Schelde Sportdames en Marathon heren wonnen in atletiekcompetitie LAATSTE VOORBEREIDING VOOR LANDELIJKE SELECTIE IN GOES Smerdiek won Eendrachtcui RIVER PLATE-AJAX LIEP UIT DE HAND KNETEMANN EN RAAS TREKPLEISTERS SAS Atletiekrecord Schelde Sport WIL SIEREVELD IN ORANJETEAM Gerard Terbroke naar Helsinki PZC/sport TERNEUZENSE PLOEG UIT OP PROMOTIE NAAR 3e KLAS Van Peer beste in Oostenrijk Eis en Lilian in Oranjeploeg KIST BLIJFT BIJ AZ'67 Krijgh naar Cercle Brugge Zaterdag atletiekmeeting voor gehandicapten NA VERLENING 2-1 ZEGE OP VOSMEER FSC ove p De heren van Zeeland Sport Vlissingen eindigden in de derde klas op een derde plaats, de dames van Dynamo Middel burg in de vierde klas eveneens op een derde positie, waarna in de heren vierde klas twee Zeeuwse teams eveneens in de voorste gelederen finishten: Delta Sport Zierikzee werd derde (metslechts geringe achterstand op het winnende Groene Ster) en Schelde Sport werd vierde Dynamo bezette op achterstand een vijfde positie. Zoals reeds gemeld leverde Luc van Laere van Schelde Sport op de 100 me ter een voortreffelijke prestatie door in 10.9 te finishen. De 100 meter dames le- ROOSENDAAL - Tijdens een speciale estafette-avpnd op de kunststofat- lctiekbaan in Roosendaal heeft de da- mesploeg van het Terneuzense Schel de Sport het Zeeuws record op de vier maal 100 meter gebracht op 50.2 sec. Dat betekende een verbetering van het oude record met eentiende seconde. Het vorige record was sinds 1972 in handen van een ploeg van Zeeland Sport. De Schelde Sportestafettefor- matie bestond uit Gre Hendriks, Maja de Jonge. Jolanda de Jong en Marjan Olyslager. ZEIST (ANP) - De Vlissingse voetbal ster Wil Siereveld is in de selectie voor het Nederlands elftal damesvoetbal opgenomen, dat van 16 tot 29 juli in Italic aan het toernooi om de Europese titel deelneemt. Woensdagavond werd in Zeist de selec tie bekend gemaakt. Het is de tweede keer dat het Europees kampioenschap voor landenteams wordt gehouden. Het is de eerste keer dat Nederland er aan meedoet. Op de velden van het KNVB-centrum in Zeist wordt volgende week een oefenwed strijd gespeeld tegen een selectie van de afdeling Limburg. Veertien juli vertrekt het team onder leiding can coach Bert van Lingen naar Italië. De selectie bestaat verder uit. doelverdedig- sters Henme van Rooyen (Houten) em Sjoukje Leistra (Ond). Veldspeelsters Loes Camper (Llmvio), Ellen Popeyus (Braakhui zen), Tonnie de Kort (Maurits), Chrsita Na- nmngs (KFC). Monique de Groot (Duno), Ma ry van de Helligersberg, Ria Desaunois, Wil- leke van Ruiten lAlkmaniai, Wil de Visser (KFC'71). Bep Timmer (FC Horst), Tonnie van der Boom(GVC), Ria VestjensiLeveroyi, Marjoke de Bakker (Flevol en Stefanie Kal- ker (Alkmania). verde een verwoedde strijd op tussen de Zeeuwse meisjes Lilian Gillissen van Dynamo en Marjan Olyslager van Schelde Sport. De Middelburgse won in 11.9 en was daarmee eentiende sec sneller dan haar Terneuzense opponen- DEN HAAG - Gerard Tebroke, de Ne derlandse recordhouder op de vijf en tien kilometer hardlopen, zal woensdag 20 juni in Helsinki deelnemen aan de z.g. wereldspelen. De Aaltenaar loopt in de Finse hoofdstad de 10.000 meter. Tebroke is daardoor niet beschikbaar voor de interlandwedstrijd Nederland- Noorwegen, die 20 en 21 juni in Roosen daal wordt gehouden. De sectie wed strijdsport van de KNAU heeft Gerard Tebroke voor de interlandwedstrijd dispensatie verleend. te. Marjan Olyslager won voorts het verspringen met 5.56 meter en de da- mesploeg uit Terneuzen zegevierde te vens op de vier maal 100 meter estafette in 51.6 De Zeeuwse estafetteploegen waren in Bergen op Zoom toch goed op dreef. In de derde klas won de herenploeg van Zeeland Sport de vier maal 100 meter in 45 rond. in de vierde klas won op hetzelfde nummer de herenploeg van Delta Sport de eerste serie in 45.7 en Schelde Sport de tweede serie in 45.9, waarmee de ploegen de eerste twee plaatsen in het totaalklassement be zetten. Zeeuwse zeges Gre Hendriks van Schelde Sport won de 800 meter dames in 2.25.0 voor Trij- nie Smeenge van Dynamo in 2.28.8 bij de dames vierde klassers. Kees Verkerk van Delta Sport was de snelste op de 400 meter m 52 rond. waarna de Zeeuw se lopers in de derde klascompetitie ook de lakens uitdeelden op de 1500 BUENOS AIRES - Ajax heeft de eerste wedstrijd op de trip door Zuid Amerika verloren. River Plate versloeg de landskampioen in Buenos Aires met 3-2 in een duel, dat vooral in de tweede helft volledig uit de hand liep. Arbiter Nitti zag zich in die fase genoodzaakt twee spelers uit het veld te sturen, Ling van Ajax en Luque van River Plate. In de tiende minuut gaf Frank Arnesen Ajax de leiding. Bij de Amsterdammers stond Jager in het doel, bleef Peter Boeve, de kortgeleden aangetrokken verdedi ger van Vitesse, op de reservebank en maakte Karei Bonsink iex-RWDM) zijn debuut in de spits. Tien minuten na de openingstreffer zorgde Carrasco uit een strafschop voor de gelijkmaker Na de hervatting uitte de rivaliteit tussen Argentinië en Nederland zich in een allengs harder wordende wedstrijd. De Argentijnse arbiter Nitti kreeg meer en meer moeite het spel in de hand te houden en toonde Ling en Luque de rode kaart. Daarvoor had River Plate Ajax definitief van zich afgeschud. Doelpunten van Comisso in de 56e en Los Santos in de 63e minuut bezorgden de Argentijnen een veilige marge. Tahamata bracht in de 85e minuut uit een strafschop het verschil nog wel terug tot één doelpunt, in gevaar kwam de Argentijnse overwinning niet meer. DONDERDAG 14 JUNI 1979 WIESING - De Pool Jan Brzezny heeft woensdag de zesde etappe van de ama teurwielerronde van Oostenrijk ge wonnen. Brzezny legde de 199 kilome ter lange rit van Riezlern naar Wiesing af in 4 uur 46 minuten 11 seconden. Ad van Peerwas de beste Nederlander. Hij eindigde als achtste in dezelfde tijd als de winnaar. De Oostenrijker Her bert Spindier, die in de etappe de derde plaats bezette, nam de leiding in het algemeen klassement over van zijn landgenoot Rudolph Mitteregger. De uitslag van de zesde étappe is 1 J an Brzezny Pol) 199 km in 4 uur 46 min. 11 sec 2 Viktor Sjoetoen (Sov) z t3 Herbert Spindier (Oos) z t 4 Riudolf Lauscha (Noo) z.t.. 5 Zdenek Janda (Tsj) z.t.. 8 Ad van Peer (Ned) it. De overige Nederlanders bevonden zich in het grote peloton, dat op een achterst and van 1 04 op de winnaar over de eindstreep kwam Ad Wijnands staakte de strijd Het algemeen klassement luidt als volgt: 1 Spindier 19 uur 7 min 34 sec 2 Mitteregger op 11 sec 3 Wojtas (Pol) op 18 sec.: 4 Dejitsj (Sovi op 37 sec 5 Kamer (Oos) 41 sec 15 Hans Boom (Ned) op 2.25: 16 Jan Jonkers (Nöd i op 2.32; 20 Ad van Peer (Ned) op 3.48; 29 Frank Moons (Ned) op 5.11: 35 Peter Damen (Ned) 5.45 Huis in 't Veld trainer Walcheren VLISSINGEN -- De handbalvereniging Walcheren heeft voor de eerste heren selectie een nieuwe trainer aangetrok ken- het is Willy Huis in 't Veld, die vong seizoen voor Volharding Goes speelde. Hij wordt de opvolger van Jaap Con- semulder Het damesteam wordt vol gend seizoen opnieuw getraind door Ri ta van de Velde DEN HAAG - De snelste sprintsters van Nederland. Els Vader van Zeeland Sport Vlissingen en Lilian Gillissen van Dynamo '70 Middelburg zijn geselec teerd in de Nederlandse ploeg, die vol gende week woensdag en donderdag uitkomt in Roosendaal in een interland uitkomt tegen Noorwegen De beide Zeeuwse meisjes lopen de 100 meter, waama Els Vader ook uitkomt op de 200 meter, samen met Liliane Man- dema. Met Tilly Verhoef en Martha Derby komen de Zeeuwse sprintsters uit op de vier maal 100 meter estafette won het speerwerpen bij de, derde klassers met een afstand van 50.94 me ter. Eindstanden De eindstanden m de diverse competitie lul den als volgt: Dames 2e klas 1 Spado 12 058 punten. 2 Ba taven 10.988. 3 Leiden 9063; heren 3e klas 1 Marathon Vlissingen 10.695.2 Achilles 10 263. 3 Zeeland Sport Vlissingen 10.220. 4 KMA Breda 9600; dames 4e klas: 1 Schelde Sport Terneuzen 6781. 2 Diomedon Steenbergen 5753. 3 Dynamo Middelburg 5263. 4 Groene Ster 5258, 5 Bataven II3156: heren 4e klas. 1 Groene Ster 6876. 2 DJA 6874. 3 Delta Sport Zierikzee 6816. 4 Schelde Sport Terneuzen 6492. 5 Dynamo Middelburg 5345. 6 Diome don Steenbergen 5186. 7 AV Leiden 5163, 8 Bataven 4921 ZAANSTAD - Naar het voorbeeld van Ajax en Feyenoord zou AZ'67 best wat meer willen voetballen in lucratieve buitenlandse toernooien. De Noord hollandse voelbaistichting met liefst 25 contractspelers heeft een dure huis houding. zodat elke extra wedstrijd nodig is om geld in het laatje te bren gen. Vandaar dat het bestuur van AZ een onverwachte invitatie van prof club Lille(Noord-Frankrijki om deel te nemen aan een groot internationaal toernooi, met beide handen aangrijpt. Sr Dit toernooi, waarvan de tegenstanders nog niet bekend zijn, vindt plaats op 17 en 19 juli aanstaande. Daarop aan sluitend heeft AZ een uitgebreid trainingskamp in Oost-Nederland met wedstrijden tegen onder meer Heer eveen Het is vrijwel zeker dat Kees Kist be houden blijft voor AZ. Zes clubs zijn geinteresseerd in de Europese topsco rer. maar na een onderhoud deze week met Klaas Molenaar ziet Kist het weer helemaal zitten bij AZ. Wel kreeg Kist nul op rekest, toen hij de AZ-leiding vroeg hoe groot zijn transferwaarde is. ..We hou,den Kist aan zijn vierjarig con tract. Hij is gewoon niet te koop", aldus AZ. Een club die het toch aandurft, zal zeker meer dan twee miljoen gulden moeten betalen voor de schutter. SINT-ANNALAND - Op de velden van WHS in Sint-Annaland werd het toer nooi om het kampioenschap voetbal van Tholen (Eendrachtcuptoernooi) afgewerkt. In Tholen waren de voor ronden gespeeld en kwamen Vosmeer en Smerdiek als poule-winnaars voor de dag, hetgeen inhield dat deze ploe gen de finale om de begeerde beleer moesten spelen. Tevens hield dit in, dat er een nieuwe winnaar zou komen, omdat de laatste twee jaren WHS met de winst was gaan strijken. Deze twee- de-klasser werd nu echter verrassend gewipt door het Sint-Maartensdijkse Smerdiek (0-2). De nieuwe winnaar werd Smerdiek, dat de finale-tegen stander in de verlenging met 2-1 ver sloeg. Een dikke 700 toeschouwers waren op gekomen om deze Thoolse pres- tige-wedstrijd te bekijken. Een groot gedeelte dicteerde Vosmeer de strijd, maar een minuut of vijf voor rust nam Smerdiek de leiding. Twee minuten la ter was de stand echter gelijkgetrok- Bèiy E ken. Ook in de tweede helft wast meer de betere ploeg, doch een hasj prima kansen kon de ploeg nietiru doelpunt omzetten. Het einde vu normale speeltijd kwam zodoende: de in de eerste helft bereikte 1-lslsif Een verlenging aan een leuke we is echter nooit zo erg en zodoendew r er nog eens afgetrapt. Smerdiek®m^ei toch iets meer reserves te bezitte werd bovendien geholpen doot e ™t' foutje van de Vosmeer-keeper, diet wel enigszins onnodig een st veroorzaakte: 2-1. In de tweede rak ging speelde Vosmeer terecht alte de aanval, maar zoals zo vaak de tegenstander uit een tegenaci Sjaak Moerland en de zijnen kondsi deze 3-1 overwinning de cup i vangst nemen uit handen van federa voorzitter A. van de Hoek. Vosmee! echter met opgeheven hoofd hen verlaten: het had ervoor gevocir doch verloren. Eerder op de dag werden ookmgffi andere wedstrijden gespeeld. veroverde met overmacht de fc prijs door SC Stavenisse met 8-1 het veld te vegen en zo het eigajt bliek toch nog enigszins het gemim de finale te vergoeden. WHS spw reeds zonder de spoedig naar reizenden: Ko Stoutjesdijk en Pini Rijke. Piet Fase terug? In Sint-Annaland wordt echter mompeld. dat de eerder naar E Eindhoven vertrokken Piet FastJ gend jaar weer de groen-witte kies zal verdedigen. Zeker een flinke sterking voor de ieder jaar weerver-' sende brigade van voorzitter V* selman en misschien een gaianS: ook in de komende competitievee' de bovenste helft van de tweede b mee te draaien. Om de vijfde plaats tenslotte sps# Tholense Boys en SPS tegeneiku'l was Tholense Boys klaarblijkeltD? al veel aan gelegen om niet als laa»t eindigen, want geen middel werd:» nut gelaten om SPS maar enigeka' bieden. Een 3-1 overwinning «s* ook het resultaat. Jammer echte 3 er toch wel wat te grove middelen den gebruikt. EINDHOVEN - Kees Krijgh vil sluit donderdag een contracts Cercle Brugge, waarvan de Brec»~> Leo Canjels trainer wordt. De eenkomst geldt voor twee jaar lieden hebben veel geld in 1 Brugge gepompt, zodat de club momenteel het een en ander mitteren. Krijgh had eerderbijnï^ sprekingen over een verlengt"! zijn contract met PSV hoge F steld, maar daar werd in Eind niet op ingegaan. Krijgh is de tweede PSV'erdie^^ Gerrie Deijkers gaatnaar hetBelP- Beringen, waar hij zijn vroegere genoten Francois en Deacy onBfc BERGEN OP ZOOM Verschillende Zeeuwse atletiekploegen en atleten hebben uitstekende resultaten behaald tijdens de competitiewedstrijd in Bergen op Zoom, waar de plaatselijke club Spado voor de organisatie zorgde. Twee Zeeuwse ploegen eindigden op een eerste plaats, name lijk de heren van Marathon Missingen in de derde klas en de dames van Schelde Sport Terneuzen, uit op promitie, in de vierde klas. SIMON VAN DER LIJKE: krachtmeting GOES - Net voor de Nederlandse at- lctiekkampioenschappen voor gehan dicapten komen de meeste deelnemers aan deze tite lstrijd zaterdag in Goes nog een keer in de baan voor de laatste voorbereiding. De Sportclub Gehan dicapten Beveland (S GB) organiseert in samenwerking met AV'56 uit Goes deze officiële meeting alweer voor de vijfde keer. De SGB streeft naar een jaarlijkse ontmoeting voor de gehan dicapte sporters. En tot nu toe is dat vrij aardig gelukt. Per traditie is de bezetting in Goes bij zonder sterk. Onder meer k omen op het sportpark Het Schenge de vrijwel vol tallige selecties voor rolstoelers en vi sueel gehandicapten aan de start. Voor een laatste test. want een week later worden in Alphen aan de Rijn de natio nale titels verdeeld op de diverse on derdelen. En ongetwijfeld zullen ook in Goes al knappe prestaties neergezet worden. Aart de Witte, trainer van de atletiekgroep van SGB. verwacht zelfs, dat er zaterdag records zullen sneuve len. Hij tipt Ebo Roek voor een natio naal record op de slalom en de visueel gehandicapte Wim van der Louw voor een absolute toptijd op de 100 meter. Met die twee atleten heeft Nederland volgend jaar tijdens de Olympische Spelen voor gehandicapten in Arnhem serieuze kanshebbers voor de mcdailes. En ook op de technische nummers heeft Nederland wereldtoppers Thea Niehoff van Tubanten bijvoorbeeld is in de klasse 8 (amputaties en lichtere han dicaps) wereldrecordhoudster discu swerpen Als de omstandigheden in Goes optimaal zijn. komt 'deze atlete waarschijnlijk ook zaterdag weer dicht in de buurt van dit record Goese selectie Onder leiding van de nationale bonds- coaches Alexvan de Bovenkamp en Teun Tol worden van de selecties top prestaties verwacht. Aart de Wittede Goese coach, heeft met zijn groep ook een intensieve, voorbereiding afge werkt. De Witte: „We zitten al aardig in de lift en ik reken voor zaterdag op een paar leuke resultaten. De komst van de nationale toppers werkt meestal in spirerend. En daarom verwacht ik vooral veel persoonlijke records". Al vrij dicht tegen de nationale top zit Dir.y Weststrate. Onlangs bij de trai ning haalde deze Goese atlete 16 meter bij het speerwerpen en daarmee is ze nog slechts een kleine meter verwijderd van het Nederlandse record in haar klasse. Een sterke troef van Aart de Witte is ook Marianne Corstanje in de klasse 3 (rolstoelers). Op de 60 meter heeft deze bijna 50-jarige dame het na tionaal record al eens tot op een halve seconde benaderd. En Aart de Witte verzekert: „Marianne kan nog veel sneller. Ze heeft nu een speciale races- toel aangeschaft en op de training heeft ze al scherpe tijden gereden. Met die stoel gaat ze zaterdag zeker een aanval op dat record doen" Persoonlijke re cords verwacht Aart de Witte eveneens van Rïnus van Eikeren en Cees Kempe. En verder zal Willy Smits een poging doen de speer verder dan 16 meter te werpen. Sterke Zeeuw Voor Simon van der Lijke uit Breskens is de wedstrijd in Goes een belangrijke krachtmeting. De Zeeuws-Vlaming is gekozen in de voorlopige selectie voor de Paralympics in Arnhem en pal voor een trip naar Polen met die selectie wil Van der Lijke zijn uitstekende vorm nog eens demonstreren. De Bressiaan- der volgt dit jaar om de twee weken de centrale trainingen in Papendal en vooral op de technische nummers zijn de resultaten verbeterd. In de aanloop naar de landenwedstrijd in Polen, waar veel Europese toppers in de baan komen, heeft Simon van der Lijke zich gespecialiseerd in de onder delen kogelstoten en discuswerpen. Nationale records heeft hij nog niet achter zijn naam staan. „Dat komt dooi de landelijke indeling", legt hij uit. „In Nederland is de klasse 8 niet gesplitst. Daarin zijn atleten ingedeeld met bee namputaties, dus onderbeen of boven been. Tegenover de atleten met een on derbeenamputatie ben ik in het nadeel. Die jongens kunnen nog een aanloop nemen. Voor mij is het lastig om met die atleten te concurreren.. Internationaal is dat beter geregeld. Daar is mijn klas se weer verder verdeeld en kom ik al leen uit tegen collega's met een hele beenamputatieOnlangs tijdens wed strijden in Maastricht bracht Simon van der Lijke zijn record bij het kogel stoten naar 9.44 meter. „Daarmee ben ik vrij zeker van deelname aan de Olympische Spelen. En ook op het dis cuswerpen. waar ik tegen de 23 meter heb gegooid, zit ik internationaal vrij goed", verzekert Van der Lijke. Klassen Voor de wedstrijden in Goes hebben ruim 40 atleten ingeschreven. Ze zijn onderverdeeld in verschillende klas sen. In la, lb en le komen de zwaar gehandicapten uit. Dat zijn meestal de atleten met een verlamming vanaf het middenrif. De klassen 2 tot en met 5 zijn voor de rolstoelers. De handicap varieert, maar de meeste atleten in de ze afdeling hebben een iets lichtere verlamming. De deelnemers met de lichtste han dicap (amputaties, voetafwijkingen) vormen de zogenaamde 'staanders klasse Ook daarin is weer een verde ling klasse 6 tot en met 9 gemaakt. En verder starten in Goes nog de afdelin gen voor visueel gehandicapten en spastici. Burgemeester F. G. A. Huber van Goes geeft zaterdag om 12.00 uur het startschot voor de wedstrijden. meter. Johan Breel van Marathon won m 4.00.2 voor clubgenoot Peter Haver- mans (4.02.1) en Jan de Waard van Zee land Sport (4.05.2) Henk Lindner van Marathon zegevierde op de vijf kilome ter (derde klascompetitie) in 15.22.8 en Simon Blom van Delta Sport had in de race van de vierde klassers weinig meer nodig (15.27.7) Ook op de technische nummers kwa men de Zeeuwen met enkele succesjes uit de bus. Leo Boucherie won in de derde klas Zeelandmpetitie het hoog springen: de Sporter wipte over 1.90 meter en Piet Versluijs van Marathon SAS VAN GENT - Gerrie Knete- mann, de wereldkampioen en de Zeeuwse klassiekerkoning Jan Raas zijn de belangrijkste nationa le trekpleisters tijdens de zesde grote CPC-prijs voor beroepsren ners, die op 29 juli in Sas van Gent wordt gehouden. Op dit moment is het reeds zeker dat een vijftigtal profs naar de Zeeuws- Vlaamse grensgemeente komt. Ver schillende contracten zijn reeds via Peter Bonthuis afgesloten. Daarbij zijn die met Gerrie Knetemann en Jan Raas. Verder staat vast dat alle Zeeuwen aan de start zullen staan, zodat Kees Bal. Kees Priem (reeds tweemaal winnaar in eigen provin cie), Ko Blok. Jos Schipper. Wim de Ruiter en vermoedelijk ook Wim Je- remiasse te bewonderen zijn. Met andere grootheden is de sticht» 'Het Sasse Wielercomité', die vq gewoonlijk ook nu weer voorde»! ganisatie borg staat, nog bezig is zijn momenteel met nog vijf and* coureurs bezig: wie dat zijnza!:_ zeker nog niet mededelen, want j wil niet met namen komen, alsials blijkt dat zij niet naar Sas van Ga' komen. Zeker niet als daar bij zijr.t jonge Belgen Fons de Wolf en Daté Wlllems. Ik heb hen dit jaar een pa maal zien rijden, overigens slette twee maal, bij de start en bij den:- betaling". zegt vice-voorzatter J» han de Block van dc organiseren* stichting. De wielerdag op de laait? zondag van juli wordt gecoai pleteerd met wedstrijden voor te mes en junioren. De beroepsreims; starten die dag om half vijf voorts: koers over 95 kilometer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 16