39? 25.- a r J Openbaar onderwijs Zierikzee wil twee nieuwe scholen bouwen BRISTOL 2 stuks altijd raak VOLVO Welke kleur gebruikte auto u ook kiest, de voordelen krijgt u zwart op wit. 'YAmnnn" PZC/streek Orgelconcert prijstreffers corduroy kinder broek 'Leopard' vrijdag koopavond rib Automobielbedrijf De Groene B.V. alfa autobedrijf w. j. soeks VRIJDAG 18 MEI 1979 WISSEL SCHOUWEN SCHOOLRAAD ONDERSTREEPTE BELANG IN WIJK MALTA EN IN DE BINNENSTAD ZIERIKZEE - Het openbaar onderwijs van Zierikzee is van mening dat er zo wel in de wijk Malta als aan de Baden Powellweg in de binnenstad nieuwe lagere scholen moeten komen. De ver eniging voor openbaar onderwijs heeft onlangs het dagelijkse bestuur van de gemeente opnieuw geadviseerd even tuele bouwplannen voor de twee nieuwe scholen gelijktijdig te ontwik kelen. De gemeenschappelijke ge meentelijke schoolraad onderstreepte donderdagavond het belang van de bouw van de nieuwe scholen ter ver- vaning van de bestaande semi-per- manente gebouwen nog eens nadruk kelijk. De schoolraad nam in dit verband duidelijk afstand van een suggestie van de wethouder van onderwijs om in de toekomst de leerlingen van de openba re school binnen de Veste te huisvesten in de christelijke lagere J W. van den Doel-school' in de Raamstraat. Deze school komt leeg te staan als de plan nen voor de bouw van een nieuwe zes- klassige christelijke school in Poor tambacht doorgang vinden. Voorzitter H. M. van der Post van de schoolraad liet tijdens de in de raadszaal van het stadhuis gehouden vergadering geen twijfel bestaan over het standpunt van het openbaar on derwijs. „Ik vind het een onzindelijke gedachte. En dan heb ik het nog netjes gezegd", aldus de reactie van de heer Van der Post. Hij rangschikte de ar gumenten die tegen gebruikmaking door het openbaar onderwijs van de school in de Raamstraat pleiten als volgt; „Het gebouw staat te dicht in de buurt van de openbare lagere school "t Kofschip", de school is ongelukkig gesi tueerd en ongeschikt voor integratie met het kleuteronderwijs, als de plan nen van de gemeente doorgaan kan een toename van het verkeer in de Raam straat worden verwacht, de gemeente raad heeft al een terrein aan de Baden Powelweg aangewezen voor de bouw van een nieuwe openbare school". De schoolraad besloot het gemeentebe stuur mee te delen dat het openbaar onderwijs niet van de school in de Raamstraat gebruik wenst te maken. Malta Schoolhoofd J. Goedhart van de openbare Theo Thijssenschool deelde de vergadering mee dat er bezwaren zijn gerezen tegen de bouw van een permanente school op de plaats van de huidige school in Malta. Bouw van een permanente school zou in verband met de nabijgelegen verkeersweg in strijd met de voorschriften zijn. Er is verder nog steeds onzekerheid over de be stemming van het perceel van de christelijke en openbare kleuterscho len aan de Calandweg als mogelijke plaats voor de bouw van de gewenste nieuwe school in Malta, omdat het standpunt van het bijzonder onder wijs met betrekking tot de toekomst van de christelijke kleuterschool 'De Maltarakkers' niet definitief bekend is. De heer J. Groen bracht naar voren dat het openbaar onderwijs niet de dupe mag worden van de 'fout gebleken si tuering van de christelijke scholen'. Hij zei verder dat het bijzonder onderwijs, gelet op het te verwachten aantal leer lingen, onterecht een nieuwe school heeft gevraagd. De schoolraad stelde duidelijk dat In Zierikzee voldoende schoollokalen aanwezig zijn. De gewenste nieuwbouw van scholen voor het openbaar onder wijs wordt noodzakelijk geacht ter ver vanging van de semi-permanente ge bouwen. De schoolraad tornde niet aan de cijfers en de inhoud van een door een amb telijke werkgroep geproduceerde nota over de ontwikkelingen in het kleuter en lager onderwijs in de gemeente. De nota is intussen onderwerp van bespre king geweest in een besloten bijeen komst van een werkgroep van verte genwoordigers van het onderwijs van de gemeente. Deze werkgroep is ervan uitgegaan dat de verstrekte cijfers wel kloppen, aldus deelde de heer Groen de schoolraad mee. In de nota wordt de verwachting uit gesproken dat het aantal kleuters in 1994 minder zal zijn dan het huidige aantal. Momenteel bedraagt het aantal leerlingen van de kleuterscholen in to taal 296. Dit aantal zal naar verwach ting dalen tot 242 in 1982 en in de jaren daarna weer langzaam gaan stijgen. „Dat betekent dat er tot 1994 geen uit breiding noodzakelijk zal zijn", aldus een conclusie van de werkgroep die de nota heeft opgesteld. Voor wat betreft het lager onderwijs wordt eveneens opgemerkt dat er in Zierikzee nog voor vele jaren voldoende klaslokalen aanwezig zijn. Aan die conclusie wor den overigens de vragen verbonden: waar liggen die lokalen en hoe lang gaan die lokalen nog mee. Het totaal aantal leerlingen van de la gere scholen bedraagt eind 1979 1.062. De prognose geeft een daling van het aantal te zien tot 948 leerlingen in 1982; tot 872 in 1984; tot 840 in 1986 en tot 832 in 1988. Van het openbaar onderwijs wordt in de nota gezegd: Er kunnen ba sisscholen tot stand komen in Malta, de binnenstad en in Poortambacht. GOES - Het tweede orgelconcert van dit seizoen m Goes is op zaterdag 19 mei in de Grote Kerk. De Haagse cantor-or ganist Folkert Grondsma speelt dan werken van Franse componisten. Deze nog jonge organist behaalde na zijn conservatoriumstudie diverse prijzen, waaronder in Den Haag de prijs van uitnemendheid en in Parijs een prijs voor 'virtuositeit en improvisatie'. Het programma bestaat uit 3 kleine com posities van Guillain; de vier-delige so nate van Alexandre Guilmant; van Louis Vieme een prélude en ouverture en ten slotte van Jean Langlais twee dedeelten uit de 'Trois Implorations'. Het concert begint om 20.00 uur Onderwijzers en onderwijzeressen vergaderden BROUWERSHAVEN - In het Ton- nenmagazijn te Brouwershaven werddonderdag de jaarvergadering gehouden van de bijna 120 jaar be staande vereniging van onderwijzers en onderwijzeressen op Schouwen- Duiveland. Tijdens de vergadering onder voorzitterschap van de heer M. Vaarzon Morel, vond een bestuursver kiezing plaats in verband met het af treden van de heren C. van de Ruijt en D. van de Geer. In de plaats van de aftredende bestuursleden die niet her kiesbaar waren werden gekozen me juffrouw R. Cornelisse en de heer R. van Pesch. Na de koffiepauze introduceerde de heer J. de Coninck bij de vele in het Tonnenmagazijn verzamelde onderwij zers en onderwijzeressen het onderwerp 'musische vorming'. Daarbij werden allerlei vormen van spelen met mate rialen als stof, klei, karton, hout en verf tot uitdrukking gebracht. Ook andere uitdrukkingsvormen als dans, drama tiek, muziek en rollenspel vroegen de aandacht. Connie Pieters van het Insti tuut voor kunstzinnige vorming te Rot terdam vertoonde een film over musi sche vorming. Verder gaf de beeld houwer Jaap Kroone van het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming een toelichting op zijn werk met scholieren in Vlissingen aan het project 'ruimte'. Medwerkster Janneke van Dijk van het instituut voor de tropen te Amsterdam wees op een door de educa tieve dienst van het instituut samen gestelde tentoonstelling voor kinderen De scholen kunnen gebruik maken van lesmiddelen van het instituut over le ven en werken in landen als Peru, Suri name of de Afrikaanse landen. Na een gezamenlijke maaltijd brachten de Schouwen-Duivelandse onderwij zers en onderwijzeressen een bezoek aan de inrichting voor geestelijk ge handicapten Hemesseroord te Middel- harrfis. Benoeming SINT-ANNALAND - De heer L. van Dijke uit Sint-Annaland is benoemd tot leraar aan de christelijke mavo van de gereformeerde gemeente te Amers foort. Gouden Bruiloft in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Woensdag 16 mei herdacht het echtpaar A de Witte - E. de Witte-Burgers wonend aan de Oost straat te Sint-Annaland, hun vijftigja rig huwelijk. Het echtpaar heeft drie kinderen zeven kleinkinderen. Dit ju bileum werd gevierd in de huiselijke kring. De heer De Witte ls in de land bouw werkzaam geweest Collecte SINT-MAARTENSDIJK - Over de maand april bracht de collecte, in Sint- Maartensdijk met Inbegrip van de gif ten ƒ5.332.40 op voor de hervormde gemeente. Daarvan is 3.504,40 voor de kerk; 1.150 voor het bankenfonds en 678 voor de verwarming Bejaardentocht Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Dinsdag hebben de bejaarden van het bejaarden centrum 'De Schutse' uit Sint-Anna land een bloesemtocht door Zuid-Be veland gemaakt. Mede door het fraaie zomerweer konden de bejaarden volop genieten. In 'De Caisson' te Kapèlle- Biezeünge werd een koffiemaaltijd ge bruikt. smalle rib in de steekzaVken en kleuren camel, smalle pijp. bruin, zwart, ecru (mt. 25-36) blauw en br.quej beige bruin en tabac Rechte pi|p. (mt. 25-31) wlnkelpr. ,84.95 mt. 116 Bristolpr. 69.- winkelpi t/m zaterdag t/m zate TRAININGSPAKKEN div. modellen - div. kleuren 35.- 40.- 55.- Sport instuif SINT-MAARTENSDIJK - De werk groep sportieve recreatie houdt woensdag 23 mei een sportinstulf in Sint-Maartensdijk. De instuif is op het sportveld naast Haestinge. Door de medewerking van de plaatselinke sportverenigingen kan er ook worden gevolleybald en gekorfbald gekorfbald. De trimbaan staat ter beschikking, er kan worden gehockeyed en diverse in dividuele balspelen kunnen worden ge speeld. De speelavond is van zeven tot acht Opbrengst verkoping SINT-ANNALAND - De opbrengst van de door de hervormde vrouwenvereni ging 'Tryfosa' te Sint-Annaland gehou den verkoping ten bate van de kerk be droeg 4307.32 Muziekverenigingen gaan rond in Sint-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK - De mu ziekvereniging 'Euterpe' en het 'Oos- terlands fanfarekorps' maken zaterdag 19 mei een rondgang door Sint-Maar tensdijk. Om ongeveer zeven uur 's avonds begint de ommetocht ten be hoeve van de donateurs. Daarna geeft het fanfarekorps een concert in de mu ziektent op de markt te SintMaartens- dijk. B. en w. Zierikzee vragen krediet voor expositie ZIERIKZEE - Burgemeester en houders van Zierikzee vragen de raad een krediet beschikbaar te stellen vu 2.500,voor het houden van de ten. toonstelling 'Jordaens, een grootoeej. ter van de barok'. Als de raad met bet voorstel van het college akkoord wordt de tentoonstelling van 15^ tot 15 juli gehouden in het Grav» steen'. De expositie vindt plaats onder ansa clén van het Nederlands-Belgischen, tureel verdrag en wordt georganiseer door de vereniging Nederland-Bete Het is de bedoeling dat op 3 juÜQ. kunstgroep 'Aglaya' uit Brugge ter on luistering een vlaggenballet uitvoert In het Zierikzeese 'Gravensteen' wot. denvan vrijdag 27 juli tot en metzatfj. dag 18 augustus werken geëxposeerd van leden van de Zeeuwse Kunstkring. Bejaardenreis OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vos semeerse bejaarden gaan 22 meiopröj naar Amsterdam en de bollenveld® van Hillegom. Het vertrek is om acht uur vanaf garage Van de Klundert van Konijnenburgweg 73 richting havens Bergen op Zoom tel 01640—36510 volop parkeerruimte 1.Strenge keuring op 41 vitale punten. J.ll op II MM 2.BOVAG garantiebewijs. Gebruikte «ulo'svan meer dan I 4000.- verkopen wij niet de bekende BO\ AG-garaniic Mei .(hcxlr.i VohtiACTMce ivf Li.igJ eigen risico. .1. Veilig Verkeer Nederland vignet. Onze aillO-ICMer is knigl ook hei Kennnerk v.in Veilig Verkeer\ederl 4. Volvo Touring Service, ten unieke seivice die n een j.1.11 king uitgebreide luilpvei lening - o.lbi| aanrijding,ziekic ongeval. pech en dielsüil - garandeer! door gihiillwopa. Bovendien tv uw bagage endic miii .1 mcde-inzittendcn lol een lxdi;»g van I 2060 - pci persoon verzekerd legen dietsi.il en beschadiging als geiolg van opgelopen schade aan de .lino 5. IOOO km. Inspectiebeurt. Wij bieden aan: Volvo 245 DL stationcar1978 Volvo 244 GL1977 Volvo 244 DL Ipg-installatie1977 Volvo 244 DL Ipg-installatie1976 Volvo 244 L 1976 Volvo 343 DL1977 Volvo 343 DL1976 Volvo 66 DL stationcar1976 Mazda 1000 bruin-- 1975 Mazda 818 rood v1976 Mazda 616 groen 1977 Mazda 929 silver 1977 Citroen club 1220 break1978 Ford Fiésta 1100 L 1978 Peugeot 304 GLD1978 VW Polo 1976 Al deze zekerheden krijgt u van ons zwart op wit in het Volvo Paspoort voor Zekerheid. r\ Anjelierstraat 5-7, Goes, tel. 01100-16810. A MODELLEN ZORGEN VOOR KRACHT OP M r Yamaha maakt buitenboordmotoren met in gebouwde voordelen. Er zijn 44 modellen, van 1,5 tot 62,5 kW, (2 tot 85 pk.) Van 678- tot 10.384,-. Voor de voort stuwing van allé denkbare boottypen. En steeds weer met die superieure Yamaha- techmek, waarvan de 1:100 smering een perfekt bewijs is. Stap eens naar onze zaak: wij laten die Yamaha's maar al te graag aan u vaderdag hij altijd Ie fotostudio hans nijs 'de bussel' 15, goes-zuid tel. 01100-20077 Ars francke Lening Financiering Assurantie Sloestraat 36 Lewedorp tel. 01196-12285 TE KOOP GOES Mooie woning a/d Frederik Hendrikstraat 7. Prijs nader overeen te komen. Spoedig te aanvaarden. LEWEDORP. Korenweg 30, twee-onder-1-kap. Landelijk gelegen met zeer grote tuin totale opper vlakte 1835 m2. HONDADEALER Fruitlaan 16, Goes Tel. 01100-15415-14987 M adverteer in de krant A Gemeentewerken Goes i In verband met de komende feestdagen worden de routes van de huisvuil- en bedrijfsvuilophaaldiensten als volgt gewijzigd: De route van donderdag 24 mei, hemelvaartsdag: binnenstad, Wilhelminadorp-Oost van het kanaal, Kattendijke, de wijk tussen de Troelstralaan en de Oude Zeedijk wordt gereden op woensdag 23 mei. De route van donderdag 24 mei. Hemelvaarts dag. de wijk tussen de Troelstralaan en de Ring baan, wordt gereden op vrijdag 25 mei. De route van maandag 4 juni, 2e pinksterdag, wordt gereden op dinsdag 5 juni. Men wordt verzocht het huis- en bedrijfs- vuil tijdig vanaf 07.30 uur gereed te zetten. GEMEENTE GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 32