De 'Voordelta' kan belangrijker gebied worden dan Oosterschelde Cuypers boos over gedeelde prijs Jeugd en Muziek Zeeland Waterlandkerkje in teken meerminne/eest Z- f MAAK VAN EUROPA GEEN SUPERMACHT Zeeuwse muziekschool gaf een uitvoering in De Halle Axel PZC/ iector n. m. de jonge op symposium iandschapsarchitecten in wageningen: 1 ma tthijs- vermeulenprijs 'zeelandsuite' Winst voor Verplanke in Graauwse fietsweek u\D Ispëe ZATERDAG 19 MEI 1979 Wissel Zeeuws-Vlaanderen provincie 15 WAGENINGEN - „De Voordelta kan een waarde voor de visserij krijgen en een broed- en kraam- liamer worden die belangrijker is dan de Oosterschelde. De Voordelta kan ook waarde krijgen voor onze kust als bescherming tegen afslag. Want de verdediging van onze kusten wordt bij lealisering van de Voordelta zeven tot acht meter zeewaarts verplaatst". Dat betoogde lector N. 31, de Jonge van de Landbouw Hogeschool te Wageningen vrijdagmiddag aan het eind van de pannel-discussie, die het symposium voor landschapsarchitecten afsloot. Dat symposium was woensdag in De heer De Jonge toonde zich wel een ties en daardoor een grotere druk op het Brugge begonnen, donderdag waren oaaktende deelnemers excursies door bêtZeeuwse landschap en vrijdag werd bet symposium besloten met een by- jenicomst ln het Internationaal Agra risch Centrum in Wageningen. Een uitr ebreide pannel-discussie in de grote aal was het slot van dit driedaagse, coder de titel "Planning a Delta' gehou- èacongres, georganiseerd door de Ne derlandse en Belgische tuin- en land- sdiapsarchitectenbonden en de Land bouw Hogeschool. Lector De Jonge introduceerde daar ajn ideeèn over de 'Voordelta', dat is een gebied langzaam glooiend vanaf onze kusten tot aan de 10-meterlijn in see. „Een dynamisch gebied met diepe beken, zandtransport. zandbanken, stranden, aanwas, afslag, en grote roedselrijkdom", aldus de heer De Jon- ge. Hi) wees er op dat de mens al in de Voordelta heeft ingegrepen met de aanleg van de Maasvlakte by de ont- stuünige groei van de haven van Rot terdam, en thans ook bij Zeebrugge. De beer De Jonge zag bij de volledige af sluiting van de aestuaria, de zeearmen, bet gevaar ontstaan van 'vervlakking' van het gebied van de Voordelta: „Zon der ingreep zullen dan voor onze kust, evenals voor die van Vlaanderen even- sijdig met die kust zandbanken ont staan, met aanzienlijk minder rijkdom dan thans het geval Is". Op dit moment worden talrijke ideeën ontwikkeld voor de Voordelta, zoals uitbreiding van de Maasvlakte, eilan- denaanleg, aanleg van dammen, gas- terminals, vliegvelden, waarmee de grote betekenis van dit gebied wordt aangetoond. „De Voordelta heeft ook waarde voor het milieu. De eilanden mllen talloze vogels kunnen herber gen, welhaast in een rijkdom als voor heen, want de hafvormige binnenzee met stroomgaten en zandbanken, met eb en vloed, vormt voor de vogels een machtig fourage-gebied". Ook voor de recreatie zal het Voordelta gebied bij aanleg waarde kunnen krij gen. De schoonste stranden zullen kunnen ontstaan op de 10-meterlijn. De to onstane kust- en binnenwateren kunnen miljoen mensen meer ontspan ning bieden met zwemmen, vissen en watersport. De heer De Jong zag bij benutting van het Voordeltagebied ook verbetering voor de industrie rondom de haven monden en waarde ontstaan voor de in ternationale boot- en vliegverbindin gen. Hij sprak over de Voordelta als van 'een nieuw en indrukwekkend cul tuurlandschap en een nog rijker ml- voorstander van 'planologische bege- leiding'bij de inrichting van het land schap, maar verwachtte niet te veel van de overheid, maar wel van het particu liere initiatief. Hij werd in deze mening gesteund door professor dr ir F. M. Maas van de Technische Hogeschool te Delft, die de pannel-discussie leidde. Het idee van groenbeplanting op- en rond industrieterreinen noemde de heer De Jonge 'een simpele gedachte, die moeilijk tot zijn recht komt'. Hij toonde zich meer voorstander van groengordels rond de dorpen: „Het pro bleem van de camouflage van de indu strie ligt dieper, en is niet alleen visueel. Als men industriegebieden plant, moet men ook kiezen voor het ver verspreid wonen daarvan. Dat is beter dan met een paar planten en bomen de industrie te verbergen". Ir G. H. S. Hofker van de milieudienst Deltawerken leidde de discussies over de inrichting van Veerse Mee en Greveilngen in. Het Veerse Meergebied noemde hij meer een par klandschap dan een natuurlandschap. In tegenstelling tot hetgeen Ir S. Her- weijer, directeur-generaal van de ruimtelijke ordening woensdag in Brugge had betoogd, geloofde hij dat het publiek zich in zijn vakanties toch wel op de zonnelanden zou blijven rich ten. De heer Herweijer had gezegd van wege de minder wordende economische toestand minder buitenlandse vakan- groene midden van de Delta te ver wachten. Ir Hofker zag alleen de kortere vakanties dicht bij huis doorbrengen. „Maar hoe dan ook, één ding is zeker. De Delta zal zich nog verder tot een enorm watersportgebied van Europees formaat, ontwikkelen De ontwikkeling rond de Oosterschelde moet nauwkeurig worden gefaseerd. Grote recreatieve ontwikkelingen daar zouden daarmee in strijd zijn. Ook moet voorzichtigheid worden betracht bij de recreatieve ontwikkelingen rond Veer se Meer en Greveilngen, opdat daar niet meer wordt toegelaten dan in de óntr wikkelingsschets is voorzien. Ir Hofker zei grote bezwaren te hebben Braderie in Schoon- dijke voor peuterspeelzaal SCHOONDIJKE - De werkgroep peuterspeelzaal in Schoondijke wil op de braderie van 23 en die vah 30 juni kinderkleding verkopen ten bate van de speelzaal in oprichting. Met de op brengst wil de werkgroep de zaal inrich ten. Zaterdag 19 mei tussen tien en twaalf komt de werkgroep ln Schoon dijke langs de deuren om (nog goede) kinderkleding op te halen. De kleding die niet verkocht wordt zal aan het Le ger des Heiis worden geschonken. VEEL SPORT EN MUZIEK Lector De Jonge kondigde aan dat bin- een werkgroep van biologen, waterbouwkundigen en landschapsar chitecten de ontwikkeling en vormge- van 'dit landschap van de toe komst' zal gaan bestuderen. Tijdens de pannel-discussie leidde de heer De Jonge ook de landschappelijke ■twikkeling van Walcheren in. Hij loonde zich daarbij voorstander van herverkaveling en railverkaveling ter verkrijging van betere landbouw enden. Ook stond hij positief tegenover de aanleg van 'kleine buitenplaatsen op twee hectare grond':„Een ongelooflijke verbetering van het landschap zal het ri)n als men bij een systeem van ver werving van twee hectare landbouw grond zich vrij mag vestigen". Vanuit de zaal werd de heer De Jonge tegengeworpen dat men dit dan wel mag regelen: „Die landhuizen verschjjnene nu al bij bosjes tegelijk, eet op plaatsen waar Je ze niet moet hebben". WATERLANDKERKJE - In het week einde van 9 en 10 juni wordt in Water landkerkje voor de derde maal een 'Meerminnefeest' gehouden. De or ganisatie van het feest berust, evenals de twee voorgaande jaren, bij de dorpsraad en het plaatselijke wieier- comité. Het Meerminnefeest wordt za terdagmorgen geopend met een rond gang van de muziekvereniging 'Ge duld overwint' en de drumband 'Jeugdbelang'. beideuit IJzendijke. Om tien uur verricht burgemeester A. Schipper van Oostburg de officiële opening van het feest door het oplaten van ballonnen. Dat zal gebeuren bij de grote feesttent aan de Stuerboutstraat. Evenals voorgaande jaren vermeldt Sportdag lagere scholen Hontenisse HONTENISSE - Vrijdag werd op het sportterrein in Vogelwaarde de jaar lijkse sportdag gehouden voor leerlin- Ito van de vijfde en zesde klassen van dt lagere scholen in de gemeente Hon tenisse. In de'öchtenduren moesten de leerlin gen diverse oefeningen uitvoeren voor het behalen van een atletiekdiploma. 's Middags waren er in groepsverband wedstrijden in touwtrekken, estafet teloop en slagbal. Forumavond Hulst over kernenergie HULST - Een kleine vijftig belangstel lenden hebben vrijdagavond in Den Dullaertin Hulst een forumavond oyer kernenergie bezocht. Tijdens de bij eenkomst, vertoonde de Werkgroep Kernenergie Hulst, bij wie de organi satie berustte, een onlangs uitgebrach te Deense film. In de film werd uitgelegd, hoe kern centrales functioneren en hoe groot de gevaren van kememergie zijn. Volgens de makers van de film is het onverant woord momenteel kerncentrales te ge bruiken voor het verkrijgen van ener gie. De Olm ging ook in op de gemaakte rtsico-analyses, waarbij getracht werd eau te tonen, dat die niet deugen. Na de film begon de eigenlijke forum bijeenkomst. Naast voorzitter F. Hammeloo van de werkgroep bestond betforum uit R. Scheele (CDA), B. Mar tens (PvdA). S. van Leeuwen (PSP). R. Venneer (Energie Comité Zeeland) en P.Mangnus (PPR). Van de PZEM noch jan de kerncentrales in Doel (B) was «nand bereid in het forum zitting te pemen. Nadat de forumleden leder een horte inleiding hadden gehouden ont stond een discussie met de belangstel lenden. Wereldwinkel en PvdA hielden avond over Zuid-Afrika in Terneuzen TERNEUZEN - Enkele tientallen be langstellenden hebben vrijdagavond de bijeenkomst in het Terneuzense Zuidlandtheater bijgewoond, die was gewijd aan de rol van Shell in Zuid- Afrika. De thema-avond was opgezet door de Wereldwinkel Terneuzen in samenwerking met de Evert Vermeer- stichting van de PvdA. Behalve Fons de Beijn en Henny Klein Hesselink, die namens de twee organiserende instan ties het woord voerden, hield ook Ro bert Smit uit Vlissingen een inleiding over de gebeurtenissen in Zuid-Afrika cn de rol die het Nederlandse volk kan spelen in het bereiken van rechtvaar dige verhoudingen in dit land. Robert Smit verhaalde tijdens de dis cussie. die zich na de pauze ontspon, over zijn verleden als blanke Zuid-Afri kaan die gaandeweg meer problemen krijgt met de ongelijke verdeling van recht en welvaart in zijn land. Toen hij zich aansloot bij dominee Beijers Nau- dé, die als directeur van een christelijk instituut openlijk streefde naar ras- sengelijkheid in Zuid-Afrika, moest hij uiteindelijk wegens zijn stellingname het land verlaten. Sinds anderhalfjaar woont hij Vlissingen en werkt samen met onder meer Amnesty International aan de 'actieve geweldloosheid', die in zijn visie de verhoudingen in Zuid-Afri ka kan verbeteren Voor de pauze hield de Rotterdamse toneelgroep 'Diskus' een voorstelling, waarin de leden als een 'clownskwintet' met allerlei sketchjes de situatie in Zuid-Afrika, en de rol van de Koninklij ke Shell daarin, over de hekel haalden. Vandaag, zaterdag, houden 'Diskus' en Robert Smit een demonstratie op de markt in Goes, die om 11.30 uur begint. Ook hier zijn de activiteiten gericht te gen de apartheidspolitiek in Zuid-Afri ka. en de ondersteunende rol. die Shell daarin vervult. Tentoonstelling galerie Van Geyt in Hulst HULST - In galerie Van Geyt te Hulst wordt tot en met 12 juni een tentoon stelling gehouden van werken van de Haagse schilder H_ J. van Wijk. Op deze overzichtstentoonstelling rijn vooral veel stillevens 'en natuurtaferelen te zien. De expositie is geopend op werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.30 tot 17.00 uur. uur. Op dinsdag is de galerie gesloten het programma voor zaterdag een rommelmarkt. Dit festijn begint om streeks 10.15 uur. De Ijzendijkse muziekvereniging en drumband verzorgen omstreeks 11,00 uur 's morgens eert show bij de grote feesttent. Het middagprogramma ver meldt om 13.45 uur een show van de politiebondenvereniging Saefthinge uit Clinge en om 15.00 uur een optreden van het kindercircus Tarantella uit Hulst. Om 16.00 uur begint op het feestterrein een schieting op de liggen de wip. De IJzendijkse schuttersvere niging 'Kunst en Genot' draagt zorg voor dit programmaonderdeel. Het za terdagprogramma. waarvan de organi satie in handen van de dorpsraad van Waterlandkerkje is, wordt, afgesloten met een Tiroler avond. Tijdens deze avond treedt onder meer Olga Lowina op. De tweede dag van het Meermin nefeest, zondag 10 juni, staat geheel in het teken van het wielrennen. Om 14.00 uur begint een dameskoers over 40 ki lometer, er anderhalf uur later gaan de nieuwelingen van start voor een wed strijd over 60 kilometer, 's Avonds is er een groot Meerminnebal in de feesttent, met medewerking van de Havenzan gers. tegen een ocerbezetting met bun galows, zoals bij Kortgene aan het Veerse Meer. De bouw van bungalows langs inwaarts gelegen kreken bij Oranjeplaat echter kon hij wel waarde ren omdat deze vanaf de meeroever niet zichtbaar zijn Oosterschelde Ir K. Kerkstra van de Landbouw Hoge school te Wageningen stelde dat er voor latere bestemming van de werk- havens en het werkeiland in de mon ding van de Oosterschelde vier moge lijkheden waren: bestemming als na tuurgebied, voor de visserij, voor de oesterteelt en voor de recreatie. Bij de Oostercheldedammen moet men ook de miiieasituatie zichtbaar maken. Een flexibel gebruik van de dammen moet mogelijk zijn. en onderdeel zijn van regeringsbeleid. Een commissie bestudeert thans reeds de diverse mo gelijkheden, die pas na 1985 zijn te realiseren. Voor de Belgische Vereniging van Tuin en Landschapsarchitecten nam de heer A. Adams uit Brussel aan de pannel- discussie deel. Hij constateerde dat af stemming van het beleid voor de ruimtelijke ordening van Belgiè en Ne derland op elkaar problematisch is, omdat de uitwerking van het begrip 'ruimtelijke ordening* in de beide lan den nogal verschilt. „Het is noodzaak een gezamenlijke visie op te stellen". Hij schetste de nog uit te voeren en reeds uitgevoerde plannen voor de ont sluiting van het Westerscheldegebied gezien vanuit België. De voltooiing van de Traktaatweg, die Terneuzen zal aan sluiten op het Belgische hoofdwegen net, evenals die van rijksweg 60, spelen een belangrijke rol bij die ontsluiting. Dat geldt ook voor de vaste oeverver binding Westerschelde. en voor de Zoomweg, die Antwerpen met Rijn mond zal gaan verbinden. De land schapsarchitecten dienen daarbij te zorgen dat bij de uitvoering van deze werken zo min mogelijk schade aan het natuurlijk milieu wordt toegebracht. Vanuit de zaal leverde een Belgische deelnemer kritiek op de havenplannen van Antwerpen. „Voor die uitbreiding is in de polders de beste landbouw grond bezet. En dat vooreen haven, die geen toekomst heeft, omdat zij veel te diep landinwaarts ligt". Voor de laatste zitting van het sym posium was grote belangstelling, niet alleen van de 150 deelnemers, voorna melijk Belgen en Nederlanders, maar ook van de studenten van de Land bouw Hogeschool. - r - AMSTERDAM - Pianist-componist Leo Cuypers is boos over het feit dat hij de Matthijs Vermeulenprijs 1978, toegekend voor de door hem gecom poneerde 'Zeelandsuite', moet delen met de stichting Jeugd en Muziek Zeeland, die voor de produktie van dit muziekstuk tekende. De com ponist is van mening dat de prijs slechts naar de maker van het mu ziekstuk kan gaan en uit protest te gen de gang van zaken verscheen hij vrijdagavond niet bij de uitreiking van de prijs in Amsterdam. Namens de stichting Jeugd en Mu ziek Zeeland namen manager Ad van 't Veer. voorzitter Nico van de Boezem en voormalig voorzitter Ge- rrit. Schoenmaker de helft van de Matthijs Vermeulenprijs in ont vangst uit handen van de heer K.L. Poll. voorzitter van de stichting Am sterdams Fonds voor de Kunst. In het rapport van de adviescommis sie wordt de 'Zeelandsuite' van com ponist Leo Cuypers bestempeld tot het meest oorspronkelijke mu- ziekprojectvan eigen bodem in 1977. „wy meenden dat wy een Salomon- soordeel hadden geveld", aldus de heer Poli.„Men heeft hier echter een Pilatusoordeel in gezien. Het gevolg is dat zowel de componist als de ad viescommissie uit protest zijn weg gebleven" Volgens J en M-voorzitter Nico van de Boezem is Jeugd en Muziek het geheel eens met deze gedeelde prijs. De heer Poll zei dat Leo Cuypers by een andere gelegenheid ongetwyfeld zyn aandeel zal willen accepteren In totaal werden vrijdagavond in Amsterdam zes pry zen op het gebied op het gebied van de kunst uitge reikt. De auteur Bert Schierbeek ontving de Herman Gorterprijs 1978 voor zyn dichtbundel 'Weerwerk*, die door de adviescommissie een hoog tepunt in Schierbeeks werk wordt genoemd. Schrijver Gerrit Krol heeft de Multatullprijs 1978 in ontvangst genomen voor zijn roman 'De weg naar Sacramento". Krol heeft een tameiyk omvangrijk en veelzijdig oeuvre op zyn naam gebracht. Vol gens de adviescommissie heeft de schrijver al te lang op een officiële erkenning van zyn werk moeten waxhten. De H.N. Werkmanprys is uitgereikt aan Gieiyn Escher. De Albert van Dalsumprijs 1977-'78 is uitgereikt aan de toneelspelers Elisabeth Hoytink en Onno Molenkamp voor met name hun vertolking van 'Later op de avond'. Energiecomitë Zeeland houdt informatie avond over kernenergie TERNEUZEN - Het Energiecomitë omüjsting wordt verzorgd door het or- Politiek café in Terneuzen TERNEUZEN - De politieke partyen PvdA, CDA. WD, en D'66 houden 25 melin verband met de Europese verkie zingen eenpolitiek café in 'Porgy and Bess' te Terneuzen. De politici drs R. C. E. Barbe (CDA), mevrouw J. Boogerd- Quaak (D'66). ir J. P. Korbee (WD) en drs E. Broekhuis (PvdA) zullen hieraan hun medewerking verlenen. De byeen- komst staat onder leiding van bur gemeester C. Ockeloen van Terneuzen en begint om 20.00 uur.De muzikale Suzanne Dekker op bijeenkomst D'66 Zeeland houdt dinsdag een informatie avond over kernenergie in 'De Kouse- pael', Nieuwstraat 41 in Terneuzen. Onder meer zal de Deense film 'Meer kerncentrales?' worden vertoond. De ze film handelt over kerncentrales, opwerkingsfabrieken en verwerking van radio-actief afval. Tevens staat deze avond in het teken van de anti-kemenergïedemonstratie die op 2 juni in het Belgische Doel bij Antwerpen zal worden gehouden. De avond, die om 20.00 uur begint, wordt gesteund door de NKV-jongeren, NKWJ, PSP, PPR en de Wereldwinkel in Terneuzen. kest van Jan Jonkman. KAPELLE - „We moeten er voor oppas sen dat Europa geen supermacht gaat worden. Daarvoor dient er eerst een goede democratische controle te ko men voordat nationale bevoegdheden worden overgedragen aan de Europese instellingen. Momenteel zijn er al een aantal zaken waar het nationale- en het Europese parlement geen greep op GR AA UW - Met grote voorsprong heeft Cor Verplanke uit Biervliet de derde etappe van de Graauwse fietsweek gewonnen. In de individuele tijdrit reed de coureur uit de Van Dixhoorn- BIJ UITREIKING GETUIGSCHRIFTEN formatie de ruim 13 kilometer in een tijd van 18.09. Hij verwees daarmee zijn pleggenoot Henk Peeters, naar het tweede plan die met een enigzins teleurstellende tijd van 18.46 niet ver der kwam dan de zesde plaats. De equipe van La Belle Vue hield zich goed staande in de ploegenrang- schikking. Jo de Bakker werd tweede met 18.23, terwyi Daan de Kubber de derde plaats voor zich opeiste met 18.36. Belangrijkste ploeg werd vrij dagavond de formatie van De Lange uit Hoogerheide. De Brabanders klasseer den drie man by de eerste tien: name ly k Henderickx als vierde met 18.40, Delchambrar die tot 18.51 kwam en Ad- riaensen die ook een tyd realiseerde binnen de 19 minuten, te weten 18.57 Maar Belle Vue handhaafde zich als eerste in de ploegen klassering dankzy de 18.59 van plaatselyk favoriet Frans van Waterschoot. Goede tyden werden verder behaald door Tony Buys met 18.40, Jan Moes 18.50 Freddy de Valcke 18.52 en Bram van de Velde met 18.59. Kees van der Straate van De Schelde spaarde zich duideiyk voor de finale van deze vierdaagse fietsweek in Graauw. Hij kwam niet verder dan 21.50. Vandaag (zaterdag) wordt de fietsweek besloten met een rit in lijn over ruim 50 kilometer. De B-categorie start om 13.30 uur, terwyl de A-renners om 15.15 uur van start gaan eveneens voor een rit over 50 kilometer. De uitslag inde A-categorie: 1 Cor Verplanke 18.09:2 JodeBakker 18.23; 3Daande Kubber 18.36,4 Henderickx 18.40; 5 Tony Buljs even eens 18.40; 6 Henk Peeters, 18.46; 7 Jan Moes 18.50; 8 Delchambrar 18.51; 9 De Valcke 18.52; 10 Adrlaensen 18.57; 11 Johan Krap 18.58; 12 Frans van Waterschoot 18 59; 13 Bram van de Velde 18.59; 14 E. Rouwendael 19.02 en 15 Rene Heljboer 19 05. De uitslagen ln de B-categorie; 1 Otto van de Vijver; 2 Gerard Fokkens. 3 Hoefnagels; 4 Van Gljsel; 5 Theo Wlllems; 6 Jan Heerent- hals; 7 Tony Hermans; 8 Van den Akker. 9 Stan Brooijmans; 10 Karei Lemout. heeft". Dit zei Suzanne Dekker, tweede kandidate van D'66 voor de komende Enropese verkiezingen, vrijdagavond tijdens een bijeenkomst van D'66 in de 'Caisson' te Kapelle. zy meende dat de Europese gemeen schap zich teveel heeft bezig gehouden met economische zaken, met name ge richt op groei en schaalvergroting. „Het gevolg hiervan is dat Europa by veel mensen niet leeft Meer op de mens ge richte zaken, zoals de democratisering, de emancipatie van achtergestelde groepen en de mensenrechten kunnen dan ook een betere Inhoud geven aan de Europese politiek", aldus Suzanne Dekker. ,.In de huidige situatie laat de Europese Commissie zich nog vaak ondersneeu wen door de ministerraad, zodat de na tionale politiek steeds weer op de voor grond treedt. Ook ontbreekt er een overleg tussen de ministerraad en het Europese parlement. Na de komende Europese verkiezingen zal het echter erg moeiiyk worden voor de minis terraad om zo'n 180 miyoen kiezers op- zy te zetten", zei de D'66 kandidate. Ten aanzien van de kernenergie merkte zy op dat er bindende veiligheidsvoor schriften dienen te komen, die voor de gehele Europese gemeenschap gei- den:„Een onafhankeiyke instelling zal dan belast moeten worden met de arb- ritage het eventueel niet naleven van die voorschriften door één der lidsta ten". Overigens meende zy dat het een illusie is te denken aan afbraak van kerncentrales. „Voor veel landen zyn de problemen die ontstaan wanneer kern energie overboord wordt gezet, groter dan in Nederland. Het is dan ook in eerste instantie een aangelegenheid van de nationale staten om tot sluiting over te gaan". Eerst zuilen we de om standigheden moeten scheppen, waar- by we kernenergie niet meer nodig hebben, en dan pas overgaan tot slui ting van de kerncentrales". Suzanne Dekker sprak op deze byeen- komst ln plaats van de heer Brinkhorst, die verhinderd bleek te rijn. AXEL - De Zeeuwse muziekschool gaf in het cultureel centrum 'De Halle' te Axel onder grote belangstelling een uitvoering ter gelegenheid van het uit reiken van getuigschriften door wet houder P. T. A. M. R. Apers, bestuurslid van de Zeeuwse muziekschool. Er werden achtendertig diploma's uit gereikt, waarvan drie B-diploma's en vijfendertig A-diploma's. Medewerking werd onder meer ver leend door het koperorkest uit Heikant onder leiding van G. Pileat, koperen semble onder leiding van E. Buyle, ac cordeon-sextet onder leiding van G Blom, kiarinetgroep uit Kloosterzande onder leiding van mevrouw A M. Janse. dwarsfluit- en saxofoonensemble onder leiding van de heer G. Goethals. Indivi dueel speelden Jan de Feyter orgel. Koen Middeljans piano, Eske Fassaert piano. Patricia Ivens piano. Verder werkten nog mee AMV-groepen uit Axel. Sas van Gent, Kloosterzande en Westdorpe onder leiding van de heer A. de Kort, directeur van de Zeeuwse mu ziekschool. V Ventevogel Zoon Assurantiën bv NVA-Assuranüeadviseurs verzekert Uw toekomst Theologische faculteit niet in hogeschool Tilburg BREDA - De bisschoppen H. Ernst van Breda en J. Bluyssen van Den Bosch zijn teleurgesteld over de afwijzing door de hogeschoolraad van de Katho lieke Hogeschool Tilburg (KHT) de theologische faculteit in de hogeschool op te nemen. De raad kan zich er niet mee verenigen, dat de kerk invloed heeft op de hogeschool en zeker niet op maar een deel ervan. Men vreest dat afwijking van de leer en huwelijk van priester-docenten redenen voor ont slag zouden worden. Sinds de oprichting van de theologi sche faculteit in 1966 is gestreefd naar invoeging in de hogeschool, omdat zo wel de wetenschappelijke ais de priesteropleiding daarmee, volgens de bisschoppen, zou zyn gebaat. De In vloed van de kerkeUjke overheid op de theologische faculteit achten de bis schoppen 'een rechtmatige zaak'. Het eventueel ontslaan van docenten noe men de bisschoppen een mogelijkheid en geen verplichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 47