KNVB heeft de Thoolse club net niet. Volgend jaar kunnen de ama teurclubs in Nederland een hoge trans fer bedingen tegenover een buiten landse club. Ekeren is dus net op tijd gekomen. Voor de Belgen zijn Piet de Rijke en Ko Stoutjesdijk ongetwijfeld spotgoedkope aanwinsten. „Ik kan me zo voorstellen, dat hel voor WHS niet leuk is." voelt manager Fraipont wel aan. „En ik ga me volgend jaar maar niet laten zien bij WHS. Ik zou daar niet meer welkom zijn, denk ik." Vooral van de Nederlandse aankopen heeft het clubbestuur van Ekeren hoge verwachtingen. Deze week zelfs werd de selectie nog uitgebreid met Dick Beek van Haarlem. „Die jongens van over de grens moeten de ploeg wat meer kar ak ter geven," vindt. Jean Fraipont. „Want voetballen kunnen we hier wel. We hebben veruit de beste ploeg uit onze afdeling. Al vele jaren lang. Maar men taal zjjn we te kwetsbaar. En hier bij ons staan de Nederlandse voetballers be kend om hun wilskracht. Z0MERAV0NDBRIDGE IN ZEEUWSE STEDEN Het district Zeeland van de Neder landse bridgebond houdt weer zomer avondbridgedrives. In Middelburg in de Middelburgse Schouwburg op de maandagen 2.9,16,23,30 juli en 6,13 en 20 augustus 1979. In Vlissingen wordt gespeeld in de Sporthal op de don derdagen 5, 12, 19, 26 juli en 2, 9, 16 augustus 1979. Aanvang 19.30 uur. Op de tweede, vierde, zesde en laatste avond worden in Middelburg en Vlis singen prijzen beschikbaar gesteld. De B.S. Oostburg houdt op 26 juli 1979 een zomeravondrive in hote Du Commerce Burchtstraat 20 te Oostburg. Aanvang 19.30 uur De B.C. Zuid-Beveland houdt zomcravonddrivcs op de dinsdagavon den m.i.v. 12 juni t/m 21 augustus 1979 met uitzondering van 17 en 31 juli 1979. Deze wedstrijden worden gespeeld in de Landbouw Grote Markt 38 te Goes. Aanvang 20.00 uur. en dat verder de renners langs de Ste nen Beer en Zandberg weer terug naar het dorp voert) zullen Theo Apeldoorn. Ad Cloots, René Marien, de drie sterk rijdende leden van de Theo Middel kampformatie. Johan Lepoeter. Cees Spaans en Kees Tolleman. het trio Zuidwesthoekmannen Wim de Wilde, Peter Gödde (die dit seizoen reeds vele malen pech heeft gehad en Wim de Waal zeer beslist een greep naar de macht willen en op die manier vooreen enerverende stnjd zorgen Dit peloton amateurs trekt om 15.00 uur de toeclips dicht. WIMBLEDON - In de derde ronde in het damesenkelspel hebben zich vrijdag op Wim bledon geen verrassingen voorgedaan in de eerste par tijen. Alle favorieten wonnen vrij gemakkelijk. Martina Na- vratilova versloeg in twee sets de Amerikaanse Rosie Casals: 6-3, 6-3. Chris Lloyd-Evert won eveneens in twee sets van haar landgenote Kathy Teacher (6-4, 6-3), terwijl Tracy Austin Be tty-Ann Stuart geen kans gaf: 6-2, 6-3. Betty Stóve won ondanks haar hand blessure de partij in de derde ronde te gen de Amerikaanse Kay McDamèl in drie sets; 2-6.6-3. 6-2. Haai' tegenstand ster in de finale van 1977. de Engelse Virginia Wade bereikte eveneens de volgende ronde door winst op de West- duitse Sylvia Hanika in twee sets: 6-3 en 7-6. Tom Okker is er in geslaagd de vierde ronde te bereiken. Okker versloeg in drie sets de overwinnaar van de Ar gentijn Guillermo Vilas. de Amerikaan PHILIPPINE De voetbalvereniging Philippine heeft voor de tweede selectie en één van de jeugdelftallen een tweede trainer aangetrokken, namelijk Arnold Coryn. Hij is geen vreemdeling voor Philippine: al verschillende jaren was hij werkzaam bij de jeugdelftallen van Philippine. Voordat deze categorie van start gaat vertrekken er om 13.00 uur vijftig liefhebbers voor een koers over vijftig kilometer over hetzelfde parkoers. Fa vorieten daar zijn uiteraard de Zeeu wen Willy de Feber, Theo van de Bran- de, Ko Tolhoek. de weer heroptredende Rinus Verboom, Bertus Wieles. de man uit de streek. Stan de Bakker, Peter van Berkel en Bert Begeijn. Van buiten de provincie komt eveneens een sterke delegatie naar Graauw aangevoerd door de ex-prof Jaak de Goede, Siep van Dongen, Rien Malipaard en de laatste tijd dikwijls zegevierende Henk van den Oever Tim Wilkison. De setstanden waren 7-5, 7-5 en 6-4. Verrassend was de uit schakeling van Victor Pecci uit Para guay. Pecci, die als achtste stond geno teerd en onlangs in Parijs onder ande ren Vilas en Connors bedwong, verloor in vier sets van de Australiër Brad Dre- wett: 6-4, 6-7, 6-7 en 4-6. Ook Brian Gottfried, als negende geplaatst, moest eraan geloven. De Amerikaan verloor van zijn landgenoot Brian Teacher met 3-6. 5-7. 7-5. en 3-6. KOUDEKERKE - Berry Lambrechts uit Den Bosch heeft vrijdagavond de nieuwelingenrondc van Koudekerke gewonnen. Hij legde de 45 km op een vrij zwaar parkoers in de dorpskern met een lastige finish af in 1.20.13 en won de sprint van drie medevluchters, van wie Arnold Clacys uit IJzendijke de tweede positie opeiste voor Hans van Staten uit Rotterdam. Na 8 kilometer reeds ging Van Staten er vandoor, reed 20 km alleen solo, totdat Claeys en Lambrechts achter hem aan gingen en vrij soepel aansluiting von den. De verdere uitslag luidt: 4 Ronnie Carelse (Kruiningen) op 30 sec, 5 Peter Knuvers (Den Bosch). 6 Martin Smits (Den Bosch). 7 Rick Clarolie (Heemskerk), 8 Wim Bekkers, 9 John Leijd, 10 Haro Verhage (Middelhamis), 11 Pierre Raas ('s-Heerenhoek), 12 Hans Lenstra (Koudekerke), op een ronde 13 Cor Schoe (Kloetinge). 14 Bennie Tieleman (Klooster- zamde). 15 Toon Vermeulen (Kloetinge), 16 Peter Gijs (Kwadendamme). 17 Jan Evers- dijk (Kapelle), 18 Gerrie de Waal (Heinkens- zand). De race bij de liefhebbers leverde een zege op voor Willy de Feber uit Sluiskil, die drie medevluchters in de sprint ver sloeg. Siep van Dongen uit Middel hamis werd tweede. Cor Stegeman uit Oude Tonge derde en Theo van den Brande uit Heikant vierde. Reeds na 8 rondjesging dit kwartet er vandoor en bleef tot hel eind voorop In de slotfase deden Ad van der Ploeg uit 30 AMSTERDAM - Hel 42c Hoog ovenschaaktoernooi, dat van de laatste twee weken van januari 1980 wordt gehouden, kent in ver gelijking met het afgelopen toer nooi geen spectaculaire wijzigin gen. De resultaten van de staalfab riek die het jaarlijks terugkerende schaakgebeuren financieel onder steunt, zijn van dien aard dat de terugkeer van de Meestergroep voorlopig op de lange baan is ge schoven. Wel is het aantal deelne mers in de Grootmeestergroep uitgebreid van 12 tot 14, is het prij zengeld. alsmede het startgeld. aangepast en zal er voor het eerst weer aandacht aan het dames schaken besteed kunnen worden. Het comité dat het 42e schaaktoer nooi heeft voorbereid heeft uitno digingen gestuurd naar de volgen de internationale grootmeesters en meesters* Gaprindasvili (Sowjet- Unie). Huebner (West-Duitsland). Kavalek (Verenigde Staten). Kortsjnoi (statenloost Ljubojevlc (Joegoslavië). Ligterink, Timman. Sosonko en Ree (allen Nederland). Portisch (Hongarije I, Quinteros (Argentinië) en Tal (Sowjet-Umei. Ook de kampioen van de Volks republiek China en de winnaar van het Hens Papiertoemooi zullen worden uitgenodigd, waardoor het evenement de FIDE-categone 12 haalt. Dat wil zeggen als alle üitno- digingen worden aanvaard. Vooral de mogelijke komst van Kortsjnoi maakt het meespelen van de uit de Sowjet-Unie afkom stige schaaksier Gaprindasvili en internationaal grootmeester Tal onzeker. Door het plannen van een dames tienkamp, waarin vijf Nederlandse dames het zullen moeten opnemen tegen een gelijk aantal schaaksters uit het buitenland, hoopt het comi té het damesschaken in ons land een impuls te geven Goes en Rinus van Brussel uit Oude Tonge nog een poging het viertal te achterhalen, maar zij bleven op 32 se conden steken. Van der Ploeg won daarbij de vijfde prijs. Verdere uitslag: op 1 20 7 Ko Tolhoek (Yerse ke). 8 E.Kloosterman (Leiden). 9 Leen Poortvliet (Dirksland), 10 Leo van de Wiel (Breda) 11 Nout Westerbeke (West,kapelle). 12 Wim Wielhouder (Sommelsdijk). 13 Peter Le- gierse (Achthuizen). 14 Frans Lemans (Lel den), 15 H. v d Oever (Wassenaar), 16 Bert Steenbakker (Heinkenszand i. 17 Rinus van Lienden (Zoutelande). 18 Jan de Kok (Lewe- dorp), 19 M.Dükwel (Yerseke) en 20 C.Roose (Goes). GOEDE TIJDEN ATLETEN MARATHON OP PAPENDAL ARNHEM - Tijdens avondwedstrijden te Papendal hebben drie Vlissingse at leten goede prestaties geleverd. A-jumor Rien van de Broeke liep op de 1500 meter een tijd van 4.11.5. Johan Beek en Peter Havermans trokken fel van leer op de 3000 meter Johan Breel liep met 8.16.5 de beste Zeeuse seizoenprestatie. Voor Peter Haver mans was er een nieuw persoonlijk re cord van 8.24.7 I Rechtstreeks van de groothandel kopen betekent meer m2 voor p minder geld Prachtige massieve grenen parketstroken 23 mm E3 gestoomd en gedroogd-in lengtes van 180 cm I gemakkelijk zeli te leggen door zijn messing en groef systeem rondom. Kompleet met keiharde laklaag (dus eenvoudig in j I onderhoud) voor de grandioze prijs van 49,— per m2. Iln frans eiken kost deze zelfde vloer 59,- per m2. IEen kamer vol kambala stroken kompleet mei kei- Hg harde laklaag en ondervloer per 30 m2 I/16S0,-. Frans eiken mozaïek 8 mm dik massief eerste keus H 30 m2 kompleet met deklaag (dus geen onderhoud) Qj Massief beuken 23 mm dik per pallet van 68,5 m2 I kompleet met keiharde laklaag voor maar 46,— per m2. I Indien U niet zelf wili of kunt leggen doen onze ervaren parketteurs dit tegen kostprijs. BMaak nu direkt een afspraak. Tel.: 01640-41800 Centraal parketmagazijn Buitenvest 52 H Bergen op Zoom Bg (Wij kunnen U eventueel ook op zondag bezoeken). H Alle prijzen B T W. inbegrepen. Hans de Ridder tuiterst rechts) en zijn groep cursisten tijdens één van de theorielessen op het sportpark 'Onder de Molen'te Brouwershaven BROUWERSHAVEN Veel voetbal verenigingen sturen de laatste jaren steeds jongere pupillen de wei in. Re den voor dc KNVB om met een cursus te beginnen voor de begeleiding van dit jeugdige voetbaltalent. In Zeeland wordt de cursus op verschillende plaatsen gehouden zoals onder meer in Brouwershaven waar Hans de Ridder uit Goes zo'n kleine twintig cursisten onder zijn hoede heeft. „De KNVB heeft vorig jaar gesteld dal verenigingen die mini-pupillen in de gelederen hebben, over een begeleider moeten beschikken die de cursus heeft gevolgd", vertelt Hans de Ridder. Duidelijk verschil met de normale trainingscursussen bestaat er wel. De Goese KNVB-docent weet hierover te vertellen dat de nadruk niet persé op het voetbal zelf wordt gelegd maar dat ook andere spelvormen aan bod ko men „Naast de gebruikelijke voetbal- vormen wordt ook aandacht besteed aan heel eenvoudige binnenspelen, die gericht zijn op de denksfeer van op 6- en 7-jarige leeftijdlaat Hans de Ridder weten Leuk Dë 21-jarige Jan de Ruiter van SKNWK uit Nieuwerkerk omschrijft de cursus als 'leuk' en 'leerzaam' „Naast het voetballen wilde ik eigenlijk nog wel iets doen voor de club en toen mij werd gevraagd of ik hier aan mee wilde doen leek me dat wel leuk", vertelt hij. Vol gens Jan de Ruiter is de begeleiding van mini-pupillen niet al te moeilyk Hij vindt het wel belangrijk dat jonge voetballertjes op verantwoorde wijze worden opgevangen en dat de onder linge verstandhouding goed is „Een groep die je begeleidt mag niet te groot zijn. Ik denk dat twee begeleiders voor een groep van 20 meer dan genoeg is" bedenkt Jan de Ruiter, die ook actiefis als jeugdscheidsrechter Schoppartijen Volgens Hans de Ridder zijn de 'schoppartijen' die de kinderen vaak op TV te zien krijgen niet van al te grote invloed „Daar is bij die jochies nauwe lijks iets van te merken. De ouders heb ben op die leeftijd juist de meeste in vloed op een kind", laat hij weten. Tij dens de theorielessen komen dan ook praktische vragen aan de orde, onder meer over de opstelling van een bege leider ten opzichte van de ouders Nel van der Meer uit Brouwershaven is moeder en begeleider tegelijkertijd Zelf heeft zij 'kroost' in de leeftijdscate gorie waarin ook de mini-pupillen val len „Het leek me wel leuk om de kinde ren bezig te houden en toen heb ik be sloten deze cursus te gaan doen", ver telt de hulsmoeder die het erg nuttig vindt dat naast het voetbal ook aan dacht wordt besteed aan zogenaamde neven-activiteiten. Ze laat verder nog weten dat volgens haar mini-pupillen beter luisteren naar een vrouw dan naar een man omdat ze in een vrouw meer een soort 'moeder-figuur' zien. Nel van der Meer is overigens van plan door te gaan met het begeleiden van de 'mini's' als haar eigen kinderen die leeftijd ont groeid zijn Tijdrovend Tijdens de theorielessen krijgen de cursisten vaak een 'probleem' onder ogen waar ze zelf een oplossing voor moeten vinden alvorens het in de groep besproken wordt. „Als je het op die wijze doet is het wel een erg tijd rovende zaak maar het is natuurlijk heel leuk om de theorie aan de hand van praktische zaken aan te pakken", oordeelt Hans de Ridder. De KNVB-cursus bestaat uit zeven les sen van tweeënhalf uur. Een cursist is verplicht vijf van de zeven lessen bij te wonen om in het bezit te komen van het certificaat pupillenspelleider „De ge meenten werken vaak erg goed mee aan de ontwikkeling van het mini-pupil- lenvoetbal door middel van aanschaf van aangepaste doelen enzovoorts",

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 30