beschuit Commissie Axel tegen verkoop 'Smitschorre' I Groepscommandant rijkspolitie in Hontenisse neemt afscheid Middelburgs Theater legt laatste hand aan stak 'Tijl Uilenspiegel9 14 JUNI 1979 WtSSEL BEVELANDCN WISSEL SCHOUWEN HOG NIET ALLE MOGELIJKHEDEN IIJN VOLDOENDE BEKEKEN" tXEL De Axelse raadscommissie «orde ruimtelijke ordening is tegen Kt voorstel van het college van b en w „ji het opgespoten terrein Smit- sfborre op korte termijn te verkopen Staatsbosbeheer. De heren P. A. C. Axelse commissie ttt vraagtekens bij aankoop Zuiddorpse parochiehuis AXEL - De commissie onderwijs en „Injn van de gemeente Axel zette joensdagavond enige vraagtekens bij Kt plan van b en w om over te gaan tot Kjankoop van het parochiehuis van Zuiddorpe. Met name J. van Nierop itda) had onoverkomelijke bezwaren. Hij vond het bedrag van de aankoop - SO.OOO gulden - te hoog, evenals de ra ming van de dienst gemeentewerken nn 250.000 gulden, die nodig zou zijn om het parochiehuis geschikt te ma- bnalsdorpshuis. Deheer Van Nierop:.,De kerk heeft het Kieuw jarenlang laten verwaarlozen. Daarom zou het juist zijn het vervallen pand nu voor een symbolische prijs aan de gemeente te verkopen". het commissielid, mevrouw L. ies (vvd) was deze mening toege daan. Maar, zo vroeg ze zich af, „als we bet niet kopen, wat is dan het alter natief. Dat is er niet". Zij kon daarom vel meegaan met het aankoopplan. ïethouder P. Th. A. M. R. Apers was ook met zo gelukkig met de uiteindelijk nstgestelde koopprijs van 80.000 gul den. maar. zo zei hij, „de inwoners van Zuiddorpe mogen niet de dupe worden van het albreken van de onderhande lingen tussen de gemeente en het rooms latholiek kerkbestuur van Zuiddorpe". Het idee van de heer Van Nierop om m de geraamde verbouwkosten van 20000 gulden iets geheel nieuws te Kuwen vond hij het overwegen waard. IERNEUZEN- Artikof. 8-18 uur: Wer- itn Peter Clijsen (glas in lood) en Dik ran Meeuwen (poppen). VEERE- Grote Kerk. 10-17 uur: 'Er on der en er op om een beveiligd bestaan in Zeeland'. VUSSINGEN - Groenewoud 23, 14-17 WIK Werken Piet van 't Hageland; Ga lerie Marquis, 12-17 uur: Werken Pat Andrea en Cies Hessels. «ATERLANDKERKJE - Rest. 'In den Koning', 11-22 uur: Wandkleden van Riek Sanderse. WISTDORPE - Galerie Troutzaerte. 13-18 uur: Tekeningen en gouaches van Gerard Princée. IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Hoogtepunten tussen weg en graf. ZIERiKZEE - Galerie Nobel, 10-18 uur: "erken Arie Wols en expositie poppen. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444, (ook voor milieuklachten). «tuwsch-Vlaanderen - Temeuzen, «101150-94444, (ook voor milieuklach ten). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Gw. hulpdienst Zeeland voor mensen «■nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 jur. weekends van 20.00-24.00 uur. «euwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bi) «sokprobleem (AA), tel. 01172-2168. Richting Blijf van m'n lijf Zeeland, Wl. OH84-60337 of 01184-14645, dag en "acht bereikbaar. H. Dierick leda) en H. P. Cysouw kon digden aan tegen te zullen stemmen, terwijl de PvdA-er J. Vink het voorstel nog in beraad wilde houden. Hij zou nog overleg plegen met zijn fractie. Zoals gemeld willen b en w Smitschorre verkopen aan Staatsbosbeheer voor de prijs van 580 000 gulden. Wethouder J. Mvan Schalk (pvda) legde nog eens uit. dat het college het renteverlies dat het terrein al jaren oplevert niet langer wenst te dragen Smitschorre werd in 1972 aangekocht om er huizen te bou wen, maar de grond bleek daarvoor met geschikt. Ook pogingen om er een re creatieterrein aan te leggen ketsten af. omdat dat te duur zou worden voor de gemeente Van de provincie werd geen toestemming verkregen om van Smit schorre een bedrijventerrein te maken, omdat men daar de voorkeur gaf aan een recreatieve bestemming. Omdat het college niet langer mogelijkheden Vrouwenfeest in Goes-zuid GOES - Het vrouwencafé Goes-zuid houdt op zaterdagavond 22 juni in het wijkgebouw De Pit te Goes-zuid een vrouwenfeestavond. Op deze avond, waar men kan eten, drinken en dansen, zijn alle vrouwen welkom. Het feest be gint om 20.00 uur Filmvertoning in Nisse over Nisse NISSE - Zaterdag wordt in het dorps huis van Nisse de film 'Een dorp' van Jeroen Visser vertoond. Deze film gaat over Nisse. De filmvoorstelling is om 16.30 uur voor de jeugd en om 19.30 en 21.00 uur voor de ouderen. ziet, wil het Smitschorre zo snel moge lijk van de hand doen. mede met het oog op een bijdrage van 100 000 gulden die door gedeputeerde staten is toege zegd. Vooral de heer Dierick vroeg zich af of het college inderdaad alle mogelijkhe den voldoende heeft bekeken. Hy vond het terrein te belangrijk voor Axel om het zo maar te verkopen „Nog niet alle kanalen zijn bevaren", meende de heer Dierick, die daarin volledig werd ge steund door de heer Cysouw Beiden waren van mening, dat het college op nieuw aan het werk moet Met het col lege was de commissie voor de ruimte lijke ordening het eens over de - te lage - prijs. Over de bijdrage van gs (die wordt geput uit het Provinciaal Ontwik kelingsfonds) zei wethouder Van Schaik: ..Die ton is mooi meegenomen, maar eigenlijk nog beneden maat" Industrie De commissie was het met b en vv eens, dat het onverantwoord zou zijn in Koewacht een bedrijventerrein te stichten. De kosten daarvoor zouden te hoog zijn, terwijl de behoefte zeer in cidenteel van karakter is. Lang werd echter gediscussieerd over de vraag waar een soort industriële zone zou kunnen worden aangegeven. Mochten er dan gegadigden zijn. die een bedrijf in Koewacht willen beginne, dan zouden die naar een dergelijke zone verwezen moeten worden. De commis sie vond het een nadeel, dat door nu een zone aan te wijzen, de grond daarbin nen ongetwijfeld in waarde zal stijgen. Uiteindelijk hadden de heren Cysouw en Vink lichte voorkeur voor de omge ving van de Berlaerstraat. De heer Dierick wilde geen voorkeur uitspre ken. Samenwerking Sas car na valsgroepen SAS VAN GENT - De carnavalsvereni gingen in Sas van Gent hebben een sa menwerkingsorgaan opgericht, dat tot doel heeft om de gemeenschappelijke belangen van de deelnemende vereni gingen te behartigen Verder zal men de kwaliteit van de carnavalsoptocht in Sas van Gent proberen te bevorderen De deelnemende verenigingen zyn 'De Laatbouwers', 'Pijke Zot', 'De Ventjes' en De Deurdouwers' Het is de bedoe ling dat van iedere vereniging twee vas te vertegenwoordigers m het samen werkingsorgaan zitting nemen, met een voor iedere vergadering wisselende voorzitter- In samenwerking van 'De Betekoppen' zal men de bouw van de wagens bevorderen. Opbrengst Oranjebal Lions Club Goes GOES - Het jaarlijkse Oranjebal van de Lions Club Goes heeft dit jaar een netto bedrag van 13 00 opgeleverd. De ba ten zijn voor het zogenaamde Foster Parents Plan. dat kinderen in de Derde Wereld financieel bijstaat in hun op voeding en onderwijs. MIDDELBURG - Gasthuis. 20-21.15 aar uitzending Rawa; TERXEUZEN - vanaf 10 uur Braderie BIOSCOPEN BERGEN ÖP ZOOM - Roxy, 20 uur: De jendarme ziet ze vliegen, a.l.; Luxor, 20 uur; The deer hunter, 12 jr; GOES - Grand, 20 uur: Doorbraak in het Westen, 12 jr.; HULST- 'De Koning van Engeland', 20 uur: The deer hunter, 12 jr.; 20 uur: De rwrte piraat, a.l.; 20.15 uur: Emanuelle a de laatste der kannibalen, 16 jr.; 2215uur: De porno boerderij, 18 jr.; MIDDELBURG - City, 20 uur: The deer hunter, 12 jr.; YUSSISNGEN - Alhambra I, 20 uur: Battle star Galactica, a.l.; II: 20 uur; Crash, 12 jr.; TENTOONSTELLINGEN SINT ANNALAND - Museum 'De Meestoof15-17 uur: 'Zo maar een jaar' ai Merklappen'. DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum. 10-18 uur: 'De Oosterschelde' en Reewild'. DRE1SCHOR - Landbouwmuseum, dag van 13.30-16.30 uur geopend. GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur: '200 laar Zeeuwse volkskunst in hout' en hets-je-fietsje'; Galerie 't Weeskind, lt-17 uur: Gouaches van Joop Prins. GR0EDE - Hotel 'Het Vlaamsche Duin': Egyptische kunst. HEILLE-Landbouwmuseum, 10-12 en 13-11 uur: Oude landbouwwerktuigen. MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10- 1? uur: 'Zen in foto's'; Zeeuws Kun stenaarscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: Werken Ben Aalbers; Galerie 'De CleeneCatte', 12-17 uur: Werken Henny Huser Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 rur "Walcheren met Arends ogen'; St.- Jmstraat 41, 14-17 uur: Touwplastie- ten van Anneke Ruimschotel; Artshop six and six, 10-18 uur: Werken GeraDauvillier en Wim Vader. MSSE - Galerie De Mootje Staak, 9-20 uur: Werken Messemaker. TH0LEN - Gasthuiskapel. 14.30-18 uur: Etsen en schildertien van Jaap REPETITIE IN MIDDELBURGS STADHUIS OP 22, 23, 29 EN 30 JUNI IN TOORENVLIEDT MIDDELBURG - Woensdagavond hielden de spelers van de Stichting Middelburgs Theater één van de laatste repetities van het toneelstuk 'Tijl Uilenspiegel'. Het bekende verhaal werd geschreven door de Belg Charles de Coster, wiens hon derdste sterfdag dit jaar wordt her dacht. De Coster stierf 7 mei 1879. Het boek werd 25 jaar geleden door Jan Lemaire jr bewerkt tot een to neelstuk. Dertig spelers van het Middelburgs Theater vertolken een rol in 'Tijl Uilenspiegel', dat gere gisseerd wordt door Lenie Hendriks, met assistentie van Gerard Baijens. De heer Baijens, die ook voorzitter is van de toneelvereniging, speelt te vens de rol van Lamme Goedzak. De heer Baijens: „Eigenlijk hadden we in het openluchttheater Tooren- vliedt aan de Koudekerkseweg wil len repeteren, maar door het slechte weer moesten we uitwijken naai- een overdekt onderkomen. Gelukkig konden we in het Middelburgse stadhuis terecht". De voorstellingen van 'Tijl Uilen spiegel' worden 22. 23. 29 en 30 juni gegeven in het openluchttheater. Mocht het door de weersgesteldheid niet mogelijk zijn de eerste twee voorstellingen in de openlucht voor het voetlicht te brengen, dan zal ter vervanging woensdag 27 juni een voorstelling worden gegeven De kostuums voor 'Tijl Uilenspiegel' zijn ontworpen door Sitah Lampert, die ook een rol in het stuk vertolkt. Bij het ontwerpen werd zij geassi steerd door Marie-José Mastboom. De actrices zetten vervolgens zelf hun kleding in elkaar en hielpen ook hun mannelijke collega's een handje. De rol van Tijl Uilenspiegel wordt ge speeld door Bram Kwekkeboom. Hij neemt tevens de grime voor zijn re kening. Veel spelers hebben een dubbel- of zelfs een drie dubbele rol, wat zeer snelle verkleedpartijen noodzakelijk maakt. Maar ook daar wordt op geoefend. Het decor-ontr werp is van Frans Meijer en de pro- duktie van het geheel is in handen van Jan de Nes. Foto: een scene uit 'Tijl Uilenspiegel' tijdens de repetitie in het stadhuis te Middelburg. Bijbels gelijk Zowel per telefoon als per ingezonden stuk heeft men mij gevraagd hoe ik per soonlijk sta tegenover de resultaten van het moderne bijbelonderzoek Zoals onder meer bleek uit een recensie van een boek over dit onderwerp in dit blad. blijken sommige bijbelse feiten op verdichtsel of vrome legendevorming te berusten. Zo zou Jezus niet in Bethle hem geboren zijn. om maar iets te noemen. Ik ben van mening dat wij zonder de bijbel nimmer zouden heb ben vernomen dat er in het universum een zoekende liefde werkzaam is, die wij God noemen Wij zouden zonder de bij bel nooit geweten hebben dat deze God zich offert voor de mens en dat Hij onze bevrijding en verlossing uit de macht van slechte invloeden beoogt. Dat er een leven na dit leven is. Zonder de bij bel zouden wij verstoken zijn gebleven van grote bronnen van wijsheid, kennis, troost De prachtigste verhalen uit de wereldliteratuur en de omvangrijkste psychologische kennis die er is. zouden ons zonder de bijbel nooit hebben be reikt Als nu de archeologie, zonder een spoor van verwondering wegens het grootste van de bijbelse boodschap, rizuiver wetenschappelijk', noemt men het dan) vaststelt dat wat de bijbel een feit noemt, in werkelijkheid een mythe of een verdichtsel is, dan verandert daar de wezenlijke waarde van de bijbel niet door. Christenen met een vitaal geloof weten dat en zij laten zich dan ook niet van de wijs brengen door wat ten onrechte weieens wordt genoemd 'het op de helling zetten van de openba ring'. Want de openbaring is zichzelf genoeg. A. F. Koopman J. Costenobelstraat 17 Middelburg Jaarlijkse sportdag in Sas van Gent SAS VAN GENT - Donderdag wordt in Sas van Gent de jaarlijkse sportdag voor scholieren van het lager onderwijs gehouden. De sportdag is bestemd voor leerlingen van de klassen 4 tot en met 6 en duurt van 8.45 tot 16 00 uur. De sportdag wordt gehouden op het ge meentelijk sportterrein 'De Valcke' te Sas van Gent. Voor deleerlingen van de laagste klassen van de lagere scholen in Sas van Gent is er op dezelfde dag 's middags een sportdag op school. Ziekendag in IJzendijke IJZENDUKE - De jaarlijkse ziekendag voor minder-validen is vnjdag 15 juni in IJzendijke. Een 120-tal minder-validen uit 10 parochies komen dan bijeen. Het thema van de dag is „100 jaar geleden stierf Bemadette van Lourdes in Ne- vers". Het programma begint om half tien met een gezongen rrus in de parochiekerk van IJzendijke. Het dameskoor uit Hoofdplaat zingt dan onder meer Ma- na-liederen. De voorganger is pastoor Fr. Buysse en de preek wordt gehouden door J. Doens. Daarna laat pastoor Pi- renne uit Oostburg dia's zien van Lourdes en Nevers. Dit gebeurt in het jeugdhuis De dag wordt, om half vier besloten in de kerk met een sluitingslol en ziekenzegening. Deze dienst wordt door Pastoor M. Jansen uit Sluis ge houden. vocale steun geeft het dames koor uit IJzendyke. Burgerlijke stand M1DDENSCHOUWEN Geboren: Jan L„ zv J. RijstenbU en C. A. Capelle: Adriana A.. dvT. J. Petiet en C. A.Louwerse; AnnaJ M ,dvJ Hanseen M. G Sinke: Catalina M., dv A. Beve lander en S. J de Waal Gehuwd: J la Soe en C. J de Jonge; W. den Reijer en J. M. Louwerse. Overleden: H. Hoek, oud 71 jaar A. H. VAN BEERS NA LOOPBAAN VAN BIJNA 40 JAAR MET PENSIOEN kloosterzande - Na bijna 40 dienstjaren gaat de groepscommandant van de rijkspolitie van Hontenisse, adjudant A. H. van Beers, met functioneel leef tijdsontslag. De in Arnhem geboren heer Van Beers begon zijn politie loopbaan in 1940 in het Limburgse Susteren. Daarvoor had hij drie jaar als beroepsmilitair bij de marine ge diend, waarvan de eerste jaren in Vlis- singen. Direct na het uitbreken van de oorlog in 1940 werd hij ingedeeld bij de Arbeidsdienst in Den Haag. Groepscommandant Van Beers over zyn beginperiode: „Toen ik bij de Ar beidsdienst werd ingedeeld moest ik in de beginperiode alleen maar be schikbaar zijn. Van hieruit kon je kie zen voor een bepaald onderdeel van het politievak. Ik heb me toen opgegeven voor de marechaussee waarna ik in augustus 1940 werd overgeplaatst naar Susteren. Een opleiding volgen tot ma rechaussee was niet mogelijk: je werd direct in de praktijk geplaatst „Ik had nog nooit gehoord van de bij zondere wetten, waarmee je als mare chaussee te maken krijgt. De toenmali ge brigadecommandant gaf toen een kleine opleiding, zodat je toch enigszins je taak naar behoren kon uitvoeren. Marechausseekleding was er toender- tijd ook nog niet. We liepen rond in ons matrozenpak met een band rond de arm, waaraan je kon zien dat je van de marechaussee was. Die kleding is later geleidelijk aan gekomen". Na enkele ja ren werd de heer Van Beers overge plaatst naar Roermond. Hier is hij tot 1945 geweest Hij heeft achtereenvol gens in Burchten. Gulpen. Schimmert, Meerssen en Vaals gestaan. Ondanks zijn vele overplaatsingen bleef hij toch in het Limburgse land. Na de oorlog in 1946 heeft hij gekozen voor de gemeentepolitie. „In deze pe riode werd alles enigszins gereorgani seerd. Ik heb met opzet voor de rijkspo lltie gekozen en niet voor de n chaussee. De rijkspolitie stond mee tussen de bevolking, terwijl de mare chaussee meer een militair karakter had" Geen aanleiding Met zijn overplaatsing naar Vaals in 1958 werd wachtmeester le klas Van Beers bevorderd tot opperwachtmees ter. Op 1 januari 1967 volgde zijn over plaatsing naar Hontenisse als groepscommandant. Over zijn erva ringen met de Limburgse bevolking en de Oost-Zeeuws-Vlaamse bevolking A H. van Beers zegt adjudant Van Beers: „In wezen hebben de mensen uit Limburg en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen veel met elkaar gemeen. Een duidelijk verschil is nauwelijks merkbaar, zodat de overgang voor mij niet direct een groot probleem was". Over zijn Zeeuws-Vlaamse periode kan de heer Van Beers kort zijn: „De aard van de mensen hier in Hontenisse geeft niet direct aanleiding tot bijzonder po- litie-optreden, zodat je over een rustig gebied kimt spreken Eén uitzonderlij ke situatie hebben we hier meege maakt. Dat was in 1973 met een bende die zich schuldig maakte aan vals munterij. Het centrum van deze activi teit lag in feite in Oegstgeest, maar hier in Kloosterzande hebben we daar toch ook last van gehad". De heer Van Beers ziet geen problemen om zijn vele vrije tijd die nu komt zinnig door te brengen. „Ondanks dat ik geen specifieke hobby heb zal ik toch mijn vrije tijd goed kunnen gebruiken. Ik krijg wat meer gelegenheid om vrien den en kennissen m Limburg te bezoe ken. Verder ben ik een verwoed tuinier, zodat ook hier nu alle gelegenheid voor Gisteren i woensdag) nam de heer Van Beers officieel af scheid op het stad huis. Voor de bevolking, vrienden en kennissen zal de heer Van Beers een afscheidsreceptie houden in de Kro- kodillenbar te Kloosterzande op vrij dag 29 juni van 19.30 tot 21.00 uur. Schoolreisje Als ouders vragen wij ons af of het toe gestaan is om meer kinderen in de bus te plaatsen dan het aangegeven aantal personen Is de verkeersinspectle hier van op de hoogte, zoja wordt er dan vol doende aandacht aanbe steedt nu de schoolreizen weer beginnen. Wie draagt hier de verantwoording voor de kin deren het schoolbestuur of de reisor ganisatie? Laten de ouders wekelijks iets meer betalen dan kan er een bus bij en krijgen de kinderen misschien ook nog een flesje of bekertje limonade En de reisleiders behoeven dan niet met twee melkbussen met water te sjouwen. Het jaar van het kind Gaat u straks zo op vakantie? M J van Steenkiste De Ruyterstraat 16 Koudekerke PZEM-verleden In de PZC van 2 juni j 1 komt een artikel voor onder de titel 'Kijkje in Zuinig PZEM-verleden', en dan volgt met gro te letters 'En de dominee incasseerde de stroomkosten...'. En verder volgt dan ergens, de dominee ter plaatste was secretarispenningmeester van het be drijf. De door de heer Vasseur bedoelde dominee was Ds Du Puy. predikant van de Ned Herv. kerk te Cadzand Aangezien Ds. Du Puy reeds lang over leden is. en dus op bedoeld artikel niet kan reageren, meen ik dat het nu mijn plicht is dit te doen. De indruk zou nl. gewekt kunnen zijn dat Ds. Du Puy naast zijn ambt nog een baantje uit oefende. Daar ondergetekende de op richter en enige eigenaar van bedoelde centrale te Cadzand was. meen ik als man van 95 jaar het volgende te mogen schrijven De heer Vasseur was als jon ge man één van mijn machinisten bij genoemde centrale. Hij heeft, evenals nog een paar andere, de opgedane ken nis weten te benutten, en hebben hun brood verdiend in het electrische vak, en daar ben ik blij om. Maar toch wist de heer Vasseur blijkbaar niet hoe de vork in de steel zat. Niemand was sec- retaispenningmeester. ik was baas, knecht en alles wat er bij hoorde. Ds. Du Puy kwam veel bij mijn vader, die pre dikant was bij de Chr. Evangelische Gemeente. Hij had er plezier in dat ik Cadzand uit het donker wilde helpen, en hij wilde ook erg graag de kerk ver licht zien. Hij had er dan ook schik in mij nu en dan geheel belangeloos te helpen. Ds. Du Puy was een zo'n hoogstaand mens. dat hij er niet aan dacht daar beter van te worden. Dat ik één en ander onmogelijk tot een goed eind kon brengen, wist hij natuurlijk niet. De tijd zat me niet mee. Ten zijde van de oprichting was er geen goed ma teriaal meer te koop. Het net heb ik moeten maken van yzerdraad, dat gaf steeds moeilijkheden. De oude zuiggasmeter, die ik gekocht had in een mergelgroeve in Limburg, viel vaak stil, en door zijn langzame loop gaf hij bij elke ontsteking een stoot in het licht. Later kocht ik in Oostende een 4 cyl. Fordsontractor, die op petroleum liep. en verving daarmede de langzaam lo pende zuiggasmeter Dit was een grote verbetering voor de kwaliteit van het licht, en was ook meer betrouwbaar. Er begon toen weer petroleum te komen en verscheidene van mijn abonnee s gingen weer tot de petroleumlamp over. Toen enige tijd later de centrale in Sas van Gent of Westdorpe. onder Ir Streefkerk, werd samengevoegd met de centrale in Middelburg, gingen zij stroom leveren te Cadzand. natuurlijk eerst nadat zij een goed net hadden ge bouwd. De Fordson verkocht ik aan de heer Schyve, loondorder te Nieuwvliet, en thans wonende te Groede. W. de Smidt Prins Willemstraat 14 Oostburg Proloog Met stijgende verbazing las ik de recen sie d.d. 7 juni over het optreden van de vrouwengroep van Proloog. Uw journaliste had dan wel geen uitnodi ging gehad, (zij mocht als betalende be zoekster naar binnen) wij hebben haar nog wel snel wat informatie gegeven over dit optreden. Had zij dit goed doorgenomen, dan had ze kunnen zien dat Proloog als eis stelde dit stuk alleen voor vrouwen te spelen. Als ze dit ook in de le alinea vermeld had. was dit wel correcter geweest. Wat de inhoud betreft: de 'saaie, niet bijster originele' scènes zijn geschreven in samenwerking met Eindhovense vrouwengroepen. Vrouwen, die vanuit hun eigen ervaringswereld spraken. Het was de bedoeling van Proloog hiermee een aanzet tot 'n discussie te geven. Wat jammer dat uw journaliste vertrokken was toen de discussie be gon! Dan had zij haar (goedkope) op merking dat mannen er bekaaid af kwamen misschien kunnen terugne men De kritiek van de meeste vrouwen was gericht op onze maatschappij structuur, waarin mensen, en in dit ge-' val vrouwen, hun mogelijkheden nau welijks kunnen ontplooien. Ter verduidelijking: bij een discussie tussen Vrouwen onderling voelen vrouwen zich vaak minder onzeker dan wanneer er (vaak mondigere) mannen bij zijn. En is dat niet één van de belang rijkste doelen van de vrouwenbewe ging: de vrouw bewuster en mondiger laten worden? Wat jammer dat de essentie van dit al les blijkbaar aan uw journaliste voorbij is gegaan' Eén positief ding heeft ze wel bewerk stelligd- de gastvrije mannen van 'De Piek' gaan de piepende deur smeren. Namens een aantal bezoeksters en Vrouwenkafeeleden: Ellie Walrave Ferd. Bollaan 3 Vlissingen. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH. 13 juni - Aanvoer totaal &261. runderen 2356. graskalveren 243. vette kalve ren 40. nuchtere kalveren 3083. schapen 1185. lammeren 1351, geiten 19. slachtvarkens984, slachtrunderen 1065. Prijzen in guldens: melk- en kalfkoeten 1750-2950, guiste koeien 1325-2100. roodbonte kal (Vaarzen 2150-2975, zwartbonte 1650-2450, klamvaarzen 1750- 2100, guiste vaarzen 1650-1925 pinken 1325- 1550. graskalveren 825-1225. roodbonte nuch tere kalveren voor fok en meslenj 350-520. zwartbonte 320-440, weideschaper. 150-200, lammeren 140-195. stieren le kwal. 7,20-7.75. 2e kwal. 6.15-7.15. vaarzen le kwal 7.05-8.20. 2e kwal 6.30-6.95. koeien le kwal 6 75-7.80.2e kwal 6.15-6,65, 3e kwal 5.95-6 10. worst koeien 4.90-5,95. vette kalveren le kwal. 5.70- 5,90, 2e kwal. 5,50-5.70. 3e kwal. 5.40-5,60, nuchtere slachtkalveren 1.40-1.70. slachtzeu- gen le kwal. 2,25-2,35, 2e kwal 2.15-2.25, 3e kwal 2.05-2.15 slachtvarkens 235-2.45 vette schapen 205-280. vette lammeren 205-245 Overzicht iresp aanvoer, handel en prijzen melk- en kalfkoeien groter, rustig, gehand haafd. guiste koelen gewoon, goed. onveran derd. graskalveren iets korter, goed. prijs houdend, vette kalveren gewoon rus tig. on veranderd, nuchtere kalveren groter, vlot. hoger, schapen en lammeren groter, redelijk, gehandhaafd, slachtvee gewoon, goed. prijs houdend, slachtzeugen ruim, traag, prijs houdend. Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walcheren' B. A. te Middelburg. Marktbericht van w oensdag 13 juni 1979. Nieuwe aardappelen gr driel. knel. eersteling 152-213. 132-133 128-153 aanvoer 1 400 kg Bloemen geranium stk 127, paprika kg 279- 348 gr 20. golden delicious II 60/70 42, aard appelen gr., koopmansblauwe 20 Tomaten I A 167-181. B 163-169. C 117-147 Natuursla 10- 14, natuurandijvle 82-93. natuursplnazie 157- 201. postelein 161-170. ijsbergsla 48-56, peulen 1151. tuinbonen 182. kassnijbonen 440-514. kassnijbonen krom 299-378 waspeen 231-282. bospeen 236-262. bosuien 43. uien kg. 42. bos- kroten 91-106 bosprei 202-286. prei kg 182- 282, spitskool 32-38. rabarber 23-41. radijs 34- 60. bosselderii 15-25. selderij kistje 365-437. komkommers H 76/91 68.61/76 53.51)6145-52. 41/51 45-47. 36/41 23-24, stekgrof kg. 29 bloemkool I n 6 186-200. 131-208, 8 150-155, 129-158, 10 n 91-109. 12 66, 15 54 Eerste bos prei aangevoerd door J Brasser te Koude kerke en J Geerlse te Oostkapelle Eerste druk van fa Jacobse-Leijnse en L Bakker beide uit Middelburg Beursbericht markt Goes 12 Juni 1979 Granen en peulvruchten alle prijzen boeren- schoon en franco leveringsplaats tarwe basis 16(4laatste notering 47.—47,75 per 100 kg: zomergerst basis 16':-laatste notering46,— 47.50 per 100 kg: haver basis 16*7iaatste notering, 37.75-/39,75 per 100 kg. erwten (kleine groene) 62.50-64,50 per 100 kg; bruine bonen (droog en vrij van grond) 65.- 87.- per 100 kg. exlusief BTW aardappelen: bintje, veldsgewas directe le vering af bedrijf 10.—13,- per 100 kg Voor extra grove partijen wordt meer betaald. Voederaardappelen 5,—f 6.- per 100 kg: ex clusief BTW Vlas: ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 24-34 cent per kg, exclusief BTW Hooi en stro: weidehooi ƒ250,—ƒ300.- per 1 000 kg; gerstestro 80.-/ 85.- per 1.000 kg. tarwestro 75.—80 - per 1 000 kg- exclusief BTW Marktbericht van de centrale tuinbouwvei ling Zeeland, veilpunt Kapelle. van woensdag 13 februari 1979 Kasframbozen per doos van 150 gram I5.-IIX 4.70. Kas rode bessen per doos vanl50graml 2,50-2,70; kasaardbeien per doos van 200 gram I 66-76. IIX 71 Aardbeien vanonder plastic tunnels per doos van 200 gram 175-89. IIX 57, II25-40. Aardappelen bonken 24, n 20. bosuien 95. kassnijbonen 5.30, andijvie 58 Coöperatieve aardappeltermijnmarkt. Rot terdam. 13 juni. Consumptieaardappelen. Bintje, 40 mm op waarts. november laten 22,50. bieden en slot 22.00: omzet 5x22,00. April laten 2430. bieden 23.00. slot 24.50. omzet 2x24.50 Bintje 50 mm opwaarts, november laten 26,00. bieden en slot 25.50: omzet23.1x24.20.4x24.50 1x25.00 6x 25.10. 10x25.30 en 1x25.50 April laten 29,30, bieden 29.10. slot 29,20, omzet 125. hoogste prijs 29.20. laagste 28,00; laatste zaak 1x29.20 De stemming was voor alle noteringen vast VEILING BARENDRECHT Volgens het proefstation Naaldwijk was de starling op 12 juni 2 522 joules per cm2. bintje 22-34: eersteling groot 1 90. poters 1.30. irene 27-30. dore groot 1.70-1 80. poters 1 40, kriel I 30-1.40: bloemkool 6 p. bak 1.50-2.40, 8p bak 1 20-1 90. 10 p.bak 70-1.30; 12 p_ bak 35-70, koolrabi maat 80 op ;44.40-43; 36,27-36, krotel p bos 40-80; peterselie 34-1.23. pos telein 45-1 31; prei export 4 40-4 80; binnen land 1 80-2 40; p bos 39-1.40 peulen 5.80- 11.40; rabarber 943. radijs rood 45-69; rettieg 52-69. selderij 744. natuur 10-24. snijbonen 4 10-6 20. sperclebonen 5 60-8 80; spinazie 1 15-2.07; uien middel 6-20; grof20-32; drieling 5-10. per bos 2145; met lof 67-82. waspeen A 2 32-2 65 B 1 25-1.52.Qitlof Al 5 10:afwijkend 3 00. stek 1 90. ijsbergsla 15-66 bonenkruid 12-15. spitskool 56-94 aardbeien p. doosje 76- 92. bospeen 2 12-2 64. brocolii 3.70-5.60: do perwten 3.50; rode bessen p. doosje 2 00-2 60 BIERVLIET - De 'Stichting Welzijn voor Ouderen' te Biervliet sluit dit jaar het Het vertrek is om 7.45 De reis voert de deelnemers af met een busreis op 20 Aanbesteding MIDDELBURG - Namens gedeputeer de staten van .Zeeland is dinsdagmor gen in het gebouw van de provinciale waterstaat te Middelburg de bouw van betonwerken in de Nieuwe Vlis- singseweg in het gedeelte gemaal Bo- reel-Poelendaelesingel openbaar aan besteed. Van de totaal 26 inschrijvingen waren de laagste afkomstig van aannemings bedrijf v.d Straatcr. bv tc Hanswccrt 1 548 000;) Dirk Verstoep te Goude rak 1.554.600)en Leenhouts aanne mingsbedrijf bv te Sluis 1 570.000). Geslaagden diploma kleuterleidster MIDDELBURG - Aan de Opleidings school voor het Christelijk Kleuteron derwijs te Middelburg slaagden voor dc akte kleuterleidster: S J van Nierop-Agema, H A Brandes. P de Bmyne. J. S de Feyter N L Verhulst, allen te Axel. M A. Balkenende Kamperland; J J. E. van Binsbergen, M de Smit belden te Ter- neuzen, J J. Bolier Tholen; C Boot, Zienk- zee. W S van Dueren -den Hollander. F() naart.; F P Hamelink. Zaamslag: P F Klas sen. Kats. N M Rentier, Nieuwerkerk; J J de Wilde. Oud-Vossemeer: S. J Zondervan. E de Koning beiden te Veere. J Y B Dege- ner: M Gelok .C. W HoUemans; J Jacobs; T C Riddersma. C M Smit. A Verschoor; L Zandee, allen te Middelburg. M Geschiere. Biggekerke. S I Jongmans, W Meinderts; P M Toerse, allen te Vüssingen. T A Blom- maert. Clinge; P. ten Bruggencate. St. Laurens. J P. E. Crucq, allen te Amemulden; E J van Leerdam; C J Riemens, belde te Serooskerke.L E Minderhoud.Westkapelle; A E C Mol. Oost-Souburg. D M Parlevllet. Yerseke. A. H P Pekaar. Goes. C F H van Tuyll-van Serooskerke. Oostkapelle; M Za- ehenasse. Mehskerke, M. A Huige: J C de Punder. beide te Kwadendammc. A J van de Vrle. Katter.dljke; C P M Hoonden. Heinkenszand. J G van Driel te Philippine Er werden 5 kandidaten afgewezen, 3 kan didaten werden tot een herexamen toegela ten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 31