Het hoger beroepsonderwijs in Zeeland is nog niet uit de zorgen Rijkspolitie in Zeeland is in 1982 helemaal uit personeelsproblemen NIET ALLEEN EDUCATIEVE TAAK REGIONALE OMROEP Velen op afscheidsreceptie politiecommandant Lanting almanak Begin van rehabilitatie Molenstraat Vlissingen Naar mening bestuur Stichting Zeeland: SCHEIDENDE DISTRICTSCOMMANDANT KOLONEL W. D. LANTING: ZATERDAG 30 JUNI 1979 VLISSINGSE HTS-DIRECTEUR IR. TJ. DOUMA TIJDENS UITREIKING DIPLOMA'S: VLISSINGEN - Het hoger beroepsonderwijs in Zeeland is - ondanks de totstandkoming van de opleiding voor hoger economisch en administratief onderwijs komend cursusjaar in Vlissingen - nog niet uit de zorgen. Tot die conclusie kwam ir. Tj. Douma. directeur van de Vlissingse HTS. vrijdagavond in zijn toespraak ter gelegenheid van de uitreiking van de diploma's aan de ge slaagde eindexamenkandidaten van de HTS. Hoewel ir. Douma zich er bijzonder verheugd over toonde dat de HEAO er is gekomen - waarvoor hij verwees naar de PZC van gisteren, vrijdag - meende hij dat een verdere uitbreiding van het pakket opleidingen in hbo-verband wenselijk is, terwijl anderzijds in de komende jaren het nodige zal moeten worden gedaan om te behouden wat nu is verworven. 'Want nog steeds is het zo dat bij het aanleggen van wat ik nu maar rand stedelijke nonnen noem Zeeland niet in zo'n comfortabele positie verkeert. Die positie komt bij tijd en wijlen naar vo ren. zoals recentelijk het geval was met de pedagogische academies. Waak zaamheid is dus zeer nodig', aldus de heer Douma. Uitvoerig stond de heer Douma vrij dagavond stil bij de energieproblema- tiek. die hij voor een deel ook van be lang achtte voor de afgestudeerde HTS'er. 'Het is hier niet de plaats om aan de discussies daarover mee te doen Wel moet ik hier de opmerking maken dat het soms lijkt alsof de problematiek van vele honderden miljoenen mensen in de Derde Wereld nauwelijks wordt onderkend bij deze discussies. Econo mische vooruitgang daar. met alle pro blemen van energieverbruik en grond- Kabinet besloot nog niet wanneer aanleg oeververbinding kan gaan beginnen (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het kabinet heeft vrijdag géén besluit genomen over het tijdstip waarop met de Vaste Oeververbinding Westerschelde kan worden begonnen. De VOW staat wel op de agenda van de ministerraad, maar zolang er zich dringender zaken aandienen - zoals het vaststellen van de begroting voor het volgend jaar - wordt de oeverver binding opgeschoven. De ministers moeten zich er niet over uitspreken óf de vaste oeververbinding er wel komt. want dat besluit is al meer dan een jaar geleden genomen; de vraag waarom het draait is op welk tijd stip kan worden begonnen. ..Voorjaar '81 of eerder, indien de situatie op ar- beids- en kapitaalmarkt dat toelaatis kort samengevat de formule waarmee het kabinet-Van Agt het groene licht aan de aanleg gaf. Problemen op die kapitaal- en ar beidsmarkt lijken er niet meer te zijn. nu de eerstverantwoordelijke ministers Tuijnman (verkeer en waterstaat), Al- beda (sociale zaken) en Andriessen (fi nanciën) een voorstel aan hun collega bewindslieden hebben gezonden. An driessen heeft het langst zijn financiële poot strak gehouden. Advertentie tel. 01189-1900, b.g.g. 1965. Reserveringen: diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteit ZEEUWSE Drama Er zijti mensen, die beweren dat hel met de Tour niet meer is wat het geweest is. Wij kunnen daar wel in komen, maar toch... Toch zijn de ware wieleren- thousiasten niet helemaal vrij van de tourkoorts in deze dagen. Die werkt nog altijd een beetje door en we mogen dan we! niet meer met z'n allen rond de radio gekluisterd zit ten zoals in de goede oude tijd. hier en daar smeult het vuur nog wel degelijk. Reken maar. Mede dank zij de sportjournalisten, want die kunnen het soms zo tref fend zeggen. Zo lazen wij van de week nog een onderscnrift bij een foto uit de Tour ..Het kleine drama in de grote Tour. dat zo dikicijls een einde maakt aan hooggespannen verwachtingen, een valpartij tij dens een van de etappes. Zelfs als renners en fiets onbeschadigd blij ven, gaan er kostbare minuten verloren," stond er. En da's waar, hoor. Je moet eens nagaan ivat renners en fiets aan kostelijks zouden heb ben beleefd, ware het niet dat er een valpartij tussen was gekomen Dan zouden beiden enkele minuten ge woon hebben kunnen doordraaien, zonder meer een groot aantal ki lometers hebben kunnen verslin den en wat is er mooier dan het ver slinden van een groot aantal kilo meters Inderdaad - een klein drama in een grote tour Kostelijke minuten gaan verloren, zelfs als renner en fiets onbe schadigd blijken. Minuten, die nooit, nooit meer te achterhalen zijn. Een klein drama? Een treurspel is het stoffen, zal nodig zijn om de noodzake lijke verbeteringen te kunnen bereiken Dat is een probleem van de eerste orde en niet een wat hinderlijke bijkomstig heid. Een derde zaak waarover met name in het laatste jaar veel discussie is. is de zaak van de microprocessoren ofwel de chips', aldus de heer Douma die ook hierover nog veel discussie ver wachtte. De directeur van de Vlissingse HTS vond dat de techniek bij al deze nieuwe ontwikkelingen ten nauwste is betrok ken Voor het oplossen van alle proble men zullen technisch goed geschoolde mensen voorhanden moeten zijn waarbij hij verwees naar de recente ge beurtenissen rond de kerncentrale in Harrisburg. 'Er zal in ieder geval moe ten worden gezorgd voor goed opgelei de technici en dat houdt in dat men zich wel tweemaal moet bedenken voordat men zou willen doorgaan met bezuini gingen op het technisch onderwijs, op welk niveau dan ook Ook als de toe stand van 's lands financien slecht is Als men op dit gebied niet uiterst zorg vuldig te werk gaat dan is de kans groot dat men het paard achter de wagen spant' meende ir Douma De heer Douma toonde zich niet ontev reden over de eindexamenresultaten van het schooljaar 19781979. Van de 91 aan dit examen deelnemende kandida ten slaagden er 77. mogen negen een herexamen afleggen, is van één de uit slag aangehouden en moesten vier worden afgewezen. De meeste ge slaagde kandidaten hebben - voorzo ver ze niet in militaire dienst moeten - een werkkring gevonden. Hij wenste de geslaagden alle succes in hun ver dere loopbaan toe. MIDDELBURG - De heer W. D. Lan ting, oud-commandant van het district Middelburg van het korps der rijkspo litie heeft vrijdagmiddag, tijdens een zeer druk bezochte receptie in het Sta- tencomplex, afscheid genomen van 'zijn' korps en van Zeeland. De heer Lanting is, zoals bekend, per 1 mei be noemd tot commandant van het dis trict Utrecht. Namens de stafleden van de rijkspolitie sprak majoor L. A. Provily: „Wij konden bij u altijd terecht voor raad en advies, hetgeen wij zeer zullen missen. Maar desalniettemin wensen wjj u een zeer fijne tijd in Utrecht toe." Wachtmeester J. M L M. Koetsenruyter van de groep Hulst, overhandigde de afscheid nemende commandant, namens het korps rijkspolitie district Middelburg, een oude gravure, voorstellende een ge zicht op Middelburg en de twee delen van 'De tegenwoordige staat van Zee land.' Veel toespraken waren er niet. omdat de heer Lanting de receptie zo rustig en officieus mogelijk wilde laten verlopen. Onder de genodigden waren de com missaris der koningin in de provincie Zeeland, dr C. Boertien. het hoofd van de BB in Zeeland, de heer J. R de Boer. het hoofd van de rijksverkeersinspectie de heer Van der Velde en verder vrijwel alle groepscommandanten in Zeeland en vele andere van het korps. Ook bestuurslid F de Vos wenste de geslaagde kandidaten geluk. Hij meen de dat de toekomst er voor hen en voor de HTS niet zo somber uitziet De heer De Vos betrok in zijn dankwoord ook directie, gecomitteerden. docenten en andere medewerkers van de school voor de behaalde eindexamenresulta ten. Namens de geslaagden werd het woord gevoerd door de heren Van En gelen. Begijn en Wilke Namens de afdeling Zeeland van de Nederlandse Ingenieursvereniging NI- RIA sprak ing. P. J. Arendse Ook hij - wenste de geslaagde kandidaten geluk. 'Alle opleidingen devalueren, wordt wel gezegd. En er komen veel te veel men sen met een hogere opleiding. Natuur lijk. het kan niet worden ontkend dat academische opleidingen geen zeld zaamheid meer zijn. En ook de groep met hogere beroepsopleiding groeit. De HTSingenieur is nog steeds een ge waardeerde medewerker, al gaan de ar beidsmarktperikelen niet aan hem voorbij', aldus de heer Arendse. Hij herhaalde het standpunt van zijn ver eniging dat hoger beroepsonderwijs en het wetenschappelijk onderwijs dienen te worden geïntegreerd. Vooral omdat het HTS-diploma in het buitenland on dergewaardeerd wordt, aldus de heer Arendse Hij vroeg de geslaagden zich te realise ren dat ze in een maatschappij leven die meer vraagt dan 'techneuten' die alleen over technische kennis beschikken. In dat verband pleitte hij voor een grotere aandacht in de HTS-opleiding voor de maatschappelijke aspecten van het werk van de HTS'er. 'Niet alleen dat het technisch bezig zijn maatschappelijke kanten heeft (ik hoef het woord energie maar te noemen) maar voor de meesten zal het werk ook steeds meer niettech- nische aspecten meebrengen' meende de heer Arendse. Na afloop van het officiële gedeelte was er gelegenheid tot koffiedrinken en het feliciteren van de geslaagde HTS'ers. De heer Zeilmaker onder het toeziend oog van een vakman bezig met heien INSPECTEUR VOLKSHUISVESTING SLOEG EERSTE PAAL VOLTOOIING SEPTEMBER '80 VERWACHT VLISSINGEN - De heer J. W. Zeilma ker. rayon-inspecteur van de dienst Volkshuisvesting voor Zeeland, heeft vrijdagmorgen de eerste paal geslagen voor een viertal woningen die de Ba taafse Aanneming Maatschappij (BAM) aan de Molenstraat te Vlissin gen zal realiseren. De heer Zeilmaker verrichtte de of ficiële handeling onder het toeziend oog van de burgemeester van Vlissingen, drs. Th. J. Westerhout en de wethou ders D. J. P. Bruinooge en ing. G. J. A. M. Adan. De nieuwe woningen zullen worden gebouwd aan weerszijden van de panden Molenstraat 17, 19 en .21 In het kader van de voortgaande herbouw van de binnenstad van Vlissingen zal binnenkort een begin worden gemaakt met de restauratie van deze panden Ui terlijk 1 september dient men met de restauratie begonnen te zijn in verband met het verstrijken van de termijn die gesteld is in de rijkssubsidiebepalin- gen Het lange uitblijven van een be slissing over het gebied Spuistraat heeft de uitvoering van de restauratie plannen vertraagd. Men verwacht de bouw en restauratie van de panden aan de Molenstraat in september 1980 te kunnen voltooien Over de prijs van de (koop)woningen is nog niets bekend, die zal in hoge mate afhangen van de manier waarop het in terieur van de woningen wordt uitge voerd. Een slissing hierover neemt men aan de hand van de getaxeerde markt waarde. In ieder geval zal het uiterlijk van de woningen uitgevoerd worden zoals dat op tekening staat aangege- MIDDELBURG - Het bestuur van de stichting Zeeland vindt, dat een regio nale omroep in Zeeland een breder draagvlak zou moeten hebben dan al leen de educatieve sector. Men staat achter het streven van de culturele raad om in Zeeland een dergelijke om roep te krijgen, maar men meent, dat bij de opzet meer 'organisaties en in- Een beeld van dc drukte tijdens dc afscheidsreceptie van de heer Lanting. stellingen betrokken horen te zijn dan nu het geval is. Het bestuur was het erover eens. dat de recente nota van minister Gardenïers - waarin de omroep als een welzijnsvoor ziening wordt beschouwd en de finan ciering bij de regio wordt gelegd - de kansen op verwezenlijking niet ver groot. Voor Zeeland zou dat betekenen. MIDDELBURG - De scheidende dis trictscommandant van de rijkspolitie in Zeeland, kolonel W. D. Lanting. verwacht dat de Zeeuwse rijkspolitie in 1982 helemaal uit de personeelszor gen zal zijn. De heer Lanting, die vrij dagmiddag officieel afscheid nam we gens zijn benoeming tot commandant van het district Utrecht van dc rijks politie. verwacht dat de Zeeuwse rijkspolitie op korte termijn al iets zal merken van de verminderde per soneelsproblemen door de grote toe vloed van jonge wachtmeesters van de opleidingsscholen naar de landgróe- pen in deze provincie. Juist die land- groepen zitten - zoals uit het jaarver slag van de rijkspolitic over 1978 bleek - met de meeste problemen: gemiddeld éen op de vier plaatsen is er niet bezet. 'Ik voeg er direct aan toe dat het tekort van dit moment nog zorgelijk is. maar door de binnenstroming van nieuw per soneel zit er verbetering in. Ik geloof dan ook dat de inhoud van het jaarver slag 1980 heel anders zal zijn', aldus kolonel Lanting. die al bij zijn komst naar Zeeland in 1971 met grote per soneelstekorten werd geconfronteerd. 'Ik heb toen al bij de Algemene Inspec tie aandacht gevraagd voor dat pro bleem. Een probleem dat nog groter werdddddd d doordat grote aantallen oudere politiemensen met pensioen gingen. Die grote afvloeiing van ouder personeel - de generatie van na de oor log - is al in volle gang en over enkele jaren zal niemand van de mensen die na 1945 in politiedienst kwamen meer ac tief dienst doen. De leeftijdsopbouw van het personeel in dit district heeft zich totaal gewijzigd. Ik ben erg blij met de grote toestroming van jong per soneel, al zeg ik daarbij dat de opvang en begeleiding natuurlijk ook hoge ei sen stelt'. De scheidende districtscommandant heeftin de acht jaren dat hij in Zeeland dienst deed ontdekt dat veel vooral oudere politiemensen niet graag hun standplaats verruilden voor een ande re 'Ik heb vaak gemerkt dat de mensen bijzonder gebonden waren aan hun dorp. Ook voor hen die van buiten Zee land kwamen was het vaak: eenmaal geplaatst in Zeeland, dan niet meer weg. Desnoods ten koste van een be vordering, zoals met een wachtmeester in Zeeuwsch-Vlaanderen, die in een ho gere rang op 8chouwen kon worden ge plaatst. Na veel wikken en wegen liet ie me weten toch maar liever in het Zeeuwsvlaamse te blijven, omdat hij daar nu eenmaal plezierig woonde en daarvoor ook graag zijn bevordering opgaf. Die sterke verbondenheid aan de streek komt het functioneren van de politieman binnen de leefgemeenschap van een dorp natuurlijk wel ten goede'. De heer Lanting beaamt dat het insti tuut van ieder dorp zijn eigen poli tieman met Oom Agent als vraagbaak voorde dorpelingen mede door het per soneelstekort wat is verwaterd. De wij ze van patrouilleren werd anders en de dienstfiets maakte plaats voor een sur veillancewagen. 'Die motorisering was natuurlijk niet terug te dringen en ook; nu kun je gewoon niet zonder voertui gen die ergens snel ter plaatse kunnen zijn. We moeten nu eenmaal kunnen ga randeren dat we kort na alarmering er gens ter plaatse kunnen zijn. Dat kun je niet met een man op de fiets, ook al is-ie door een portofoon eenvoudig op te roepen. Aan de andere kant hebben we het als bezwaar ervaren dat de poli tieman niet meer zo makkelijk aan spreekbaar was. Van enig persoonlijk contact tussen politieman en bevolking is vanuit zo'n auto natuurlijk weinig sprake. Dat gaat veel beter als-ie op de fiets of te voet op patrouille gaat. En naar die methode gaan we toch weer een beetje terug, zeker nu de per soneelsproblemen minder worden'. Vanuit dat gezichtspunt streeft de rijkspolitie in Zeeland er de laatste tijd naar het jonge personeel dat bij de landgroepen wordt geplaatst zoveel mogelijk gespreid over de dorpen die onder het. survelUancegebjed van de groep vallen te plaatsen. 'Het plaatsen van een politieman in ieder dorp zal niet altijd lukken, maar we proberen het wel. Het heeft niet alleen voor de burger voordelen, maar ook voor ons als het gaat om contacten met de bur gerij en om de informatie. Als er ergens 's avonds in een dorp een verdachte au to rondrijdt is het voor de bevolking fijn om te weten dat ze bij de wachtmeester even verderop terechtkunnen, terwijl ze misschien geaarzeld zouden hebben om te bellen naar de politie buiten het dorp. En voor ons is het goed mensen te hebben die in het dorp bekend zijn en weten wat er allemaal om gaat'. Integratie Kolonel Lanting steil zich. gevraagd naar dc toekomstige integratie van rijks- en gemeentelijke politie, wat te rughoudend op in het geven van een oordeel. Hij wijst er op dat deze zaak landelijk nog altijd niet rond is en dat er nog wel de nodige jaren voorbij zul len gaan voordat er sprake zal zijn van eén landelijk politic-apparaat. 'In de werkwijze zij nnatuurlijk momenteel verschillen, al meen ik dat de samen werking tussen ons en de vier korpsen gemeentepolitie hier in Zeeland goed is. Van onze werkwijze kun je zeggen dat we veel meer echelonsgewijs wer ken. We hebben één inkoopbeieid, ter wijl de gemeentepolitie uit zelfstandi ge beheerseenheden bestaat. Bij ons ziet een surveillance-auto in Aarden- burg er net zo uit als in Roodesehool. Bij de gemeentepolitie mag men zelf kiezen. In mijn nieuwe district weet ik van een gemeente die groter werd dan 25.000 inwoners en dus gemeentepoli tie kreeg. Men koos als patrouillewa gen een Saab 99. Dat zal best een goeie wagen wezen, maar in de belendende gemeente werkt de gemeentepolitie weer met peugeots. Het onderhoud wordt in particuliere garages uitbe steed. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er bij ons efficiënter wordt gewerkt wat dat betreft'. De rijkspolitie in Zeeland is al in over leg geweest met de gemeente Middel burg over de plaats van een nieuw dis trictsbureau. Het valt niet te verwach ten dat dat bureau er op korte termijn komt; de scheidende districts commandant spreekt in dat verband van 'lange termijnwerk'. In het huidige districtsbureau, onderdeel van het Ab dijcomplex aan de Middelburgse Groenmarkt', wordt binnenkort een nieuw gedeelte in gebruik genomen waarin de recherche zal worden gehuis vest. De ruimteproblemen van het dis trict zijn daarmee althans voorlopig opgelost Veranderingen Kolonel Lanting stelt bij zijn vertrek uit Zeeland vast dat in die acht jaar er in het district Middelburg enorm veel is veranderd. Niet alleen werd dc per soneelssterkte uitgebreid, er kwamen ook veranderingen in de praktische politiedienst en het aantal specialisa ties binnen de rijkspolitie in Zeeland nam opzienbarend toe. 'In 1971 was er nauwelijks iets als een meldkamer. We hadden toen een wachtmeester aange trokken daarvoor. Nu is de meldkamer een begrip geworden en een hulppost waarvan veel mensen gebruik maken. Ook hadden we geen aparte recherche- groep. Er waren twee adjudanten, die toezicht hielden op de recherche-ac tiviteiten bij de mensen in het district. Nu maken van de districtsrecherche 23 man uit. En dat mag ook wel als je - zoals in 1978 drie moordzaken krijgt op te lossen. Want drie van die gevallen is zelfs voor het toch zo rustige district Zeeland wel wat teveel. Er is een tech nische recherche gekomen, bestaande uit vier uiterst bekwame mannen, die bijvoorbeeld belangrijk hebben bijge dragen in de oplossing van de moordzaak 'Tarzan' in Aardenburg'. Ook het oprichten van een deta chement veldpolitie m Zeeland ziet de scheidende politiechef als een voor beeld van specialisatie 'Mijn voorgan ger was daar indertijd al voorstander van. Natuurlijk gaat het bij de veldpoli tie niet alleen om het toezicht op de vogeltjes Er is heel wat meer werk, al is de uiteindelijke opzet dat deze veld politie zich ook bezighoudt met mi lieuproblemen. Want als wij op grote schaal het milieu verpesten, zal de poli tie daar iets tegen moeten doen. Op de duur zal de veldpolitie ook veld- en mi- lieupolitie gaan heten. Maar de eerste aanzet is nu gegeven. Bij al die speciali satie blijft de wachtmeester van de landgroep toch de man die het in eerste instantie moet oplossen. Hij moet op alle markten thuis zijn en pas in tweede instantie verkeersgroep. recherche, veldpolitie ofwatdanook inschakelen' Kolonel Lanting gaat niet zonder spijt weg uit Zeeland Hij diende al eerder - van 1960 tot 1964 - bij het district Mid delburg en kwam in 1971 graag weer terug 'Mijn nieuwe district is heel an ders Het ligt veel centraler, er zijn veel meer rijkspolitiemensen werkzaam. Het plezierige aan Zeeland heb ik altijd het kleinschalige gevonden. Ik was in de gelukkige omstandigheid de meeste van onze mensen van naam te kennen als ik ze tegen kwam. Dat wordt straks natuurlijk moeilijker. Maar ook de kleinschaligheid van de provincie waardoor je ieder met wie je te maken kreeg persoonlijk kende vond ik plezie rig. Mijn kinderen vonden dan ook miin benoeming in Utrecht niet direct zo ge weldig. Aan de andere kant zitten we gunstiger straks als ze willen studeren. Maar het is helemaal niet. onmogelijk dat we - als de negen jaar die ik in Utrecht zal doorbrengen afgelopen zijn - weer in Zeeland zullen gaan wonen' Dc heer Lanting blijft voorlopig nog formeel districtscommandant Zee land. totdat in zijn opvolging is voor zien. De benoeming van een opvolger is in ieder geval niet op korte termijn te verwachten. dat er uit de provincie ongeveer an derhalf miljoen op tafel moet komen „en dat zit er niet in." zo zei voorzitter R. van Ommeren. Vanuit het bestuur werd er enerzijds voor gepleit onder zoek naar de behoefte van een regionale omroep te doen. omdat een dergelijke voorziening mogelijk ten koste van an dere zaken zou kunnen gaan en om een beter inzicht te hebben bij de afweging van prioriteiten. Anderzijds was er de opvatting, dat men het nut van een re gionale omroep beter kan aflezen van de resultaten van luister-onderzoeken in gebieden, waar men al over een re gionale omroep beschikt Het bestuur stelde zich - met enkele wijzigingen van feitelijke aard - achter de reactie van de stichting op het ont- werp-woonwagenplan voor Zeeland. Daarbij onderstreepte drs Hietkamp met name het belang om bij het defini tieve woonwagenplan meer duidelijk heid te krijgen over de redenen om voor bepaalde plaatsen voor de vesti ging van kampen te kiezen. Het ont breken van een motivering was ook in de reactie gesignaleerd. Dc heer Hietkamp wees erop, dat in feite alle gemeenten wettelijk verplicht zijn een woonwagenkam in te richten. Voorzitter Van Ommeren bevestigde dat. maar signaleerde dat in het Zeeuw se plan juist is gekozen voor het afval len van een aantal plaatsen, mede met het oog op ligging en omvang en be schikbare voorzieningen. Gesignaleerd werd, dat Zeeuwsch-Vlaanderen - met meer dan de helft van het aantal plaat sen - rijk bedeeld is. In dit verband werd erop gewezen, dat Zeeuwsch-Vlaande- ren met name door de trek vanuit Bel gië altijd al ruim bedeeld is geweest met woonwagens. Directeur drs. A Mutsaers deelde mee. dat van erm de toezegging is gekomen, die de aanstelling van een half-time comsulent voor het provinciaal overle gorgaan zwakzinnigenzorg mogelijk maakt. Hij wees erop. dat er voor 1980 een hele man begroot is bij de stichting, maar dat de helft van het geraamde bedrag zal worden ingeleverd in het kader van bezuinigingen, die bij de provincie no dig zijn Mogelijk, dat daardoor ook de halve administratieve kracht volgend jaar niet kan worden aangesteld, zo zei hij- GEEN VERHOOGDE STRALING BRABANT NA LEK IN 'DOEL' DEN HAAG - In Woensdrecht en Putte bij de Belgische grens is dc ra dioactieve straling momenteel niet hoger dan normaal. Dat blijkt uit me tingen. waarvoor minister Ginjaar van volksgezondheid opdracht had gegeven na berichten dat de kern centrale in het Belgische Doel enige radioactiviteit had geloosd. De metingen, die nog doorgaan, had den zowel betrekking op het stralings niveau als op de aanwezigheid van ra dioactief jodium in melk en gras In beide gevallen bleek de situatie nor maal. Het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid voert de metingen uit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 2