Kostenstijgingen RPCZ verontrusten gemeenten Drie maanden gevangenisstraf voor inbraak in postagentschap Middelburg Ziekenhuizen veel te laat met vraag om meer verpleegkundigen BELANGEN PATIENT VAAK OPGEOFFERD Boek uit 1864 over de historie van Goes werd heruitgegeven PZC/provincie IPAS OP DE PLAATS' ONVERMIJDELIJK Matroos Hontenisse vermist na ontploffing op binnenvaarttanker Drie Vlissingse jongens bekennen serie inbraken EERSTE EXEMPLAAR VOOR BURGEMEESTER VOORZITTER CONTACTGROEP NATIONALE ZIEKENHUISRAAD: JONGELUI MAAKTEN RUIM 13.000 BUIT VLOERVERWARMING JDIJDAG 18 MEI 1979 van de stijging van de gemeentelijke bijdrage per inwoner wees voorzitter ing G. J. A. M. Adan onder meer op het gelijkblijven van de rijksbijdragen. Hij was van mening dat de kosten voor het RPCZ relatief aan de lage kant zijn in vergelijkinq met de kosten van schoolbegeleidingsdiensten elders in het land. „Zeeland behoort met een bedrag van ongeveer 60,- per leerling tot de middenmoot", aldus voorzitter Adan. Hij verklaarde naar aanleiding van een opmerking van burgemeester S Francke van Valkenisse dat inderdaad nog niet gesproken kan worden van een >ES - Het algemeen bestuur van het overlegorgaan van de stichting Regionaal Pedagogisch ntrum Zeeland staat op het standpunt dat een eventuele verdere stijging van de kosten voor de jnstverlening van de stichting aan de scholen zoveel mogelijk binnen de perken gehouden moet irden. Vertegenwoordigers van de Zeeuwse gemeentebesturen in het algemeen bestuur van het erlegorgaan maakten donderdagmiddag in Goes duidelijk dat 'een pas op de plaats' voor het '.jjpCZ in de nabije toekomst onvermijdelijk is. Woordvoerders van de gemeenten wezen erop dat -de meeste gemeenteraden verontrust zijn over de sterke kostenstijgingen van het RPCZ. De algemene vergadering van het overlegorgaan ging tijdens de gebruikelijke voorbehandeling in de •prins van Oranje' overigens in principe akkoord met de raambegroting van het RPCZ voor 1980. WEL AKKOORD MET RAAMBEGROTING In de raambegroting is een uitbreiding ran het aantal medewerkers van het RPCZ opgenomen. „Die uitbreiding beperkt zich tot het uiterst noodzake lijke", aldus wordt in de toelichting van de begroting gesteld In de voorlopige ontwerpbegroting wordt het algemeen bestuur van het overlegorgaan voorge steld over te gaan tot de aanstel ling vin een orthopedagoog en een admini stratief medewerkster voor de koepel- dienst Voordebegrotinq 1980 betekent d)t een verhoging van 123.000 gulden dat wil zeggen een bedrag van 36 cent per inwoner De stijging van de bijdrage per inwoner met 36 cent komt voor 1980 nee: op een bedrag voor de gemeenten V® ƒ6,10 per inwoner. De kosten van uitbreiding vormen 4 procent van de to- Ule begroting en 6 procent van de ge meentelijke bijdragen, üit de toelichting op de raambegroting san het RPCZ blijkt dat het verschil tussen de begroting voor 1980 en die roor 1979 voor een flink deel bestaat uit de uitwerking van kosten die in 1979 I pas vanaf 1 augustus een rol spelen. De- gRosten drukken dan ook slechts voor vijf-twaalfde deel op de begroting 1979 maar uiteraard in zijn geheel op de be groting 1980. Met name gaat het om de al in de begroting 1979 aangegeven kos ten salarlspost rayondienst Zeeuwsch- Vlaanderen, huisvestingskosten Zeeuwsch-Vlaanderen, bureau- en drukkosten Zeeuwsch-Vlaanderen en reis- en verblijfskosten medewerkers rayonteam Zeeuwsch-Vlaanderen. Zonder de voorgestelde uitbreiding met twee medewerkers zouden de uit de raambegroting 198q voortvloeiende lesten per inwoner gelijk geweest zijn tan de kosten per inwoner volgens de begroting 1979. In dat geval zou er sprake geweest zijn van een bijdrage per inwoner van 5.74. Rijksbijdragen b verband met de duidelijke reserves Tin het algemeen bestuur als gevolg (ROTTERDAM - De 24-jarige ma- troos-motordrijver R. P. van den Bos- Ischc uit Hontenisse en de 31-jarige stuurman J. Visser uit Harlingen zijn donderdagmiddag omstreeks half drie I vermoedelijk om het leven gekomen 1 bij een ontploffing aan boord van de binnentanker 'Holsatia' van Verolme. De tanker voer op het moment van de ontploffing in zogenaamd koppelver band op de Nieuwe Maas bij de Brienenoordbrug. De twee schepen die naast de'Holsatia' voeren, liepen geen schade op. De ontploffing was zo krachtig, dat op bet eiland Briene- noord in een straal van enkele honder- den meters de ruiten van de woningen sprongen. De matroos en de stuurman worden vermist. Zij zyn vermoedelijk door de j kracht van de explosie over boord ge- slagen en verdronken. Op het moment van de ontploffing waren zij op het dek van de binnenvaarttanker aan het werk 1 met het schoonmaken van de tanks. Het schip had een lading benzol aan boord gehad. Toen de ontploffing zich voordeed, waren de tanks al wel gewas- sen, maar nog niet ontgast. Duikers van de Rotterdamse brandweer hebben ■donderdagmiddag de rivier afgezocht naar de twee vermiste opvarenden van de tanker, zonder echter resultaat te boeken. Over de oorzaak van de ontploffing was donderdagavond nog niets be kend. De arbeidsinspectie en de ha venautoriteiten stellen een onderzoek in. De ontploffing deed zich voor in de «sde van de zestien tanks tellende tanker. De schade aan het schip is vol lens de politie zeer omvangrijk. VLISSINGEN - De Vlissingse gemeen tepolitie heeft in de nacht van maan- d>l op dinsdag de 14-jarige S. S. uit Vlissingen aangehouden in verband net een poging tot inbraak in een cafe- liria in de Vlissingsestraat in Oost- Souburg. Twee andere jongens M. T. 11') en W. B. H. W. (15) uit Vlissingen wisten te ontsnappen, maar konden in be loop van dinsdag worden aange houden. Zij hebben inmiddels alle drie bekend. 6 en T. hebben de politie ook nog ande re inbraken of pogingen daartoe be kend, al dan niet in gezelschap van der den. zoals een inbraak in een super markt in Souburg op 11 april, een po- ÖttR tot inbraak in een supermarkt in Souburg op 27 april en een inbraak in wnbromfietshandel, op 12 mei. S. en W hebben bovendien bekend zes brom fietsen te hebben gestolen, die na ge- brnik weer ergens anders werden neer velt S en W. zijn in vrijheid gesteld. Maat de politie proces-verbaal hadop- •Setnaakt T wordt voorgeleid voor de officier van justitie (Slot van pag. 1 ties tussen verschillende sectoren: tus sen de algemene ziekenhuizen, de ver pleeghuizen en de instellingen van de geestelijke gezondheidszorg Vooral nu een tweetal sectoren zich in beddenbe stand - denk aan de norm van 4 zieken huisbedden per 1000 inwoners bij de al gemene ziekenhuizen en de overbeding in de psychiatrische centra - moeten beperken, vrees ik een opnieuw het el kaar betwisten van het werkterrein", aldus de heer Alemkinders. „De ge schiedenis van de vijftiger jaren lijkt zich te herhalen en wel vrijwel in het gehele land." In dit verband onder streepte hij dat er vanuit de nationale ziekenhuisraad door onderlinge me ningsverschillen te weinig of geen toe- komstlijnen getrokken worden. Positief Met betrekking tot de samenwerking tussen de instellingen voor de intra murale gezondheidszorg in Zeeland, liet de heer Almekinders positieve opmerkingen horen. Als voorbeelden noemde hy onder meer: de Zeeuws-Vlaamse verpleeg huizen (Oostburg, Temeuzen. Hulst hebben elkaar kunnen vinden in een doelmatige spreiding van de voorzie ningen. Samen hebben ze een harmo nisch afstemming van eikaars activitei ten met elkaar afgesproken en de staatssecretaris van volksgezondheid en milieuhygiëne gevraagd hiernaar fa ciliteiten beschikbaar te stellen: ook de Zeeuws-Vlaamse algemene ziekenhuizen (Oostburg, Temeuzen/ Sluiskil, Hulst) hebben samen afge sproken welke beleidslijn ze gezamen lijk zullen volgen; op 'De Bevelanden' (Goes) vonden de twee confessionele ziekenhuizen (het protestants-christelijke 'Bergzicht' en het rooms-katholeieke 'St.-Joanna) el kaar en besloten samen verder te gaan. na de fusie van de ziekenhuizen St.- Joseph en Bethesda te Vlissingen. nu weer al enkele jaren geleden, besloot het Middelburgse Gasthuis met het gefuseerde ziekenhuis in Vlissingen de weg van de samenbundeling duidelijk te volgen. De heer Almekinders bracht naar voren dat de samenwerking niet vlot tot stand gekomen is ..Natuurlijk moet er veel en moet er zelfs nu nog hier en daar wat wantrouwen worden overwonnen. Maar als we dit alles in een historisch perspectief plaatsen, is er reden tot dankbaarheid. Wie had zich dit tien jaar geleden kunnen voorstellen." provinciale raad volksgezondheid, vakbeweging, patiëntenorganisaties! geuite wens tot democratisering van de Zeeuwse ziekenhuizen en dan met name de besturen ervan. De heer Almekinders achtte de opvat ting dat de ziekenhuisbesturen m Zee land niet op democratische wijze wor den gevormd, ongegrond 'Onze ziekenhuisbesturen zijn zeker niet on- democratischer gevormd dan de bestu ren van de werknemers-vakcentrales, die onze besturen mede willen gaan bemannen", zei de heer Almekinders. "De via democratisch gevormde ge meentebesturen en kerkelijke besturen benoemde ziekenhuisbesturen komen daar met méér inspraak, dan de be stuurders van vakcentrales en politieke partijen, wat dikwijls mèt veel gelobby gepaard gaat" In zijn inleiding maakte de voorzitter van de provinciale NZR-contactgroep gewag van de "ontstellende onderver tegenwoordiging" van de intramurale gezondheidszorg in de provinciale raad voor de volksgezondheid (Ravoz). "vooral gezien in het licht van de steeds grotere bemoeienis van de lagere pu blieke overheid, ook met het zieken huis wezen", De heer Almekinders deelde mee dat hij het probleem van de onder vertegenwoordiging enkele malen heeft besproken met Ravoz-voorzitter me vrouw C. G. van Zanten-Leijsen. "Ik weet dat ze deze problemen duidelijk ziet.'We kunnen van haar echter in re delijkheid met verwachten, dat wat zo vele jaren is scheefgegroeid en hier en daar zelfs wat vastgeroest zit. zij in eni ge maanden opgelost. Trouwens, dat kan ze ook met alleen, dit vraagt steun van anderen en een mentaliteitsveran dering", stelde de heer Almekinders. afronding van de wensen van het RPCZ. Directeur drs C. J P van Etten van het RPCZ lichtte in dit verband nader toe dat in rpincipe gestreefd wordt naar de vorming van een rayon Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint- Philipsland. Tot de verlangens behoort ook de aanstelling van een beheerder voor het documentatiecentrum „Een pas op de plaats maken is niet onac ceptabel Maar dat betekent niet dat de dienst al is afgerond", aldus directeur Van Etten. Hij benadrukte dat het juist de kleinere scholen zijn die relatief om meer begeleiding vragen. De directeur zei dit naar aanleiding van de mogelijke veronderstelling dat de te verwachten vermindering van het aantal leerlingen in de toekomst ook minder werk voor het RPCZ zou betekenen. „Minder leerlingen is geen reden voor een kleinere dienst", aldus de heer Van Et ten. Voorzitter Adan concludeerde „De dienstverlening van het RPCZ is nog niet optimaal" Uitbreiding In de toelichting op de begroting wordt een uitbreiding van de werk zaamheden van het RPCZ verwacht in het schooljaar 1979/1980. Dit blijkt uit de thans binnenkomende verzoeken van scholen. Op 1 augustus 1979 wor den de twee bestaande rayonteams op een minimaal geachte sterkte ge bracht. namelijk een ravon-coördina- tor, een psycholoog, drie systeem- schopibegeieiders, een orthodidac- tisch schoolbegeleider, een psycholo gisch assistente en een administratief medewerkster. De toetreding van de gemeente Hulst tot de gemeen schappelijke regeling heeft het moge lijk gemaakt een derde schoolbege leider voor het rayonteam Zeeuwsch- Vlaanderen te bekostigen. De totale kosten van het RPCZ voor 1980 worden geraamd op 2.895.000,-. Dit bedrag is als volgt samengesteld, personeelslasten 2.385.000.-, bu reaukosten 256.000,en kosten van ac tiviteiten 254.000.- Tijdens de voorbehandeling van de raambegroting kreeg burgemeester Francke de toezegging van de voorzit ter dat in het vervolg bij de presentatie van de begrotingen meer duidelijkheid gegeven zal worden over het standpunt van het dagelijkse bestuur van het overlegorgaan ten opzichte van de wensen en cijfers van het RPCZ Burgemeester mr F G. A. Huber van Goes ontving donderdag het eerste exemplaar van de heruitgave van een uit 1864 daterend boek over de geschiedenis van Goes uit handen van mevrouw M. H. N Burggraaf, directrice van de uitgeverij Interbook International te Schiedam GESCHREVEN DOOR ^Sf°vtlb,Dld'len 1 R. A. S. PICCARDT GOES - Burgemeester mr F. G. A. Huber van de gemeente Goes heeft donderdagmiddag het eerste exemplaar van een herdruk van het boek 'Geschiedenis der Stad Goes' gekregen. De oorspronkelij ke versie van dit boek dateert uit 1864. De schrijver is R. A. S. Pic- rardt, die van 1850 tot 1880 predi kant te Goes was. Later nam hij. wegens het overlijden van de eerste archivaris van Goes, diens werkzaamheden over. Nadat de predikant in de winter van 1860- 1861 een vijftal zeer succesvolle le zingen had verzorgd, besloot hij De nieuwe herdruk is een uitgave van Interbook International uit Schiedam Deze uitgeverij spe cialiseert zich in het uitgeven van historische- en kunstboeken. Me vrouw M. H. N. Burggraaf, direc trice van de uitgeverij, vertelde bij de overhandiging van het boekwêrk aan de burgemeester, dat zij vastgesteld had. dat over de geschiedenis van Goes met zo gek veel gepubliceerd is. Dat eenmaal geconstateerd hebbende, kwam de uitgeverij ongeveer tweeëneenhalf jaar geleden bij het gemeente-ar chief terecht. Daar was nog een ori gineel exemplaar met met de handgeschreven aantekeningen van de auteur aanwezig. Dit exemplaar heeft als basis ge diend voor de huidige heruitgave. De Goese boekhandel De Jonge heeft de hele uitgave. 500 exempla ren groot, opgekocht. Het boek gaat in de winkel 75,- kosten. On danks deze relatief hoge prijs is er toch een redelijke interesse voor het historische boek zo blijkt uit de voorinschrijvingen „Ik ben erg benieuwd", reageerde de eerste burger van Goes op het in handen krijgen van het boek. „Het werd tijd, dat er wat gedaan werd aan de geschiedschrijving van Goes, die inderdaad achterloopt aldus de heer Huber Democratisering De voorzitter van de provinciale NZR- contactgroep ging ook nader in op de van verschillende kanten (voorzitter M. L, Almekinders „AL VELE JAREN GROTE PROBLEMEN" GOEb - De ziekenhuizen en inrichtin gen hebben veel te Iaat gevraagd om mèër verpleegkundigen. Dit zei de voorzitter van de Zeeuwse con tactgroep van de nationale zieken huisraad (NZR). M. L. Almekinders, donderdag tijdens een ledenvergade ring in Goes. „Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat we het veie ja ren als werkers in de gezondheidszorg, beneden onze waardigheid hebben geacht te demonstreren; op de bar ricade te gaan voor de aan ont toever trouwde belangen, voor de patiënten die aan onze zorgen zijn toever trouwd", aldus de heer Almekinders. „Ik acht dit mede éën van de verkla ringen waarom we nu om een hogere voorrang moeten vragen op ons natio naal behoeftenschema". De voorzitter van de provinciale NZR- groep wees erop dat de argumenten die gevoerd worden om meer personeel om het bed te krijgen, niet van vandaag of gisteren zijn. maar reeds van enkele tientallen jaren geleden dateren. „Ik kan dit vanuit mijn bijna 30-jarige praktijk in het Nederlandse verpleeg huiswezen bevestigen. Gedurende deze 30 jaren heeft het ons aan tijd ontbro ken voor een gesprek - dikwijls hèt ge sprek - met de patiënt. Ik weet uit ge sprekken met de collega's uit de alge mene ziekenhuizen uit deze jaren en nu. dat het daar niet anders lag en nog ligt" betoogde de heer Almekinders. Hij onderstreepte dat bij een toename van het aantal verpleegkundigen, er dan ook van de verpleegkundige kant meer oog voor de sociale vaardigheid - in de vorm van dc opleiding en oefening van de verplegenden en verzorgenden - om het bed. moet zijn. De heer Alme kinders vestigde er de aandacht op dat het vragen om extra arbeidskrachten in de zogenaamde intramurale gezond heidszorg (ziekenhuizen, verpleeghui zen, instellingen geestelijk gehan dicapten) wél betekent dat er in andere sectoren buiten de gezondheidszorg in geleverd moet worden Ook voorzag hij een inlevering, matiging van de par ticuliere inkomens in de vorm van ho gere ziektekostenverzekeringspremies. „We dienen ons te realiseren dat we met onze acties zeker ook een beroep doen op alle inkomenstrekkers. We vragen nu in onze stagnerende economie, een offer - overigens een volkomen verant woord offer - teneinde de zorg van de VOOR BETALING SCHULDEN DOOR HEROINE MIDDELBURG - Waar was het geld gebleven? Ruim dertienduizend gul den in bankbiljetten en nog eens twaalfhonderd gulden aan betaalche ques en girokaarten hadden de jongens buitgemaakt bij hun inbraak in het postagentschap aan de Thibautstraat in Dauwendaele-Middelburg. Eén van hen verklaarde donderdagmorgen voor de politierechter dat hij er 'ver schillende dingen' en schulden van had betaald en tenslotte nog wat aan PTT had kunnen teruggeven; de ande re jongen had er een auto van gekocht. Zo was de gedeelde buit hen als los zand op een dag van zon door de vin gers gelopen. De regen kwam gistermorgen voor ieder neer in een eis van zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk. Nadat raadsman mr M. L. Huisman de achtergronden had toegelicht, bracht politierechter mr J. Kolkman deze eis terug tot voor ieder vijf maanden gevangenis, waar van twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Heroïnegebruik en daaruit voortvloei ende schulden vormden de achter grond van de inbraak van de beide jon gens - sinds kort na het delicht geïnter neerd -, de 20-jarige R B. uit Middel burg en de 19-jarige J W uit Souburg. Op 2 maart van dit jaar wisten ze een zijdeur van het pand aan de Thibaut straat te forceren, een pand waarin be halve een drogisterij een postagen tschap is ondergebracht. Bij de behan deling van de zaak kwam onder meer naar voren, dat de drogisterij wel door een alarminstallatie was beveiligd, maar het postagentschap niet „Was dat u bekend7 wilde de poli tierechter weten. B.: „Nee. dat was geluk" In het agentschap vonden de jongelui aan geld een bedrag van 12.499.54 en verder behoorde een geldkistje met on geveer negenhonderd gulden en de be taalcheques tot de buit. Het was de politierechter bekend, dat de jongelui nu met de steun van het Leger des Heils een nieuwe start willen maken en ook een in dit opzicht minder optimistische hoofdofficier van justitie mr Hage wilde er graag op rekenen dat de jongens nu serieus zullen proberen de vicieuze cirkel van herolne-gebruik en geldnood te doorbreken. De officier gaf hen overigens wel de waarschuwing mee, dat bij herhaling de zaak door de meervoudige kamer van de rechtbank zal worden behandeld, die in de stra foplegging verder kan gaan dan de zes maanden, waarin de enkelvoudige ka mer (de politierechten gelimiteerd is. In zijn pleidooi attendeerde raadsman mr Huisman er op, dat de beide jongens eigenlijk al goed op weg waren, maar dat zy de teleurstelling moesten incas seren, van een omscholing tot vaklie den. die de arbeidsmarkt, toen ze een maal het diploma op zak hadden, niet nodig had. Van vast en geregeld werk had een therapeutische werking kun nen uitgaan, aldus de advocaat, nu be gonnen ze zich te vervelen. De raadsman noemde het opmerkelijk en in wezen 'heel eigenaardig' dat wel de drogisterij maar niet het PTT-kantoor- tje van een alarminstallatie was voor zien. Oplichting hotels Bij verstek werd de niet op de zitting verschenen Fransman R. E. uit Mul house voor oplichting van twee hote liers veroordeeld tot één maand ge vangenisstraf. In de periode van 8 tót 10 december van het vorig jaar diende hij zich in Breskens en Middelburg aan bij horeca-ondernemingen met de me dedelingen dat hij met een vrachtauto goederen onderweg was naar Péchiney maar dat hij door pech was gestrand. In afwachting van de reparatie wilde hij enkele dagen in het hotel verblij ven en hij wilde voor die periode ook nog een zakcentje lenen, omdat hij zonder geld zat. In goed vertrouwen staken de hoteliers hem bedragjes van 50.- en 45.toe. De politierechter moest gistermorgen ook weer verschillende gevallen van rijden onder invloed behandelen, wat voor B. van B. uit Araemuiden uitliep op éen week gevangenisstraf en negen maanden niet rijden. Van B had het op 30 december in Zoutelande nogal bont gemaakt door te proberen een poli tiewagen 'los' te rijden en later, toen men hem toch op een erf klem wist te zetten, een politieman sloeg De zaak van W. G. uit Middelburg werd aangehouden in afwachting van een nadere rapportage. De jongeman hoor de gistermorgen vier weken gevangenis •waarvan twee weken voorwaardelijk) en een jaar niet rijden tegen zich eisen Op 8 december was hij in Middelburg aangehouden met een bloedalcoholp- romlllage van 1 04 en op 19 januari in Rotterdam met 1.90 promille By zijn aanhouding in Middelburg had de jon geman een rijverbod genegeerd- De po litie legde hem een rijverbod op voor acht uur. maar G. liep het politiebureau uit en nam zonder zich hieraan te storen zijn auto mee. „Heel stom geweest", vond G. nu, „het ging vanuit het gevoel dieper kan ik toch niet zakken De politierechter: „Ik kan best nog rij den zeggen veel mensen. Maar het gaat om het reactïeverrpogen in een risico situatie". De gladheid van de afgelopen winter brak A de J uit Vlissingen op. toen hij over de Langevielesingel in Middelburg reed met een bloedalcoholpromlllage van 1.68. Omstanders hielpen hem de wagen van het talud naar de Vest op de xant te trekken, toen de politie zich met het geval bemoeide Het pleitte overi gens voor De J.. dat hij zelf aai\ toege schoten mensen had geviaagd de poli tie te waarschuwen Hy werd veroor deeld tot een boete van duizend gulden en acht maanden niet ryden. waarvan vier maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd Toch gereden Toch rijden ondanks een rij-ontzeg- ging met een promillage van 0.62 leid de voor H. van der H. uit Middelburg tot een gevangenisstraf van twee we ken en een boete van tweehonderd gulden voor mankementen aan de au to. In een periode dat een rij-ontzeg- ging liep w as ook de Middelburger A. O. met een bromfiets gaan rijden. Hij zal een boete van vijfhonderd gulden moeten betalen en een week voor waardelijke gevangenisstraf blijft hem met een proeftijd van twee jaar boven het hoofd hangen. Voor diefstal van een vouwfiets werd R. G. uit Middelburg conform de eis ver oordeeld tot een boete van honderd gulden. De jongeman verklaarde voor de politierechter van mening te zijn ge weest dat de vouwfiets gereed stond om in de vuilniswagen te verdwijnen. Het intrappen van een ruit bij het 'Tref- center' in Middelburg kwam C. V op een boete van 150,- te staan en voor het spitten naar zagers op en daarmee beschadigen van een mosselperceel werd G M uit Breda veroordeeld tot een boete van 125.- M. was in novem ber aan het spitten op een perceel aan het Slaak bij Sint Philipsland patiënt om het bed op een verantwoord niveau te brengen", stelde de heer Al mekinders. Hij bracht naar voren dat er sprake is van spanningen by de be- heersdiensten: administratie f-econo- mische diensten, personeelsdiensten en het management in het algemeen. Aanslag „We hebben een wet op de onderne mingsraden. een cao-ziekenhuiswezen, het centraal orgaan ziekenhuistarie ven, een college voor ziekenhuisvoor- zieingen en andere instellingen gekre gen. die alle een steeds groter aanslag deden op de arbeidskracht van onze beheersdiensten", vertelde de heer Almekinders. „Ik denk dat men zich er te weinig van bewust is dat het voor waarden scheppende werk vaak door gebrek aan personeel tekort moet schieten in zijn steun aan de pa- tiéntgebonden acitiviteiten. Dit zou wel eens de reden kunnen zijn dat de leiding van onze instituten zo laat in actie kwam voor meer personeel om het bed en dat de actie in wezen van onderaf, aan de basis, is geboren en niet bij de leiding". Tydens een ledenvergadering gaven drs G. J. M. de Cock, waarnemend-di recteur van het nationaal ziekenhuisin stituut (NZI) en mr C. H. M Kleemans, secretaris van- het NZI, een toelichting op het werkprogramma van dit (onder zoek) Instituut Tijdens een discussie hierover werd van de kant van de Zeeuwse afgevaardigden in de con tactgroep onder meer gevraagd om: meer aandacht voor de patiëntenzorg; een onderzoek naar nieuwe organisa tiestructuren in de gezondheidszorg ln ziekenhuizen en inrichtingen, meer on derzoek in de sector zwakzinnigenzorg en een taakomschrijving van de ver pleegkundige binnen een verpleeghuis- Er werd ook door middel van enkele inleidingen en een gesprek, aandacht besteed aan de nieuwe wet op de on dernemingsraden Sportweek Pechiney VLISSINGEN - Een aantal per soneelsleden van Pechiney Nederland houdt van 18 tot en met 24 mei een sportweek voor medewerkers van het bedrijf en hun gezinnen. Dit jaarlijkse evenement omvat verschillende tak ken van sport, zoals volleybal, tennis, veldloop, biljarten en vissen. Voorts staat een ploegentijdrit voor wielren ners op het programma, terwijl Hemel vaartsdag geheel in het teken van het voetballen zal staan. Tijdens een feest avond op 9 juni worden de prijzen van de sportweek uitgereikt Advertentie) Installatiebedrijf Zuidwrg rn Zw artepoortc, postbus IS, Hcwkcnszami, 01106-1386

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 9