Gemaal tussen Kattendijke en Wemeldinge oktober in gebruik Tweede pinksterdag 25ste Zonneveldrit Opgravingen oude kerk Zierikzee op juiste plaats Geslaagden aan Sint- Willibrordcollege Goes Geslaagden Goese Lyceum DONDERDAG 31 MEI 1979 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN SPOREN MUURWERK KAPELLEN-KRANS GEBOUW WERD GESLOOPT MET BUSKRUIT ZIERIKZEE - Woensdag zijn bij de op gravingen op het plein voorde Nieuwe of Grote Kerk te Zierikzee de eerste sporen gevonden van de plaats waar het muurwerk van de zogenaamde ka- *De Werfkampen" houdt familieavond in Rilland RILLAND - In verpleeghuis de Werf kampen te Rilland wordt donderdag avond een familieavond gehouden. Tijdens deze avond zullen familiele den van de bewoners geïnformeerd worden over de gang van zaken in het huis. De psycholoog van de Werfkampen zal wat vertellen over het onderzoek, de behandeling en de begeleiding van de bewoners. In de pauze bestaat gelegen heid om de nieuwe gedeelten van de werfkampen te bezichtigen. De familie avond begint om half acht. FotoHet nieuwe uitioaleringsgemaal tussen Kattendijlce en WemeldingeOp het moment dat de luchtfoto werd gemaakt was het leggen van de persleiding door de zeedijk nog in volle gang. Dit gedeelte van de werkzaamheden is inmiddels voltooid. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met. de installatie van de pompen in het eigenlijke gemaal. De duiker in de inlaagdijk rechts op de foto en de uitstroomopening in de zeedijk moeten nog worden afgewerkt iLuchtfoto DeUaphot). BOUW VERTRAAGD DOOR STRENGE WINTER PROJECT KOST VIER MILJOEN GOES - Het nieuwe uitwateringsge maal aan de versterkte Ooster- scheldedijk tussen Kattendijke en Wemeldinge zal in oktober in gebruik genomen kunnen worden. Dat is een MIDDELBURG - Schouwburg. 20 uur: 'Bouwmeester Solness' door To neelgroep Theater; Gasthuis, 20-21.15: uitzending Rawa; VLISS1NGEN - Piet Heinkade. a.b. 'Saint Antoine', 20 uur: Greenpeace-ac- tie 'Tussen wal en schip'. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: The deer hunter. 12 jr.; Luxor. 20 uur: The great race, a.l.: 14.30 uur: Juliana, a.l. GOES - Grand, 20 uur Juliana, a.l. HULST- 'De Koning van Engeland'. 20 uur: The deer hunter. 12 jr.; 20 uur: De gendarme ziet ze vliegen, a.l.; 20.15 uur: Foul play, a.l.; 22 uur: Klaar terwijl u wacht, 18 jr. MIDDELBURG - City, 20 uur: The sting. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The deer hunter; 20 uur: Foul play, a.l. VLISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: Het eiland van dr Moreau, 12 jr.; Alhambra II, 20 yur: The deer hunter, 12 jr. TENTOONSTELLINGEN ST.-ANN ALAND - Museum 'De Mus- toof15-17 uur: 'Zo maar een jaar' en 'Merklappen'. A X E L - JeugdherbergGlas in lood v an Peter Clijssen en werken van Jan Bru- wens en Frank van de Berg. GOES - Museum voor Noord- en Zuid- Beveland. 10-12 en 13.30-17 uur: '200 jaar Zeeuwse volkskunst in hout'; Lucnhcafé. 9-18 uur: Werken Janny van Rij (textiel en pentekeningen); Galerie 't Weeskind, 10-17 uur: Gouaches van Mie de Smidt. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- 18 uur: Werken H. J. van Wijk. MIDDELBURG - Vleeshal. 10-17 uur; Werken Joop Dam; Zeeuws Kun stenaarscentrum. 10-12 en 14-17.30 uur: Vijf vrouwen in de beeldende kunst; Galerie Contrast. 11-17 uur: Kerami sche figuren van Josephine Rutten. Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: 'Walcheren met Arends' ogen'; St.-Jan- straat 41. 14-17 uur: Touwplastieken van Anneke Ruimschotel; Artshop six and six, 10-18 uur: Olieverven Gera Dauvjllier en Wim Vader; Galerie Pic- tura, 11-17 uur: TEstampe Moderne', etsen en gravures. NISSE - Galerie De Mooije Staak. 9-20 uur: Werken Messemaker. TERNEUZEN - Museum. 14-17 uur: Expositie over 2e wereldoorlog en de bevrijding: Artikof. 8-18 uur: Werken Alphons Bakx. VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur: 'Er on der en er op' om een beveiligd bestaan in Zeeland. VLISSINGEN - Groenewoud 23. 14-17 uur: Werken Piet van 't Hageland: Ga lerie Marquis. 12-17 uur. Werken Pat Andrea en Cies Hessels. WESTDORPE - Galerie Troutzaerte. 13-18 uur: Tekeningen en gouaches van Gerard Princée. IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13.30-17 uur. 'Hoogtepunten tussen wieg en graf. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, teL 01100-14444, (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-VIaanderen - Terneuzen, tel. 01150-94444, (ook voor milieuklach ten). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur. weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-VIaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 01172-2168. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-60337 of 01184-14645, dag en nacht bereikbaar paar maanden later dan aanvankelijk de bedoeling was. De strenge winter is hiervan mede de oorzaak geweest. Via het gemaal zal het overtollige water van een gebied van ruim 4300 hectare worden geloosd: het grootste deel van de polder de Brede Watering bewesten Yerseke (3810 hectare) en het oostelij ke deel van de Wilhelminapolder (540 hectare). De werkzaamheden aan de bouw van het gemaal zijn nu zo ver gevorderd dat binnenkort een begin kan worden ge maakt met het plaatsen van de twee pompen, die elk een capaciteit hebben van 175 kubieke meter water per mi nuut. Het gemaal kan in bedrijf worden gesteld als alle machines en bijbeho rende apparatuur geïnstalleerd zijn. voor de eigenlijke Oosterscheldedijk gelegd, zodat een droge bouwput ont stond. Deze dijk is inmiddels opge ruimd. Begin deze maand was de weg over de zeedijk enige tijd voor het ver keer afgesloten omdat de persleiding tussen gemaal en uitstroomwerk m de dijk moest worden aangebracht. De weg is thans weer voor het verkeer geopend Thans moet in de voet van de dijk aan de binnenkant nog een pas stuk m de persleiding worden aange bracht. De duiker en de uitstroomope ning moeten verder nog worden afge werkt. Het gemaal wordt gebouwd op de plaats waar een oude uitwateringssluis lag. Die sluis is in het kader van de ge deeltelijke dijkversterking Kattendij- bouwkundige gedeelte van het project uit De machines worden geleverd en geïnstalleerd door machinefabriek v/h Pannevis in Utrecht. Het ontwerp is van de hand van het technisch advies bureau van de unie van waterschappen. Het totale project kost ongeveer vier miljoen. pellcn-krans vaf» het koor van de voormalige Sint Lievens Monsterkerk heeft gestaan. De aftekening van het muurwerk is duidelijk zichtbaar ge worden in de vorm van door mortel lichter gekleurd erg fijn puin. dat be slaat uit vergruisde en zeer poreuse Zeeuwse moppen. „Er wordt op de goede plaats gegraven". deelde woensdag slreek-archivaris W. H. Keikes te Zierikzee desgevraagd mee. Opvallende resultaten hebben de dins dag begonnen opgravingen overigens nog niet opgeleverd. Het onderzoek wordt, zoals gemeld, uitgevoerd door de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek (ROB) Het karwei kost nogal wat tijd omdat van elke fase van de opgravingen een documentatie moet worden gemaakt in de vorm van opmetingen en tekeningen. Woensdagmorgen ondervond het werk enige vertraging omdat een grote hoeveelheid hemelwater uit de diepe werkpulten moest worden gepompt. Volgens archivaris Keikes is het na twee dagen graven wel duidelijk ge worden dat veel voorbereidend werk moet worden verricht voordat het meer interessante onderzoek van de diepere lagen aan de beurt kan komen. Bi) het graafwerk werden woensdag restanten gevonden van een tijdens de Tweede Wereldoorlog op het kerkplein ge bouwde schuilkelder. Zoals gemeld wordt bij het deze week begonnen bodemonderzoek te Zierik zee gezocht naar het grondplan van de in 1832 door brand grotendeels ver woeste Sint Lievens Monsterkerk Inde 19de eeuw was er geen sprake van mo numentenzorg De afgebrande kerk werd dan ook niet gerestaureerd maar volgens overlevering, met behulp van buskruit verder met de grond gelijk gemaakt. Archivaris Keikes meent dat voor het slopen van het muurwerk van afgebrande kerk inderdaad buskruit werd gebruikt, gelet op de bij de opgra vingen aangetroffen grote hoeveelhe den zeer fijn puin van wat eens grote Zeeuwse moppen moeten zijn geweest, vermengd met licht gekleurde mortel. Bij het graven van de putten moet bo vendien een massa los gestort afval in bovenste laag worden verwijderd. Het is wel mogelijk dat het gebouw zelf ke-Wemeldinge inmiddels opgeruimd. dan nog moet worden afgewerkt (bij voorbeeld het tegel- en schilderwerk), maar dit heeft geen invloed op het func tioneren van het gemaal. Behalve het eigenlijke gemaal bestaat het totale project uit de aanleg van een grote duiker m de inlaagdijk achter de zeewe ring. de aanleg van een watergang tus sen de duiker en het gemaal en de aan leg van een uitstroomwerk in de zeewe ring. Voor de aanleg van dat uit stroomwerk is tijdelijk een nooddijk Collectes HEINKENSZAND - De in het dorp Heinkenszand gehouden collecte ten bate van AVO-Nederland heeft opge bracht 512,10. STAVENISSE - De collectes in dc maand april in de Nederlands her vormde kerk te Stavenisse hebben in totaal 5879,79 opgebracht. OOSTERLAND - De collecte ten bate van de Mbuma-zending in Oosterland heeft in de maand mei 253,45 opge bracht. BORSSELE - De opbrengst van de collecte gehouden voor de landelijke instelling AVO-Nederland heeft m Borssele bedragen 173.96. f Puzzelrit van MAC De Bevelanden GOER - De Motor- en Autoclub 'De Be velanden' te Goes verreed onlangs de 'Adris-rit'. Deze puzzelrit had een leng te van 34 km en werd afgelegd in de gemeente Borsele. In de A-klasse waren 25 deelnemers en in de B-klasse 28 deelnemers. De uitzetter van deze rit was de heer I. Bogte te Baarland. Uitslag: A-klasse. 1 mevrouw Vos 89 strafpnt. 2 A. Deegens 97; 3 M. Allemeklnders 97; 4 W F Dekker 118: 5 J van der Hagen 127. 6 P Geelhoed 133; 7 A Korsuize 144, 8 L. P Lam- per 154; 9C. Zegers 156; 10 A. M. Westveer 160. B-klasse: 1 P Matthljsse 184 strafpnt; 2 E. Ivens 192. 3 M. C. de Jager 248, 4 J Wiskerke 257; 5 W. Anthonisse 2616 L. de Groote 261; 7 J. J. van Zweden 264, 8 W Schipper 285. 9 K. Moens 302; 10 P. J. Dekker 312 De plaatselijke commissie van de ruilverkaveling Kapelle-Wemeldinge is de opdrachtgever voor de bouw van het nieuwe gemaal Het is de bedoeling dat het uitwateringswerk te zijner tijd' wordt overgedragen aan het water schap Brede Watering van Zuid-Beve land Het aannemingsbedrijf L. J. Krieckaert uit Hengstdijk voert het Lezing heemkundige kring over kapittels GOES- In de kerk van de hervormde gemeente te Kapelle houdt dr C. Dek kervrijdagavond 22 juni een lezing over 'De seculaire kapittels in het bisdom Utrecht, in het bijzonder dat. van Ka pelle'. Deze lezing gaat uit van de heemkundige kring 'De Bevelanden'. Aanvang'19.30 uur. Directe aanleiding voor het organise ren van deze lezing is het op deze datum verschijnen van het door de vereniging uitgegeven boek 'Het Onze-Lieve- Vrouwkapittels van Kapelle en de stichting van de Biezelinge. 1503-1529'. De heer Dekker is auteur van dit boek. Na afloop van de lezing zal het boek bij de heer Dekker te verkrijgen zijn Geslaagden mavo te Yerseke YERSEKE - Aan de Chr. Stedelijke Mavo te Yerseke slaagden de volgende leerlingen: P. L. van den Berg, T. C. van den Berg; C. J. Boone. W. de Bruijne: A S. Bruijnooge: H P Dronkers, G Duisterhof. J. D. van der Endt; M J Fokkens. J. P. Goeree: M H Heiboer (Kr.); C. H. Hoogerland. A. van Iwaar- den: L. E. Janse: A. D van Liere (Ka pelle); J H. Lutèijn; N M. Moerland: M. J PekaanN J. M.Rijk;R.C Sinke.-D. J van de Velde; J Verwijs. J M. Zoete- weij; W. J Zoeteweij. Vijf leerlingen doen herexamen. GOES - Aan het Sint-Willibrordcolle- ge te Goes slaagden de volgende leer lingen: Atheneum (ongedeeld): Rudi Blom- maert, Heinekenszand; Frans van den Boom Middelburg. Ineke Boomman Nieuwdorp. Eddy Bos Goes, Paul van den Bosch Vlissingen. Eddy Brand Goes. Mario Courtin Heinkenszand. Andre v. d. Dries Heinkenszand, Jeannette Drïjdijk Ovezande. Kees Franse Kwadendamme, Vincent Giele 's-Heer Arendskerke. Hans de Haas Kloetinge. Juliette Hazen Lewedorp. Ingrid Heck Goes, Joop de Hondt Vlis singen. Victor Hopmans 's-Gravenpol- der. Henk Janssen Goes. Jan-Paul Kos ters Goes. Ron Maas Vlissingen. Ro nald de Maat Heinkenszand. Katja Moison Heinkenszand. Ludwig Nijholt Lewedorp, Nico Osse Kortgene. Jolan- da Paree 's-Heerenhoek, Peter Priem Goes, Werner Rovers Vlissingen, Marie Steen Vlissingen, Miguel van Steenkis- te, Paul Stoffen Goes, Hannie Verdonk Goes. Tyro Verhallen Goes. 4 herkan sing, 1 afgewezen. Havo 5: Karien Boonman Borssele, Geslaagden diploma bestuursambtenaar GOES - Aan de Bestuursschool Zee land in Goes slaagden voor het examen Bestuursambtenaar de volgende kan didaten: Mej A Bakker. St Laurens; C. van Beveren. Zierikzee, A Boogaard, Middelburg. M. C Boone.Goes;P H. A. Brakman, Middelburg; G C. A Gemaert, Terneuzen; G D. van de Graaf. Bergen op Zoom, J M Kouwer, Mid delburg. C L. M Lips, IJzendijke; B J van Olffen. Tholen; F. M. de Schipper, 's Heer- Arendskerke: J van der Steen. Heinkens zand. B Ventevogel. Amemuiden. J H van Vossen. Zierikzee. IL J. Walpot, St. Philips- land Het diploma gemeente-administratie I werd behaald door J Blom. Kapelle. H W J. M van Herel, Halsteren: mej J Jumelet. Oostburg, W. W. van de Kreke. Middelburg: P A Meliefste. O-Souburg, P. M Moens. Goes: J W Neele, Zierikzee, M. P. Oostdijk. St Maartensdijk: H. J- Scheffers Haamste de: mevr J J. Westerweel-Moerdijk, "s-Heer Arendskerke: G H de Wit. Halsteren Schieting ELLEWOUTSDIJK - De handboog vereniging 'Edele Handboot' uit Oudelande gaf op de staande wippen te EUewoutsdijk een schieting waaraan 70 schutters deelnamen. Uitslag van de eerste wip; hoofdvogel: M C Verdonk van 'Concordia' uit 's-Heerenhoek. eerste zijvogel: C. van 't Westelnde van 'Wil lem Teil' uit Ovezande: tweede zij vogel: L. de Jonge van 'ADLM' uit Kwadendamme; eerste bovenkaL C. Baas van Juliana' uit Oudelande. tweede bovenka!: J. van de Dries van 'Eensgezindheid' uit 's-Heerenhoek. eerste onderkaT M J Verdonk van 'Vlos' uit 's-Heerenhoek; tweede onderkal. H. van de Dries van 'Concordia' uit 's-Heerenhoek; eerste klep: M. C. Verdonk van 'Concordia' uit 's-Heerenhoek'; tweede klep: P. de Baar van 'Willem Teil' uit Ovezande; derde klep: R. de Meester van 'SintrAndries' uit Wemel dinge. Meeste kleine vogels; J. Ooetheer van 'Juliana' uit Oudelande. zeven vogels Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel: 1. Verdonk van 'Concordia' uit 's-Heeren- hoek: tweede hoofd vogel. O. Steenaert van "Vooruitgang' uit Kwadendamme, eerste zij vogel: A. van de Bulck van 'Eensgezindheid' uit 's-Heerenhoek; tweede zyvogel: R. de Meester van 'Slnt-Andries' uit Wemeldinge; derde zijvogel werd evenals de vierde niet af geschoten. eerste kal H. van de Dries van 'Concordia' uit 's-heerenhoek. tweede kal L Verdonk van Concordia' uit 's-Heerenhoek: derde kal Jac. Smallegange van 'Zorgvliet' uit EUewoutsdijk. de vierde kal werd niet af geschoten Meeste kleine vogels- A. Boon man van Vrije Schutters' uit 's-Heerenhoek. zeven stuks GOES - Aande rijksscholengemeen schap 'Het Goese Lyceum' te Goes slaagden de volgende leerlingen: HAVO: Günther Christochowitz, Peter Corstarye. Marco Eckhardt, Jaap den Engelsman. Dianne Kaho, Marian de Kunder. Adrie de Leeuw. Anja Libe- rton, Truike van Maurik. Danker-Jan Oreel. Maijon Poulus, Dirk van der Steenhoven. Erik de Vries. Ankie Wes- strate, René Zweedijk. allen te Goes; Peter DSekker, Marleen Hermes. Ellen van Liere. Annet Nijssen, Jackie van der Schraaf, Anneke van de Vrede. Jan- Jaap Wondergem, allen te Kapelle; Ene Dek. Frans Ivens, André Muller. Nor man Plomp. Tonnu Visscher, allen te Kruiningen; Arend Hilhorst, Helma Krijger. Els Lenshoek. Gert Trimpe Burger, Annelies Versprille, allen te Kloetinge; Sjaak Blok, Brenda Hogen- doorn, Ella de Voss, allen te Heinkens zand; Dick Everwijn, Izak van mal- degem, beiden te Kortgene: Jacolien Flipse, Jan Lavén, beiden te Wemel dinge; Peter Heijnsdijk, Wilma Jansen, beiden te Hansweert; Ellen Lobbezoo. André Sinke. beiden te Krabbendijke; Adrie Meyaard, Jolanda Sonke. beiden te Yerseke Han Corstarye te 's-Heer Hendrikskinderen. Pirn van Diem te Wilheiminadorp. Leo van Eenennaam te 's-Gravenpolder. Jan Goud te Baar land. Leo Verburg te 's- Colijnsplaat, Nelleke Verstelle te Wolphaartsdijk. André van de Vrie te 's-Heer Abtskerke. (12 herexamens) Atheneum Arne Bongenaar. Erwin Groen. Marian d'H.ONT. E LBRICH DE Jong. Petra Langenhuyzen. Mirjam Nieskens, Ma rion Steenhuis, Wil zJonker. Joop Louw. Jaap Schermer, Frank Tim mermans. Peter van Tooren. allen te Goes; Rudie Zonneveld. Taco Boot, Helma Slabbekoom. allen te Kortge- nen; Mirjam Meester, Wim van der Maas. beiden te Kruiningen; Anke Ver- stelle. Johan Klompe, beiden te Wol phaartsdijk; Rinus Neels, Marjolein Veilhusi. beiden te Wemeldinge; Ad- riënne van den Heuvel te 's-Heer Arendskerke, Leen Huibregtse te Wis- senkerke. Els Korstarye, Jancor Mer- tens. beiden- te 's-Gravenpolder. Els Vogelaar te Krabbendijke, Wim Diele- man te Borssele. Titia van Maanen te Heinkenszand: Leo Korstanje te 's- Heer Abtkerke. Kees van Weele te Wil- helminadorp. Milko van Arenthals te Kats. Marian de Regt te Geersdijk. Wim de Lange te Kloetinge. Jaap Vee- rhoek te Kapelle. (3 herexamensi. Gymnasium Jacqueline Helbers. Remco van Too ren. Marco Zanen. André Provoost, Gert-Jan van der Sman. allen te Goes; Digna de Bruin, Inge Tromp. Lia Witt, allen te Kloetinge. Jaap Meijaard te Kruiningen (2 herexamens). Erna Daalman Nisse. Rob Denevers Middelburg, Jolanda van Dooren Vlis singen, Arno de Dreu 's-Gravenpolder, Hermien Ducrot Vlissingen, Betina Eijssens 's-Heerenhoek, Els Fokke" Goes, Eddy Geelhoed Rilland-Bath, Tom Huyskens Lewedorp, Johan Ja cobs Goes. Conny Jasperse Kwaden damme. Marlien de Jonge Goes, Peter (C) de Jonge Ovezande, Peter (J) de Jonge Lewedorp. Frans Kraak Vlissin gen. Christian Krekelberg Goes. Maud van Kruglen Vlissingen, Jaap Lan- gedijk Goes. Eugène v. d. Leur Goes. Peter de Meij Ovezande. Wandy Op meer Ovezande. Luc van Osch Goes. Tanja Pieters Oost-Souburg, Karin iT) Polfliet, Goes. Jolanda de Pundert Kwadendamme, Joyce van Quekel- berghe Vlissingen. Peter Raas Goes. Goof Remijn Goes. Leo Remijn Ove zande. Joost Roovers Middelburg, Tom Roovers Vlissingen, Elma Rijk Wol phaartsdijk, Johan Smits Schore Nelly van Stee Lewedorp. Albert van Steen bergen. Goes, Marianne Traas 's-Heer enhoek. Co Vermue, 's-Gravenpolder. Hein Verwer Goes. Martine Verwijs Yerseke. Robert van de Vyver Goes, Frank de Waard 's-Heer Arendskerke. Gerard van Waarden Goes. Benny van 't Westende Middelburg. Ans Zuidhof Hoedekenskerke 16 herkansing. 2 af gewezen. Mavo 4: Anja van Antwerpen 's-Heer enhoek. Louise Baltus Vlissingen. Al- bert Boonman Lewedorp. Jolanda Boonman 's-Heerenhoek. Monique Breuring Goes. Jacqueline Buijsrogge 's-Gravenpolder Wilco Clarijs Kloetin ge. Gert-Jan Coumou Goes. Jeannette Doene Ovezande. Kees Doene Kwa dendamme. Letty Dreesman 's-Heer Abtskerke. Jacqueline van den Dries Lewedorp. Astrid Goddrie 's-Graven- polder. Rudi Grim Kwadendamme. Marjool Hermes 's-Heer Arendskerke. Wilfried van Hese Kwadendamme. Diane Hirdes Heinkenszand. Wilma Hoornick Goes. Wim Jalink Goes, Rita Janse 's-Heerenhoek. André Jansen Hansweert. Cora de Jonge Heinkens zand. Joke de Jonge Kwadendamme. Stefan Kort Goes. Anita Kuiper 's- -Heerenhoek, Carl Lockefeer Goes. Lia Meulblok Kwadendamme. Wolfgang Nijholt Lewedorp. Machteld Paree 's-Heerenhoek. Marie-Louise Paree s-Heerenhoek, Bob Peelers Kwaden damme. Rita Peeters 's-Heerenhoek. Eric Petersen Kapelle, René Polfliet Goes. Anita Raas Lewedorp, Bea Raas Lewedorp. Marleen Raas Goes. René Rammeloo Yerseke, Lia Remijn Heinkenszand. Henriêtte Rijk Ovezan de. Anja Schoor Ovezande. Marjolein Staats Goes. Hans van Steenbergen Goes. Miranda Stobbelaar Yerseke. Hilda Uitterhoeve Lewedorp. Astrid Verdonk Lewedorp, Han Verdonk 's- Heerenhoek Willy Vermeule Ovezande. Yvonne Vermeulen Kapelle Cor Ver min Kwadendamme. Albert Vermue Nieuwdorp, Marly Vermue Heinkens zand. Alex van der Walle Kloetinge. Jan-Willem Wensink Middelburg. Elma Westdorp Goes. Lyseth Westdorp Ove zande, Marian Westdorp 's-Heeren hoek, Margo v 't Westeinde 's-Heeren- hoek, Rian Weststrate Goes, Kees Weststrate Goes, Anja de Winter Nisse, Steven Witkamp Goes. Clemens Zuidhof Goes. 17 herkansing. 2 afgewe zen en 1 kandidaat was ziek VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Aanvoer totaal 8094runderen 2231. graskalveren 320. vette kalveren 37: nuchtere kalveren 2729. schapen 1334, lam meren 477: geiten 30. slachtvarkens 936. slachtnmderen 1087 Prijzen melk- en kalf- koeien 1700-2900; gutste koeien 1325-2100; kalfvaarecn 2100-2925. klamvaaraen 1750- 2100- gulste vaarzen 1675-2000; pinken 1375- 1600. graskalveren 825-1225; nuchtere kalve ren v fok-mestert) roodbont 325-495. zwart bont 275-410, weldeschapen 150-200; lamme ren 115-140, slieren tresp, le en 2e kwi 7.15- 7.706.10-7.10, vaarzemresp leen2ekw )7.00- 8.15 6.25-6,90. koelen (resp. le. 2e en 3e kw 6.70 -7.756,10-6.60 5.90-6.05; worslkoelen4,25- 5.90; vette kalveren (resp le. 2e en 3e kw 5.70-5.90 5.50-5.70 5.40-5,60; nuchtere siacht- kalveren 1.30-1.75; slachtzeugen iresp le. 2e en 3e kw 225-2.35 2,15-2.25 2,05-2.15. slacht- varkens 2.45-2.55. vette schapen 190-270: vet te lammeren 185-235 Overzicht (resp. aan voer, handel en prijzen): melk- en kalfkoeien gewoon-rustig-prijshguiste koeien iets minder-goed-prtjsh graskalveren gewoon- rustig-onveranderd, vette kalveren geliJk- rustig-onveranderd, nuchtere kalveren iets korter-rusUg-pnjshschapen en lammeren gewoon-rustig-nauw.prijsh.: slachtvee iets minder- redelijk-nauw.prijsh.. slachtzeugen gro ter-redelij k-prijsh Marktbericht van de Centrale Veiling Zee land d.d. 30 mei 1979. veilpunt Goes Aardbeien per doos. I 95-105. IIX 90. Groen ten' per stuk. Bloemkool 6 per kr. 200-240. 7 perkr. 190,8 per kr 65-160.9 perkr 140.10 per kr. 40-95, afw 45. Kropsla I 18-33. II 4-18 Per bos. radijs I 23-28 Selderij 22-25. Korten 114 Per kg rabarber I 16-36. Spinazie I 53-61 An dijvie I 88. II 23-34. Aardappelen 10. Play-back-festival voor de jeugd in 'De Spinne' te Goes GOES - De stichting Jeugd- en Jon gerenwerk te Goes houdt vrijdag 8 juni een jeugd-play-back-festival in gebouw 'De Spinne' te Goes. Aan dit festival nemen 20 groepen deel met jongeren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Zij zullen met zelfgemaakte instrumenten be kende groepen imiteren, aan de hand van grammofoonplaten. Het play-baek- festival begint om 19.30 uur. De deel nemers zijn afkomstig uit Noord- en Zuid-Beveland. Rabo ".—Gravenpolder hield jaarvergadering 'S-GRAVENPOLDER - De Rabobank 's-Gravenpolder hield woensdag avond haar 70e algemene vergadering in hotel 'Westerschelde' te Hoedekens kerke. onder leiding van devoorzitter. de heer L. C. Hubregtse. De netto winst van de bank over 1978 bedroeg 121.419 gulden, ten opzichte van van 119-939 gulden in 1977. Dit winstsaldo werd overeenkomstig de statuten toegevoegd aan de algemene reserve. De activa over 1978 bedroeg in totaal 42 907.960 gulden tegenover 39.492.849 gulden in 1977 Als lid van de raad van bestuur werd herkozen de heer I. J. van Wingen uit Baarland en als lid van de raad van toe zicht de heer J. Boone uit Hoedekens kerke. Directeur A. Geertse reikte in deze ver gadering vijf zilveren speldjes uit aan mensen die 50 jaar lid zijn van de bank. Dit zijn de heren L J. Bliek, P C. Oele, C. van Liere. J de Vriend en J. C Blok. Aardappeltermljnmarkt Rotterdam, 3U mei. Consumptieaardappelen. Bintje 40 mm op waarts. november laten 20.50: bieden 19 50, slot 20.00. omzet 3x20.00. April, laten 23.00: bieden 21.50 Bintje 50 mm opwaarts, november laten 22.50; bieden 22.10. slot 22.40; omzet 10x22,40. ApriJ laten 25.10. bieden 25.00; slot 25.10. om zet 35: 10x25.30. 15x25.20 en 10x25.10 De stemming was kalm. Groenteveiling Barcndrcchl, 30 mei. Vol gens het proefstation Naaldwijk was de straling op 29 mei '79 838 joules per cm2. Aardappelen bintje 5-22, irene 16-26, asperges 520-9.10, bloemkool 6 st. p.bak 2.20-3 40, 8 st. 1 70-3.10. lOst, 1.00-2.30.12st. 80-1.60.Chinese kool 40-1.10. bospeen 1.57-2.02. kroten A 1 05- 1 37. B 37-49. motjo 66-1.25. p bos 27-78. pe terselie 51-1.13. postelein 30-1 04. prei 1 40- 2 80. rabarber 8 20. selderij 8-59. natuur sla 10-28. snijbonen 3 90-5 80. sperziebonen (E 10- 8.20. spinazie 18-59. spitskool 122-1.45. uien 5-29. witlof a2 3 10-3 90. a3 2.20-3.00 afwijkend 70-1.90. stek 40-1.30. Ijsbergsla 59, bieslook p.potje i 14-1 23. bonenkruid 39-50. aard beien p. doosje 73-1.29 Prijsbericht Centrale Veiling Zeeland. Veilpunt Krabbendijke. Dinsdag 29 mei 1979. Golden Delicious: I 80 90 66-73. I 70 80 53-57; I 65)70 31-37. II 80i90 47-61. II 70 80 34-47, II 65/70 26-27. 72 ton. Winston: I 80/85 48-53, I 75/80 58-63; I 70/75 43-55, 1 65.70 33- 39; n 80/85 46-47, II75/80 35-50, H 70/75 33-43; H 65/70 33-36; H 60/65 23-24, 64 ton Con ference: I 65/75 146; I 55/65 126-128, II 65/75 123-140; n 55/65 104-117; II 45/55 63, 29 ton. Industrleappels 15.-. Totale aanvoer 12.626 colli. Coöperatieve tuinbouwveiling Walcheren B.A. te Middelburg. Marktbericht van woensdag 30 mei 1979. Aardappelen: Bintje BO 24-27. GR 17-18; DR 11. Furore GR 7; Koopm. blauweGR 16 Vroege aardappelen: Eerstelingen GR 234-251. KR 234-241. To maten: AI 168-193: B I 168-186. C I 150. CC I •36 Appelen: Golden Delicious II 70 80 51 56. n 60,70 27-33 Jonathan II 7CH80 69 II 65,70 46: n 60 65 19-24 Paprika rood 493. Paprika groen 355-370; Aardbeien p doos 115. Groenten: Sla I 22-27. Sla II 12-16, Spi nazie 45-74. Andijvie I 65-99. Postellen 99- 119. Kassnijboncn 483-500. Kassnybonen krom 255-287. Bospeen 143-212. Prei 109-172; Boskroten 114-141Rabarber5-14. Spitskool 80-87Uien 26-34Radijs 17-32; Ramcnas bos 16-21, Bosuien 64. Komkommers n 76/91 84: II61/76 69; II 51/61 58, II 41/51 49-51; II 36/41 30-31; 31/36 13-22, stek 43-44; Kasbloemkool I 6 323; II 244-253; 8 II 164-253: II 10 71-111 Afw. 127. Peterselie p. kistje 564-638, Selderij p kistje 310-321, Selderij p. bos 11-36; Knol selderij 5 In verband met de Pinksterdagen veiling op dinsdag 5 juni om 9 uur. Aanvoer tot half 9 Woensdag en vrijdag veiling om 13.00 uur. Dinsdagmiddag gesloten Henel wed strijd in Heinkenszand HEINKENSZAND - De hengelsport vereniging 'De Bevelanden' te Heinkenszand hield haar vijfde viswed strijd aan de Boonepolder. Er waren 45 deelnemers, die 76 bovenmaatse en 179 ondermaatse vissen vingen. De uitslag bij de senioren is: 1, M. van Luyck; 2. C. Otte; 3. L. Harinck. 4. B. Koole en 5. A. Jacobs Bij de jeugd werd R. Koole eerste, voor L de Nood en A. Knjger. Muziekvereniging Wissenkerke viert 90-jarig bestaan WISSENKERKE - In het kader van het 90-jarig bestaan van de muziekvereni ging 'Appollo' te Wissenkerke, zal op 1 en 2 juni een festival worden gehouden, waaraan de muziekverenigingen van Noordbeveland en 'Onda' uit Nieuw- en Sint Joosland hun medewerking zullen verlenen. Op vrijdag 1 juni zal vanaf20.00 uur een receptie worden gehouden tn het dorpshuis van Wissenkerke Vanai 22.00 uur is er gelegenheid om te dansen op de muziek van het Riverside Comtn- bo Het programma voor zaterdag 2 juni ziet er als volgt uit 15.00 uur: Mars door Wissenkerke door ONDA. Nieuw- en St. Joosland, Wilhelmina. Colijnsplaat; Ons Genoegen, Kamperland. Apollo. Wissenkerke; 15.45 uur. Gezamenlijk spelen van de mars 'Obver and Out' In de Voorstraat; 16.00 uur: Show van 'Apollo' in de Voorstraat; 16.30 uur: Op treden in de muziektent van Jeugdkorps 'ONDA' uit Nieuw- §n St. Joosland.Na de pauze: 18.30 uur: Con certen in de muziektent: 18.30 uur: On da, Nieuw- en St.. Joosland. 19.05. EMM. Kortgene. 19.40 uur Ons Genoegen. Kamperland. 20 15 uur: Wilhelmina' Colijnsplaat: 20 50 uur Apollo. Wis senkerke DEELNAME VOOR IEDER MOGELIJK Jegud-EHBO-examen te Wissenkerke WISSENKERKE - Voor het jeugd- examen EHBO te Wissenkerke zijn 16 kandidaten geslaagd. De cursus stond onder leiding van mevrouw Gouloze en de heer Van Boven Het examen werd door de heer H de Moet uit Goes afge nomen OPBRENGST VOOR GEZ ONDHEIDSZ OR G MIDDELBURG - Tweede pinksterdag wordt voor de vijfentwintigste maal de Zonneveldrit gehouden, een lus- trumrit waaraan de organisatoren bij zondere aandacht willen schenken. Deze oriêntatietocht over een lengte van ongeveer 42 kilometer over de Walcherse binnenwegen staat open voor iedereen. Men kan deelnemen per auto of motorfiets, maar ook met de brommer of de fiets, want de rit is niet aan tijd gebonden. Voor de automobilisten is er een A-klas voor geoefende rally-rijders en een B-klas voor de minder in deze sport be dreven autorijders. Start en finish is In de sporthal 'Voorborch' te Middelburg. Vanaf 13.00 uur kan er worden gestart tot 14.30 uur. Om 17.00 uur moet iedere deelnemer terug zijn. Aan het eind van de tocht worden de prijzen uitgereikt door de heer P. A. D. H. Diepenhorst, burgemeester van Domburg, de ge meente waar het evenement 25 jaar ge leden voor de eerste maal - bij de ver pleeginrichting Zonneveld - gestalte kreeg. Van het toenmalige organisa tiecomité - de heren A. M. van Sabben, P. Tilroe, J. van de Kreeke, H. Plompe en C. Westerweel - is alleen laatstge noemde nog in het huidige organise rende comité terug te vinden, Cor Wes terweel. nu fungerend als voorzitter, weet zich gesteund door de heren W P. Joziasse. F G. Melse en Ben van Ros- sum. De stichting 'Sport steunt Zonneveld' heeft in de loop der jaren het werkter rein danig uitgebreid. Behalve het aan vankelijk gesteunde Zonneveld zijn er nog een aantal inrichtingen bijgeko men die door deze sportactie financieel worden geholpen. Ipenoord. Krn- derzorg. Vijvervreugd. De Windroos. Den Berg en De Sterre zyn de inrichtin gen die ook regelmatig meedelen uit dit sportfonds. Vele prijzen Deze jubileumorièntatierit kent een aantal speciale attracties. Evenals voorgaande jaren is er een wedstrijd voor de als passagiers meerijdende kinderen waarvoor fraaie prijzen be schikbaar zijn. Iederdeelnemend kind krijgt overigens een prijs. Voor de volwassen deelnemers is er als extra prijs onder meer een zwart/wit televi sietoestel te winnen. De rit is uitgezet door Ben van Rossum. leden van de MAC Scheldegouwen die een aantal controleposten en de reken kamer zullenbemannen. De mensen die 25 jaar geleden de Zonneveldrit begon nen kwamen overigens allen uit de MAC Scheldegouwen voort Behalve de extra prijzen zijn er bekers en andere luxe prijzen te winnen. Burgemeester Diepenhorst van Dom burg heeft al toegezegd de rit mee te zullen rijden Omdat hij de prijzen moet uitreiken, rijdt hij in ieder geval buiten mededinging mee, zo verzekerde hi). Onder de deelnemers is ook Gaston Couvent, een Belgische rijder, die in het begin per scooter en later op de motor, nog nooit verstek heeft laten gaan bij de Zonneveldritten. zyn moeder reed ge woonlijk als duopassagiere mee. Ter gelegenheid van de 25e Zonneveld rit wordt - evenals bij het 15-jarig jubi leum - een gedenkboekje uitgegeven. In de begin periode van de Zonneveldrit kende men ook nog een afwachtings.' amusementsprogramma dat rond de terreinen van Kasteel Westhove en Zonneveld werd gehouden. Hoogte punten hlerby waren optredens van het Cocktail-trio. de Amsterdamse poll- tiekapel. Corrie en de Rekels, Show- band Juliana Middelburgen Bromsnor Gebrek aan organisatie-leden deed dit afwachtingsprogramma vervallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 27