KRAAKACTIE IN BRUINISSE De problemen rond de soos en het festival FOTOPUZZEL Schoiiwen Duiveland Extra Stappen in Rotterdam FILMS Het spandoek 'Bezet' wordt aangebracht. Dat was nog nooit vertoond te Bruinisse. Vrijdagavond even na zevenen Een reutelende tractor met daarachter een boerenwa gen, volgestouwd met meubilair en geluidsapparatuur, draait de Burgemeester Hagelaan in en stopt pal voor de voormalige christelijke lagere school. De deur van het leegstaande school- Met een geluidswagen rijden de actie voerders door de straten van het vis sersdorp. Om de bevolking op de hoog te te brengen van het doel van hun ac tie. En ook om nog meer jongeren op te roepen mee te doen aan de bezetting. Het dorp in rep en roer. Bij het gekraak te pand verzamelen zich nieuwsgieruge dorpelingen. Gemeentebestuurders spoeden zich spoorslags naar het ge meentehuis om zich met de aldaar ver zamelde politiefunctionarissen te be raden over de situatie. De jeugdwerker wordt opgetrommeld. Gemeentesecre taris en politiemannen melden zich bij het gekraakte schoolgebouw met het verzoek de actie te beëindigen, Maar de jongeren willen van geen wijken weten. De bezetting duurt de hele avond. Pas rond een uur of elf gaat een deputatie van de actievoerders met de gemeente bestuurders rond de tafel zitten. Een uur later wordt het gebouw ontruimd. Maar niet, voordat de verontwaardigde jongeren van het gemeentebestuur en kele toezeggingen losgepeuterd heb ben. Protest De actie was bedoeld als een protest tegen het ontbreken van een behoor lijke ruimte voor de Bruse jongeren- societeit 'De Pul'. Via de bezetting wil den de jongeren ook meteen de aan dacht vestigen op problemen, die dreigden bij de organisatie van het traditionele Bru-Pop festival. Al een jaar of vijf huist de jeugdsoos 'De Pul' in een kelder onder het dorps huis. Een ruimte, die ze absoluut onge schikt vinden. En bovendien; wanneer er eens een bruiloft of partij te vieren gebouwtje is al snel geforceerd. Opgewekt sjouwen een stuk of wat jongeren de spullen het schooltje binnen. De muren worden met spandoeken behangen. Even staan de omwonenden ver baasd met de ogen te knipperen. Dan rennen ze allemaal bijna gelijktijdig naar de telefoon om de politie te alarmeren. Een kraakactie te Bruinisse. is, dan moet de soos maar een keertje overslaan. AI jarenlang zitten de soos- leden een beetje tegen de situatie aan te hikken, maar een alternatief was niet voor handen. Er is een plan geopperd om de jongerensoos de be schikking tegeven over de dependance van de vroegere huishoudschool. Die barak zou dan verplaatst moeten wor den naar een vrij rustig plekje ergens in de buurt van de tennisbaan. Maar toen bleek dat met een dergelijke grap een bedrag van om en nabij de hon derdduizend gulden gemoeid was, werd haastig van de plannen afgezien. Opnieuw cijferen Een halfjaar geleden kwam er een mo gelijke andere oplossing naar voren. De soos kon - zo vonden burgemeester en wethouders - misschien wel in een paar lokalen van de (vrijdagavond gekraak te) voormalige christelijke school. Pri ma idee, dacht het bestuur van de jeugdsoos. In mei werd het voorstel in de gemeenteraad behandeld. Achter gesloten deuren, dat wel. En waarom de plannen met 'De Pul' niet gewoon in het openbaar besprokenwerden, daar kun nen de soosbestuurders slechts naar raden. Maar het eind van het liedje is, dat de gemeente opnieuw gaat bezien, of de soos dan toch niet beter in de de pendance van de huishoudschool kan. Weer zal er gecijferd worden, om te on derzoeken of het toch niet goedkoper kan, dan aanvankelijk was berekend. Het heeft de jongeren van 'De Pul' al lemaal lang genoeg geduurd. Maar ze hebben dan nu toch de toezegging op zak, dat er met de meeste spoed aan gewerkt zal worden om de huisves tingsproblemen van de soos uit de we reld te helpen. Bru-pop Ook moeilijkheden rond Bru-Pop. De organisatie van het festival, dat op 11 augustus gehouden wordt, is al in een vergevorderd stadium. Er zijn vrijwel bindende afspraken gemaakt met groepen, die straks naar Bruinisse ko men. De contracten zijn rond, alleen de handtekeningen moeten nog gezet worden. De stichting Bru-Pop heeft eventjes in de piepzak gezeten, dat het op het laatste nippertje allemaal af zou ketsen. Want - zo hadden de organisa toren vernomen - het sportveld waarop het festival gehouden wordt, zou niet beschikbaar zijn. Ze zouden er naar kunnen fluiten, omdat het pas was in gezaaid, Vrijdagavond heeft de stich ting Bru-Pop de verzekering gekregen, dat wat er ook gebeurt, het festival op het sportveld gehouden zal mogenwor- den. „Ik betreur het, dat het zover gekomen is. Ze zijn veel te voorbarig geweest. Aan de problemen rond de jeugdsoos wordt gewerkt. En wat dat popfestival DONDERDAG 21 JUNI 1979 m De 'krakers' richten het schoollokaal in. De deur van de oude school is open. John Travolta John Travolta en Olijfje moeten het komende weekeinde in de bioscoop 'De Concertzaal' in Zierikzee wij ken voor het oorlogsgeweld. Clint Eastwood. Telly Savalas, Don Rtc- kies, Carroll O'Connor en Donald Sutherland spelen de hoofdrolten in Kelly's Heroes Goud voor de dapperen). Een film, die zich afspeelt in de tweede wereldoorlog, kort na de invasie van de geallieerden op Normandië. Een groep van dertig Amerikaanse soldaten wil dwars door de vijandelijke linies heen breken om een zending goud, dat ligt te wachten op transport naar Duitsland, te onderscheppen, Za terdag- en zondagavond acht uur Donderdag 21 juni; Oude Kerk Delfshaven,20.15uur Hesperion XX, Bazel. Uitgebreide bezetting met zinken, trombon^ gambasextet, blokfluiten, slag werk, zangers en continuo. Werken van o.a, Byrd, Fervrabosco, Fiecha Gabrieli, Gerwaise, Guarni, Hol' borne, Jenkins, Marenzio, Scheidt Tye en Vasquez, Oude Binnenweg (bij Een drachtsplein). 10.00-18.00 uur, Ou afhankelijk Toneel met 'Salon des independents'. Vrijdag 22 juni: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur Rotterdams. Philharmonisch Or kest. Dirigent; David Zinman. So listen: Lucia Kerstens (sopraani Hein Meers (tenor), Bernard Kruv- sen (bariton). Met medewerking van damesleden van het Neder lands Vocaal Ensemble. Werken van Koechlin. De Doelen (kleine zaal). 20,l5uur Einduitvoering door het Rot, terdams Conservatorium. En sembles onder leiding van Arlevan Beek. Soliste: Tannic Willemsteijn (sopraan). Oude Binnenweg (bij Een drachtsplein). 10.00-18.00 uur 0n afhankelijk Toneel met 'Salon des independents'. De Schouwburg. 20.15 uur. Les Ballets Trockadero de Monte Car lo, New York. Artistieke leiding Peter Anastos, Natch Taylor. 'He! zwanenmeer', 'Le Corsaire' en 'Doii Quixote'. Jazzbunker Sunship. 22.00 uur Von Bebber Hub Weber Duo. Zaterdag 23 juni: Oude Binnenweg (Eendrachts plein). 10.00-18.00 uur. Onafhanke lijk Toneel. 'Salon des indepen dents'. Zondag 24 juni: De Schouwburg. 14.00 uur. Sca- pino Ballet. Familiematinee. 'As sepoester'. Cafë Sjaan. 17.00 uur. Terrasge- beurtenissen. Maandag 25 juni SintLaurenskerk, 20.15 uur Dirk Janszn. Zwart. Orgelconcert, Dinsdag 26 juni: Jazzcafé Dizzy. 21.3o 21.30 uur Mark Lewis met Ohm. Woensdag 27 juni: Theater Zuidplein. 14.00 uur Kindermatinee. Verras- singsvoorstellen. Jazzbunker Sunship 20,00 uur. Jamsessies. aangaat, we hadden al besloten, dat ze op het sportveld mogen", zegt wethou der C. Jumeiet. Maar de actievoerders kijken met een gevoel van triomf op de actie terug. Aandacht voor hun moei lijkheden; dat was wat ze wilden. En die aandacht hebben ze in ieder geval gehad. Redactie Schouwen-Duiveland- Extra: Willem J. van Dam PZC-kantoor Grote Markt 2 Goes Tel: 01100-16140 Privé: 01198- 234 Foto's: Johan Berrevoets Willem Mieras Sportbijdrage: Cees in 't Veld. C. van Damme uit het Groenewoud 18 in Burgh-Haamstede is deze week de gelukkige. Uit het stapeltje goede inzendin gen kwam zijn brieflcaart tevoorschijn. De waardebon van vijftien gulden dus naar het Groenewoud. De oplossing luid de: camping 'Duinrand' in Burgh-Haamstede. Oplossingen van de nieuwe fotopuzzel moeien uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes Donderdag 21 juni: Poststraat 37 Zierikzee. 9,30-15.30 uur. Wereldwinkel, Verkoop van pro ducten uit de derde wereld, informatie over ontwikkelingsproblematiek. Galerie Nobel Zierikzee, 10,00-18.00 uur. Tentoonstelling serie etsen van Arie Wols. Tevens poppenexpositie. Hele week geopend, uitgezonderd op zondag en maandag. Gravensteen Zierikzee. 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Tentoonstelling 'Jor- daens- een grootmeester van de barok'. Hele week geopend, behalve des zon dags. Gereformeerde kerk Haamstede. Dia-avond Natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland. Dia's over flora, fauna en landschappen van Schouwen- Duiveland. Havenplein Zierikzee. 18.45 uur. Start avondvierdaagse. Huis van Nassau Zierikzee. 19.30 uur. Openbare fractievergadering PvdA- raadsfractie. Huis van Nassau Zierikzee. 20.30 uur. Openbare fractievergadering WD- raadsfractie Buitencentrum Het Eikendal B.ur>gh. 20.15 uur Artiestenpalet. Café Bommenede Zonnemaire. 20,00 uur. Klaverjaswedstrijden Vrijdag 22 juni: De Putmeet Scharendijke. 19.30 uur. Algemene ledenvergadering 'Het Groene Kruis' Schouwen-Duiveland. NH kerk Brouwershaven. 20.00 uur Concert door de muziekvereniging 'Nut en Uitspanning' uit Zonnemaire, wimurordusschool Hoge Molen straat Zierikzee. 18.00 uur. Barbecue avond. Opbrengst bestemd voor het schoolfonds. Tonnenmagazijn Brouwershaven. 20.00 uur. Afscheidsavond openbare la gere school 'De Schoener'. Opgevoerd wordt het toneelstuk 'Het gestolen ze gel'. Bruinisse. Vanafl9.30 uur festivitei ten in kader 80-jarig bestaan mu ziekvereniging 'Nu met Hope'. Optocht en concert. Vanaf 21.00 uur receptie in 'De Stoofpolder'. CTV-loods Oosterland, Fancy-fair ten bate van de Nederlands-hervormde jeugdkapel en de kerkvoogdij. Zaterdag 23 juni: NH kerk Bruinisse. 19.30 uur. Koor avond. Met medewerking van de chr. gem. zangvereniging 'Maranatha' uit St.-Philipsland, 'Laus Deo' uit Bruinis se. de sopraan Koosje Glerum, een strijkersensemble uit Zierikzee en or ganist Sam Everaers. Algehele leiding: Kees den Braber. CTV-loods Oosterland. Fancy-fair. Cebecohal Boogerdweg Dreischor. Rommelmarkt. Maandag 25 juni: Stadhuis Zierikzee. 20.00 uur. Ge meenteraadsvergadering, Stadhuis Brouwershaven. 19.30 uur. Gemeenteraadsvergadering. Christelijke scholengemeenschap Zierikzee. 19.00 uur. Schrijfavond Am nesty International. Gereformeerde kerk Haamstede. 19 00 uur. Schrijfavond Amnesty Inter national. Dinsdag 26 juni: Buitencentrum Het Eikendal Burgh. 20.15 uur. Artiestenpalet. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daaraan zijn geen kosten verbonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubriek dienen uiterlijk dinsdagmorgen binnen te zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in ^*oes' Om eventuele misverstanden It voorkomen, moet daar wel even bij vermeld worden. 'Activiteiten Schouwen-Duiveland-Extra'. Foto. Een van de werken die te zien zijn op de tentoonstelling 'Jordaens- een grootmeester van de barok' Wih:i'm

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 34