Eier- beschuit Cos van winnaar de Graaff op Orléans Middelburgs Theater legt laatste hand aan stuk 'Tijl Uilenspiegel' Weinig deelname op dubbelvlucht Beaumont nOHPERDAG 14 JUNI 1979 (VALCHERSE DUIVENRUBRIEK (ZATERDAGVLIEGERS) DIEPTEPUNT iv deelname illUDELUUKG - Het kon niet uitblij- ïfOrist door allerlei tegenslagen in het rlKjprogramnia er minder duiven jjcnormaal in het concours waren op Odeans. in totaal nog geen acht honderd duiven in Walcheren is voor de jaterdagvliegerij een dieptepunt, gij goed weer zijn de verwachtingen jfoot om aanstaande zaterdag op St. Denis eigenlijk opnieuw te beginnen. Tevens zal na deze vlucht ook verant- ooord op Bourges kunnen worden ge deeld. De grote winnaar van het seekend was Cas van de Graaff in Ar- jemaiden die in zijn vereniging de Voorwaarts in Arncmuiden zowel de eerste als derde prijs won. Tegen zijn felheid van 1122 meter kan in Wal keren niemand op. Ook H. Baas en Won hadden twee vroege duiven, waarvan de tweede prijs 1116 meter in IValchcren tot dc vroegste behoort. A. Meerman bezette de vierde plaats voor j Schroevers Kzn. M. de Nooyer werd „sijeen draaide er vier bij de eerste [sintig- Het concours te Arnemuiden Sond precies een uur open. de P.V. de Scheldevliegers in Vlis- jingen was de snelheid van de winnaar 1101 meter, waardoor M. Onderdijk zich ir, Walchers verband bij de eerste drie schaarde. L. van Schouwen won hier de tweede en achtste prijs, terwijl mevr. Weering mee vooraan blijft strijden: ditmaal derde. Hier werden M. Karman aiW Daane en zoon respectievelijk rade en vijfde. W. Daane jr.. die de ze vende en negende prijs klokte pres teerde het om met vier duiven mee 1005 prijs te vliegen. Ook J. Rooze be taalde dit resultaat. Verrassend is dat Dij de P.V 'De Zwaluw' in Westkapelle drie liefhebbers die heel het voor seizoen beheersten er op deze vlucht niet aan te pas kwamen. De kam pioenskansen liggen nu weer geheel ■pen. hetgeen het sportieve element zaten goede zal komen. Hier vinden se de winnaar in Zoutelande. S. Maas ie onopvallend toch steeds zijn portie pejzen pakt. smaakte het genoegen tan de overwinning met 1085 meter. daarnaast won hij de zevende prijs en op een totaal van tien inkorvingen klokte hij er vijf in de prijzen. Een paar andere uitblinkers. P van Rooyen. steeds met weinig duiven spelend maar bijzonder veel prijzen verdienend, pres teerde het nu om er vier van de vijf win nend te klokken, terwijl L Dingemanse er vier van de zes op tijd had. M van de Male. L Waasdorp, Th. van Alphen en P. de Witte bezetten in Westkapelle de ereplaatsen. Bij de Telegraaf te Mid delburg was ook een verrassend win naar. Jaap Jonckheer klopte met een snelheid van 1074 meter alle grote uit zijn vereniging, waarvan Bas Veerhoek met een tweede en achtste plaats het zeer verdienstelijk deed. A. Abee ver diende de derde prijs. De gebr Sturm behaalden de vierde en negende plaats. Wim Walraven pakte de vijfde prijs, maar Frits Koopman verdiende pro centueel het hoogste aantal prijs. Naast zijn zesde plaats pakte hij er zes van de acht prijswinnend hetgeen altijd een bijzonder resultaat mag worden ge noemd. Deze week wordt de eerste echte op- leervlueht voor de jonge duiven ge houden en evenals voor de dub- belvlucht voor de jonge duiven ge houden en evenals voor de dub- belvlucht aanstaande zaterdag hopen alle liefhebbers op goed vliegweer De uitslagen Arnemuiden 251 duiven snel heden 1122-967 meter 1 en 3 C. v d. Graaft', 2 H. Baas en zn., 4 A. Meerman. 5 J. Schroevers Kzn., 6 M. de Nooyer. 7 P Meertse, 8 Jst. Din- gemanse.9G Siereveld, 10 G.v. Voorde, Vlis- singen, 133 duiven snelheden 1101-975 meter. 1 M. Onderdijk 2 en 8 L. v Schouwen. 3 Mevr Weering, 4 MKarman. 5 W. Daane en zn., 6 W. Meerman 7 en 9 W. Daane jr., 10 A. Ver meulen. Westkapelle 220 duiven snelheden 1085-960 meter 1 en 7 S. Maas. 2 M. v. d. Male. 3 L. Waasdorp4 Th. van Alphen. 5 P de Witte. 6 H. Corre, 8 R. Minderhoud, 9 J. Melis en zn.. 10 L. Dingemanse. Middelburg 178 duiven snelheden 1074-943 meter 1 J. Jonckheer 2 en 8 B. Veerhoek, 3 A. Abee, 4 en 9 Gebr. Sturm, 5 W. Walraven. 6K Koopman,7 C.Daane. 10 D. v. Iwaarden MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.15 jur. uitzending Rawa; TERNEUZEN - vanaf 10 uur: Braderie. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: De gendarme ziet ze vliegen, a.l.; Luxor, 20 uur, The deer hunter, 12 jr; - Grand, 20 uur: Doorbraak in het Westen, 12 jr.; HULST - 'De Koning van Engeland', 20 uur: The deer hunter. 12 jr.; 20 uur: De marte piraat, a.l.; 20.15 uur; Emanuelle en de laatste der kannibalen, 16 jr.; 215uur: De porno boerderij, 18 jr.; MIDDELBURG - City, 20 uur: The deer '.12 jr.; VLISSISNGEN - Alhambra I, 20 uur: Battle star Galactica, a.l.; II; 20 uur: 12 jr.; TENTOONSTELLINGEN SKT ANNALAND - Museum 'De Meestoof. 15-17 uur: 'Zo maar een jaar' a 'Merklappen'. DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu- jeum. 10-18 uur: 'De Oosterschelde' en Reewild'. DREISCHOR - Landbouwmuseum, dag van 13.30-16.30 uur geopend. GOES-Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur: '200 jaar Zeeuwse volkskunst in hout' en Riets-je-fietsje'; Galerie 't Weeskind, 10-17 uur: Gouaches van Joop Prins. GR0EDE - Hotel 'Het Vlaamsche Duin'. Egyptische kunst. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10- 17 uur: 'Zen in foto's'; Zeeuws Kun stenaarscentrum. 10-12 en 14-17.30 uur: Werken Ben Aalbers; Galerie 'De CleeneCatte', 12-17 uur: WerkenHenny Huser; Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur "Walcheren met Arends ogen'; St.- Janstraat 41. 14-17 uur: Touwplastie- is van Anneke Ruimschotel; Aitshop six and six, 10-18 uur: Werken C-era Dauvillier en Wim Vader. MSSE - Galerie De Mooije Staak, 9-20 uur: Werken Messemaker. TH0LEN - Gasthuiskapel, 14.30-18 uur: Etsen en schilderijen van Jaap Dieleman. TERNEUZEN- Artikof. 8-18 uur: Wer ken Peter Clijsen (glas in lood) en Dik van Meeuwen (poppen). VEERE- Grote Kerk. 10-17 uur: 'Er on der en er op om een beveiligd bestaan in Zeeland'. ÏUSSINGEN - Groenewoud 23. 14-17 uur Werken Piet van 't Hageland; Ga te Marquis, 12-17 uur: Werken Pat Andrea en Cies Hessels. «ATERLANDKERKJE - Rest. 'In den Koning', 11-22 uur: Wandkleden van Riek Sanderse. WESTDORPE - Galerie Troutzaerte, 13-18 uur: Tekeningen en gouaches van Gerard Princée. UZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 13.30-17 uur: 'Hoogtepunten tussen «eg en graf. ZtERiKZEE-Galerie Nobel, 10-18 uur: Werken Arie Wols en expositie poppen. HULPCENTRA en Midden"Zeeland - Goes, tel.. 01100-14444, (ook voor milieuklachten). wuwsch-Vlaanderen - Temeuzen, w. 01150-94444. (ook voor milieuklach ten). Tjdefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. hulpdienst Zeeland voor mensen ®nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur, weekends van 20.00-24.00 uur. «euwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij «ankprobleem (AA), tel. 01172-2168. Michting 'Blijf van m'n lijf Zeeland. «U. 01184-00337 of 01184-14645, dag en outfit bereikbaar. Wijkcomité wil snel verbetering speelterrein 'Het Mezennest' VLISSINGEN - Het wijkcomité Bin nenstad in Vlissingen vraagt de ge meenteraad van Vlissingen haast te maken met de uitbreiding van de speelgelegenheid van kleuterschool 'Het Mezennest'. De kinderen kunnen volgens het wijkcomité. nauwelijks veilig gebruik maken van de speel- werktuigen omdat er tegels liggen en er te weinig gras is. De gemeente Vlissingen wil het werk laten uitvoeren tegelijk met de verbete ring van drie huizen aan de Molen straat. de nummers 17, 19 en 21. Het wijkcomité zegt begrip te hebben voor het gezamelijk uitvoeren 'van beide werkzaamheden om financiële redenen maar vindt dat de verbetering en uit breiding van het speelterrein ..langza merhand wel erg lang gaan duren Zomera vondconcert in Middelburg MIDDELBURG - Morgen, vrijdag zal in het kader van de serie zomer avondconcerten, het Middelburgs Mu ziekkorps in de muziektent aan het Molenwater een concert geven van 20 tot 21 uur. De signaalafdeling van MTV '69' zal vanaf 19.30 uur een kleine rondgang door de stad maken in de richting van het Molenwater. Tevens zal 'MTV '69' in de pauze, die het optreden van het Mu ziekkorps onderbreekt, optreden. Dit concert is georganiseerd door de Gemeentelijke Culturele Dienst Mid delburg in samenwerking met het sa menwerkingsverband Middelburgse Korpsen. nu cc/ Lc/ittc I Vlissingse commissie positief over plan voor onderzoek VLISSINGEN - Met uitzondering van mevrouw A. J. Meijer-Brouwer (PvdA/ PPR) is de Vlissingse commissie voor detailhandel dinsdagavond in het stadhuis akkoord gegaan met het voorstel tot verlening van subsidie, groot 95.000,-, voor een distributie- planologisch onderzoek. De totale kos ten voor het onderzoek worden ge raamd op 190.000,-. De Vlissingse Ondernemers Centrale (VOO, die het initiatief heeft genomen om te komen tot een dergelijk onder zoek. is zelf bereid tien procent van de kosten te dragen Het ministerie van economische zaken zal een bijdrage van veertig procent worden gevraagd. Mevrouw Meijer wilde nog geen positief advies uitbrengen. Zij gaf er de voor keur aan even te willen wachten met het uitbrengen van advies, om de zaak nog eens te bekijken. De bedoeling van het onderzoek is, het inzicht krijgen in het huidige functioneren van de de tailhandel, de horeca en het publiek- verzorgend ambacht. De gegevens, die er uit voort moeten komen, zouden moeten dienen voor van een toe komstprognose voor de distributieve voorzieningen. Voor de gemeente Vlis singen dient het onderzoek, aldus het voorstel, te kunnen fungeren als onder bouwing van de te nemen beslissingen op het gebied van onder meer ruimte lijke ordening en verkeer. Platteland svrou wen WESTKAPELLE - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Westkapelle hield haai' maandelijkse bijeenkomst in het jeugdgebouw van de hervormde kerk te Westkapelle. Op de ze bijeenkomst werd onder meer een film vertoond over Zeeland van 1946 tot 1965. De leiding van de bijeenkomst was in handen van mevrouw Huibregt- se-Minderhoud. J. ROTTIER WON BIJ JONGE DUIVEN MIDDELBURG - Aanstaande winter zal de Walcherse zondagvliegerij zich toch moeten buiten over het probleem van de vroege dubbelvluchten oude en jonge duiven. In de concoursclub Wal cheren was dit de zesde vlucht oude duiven voor kampioenspunten en de deelname is zonder meer klein, omdat men nu ook reeds speelt om de punten voor jonge duiven. In dit stadium moet men toch duizend oude duiven in con cours kunnen hebben inplaats van vijfhonderd. De liefhebbers splitsen duidelijk om twee redenen: Financieel is het niet haalbaar op beide vluchten er veel mee te geven en men wil bij de totaal kampioenen horen moet men in beide categorién spelen. Dit heeft tot gevolg dat er op beide vluchten te weinig duiven zijn voor een mooi con cours. Desondanks blijkt dat er jonge duiven zijn die razendsnel naar huis komen. Zo won de jonge duif van J. Rottier van de Luchtbode Souburg met 1080 meter het snelst van alle duiven in Walcheren, Ui teraard werd hij ook winnaar in zijn vereniging waar Verhoeven en zn twee de werden, terwijl J. Sponselee en de combinatie van de Eoden met, meerdere duiven in de lop vlogen. In Middelburg schijnt het hok van J. van Belzen met de jonge duiven de weg naar succes te rug te vinden, na twee bedroevend slechte jaren, won hij thans voor de tweede maal de vlucht bij de jonge duiven. A. Braam en zn. laten meteen, evenals voorgaande jaren blijken, dat zij grote plannen hebben met de jonge garde, de uitslag spreekt voor zich. P. Bakker werd vijfde. In Vlissingen blijft de combinatie Meerman-Teeuwen het uitzonderlijk goed doen. Van 180 duiven werden ze winnaar bij de P.V de Posthoorn, waar H. Wzietek de tweede en achtste plaats bezetten. J. de Nooyer. W. Warren en P. Soetemeyer en zn bezetten de overige vroege plaatsen, terwijl de combinatie Kentin Vogel met drie in de eerste tien goed voor de dag kwam. Bij de oude duiven was in Souburg niemand bestand tegen het geweld van L. v. Wallenburg, maar liefst vier in de eerste tien. Alleen M. Hibels met de tweede en vijfde plaats bood goed tegenstand en het is haast on denkbaar dat Ch. de Poorter niet in de kop van de uitslag te vinden is In Mid delburg kwam eindelijk de lang ver wachte overwinning voor Chr de Graaf en daarnaast drie prijzen in de eerste zes. Met oude duiven blijft hij in deze vereniging op het onderdeel vitesse on betwist de beste. Ook van het jeugdlid Hans Nijsen een goed resultaat name lijk een tweede en vijfde plaats. De nieuweling J. Braham verraste met een derde plaats, terwijl A. Braam en zoon er ook in deze categorie twee bij de eerste tien klokten. In Vlissingen won nen de gebr Post. maar ook bij de oude duiven viel een prachtige uitslag van Meerman-Teeuwen, namelijk twee en vier. P. Soetemeyer en zn. werden der de. terwijl de winnaar van vorige week J. Rijnders naast zijn vijfde plaats maar liefst 80% prijs draaide op acht inkor vingen. De uitslag van de zesdaagse, zes vluchten waarvoor de twee eerstgetekenden telden is bekend geworden 1 P. Theune, Ad. de Ryter. 3 F. Lacor. De uitslagen: Beaumetz jonge duiven. Souburg 148 duiven. 1 J. Rottier, 2 Verhoeven en zn., 3,6 en 10 J. Sponselee, 4 A. Merrienboer 5 en 9 comb. v. d. Eeden, 7 Comb. Mulder. 8 A. de Noover. Middelburg 135 duiven. 1 J. v Belzen 2,3.4 en 8 A. Braam en zn.5P Bakker.6M.Jaspers,7A.Hooftman.9 J. Hietbrink. 10 J de Waard Vlissingen 230 duiven 1 Meerman-Teeuwen. 2 en 8 H. Wzietek, 3 Jac. de Nooyer. 4 W. Wanen, 5 P Soetemeyer en zn.. 6.7 en 10 G. Kentin-Vogel. 9 J. v. Peenen en zn Concoursclub Wal cheren. 500 duiven 1 J. Rottier, 2 J. v. Belzen. 3 en 9 A. Braam en zn„ 4 Verhoeven en zn.. 5 en 10 J. Sponselee. 6 A. Merrienboer. 7 Meer man-Teeuwen, 8 v. d. Eeden. Oude duiven Souburg 140 duiven 1. 3. 7 en 8 L. v. Wal lenburg. 2 en 5 M. Hibels. 4 en 9 Ch de Poor ter. 6 J Broeksma. 10 C Hendriks. Middel burg 170 duiven 14 en 6 Chr. de Graaf, 2 en 5 J. Nijsen. 3 J Braham, 7 en 8 A Braam en zn.. 9 P Bakker. 10 L. v d Kettery. Vlissingen 180 duiven 1 gebr Post. 2 en 4 Meerman- Teeuwen. 3 P. Soetemeyer en zn.. 5 J. Rijn ders. 6 A. Baljé. 7 A. de Ruyter, 8 F Lacor. 9 Dood-Meerman. 10 A de Nooyer, C. C W 490 duiven, 1 en 4 L. v. Wallenburg. 2 en 8 Chr. de Graaf. 3 en 10 M. Hibels, 5 J. Nijsen. 6 J Bra ham. 7 gebr. Post, 9 Ch. de Poorter REPETITIE IN MIDDELBURGS STADHUIS OP 22, 23, 29 EN 30 JUNI IN TOORENVLIEDT MIDDELBURG - Woensdagavond hielden de spelers van de Stichting Middelburgs Theater één van de laatste repetities van het toneelstuk 'Tijl Uilenspiegel'. Het bekende verhaal werd geschreven door de Belg Charles de Coster, wiens hon derdste sterfdag dit jaar wordt her dacht. De Coster stierf 7 mei 1879. Het boek werd 25 jaar geleden door Jan Lemaire jr bewerkt tot een to neelstuk. Dertig spelers van het Middelburgs Theater vertolken een rol in 'Tijl Uilenspiegel', dat gere gisseerd wordt door Lenie Hendriks, met assistentie van Gerard Baijens. De heer Baijens, die ook voorzitter is van de toneelvereniging, speelt te vens de rol van Lamme Goedzak. De heer Baijens: ..Eigenlijk hadden we in het openluchttheater Tooren- vliedt aan de Koudekerkseweg wil len repeteren, maar door het slechte weer moesten we uitwijken naar een overdekt onderkomen. Gelukkig konden we in het Middelburgse stadhuis terecht". De voorstellingen van 'Tyl Uilen spiegel' worden 22, 23, 29 en 30 juni gegeven in het openluchttheater. Mocht het door de weersgesteldheid niet mogelijk zijn de eerste twee voorstellingen in de openlucht voor het voetlicht te brengen, dan zal ter vervanging woensdag 27 juni een voorstelling worden gegeven. De kostuums voor 'Tijl Uilenspiegel' zijn ontworpen door Sitah Lampert. die ook een rol in het stuk vertolkt. Bij het ontwerpen werd zij geassi steerd door Marie-Jose Mastboom. De actrices zetten vervolgens zelf hun kleding in elkaar en hielpen ook hun mannelijke collega's een handje. De rol van Tijl Uilenspiegel wordt ge speeld door Bram Kwekkeboom. Hij neemt tevens de grime voor zijn re kening. Veel spelers hebben een dubbel- of zelfs een drie dubbele rol, wat zeer snelle verkleedpartijen noodzakelijk maakt. Maar ook daar wordt op geoefend Het decor-ont werp is van Frans Meijer en de pro- duktie van het geheel is in handen van Jan de Nes. Foto: een scene uit 'Tijl Uilenspiegel' tijdens de repetitie in het stadhuis te Middelburg. [1 Bromfietser licht gewond bij ongeval te Vlissingen VLISSINGEN - Bij een ongeval op de Gildeweg te Vlissingen raakte- woensdagmorgen omstreeks tien over acht de'bromfietscr T. A. V. uit Vlissin gen licht gewond. Na behandeling in het Bethesda-St. Josephziekenhuis kon V. naar huis. Het ongeval gebeurde toen de be stuurder van een personenauto. L. J. L. K uit Vlissingen. komende uit de rich ting van de President Rooseveltlaan. wilde draaien op de Gildeweg. V die uit dezelfde richting kwam. moest als ge volg van de manoeuvre van K. krachtig afremmen waarbij hij met zijn brom fiets slipte en ten val kwam. Hij liep verwondingen op aan zijn rechter arm en been en liep tevens een kneuzing aan zijn knie op. Bijbels gelijk Zowel per telefoon als per ingezonden stuk heeft men mij gevraagd hoe ik per soonlijk sta tegenover de resultaten van het moderne bijbelonderzoek Zoals onder meer bleek uit een recensie van een boek over dit onderwerp in dit blad. blijken sommige bijbelse feiten op verdichtsel of vrome legendevorming te berusten. Zo zou Jezus niet in Bethle hem geboren zijn. om maar iets te noemen. Ik ben van mening dat wij zonder de bijbel nimmer zouden heb ben vernomen dat er in het universum een zoekende liefde werkzaam is. die wij God noemen. Wij zouden zonderde bij bel nooit geweten hebben dat deze God zich offert voor de mens en dat Hij onze bevrijding en verlossing uit de macht van slechte invloeden beoogt. Dat er een leven na dit leven is Zonder de bij bel zouden wjj verstoken zijn gebleven van grote bronnen van wijsheid, kennis, troost. De prachtigste verhalen uit de wereldliteratuur en de omvangrijkste psychologische kennis die er is, zouden ons zonder de bijbel nooit hebben be reikt. Als nu de archeologie, zonder een spoor van verwondering wegens het grootste van de bijbelse boodschap. (Izuiver wetenschappelijk", noemt men het dan) vaststelt dat wat de bijbel een feit noemt, in werkelijkheid een mythe of een verdichtsel is, dan verandert daar de wezenlijke waarde van de bijbel niet door Christenen met een vitaal geloof weten dat en zij laten zich dan ook niet van de wijs brengen door wat ten onrechte weieens wordt genoemd 'het op de helling zetten van de openba ring'. Want de openbaring is zichzelf genoeg. A. F. Koopman J. Costenobelstraat 17 Middelburg Ondernemer Laban: Geen sprake van een schoonheids instituut in Geere MIDDELBURG - De door ruim 20mid- denstanders uit het Geeregebied en de Langeviele te Middelburg geuite ver ontrusting over de mogelijke vestiging van twee elkaar beconcurrerende be drijven in de Lange Geere is voorbarig geweest. Althans, dat is de mening van ondernemer Jan Laban. die in een reactie op de verontruste brief van de winkeliers aan het gemeentebestuur met de meeste klem ontkent ooit het idee te hebben gehad om in de Lange Geere een schoonheidsinstituut te wil len beginnen. ..Ik heb een schoonheidsinstituut in de Segeersstraat en dat blijft daar." aldus de heer Laban, die zich verontwaardigd toonde over de door mevrouw Mieke Petiet gebezigde uitlatingen. „Ik weet niet hoe ze er aan komt, maar ze zit er wel finaal naastDe heer Laban zegt het pand Lange Geere 24 te willen ko pen om daar een gespecialiseerde dro gisterij annex parfumerie te beginnen. „Dat is toch heel wat anders dan een lichaams-en huidverzorgingsinstituut annex modeshop, zoals mevrouw Pe tiet van plan is twee panden verder?" Hij wijst er verder op, dat hij in zijn parfumerie-afdeling uitsluitend mer ken verkoopt waarvan hij in Middel burg de alleenverkoop heeft. „Het is ook niet zo dat ik de enige plaat selijke concurrent ben van mevrouw Petiet, want er zijn minstens negen schoonheidsinstituten in Middelburg." beweert de heer Laban. „Ik zoek het juist met deze vestiging in een heel an dere richting." Hij zei teleurgesteld te zijn in de middenstanders, die de actie van mevrouw Petiet hebben gesteund en vindt, dat zij „om de tuin zijn geleid" door de eenzijdige beweringen van me vrouw Petiet en zich beter eerst op de hoogte hadden kunnen stellen van de feiten. Volgens de heer Laban hebben reeds enkele van de ondertekenaars van de brief tegenover hem toegegeven de juiste toedracht niet te hebben ge kend. Diploma's booglassen Klarenbeek-lts te Middelburg MIDDELBURG - Aan de Klarenbeek- LTS te Middelburg slaagden voor het diploma booglassen voor beginners de volgende kandidaten: Middelburg: J. Cevaal, J. Houmes, F. v d Hout. L. Jobse, J. Koole, H. M. Manni, G. F. P M. Michielsen, J R. Verhoole; Vlissingen: P. van Gemert: Ritthem: M. de Wolf; Oostkapelle: C de Visser; Westkapelle: J. Hengst. A. de Visser, J de Visser. J de Visser: Vrouwenpolder: J. W. Dekker. F. J Remmelenkamp. Veere: J. W. A Kasse: Aagtekerke: L. Joosse; Biggekerke I.E. Hoffman; Ga- pinge: M. J Goedbloed. J J. v. Gouds waard. Koudekerke: C. Verhage: Co- lijnsplaat: A. A Dourleijn. J Kramer. J J Kramer; Nieuwdorp J Blok; Heinkenszand: A. v. d. Guchte: Kwa- dendamme: A. Matthijsse. P J G Rijk; Oudelande: G. J. Matthijsse; Nisse' L. P. Matthijsse. Gevorderden: Middelburg M Gideon- se, St. Laurens: J. Gideonse; Nieuw- land. W. C. Janse, Ritthem. J de Wolf: Serooskerke: A. Maljaars; Souburg: L Noorlander, P. C Dieleman: Arnemui den: J. J. v. Eenennaam; Veere: P, C. Kodde; Kamperland: J. C. M. Schroder, Goes: A. S. Strijk, Dierenbescherming houdt rommelmarkt in Vlissingen VLISSINGEN - De werkgroep Vlissin gen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren houdt zater dag 16 juni van 9.00 tot 16.00 uur achter het Zeemanserve in Vlissingen een gro te rommelmarkt De opbrengst komt geheel ten goede aan het dierenasiel in Vlissingen Schoolreisje Als ouders vragen wij ons af of het toe gestaan is om meer kinderen in de bus te plaatsen dan het aangegeven aantal personen. Is de verkeersinspectie hier van op de hoogte, zoja wordt er dan vol doende aandacht aanbe steedt nu de schoolreizen weer beginnen. Wie draagt hier de verantwoording voor de kin deren het schoolbestuur of de reisor ganisatie'' Latèn de ouders wekelijks iets meer betfden dan kan er een bus bij en krijgen de kinderen misschien ook nog een flesje of bekertje limonade En de reisleiders behoeven dan niet met twee melkbussen met water te sjouwen Het jaar van het kind Gaat u straks zo op vakantie? M. J van Steenkiste De Rugterstraat 16 Koudekerke PZEM-verleden In dePZC van2junij.l. komt een artikel voor onder de titel 'Kijkje in Zuinig PZEM-verleden". en dan volgt met gro te letters 'En de dominee incasseerde de stroomkoster.En verder volgt dan ergens, de dominee ter plaatste was secretarispenningmeester van het be drijf. De door de heer Vasseur bedoelde dominee was Ds. Du Puy. predikant van de Ned Herv. kerk te Cadzand Aangezien Ds. Du Puy reeds lang over leden is. en dus op bedoeld artikel niet kan reageren, meen ik dat het nu mijn plicht is dit te doen. De indruk zou nl gewekt kunnen zijn dat Ds Du Puy naast zijn ambt nog een baantje uit oefende Daar ondergetekende de op richter en enige eigenaar van bedoelde centrale te Cadzand was, meen ik als man van 95 jaar het volgende te mogen schrijven. De heer Vasseur was als jon ge man één van mijn machinisten bij genoemde centrale Hij heeft, evenals nog een paar andere, de opgedane ken nis weten te benutten, en hebben hun brood verdiend in het electrische vak. en daar ben ik blij om Maar toch wist de heer Vasseur blijkbaar niet hoe de vork in de steel zat. Niemand was sec- retaispenningmeester. ik was baas, knecht en alles wat er bij hoorde. Ds. Du Puy kwam veel bij mijn vader, die pre dikant was bij de Chr. Evangelische Gemeente. Hij had er plezier in dat ik Cadzand uit het donker wilde helpen, en hij wilde ook erg graag de kerk ver licht zien. Hy had er dan ook schik in mij nu en dan geheel belangeloos te helpen Ds. Du Puy was een zo'n hoogstaand mens. dat hij er niet aan dacht daar beter van te worden. Dat ik één en ander onmogelijk tot een goed eind kon brengen, wist hij natuurlijk niet. De tijd zat me niet mee. Ten zijde van de oprichting was er geen goed ma teriaal meer te koop Het net heb ik moeten maken van ijzerdraad. dat gaf steeds moeilijkheden. De oude zuiggasmeter, die ik gekocht had in een mergelgroeve in Limburg, viel vaak stil. en door zijn langzame loop gaf hij bij elke ontsteking een stoot in het licht. Later kocht ik in Oostende een 4 cyl. Fordsontractor. die op petroleum liep. en verving daarmede de langzaam lo pende zuiggasmeter. Dit was een grote verbetering voor de kwaliteit van het licht, en was ook meer betrouwbaar. Er begon toen weer petroleum te komen en verscheidene van mijn abonnee's gingen weer tot de petroleumlamp over Toen enige ty d later de centrale in Sas van Gent of Westdorpe. onder Ir Streefkerk, werd samengevoegd met de centrale in Middelburg, gingen zij stroom leveren te Cadzand. natuurlijk eerst nadat zij een goed net hadden ge bouwd. De Fordson verkocht ik aan de heer Schyve, loondorder te Nieuwvliet, en thans wonende te Groede. W. de Smidt Prins Willemstraat 14 Oostburg Proloog Met stijgende verbazing las ik de recen sie d.d. 7 juni over het optreden van de vrouwengroep van Proloog. Uw journaliste had dan wel geen uitnodi ging gehad, (zij mocht als betalende be zoekster naar binnen) wij hebben haar nog wel snel wat informatie gegeven over dit optreden. Had zij dit goed doorgenomen, dan had ze kunnen zien dat Proloog als eis stelde dit stuk alleen voor vrouwen te spelen. Als ze dit ook in de le alinea vermeld had. was dit wel correcter geweest. Wat de inhoud betreft: de 'saaie, niet bijster originele' scènes zijn geschreven in samenwerking met Eindhovense vrouwengroepen. Vrouwen, die vanuit hun eigen ervaringswereld spraken. Het was de bedoeling van Proloog hiermee een aanzet tot 'n discussie te geven. Wat jammer dat uw journaliste vertrokken was toen de discussie be gon! Dan had zij haar (goedkope) op merking dat mannen er bekaaid af kwamen misschien kunnen terugne men. De kritiek van de meeste vrouwen was gericht op onze maatschappij structuur. waarin mensen, en in dit ge-' val vrouwen, hun mogelijkheden nau welijks kunnen ontplooien. Ter verduidelijking: bU een discussie tussen Vrouwen onderling voelen vrouwen zich vaak minder onzeker dan wanneer er i vaak mondigere; mannen bi] zijn. En is dat niet één van de belang rijkste doelen van de vrouwenbewe ging: de vrouw bewuster en mondiger laten worden? Wat jammer dat de essentie van dit ai- les blijkbaar aan uw journaliste voorbij is gegaan! Eén positief ding heeft ze wel bewerk stelligd: de gastvrije mannen van 'De Piek' gaan de piepende deur smeren. Namens een aantal bezoeksters en Vrouwenkafeeleden: Elite Walrave Ferd. Bollaan 3 Vlissingen. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH. 13 juni - Aanvoer totaal 9261. runderen2356. graskalveren 243. vette kalve ren 40. nuchtere kalveren 3083. schapen 1185. lammeren 1351. geiten 19 slachtvarkens 984. slachtrunderen 1065 Pnjzen m guldens, melk- en kalDcoeien 1750-2950. gulste koelen 1325-2100. roodbonte kalfvaaraen 2150-2975. zwartbonte 1650-2450, klamvaarzen 1750- 2100. gulste vaarzen 1650-1925. pinken 132»- 1550. graskalveren 825-1225, roodbonte nuch tere kalveren voor lok en rne.sterij 350-520. zwartbonte 320440, weldcschapen 150-200, lammeren 140-195. stieren le kwal. 7.20-7,75, 2e kwal 6.15-7.15. vaarzen le kwal 7.05-3,20, 2e kwal. 6.30-6.95. koeien 1 e kwal 6.75-7.80.2e kwal 6.15-6.65. 3e kwal. 5.95-6.10. worst- koeien 4,90-5.95. vette kalveren le kwal. 5.70- 5.90. 2e kwal 530-5.70. 3e kwal 5.40 5,60, nuchtere slachtkalveren l .40-1,70. slachUcu- gen le kwal. 225-235. 2e kwal 2,15-225. 3e kwal. 2,05-2,15. slachtvarkens 2,35-2.45. vette schapen 205-280. vette lamm.ren 205-245. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen) melk- en kaiikoeien groter, rustig, gehand haafd. gulste koeien gewoon, goed. onveran derd, graskalveren iets korter, goed. prijs houdend. vette kalveren gewoon, rustig, on veranderd, nuchtere kalveren groter, vlot. hoger, schapen en lammeren groter, redelijk, gehandhaafd, slachtvee gewoon, goed. prijs houdend. slachtzeugen ruim. traag, prijs houdend Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walcheren' B. A, te Middelburg. Marktbericht van woensdag 13 juni 1979. Nieuwe aardappelen gr driel. kriel, eersteling 152-213, 132-133, 128-153. aanvoer 1.400 kg. Bloemen, geranium stk 127. paprika kg 279- 348. gr. 20, golden delicious II 60. 70 42. aard appelen gr koopmans blauwe 20 Tomaten I A 167-181. B 163-169. C 117-I47.Natuurs!a 10- 14, natuurandljvie 82-93. natuurspinazie 157- 201. postelein 161-170. ijsbergsla 48-56. peulen 1151. tuinbonen 182. kassnijbonen 440-514. kassnijbonen krom 299-378. waspeen 231-282. bospeen 236-262, bosuien 43. uien kg. 42. bos- kroten 91-106, bosprei 202-286. prei kg. 182- 282, spitskool 32-38. rabarber 2341. radijs 34- 60. bosselderi) 15-25, selderij kistje 365437. komkommers 1176/91 68.61/7653.51/61 45-52. 41/51 45-47. 36/41 23-24, stckgrof kg. 29. bloemkool I n 6 186-200, 131-208. 8 150-155. 129-158, 10 II 91-109. 12 66, 15 54. Eerste bos prei aangevoerd door J Brasser te Koude kerke en J Geertse te Oostkapelle Eerste druk van fa. Jacobse-Leijnse en L Bakker beide uit Middelburg Beursbericht markt Goes 12 juni 1979. Granen en peulvruchten- alle prijzen boeren- schoon en franco leveringsplaats tarwe basis 16%. laatste notering/ 47,—47,75 per 100 kg: zomergerst basis 16%, laatste notering 46,— ƒ47,50 per 100 kg. haver basis ie''-, laatste notering, 37,75-/39,75 per 100 kg: erwten i kleine groene) 62.50-64.50 per 100 kg; bruine bonen i droog en vrij van grond; 65,— 87.- per 100 kg; exlusief BTW aardappelen- bintje, veldsgewas. directe le vering af bedrijf 10,—13,- per 100 kg Voor extra grove partijen wordt meer betaald. Voederaardappelen 5.—6,- per 100 kg, ex clusief BTW Vlas: ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 24-34 cent per kg: exclusief BTW. Hoot en stro: weidehooi 250,—300,- per 1.000 kg: gerstestro 80.-/ 85,- per 1.000 kg; tarwest.ro 7580.- per 1 000 kg; exclusief BTW Marktbericht van de centrale tuinbouwvei ling Zeeland, veilpunt Kapelle. van woensdag 13 februari 1979 Kasframbozen perdoos van 150 gram 15 -IIX 4.70. Kas rode bessen per doos van 150 gram I 2,50-2,70; kasaardbeien per doos van 200 gram I 66-76, IIX 71 Aardbeien vanonder plastic tunnels per doos van 200 gram. 175-89. IIX 57. n 25-40. Aardappelen bonken 24, n 20. bosuien 95. kassnijbonen 5.30. andijvie 58 Coöperatieve aardappeltermijnmarkt. Rot terdam, 13 juni. Consumptieaardappelen. Bintje. 40 mm op waarts. nbvember laten 22.50. bieden en slot 22,00; omzet 5x22,00. April laten 24,50: bieden 23,00: slot 24.50; omzet 2x24.50 Buitje 50 mm opwaarts, november laten 26.00. bieden en slot25,50; omzet 23:1x24.20.4x24.50:1x25.00, 6x 25,10; 10x25.30 en 1x25.50 April laten 29,30, bieden 29.10; slot 29,20. omzet 125. hoogste prijs 29,20; laagste 28,00; laatste zaak 1x29,20. De stemming was voor alle noteringen vast. BIERVLIET - De 'Slichting Welzijn voor Ouderen' te Biervliet sluit dit jaar het Het vertrek ls om 7.45 De reis voert de deelnemers af met een busreis op 20 Markusschool Vlissingen hield ouderavond VLISSINGEN - De Markusschool in Vlissingen hield een ouderavond, welke werd geopend met muziek door kinde ren van de school, waarna de heer Ap pelman, voorzitter van de ouder- commissie. de aanwezigen welkom heette. Het hoofd van de school, de heer van de Dries, bedankte vervolgens de 6 ouders die het afgelopen schooljaar leerlingen met leermoeilijkheden heb ben opgevangen en begeleid De avond, werd besloten met een discussie In het volgende schooljaar zullen deze reme- dical teachers elk een klas onder hun hoede nemen Aanbesteding MIDDELBURG - Namens gedeputeer de staten van Zeeland is dinsdagmor gen in het gebouw van de provinciale waterstaat te Middelburg de bouw van betonwerken in de Nieuwe Vlis- singseweg in het gedeelte gemaal Bo- reel-Poelendaelesingel openbaar aan besteed. Van de totaal 26 inschrijvingen waren de laagste afkomstig van aannemings bedrijf v.d Straaten bv te Hansweert (ƒ1.548.000;) Dirk Verstoep te Goude rak 1 554.600)en Leenhouts aanne mingsbedrijf bv te Sluis 1 570.000). Geslaagden diploma kleuterleidster MIDDELBURG - Aan de Opleidings school voor het Christelijk Kleuteron derwijs te Middelburg slaagden voor de akte kleuterleidster: S. J. van Nierop-Agema, H A Brandes. P de Bruyne; J S de Feytcr. N L Verhulst, allen te Axel. M. A Balkenende Kamperland J J E. van Binsbergen. M. de Smit belden te Ter- neuzen. J J. Boller Tïiolen. C Boot, Ziertk- zee, W S van Dueren -den Hollander. Fy- naart.F P Hameltnk. Zaamslag: P F Klas sen, Kats; N M Rentier, Nieuwerkcrk; J J de Wilde, Oud-Vossemcer. S J Zondervan. E de Koning beiden te Veere. J Y. B. Dege ner; M Gelok; C. W. Hollemnns, ,1. Jacobs; T. C. Riddersma; C. M. Smit; A. Verschoor: L. Zandee. allen te Middelburg. M. Gesehlere. Biggekerke; S. I. Jongmans. W. Meinderts P ?.I Toeree. allen te Vlissingen: T A. Blom- maert. CLinge. P ten Bruggencate. Si Laurens. J P E Crucq. allen te Arnemuiden. E J. van Leerdam. C J. Riemens. beide te Serooskerke. L E Minderhoud. Westkapelle, A E C Mol. Oost-Souburg, D M Parlevliet. Yerseke: A H P Pekaar. Goes C. F H van Tuyll-van Serooskerke. Oostkapelle; M Za- cheriasse, Meliskerke, M A. Huige, J C dc Punder, belde te Kwadendamme, A J van de Vrie. Kattendljke; C P M. Hoondert. Heinkenszand. J G van Driel te Philippine. Er werden 5 kandidaten afgewezen. 3 kan didaten werden tot een herexamen loegela-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 5