Bonden en Dow bereikten geen overeenstemming nieuwe CAO Nieuwe oplossing voor opslag giftig slib uit 'Gent-Terneuzen' Impasse rond overleg nieuwe cao CPC Toename passagiers PSD in maand april Problemen bij RSV-concern klinken ook door in Zeeland L. Verheije uitzonderlijk winnaar vlucht uit Tours PZC/ DISTRICTSBESTUURDER BIJVANK: DIEPDROEVIG GOEDE RAAD A mm 1 u ECONOMISCHE KRONIEK OVER MEI TWEE MILJOEN KUBIEKE METER bensdag 20 juni 1979 provincie lERNEUZEN - De Industriebonden FNV en CNV en Dow Chemical hebben geen overeenstemming bereikt over een nieuw af te sluiten cao. Dinsdag gingen de partijen voor de derde achtereen vol gde maal uiteen zonder dat voor de bonden aanvaardbare resultaten waren bereikt. Een nieuwe jatuni voor voortzetting van de onderhandelingen werd niet vastgesteld. Districtsbestuurdcr genk Bijvank van de Industriebond FNV na afloop:„Dit is een diepdroevige zaak. We zijn er niet jjlgekomen". Bijvank bespreekt donderdagavond de situatie met het kader. bedrijfsleiding van Dow gaf de jstnemers na afloop van hei uren du- «jè gesprek een overzicht van de gistellen zoals die door de onderhan- Slingsdelegatie van het bedrijf op tafel jjren gelegd. Woordvoerder R pies: „Dit is het maximum haalbare Voor meer is geen geld". Dow wil niet vader gaan dan handhaving van het Süidige prijscompensatiesysteem, een RTkgelegenheidsinlentie. een mini em vakantietoeslag van 2250 gulden, ün extra vakantiedag en één snip- jcdag. die in overleg met de onderne- moet worden vastgesteld pjjrnaast wil de Dow-directie in sa- uaifferking met het bestuur van het pensioenfonds verbeteringen in de ensioenvoorwaarden aanbrengen. De ronder is verlaging van de pen- locngerechtigde leeftijd van 65 naar 63 gy De kosten hiervan zullen door de ttrknemers en het bedrijf ieder voor de teift worden betaald. Voor de werkne- kost niks Raad van Arbeid Spanjaardstraat 53 Middelburg tel 01180-25951 mers komt dat neer op inlevering van 1.35 procent van het inkomen. Met na me op dat punt hebben de bonden veel Diefstal portemonnee VLISSINGEN - Bij de gemeentepolitie in Vlissingenheeft J.W.J. de K. uit Goes dinsdag aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee uit een kleedka mer van het sportterrein Baskenburgh in Vlissingen, De portemonnee bevatte een treinabonnement ter waarde van 84 - en een geldbedrag van 2.50. kritiek Districtsbestuurder Bij vank „Die 135 procent is een grol schandaal. Bij aanvaarding kan Dow zijn concurrentiepositie hierdoor ver stevigen, omdat zoiets elders in de chemie met wordt gevraagd". De dis trictsbestuurder noemde de uitspraak van Dow dat de bijdrage van de werk nemers over drie jaar zal worden ver spreid een leugen. „Tegen ons is gezegd spreiding over twee jaar". „We hebben een pakket voorgesteld, dat elders ook gebruikelijk is", aldus de districts- bestuurder. „Dow heeft hierop gezegd dat 't allemaal te duur is. Als Dow niet meer te bieden heeft dan dit. zie ik geen enkele oplossing meer" Ook CNV-dis- trictsbestuurrier S Jorritsma was erg teleurgesteld Hij noemde het pakket, voorstellen dat Dow presenteerde - vooral in vergelijking met andere be drijven in de kanaalzone - beneden de maat. Het CNV legt volgende week de zaak voor aan de leden. Jorritsma:..Ik ben geneigd ze negatief te adviseren" FNV WIJST VOORSTELLEN AF PvdA-er Roels terug in Kamer ime Haagse redacteunc Het Ztcuuse PvdA-tweede kamerlid P. A. Roels is dinsdag, na een lange afwezig heid wegens ziekte, in de kamer terug- Stkeerd. De heer Roels is vanaf begin januari weggeweest. Volgens PvdA- woordvoerders is hij enigszins over spannen en lichamelijk zwak geweest. De kritiek die vanuit het Zeeuwse PvdA-gewest over zijn hoofd is uitge stort heeft, volgens enkele van Roels 's. daarbij een belangrijke rol gspeeld. Collega's van andere partijen soemen de kritiek die Roels te verwer ken heeft gekregen, dat hij voor 'zijn Zetland' niet genoeg heeft gedaan, 'niet al eerlijk', ook gezien Roels' strk achter de schermen. Een «•oordvoerder van de PvdA ken schetste een deel van de opmerkingen, gemaakt in de tijd dat Roels niet in op timale conditie was, als enigszins 'un- SAS VAN GENT - Er is een impasse ontstaan rond het cao-overleg bij CPC in Sas van Gent, nu de leden van de Industriebonden FNV de voorstellen van de directie hebben afgewezen. Dat gebeurde dinsdag op twee druk bezochte vergaderingen. De CPC- werknemers willen dat hun districts bestuurder teruggaat naar de onder handelingstafel om te praten over een betere compensatieregeling voor het overwerk, meer vakbondsfaciliteiten, uitbreiding van de werkingssfeer van de overeenkomst en een aantal onder geschikte punten. De bonden zullen deze eisen vandaag - woensdag - in een brief voorleggen aan de CPC-directie. Districtsbestuurder E Merckx, woensdagavond: „De leden blijken aanzienlijk minder vertrouwen in de goede wil van CPC te hebben dan wij, Er is bepaald scherp en verbitterd gereageerd op wat men ziet als de harde opstelling van de directie. Het terzijde schuiven van de voorstellen over het overwerk vinden de mensen hoogst laakbaar" De FNV-ers zijn van oordeel, dat een rendabel bedrijf als de CPC een beter arbeidscontract moet aanbieden dan wat er nu - in ontwerp - op tafel ligt. De onderhandelingsdelegatie van hun bond liet overigens vrijdag al weten, de voorstellen zonder advies aan de ach terban te zullen voorleggen. Akkoord Broomchemie - 70 werknemers - in Ter- neuzen heeft woensdag met de vak bonden een principe-overeenkomst be reikt over een nieuwe cao. Districts bestuurder R. Jacobs van de Unie BLHP, die onderhandelde namens de Olietankers dupe van prikactie in haven Antwerpen ANTWERPEN - Bij een prikactie van de havenkapiteindiensten in Antwer pen waren dinsdag in totaal vier sche pen het 'slachtoffer'. Drie olietankers konden niet uitvaren en eén mocht de Antwerpse haven niet binnen. De actie was niet gericht tegen de binnenvaart. De staking werd gevoerd door de 'do- kloodsen', die de schepen van de sluis naar hun ligplaatsen aan de dokken begeleiden. De 150 personeelsleden zijn lid van de socialistische ACOD (Alge mene Centrale der Openbare Diensten) en de prikactie was bedoeld als solida riteit met de nu al tien maanden bezette Antwerpse olieraffinaderij RBP De or ganisatoren van de actie eisen zeer snel een oplossing voor het RBP-probleem. „Want anders zullen er in de nabije toe komst nog andere acties volgen" Zes portemonnees gestolen in Goes GOES - Van zes personeelsleden van de textielzaak De Vlijt aan de Opril te Goes zijn dinsdag portefeuilles ont vreemd Het. totaal gestoien bedrag beloopt ruim duizend gulden De por temonnees van de gedupeerden bevon den zich in de aparte personeelsruimte, op de eerste verdieping. Bij het per soneel bestaat geen enkel vermoeden wie de dader(s) zou(den) kunnen zijn. Ook de politie tast over de identiteit in het duister. Industriebond CNV. noemde het pak ket 'vergelijkbaar met wat er elders in de Kanaalzone is bereikt' „Ik vind het. gelet op het moeilijke jaar dat Broom achter de rug heeft, beslist acceptabel" Enkele onderdelen van de ontwerp overeenkomst: een spaarregeling voor de werknemers per 1 januari, met fi nanciële steun van het bedrijf, verla ging van de vakvolwassen leeftijd naar 22jaar. een 'vloer' in de vakantietoeslag van 2050.-. een 'vaste' dertiende maand salaris, geen uitbreiding van de werkingssfeer van de cao. uitbreiding van de vakantie met 2 dagen en een minimumprijscompensatie van ƒ20.- per procent. Bij Broomchemie zal het personeelsbestand de komende perio de op bescheiden schaal worden uitge breid. aldus de directie. Kassa met geld buit in slagerij CADZAND - Bij een inbraak bij slage rij B. in Cadzand is, vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag, de kas sa met een inhoud tussen de 1000 gul den en de 1500 gulden ontvreemd. De daders kwamen binnen door de ach terdeur te forceren De kassa werd dinsdag teruggevonden op het kerkhof in Cadzand Geen oordeel tweede kamer over contracten rond kernafval f Slot van pagina 1 lid Eversdijk. die namens zijn partij een stemverklaring aflegde ,.Wy willen het veilig doorfunctioneren van Borssele en Dodewaard niet belemmeren. De motie beoogt slechts de verschillende alter natieven met kernenergetische brand stof in een eerste verbruiksfase (al of met opwerken) open te houden". Eversdyk „Kernpunt voor ons is dat wij volstrekt duidelijk willen maken dat deze kamer zich het oordeel over de afspraken tussen de regeringen thans voorbehoudt. Goedkeuring moet te zij ner tijd plaatsvinden; wij sluiten dus niets by voorbaat uit. Hierover mag. ook tegenover andere landen, geen en kele twijfel bestaan" VLISSINGEN - Na de terugval in het eerste kwartaal van 1979. beleefden ae beide veerdiensten van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland in de maand april van dit jaar een duidelijke opleving. In de vierde maand van 1979 maakten namelijk 421.283 mensen gebruik van de veerdienst Vlissingen-Bres- kens vv. In dezelfde maand van 1978 vervoerden de Stoombootdiensten op dit traject 352.396 passagiers. April 1979 geeft derhalve een toename te zien van bijna 70.000 personen. De toename in belangstelling voor de veerdienst Kruinin- gen-Perkpolder vv bedroeg in april 1979 ruim 36.000 personen t.o.v. de maand april van het vorig jaar (332.638 in apriw '79 t.o.v. 296.503 in april '78). Ook het aantal vervoerde auto's was in april op beide routes belangrijk groter dan in dezelfde maand van 1978. De schepen van de dienst Vlissingen-Breskens ver voerden bijna 14 000 voertuigen meer (122.848 t o.v. 108 938 in april '78): de boten van de dienst Kruiningen-Perkpolder vv brachten in april van dit jaar 124 343 voertuigen naar de overkant. Dat is ten opzichte van april 1978 een toename van 12.000 Ondanks deze gunstige resultaten zijn de totaalcijfers over de eerste vier maanden van dit jaar beduidend lager dan die in de maanden januari tot en met april van 1978 en 1977. Van januari tot en met april van dit jaar vervoerden de Provinciale Stoom bootdiensten tussen Vlissingen en Breskens 1.181.446 passagiers, ruim 25.000 mensen minder dan in dezelfde periode van het vorige jaar en 21.000 perso nen minder dan in de eerste vier maanden van 1977. Het aantal passagiers op de dienst Kruiningen-Perkpolder was in 1979 eveneens lager dan in de vorige jaren: 1.052.815 tegen~l.074.885 in '78 en 1.055.603 in '77 Het aantal vervoerde auto's op het traject Vlissingen-Breskens w daalde in de eerste vier maanden van 1979 eveneens Tussen Vlissingen en Breskens vv werden tot en met april '79 354.394 auto's overgebracht, een daling t.o.v de eerste vier maanden van vorig jaar van ruim 13.000 en t.o.v het zelfde tijdvak uit '77 een daling van ruim 6 000. De schepen van de dienst Kruiningen-Perkpolder hebben in de eerste vier maan den van '79 402.679 voertuigen geladen en gelost. Dat is 13.000 minder dan in dezelfde periode van '78 en 6.000 minder dan in januari tot en met april van 1977 De volledige cijfers zijn als volgt. Aantal vervoerde passagiers: jan. t/m april Vlissingen-Breskens Kruiningen-Perkpolder jan. t/m april Vlissingen-Breskens Kruiningen-Perkpolder 1977 1.202.763 1.055.603 2.258366 Vervoerde auto's 1977 377.198 409.299 786.497 1978 1,207.252 1 074.885 2.282.137 1978 374.407 415.829 790.236 Overzicht over uitsluitend de maand april: Aantal vervoerde passagiers 1977 Vlissingen-Breskens 397.491 Kruiningen-Perkpolder 281.716 Vlissingen-Breskens Kruiningen-Perkpolder Vervoerde auto's 1977 113.642 113.180 226.822 352 396 196 503 648.899 1978 108 938 112.236 221,174 1979 1.181.446 1.052.815 2 234.261 1979 354.394 402 679 757.073 421.283 332 638 753.921 122.848 124.343 247 191 IB—im. - JtlS «gat; W'~ y De bedrijfsgebouwen van de RSV-ijzergieterij in Middelburg, waar de RSV-leiding de gieterij-activiteiten wil concentre ren. De Je grote moeilijkheden waarin het RSV-concern verkeert doen zich in mindere mate ook in de Zeeuwse RSV-bedrijven voor. In de ijzergieterij in Middelburg waarin een reorganisatie aan de orde is was grote on rust. De ondernemingsleiding heeft intussen verklaard dat de gieterij-activiteiten in Middelburg zullen wor den geconcentreerd, wat sluiting van de NDSM-gieteri j in Amsterdam zou betekenen. De aluminium produk- ten van Scheldebou weveneens in de hoofdstad, vinden een zeer goede afzet. De Kon. Mij 'De Schelde' in Vlis singen moet behouden en uitgebouwd worden, ook met betrekking tot kernenergie-projecten. Hoechst Holland BV gaat in Vlissingen-Oost de alkaan- sulfaatfabriek,"'(iie een investering van 15 miljoen vraagt, voltooien. In 1975 werd de bouw gestaakt. De fabriek vervaardigt componenten voor was- en reini gingsmiddelen die milieuvriendelijk zijn. Hoeehst Hol land had over 1978 geen slecht resultaat, 5.6 miljoen winst mede door hei slilleggen van de polvcondensaat- fabriek in Vlissingen. Verder was er een goede afzei voor fosforproducten. Hetzelfde geldt voor DMT. In Dronten worden succesvolle proeven genomen met de zuivering van afvalwater Dow Chemical Nederland BV zag in 1978 zijn winst dalen van 93 miljoen naar 91 miljoen, vooral door wat genoemd wordt het ongunstige economische klimaat en de koersstijging van de gulden, de importprijzen uit Ja pan, de Verenigde Staten en de Oostbloklanden Ook voor dit jaar is men met optimistisch. De investeringen hebben hieronder te lijden. Bij Dow Nederland werken 2819 mensen waarvan 2073 In Temeuzen. De Nederlands-Amerikaanse Pijpleiding Mij heeft een order voor de bouw van een productieplatform van Phil lips Petroleum Company. Er zijn 300 manjaren mee ge moeid. Maxalloys Vlissingen, een recycling-bedrijf. moet slui ten. Het bedrijf heeft 18 werknemers. Het geeft als oorza ken van de sluiting aan het ontbreken van uit breidingsmogelijkheden, de houding van milieu-actiep rogramma en ontbreken van kapitaal om zich te ver plaatsen naar Vlissingen-Oost. Het Vlissingse Delta Transportbedrijf - scheepvaart en ander vervoer - beoogt een uitbreiding van het dienstenpakket ler plaatse. De kleinere haven wordt flexibeler geacht dan Rotterdam en Antwerpen. Zeer belangrijk is ook dat Hoechst zijn grootste cliënt is. In 1978 werden onder meer 50.000 ton stukgoederen ver voerd (1977: 40.000 ton). De havendiensten van Gent en Temeuzen bestuderen de mogelijkheid om de maximaal tegelaten afmetingen van schepen die de zeesluis passe ren van het Kanaal Gent-Temeuzen te verruimen, van een lengte tot- 245 naar 255 meter en van een breedte van 33 tot 34 meter. De diepgang blijft 12,25 meter. Er was veel te doen over een PZEM contract uit 1978 waarin is bepaald dat het bedrijf, na 1980, een deel van zijn kernafval moet terugnemen wanneer de Franse le veranciers zulks eisen. Het gaat om het afval dat vrij komt bij in Borssele gebruikte en uitgeputte brand stofstaven. Hierover is toestemming van regering en parlement nodig. Intussen gaat de PZEM een reserve vormen van 100 miljoen ten behoeve van een even tuele afbraak van de kerncentrale. Hierover is overleg met economische zaken gaande. Sluiting zou overigens 130 miljoen per jaar kosten. Onder meer zou Pechiney moeten sluiten. De afzet van electrische stroom steeg in 1978 slechts met 1.8 procent. De winst van de PZEM was 17.7 miljoen (1977: 22,1 miljoen). De produktie en inkoop van de Watermaatschappij Zuid- WestrNederland beliep in 1978 42.2 miljoen m3 (1977: 42.6 miljoen). De eerstkomende jaren wordt een stabilisatie verwacht. De Zeeuwse Raad voor de Arbeidsmarkt stelde vast dat in geen provincie de stijging van de werkloosheid in 1978 zo groot was als in Zeeland, vooral in de metaalsector. Het Nederlands Verbond van Ondernemers in de bouwnijverheid in Zeeland is van oordeel dat er een pro ductie-stijging van 5 a 10 procent nodig is wil de produc tie op peil blijven. In totaal werken er in deze sector in Zeeland 5350 mensen Landelijk zijn er 200.000 werklo zen en 600.000 vacatures. De werkloosheid in maart liep voor de mannen terug van 3400 tot 3000 en voor de vrouwen van 1620 tot 1590. De oorzaak is voornamelijk gelegen in seizoensinvloeden. Er zijn 680 jongens tot22 jaar werkloos (vorigjaar 592) en 781 meisjes (598), waarvan ongeveer een kwart school verlaters van 1978. De Zeeuwse Raad voor de Arbeids markt zegt dat er veel verborgen werkloosheid onder de vrouwen is. In dit verband is het interessant - van cijfers van de PPD - te weten dat een kwart van de nieuwkomers naar Zee land economisch niet gebonden is aan de provincie. De Staten willen het principe om niet-gebondenen niet tot {te laten, niet al te streng toepassen E en nieuwe stichting samenwerkingsverband MHNO MSPO en opleidingen MBO gezondheidszorg gaat stre ven naar een samenhangend geheel van onderwijsvoor zieningen op dit terrein, gespreid over de hele provincie. Het RÜ en PC onderwijs neemt hieraan niet deel. Het ministerie van onderwijs heeft het plan het aantal paedagogische academies en opleidingsinstituten voor kleuteronderwijzeres van 100 tot 24 terug te brengen. De drie- wordt dan een vier-jarige cursus. Er zouden dan zeven protestants-christelijke, acht openbaar-neutrale en negen rooms-katholieke PA's komen. Er bestaat vrees dat Zeeland dan beide PA's zou moeten missen. De Zeeuwse landbouw maatschappijen vragen maat regelen om de financiële weerstand van de bedrijven te verbeteren. Er is sinds 1972/1973 een kostenstijging van 75 procent, terwijl zich de laatste jaren met name in de niet-marktordeningsproductie scherpe prijsdalingen hebben voorgedaan en de ordeningsproducten weinig in prijs zijn gestegen. Behalve de nationaal noodzake lijke maatregelen acht de landbouw speciaal in zuidwest Nederland bovendien nodig verbetering van de zoetwatervoorziening, van de bodemstructuur, van de bodemvruchtbaarheid en van de agrarische be drijfsstructuur. Van de zijde van de veilingen wordt bericht dat er door buitenliöidse, vooral Franse, concurrentie een daling in de opbrengst van appels van enkele miljoenen guldens optreedt. Bij bloemkool is er een opbrengstverlies van een half miljoen gulden. De uien daarentegen brengen de laatste weken veel op. Het recreatieschap 'Veerse Meer' heeft vergevorderde plannen voor de inrichting van een nieuw verpozingster rein voor dagrecreatie op de Oranje- en Lemmerplaat. De kosten bedragen 1.25 miljoen Tussen de vissers van Breskens en een Duitse rederij is een akkoord bereikt over de aanvoer van garnalen. Er is een bodemprijs van 3 gulden per kilo en de visserij wordt door de Duitsers stopgezet als de Bressiaander vissers in het najaar zelf garnalen gaan vissen. Het aantal vervoerde auto's over de Westerscheldeveren bedroeg m het eerste kwartaal 510.000 (1977: 560.000, 1979' 570.000) De slechte winter is de oorzaak van deze daling. PROVINCIALE DUIVENRUBRIEK (ZONDAGVLIEGERS) BIERVLIET - In de atlelieksport of wielrennerij, bij zwemmen of welke sport dan ook komt het geregeld voor, dat dezelfde atleten in een bepaald seizoen wedstrijd op wedstrijd win nen. En ook vindt men het een presta tie van uitzonderlijke betekenis als tijdens één seizoen meer dan een klas sieker gewonnen wordt. (Van onze verslaggever) ZELZATE - De Belgische minister van openbare werken. Mathot, zal over en kele dagen met een geheel nieuwe op lossing komen voor de storting van 2 miljoen kubieke meter giftig bag gerslib uit het Kanaal Gent-Terneu- zen. Hij wacht nog op een rapport van deskundigen uit zijn dienst om een nieuw plan bekend te maken, waar door alle controverses in de kanaalzo ne voortaan zouden worden vermeden. Het slib zou niet worden gedeponeerd in de wijk Callemansputte te Zelzate, noch in een afgraving in Assenede, vlakbij de Nederlandse grens waar de kans op vervuiling van het opper vlaktewater sterk zou toenemen. Dit deelde dinsdagavond voorzitter L. Laureys van het comité Leefmilieu Ka naalzone mee op een bijeenkomst te Zelzate, die ook door afgevaardigden van de Heemkundige Kring uit Sas van Gent werd bijgewoond Laureys had dit gehoord, zo zei hij. van burgemeester Daenschutter van Zelzate. tijdens een vijfdaags reisje naar de Duitse zus- tergemeente Schwarzenbeck. De so cialistische burgemeester van Zelzate. die steeds sterk gekant was tegen de slibstorting in de Callemansputte. was vlak voor de afreis naar de Bondsrepu bliek door minister Mathot - eveneens behorend tot de socialistische party - ontvangen en deze laatste had het uit zicht. geopend op een nieuwe oplossing in deze kwestie die nu al ruim drie jaar sleept. Laureys stelde dinsdagavond zelf voor het voorste! van zijn comité, het slib in de Westerschelde te storten, te vergeten en liever te kiezen voor stor ting van het slib op een terrein aan het Kanaal Gent-Terneuzen. ver van de bewoonde kernen, een gebied dat op het gewestplan staat aangemerkt als zware industriezone „De vervuiling komt van de fabrieken zelf en ze moeten er maar op hun eigen terrein weg mee weten", zo luidde zijn standpunt, dat uiteindelijk by'val kreeg van alle aan wezigen, waaronder ook het comité Leefmilieu uit Assenede. Burgemeester Daenschutter was niet voor com mentaar bereikbaar. Het behalen van een provinciale over winning in de duivensport is slechts voor enkelen weggelegd. De meeste ja ren komt het niet voor dat één en de zelfde speler meer dan één overwinning boekt, maar nu in 1979, terwijl er nog slechts drie provinciale vluchten ver vlogen zijn is Leonard Verheije uit Oostburg reeds aan zijn tweede over winning met als nog grotere bijzonder heid. dat dit gepresteerd wordt door de zelfde duif een schitterende licht ge schelpte doffer, twee jaar oud. een krui sing van de bekende soorten van Mar cel van de Sype uit Gent en Ch. van de Espt uit Oostende Eerst was deze duif 4425 medestrijders op Orleans te sterk en nu vanauit Tours het hij ook weer meer dan 2250 andere duiven achter zich. Deze duif moet in een uitzonderlijke conditie verkeren, want ondanks het feit, dat de wind toch westelijk was en de West-Zeeuwsvla mingen zich voor de zege bij voorbaat uitgeschakeld achtten, klopte hij het heie convooi. Op Orleans won hij aan een gemiddelde snelheid van 1169 m. p m een snelheid waarvan men niet di rect kan zeggen, dat het flink wind op kop. maar toch ook zeker met dat het een staartwind was. Nu behaalde hij de overwinning met een gemiddelde van 997 m. p m. en dat betekent dat het werken geblazen was. De lossing na half negen wees er al op. dat het ook ditmaal op de vluchtlijn niet ideaal was. maar het slechte ver trek in Tours was voor de begeleiders een veeg teken. Men verwachtte zeer onregelmatige aankomsten maar de eerste duiven waren slechts seconden van elkaar gescheiden. Een zeer opval lende prestatie boekte ook GSerrarens uit Stoppeldijk, die op het moment, dat ei nog praktisch nergens ccn duif be kend was, reeds drie duiven in de klok had. Om 17.02.17.04 en 17.06 uur wist hij te klokken en kort daarna kwamen er nog eens twee duiven bij. De strijd om de tweede plaats ging tus sen die eerste duif van Serrarens. een duif van C. Oppeneeren Zn uit Temeu zen en de eerste duif in Clinge van Jos Willaert. In Clinge. waar bij Danckaert in diezelfde minuut ook een duif viel. waren allemaal duiven, die 993 m. p. m. halen. De eerste duif van Koewacht van J. de Schepper kwam aan met 992 m. p. m.J. van Peenen en Zn uit Vlissingen speel de de eerste van 'over het water' met een duif, die 988 m haalde. In het inkorf- centmm Breskens had H. Calon uit Hoofdplaat de eerste met eentje van 983 m p.m.. terwijl in Sas van Gent Gilbert Begeijn de rij opende met 980 m. p. m. Tussen die eerste meldingen vinden wij onder anderen ook r.og J van Driel Groede. G Dusarduyn Groede. Schalkens Koewacht. Th. Peeters Hulst, L. van Dorselaer Sint-Jansteen. M Poleij Kruiningen, de eerste Zuid- Bevelandse duif of mogelijk net geklopt door die van M. Beulens uit Kwaden- damme In Middelburg speelde J. Hin- derks de eerste met een duif. die 968 m haalde. Het was een zeer vlot verlopen concours met een uitzonderlijke win naar -J Hebt u vragen over kinderbijslag, WAO, ziektewet, AOW, enzovoort, enzovoort... Op bovenstaand adres kunt u terecht!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 9