Patrick Verhoosel naar Ciub Brugge Felstar verliest kort geding: net publiek tegen FC Groningen t Bas Lemoen won Ronde Ossendrecht KANSLOZE' FAVORIET IN GERRIE KNETEMANN NA RITZEGE DE RONDE VAN ZWITSERLAND m OP STRAFFE VAN EEN DWANGSOM Jimmy Connors gaat toch naar Wimbledon Jan Timman BOOGSCHIETEN (OENSDAG 20 JUNI 1979 SAS VAN GENT - Club Brugge beeft een tweede Zeeuw ingelijfd. Na en kele weken terug al doelman Rob Gruben (FC Boom) te hebben gecon tracteerd, kwam de meervoudige Belgische landskampioen maandag tot overeenstemming met Patrick Verhoosel over een tweejarige ver bintenis. Beveren. zeven jaar lang Verhoosels werkgever, verkocht de blonde allrounder voor 1.750.000 Bfrs. (ca. 120.000). Verhoosel, bij Beveren louter semi-prof, krijgt bij Brugge de status van full-prof. Club Brugge is al geruime tijd op zoek naar spelers, die een versterking voor de zienderogen vergrijzende selectie (Cools. Lambert. Bastijns. Jensen) zouden betekenen. Voor Jensen werd inmiddels dus Rob Gruben aangetrokken, voor de naar Beerschot vertrekkende Juken Cools) kocht men Debougnoux van FC Luik aan en voor de versleten Raoul Lambert is men nog druk doende een vervanger te zoeken (Verhoosel: „Ik weet dat ze nog met een bekende spits bezig zijn" Voor rechtsachter Fons Bastijns had Brugge-trainer Beres het oog laten vallen op Patrick Verhoosel, de Zeeuws-Vlaming die dit seizoen wat uit de gratie geraakt was bij Beveren, maar die uitgerekend in de beker strijd tegen Club Brugge, toen hij als invaller voor de geschorste Eddy Jaspers mocht opdraven, een voor treffelijke wedstrijd speelde Verhoosel ,.Ik werd voor Brugge des te interessanter toen men vernam dat ik in mijn contract een gelimi teerd transferbedrag had laten op nemen. Club wilde me dan ook maar al te graag hebben, tenslotte was ik een koopje". Verhoosel zal ver moedelijk als rechtsachter gaan fun geren en mogelijk soms ook als ver dedigende middenvelder, al bekent hij: „Ik moet eerst eens zien een vaste plaats te krijgen". Meer keus Niet alleen Club Brugge dong naar de gunsten van Patrick Verhoosel. nog zes a zeven clubs, waaronder FC Antwerp, La Louviere. Beerschot, AA Gent en het Zwitserse Gras shoppers. hadden sterke belangstel ling voor hem. Verhoosel: „Dat maakte de keus er voor mij niet ge makkelijker op. En bovendien wilde ook Beveren me eigenlijk niet laten gaan. Zij stellen trouwens nog po gingen in het werk om me te houden, maar ik denk dat die vruchteloos zijn. Brugge heeft zelfs een advocaat in de arm genomen, die mijn con tract bekeken heeft. Als Brugge de transfersom overmaakt, is alles in orde, heeft die gezegd". Ondanks dat Beveren Verhoosel graag wilde behouden, staptde 25-ja- rige middenvelder toch vrij moeite loos over „Nee. ik heb er geen hart zeer door. Clubliefde bestaat in deze tijd niet meer. Bovendien had ik een halfjaar terug, toen ik met bij de se lectie zat voor de Europa Cupwed strijd tegen Inter Milaan, voor mezelf al uitgemaakt dat ik weg zou gaan. Spijt heb ik ondanks die zeven jaar niet zeker niet nu Beveren achter mijn rug om nog een spelletje speelt om de transfer naar Brugge te ver ijdelen" „Ik zie bij Club Brugge meer kan- con- vervolgt hij. ..maar dat heeft een diepere achtergrond, waar ik liever niet op inga Ik beschouw Brugge trouwens als een promotie, want Beveren wordt alom toch ge zien als een eendagsvlieg. Club Brugge speelt eigenlijk altijd aan de top. al hebben zij dit seizoen dan wat minder gepresteerd Ik verwacht volgend seizoen meer van Brugge dan van Beveren. want Ik denk dat die een moeilijk jaar tegemoet gaan. Ik maak me sterk, dat Erwin Albert weer dertig doelpunten maakt" Houtman Voor dat door Verhoosel voorspelde goede jaar heeft Club Brugge zich opnieuw verzekerd van de aanwe zigheid van Peter Houtman. De Jong Oranje-spits, die het afgelopen seizoen niet zo geweldig uit de verf is gekomen, wilde wel naar Neder land terugkeren. Club-trainer Grij- zenhout heeft er echter bij het be stuur van die vereniging op aange drongen Houtman aan zijn driejarig contract te houden. Van die periode heeft hij er nu een jaar opzitten. m®0 fXipth reprtso ten? tvoerat inelmii icgdbif tregel v Haspelen met publiek zal echter geen pier gevaar opleveren dan normaal SB is geval is en het is in het belang van en ve.n pc Groningen dat het publiek een to pprestatie krijgt voor het vorige rak gekochte entreebewijs, zo moti- tsrde mr De Jonge het vonnis. In en met behulp van de Gronin ger gemeentepolitie zullen door FC ;en de gebruikelijke veilige- latregelen getroffen worden die tsj iedere voetbalwedstrijd gelden. Tel star werd veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Deultspraak dwingt Telstar vanavond («oensdag) in het Oosterparkstadion ante treden. De opgelegde dwangsom ra honderdduizend gulden bij niet wschijnen laat de Velsense club geen ssdere keus. Martin van Vianen. de amer van Telstar: „Wij kunnen nu niet aders dan naar Groningen gaan en de redstrijd uitspelen. Na de uitspraak lebben wij met de spelersgroep het trams besproken. Hoewel wij graag aders hadden gewild, blijft ons geen leus over dan in Groningen te spelen", fan Vianen het in het midden of aan- rarder Bisschot. het mikpunt van het as-incident, van de partij zal zijn. «Dat laten wij geheel aan hem over. Hij GRONINGEN - Op straffe van een dwangsom van honderdduizend gulden zal de voetbal vereni- Telstar woensdagavond de wedstrijd tegen Groningen in die stad moeten uitspelen. De «edstrijd zal normaal door het publiek kunnen worden bijgewoond. it heeft mr J. E. de Jonge, vice-president van de Groninger rechtbank, uitgesproken in een kort reding. De rechter wees hiermee de vordering, die Telstar tegen de KNVB had aangespannen van jehand. De club wilde de wedstrijd, die vorige week zondag werd gestaakt nadat vanuit het publiek een mes in de richting van Telstar-aanvoerder Fred Bisehot was geworpen, wel itspelen aaar dan zonder publiek. moet zelf beoordelen of hij in staat is het restant van die wedstrijd af te maken. Wat voor besluit hij ook'neemt, de spe lers en het bestuur respecteren het bij voorbaat". Mr H. T. J. Karskens, die optrad voor Telstar, zei dat er gegronde vrees voor herhaling van het gebeurde bestaat. Gezien de verantwoordelijkheid die de club voor zijn spelers heeft en de ge vaarlijke situatie die vanavond (woensdag) opnieuw voor de spelers zou kunnen ontstaan had de KNVB een dergelijke beslissing nooit mogen ne men, zo meende de advocaat. De KNVB had moeten overleggen met de FIFA die veel sneller en fikser met straffen en maatregelen is. Omdat de FC Groningen op het mo ment van het staken van de wedstrijd zijn twee wisselspelers al had ingezet zou er een gevaarlijke situatie kunnen ontstaan als één van de spelers van Groningen gewond zou raken en de club met tien man verder zou moeten spelen. „Stel je dan het publiek voor", aldus de raadsman, die opmerkte dat de uitroep 'Telstar dood - Bisehot dood' niet alleen in Groningen maar nu overal in den lande klinkt. Mr Karskens kriti seerde verder het feit dat Telstar niet in de gelegenheid was gesteld haar ziens wijze nader bij de KNVB toe te lichten De advocaat stelde dat het gebeurde op 10 juni mede een gevolg was van on zorgvuldig handelen van het bestuur van FC Groningen dat tijdens de wed strijd via de luidsprekers het publiek zou hebben opgezet tegen Telstar. Geen schuld Mr H. P. Utermark, de advocaat van de KNVB, stelde dat de tuchtcommissie van de voetbalbond heeft bepaald dat er geen sprake is van schuld door een van de beide clubs en dal de FC Gro ningen zwaar gestraft zou worden door een beslissing de wedstrijd te moeten uitspelen zonder publiek. De club zal dan de entreegelden van de 12.400 toeschouwers aan hen moeten terugbetalen hetgeen een bedrag van 120.000 gulden vergt. De raadsman wees erop dat spelers van het achter staande Telstar (2-0) niet wilden door spelen na het incident, hoewel de scheidsrechter de ontmoeting had wil len hervatten. Mr Utermark bestreed dat luidsprekers waren gebruikt om het publiek tegen Telstar op te hitsen. Deze installatie was alleen gebruikt, zo zei hij. voor het doen van de gebruikelijke mededelingen en door de leider van een muziekgezelschap. Agressie Mr Utermark wees op de veel gevaar lijker situatie, die zou kunnen ont staan en de agressie die dat bij het pu bliek zou oproepen wanneer het de toegang tot het veld wordt geweigerd. De advocaat voerde aan. dat FC Gro ningen in overleg met de politie alle Jimmy Connors denkbare veiligheidsmaatregelen zal nemen die noodzakelijk worden geacht. Hij wees erop dat de messewerper niet zal komen bij de hernieuwde con frontatie van Telstar met FC Gronin gen. De KNVB heeft, zo zei hij, de enige voor de hand liggende maatregel ge nomen. Hij noemde een beslissing geen publiek toe te laten 'onzinnig'. „Het zou hetzelfde zijn als men een toneel gezelschap zou verplichten zonder toe schouwers verder te spelen wanneer er een tomaat is gegooid". Mr H. H. Huizinga. die namens de FC Groningen het woord voerde, vroeg de rechter Telstar op straffe van een dwangsom van 100.000 gulden te ver plichten te komen. Het bestuur van Telstar heeft in perspublikaties laten weten dat - indien de rechter zou beslis sen dat de wedstrijd met pubüek mag worden gespeeld - de Noordhollanders niet naar Groningen zullen komen. Hij noemde het spelen zonder publiek op zich al een straf. „Het publiek heeft er recht op een spannende wedstrijd in de na-competitie te mogen zien", zo be toogde hij TILBURG - Adrie de Jager uit 's-Gra- renpolder is tijdens internationale au- Kspeedwaywedstrijden in Tilburg als vierde geëindigd. In de stockrod-klasse «rd hjj tweede en derde in de man- maar werd hij in de finale vierde van het veld van 23 deelnemers. Win naar werd kampioen van Nederland Ad OSSENDRECHT - De 63ste Ker- misronde van Ossendrecht heeft in Bas van Lamoen uit Rosmalen een sterk en verdiend winnaar gekregen al was hij niet de enige die voor spanningen sfeer zorgde. Ad Prinsen uit Raamsdonk- vcer, Matje Dohmen uit Bom, Mario van Vlimmeren uit Hoeven, Peter Hof land uit Rotterdam, Thijs Fase uit Oud-Vossemeer en niet in het minst Ad Bastiaanse uit Nispen, die rondenlang op kop reed. hebben in het Westb rabantse criterium voor een waar spektakelstuk gezorgd. Ongeveer halverwege de koers kwam er na veel schermutselingen een afschei ding tot stand die het peloton de gena deslag toebracht. Wim de Wilde uit Kwadendamme, Peter Heeren, Matje Dohmen, Ad Prinsen en Bas van La moen kozen het hazepad en reden in vijf kilometer een voorsprong van 25 se conden bij elkaar. Achterin ontstond nog een tweede groepje van acht ren ners Dat waren Peter Kivits, Thijs Fa se. Ad Bastiaanse. Mario van Vlimme ren, Renè Kraaibeek uit Heerle. Peter Hofland. Renè van de Broek en Hans de Boer uit Bergen op Zoom. Na 60 kilome ter kwamen deze twee groepen bij el kaar Na 65 kilometer fietste Ad Bas tiaanse weg van de overige elf. Tien ki lometer later kwam er reactie van de eerste groep. Ad Prinsen bracht het spel op gang en Renè van de Broek. Thijs Fase. Peter Kivits. Peter Heeren en Bas van Lamoen gingen met hem mee De overige vijf konden niet meer volgen en vielen in korte tijd ver terug. Tien kilometer later demarreerde Prin sen en hij streek neer op Ad Bastiaan- sen. Het leek eel duel Prinsen-Bas- tiaansen te worden, maar op grandioze manier kwam ook Bas van Lamoen nog uit de achtergrond m één ruk naar de leiders. Hij overbrugde in één ronde 35 seconden achterstand, bleef even bij het tweetal hangen en het op zijn beurt prinsen en Bastiaansen Ier plaatse. In vier kilometer tijd zag hij nog kans om met 42 seconden voorsprong te finis hen. Uilslag 1 Bas van Lamoen. Rosmalen. 95 km in 2.11.52: 2 Ad Prinsen. Raamsdonkveer. 42 sec, 3 Ad Bastiaansen, Nispen, 42 sec: 4 Peter Heeren, Sprundel. op 1 45; 5 Peter Kivits, Breda, zelfde tijd; 6 Renè van de Broek. Dus- sen, zelfde tijd, 7 Thijs Fase, Oud-Vossemeer. zelfde tijd; 8 Matje Dohmen. Bom. 2.10: 9 Pe ter Hofland. Rotterdam, zelfde tijd. 10 Wim de Wilde. Kwadendamme, op 1 ronde: 11 Ma- no van Vlimmeren Hoeven, zelfde tijd. 12 Rene Kraaybeek. Heerle, zelfde lijd: 13 Frans de Meester. Etten-Leur. op 2 ronden, 14 Ad van de Poel, Hoogerhelde zelfde tijd; 15 Thijs Hollemans. Bergen op Zoom, zelfde tijd. LONDEN - Jimmy Connors heeft een einde gemaakt aan alle speculaties omtrent zijn deelneming aan het ten nistoernooi van Wimbledon, dat maandag 25 juni in Londen begint. De als derde geplaatse Amerikaan ar riveerde dinsdagmiddag op het vliegveld van de Engelse hoofdstad, alwaar hij zich privé gaat voorberei den op het belangrijkste tenniseven- ement van het seizoen. De loting was de Amerikaan gunstig gezind. In de eerste ronde staat hij te genover de Fransman Jean-Francois Caujolie, waarna hij tot aan de kwart finales nauwelijks lastige tegenstan ders ontmoet. Eenmaal bij de laatste acht stuit hij op Victor Pecci, de Para- guaan die hem in Parijs in de halve eindstrijd de voet dwars zette. Een las tiger programma heeft titelverdediger Bjoern Borg De Zweed die in de eerste ronden traditiegetrouw moeilijk in zijn ritme komt. lootte in de eerste ronde Tom Gorman als tegenspeler. In de daaropvolgende duels vindt hij con stant harde serveerders tegenover zich in de personen van Hank Pfister, Peter Fleming. Victor Amaya, Colin Dlbley en John Alexander. Ook Tom Okker bevindt zich in die groep van spelers. De Nederlander opent het toernooi te gen de vrijwel onbekende Braziliaan Guedes. Bij een zege wacht hem de confrontatie met de Zwitser Gunthardt of de Zuidafrikaan Mitton. Bij de dames speelt Martina Navratilo- va in de eerste ronde tegen een speel ster die zich via het kwalifica tietoernooi in de hoofdmacht plaatst. Haar volgende tegenspeelster heet naar alle waarschijnlijkheid Betty Sto ve. De Rotterdamse zal zich daarvoor in de openingspartij moeten ontdoen van de Amerikaanse Duvall. Chris Evert treedt aan tegen haar landgenote Mari- ta Redondo. De als nummer twee ge plaatste Evert zal op haar weg naar de finale in de kwartfinales stuiten op Pam Shriver en een ronde later op Evonne Goolagong. PORTOROZ - Jan Timman heeft dins dag in de dertiende ronde van het in ternationale toernooi van Bied de lei ding behouden door remise te spelen tegen de Engelsman Miles. De uitslagen ztjn: Miles (GS.) - Timman (Nedi 1/2-1/2, Gligoric (Joe.i - Sahovic (Joe.) 1/2-1/2, Marangunic (Joeg.) - Harle (Joe.) 0-1, Maijanovic (Joe.) - leien (Joeg.) 1-0, Guinte- ros (Arg - Ivkov (Joeg.) 1/2-1/2, Cheskovski (SU) - Rlbli (Hon.l uitgesteld. Larsen (Den.) - Koesmin (S.U.) uitgesteld Paima (Joeg.) - Gi Jungxuan (Chin.) uitgesteld. De stand is: 1 Timman 91/2 punt, 2 Larsen 81/2 en 1 afg. 3 Guinteros 8 1/2.4 Ribli 71/2 en 2 afg., 5 Maijanovic 71/2.6 Cheskovski 7 en 1 afg., 7 Miles en Ivkov 7. 9 Ioesmin 61/2 en 1 afg., 10 Glicoric 61/2,11 Parma 51/2 en 1 afg.. 12 leien 51/2, 13 Sahovic 31/2 en 1 afg., 14 Barle 31/2 15 Gi 3 en 1 afg., 16 Marangunic 21/2 en 1 afg. TILBURG - Tijdens landelijke wed strijden voor aspiranten in Tilburg heeft de 12-jarige boogschutter Erik Veerhoek, lid van 'd'Eendracht' Vlis- singen. het Zeeuws aspirantenrekord met twintig punten verbeterd en ge bracht op 197 uit een maximum van 250. Hij eindigde hiermee als twaalfde in een deelnemersveld van 60 aspiran ten. De wedstrijd ging over 25 pijlen op achttien meter. LOCARNO - Als men Gerrie Knetemann honderd kilome ter voor de finish aan het Lago Maggiore verteld had dat hij de zevende etappe in de Ronde van Zwitserland zou winnen, had de wereldkampioen op zijn minst gevraagd hoe je zoiets durfde te veronderstel len. Hij zou dat vooral ge vraagd hebben, omdat hij zich zelf in de meest kansloze posi tie zag. Het pelotonnetje waarvan Knetemann 100 km voor Locarno deel uitmaakte, had namelijk tijdens de be klimming van de Nufenenpas, een col van de eerste categorie, bijna vier minuten achter stand opgelopen. Zo'n marge zou met catastrofaal hoe ven te zijn. als de koplopers na de afda ling een wapenstilstand sloten Maar juist daarvan leek geen sprake. Er werd door 13 man. waaronder Lubberding. Wellens en een half dozijn Zwitsers zo Gerrie Knetemann wint. de rit voor de Italiaan Leonardo Mazzantim. Links op de foto de nieuwe leider Wilfried We- semael. verschrikkelijk hard gejaagd achter de ontsnapte Joseph Fuchs, dat alle ande re groepen, waaronder die van Knete mann en Raas. weinig hoop mochten koesteren. De formaties smolten niettemin samen en uitgerekend zeven man die aanvankelijk tot de verslage nen werden gerekend, sloegen in de laatste 27 kilometer een bres. Een diepe bres zelfs, want de voor sprong die sprintwinnaar Knetemann en zijn medevluchters opbouwden, was ruim vijf minuten. Royaal voldoende om Wilfried Wesemael. de Belgische ploegmakker van de wereldkampioen, opnieuw aan de leiding van het klas sement te brengen. Het verrassende koersverloop bezorg de de Raleighs van Peter Post dus een dubbel succes. Met nog drie koersda- gen voor de boeg, waaronder tot slot, vrijdagmiddag, een individuele tijd rit, kwam bovendien de favorietenrol van Knetemann tot uiting. Hij rukte op naar de derde plaats in het algemeen klassement; minder dan anderhalve minuut achter Wesemael en 45 secon den achter Fridolin Keiler. „Ongelooflijk, maar wel waar", grapte de wereldkampioen, die gisteren dus zijn derde etappesucces in de Zwitserse ronde behaalde „Toen Peter Post ons, na de afdaling van de Nufenenpas, kwam zeggen dat wij voluit moesten rijden, riep ik tegen hem dat ik niet meer geloofde in succes Waarom nog rijden?, zei ik. De achterstand is te groot. Ik ben verloren" Peter Post had het goed gezien. De si tuatie was niet uitzichtloos. Op de eerste plaats hoefden zijn drie renners in de kopgroep (Lubberding, Wellens, Sutter) niet te rekenen op de gele trui, omdat behalve Fuchs ook de leider van het klassement. Erwin Lienhard, zich vooraan bevond. Daarnaast zou zijn trio in het tweede pelotonnetje (Raas, Knetemann. Wesemael) kunnen reke nen op steun van Thurau en diens teamgenoten Verlinden en Pevenage. Want Thurau's IJsboerke-formatie schitterde door afwezigheid in de kop groep. Sensatie volop derhalve in de rit die de zegedrift. van de Zwitsers onderbrak. De beklimming van de Nufenenpas (139 km.), waarvan de top 2478 meter boven de zeespiegel ligt, was dus slechts ten dele bepalend voor de ontknoping. Na de krachtsinspanningen te midden van meters hoge sneeuwlagen wachtte im mers nog een afstand van de ruim 100 kilometer. Fuchs was als eerste over de top geklauterd, achtervolgd door de Italiaan Vanotti, de Spanjaard Belda, de Belg Wellens en een handvol Zwit sers. onder wie de gele-truldrager Lienhard Dank zij het feit dat hij zich als een steen omlaag liet vallen, voegde Henk Lubberding zich als eerste bij dit groepje. Vier anderen, onder aanvoe ring van Battaglin. volgden Lub- berdings voorbeeld. De jacht op Fuchs en vervolgens de komst van Knete mann, Raas c.s. hielden de gemoederen bezig. Een premiesprint in het laatste koersuur bracht ten slotte zeven man vooraan. Pollentier geraakte niet in de spits. Meer nog dan de onttroonde Lienhard, was Pollentier de verliezer van de dag. Een achterstand van ruim 8 minuten was allesbehalve moedgevend voor de Tour de France. Niet alleen het gemis van de grote vorm kwam op de flanken van de Nufenenpas tot uiting, ook de zwakte van zijn ploeg. Geen wonder dat Pollentier's nieuwe chef d'equipe, Al- bert de Kimpe, reeds steun heeft ge zocht in het Zwitserse kamp. Voor de duur van de Tour de France zullen twee Helveten aan de zijde van Pollentier strijden. Het zijn Erwin Lienhard en Gody Schmutz. De vraag is alleen of deze twee renners, die deel uitmaken van de Willora-formatie. on middellijk na de Ronde van Italië en de Ronde van Zwitserland, nog voldoende kracht hebben om de Belgische kam pioen het beoogde succes te helpen be halen. De strijd, die volgende week woensdag in Fleurance begint, zal dit uitwijzen. Uitslagen De uitslag van de zevende etappe van Verbier/Le Chable naar Locamo over 244 kilometer is: 1. Geme Knetemann «Nedi 6 uur 43 minuien en 16 seconden (gem. snelheid 36,303 ton'ui. 2. Leonardo Mazzantim (It), 3. Rudl Pevenage (Bel). 4 Fridolin Keiler (Zwii. 5. Wilfried We semael (Bel), allen in dezelfde tijd als Knete mann. 6. Jean Toso (Fr) op 7 sec, 7. Sebastian Pozo (Spa) op 12 sec. 8. Jean-Filippe Van- denbrande (Bel) op 2.26.9. Jan Raas (Ned) op seconden. 2. Keiler (Zwii op 39 sec. 3. Knete mann (Ned) op 1.24,4. Pevenage (Belop 4.19. 5. Lienhard (Zwi) op 4.24.6. Mazzantini (It) op 4.43, 7. Vanotti (It) op 4 59, 8. Salm (Zwi) op 511.9. Pozo op 6.00.10. Fuchs (Zwi) op 6.14. 17. Lubberding (Ned) op 7.5i. 31. Raas (Ned) op 14.37.49. Van den Hoek (Ned) op 25.45.55. Scheunemann (Ned) op 29.03. Tour de l'Aude De eerste etappe in de Ronde van de l'Aude heeft dinsdag direct al voor een afscheiding gezorgd. Zes renners na men een voorsprong van ruim zes mi nuten op het peloton. Ferdi van den Haute won de etappe. De Belg had op de eindstreep twee seconden voor sprong op Moser, die de leiding in het algemeen klassement behield. Fons van Katwijk was de beste Nederlander met een I2c plaats. De uitslag van de eerste etappe, van Carcas- sonnen naar Limoux over 180 kilometer, is: 1. Van den Haute (Bel) 180 km in 4.53.13 (met bon. 4.53.05). 2. Moser at) op 2 sec (met bon. 4.53.10), 3. Vlllemlane (Fra) z.t. (met bon. 4.53.13), 4 Martlnelli (It)z.t.. 5. Schepers (Bel) z.t„ 6. Laurent (Fra) z.t., 7. Goossens (Bel) op 5.41, 8. Eclassan (Fra) op 6 07, 9 Van Looy (Bel) z.t„ 10 Tackaert (Bel) z.t„ 12. Fons van Katwijk (Ned) z.t en vervolgens het gehele peloton in dezelfde tijd als Esclassan. Het algemeen klassement na de eerste etap pe is: lMoser at) 4.55.44,2. Villiemiane (Frai op 4 sec. 3. Laurent (Fra) op 7 sec. 4. Van den Haute (Bel) op 11 sec. 5. Martinelli (It) op 14 sec. 6. Schepers (Bel) op 19 sec, 7. Goossens (Bel) op 6.01. 8. Legeay (Fra) op 6 07. 9, Du- clos-Lasalle (Fra) op 6.07.10. Van Impe (Bel) op 6.13.18 Schipper (Ned) op 6.18.20 Kuiper (Ned) op 6.19.26. Hinault (Fra) op 6.20.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 13