Middelburg 23 tot 26 mei AUDIOVISUELE aspecten van kunst centraal Al 'n Moordvakantie. PROGRAMMA Marionettenspel Lipstick Gitaarconcert Big Band Battle Haagse Comedie ...boekenbij Elsevier* (5IJDAG 18 MEI 1979 PZC/ kunst/cultui 21 Frans Zwartjes Van woensdag 23 tot en met zaterdag 26 mei wordt in Middelburg de derde aflevering van het Forum-gebeuren gehouden. Na succesvolle mini-festivals op het gebied van de beeldende kunst en het theater staan nu de audio-visuele aspecten van het kunstgebeuren centraal. Plaats van handeling is - net als de vorige keren - het Middelburgs Kuiperspoorttheater. Ineen aantal workshops, lezingen, acts en iandere) evenementen wordt het audio-visuele element belicht. Organi satrice Maria-Roza Boezem heeft zich van de medewerking van een groot aan tal 'klinkende namen' verzekerd: Vito Acconci, Connie Beckley, de filmer Frans Zwartjes, de fotografen Ed van der Elsken en Willem Diepraam, mu- nektheaterman Michel Waisvisz en het theater Kreon. Thema Maria-Rosa Boezem: „We hebben ook ditmaal vastgehouden aan een thema tische opzet. Audio-visueel, gehoor en juicht, heeft veel raakvlakken met al le denkbare vormen van beeldende lunst en theater, performance, mu- nek, body-art. Het blijkt opnieuw dat de formule goed werkt. Men ziet al jaar deze dingen uit en we proberen, dooreen zekere continuïteit in te leg gen. de aandacht vast te houden. Aan de beide vorige Forum-afleveringen hebben we een meer dan gewoon geïnteresseerd publiek overgehouden. Dat publiek helpt eigenlijk heel direct mee aan de uitbouw van de opzet. We denken er nu heel sterk aan om dit jaar, zeker met een zo grootschalig onder werp als 'audio-visueel', ons Forum tweemaal te houden. De tweede keer zou dan kunnen dienen om de zaken die straks aan de orde komen, beter uit te diepen en - voor zover dat mogelijk is - afte ronden. Ik denk voor die tweede maal aan het najaar." dat wel, maar tk denk dat een beroep op crm zeker gerechtvaardigd is Formule Ook ditmaal geldt de bekende formule: zelf bezig zijn, ervaren door anderen bezig te zien en - vooral - samen bezig zijn. Naast beeldende kunst - hoofdthema - komen nu aan de orde video, fotog rafie, film, geluid, theater en televisie Spreiding Forum is een samenwerkingsproject van het Zeeuws Instituut voor Kunstr annige Vorming en de stichting Forum. Degelden komen van zowel de deelne mers als de gemeente Middelburg, de provincie Zeeland, crm en het An jerfonds Mana-Rosa Boezem wil voor het afron dende tweede deel evenwel slechts een teroep doen op het departement van crm. .We kunnen tenslotte niet blijven aan kloppen. De bereidheid hier gaat al een heel eind. Daarbij komt dat we in eerste opzet gedacht hadden aan kleine the ma-festivals voor deze streek. In de praktik is gebleken dat een zeer groot deel van de belangstellenden van bui ten de provincie komt, gespreid over het gehele land. De manifestaties zijn - In deze vorm - in het land zonder voor beeld of navolging en de interesse duidt op een behoefte. Er zijn steeds meer deelnemers, óók uit de eigen omgeving. Rond de workshops, lezingen en overi ge activiteiten zijn verschillende even ementen geprogrammeerd. De Amerikaanse kunstenaar Vito Ac conci heeft voor een aantal pleinen in Nederland waaronder het Damplein in Middelburg een geluidsproject ont worpen. Dit project kwam tot stand onder supervisie van De Appel Am sterdam in samenwerking met het Van Abbe museum. Eindhoven. Museum Booymans van Beuningen. Rotterdam. Stichting Corps de Garde. Groningen en Forum Forum heeft Connie Beckley gecon tracteerd voor het houden van een performance, terwijl de tentoon stellingscommissie van de Vleeshal ge lijktijdig een geluidsinstallatie van de ze Amerikaanse kunstenares organi seert Ter afsluiting van dit vierdaags gebeu ren is een 'Laser-project' gepland, uit te voeren door KREON. op en in samen werking met het Podio del Mondo 1'Ar te op het Damplein Willem Diepraam Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 23 mei: 10.30-13.00 uur: opening-Forum door Maria-Rosa Boezem 'Fotografie en Kunst', lezing plus discussie door Jan de Vries 14.30-17,00 uur: Workshop muziektheater, onder leiding van Michel Waisvisz. 14.30-17.00 uur: Workshop laser onder leiding van Kreon 19.45 uur: 'Grensgebied van beeldende kunst - muziek.'ge- luid'. lezing plus discussie door Josine van Droffelaar 22.30 uur: Performance Connie Beckley (in de Vleeshal/ope- ning'geluidsinstallatie Vleeshal Donderdag 24 mei: 11.00 uur: Lezing Vito Acconci m Kuiperspoorttheater en dia-vertoning over eigen werk 13.00 uur. Start 'project for town squares' van Vito Acconci op het Damplein. 14.30-17.00 uur: Workshop muziektheater, onder leiding van Michel Waisvisz. 14.30-17.00 uur: Workshop laser, onder leiding van Kreon 20.15 uur: 'Zin en onzin van audio-visuele middelen in deze en de toekomstige tijd', lezing plus discussie door Hans Keiler Vrijdag 25 mei: 10.00-12.30 uur: Workshop video, onder leiding Van Frans Zwartjes. 10.00-12.30 uur: Workshop fotografie, onder leiding van Wil lem Diepraam. 14.30-17.00 uur: Workshop fotografie, onder leiding van Wil lem Diepraam. Vito Acconci 14.30-17.00 uur Workshop video, onder leiding van Frans Zwartjes. 14.30-17.00 uur: Workshop muziektheater, onder leiding van Michel Waisvisz. 14.30-17.00 uur: Workshop laser, onder leiding van Kreon 20.15 uur: Ed v d. Elsken praat over en demonstreert low budget', goedkope foto. film en audio-visuele technieken Zaterdag 26 mei: 10.00-12 30 uur: Workshop video, onder leidng van Frans Zwartjes 10.00-12.30 uur- Workshop audio-visuele projectie/super-8 film, onder leiding van Ed v d Elsken 14.30-17 00 uur Workshop video, onder leiding van Frans Zwartjes. 14 30-17.00 uur: Workshop muziektheater onder leiding van Michel Waisvisz 14.30-17 00 uur- Workshop laser onder leiding van Kreon 14.30-17.00 uur Workshop audio-visuele projectle/super-8 film, onder leiding van Ed v. d. Elsken 20 15 uur Speelfilm 'Pentimento' van Frans Zwartjes plus discussie, onder leiding van Frans Zwartjes Plusminus-23 00 uur: Afsluiting Forum door Kreon met een 'laser-project' op en in samenwerking met het Podio del Mondo per l'Arte 24-25-26 mei: 'Project for town squares van Vito Acconci op het Damplein plusminus 12.00 plusminus 20.00 uur. Gedurende Forum 79 Audio-visueel wordt door de Vleeshal een geluidsinstallatie gerealiseerd van-Connie Beckley Het marionettentheater van Lucas Goudzwaard geeft zondag 20 mei in het Zuidlandtheater in Terneuzen een voorstelling van het poppen spel 'Drie Japanse vertellingen' De drie vertellingen, eén van een visser, die rustig bij het water leeft, één van een jonge vrouw die zich zelf voortdurend in de spiegel be kijkt en één ridder (Samurai). die stoer en flink doet, worden ge speeld in een zogenaamd 'open theater. Het publiek kan alle spe lers zien en alle handelingen vol gen, ook het wisselen van de de cors wat geheel In het spel geïnteg reerd is Bij de voorstelling wordt gebruikt gemaakt vah originele Japanse muziek Het marionetten spel is bedoeld voor jeugd vanaf 12 jaar en volwassenen en begint om 12.00 uur Dimitri Fronkel Frank s komedie 'Lipstick' wordt dinsdagavond nog eens opgevoerd in de Prins van Oranje in Goes. 'Lipstick' i seen komedie over wanhopige verdedigers van een achterhaald soort mannelijkheid- en een vrouw die dat triomfantelijk doorkruist. Spelers zijn Hugo Metsers en Pleum Touw en Steye van Brandenburg en Jules Royaards. De voorstelling (organisatie BSC) begint in Goes om 20.00 uur. De Haagse gitarist Rob Bakker concerteert woensdagavond 23 mei in zaal 'Het Anker in Vlissingen. Met medewerking van enkele gi taarstudenten brengt hij onder meer klassieke en Portugese gi taarmuziek ten gehore Rob Bak ker zag op 13-jange leeftijd Andrés Segovia optreden en dat was. naar zijn zeggen, de aanleiding om se rieus klassiek gitaar te gaan stude ren. In Den Haag kreeg hij privé- lessen van Ap Bronkhorst en ook de Portugees Joaquim Oliveira gaf hem meerdere malen les. Door deze laatste werd Bakker ook in contact gebracht met de Portugese volks muziek. de "Fado" Hij maakte toemees door Spanje. Portugal en Suriname. Het gitaarconcert in Vlissingen begint om 20 15 uur Vanavond, vrijdag, wordt in de foyer van de Middelburgse Schouwburg het derde Jazz festival oude stijl gehouden De zogenaamde 'Big Band Battle' begint om 20 30 uur en bestaat uit optredens van The Original Victoria Band, Whitehouse-Orchestra en Limehouse Jazz Band. Nog meer jazz op zaterdag 19 mei m de concert- en gehoorzaal in Middelburg waar eveneens een derde oude stijl jazzfestival gehouden wordt, dit keer onder de mei 'At the jazz band ball Medewrking nier zijn The Dixie Dad dies. Paradise jazzband en Reunion jazzband Dit jazzfestival begint om .21.00-u In de Middelburgse Schouwburg speelt Üe Haagse Comedie maandag 21 mei de komedie 'De repetitie of de onbestrafte liefde' van Jean Anouilh. In deze komedie staat een twintigste-eeuwse kasteel heer, die met zijn vrien den de opvoering van een blijspel uit de achttiende eeuw voorbereidt, cen traal. In het stuk weerspiegelt zich de intrige van het blijspel- ook hier de ontluikende liefde, die kapot gemaakt wordt door het op cynisme en ja- louzie gebasseerde gedrag van de omgeving. In de hoofdrollen zien we Edda Barends als het jonge meisje, dat de liefde van de graaf (Gudo de Moor) heeft opgewekt Lies Franken vertolkt de rol van de gravin, die haar positie verdedigt. De regie is in haden van Jo Dua. Deze ZVU-voorstelling begint om 20.00 uur en is reeds uitverkocht Ctonnie Beckley Jan de Vnes Josine van Droffelaar .Meerdan 40 paperbacks. Bij elke boekhandel^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 21