De 'Voordelta' kan belangrijker worden dan Oosterschelde gebied Binnenstad Vlissingen in het teken van Straatfestival979 Cuypers boos over gedeelde prijs Jeugd en Muziek Zeeland Sportvereniging Driewegen heeft en kleedruimten MAAK VAN EUROPA GEEN SUPERMACHT nieuwe was- PZC/ provincie VAN VRIJDAG 1 TOT EN MET ZATERDAG 9 JUNI UTERDAG 19 MEI 1979 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN 15 llCTOR N. M. DE JONGE OP SYMPOSIUM IANDSCHAPSARCHITECTEN IN WA GENINGEN: ffAGENINGEN - „De Voordelta kan een waarde voor de visserij krijgen en een broed- en kraam- .jjier worden die belangrijker is dan de Oosterschelde. De Voordelta kan ook waarde krijgen [Mr onze kust als bescherming tegen afslag. Want de verdediging van onze kusten wordt bij talisering van de Voordelta zeven tot acht meter zeewaarts verplaatst". Dat betoogde lector N. jj, de Jonge van de Landbouw Hogeschool te Wageningen vrijdagmiddag aan het eind van de «nnel-discussie, die het symposium voor landschapsarchitecten afsloot, fgt symposium was woensdag in «u*» j^ge begonnen, donderdag waren ^kiende deelnemers excursies door «Zeeuwse landschap en vrijdag werd jet symposium besloten met een bij- jaifcomst In het Internationaal Agra- 0 Centrum in Wageningen. Een ult- ^reide pannel-discussie in de grote gil was het slot van dit driedaagse, jderde titel 'Planning a Delta' gehou- congres, georganiseerd door de Ne- jstendse en Belgische tuin- en land- jüpsarchitectenbonden en de Land je Hogeschool. Lector De Jonge introduceerde daar jn ideeën over de 'Voordelta', dat is Ja gebied langzaam glooiend vanaf a® kusten tot aan de 10-meterlijn in gi jen dynamisch gebied met diepe téken, zandtransport. zandbanken, ^randen, aanwas, afslag, en grote uedselrilkdom", aldus de heer De Jon- j» Hij wees er op dat de mens al in de ïÓordeita heeft, ingegrepen met de van de Maasvlakte bij de ont- je groei van de haven van Rot- ïrdam. en thans ook bij Zeebrugge. De üerDe Jonge zag bij de volledige af- ^litlng van de aestuarla, de zeearmen, jet gevaar ontstaan van 'vervlakking' tan het gebied van de Voordelta: „Zon der ingreep zullen dan voor onze kust, evenals voor die van Vlaandéren even ing met die kust zandbanken ont gaan, met aanzienlijk minder rijkdom ia thans het geval is". Op dit moment worden talrijke ideeën Mtwikkeld voor de Voordelta, zoals ntbreiding van de Maasvlakte, eilan- ienaanleg, aanleg van dammen, gas- Kiminals, vliegvelden, waarmee de betekenis van dit gebied wordt angetoond. „De Voordelta heeft ook vaarde voor het milieu. De eilanden dien talloze vogels kunnen herber- jta, welhaast in een rijkdom als voor- ken, want de hafvormige binnenzee set stroom gaten en zandbanken, met itien vloed, vormt voor de vogels een Eichtlg fourage-gebied". Ookvoor de recreatie zal het Voordelta- icbled bij aanleg waarde kunnen krij gen. De schoonste stranden zullen kunnen ontstaan op de 10-meterlijn. De j) onstane kust- en binnenwaterén kunnen miljoen mensen meer ontspan- aing bieden met zwemmen, vissen en «tersport. De heer De Jong zag bij benutting van bet Voordeltagebied ook verbetering de Industrie rondom de haven ronden en waarde ontstaan voor de in ternationale boot- en vliegverbindln- eea Hl) sprak over de Voordelta als van nieuw en indrukwekkend cul tuurlandschap en een nog rijker mi lieu'. Lector De Jonge kondigde aan dat bin nenkort een werkgroep van biologen, saterbouwkundigen en landschapsar- cten de ontwikkeling en vormge- van 'dit landschap van de toe komst' zal gaan bestuderen. hitenplaatsen Tijdens de pannel-discussie leidde de beer De Jonge ook de landschappelijke ontwikkeling van Walcheren in. Hij loonde zich daarbij voorstander van herverkaveling en ruilverkaveling ter verkrijging: van betere landbouw gronden. Ook stond hij positief tegenover de aanleg van 'kleine buitenplaatsen op isee hectare grond':„Een ongelooflijke ierbetering van het landschap zal het als men bij een systeem van ver vening van twee hectare landbouw fond zich vrij mag vestigen". Vanuit de zaal werd de heer De Jonge tegengeworpen dat men dit dan wel streng mag regelen: „Die landhuizen verschijnene nu al bij bosjes tegelijk, wt op plaatsen waar je ze niet moet hebben". De heer De Jonge toonde zich wel een roorstander van 'planologische bege- ëding'blj de inrichting van het land schap, maar verwachtte niet te veel van de overheid, maar wel van het particu liere initiatief. Hij werd ln deze mening gesteund door professor dr ir F. M. Maas van de Technische Hogeschool te Delft, die de pannel-discussie leidde. Het Idee van groenbepl anting op- en rond industrieterreinen noemde de beer De Jonge 'een simpele gedachte, die moeilijk tot zijn recht komt'. HIJ loonde zich meer voorstander van foengordels rond de dorpen:.,Het pro bleem van de camouflage van de indu strie ligt dieper, en is niet alleen visueel. Alamen Industriegebieden plant, moet men ook kiezen voor het ver verspreid sonen daarvan. Dat ls beter dan met «npaar planten en bomen de Industrie te verbergen". Ir G. H. S. Hofker van de milieudienst Deltawerken leidde de discussies over de Inrichting van Veerse Mee en Grevelingen ln. Het Veerse Meergebied noemde hij meer een par ilandschap dan een natuurlandschap. Ia tegenstelling tot betgeen Ir S. Her- wijer, directeur-generaal van de nhmtelijke ordening woensdag ln Brugge had betoogd, geloofde hij dat bet publiek zich ln zijn vakanties toch wl op de zonnelanden zou blijven rich ten. De heer Herweijer had gezegd van wege de minder wordende economische toestand minder buitenlandse vakan- desen daardoor een grotere druk op het groene midden van de Delta te ver sachten Ir Hofker zag alleen de kortere vakanties dicht bij huls doorbrengen. ■Maar hoe dan ook, èén ding is zeker. De Delta zal zich nog verder tot een enorm watersportgebied van Europees formaat ontwikkelen". Deontwlkkeling rond de Oosterschelde moet nauwkeurig worden gefaseerd. Grote recreatieve ontwikkelingen daar zouden daarmee in strijd zijn. Ook moet voorzichtigheid worden betracht bij de recreatieve ontwikkelingen rond Veer se Meer en Grevelingen, opdat daar niet meer wordt toegelaten dan ln de ont- wikkelingsschets is voorzien. Ir Hofker zei grote bezwaren te hebben tegen een oeverbezetting met bun galows, zoals by Kortgene aan het Veerse Meer. De bouw van bungalows langs inwaarts gelegen kreken by Oranjeplaat echter kon hy wel waarde ren omdat deze vanaf de meeroever niet zichtbaar zyn. Oosterschelde Ir K. Kerkstra van de Landbouw Hoge school te Wageningen stelde dat er voor latere bestemming van de werk- havens en het werkeiland in de mon- een gezamenhjke visie op te stellen". Hy schetste de nog uit te voeren en reeds uitgevoerde plannen voor de ont sluiting van het Westerscheldegebied gezien vanuit België. De voltooiing van de Traktaatweg, die Temeuzen zal aan sluiten op het Belgische hoofdwegen net, evenals die van rijksweg 60. spelen een belangrijke rol by die ontsluiting. Dat geldt ook voor de vaste oeverver binding Westerschelde. en voor de Zoomweg, die Antwerpen met Rijn mond zal gaan verbinden. De land schapsarchitecten dienen daarbij te zorgen dat by de uitvoering van deze werken zo min mogelijk schade aan het natuurlijk milieu wordt toegebracht. Vanuit de zaal leverde een Belgische deelnemer kritiek op de havenplannen van Antwerpen. „Voor die uitbreiding is" in de polders de beste landbouw- ding van de Oosterschelde vier moge lijkheden waren: bestemming als na tuurgebied, voor de visserij, voor de oesterteelt en voor de recreatie. Bij de Oostercheldedammen moet men ook de milieusituatie zichtbaar maken. Een flexibel gebruik van de dammen moet mogelijk zijn, en onderdeel zijn van regeringsbeleid. Een commissie bestudeert thans reeds de diverse-mo- gelijkheden, die pas na 1985 zijn te realiseren. Voor de Belgische Vereniging van Tuin en Landschapsarchitecten nam de heer grond bezet. En dat voor een haven, die A. Adams uit Brussel aan de pannel- discussie deel. Hy constateerde dat af stemming van het beleid voor de rulmteUjke ordening van België en Ne derland op elkaar problematisch is, omdat de uitwerking van het begrip 'ruimteiyke ordening' in de beide lan den nogal verschilt. „Het is noodzaak geen toekomst heeft, omdat zy veel te diep landinwaarts ligt". Voor de laatste zitting van het sym posium was grote belangstelling, niet alleen van de 150 deelnemers, voorna melijk Belgen en Nederlanders, maar ook van de studenten van de Land bouw Hogeschool. MA TTHIJS- VERMEULENPRIJS 'ZEELANDSUITE' AMSTERDAM - Pianist-componist Leo Cuypers is boos over het feit dat hij de Mattbijs Vermeulenprijs 1978, toegekend voor de door hem gecom poneerde 'Zeelandsuite', moet delen met de stichting Jeugd en Muziek Zeeland, die voor de produktie van dit muziekstuk tekende. De com ponist is van mening dat de prijs slechts naar de maker van het mu ziekstuk kan gaan en nit protest te gen de gang van zaken verscheen hij vrijdagavond niet bij de uitreiking van de prijs in Amsterdam. Namens de stichting Jeugd en Mu ziek Zeeland namen manager Ad van 't Veer, voorzitter Nico van de Boezem en voormalig voorzitter Ge- rrit Schoenmaker de helft van de Matthys Vermeulenprijs in ont vangst uit handen van de heer K.L. Poll. voorzitter van de stichting Am sterdams Fonds voor de Kunst. In het rapport van de adviescommis sie wordt de 'Zeelandsuite' van com ponist Leo Cuypers bestempeld tot het meest oorspronkeüjke mu- ziekproject van eigen bodem in 1977. „wy meenden dat wy een Salomon- soordeel hadden geveld", aldus de heer Poll.„Men heeft hier echter een Pilatusoordeel in gezien. Het gevolg is dat zowel de componist als de ad viescommissie uit protest zyn weg gebleven". Volgens J en M-voorzitter Nico van de Boezem is Jeugd en Muziek het geheel eens met deze gedeelde prys. De heer Poll zei dat Leo Cuypers by een andere gelegenheid ongetwyfeld zyn aandeel zal willen accepteren. In totaal werden vrijdagavond ln Amsterdam zes prijzen op het gebied op het gebied van de kunst uitge reikt. De auteur Bert Schierbeek ontving de Herman Gorterprijs 1978 voor zyn dichtbundel 'Weerwerk', die door de adviescommissie een hoog tepunt ln Schierbeeks werk wordt genoemd. Schrijver Gerrit Krol heeft de Multatullprys 1978 in ontvangst genomen voor zyn roman 'De weg naar Sacramento'. Krol heeft een tameUJk omvangrijk en veelzydig oeuvre op zyn naam gebracht. Vol gens de adviescommissie heeft de schrijver al te lang op een officiële erkenning van zyn werk moeten waxhten. De H.N. Werkmanprijs Is uitgereikt aan Gièiyn Escher. De Albert van Dalsumpnjs 1977-'78 ls uitgereikt aan de toneelspelers Elisabeth Hoytink en Onno Molenkamp voor met name hun vertolking van 'Later op de avond'. lindy van de Guchten en Ab Goereepresenteren zoethouder P.L. Peeters sde sleutel van de nieuwe was- en kleedgelegenheid van Sportvereniging Driewegen. Openbare vergadering CPN Vlissingen VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen van de CPN houdt vrijdag 25 mei een openbare vergadering ln wykgebouw Het Anker te Vlissingen. In de vergade ring. die om 20.00 uur begint, zal F. Dragstra spreken over het thema: 'Europa en het atoomgevaar' In dit verband zal de sluiting van de kern centrales en de demonstratie van de CPN met haar Belgische zus terp arty op 2 juni in Doel ter sprake komen. Suzanne Dekker op bijeenkomst D'66 KAPELLE - „We moeten er voor oppas sen dat Europa geen supermacht gaat worden. Daarvoor dient er eerst een goede democratische controle te ko men voordat nationale bevoegdheden worden overgedragen aan de Europese instellingen. Momenteel zijn er al een aantal zaken waar het nationale- en het Europese parlement geen greep op DRIEWEGEN - Ruim zestig belang stellenden waren vrijdag aanwezig bij de officiële opening van de nieuwe was- en kleedgelegenheid van de sportvereinging Driewegen (SVD) door de heer P.L. Peeters, wethouder van sport en recreatie van de gemeente Borsele. Direct naasthet dorpshuls by het sportveld van Driewegen zyn twee af- zonderüjke kleedkamers met douche- gelegenheid en een Instructieruimte gebouwd. In zyn openingswoord wees de heer Peeters op de moeizame tot standkoming van dit project. Na veel heen en weer gepraat is het er dan toch van gekomen,"aldus de wethouder. De voorzitter van de sportvereniging, de heer C. van den Dries, bedankte de leden van de vereniging voor de grote inzet en zelfwerkzaamheid waardoor de kosten van de bouw aanzieniyk konden worden gedrukt. Byzonder veel dank gold ook de heer M.A. Slaakweg, secre taris van de sportvereniging die vol gens de heer Van den Dries 'in onder handeling met de gemeente onmisbaar is geweest'. De sportvereniging Driewegen mocht veel bloemen en cadeaus in ontvangst nemen, waaronder een Zaanse klok, namens de KNVB aangeboden door de heer Cheval. Ventevogel Zoon Assurantiën bv NVA-Assurantieadviseurs verzekert Uw toekomst VLISSINGEN - De binnenstad van Vlissingen staat van vrijdag 1 juni tot en met zaterdag 9 juni in bet teken van het Straatfestival 1979. Deze manifes tatie is georganiseerd en gecoördi neerd door de werkcommissie Straat festival van de stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen. Voor de tal loze activiteiten, die gratis te bezoeken zijn, heeft deze commisslein totaal een subsidie ontvangen van bijna 50.000,-. Een vertegenwoordiging van het col lege van b en w van Vlissingen opent het straatfestival vrijdag 1 juni om 9.30 uur op ludieke wyze. Hoe dat precies in zyn werk zal gaan willen de organisato ren echter nog niet zeggen. Dat moet een verrassing blijven Het straatfestival wordt gecombineerd met de Vlisslngse De Ruyterjaarmarkt. De wethouder voor detailhandel, ing G.J.A. Adan, verricht eveneens om 9.30 uur de opening van de markt. De jaar markt wordt gehouden op Zeeman serve, Lange Zelke en Oude Markt, Aan het concours, dat aan de jaarmarkt is verbonden, nemen 27 standwerkers deel uit verschillende branches. Het is de eerste keer dat de inschrijving geslo ten moest worden, omdat de 2000 vierkante meter marktruimte geheel bezet is. De jaarmarkt duurt tot vrijdag 17.00 uur. Het Straatfestival zal worden gecon centreerd rond een tent ln het Bella- mypark. Het 'Witte Circus' uit Am sterdam neemt het eerste gedeelte van het festival voor zyn rekening met een optreden in de binnenstad. Het 'circus' laat zich op een platte wagen door de stad vervoeren, terwyi de leden muziek zullen maken. Ook zullen zy ver schillende horecabedrijven bin nengaan. De Nederlandse popgroep Cashmere zal waarschynüjk om 16.00 uur een optreden verzorgen ln de tent op het Bellamypark. Dit onderdeel van het programma staat nog niet geheel vast. Ook zal er een demonstratie pot tenbakken te zien zyn. Het Witte Circus geeft om 20.30 uur een voorstelling in de tent op het Bellamy- park. Van 22.30 tot 24.00 uur is op de Grote Markt de openluchtfllm 'Een blok aan je been' te zien, met onder an dere Lino Ventura en Jacques Brei. Ringrijden De drie Vlisslngse ringrijdersvereni- gingen (Souburg, Ritthem en Lam- merenburg) strijden zaterdag 2 juni vanaf 9.30 uur op de Nieuwcndijk om het kampioenschap van 'Groot Vlis singen'. De verenigingen bebben elk hun zes beste rijders hiervoor afge vaardigd. Zij strijden bovendien om het persoonlijk kampioenschap, en de titel reservekampioen. Het is de bedoeling dit kampioenschap van 'Groot Vlissingen' jaarUjks te her halen. Het Witte Circus geeft zater dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur een kindervoorstelling in de tent op het Bellamypark, waarin 600 toeschouwers kunnen plaatsnemen. Van 20.00 tot 24.00 uur wordt op het Bellamypark een openluchtbal gehouden met medewer king van het Riverside Combo, terwyi het Witte Circus weer met muziek de binnenstad intrekt. De popgroep Wind sor uit Liverpool treedt 's avonds op in de tent. Maandag 4 juni wordt ln plaats van het jaariykse Strandpop een pop festival met Zeeuwse groepen gehou den op het Bellamypark. onderbroken door activiteiten van het Witte Circus. Dinsdag 5 juni worden op het Bellamy park wedstrijden touwtrekken gehou den voor leden van sportverenigingen. De Junioren, van twaalf tot zestien jaar, strijden vanaf 16.00 uur om de beker. De senioren kampen vanaf 19.00 uur om de eerste plaats. Het jeugdorkest VUjt en Volharding geeft van 19.00 tot 20.30 uur een concert in de muziektent op het Bellamypark. Het duo Barend Servet en SJefke van Oekel verzorgt van 20.30 tot 23.00 uur een totaalprogramma ln de tent op het Bellamypark, waaraan medewerking wordt verleend door on der andere Bonnie St. Clair. Lee Towers en het orkest Springfield. Kindermiddag De stichting Sociaal Kulturele Aktivi- teiten (SKA) houdt woensdagmiddag 6 juni een speel- en rommelmarkt op de Nleuwendijk en het De Ruyterplein. Bij een minimum van 25 deelnemers wil men een zeepkistenrace houden vanaf de oprit bij de Boulevard De Ruyter. De country en westemgroep Silver Eagle Express treedt 's middags op in de tent op het Bellamypark. Kees van Eersel verzorgt vanaf 16.30 tot 17.00 uur een beiaardconcert op het ca rillon van de Slnt-Jacobstoren. Het jachthoorn- en trompetterkorps 'Oranje Nassau' maakt van 19.30 tot 20.30 uur een muzikale rondwandeling met majoretten door de binnenstad. Het Werktheater geeft om 21.00 uur de eerste voorstelling van 'Een zwoele zo meravond' in de tent op het Bellamy park. Het Werktheater komt donderdagju ni met een nieuw programma, namelijk de kindervoorstelling 'Welterusten', die van 14.00 tot 16.00 uur te zien in de tent op het Bellamypark. De Stichting Be vordering Wegenbouw neemt ook deel aan het Straatfestival. Onder het motto 'Aan de weg timmeren' zullen drie leer lingen van deze stichting enkele stukjes sierbestrating aanbrengen ln het straatje ln het midden van het Bella mypark zy beginnen daarmee op don derdag. om 14.00 uur, Ook vrijdag 8 en zaterdag 9 juni zullen zy laten zyn wat dit vak en de daarby behorende oplei ding inhoudt. Ook het publiek krijgt gelegenheid letteriyk en figuuriyk een steentje by te dragen. De Brassband Onda geeft donderdag 7 juni van 19.30 tot 20.30 uur een concërt in de muziektent op het Bellamypark. Het Werktheater geeft ook donderdag avond weer een voorstelling van 'Een zwoele zomeravond' in de tent op het Bellamypark. De Nederlandse groep Champagne treedt van 22.30 tot 23.00 uur op in de tent op het Bellamypark. Kees van Eersel geeft ook vrijdag, van 11.00 tot 12.00 uur. weer een beiaard- concert op het carillon van de St. Ja- cobstoren. Het Werktheater geeft van 14.00 tot 16.00 uur weer een voorstelling van 'Welterusten' ln de tent op het Bel lamypark, en van 21.00 tot 22.15 uur van 'Een zwoele zomeravond'. Het volks danstheater 'Vrarye' vertoont van 20.00 tot 21.00 uur ln de binnenstad een serie Hollandse dansen, waarvan zy ook een demonstratie zullen geven op het Bal- kanfestlval in Joegoslavië. De zangeres Debbie treedt vanaf 22.30 uur op in de tent op het Bellamypark. Het Straatfestival wordt zaterdag 9Junl besloten met 'Welterusten' van het Werktheater (14.00 tot 16.00 uur in tent op Bellamypark), een concert van Kees van Eersel (16.00 tot 17.00 uur), een mu zikale rondleiding van Tamboer- en Trompetterkorps 'VUJt en volharding" met het Groot Vlisslngs Majoretten Peloton ln de binnenstad (19.30 tot 20.30 uur), 'Een zwoele zomeravond' van het Werktheater (21.00 tot 2215 urn- in tent) en een optreden van de zan geres Maggie MacNeal, van 22.30 tot 23.00 uur in de tent op het Bellamypark. Kunst De organisatoren hebben tijdens het straatfestival generaal-pardon kun nen verkrijgen voor straatartiesten, zoals muzikanten, tekenaars en ande ren. Zij moeten zich tevoren dan wel even aanmelden bij de stichting Cul turele Gemeenschap. Een hand- lijnkundige en een sneltekenaar heb ben zich al aangeboden voor deelname aan het straatfestival in Vlissingen. De Vlissingse kunstenaar Eric Brandts exposeert zijn werk 'Groeten uit Vlis singen' tijdens het straatfestival in een etalage aan de Walstraatpromenade. Eddy Quitte doet dat met zijn werk 'De straat'. De Vlissingse wethouder voor welzyn D. J. P. Bruinooge verricht woensdag avond 6 juni de opening van de ten toonstelling van werk van amateur beeldende kunstenaars in het Stedeiy k Museum aan het Bellamypark, die tot en met zondag 10 juni te bezichtigen is. In verschillende cafees in de bin nenstad zullen tijdens het straatfes tival groepen optreden. heeft". Dit zei Suzanne Dekker, tweede kandidate van D'66 voor de komende Europese verkiezingen, vrijdagavond tijdens een bijeenkomst van D'66 in de 'Caisson' te Kapelle. Zy meende dat de Europese gemeen schap zich teveel heeft bezig gehouden met economische zaken, met name ge richt op groei en schaalvergroting. „Het gevolg hiervan is dat Europa by veel mensen niet leeft. Meer op de mens ge richte zaken, zoals de democratisering, de emancipatie van achtergestelde groepen en de mensenrechten kunnen dan ook een betere inhoud geven aan de Europese politiek", aldus Suzanne Dekker. „In de huidige situatie laat de Europese Commissie zich nog vaak ondersneeu wen door de ministerraad, zodat de na tionale politiek steeds weer op de voor grond treedt. Ook ontbreekt er een overleg tussen de ministerraad en het Europese parlement, Na de komende Europese verkiezingen zal het echter erg moeiiyk worden voor de minis terraad om zo'n 180 miljoen kiezers op- zy te zetten", zei de D'66 kandidate Ten aanzien van de kernenergie merkte zy op dat er bindende veiligheidsvoor schriften dienen te komen, die voor de gehele Europese gemeenschap gel den: „Een onaffiankeiyke instelling zal dan belast moeten worden met de arb- ritage het eventueel niet naleven van die voorschriften door ëén der lidsta ten". Overigens meende zy dat het een illusie is te denken aan afbraak van kerncentrales. „Voor veel landen zyn de problemen die ontstaan wanneer kern energie overboord wordt gezet groter dan in Nederland. Het is dan ook ln eerste instantie een aangelegenheid van de nationale staten om tot sluiting over te gaan". Eerst zullen we de om standigheden moeten scheppen, waar bij we kernenergie niet meer nodig hebben, en dan pas overgaan tot slui ting van de kerncentrales". Suzanne Dekker sprak op deze byeen- komst in plaats van de heer Brinkhorst, die verhinderd bleek te zyn. Theologische faculteit niet in hogeschool Tilburg BREDA - De bisschoppen H. Ernst van Breda en J. Bluyssen van Den Bosch zijn teleurgesteld over de afwijzing door de hogeschoolraad van de Katho lieke Hogeschool Tilburg (KHT) de theologische faculteit in de hogeschool op te nemen. De raad kan zich er niet mee verenigen, dat de kerk invloed heeft op de hogeschool en zeker niet op maar een deel ervan. Men vreest dat afwijking van de leer en huwelijk van priester-docenten redenen voor ont slag zouden worden. Sinds de oprichting van de theologi sche faculteit In 1966 is gestreefd naar invoeging in de hogeschool omdat zo wel de wetenschappeiyke als de priesteropleiding daarmee, volgens de bisschoppen, zou zyn gebaat De in vloed van de kerkeUjke overheid op de theologische faculteit achten de bis schoppen 'een rechtmatige zaak'. Het eventueel ontslaan van docenten noe men de bisschoppen een mogeUjkheid en geen verplichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 49