Visitekaartje voor binnenstad VIJFDE BRADERIE MIDDELBURG LEGT ACCENT OP BINNENSTAD Nieuwe dimensie aan Lammerensteeg 1979 ÖENSDAG 20 JUNI 1979 PZC/ braderie middelburg Als burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg donderdag 21 juni samen met zijn collegaeerste burgers uit het Belgische Vilvoorde en het Engelse Folkestone het of ficiële startsein geeft voor de vijfde Brade rie, kan de organiserende commissie opge lucht adem halen: er zit dan weer zo'n half jaar hard werken aan de voorbereiding op. De organisatoren hebben er weer voor ge zorgd dat de Middelburgse braderie drie da gen lang bol staat van de activiteiten, even ementen, de muziek en de gezelligheid. Tot nu toe zagen ze ieder jaar hun moeite en inspanning door de komst van vele tienduizenden bezoekers naar de braderie beloond. Een beter visitekaartje voor de Mid delburgse binnenstad lijkt nauwelijks denkbaar. Het ziet er naar uit. dat ook de viering van het eerste brade- rielustrum weer een enorm succes gaat worden Aan het lustrum zelf is geen extra aandacht besteed Dat was eigenlijk ook niet nodig: Het programma op zichzelf biedt al mogelijkheden genoeg Ook nu zijn er weer zo'n 200 kraampjes die een keur aan variatie bieden. Tradi tioneel heeft de braderiecommissie weer veel ruimte in geruimd voorde niet-commerciële stands Een kleine 50 instellingen van wel zeer diverse pluimage komt de bra derie versterken. Niet zonder trots merkt voorzitter P de Witte van de Braderiecommissie dan ook op 'De Mid delburgse braderie blijft de grootste van alle braderieen die in Zeeland worden gehouden Ook nu verwachten we weer een even grote aandacht en een even grote opkomst van het publiek'. Traditiegetrouw moet de Middelburgse braderie het ook ditmaal weerzonder thema stellen Of het moest zijn dat het thema vooral ligt op het binnenstadsgebeuren in Zeeland's hoofdstad. Datzo'n thema veel variaties kent, zullen drie dagen bradene zonder enige twijfel bewijzen De Middelburgse braderiecommissie. Vlnr: de heren P de Witte, voorzitter. J Houmes. secretaris-venningmeester en coördinator. K. Scherphuis, public rela tions en J. W. Goossen Juridisch adviseur mr A. E. d'Angrémont ontbreekt wegens vakantie. e willen met de vijfde Middelburgse braderie het accent op de binnenstad leggen'. Zo om- ithrijven de leden van de Middelburgse braderiecommissie het driedaags kraampjesgebeuren Éal binnenkort weer voor de deur staat. Anders dan bijvoorbeeld buurstad Vlissingen, waar de jtelnemers van de braderie dan weer als Mexicaan en dan weer als zeerover verkleed gaan, houdt Mn het in Middelburg ook dit jaar weer rustig: men hangt de braderie niet aan een thema op, of let moet zijn dat dat thema ieder jaar weer Middelburg en in het bijzonder de binnenstad is. Hoe ook, ook met een themaloze braderie weet men ieder jaar weer tienduizenden belangstel- Men te trekken. Donderdag 21, vrijdag 22 en zaterdag 23 juni is die binnenstad weer vol leven, {Heiligheid en muziek. De braderiecommissie, waarvan de le- gi inmiddels ervaren organisatoren uinen worden genoemd, verwacht óidelijk ook ditmaal weer heel wat van 'fet jaarlijkse spektakel. Niet zo ver raderlijk, als men weet dat er zo'n 200 isinemers zijn en er een keur aan at,- ricties is. Hoewel er dit jaar voor het est een echt lustrum te vieren valt. ijjn het programma niet veel af van Levan vorige jaren. Noodzakelijk is ütook niet, want alleen al het gegeven de vijfde maal een dergelijk fbeuren kon worden georganiseerd, bewijst dat er zeer veel belangstelling Het Plein 1940 valt dit jaar voor het Kt af: met name het gedeelte waar Kit de parkeermeters en parkeer- nkken bevinden blijft ditmaal 'brade- nevrij' Kaar de overige 'arena' beslaat weer het leeuwendeel van de Middelburgse ianenstad: Markt, Lange Delft, fcrgpromenade. Lange Viele. Vlas- arkt. Korte en Lange Geere. Kromm e ïsle, Pottenbakkersingel, Lam- seensteeg. Pottenmarkt en een ge- feelte van de Segeersstraat. Donderdag 21 juni is het zover: onder trompetgeschal van een aantal leden tan de signaalafdeling van de Show kraampjes. Vertegenwoordigers uit Vilvoorde en Folkestone zullen hoogstwaarschijnlijk ook tot de stand houders behoren, aan beide zusterge- meenten van Middelburg is gevraagd een informatiestand te bemannen Vil voorde heeft al toegezegd en het is zeer waarschijnlijk dat ook de Engelse zus terstad vertegenwoordigd zal zijn ach ter een kraampje. Wat daar te zien is komt neer op voorlichtingsmateriaal over beide steden, maar ook hopen de organisatoren dat er wat typische din gen uit stad en streek van beide steden te zien zullen zijn. Niet zonder trots stellen de leden van de Middelburgse braderiecommissie, bestaande uit de heren P. de Witte, voorzitter, J. Houmes, secretaris-pen ningmeester en coördinator, K. Scherphuis, public relations en J. W. Goossen vast dat 'hun' braderie nog al tijd een trekpleister is. Voorzitter De Witte verwoordt die trots: 'De Middel burgse braderie blijft de grootste van heel Zeeland. Wij leggen graag het ac cent op de binnenstad van Middelburg. We hebben een prachtige monumen- tenstad, waarop we graag de aandacht vestigen. Daarnaast is er sprake De Middelburgse braderie heeft on miskenbaar sfeer. Een ieder, die er éen of meermalen geweest is. zal het beves tigen. Een hard commercieel gebeuren is de braderie in de Zeeuwse hoofdstad niet, mede door - we merkten het al op - het grote aantal niecomme ciële deel nemers. Voorzitter De Witte: 'Dat sfeertje is niet te definiëren. Het is er gewoon'. Van de suikerspin tot Tata Mirando, van het muzikaal ensemble De Dub- belklulsers tot de stand voor een goed doel: samen vormen ze drie dagen lang een braderie De indeling van de Markt wordt dit maal anders dan in voorgaande jaren Toen was het gebruikelijk dat op de Markt grote hoeveelheden gebruikte auto's ter verkoop werden aangeboden Ook nu zullen de garagehouders weer ruimschoots vertegenwoordigd zijn, maar ze zullen meer het accent leggen op de recreatieve sfeer. En dat betekent meer caravans, boten en zeilplanken en dus meer kleurigheid op dc Markt.. Het 'zenuwcentrum" van de braderie is zoals gebruikelijk weer boven het Oude Cof- fijhuis op de Markt, naast de PZC. Van daaruit wordt het geluidscircuit be diend. van daaruit ook kan men actuele inlichtinger geven De toekomst tot slot. Ondanks alle suc cessen van vijf braderies beraadslaagt de Middelburgse braderiecommissie zich over het vraagstuk of er Middel burgse braderie er in de toekomst niet anders moet gaan uitzien. Commissie lid Scherphuis zegt dat er bij het eerste lustrum sprake kan gaan worden van een bepaalde gelijkvormigheid, met gevaar dat het publiek een bepaalde apathie voor het. braderiegebeuren aan de dag gaat leggen Scherphuis: 'Het is de bedoeling dat we kort na deze brade rie nog eens bij elkaar komen Mis schien moet de zesde bradene wel an ders of moeten we hem splitsen met bij voorbeeld een voorjaarsmarkt'. Voor lopig echter moet een eventuele nieuwe opzei, nog helemaal worden uitgewerkt. En zolang zal de Middelburgse braderie dus de oude. vertrouwde aanblik tonen. Coördinator Houmes tenslotte, de drijvende kracht van de organisatie, wil graag zijn erkentelijkheid kwijt voor de medewerking van de gemeen telijke instanties aan het komende kraampjesgebeuren. In die dank be trekt hij graag de gemeente en de ge meentesecretarie, de politie, de dienst gemeentewerken en de brandweer. uri Juliana hijsen de burgemeesters een spectaculaire winkelontwikke- Vilvoorde. Folkestone en Middel- ag de vlaggen ten teken van de of- i'ièle opening van het braderiege- »iren. Dat gebeurt 's ochtends om ïur. Het gezelschap maakt vervol een rondgang ovelangs de vele ling, zeker in de nabije toekomst. Juist daarom vinden wij het zo belangrijk dat de braderie in de belangstelling bij het publiek blijft. De binnenstad heeft daar meer ingrediënten voor dan ooit te voren'. JL ot voor kort w aren er maar weinig Middelburgers die de weg naar de Lammerensteeg wisten te vinden. Je zou eigenlijk naar de VW moeten om het te vragen. Dan had men tevens ge lijk het antwoord, want het nieuwe VW-kantoor Middelburg staat aan de Lammerensteeg. En met de komst van de VVV daar is plotseling het eens wat miskende steegje tussen de Langeviele en de Korte Geere in de belangstelling gekomen. Via een poortje komt men vanaf de Langeviele hel steegje bin nen, dat uitmondt op het Lammeren- steegplein. Hier is het nieuwe VW- kantoor gevestigd. Het ziet er dan ook naar uit. dat het pitoreske steegje met het even schilderachtig pleintje een druk aan looppunt zal worden Althans, dat hoopt het VW-bestuur. die voor deze lokatie gekozen heeft, nadat het VW- kantoor aan de Lange Delft-promenade werd verkocht. VW-penningmeester K. Scherphuis: ..In het begin zal het even wennen zijn, maar het nieuwe kantoor is gemakkelijk bereikbaar, vooral vanaf de tangent en voor het in komend verkeer vanaf de Schroeweg De gemeente heeft inmiddels overal bordjes geplaatst, die de weg naar het nieuwe VW-kantoor aangeven De officile opening van het nieuwe kantoor - de voormalige bakkerij Fraanje - zal worden verricht door burgemeester drs. P. A. Wolters op vrijdag 22 juni. de tweede dag van de Middelburgse Braderie. Het bestuur hoopt dan dat de vele bezoekers aan de Braderie tevens vertrouwd zullen worden met de standplaats van dc VW-Middelburg. De WV zocht al eni ge tijd naar een andere vestiging. Het kantoor aan de Lange Delft-promena de werd te klein, maar ook financile overwegingen speelden een rol. Door de verkoop van het idurel pand aan de Lange Delft, kreeg de VW tegelijker tijd wat meer financile armslag. Het is geen geheim, dat de WV al jarenlang financieel moeite heeft het hoofd bo ven water te houden. Het nu geheel verbouwde pand aan de Langeviele werd gekocht in samen werking met het reisbureau Lissone- Lindeman Het reisbureau is gehuis vest aan de voorkant (Langeviele). ter wijl de WV haai- kantoor aan de ach terkant heeft. Het kantoor bestaat uit twee gedeelten, een ruime balie en een vergaderruimte Het plein voor het kantoor is zodanig ingericht, dat de be zoeker ook buiten kan wachten. Hier voor is het aantal houten zitbanken uitgebreid. Voorlopig is de VW be mand met twee Informatrices en een di recteur In het hoofdseizoen zullen drie informatrices de bezoekers te woord staan De heer Scherphuis schat, dat zo'n 30 000 a 35 000 bezoekers per jaar het kantoor zullen aandoen. Sociale functie Naast het verschaffen van toeristische informatie, streeft de WV-Middelburg naar een bredere opzet in service verle ning. De WV heeft onder meer een theater-bemiddelingsbureau voor heel Nederland. Bij het bestuur, aldus de heer Scherphuis, leeft echter de ge dachte de sociale functie van de VW binnen de gemeente uit te breiden. Ge dacht wordt de folkloristische- en ver lichtingscommissies bij de VW onder te brengen Het onderbrengen van deze commissies binnen de VW is niet al leen tijdbesparend, meent de heer Scherphuis, maar tevens efficifiter. Ook zou de samenwerking tussen de afde ling Voorlichting van de gemeente en de VVV nog kunnen worden uitgebreid, aldus de heer Scherphuis, die daarmee wil aangeven, dat een plaatselijke VW zich op velerlei terreinen dienstbaar kan maken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 19