Onzekerheid over chauffeur bestelwagen na aanrijding VVV Oostburg heeft nieuwe fietsroutes Philippine Veteranen kampioen zomeravondvoetbal Sas van Gent Raad Oostburg beslist morgen over instelling commissie welzijnsbeleid WOONERFPLAN TERNEUZEN VERDER UITGEWERKT PZC/ 'Uitvoering mogelijk in gedeelten' FAMILIEBERICHTEN WOENSDAG 20 JUNI 1979 Wissel Zeeuws-Vlaanderen streek TERNEUZENAAR VOOR KANTONRECHTER: „MIJN AUTO IS HET NIET GEWEEST" ZAAK WERD AANGEHOUDEN TERNEUZEN - Hoofdschuddend hoorde P. J. van E. uit Terneuzen het verhaal aan. "Nonsens', riep hij uit, er rijdt niemand anders in mijn bestel wagen. Trouwens, op die dag heb ik hem geen moment uit het oog verloren. De auto van Van E. werd op 8 april '78 gesignaleerd in de Kalverstraat in Aardenburg. Op een parkeerterrein daar beschadigde de achteruitrijden de bestelwagen bij een botsing een an dere auto. Achter hel stuur zat op dat moment een vrouw. 'Dat kan niet', sprak Van E. beslist. Daar klopt niets van'. Dinsdagochtend kwam de zaak voor het kantongerecht in Terneuzen. Van E. had een getuige meegebracht. Hij verduidelijkte: „Het jaar telt 52 weken en al die 52 keer biljart ik 's zaterdags en 's zondags de hele dag in dat café in de Dijkstraat. Dat was ook toen zo; ik ben Terneuzen helemaal niet uit geweest". De getuige A. J. J. uit Terneuzen beaamde dat. „Als je in dat café aan het biljarten bent, kijkje zo de straat op. Ik heb die bestelwagen verschillende ke ren zien staan". 'Ziet u wel', voegde Van E. er aan toe, 'ik kan er niets mee te maken hebben. Bovendien klopt er iets niet met de kleur van die wagen'. Kantonrechter mr C. van Hees en of ficier van justitie mr W. G. C. Mijnssen Organist Jan Raas in orgelcyclus basiliek Hulst HULST - De Vlnkeveense organist Jan Raas geeft vrijdag 22 juni een or gelconcert in de grote kerk van Hulst. Het optreden van de vaste organist van de Mozes en Aaronkerk in Am sterdam is het 45-ste in de achtste in ternationale cyclus van de zomer-or- gelconcerten in Hulst. Jan Raas volgde orgelstudies bij René Rakier, Evaristos Glassner en Piet Kee. Hij won drie achtereenvolgende malen van 1975 tot en met 1977 het internatio nale orgelconcours in Haarlem, zodat hij de wisselbeker definitief in zijn prij zen kast kon bijzetten. Hij was boven dien finalist op het internationale or gelconcours 'Grand Prix de Chartres', en won kin 1977 de prijs van uitne mendheid aan het Seelinck-conserva- torium in Amsterdam. Zijn concert in de Hulsterse basiliek, dat om 20 uur be gint, bevat werken van onder meer Bach, Arthur Honneger, Nicolas de Grigny, Jean Langlais, Girolamo Fres- cobaldi en hemzelf. Advertentie blad redacteur klaagt bij raad Oostburg over burgemeester OOSTBURG/AXEL - Redacteur Chris van Bremen van het 'Zeeuwsch-Vlaams Advertentie blad' heeft zich bij b. en w. en de gemeenteraad van Oostburg be klaagd over 'het gedrag' van bur gemeester A. Schipper. In een brief van tweeënhalf kantje, die Van Bremen maandag verstuurd?, maakt hij melding van een telefo nische confrontatie met Oostburgs burgemeester, welke maandag middag plaatsvond. Het telefoon gesprek werd beëindigd, toen bur gemeester Schipper de hoorn op de haak gooide. „Ik spreek graag de wens uit. dat u er als voltallige gemeenteraad op aan zult dringen spoedig een bur gemeester benoemd te krijgen, die er andere fatsoensnormen op na zal houden in het algemeen en zich ge nuanceerder tegenover de pers zal opstellen dan de heer Schipper", schrijft Van Bremen. Maandagmiddag tegen twee uur kreeg hij burgemeester Schipper aan de lijn. Van Bremen wilde de burgemeester interviewen in ver band met diens afscheid. 'Het on derwerp' voelde daar echter niets voor. „Er is al genoeg over mij be kend. Trouwens, als ik me goed herinner lezen we erg weinig over Oostburg in uw blad", luidde het argument van de burgemeester. Van Bremen in zijn brief: „Op mijn reactie dat het dan nu een goede gelegenheid was om daar wat aan te doen, legde de heer Schipper tot mijn verbazing de hoorn op de haak, waarmee het onderhoud was afgelopen". Burgemeester Schipper had de brief van Van Bremen dinsdag nog niet ontvangen. „Maar ik sta hier versteld van hoor, echt waar. Dit heb ik in die dertig jaar nog nooit meegemaakt. Als ik me goed her inner heb ik inderdaad gezegd dat we in dat blad zo weinig lezen over Oostburg. De hoorn op de haak? Ja, op een bepaald moment vond ik dat ik voldoende duidelijk had ge maakt dat ik niets voor een inter view voelde Misschien ben ik soms wat kort. Maar het is echt niet zo vreselijk bedoeld hoor", aldus burgemeester Schipper. Van Bremen, die in zijn brief vast stelt 'dat de heer Schipper blijk geeft geen boodschap te hebben aan enige fatsoensregels', heeft, af schriften van de brief gestuurd aan minister Wiegel, de commissaris van de koningin en het hoofdbe stuur van de Nederlandse Vereni ging van Journalisten 'NVJ). besloten de zaak aan te houden. Bin nenkort moet Van E. weer opdraven. Dan zal hij worden geconfronteerd met de verklaringen van enkele getuigen. Van E. tenslotte: „Als ik een aanrijding veroorzaak, blijf ik staan en geef ik het aan. Ik ben tenslotte verzekerd". Slippertje Ook landbouwer J. J. W. uitHontenisse ontkende in alle toonaarden. Op 27 ok tober van het vorig jaar belandde een personenauto in de sloot naast de Grintweg. Volgens de verbalisanten was de oorzaak duidelijk: geslipt door slijk op de weg. W: „We waren inder daad bieten aan het uitrijden, dat ont ken ik niet. Maar we hebben er steeds voor gezorgd dat de weg zo schoon mo gelijk bleef. Bovendien hebben we op verschillende plaatsen waar schuwingsborden geplaatst". W. veronderstelde dat de chauffeur van de personenauto "pardoes' de sloot in was gereden, 'zo zonder meer, zonder te slippen'. „Trouwens, die avond was het erg druk op die weg omdat heel wat paartjes naar een dansavond in Os- senisse reden...", vertelde W. Reactie Corn Boys hield een tienkamp voor pupillen en junioren SAS VAN GENT - De sport- en ont spanningsvereniging 'Corn Boys' uit Sas van Gent, hield zaterdag een tienkamp. Deze tienkamp, waaraan 's morgens de D-, E- en F-pupillen en 's middags de A-, B- en C-junioren aan deelnamen, werd gespeeld op de ter reinen van het Gemeentelijk sport park 'De Valcke' te Sas van Gent. Algemeen winnaar werd Hans Rogiers, die gelijk eindigde met Mare Hemel- soet, waardoor strafschoppen de beslis sing moesten brengen. Hierin toonde Hans Rogiers zich het bekwaamst. Derde werd in de klassering Manfred Kindt. De eerste drie in de diverse categorieën waren: A-junioren: 1. (gelijk) Hans Rogiers en Mare Hemelsoet; 3. Theo Roeland. B- junioren: 1. Stefan Kühn; 2. Frank He melsoet, 3. Philip Voeten. C-junioren: 1. Stefan Donze; 2. Dicky Holtus; 3. Brian ter Vreden. D-pupillen: 1. Ricky Hame link; 2. Angelo Obrie; 3. Paskal van der Vliet. E-pupillen: 1. Johan de Boer; 2. Robin Bracke: 3. Marlon Mohnen. F- pupillen: 1. Manfred Kindt; 2. Jan Trap; 3. Piet Vriend. van mr Mijnssen: „Zeker om een slip pertje te maken...". De zaak werd aan gehouden. 'Kom', dacht de scholier J. F B. uit Terneuzen, 'ik pak nog even de motor fiets'. Op 4 november '78 was het. Dins dag moest hij zich voor die onbezonnen daad verantwoorden. B. beschikte weliswaar over een 'oefenvergunning', maar die bleek juist een week verlopen. 'Dat wist ik niet', verzekerde hij de kan tonrechter. Zijn onwetendheid word bestraft met een boete van 50 gulden. I. S. S. uit Terneuzen viel op 13 novem ber door de mand: hij bleek een zwart kijker. Maar dinsdagochtend bleek dat hij de boete al had betaald.Alleen het recuutje had hij niet bij zich. De kan tonrechter was soepel. 'Gaat u het maar even halen', adviseerde hij S. Die spoedde zich huiswaarts om een half uur later triomfantelijk in de rechtszaal terug te keren met het PTT-kleinood in de hand. 'Prima, prima', zei mr Van Hees. P. F. van A. uit Axel had net de verzeke ringsmaatschappij gebeld om een ver zekering af te sluipen voor zijn pas aan gekochte (derde handspersonenauto. Van A„ een Belg: „Ik kreeg een bedien de aan de lijn en die noteerde mijn adres. Ze zouden iemand langs sturen". Twee dagen later was Van Averzekerd, maar intussen was hij wel op de bon geslingerd. Het rijden met een kapotte uitlaat kostte hem 50 gulden, het rijden zonder handrem 25 gulden en het ont breken van de verzekeringspapieren 250 gulden. Bovendien kreeg de Axelaar een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor drie maanden met een proeftijd van twee jaar Mavo Axel ontving nieuwe leerlingen AXEL - Bestuur en leraren van de christelijke streekschool voor mavo 'De Welle' in Axel hebben dezer dagen de nieuwe leerlingen en hun ouders op school ontvangen. Ze kregen bij die ge legenheid informatie over een aantal facetten van de school. Adjunct-directeur Huibregtse vertelde iets over het samenstellen en de bete kenis van het lesrooster, directeur Klein behandelde het mentorsysteem, de heer Van Vliet hield een korte inlei ding over zijn activiteiten als school- dekaan en de heer Geuze lichtte de on geveer 250 bezoekers in over de stu dielessen. Na afloop van het officiële gedeelte was er gelegenheid om de school te bezich tigen. F. de J„ een chauffeur uit Axel, sloeg op 6 maart op de Haarmanweg in Terneu zen linksaf. Hij zag een bromfietser over het hoofd, die bij de botsing een teen brak. „Die brommer moet wel hard hebben gereden, want ik zag hem niet...", probeerde De J. nog. maar dat vond de officier van justitie geen ex cuus. De J. kreeg 100 gulden boete. Ook M. A. uit Nisse had. toen hij op 26 november bij de Sluiskilbrug linksaf wilde slaan, niets gezien, Hij zag een tegemoetkomende auto niet. Bij de botsing vielen verschillende gewonden. Het kostte A. dinsdag 200 gulden boete. Lol H. J. van M. uit Terneuzen heeft 'veel lol' gehad van het procesverbaal, dat een agent van de gemeentepolitie hem op 14 juni van het vorig jaar overhan digde. Het leverde hem in elk geval verschillende uitstapjes naar de kan tonrechter op. Dinsdag werd het laatste bedrijf opgevoerd. Het doek viel op het moment dat Van M. een boete van 40 gulden werd opgelegd. En de les: Ook al zegt een adjudant van politie je mondeling toe dat men soepel zal optreden, zolang er geen schriftelijke ontheffing voor het par keren op een promenade kan worden getoond, is men strafbaar. Van M.: „Maar ik maakte er toch geen misbruik van? 'Mr Mijnssen: 'Hoezo mis bruik—waarvan. U had geen onthef fing, dus was er ook geen sprake van misbruik of iets dergelijks'. Van M. zal voortaan, wanneer hij zware pakken uit de auto naar zijn kantoor in de Kersstraat wil sjouwen die auto ge woon op de aangrenzende Markt moe ten parkeren. Tot tweemaal toe heeft hij in het verleden een ontheffing aan gevraagd. Die werd hem tot tweemaal toe geweigerd. Politie Terneuzen houdt man aan na moeilijkheden voor deur nachtclub TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen heelt dinsdagochtend omstreeks half vijl'ingegrepen toen er problemen ontstonden voor de deur van een nachtclub in de Walstraat in de Terneuzense binnenstad. A. R. uit Terneuzen riep de hulp in van de politie toen zijn stadgenoot T. D. vernielingen aanbracht aan zijn per sonenauto. Toen de politie ter plaatse kwam en D. mee wilde nemen, nam zijn vriend J. van C. het voor hem op. Èr ontstond een handgemeen en D. maak te van de verwarring gebruik om te ont snappen. Van C. werd ingesloten en la ter op de ochtend nadat tegen hem pro- ces-verbaal was opgemaakt, op vrije voeten gesteld. Bijeenkomst van verzamelaars in Sluis SLUIS - In café 'Eikenlo' te Sluis werd de maandelijkse bijeenkomst van de hobbyclub 'De Collectie' gehouden. Er was weer gelegenheid tot het aankopen of ruilen van postzegels en oude prentb riefkaarten. De volgende bijeenkomst is vrijdag 20 juli. Collecte SCHOONDIJKE - De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in Schoon- dijke 1.110,57 opgebracht. VOOR SPORTIEVE VAKANTIEGANGERS OOSTBURG - De Oostburgse WV heeft de beschikking over twee nieuwe tochten die voor het overgrote deel over het grondgebied van de gemeente Oostburg gaan. De tochten zijn be doeld voor fietsers die hun vakantie gedeeltelijk op een sportieve manier door willen brengen. De twee tochten zijn respectievelijk 42 en 47 kilometerlang. Beide tochten zijn gedeelten van de Vrije Toertocht die de Oostburgse trimclub TIO op papier zette. Deze vrije toertocht is ongeveer 90 kilometer lang en is bedoeld voor geoefende trimmers. De maker van die route de heer J. G. Malkus, verdeelde die 90 kilometertocht in twee tochten van de al eerder genoemde lengtes. Aan de toertocht is een herinneringsvaantje verbonden. Om er aan mee te kunnen doen moet men zich aanmelden bij café 'Victory' in Oostburg. De beide andere tochten zijn verkrijgbaar bij de Oostr burgse WV. Volgens de heer J. Ouwendijk, be stuurder van de Oostburgse VW heeft de Vereniging voor Vreemdelingenver keer dit contact met de vereniging ge zocht om twee redenen. „Je waarborgt door deze werkwijze als VVV een zekere continuïteit, terwijl je bovendien de mensen van aeouees m contact brengt met de toeristen en omgekeerd". De heer Malkus is al meer dan een jaar met het ontwerpen van de tochten be zig. Het idee ontstond toevalligerwijze toen de heer Malkus en de heer Ouwen- dijk naast elkaar kwamen te zitten bij een officiële gebeurtenis in het Oost burgse gemeentehuis. „In eerste in stantie was het de bedoeling om een eenmalige toertocht uit te zetten. Later stapten we van dit idee af en nu zijn er tochten uit de bus gekomen die zeker langer blijven bestaan", aldus de heer Malkus. Bij het opstellen van de routes sleepte hij de bestaande vijf routes van de Oostburgse VVV erbij om doublures zoveel mogelijk te voorkomen. In de door hem uitgezette tocht zijn nogal wat natuurgebieden opgenomen. Ook komt de fietser in de buurt van de buurtschappen Stroopuit, Turkije en bij de dorpen IJzendijke en Hoofdplaat. Delen van Oostburg, waar nog niet al te veel tochten langsgaan. Het contact VVV-trimclub TIO in Oostburg loste voor de trimclub bovendien het finan ciële probleem op om voor de gemaakte routes uit te kunnen geven. De 90 kilo metertocht komt ook voor op de of ficiële kalender van de Nederlandse Rijwiel- en Toerunie (NRTU). ONDANKS AANVALLEND SPEL CORN BOYS SAS VAN GENT - Philippine Vetera nen heeft zich definitief verzekerd van de titel in de zomer avondvoetbalcompetitie in Sas van Gent door tegen naaste concurrent Corn Boys met 1-0 te zegevieren. Beide teams waren in de eerste twee van de drie in de finaleronde te spelen wed strijden (tegen Luctor en ONA/Suike- runie) zonder puntenverlies gebleven, zodat de beslissing om het kampioen schap wel in de rechtstreekse con frontatie (maandagavond) moest val len. Philippine Veteranen ging min of meer als favoriet van start, vooral ook omdat het in de eerste competitieronde vrij gemakkelijk met 3-1 van Com Boys had gewonnen. Ondanks die afgetekende overwinning werd Com Boys niet ge heel kansloos geacht. De vermoedens dat Philippine het aanzienlijk moeilij ker zou krijgen dan in het eerste treffen werden bewaarheid. Com Boys nam vanaf de eerste minuut het initiatief in handen en drukte de opponent diep op de eigen helft terug. Enkele malen wankelde de Philippine-defensie, zoals bij een schot van Nico van de Kerck- hove. De paal bracht evenwel redding, Het voortdurende offensief van Com Boys zette weinig zoden aan de dijk, de nul bleef op het scorebord prijken. Tot de 23e minuut, toen Phillipine zich eingelijk voor de eerste keer met meer dere mensen over de middenlijn waag de. Nadat Com Boys-doelman Henk van Opzeeland eerst nog redding had kunnen brengen, knalde Johnny Dij kers de bal in de touwen: 1-0. Nog voor de wisseling van speelhelften trof Nico van Kerckhove voor de tweede maal de De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien; een aanvallend Com Boys en een stug en hard verdedigend Philip pine. Omdat Peter Snelders, Piet Pen- ne en Theo Minaard echter geen raad wisten met de hun geboden kansen en ook omdat Philippine aanvallend geen vuist kon maken kwam er in de stand geen wijziging meer. Com Boys werd IN VERBAND MET NIEUWE RIJKSBIJDRA GEREGELING RESULTATEN INSPRAAKRONDE NIET MAATGEVEND OOSTBURG - B. en W. van Oostburs willen in de raadsvergadering van morgen, donderdag, komen tot het in stellen van een vaste commissie van advies en bijstand voor het welzijns beleid volgens artikel 62 van de ge meentewet. Het voorstel houdt ver band met de nieuwe rijksbijdragerege ling voor het welzijnswerk. Die maakt het nodig dat de gemeenten een 'wel- zijnsplan' opstellen, waarin prioritei ten voor deze sector zijn vastgesteld. De drie gemeenten in West-Zeeuwsch Vlaanderen willen dit project gezame- lijk aanpakken. De afgelopen weken is een commissie ad hoe 'de boer op' ge weest. om tijdens vijf bijeenkomsten in Aardenburg, Sluis, IJzendijke, Bres- kens en Oostburg de bevolking te ho ren. Er kwamen in totaal 90 mensen. 'We beschouwen de resultaten van deze 'inspraakronde' niet als maatgevend voor de betrokkenheid van de indlvi. duele burger bij deze materie," schril, ven B. en W. van Oostburg. „We ver wachten dat deze betrokkenheid zaj toenemen naarmate de te bespreken onderwerpen minder theoretisch zijn en meer met de verdeling van middelen en de aanbieding van activiteiten te maken hebben. Overigens hebben we geleerd dat we nog meer gerichte in- formatie dienen te geven, bijvoorbeeld in de vorm van huis aan huis verspreide folders en zeker ook met gebruikma king van de dag- en weekbladen, Dein te stellen regionale werkgroep Za| hierin verder een belangrijke rol kun nen vervullen." B. en W, benadrukken, dat ze voorlopi» gekozen hebben voor het instellen van een regionale werkgroep voor het wel zijnsbeleid en gemeentelijke commis. sies van advies en bijstand, waarin voor het merendeel niet-raadsleden zitten „Uitgeprobeerd moet worden wat de beste werkmethode is," vindt het Oost- burgse college. De raadsvergadering begint om 19,30 uur. PvdA Oostburg KIEZEN LEDEN COMMISSIES OP PERSOONLIJKE TITEL ONJUIST CADZAND - De fractie van de Partij van de Arbeid in de Oostburgse ge meenteraad heeft er moeite mee dat in de te vormen commissies voor de wel zijnsplanning personen op persoon lijke titel worden gekozen. Dat bleek dinsdagavond tijdens het openbaar fractieberaad van de Partij van de Ar beid in 'Du Commerce' in Cadzand. De fractie vindt het niet nodig dat de in de commissies (het gaat om één regio nale commissie en meerdere plaatse lijke commissies) te benoemen mensen er alleen op persoonlijke titel zitten. Volgens de PvdA moeten zij er best namens een vereniging of verenigingen in gekozen kunnen worden. Verder toonde de Partij van de Arbeid zich verheugd met het opgang komen van deze welzijnsplanning. Tevreden was de PvdA ook met de voorgestelde verkoop van de ambts woning waar nu nog burgemeester A. Schipper in woont. Per 1 september gaat de heer Schipper met pensioen en zijn opvolger zal dan wellicht zelf een huis moeten zoeken. Dat hangt er overigens nog wel vanaf wat de ge meenteraad daarover donderdagavond beslist. Partij van de Arbeid-fractievoorzitter J. de Vries noemde dit een 'charmante oplossing'. De Partij van de Arbeid heeft namelijk in het verleden al eerder kanttekeningen gemaakt bij de onkos ten voor de ambtswoning. De fractie vindt dat de eigenaars van de kampeerterreinen "Nooitgedacht' en 'Schippers' te Nieuwvliet terecht be zwaar aantekenen tegen de zienswijze van burgemeester en wethouders van de gemeente Oostburg dat zij te veel vaste plaatsen op hun camping zouden hebben. Op beide terreinen ligt dat aantal, aldus de PvdA, nog beneden de norm van de Nederlandse kampeer- raad. Het feit dat de woningbouwverenigin gen er kennelijk niet al te veel voor voelen om woningwetwoningen te ver kopen sluit aan bij de mening van de Partij van de Arbeid. Bij deze politieke partij is men bang dat door het verko pen van de woningwetwoningen de goedkope huurhuizen zullen verdwij nen. TERNEUZEN - Het bestuur van de Vereniging Bewonersbelangen Oude- landse Hoeve in Terneuzen gaat verder met het woonerfplan voor deze wijk. De leden gaven de bestuursleden dins dagavond, op een vergadering in de Opstandingskerk, toestemming om de ideeën over verbetering van de leef baarheid en het aan banden leggen van het autoverkeer nader uitte werken en te presenteren aan de andere bewo ners. „Het kan best zijn dat het hele project in stukjes wordt uitgevoerd of nog ingrijpend verandert. Dat ligt dan aan de suggesties die we binnen krij gen. Maar het is belangrijk dat we ge zamenlijk willen dat er in Oudelandse Hoeve iets gebeurt", zei secretaris penningmeester Bas de Vos, die dins dagavond afscheid nam. Het woonerfplan is indertijd op papier fpzet door een student aan de academie Bejaardenschieting HEIKANT - In het gemeenschapscen trum 't Heike' te Heikant werd een be- jaardenschïeting gehouden waaraan 46 schutters deelnamen. De uitslag:: hoge. vogel G. van Damme Koewacht, eerste zijvogel G. van Damme Koewacht; tweede zijvogel P. van Waesberghe uit St.-Jansteen. Het grootste aantal vo gels, drie, werd afgeschoten doorTh. de Caluwé en H. de Smet uit Koewacht en R. Maas uit Stekene (B). voor bouwkunst in Tilburg. Dat ge beurde in overleg met de vroegere be wonerscommissie, die nu is omgezet in een 70 leden tellende vereniging voo bewonersbelangen. Volgens de hoofd lijnen zou een aantal doorgaande routes 'verkeersbelemmerend' moeten worden gemaakt en dienen er, ver spreid over de buurt, woonerven en speelstraten te komen. Een enkele be zoeker zag die oplossing als een nadeeL „Mijn ouders wonen aan een woonerf, maar ze zouden graag terugwillen naar een gewone straat, yEr gebeuren daar meer ongelukken met kinderen dan hier. doordat ze niet op verkeer bedacht V oet baltoernooi in Breskens BRESKENS - De visserssportvereni ging in Breskens houdt zaterdag op de voetbalvelden te Breskens voor de tiende zeer keer bedrijfsvoetbaltoer- nooi. De opbrengst is bestemd voor het Nederlands Rode Kruis. Aan dit toernooi, dat 's morgens om ne gen uur begint, nemen de twaalf sterk ste bedrijfsteams van West Zeeuwsch- Vlaanderen deel. De deelnemende ploegen zijn: Transport Vooruit BV; Vissers; Maas/Woittiez comb; PTT; Diepvries BV; Van de Sande; AMRO Oost Zeeuwsch-Vlaanderen; AMRO Bank/ABN comb; Oosterlee; gemeente Oostburg; administratief personeel/ belastingen comb.; De Feijter BV. zijn bij het spelen", meende hij. De ge- meerite Terneuzen heeft indertijd een 'proefstukje' straat als woonerf inge vuld. Het project zou alleen al voor die omgeving 160.000,- kosten. Het bestuur van de vereniging werd dinsdagavond gedeeltelijk vernieuwd. Mevrouw M. Magel-Kuyk en secreta ris/penningmeester De Vos zullen worden opgevolgd door de heren W. Tjerkstra en R. Griens. De overige be stuursleden (voorzitter C. Meeuscn, mevrouw A. M. Oskam-Bouwman en mevrouw E. A. Baart) zijn herkozen. De vereniging heeft zich inmiddels met een subsidieverzoek gewent tot l gemeentebestuur. De woningbouw vereniging is onder bepaalde voor waarden bereid tot een 'startbijdrage'. Nederlandse koningsschieting in Westdorpe WESTDORPE - De keizers en konin gen van de Nederlandse Bond van de staande wipschutters komen zaterdag 23 juni te Westdorpe in actie om elkaar de Nederlandse koningstitel te betwis ten. Deze, voor de schutters hoogstaande schieting, wordt gehou den op het terrein van de schutters vereniging 'Sint-Sebastiaan' te West dorpe en begint om 13.30 uur. als titelhouder onttroond en Philippine Veteranen mocht, omdat het voor de vijfde keer kampioen was geworden, de wisselbeker definitief mee naar huis nemen. De tweede wedstrijd in de finalepoule, die tussen ONA/Suikerunie en Luctor eindigde via doelpunten van Tonnie Bos, Johan D'haene en Sjaak van Meir in een ruime 3-0 zege voor ONA/Suike runie. De eindstand in de finaleronde is: 1 Philippine Veteranen, 3-6; 2 Gom Boys, 3-4; 3 ONA/Suikerunie, 3-2; 4 Luc tor, 3-0. Ook in de verliezersronde werd een punt gezet achter deze competitie. Com Boys Veteranen 2 won, dankzij een door Henk van Oosten sr benutte strafschop, met 1-0 van CPC, terwijl Racing White de eerste plaats in deze poule definitief voor zich opeiste door met 1-0 van CSM te winnen. De eind stand in de verliezersronde ziet er als volgt uit: 1 Racing White, 3-5; 2 Com Boys Veteranen 2, 3-4; 3 CPC. 3-3; 4 CSM. 3-0. Burgemeester en wethouders van Hulst geven met leedwezen kennis van het overlijden van de hoogeerwaarde heer ANTONIUS GERARDUS KOOPMANS emeritus pastoor-deken van Hulst Ridder in de Orde van Oranje Nassau Drager van de Erepenning in goud Zijn grote verdiensten voor de gemeenschap zullen in dankbare herinnering bij ons voortle ven. Hulst, 19 juni 1979 Burgemeester en wethouders voor noemd, de burgemeester, P, Molthoff de secretaris, J. F. van Denderen Het kerkbestuur van de parochie H. Willibror- dus te Hulst geeft met droefheid kennis van het overlijden van de hoogeerwaarde heer ANTONIUS GERARDUS KOOPMANS oud-pastoor-deken van onze parochie Gedurende bijna 16 jaren gaf hij zijn beste krachten aan het welzijn van onze parochianen. Steeds zullen wij hem in grote dankbaarheid blijven gedenken. Namens het kerkbestuur, A. C. J. Fick, voorzitter Heden overleed, geheel onverwachts, tot onze diepe droefheid, mijn geliefde man en onze lieve vader en opa JOHANNES JACOBUS NIESKENS op de leeftijd van 65 jaar. Aardenburg: E. A. A. Nieskens-De Baets Menen (B.): R. M. Vandenberghe- Nieskens P. A, Vandenberghe Miranda Familie Nieskens Familie De Baets Aardenburg. 18 Juni 1979 Brouwerijstraat 24 De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 21 juni 1979 om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Aardenburg, Samenkomst om 13.15 uur in de Ontmoetings ruimte, Sassenstraat 5, Aardenburg. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed na een liefdevolle verpleging in het verpleeghuis 'De Stelle' voorzien van de H. Sacramenten onze broer, behuwdbroer en oom, de heer PETRUS WILLE in de ouderdom van 79 jaar. De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de ter aardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 22 juni as. om 14.00 uur in de parochiekerk van de H. Eligius te Oostburg. Tot onze grote droefheid overleed heden, voor zien van het sacrament der zieken, op de leeftijd van bijna 80 jaar, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa LIÉVIN EDUARD JERÓME HAVERLAND Aardenburg: A. M. L. Haverland-Demory Nijmegen: P. Haverland-Kregting Astrid en Harry Ingrid Sluis: M. de Milliano-Haverland O. de Milliano Paul, Christie, Han, Marga, Petra Berg en Dal: M, Alewijnse-Haverland C. Alewjjnse Dick. Michiel, Roderik. Coen, Carlot Westdorpe: R. van Waes-Haverland P. van Waes Franka, Guusje, Chris Knokke: Y. van Waes-Haverland H. van Waes Aardenburg, 19 juni 1979 Brouwerijstraat 9 De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de ter aardebestelling, zal plaatshebben op vrijdag 22 juni a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van O L. Vrouw Hemelvaart te Aardenburg, Eucharistieviering donderdagavond om 7 uur in de parochiekerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Ontmoetingsruimte, Sassenstraat, Aarden burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 32