van de hel in de hemel De medewerkers zijn er al helemaal aan gewend. Het was natuurlijk best gezellig, vroeger in die tot bibliotheek omgebouwde garage, maar het bleef behelpen... Nu is het anders. In februari verhuisde de openbare bibliotheek en leeszaal in Terneuzen van de hoofdvestiging aan de Bach- laan in 'Zuid' naar een gloednieuw gebouw (op palen) aan de Oostkolk. Het duurde even voor de tienduizenden boeken waren verhuisd en de zaak op orde was gebracht, maar al na enkele weken kon de nieuwbouw in gebruik worden genomen. Een bijzonder gebouw, ontworpen door architectenbureau Gruisen BV en met advies van het Ingenieursbureau Bra- venboer en Scheers en gebouwd door Gebroeders Simons in Terneuzen. Bij zonder ook door de ingebouwde 'dievendetector'. Want boekendieven krijgen geen kans in de nieuwe biblio theek. Wie zonder te betalen een boek, plaat of casette mee naar huis neemt. wordt bij het passeren van een 'sluis' geregistreerd. Dan klinkt een door dringend gepiep.... Het opsporingssy- seem kostte veel geld. een verantwoor de uitgave overigens, want in de oude bibliotheek werd de afgelopen jaren voor vele tienduizenden guldens boeken gestolen. Hemel Directrice mejuffrouw T. C. Hoekman en het 17 vrouwen en mannen sterke personeel kwamen, bij de verhuizing, van de hel in de hemel. Jarenlang wor stelden zij met krappe en ondoelmati ge gebouwen. Daarin kwam, na jaren improviseren, eindelijk verandering. De bibliotheek is nu ondergebracht in een gebouw van ruim 2000 vierkante meter. Op de begane grond, aan de kant van de Kolk. vindt de bezoeker een 300 vierkante meter grote fonotheek. Op de eerste verdieping de jeugdafdeling, die ook al 300 vierkante meter groot is, ter wijl de boeken voor volwassenen zijn opgeslagen in een ruimte van 930 vierkante meter. De administratie kan eindelijk de benen strekken in een fikse ruimte, terwijl in het gebouw ook een magazijn en een garage zijn onderge bracht Dat alles voor de lieve som van 3,5 miljoen gulden. Terneuzen schreeuwde om een goede bibliotheekaccommodatie (Hoek doet dat trouwens ook alweer een jaar of wa t maar tot nu toe zonder succes....) De cijfers spreken voor zich. Vorig jaar werden er 506.714 banden uitgeleend, niet minder dan 35 procent van de be- volkingislid Behalve uit44.431 boeken voor volwassenen. 12.000 jeugdboeken en 10.000 platen en muziekcasettes. kan de bezoeker er dagelijks keizen uit 10 kranten én 50 tijdschriften, overzichte lijk bijeen gebracht in een krantenhoek met 15 zitplaatsen. Trots Het bestuur en het personeel zijn er trots op. Hun 'trots' wordt morgen (donderdag) geopend door staatssecre taris mevrouw J. G. Kraaijeveld- Wouters. Wanneer zij donderdagmid dag terloops ook nog even toestem ming verleent voor het uitbreiden van het personeelsbestand zijn, na jaren sukkelen, eindelijk alle problemen rond de Temeuzense bibliotheek opgelost Op deze pagina een foto-impressie van de activiteiten in de nieuwe biblio theek. Foto's: Camile Schelstraete De boeken worden met een vernuftig beveiligingssysteem 'afgewerkt'. Hoek voor de jeugd in de vohoassenenzaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 45