WILLEM II VERSLAAT GRONINGEN (0-3) MET SNELLE UITVALLEN Knetemann terug in winning-mood Afscheid Joop Wattel van voetbalteam Serooskerke TELSTAR VERWERKT MESINCIDENT GOED, MAAR F0RTUNA WON: 1-0 Ook in competitiedubbel Gronings verlies Beroep op overmacht Problemen NK Geulle opgelost BlimFWFTHl SC-manager wil overspelen van gestaakt duel Remise Timman Russisch beleid journalisten fflunFRDAG 14 JUNI 1979 KONINGEN-Een schriller contrast was nauwelijks mogelijk. Zondag een verhitte menigte die tot ver na afloop in een ang staanjagend decor rond het Groninger Oosterpark-stadion dromde, woensdag een stille aftocht van 15.000 toeschouwers die jlruimschoots voor het einde FC Groningen de rug toekeerden, gun teleurstelling was begrijpelijk. FC Groningen, voor velen jlsfavoriet gestart in de nacompetitie, werd in een vrijwel kans los positie gemanoeuvreerd door een uiterst pijnlijke neder ig tegen Willem II: 0-3. netburgers hebben dit seizoen een Óodlottlge rol gespeeld in het Gronin- estreven om eindelijk terug te keren ideere-divisie. Een dubbele nederlaag 2 de noordelijken in het Pink- gïKkemde (0-1 in Groningen, 2-0 in jaag) kosttte FC Groningei. de be de punten in de race met Ex- en de mogelijkheden op promo- derden na de recente deceptie vrjj- r1 nihil, al veinsde trainer Theo Ver ingen nog in een revanche te geloven, ften aanhanger van FC Groningen eft echter vertrouwen in een gunstige I nacompetitie 5ITTARD - Voor de nacompetitie van Kl betaald voetbal zijn woensdag- pond twee wedstrijden gespeeld: ïuililagen. Wans SC - Telstar 1-0. FC Groningen - isew n 0-3. WK -fPZC/sPort 17 «in fêsv 3 2 0 1 4 5-4 2 10 12 3-1 2 0 0 2 0 0-5 to: Husqvama heeft voor èlk gazon de juiste grasmaaier Robuuste, lichtiopende handmaaiers, pittige, milieu-vriendelijke motormaaiers en nu ook efficiënte, makkelijke atmaaiers voorde grotere tuinen. Alle met messen van hoog waardig Zweeds staal. Vraag uwhandelaarom inlichtingen of stuur de bon in voor een interessant informatiepakket (coupon voor een "s fraai gazon Zend mi| uw gratis dokumentatie over. n handmaaiers motormaaiers zltmaaiers kettingzagen Naam Adres. Piaais I hopen envelop zenden aan: Husqvarna Nederland b v Antwoordno. 207 (geen postzegel) 3800 VB Amersfoort UTARD - Manager Boekhorst van rortuna SC, één van de vier deelne- Bfcde verenigingen aan de nacom- pHitievan de eerste divisie, heeft het Kdiebestuur en de tuchtcommissie na de KNVB verzocht de gestaakte Kdstrijd Groningen-Telstar zo jpxdig mogelijk in zijn geheel te laten lierspelen. Ie Limburgse club denkt hierbij aan mende zondag. Manager Boekhorst, Ie binnenkort opgevolgd wordt door I Bsrry Hulshof, motiveert het verzoek és volgt' „Wij willen, dat geen enkele lab voor- "f nadeel ondervindt van dit s, Ithuwelijke incident. Om de nacom- eEie ln sportief opzicht niet te bein- '7. beden, willen wij dat het duel op korte tonijn wordt overgespeeld". Gronin- p-Telstar werd afgelopen zondag na S3 minuten (stand 2-0) gestaakt, nadat jjjjj ea toeschouwer een stiletto had ge- jtte wipen naar Telstar-aanvoerder Bi- col. Boekhorst wil, dat de gehele l-, Ednrijd wordt overgespeeld, en niet Vannen wordt in de 33e minuut met island 2-0. „Dat lijkt mij niet geheel viijt In dat geval namelijk speelt toningen twee halve wedstrijden en halt het voordeel uit het gestaakte wending, al was er in het zonder enige wanklank verlopen duel aanvankelijk volop bewondering voor de knappe ac ties van de thuisclub. Niet het pressie voetbal van FC Groningen maar het knappe tactische tegenspel van Willem n kreeg echter een beloning. De briljant spelende Erwin Koeman mocht zijn elf tal vooral in de richting van doelman Samardzic sturen, Willem n bouwde ronde de 16 meter-lijn een solide af- weermuur op en haalde uit fkele ge vaarlijke counters het maximale ren dement. Eerste deuk Na een kwartier kreeg het Groninger PORTOROZ - Jan Timman is woensdag in de achtste ronde van het internationale schaaktoernooi van Portoroz (Joegoslavië) remise over eengekomen met de Joegoslaaf Bruno Parma. Timman neemt in de stand na acht ronden de met de Brit Tony Miles gedeelde vierde plaats in met 5,5 pun ten. De Hongaar Zollan Ribli staat eerste met 6,5 punten. De uitslagen uit de achtste ronde zijn: Ikov (Joe) - Marjanovic (Joe) 1/2 - 1/2: Timman (Ned) - Parma (Joe) 1/2 - 1/2. Ribli (Hom - Jelen(Joe) 1-0. Sahovic(Joei-BarleiJoe) 1-0: Koezmin (Sov) - Marangunic (Joe) 1-0: Quin- terosx (Arg) - Tsjeskovski (Sov) 1/2-1/2; Jung Xuan (Chi) - Miles (Eng) 0-1; Larsen (Den) - Gligoric (Joe) afgebroken De stand na acht ronden luidt als volgt 1 Ribli 6.5 punten; 2 Koezmin 6; 5 Larsen 5,5 plus 1 afg.; 4 Timman en Miles 5.5: 6 Quin- teros 5; 7 Tsjeskovski en Ivkov 4,5; 9 Gligoric 4 plus 1; 10 Parma en Maijanovic 4; 12 Jelen 2,5; 13 Jung Xuan 2: 14 Sahovic en Maran gunic 1.5; 16 Barle 1 S0S0NK0 GAF PARTIJ OP TEGEN KARP0V WADDINXVEEN - De partij uit de eerste ronde van de Euwegrootmees- tervierkamp tussen Sosonko en Kar- pov is woensdag zonder verder spelen door Sosonko opgegeven. De stand na de eerste ronde: 1 Karpov 1 punt. 2 Kavalek en Hort 1/2,4 Sosonko zelfvertrouwen een eerste deuk toen Swaans Waalderbos tructe en Van Geel deze actie bekroonde (0-1). FC Groningen kreeg in het woud van spe lers voor het Tilburgse doel wel kan sen maar miste stootkracht, inventivi teit en fortuin. Zes minuten na de rust leidde een fout van Keukens die zo lang met de bal goochelde datk Broeken tussenbeide kon komen, tot de defini tieve val van FC Groningen. Hiddink bracht Broeken ten val en Havermans benutte in twee etappes de strafschop (0-2). FC Groningen speelde daarna va banc en verwaarloosde de defensie, doch de ze strijdwijze had een averechts gevolg. De juist voor Van Rooy ingevallen Bas- tiaansen bekroonde een flitsende te genstoot van Broeken (0-3). In een sfeer van berusting doofde het duel daarna vroegtijdig uit. Trainer Verlangen moest de visie van zijn collega Henk de Jonge wel beamen: „Wie in een uitwed strijd een dergelijke overwinning be haalt, gooit bijzonder hoge ogen". In een oefenwedstrijd heeft het Oos tenrijkse voetbalelftal woensdag voor 35.000 toeschouwers in Wenen met 4-3 gewonnen van Engeland. Bij rust leidde Oostenrijk met 3-1. Het was de eerste overwinning van Oostenrijk op Enge land sinds de sensationele 3-2 in Lon den van veertien jaar geleden. GRONINGEN - Ondanks de ver slechterde vooruitzichten in de na competitie wil FC Groningen het er niet bij laten zitten als de tucht commissie van de KNVB beslist dat de gestaakte wedstrijd tegen Telstar zonder publiek of op een ander terrein moet worden voort gezet. De club is volgens manager Renze de Vries van plan een kort geding aan te spannen tegen de KNVB wanneer het beraad van de tuchtcommissie tot een teleurstel lende uitspraak leidt. De Vries: „We zullen opkomen voor ons publiek dat niet de dupe mag worden van het gedrag van één man. De mensen hebben er recht op de hele wedstrijd te zien. We zullen ons bij de rechter op over macht beroepen. Alleen een beris ping of een geringe boete is voor FC Groningen te accepteren". Met grote verontwaardiging heeft FC Groningen kennis genomen van het besluit van het sectiebe- stuur betaald voetbal de wedstrijd tegen Telstar op 20 juni te laten vervolgen. Manager De Vries: „Wij staan op het standpunt dat er geen reden is om van de reglementen af te wijken. Dat betekent dus dat er alleen gespeeld dient te worden als na afloop van de nacompetitie de noodzaak hiervoor aanwezig is Zonder ons en andere clubs hiervan op de hoogte te stellen heeft het sectiebestuur zomaar besloten dat de wedstrijd volgende week woensdag hervat moet worden en de rest van het programma drie da gen opschuift'. Twee uitblinkers tijdens FC Groningen-Willem 11 in fel duel rechts Koeman v Groningen, naast hem Van Geel van de Ttlburgse ploeg. ZURICH - Gerrie Knetemann is weer in de winning mood. Tot deze voor zichtige conclusie kwam men gister avond in Zurich na de Proloog over vier allesbehalve gemakkelijke kilo meters van de Ronde van Zwitserland. Met een voorsprong van iets meer dan een halve seconde op Daniel Willems legde Kneteman immers op de over winning beslag. De tweede bloemen tuil in twee dagen tijds. Een etmaal eerder won hij namelijk het criterium in Woerden. „Kerel, proficiat", glun derde chef d'equipe Peter Post. „Goed voor je moraal, dit succes". Kneteman zou 'de Kneet' niet geweest zijn, als hij na deze lovende woorden alleen maar geknikt had.„Moraal, zei je? Man, het was afzien van begin tot eind". Ogenschijnlijk dus was Gerrie Knete mann als altijd punt-nuchter; adrem. Maar achter de facade van deze hou ding ging een hemel vol geluk schuil. Kneteman had in de voorbije maanden te veel meegemaakt om onverschillig te blijven na zo'n overwinning in een pro loog van een belangrijke ronde. Uit eindelijk kon hij het aantal eerste prij zen dit jaar nog tellen op de vingers van één hand, toen hij gisterochtend op Schiphol in het vliegtuig stapte Als je de last van de regenboogtrui der we reldkampioenen draagt, zijn vier over winningen inderdaad bitter weinig. Zij zijn het vooral als tot dit aantal geen grote wedstrijd behoort Knetemann moest het tot dusver stellen met de zege in de proloog van Parijs-Nice en twee rondjes over 100 belachelijk gemak kelijke kilometers - Londen en Woer den - alvorens hij gisteren in Zurich ze gevierde Het ontlokte dezer dagen iemand de SEROOSKERKE - Joop Wattel. de 35- jarige centrum verdediger van Seroos kerke. heeft gisteravond zijn afscheid- swedstrijd gespeeld voor de landelijk zaterdag derde klasser. Hij speelde ze ventien jaar in het eerste en is lid sinds 1956. Voorafgaande aan de afscheidswed- strijd tegen zondag tweede klasser Vlis- singen werd de scheidende aanvoerder gehuldigd. Hij werd onder meer toege sproken door vice-voorzitter A. Suijk van Serooskerke. die hem enkele ge schenken overhandigde en echtgenote Vice-voorzitter Suijk van Serooskerke (met witte regenjas) overhandigt Joop Wattel enkele geschenken. Mevr. Wattel heeft de bloemen al in ontvangst ge no men. SITTARD - Fortuna SC blijft in de ra ce om een plaats in de eredivisie. Via een benauwde 1-0 overwinning in de tweede thuiswedstrijd van deze na competitie tegen Telstar kwam de ploeg op een puntentotaal van vier. Evenveel als Willem II. Telstar, en de Groningers hebben voorlopig nog slechts twee punten. Telstar bleek geen nadelige gevolgen te hebben ondervonden van het 'mes-in cident' van afgelopen zondag in Gro ningen en met name bijna-slachtoffer Fred Bischot, aan wiens inzetbaarheid trainer Martin van Vianen dinsdag nog twijfelde, speelde een ijzersterke wed strijd. Voor zo'n twaalfduizend supporters was Fortuna de aanvallende partij, maar achteraf gezien is de ploeg toch nog fortuinlijk aan die 1-0 zege geko men. Niet dat de strafschop, waaruit Hans Engbersen scoorde, onterecht werd toegekend door scheidsrechter Mulder. Maar in het verdere verloop van de ontmoeting konden de Sit- tardenaren geen van de gecreëerde kansen, en dat waren er op zijn minst tien. benutten De uiteindelijke winnende treffer kwam al na twaalf minuten tot stand, toen laatste man Van Daele rechtervleugel verdediger Wetzels de diepte in stuur de. In het strafschopgebied van Telstar kon voorstopper Kuut hem slechts ten koste van een overtreding tot staan brengen. Arbiter Mulder bedacht, zich geen seconde en wees gedecideerd naar de witte stip. Die kans liet Fortuna's topscorer Engbersen zich niet ontne men en hij scoorde beheerst, 1-0. Telstar leek vier minuten later langszij te komen, maar verdediger Colombain kwam doelman Geilman te hulp toen deze door een kopbal van Stam versla gen was en redde op de lijn. Veel verder dan die kopbal kwam Telstar niet, al moest Geilman nog een keer naar de hoek om een nieuwe kopbal van Stam naast het doel te tikken. Fortuna. dat de wedstrijd beheerste, kreeg aan de andere kant nog meer mogelijkheden, maar Engbersen en Prauser wisten er geen raad mee. In de tweede helft veranderde het spel- beeld allerminst. Fortuna bleef domi neren en Telstar kon slechts sporadisch gevaarlijk worden via uitvallen GRONINGEN - Een klein kwartier voor rust zeilde afgelopen zondag in het Groningse Oosterpark-stadion een mes het veld op tijdens de voetbalwedstrijd tussen FC Gro ningen en Telstar. Het had een enorme heisa tot gevolg, de wed strijd werd gestaakt en het betekent nu ook het einde van een ouderwets voetbalsupporterschap. Jacob R. (41) uit Groningen gooide dat mes van 19 centimeter. In een vlaag van verstandsverbijstering, vertelde hij woensdagmiddag, toen hij weer op vrije voeten was gesteld na zijn ar restatie de avond tevoren. „Ik ben een groot voetballiefhebber. Als ik iemand anders "t had zien doen dan had ik hem beetgepakt en niet meer losgelaten. Wat ik heb gedaan is verschrikkelijk, al is het in feite nog goed afgelopen. Het staken van zo'n wedstrijd is niets in vergelijking met wat zo'n speler had kunnen overko men. Naar FC Groningen ga ik nooit meer", kondigt de nog zichtbaar emotionele Jacob aan. De man die met het gooien van het mes voor een opwindende gebeurte nis zorgde in het Nederlandse be taalde voetbal, volgt al 23 jaar lang het wel en wee van FC Groningen (het vroegere GVAV) letterlijk op de voet. Geen thuiswedstrijd slaat hij over. onderaan in dat middenvak van de lange staantribune. En ook bij vele uitwedstrijden is hij onder de trouwe supporters, Hij praat over 17 bussen, jaren geleden by een uitwed strijd van GVAV tegen Vitesse in Arnhem, over de legendarische doelman wijlen Tonny van Leeuwen, over spelers op de schouders bij winst in uitwedstrijden op Ajax en Feyenoord. Best tegen verlies „In al die jaren heb ik nooit iets ver keerds gedaan, want ik ben een ech te voetbalsupporter. Ik kan ook best tegen mijn verlies als er voor FC Groningen niet meer inzit in zo'n wedstrijd. Slechts keer heb ik iets gehad. Dat was in een thuiswed strijd tegen FC Utrecht. We kregen ruzie met een paar vervelende Utrecht-supporters. Daarbij kreeg ik een staaf ijzer in m'n gezicht. Ik werd toen naar de overkant onder de tribune gebracht. Na verzorging door de GGD mocht ik de wedstrijd uit zien op de spelersbank naast de wisselspelers". De uren en dagen na het gebeuren in het Oosterpark-stadion betekenden voor Jacob R. nauwelijks slapen en haast nog minder eten „Toen ik dat mes gegooid had, was ik twee minu ten verdwaasd. Ik hoorde iemand achter me zeggen: wie hem aangeeft is nog niet klaar met ons. Ik bleef rus tig wachten op de plek waar ik stond. Het drong allemaal nauwelijks tot mij door. Aan de mensen achter mij vroeg ik later nog hoe ik dat in gods naam toch gedaan kon hebben. Na een kwartier kwam het bericht dat de wedstrijd was gestaakt. Bij het verla ten van het stadion zag ik hoe er iemand werd weggevoerd die een kassier had bedreigd. Ik ben meteen naar huis gegaan Ik was spierwit Mijn vrouw schrok, maar ik heb het haar pas maandagavond verteld We wisten met wat we moesten doen Gisteravond waren we net thuis na een ziekenbezoek toen de politie kwam". Jacob R. had maar weinig tijd nodig om alles te bekennen. Hij wilde zijn last graag kwijt Omdat hij bekend staat als voetballiefhebber was hij al door velen aangeklampt. Wat hy er nu weivan vond „Ik ging dan snel op een ander onderwerp over". Dat de wedstrijd gestaakt is. kan hij zich nu enkele dagen later nog heel goed voorstellen. Als R. zo'n geweldige voetbalsuppor ter is en goed tegen zyn verlies kan. waarom gaat hy dan met een mes in z'n zak naar het voetbalstadion? Mes gevonden „Dat mes heb ik twee weken geleden gevonden in Groningen na de wed strijd tegen Heracles. Ik stopte het in mijn zak en ben dat hele ding verge ten Toen ik me zondagavond ver schrikkelijk boos maakte over het harde spel van Telstar vloog mijn hand naar beneden en ging dat ding al door de lucht. Ik had beslist niet de bedoeling om een speler te treffen. Het was een reactie die je niet kunt beredeneren". Geen FC Groningen meer zegt Jacob R. Hij vindt dat na 23 jaar verschrik kelijk. Als hij voor een belangrijke thuiswedstrijd geen kaartjes kon bemachtigen werd het bij uitzonde ring weieens zo geregeld dat hij toch op de lange staantribune kon. onder ln het vertrouwde middenvak. Woensdagavond volgde hij Gronin- gen-Willem II op de radio. FC Groningen is door deze toestan den een trouwe supporter kwijt. Of een gesprek met manager De Vries moet daar verandering in brengen. Jacob wil zo'n gesprek heel graag. Maar dan wel wat later.„Nu moet je ze niet lastig vallen, want FC Gro ningen moet de na-competitie win nen. FC Groningen hoort in de er- divisie thuis". opmerking dat Knetemann diljaar nog minder presteerde dan vroeger gele genheidswereldkampioenen als HeinyMller in 1952 en Harm Ottenbros in 1969. Zo erg was het overigens niet, maar het typeerde wel de stemming waarin een deel van het publiek ver keerde na Knetemans minder geslaag de optreden sedert de aanvang van het seizoen. Of Knetemann de resterende negen da gen in de Ronde van Zwitserland zijn come-back kan accentueren, zal de toekomst uitwijzen. Voor veel anderen geldt in ieder geval het parool om in de meest ideale conditie de finish te berei ken. „De laatste dagen van de Ronde van Zwitserland zijn mogelijk bepalend voor het begin van de Tour de France", meende Henk Lubberding. „Als je niet optimaal uit de Ronde van Zwitserland komt, hoef je niet te rekenen op een goede start in Frankrijk. Want daar is het, met de Pyreneeën en een bergtrijd- rit, meteen menens." Uitslag: 1. Knetemann (4 kilometer in 5 min 43.1 sec 2. Willems (5.43.7); 3. Wolfer (5.49,8); 4. Pevenage (5.51.3): 5. Fuchs 15.52,11. 6. Lubberding (5.52.5); 49 Raas (6.15.7): 57. Van den Hoek (6.21.5). Er zijn 86 deelnemers. Marie Wattel in de bloemen zette. Na mens de supporters kreeg Joop Wattel een geschenk van Cor Geldof, namens de spelersgroep bood Jaap Allaart een wandbord aan en van Vlissingenaan- voerder Eugene Fagg waren er even eens bloemen. De afscheidswedstrijd was een gelij- kopgaand duel, die Vlissingen met 2-0 won. Na een half uur opende Rinus de Loof de score en drie minuten voor het rustsignaal brak Huib Balthazar in buitenspelpositie door en werd gestopt via een Serooskerkse handsbal. Hij ver zekerde zelf de penalty: 0-2. Na rust had Serooskerke zeker, kansen op een te gentreffer, maar de voortreffelijk keep ende Hans de Roover stond die in de weg. Zelfs Joop Wattel was nog dicht bij een treffer. Een kwartier voor tijd gaf scheids rechter Toine Debbaut de scheidende aanvoerder gelegenheid om zijn laatste gang naar de kleedkamer te maken. Zes junioren begeleidden hem daarbij alsmede een daverend applaus van 200 van Serooskerkes trouwste supporters. Joop Walttel kan zich nu geheel wijden aan zijn voorzitterstaak bij de zaterdag derde klasser. SAR0NNI WINNAAR PROLOOG MIDI LIBRE DECAZEVILLE - De Italiaan Giusep pe Saronni, de winnaar van de Ronde van Italië, heeft woensdag de proloog van de Midi Libre op zijn naam ge bracht. In Decazeville (Aveyron) legde hij de tijdrit over 4 km af in 4 minuten 58.6 seconden. De uitslag. 1 Giuseppe Saronni iltai 4.58.6: 2 Gisiger (Zwits) 5.01.4 3 Bonnet tFra) 5.07.3. 4 Kuiper (Ned) 5.10.8.5Villemiane(Fra) 5 12.4.6 Mesiet (Fra) 5 12 5; 7 Le Goulloux (Frai 5.12.8; 8 Aogstinho (Por) 5.13.1; 9 Vallet (Fra) 5.15.6; 10 Simon (Fra) 5,16.8; 15 Schlten (Ned) 5.19.4. Keetie van Oosten 2e in St Michelsgestel SINT MICHIELSGESTEL -- Keetie van Oosten-Hage is in een wielerkoers in het Brabantse Sint Michielsgestel als tweede geëindigd achter winnares Ma rian Bik uit Lekkerkerk. Achter de Kloetingse wielrenster eindigde Truus van der Plaat uit Geldermalsen. WOERDEN - De problemen die waren gerezen rondom de organi satie van de Nederlandse kam pioenschappen wielrennen op de weg in het Limburgse dorpje Geulle doordat de plaatselijke pastoor dreigde met een boycot - door de vroege start van de profs zouden zijn kerkgangers niet op de gebruikelijke tijd en wijze zijn heiligdom kunnen betreden en verlaten -. zijn opgelost. De start van de beroepsrenners op zondag 24 juni is verschoven naar een la ter tijdstip: 's middags 12.30 uur. De op publiciteit beluste dorps- herder heeft nu de strijdbijl be graven. De titelraces voor profs, amateurs en dames worden op een erg selec tief parcours verreden. In het zware circuit (lengte 6.5 kilometer) moet de 1200 meter lange Slingerberg (stijgingspercentage 11 procent) als scherprechter dienen. Zaterdag 23 juni rijden de dames (72,2 kilometer) en de amateurs (196,2 kilometer, ofwel dertig ron den) hun koers voor het rood-wit- blauwe tricot. Een dag later zijn de profs aan het werk op het Geulse parcours. Vierenvijftig broodrij ders (waaronder uiteraard alle va derlandse vedetten, hebben inge schreven voor de kampioenswed strijd over 221 kilometer - 34 ron den). Bij de amateurs starten 110 coureurs en het peloton dames be staat uit 75 eenheden. De totale kosten van dit even ement bedragen twee ton. Hiervan vloeit 130.000 gulden in de kas van de KNWU. De organisatoren, de Stichting Pro Wieier Promotion, hebben om rond te komen genoeg aan 8000 betalende bezoekers voor beide dagen. Een groot aantal sponsors heeft de grootste hap van de organisatiekosten betaald. Toch verwacht men dat in totaal 35.000 wielersupporters op 23 en 24 juni de nationale wielerkampioen schappen zullen bijwonen. Voor de beroepsrenners valt in Geulle, bui ten bet kampioenshirt, voor 9000 gulden aan prijzen te rapen. Minister-president Dries van Agt, bekend als een fervent wieler- supporter, zal de laatste veertig kilometer van de profraee in een daarvoor speciaal ter beschikking gestelde auto volgen. Ook de NOS zal met enkele vaste- en een rijden de camera van de partij zijn. DEN HAAG - Berichten in de Neder landse pers, dat de autoriteiten in Moskou beperkingen opleggen aan het aantal Nederlandse journalisten, dat de olympische spelen in 1980 wil bij wonen, zijn onjuist. Geen van de Ne derlandse journalisten kan zich al tot de Russische ambassade in Den Haag hebben gewend, met het verzoek om een inreisvisum voor de Sowjet-Unie. De termijn voor accreditering is im mers nog niet begonnen. Dit schrijft een correspondent van het Russische persagentschap Novosti, nadat hij over deze zaak gesprekken heeft gevoerd met officiële vertegen woordigers van het organisatiecomité Olympiade '80 in Moskou. Het bericht van de Novosti-correspondent is woensdag door de Russische ambassa de in Den Haag verspreid. Volgens de correspondent heeft de recente verkla ring rond deze zaak van minister Van der Klaauw enige verbazing gewekt bij de organisatoren van Olympiade '80 in Moskou. Men vond het met name vreemd, dat de uitlatingen van de be windsman „een verkeerde Indruk kun nen vestigen bij de publieke opinie in Nederland van het accrediteringssys- leem voor de olympische spelen SITTARD (ANP) - Joop van Daele wordt jeugdtrainer bij Feyenoord De b(j Fortuna SC vertrekkende ausputzer had vorige week overeenstemming be reikt met promovendus Excelsior over een driejarig contract. De verbintenis vmdt echter geen doorgang omdat Feyenoord zijn vroegere speler houdt aan de afspraak, dat hy volgend sew als jeugdtrainer in dienst treedt b!: club uit de Kuip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 17