Unieke vakanti aanie Verkeersveiligheid Wissenkerke 'over het algemeen voldoende' vundijk PZC/ streek BESCHERM UW HUIS TEGEH VOCHT WIJ COHSERVEREH ONDER GARANTIE van der Poel b.v. IDJaarisOpeSnual 9 Neerlands Meestgekochte Automerk. En daarom trakteren wij U op een wel zeer speciale Jubileumauto: de Opel City Ten. fTTTiTf^ iir.MHUKS Maandagbowlingleagi VOORDELIG WINKELEN? KIJK INDE KRANT. Automobielbedrijf De Groene B.V. Mazda 323 maakt uw vakantie héél voordelig! ZATERDAG 5 MEI 1979 CONCLUSIE STUDIE INGENIEURSBUREAU: WISSENKERKE - Om de verkeers veiligheid in de dorpen Wissenkerke. Kamperland en Geersdijk te verbete ren behoeven geen ingrijpende maat regelen getroffen te worden. De ver keersveiligheid in de gemeente is over het algemeen voldoende: er gebeuren weinig ongelukken. Tot deze conclusie komt de samensteller van de veikeers- studie over de gemeente Wissenkerke. het ingenieursbureau "Oranjewoud bv' uit Heerenveen. Het eindrapport, dat het ingenieursbureau in opdracht van de gemeente heeft gemaakt, is onlangs aan de gemeenteraad aangeboden. Alhoewel de eindbevindingen van het ingenieursbureau in het algemeen posi tief zijn, wordt het verkeer door veel dorpsbewoners toch als gevaarlek er varen. Het rapport stelt deze mensen in het gelijk: Dit komt doordat bij de in richting van de wegen de nadruk gro tendeels ligt op de stroomfunctie, dat wil zeggen op het snel en doelmatig af vloeien van het verkeer „Een op dit doel gerichte aanpak komt in conflict met de doelstellingen van de omwo nenden. Hun beoordeling van het ver keer - het zogenaamde subjectieve ele ment - Is van belangrijke betekenis bij het beoordelen van de verkeersleef- baarheid. Het verkeer wekt bij de om wonenden niet het besef dat de situatie structureel veilig is. Hierin ligt de kern van hun klacht. Het is dan ook zaak maatregelen te nemen die de subjec tieve verkeersveiligheid verhogen, deze dienen zich te richten op het vermin deren van de negatieve invloed die het gemotoriseerde verkeer heeft op de ge bruiksmogelijkheden en de beleving van de woonomgeving door de bewo ners", aldus het rapport. De onveiligheid die de bewoners van de gemeente Wissenkerke ervaren is mede het gevolg van de veel te hoge snel heden, waarmee binnen de kommen door auto's gereden wordt Het rapport stelt „Op wegen die naar de bebouwde kom toe leiden blijkt de toegestane maximum snelheid van 50 kilometer per uur ruimschoots te worden over schreden, met uitzondering van de Molenweg en de Westhavendijk te Kamperland" Ter illustratie. Op de Dorpsdijk te Wissenkerke reed. op éen van de vier teldagen - een werkdag in dit geval - 67,3 percent van de automo bilisten veel te hard. Ook op Dorpsweg te Wissenkerke, de Provinciale Weg te Geersdijk. de Noordstraat te Kamper land en de Ruiterplaatweg te Kamper land werd door dc verkeerson- derzoekers bij vele auto's een té hoge snelheid gesignaleerd Dit verkeersge- vaarlijk rijgedrag hoeft niet noodzake lijkerwijs het veelvuldig optreden van verkeersongelukken te betekenen. Een goed voorbeeld hiervan vormt de Pro vinciale Weg te Geersdijk. De bewoners ervaren deze weg als een barrière Met name voor kinderen is het moeilijk de weg over te steken. De bewoners wijten dit aan de hoge snelheid van de pas serende automobilisten Uit de in het rapport genoteerde snelheidsmetingen blijkt dat de toegestane maximums nelheid inderdaad ruimschoots wordt overschreden Toch vragen de samen stellers van het rapport zich af of de klachten minder zouden zijn wanneer de automobilisten niet sneller dan de daar ter plaatse geldende maximums nelheid - 70 km - zouden rijden- „Ook deze snelheid is veel te hoog om kin deren veilig en zelfstandig te laten oversteken Voetgangers steken de weg pas over wanneer ze de indruk hebben dat dit veilig kan Bij de Provinciale Weg wordt die indruk blijkbaar niet ge vestigd zodat het oversteken van de weg door de bewoners gevaarlijk wordt genoemd" Er gebeuren echter nauwe lijks ongelukken op de Provinciale Weg. Objectiefis de situatie veilig. Inde verkeersstudie wordt als mogelijke oplossing voorgesteld om het tracé van de Provinciale Weg in zuidelijke rich ting te verplaatsen Dit is echter een zeer dure oplossing Andere oplossin gen, zoals verkeerslichten met drukk noppen, zullen volgens het rapport niet voldoen. Naast de reeds vermelde verkeerson- veilige situaties, worden in de verkeers studie nog meer knelpunten gesig naleerd: De Ruiterplaatweg te Kamperland Door de hoge snelheid waarmee hier door auto s gereden wordt is de situatie voor (brom-)fietsers zeer hinderlijk „Situaties waarin fietsers in de ver drukking komen omdat naast hen au to's elkaar passeren vormen geen uit zondering", aldus het rapport. Het in genieursbureau acht een vrijliggend fietspad dan ook op zijn plaats. Boven dien kan een dergelijk fietspad het re creatieve fietsgenoegen. vooral tijdens het drukkere zomerseizoen, verhogen. De Veerweg te Kamperland: Ook hier verkeren de betrekkelijk vele fietsers en voetgangers in een lastig parket Dit komt omdat de Veerweg een win kelstraat is. waar druk gereden en ge parkeerd wordt. In het rapport wordt voorgesteld om hier voorzieningen te treffen die de verblijfsfunctie (met an dere woorden: het winkelen) bena drukken. Dit kan tot gevolg hebben dat de aan de Veerweg parallel lopende Nieuwstraat drukker zal worden. doorslaande gevels, vochtoptrekkende muren, lekke kelders, zijn de meest voorkomende vijanden. met Polytexon (door TNO goedgekeurd) een kleurloos middel tegen regendoorslag, algen- groei, muuruitslag, verontreiniging verhoogt de j Sbbenak isolatiewaarde. Bouwbedrijf Burgerlijke en utiliteitsbouw Doelstraat 8 - 4436 AP Oudelande Telefoon 01104-451/247 Telefoon na 18.00 uur 01100-20320 BON I Ik ontvang graag informatie over het J drooghouden van gevels met poly- j texon Naam I Adres Plaats Eindelijk is het dan zover. 10 Jaar lijstaanvoerder van de Meestgekochte Automerken in Nederland. En omdat zoiets maar ééns in de 10 jaar voorkomt hebben wij de Opel City Ten voor U klaar staan, 'n Auto die voldoet aan Uw meest persoonlijke wensen. Door de fraaie lijnvoering en kleurstelling. Door de ruime toepassing van Vele-Gratis-Jubileum-Extra's zoals extra- brede radiaalbanden, sportwielen, sportstuur, streamline schuifdak met vinyl top en zonnekap, achterruit jalouzie, kleurstrepen op de zijkant, etc. etc. En dat allemaal voor een wel zeer vriendelijke prijs. Maar de oplage is beperkt. Zoals dat eigenlijk ook hoort bij Speciale Jubileumauto's. Neem daarom snel kontakt met ons op en trakteer Uzelf op Uw nieuwe auto. Opel City Ten Omdat Opel al 10 jaar lang Neerlands Meestgekochte Automerk is Speciale jubileumprijs 14.622,-. All-in inkl. BTW. □PEL WESTWAL 25 - TEL 01100-16210 Westhavendijk te Kamperland Daar de woningen zeer dicht aan de weg staan ïs het (vracht-)autoverkeer voor de bewoners een bron van ergernis. Zij ondervinden ook veel last van trillingen in de bodem ten gevolge van het zware verkeer, dal reeds vroeg in de ochtend passeert. Maatregelen kunnen met uit blijven, aldus het rapport. Dorpsweg en Dorpsdijk te Wis senkerke. Te hoge snelheid van het ge motoriseerde verkeer maakt het fietsers en voetgangers oncomfortabel. De afrit van de Dorpsdijk naar de Ju- lianastraat te Wissenkerke: Een on overzichtelijke situatie. De afrit kan ook als oprit gebruikt worden en hier voor is de afrit te smal. Eenrich tingsverkeer is gewenst Keuze „Voordat men kan bestuderen welke maatregelen dienen te worden getrof fen, moet een doelstelling worden ge formuleerd welk rijgedrag men wen selijk acht", wordt door de samen stellers van het rapport opgemerkt. In het rapport wordt de voorkeur uitge sproken, om te zoeken naar een zinvol evenwicht tussen de slroom-en ver blijfsfunctie van een weg. „Uilersten in beide functies dienen niet te worden nagestreefd", stelt men in het rapport nadrukkelijk; waarbij vermeld wordt, dat dc huidige wegen vooral ontwor pen zijn met als doel een goede stroom functie. Wanneer het gemeentebestuur van Wissenkerke besluit bepaalde wegen aan een herinrichting te onderwerpen, dan kan het zich bij de realisering daar van houden aan het schema, dat in het rapport staat vermeld. Door te werken met de waardering van een aantal crite ria komt het ingenieursbureau tot de volgende rangorde: Dorpsdijk. Dorp sweg. Veerweg, Westhavendijk. Noord straat en Molenweg. Bij deze beschou wing zijn de Ruiterplaatweg en de Pro vinciale Weg achterwege gelaten, om dat naar de mening van het verkeers bureau deze wegen een duidelijke stroomfunctie hebben en deze dienen te behouden. Verhuizing van het postkantoor te Colijnsplaat COLIJNSPLAAT - Het postkantoor van Colijnsplaat gaat verhuizen. Met ingang van 21 mei zullen de diensten zijn ondergebracht in liet pand Kruis straat 26. Het pand in de Kruisstraat, dat vroeger als winkel dienst deed. is or.gebomgebouwd tot een zelfstandige vestiging: evenals dal met het oude postkantoor het geval was. Doch dit was in eerste opzet niet de be doeling van de PTT Aanvankelijk wil de men een zogenaamd postagen tschap in het dorp openen, maar de mogelijkheden om een daarvoor ge schikte ruimte te vinden waren onvol doende. Volgens de landelijke normen zou Colijnsplaat niet in aanmerking komen voor een zelfstandige vestiging. De PTT moet het huidige, als post kantoor functionerende pand aan de Voorstraat gaan verlaten, omdat het huurcontract met de eigenaar afloopt en deze de ruimte zelf wil gaan ge bruiken. De bezoekers aan het nieuwe post kantoor dienen rekening te houden met andere openingstijden. Deze worden volgens de landelijke normen aange past. Van maandag tot en met vrijdag kan men van 10 00 tot 12.00 uur en van 16 00 tot. 17.30 uur in het postkantoor terecht. Extra kerkdienst Sint-Aimaland SINT-ANNALAND - De gereformeerde gemeente van Slnt-Annaland houdt op dinsdag 8 mei een extra kerkdienst om 19.30 uur Voorganger is ds. Chr. van der Poel uit Yerseke Voetbalclub 'Rillandia' bestaal 50 jaar RILLAND-BATH - De zater dagvoetbalclub 'Rillandia' te Rilland- Bath viert zaterdag zijn 50-jarig be staan Ter gelegenheid daarvan is er om 14.00 uur m dorpshuis 'Luctor et Emer- go' een jeugdvoorstelling voor jongens tot 16 jaar met onder meer zangeres Conny Vink. Daarna, om ongeveer 16.45 uur. volgt in het dorpshuis een receptie. Om 20.00 uur begint de grote feest avond met het cabaret 'Prikkelbeen' Na de cabaretvoorstelling is er gele genheid tot dansen op muziek van het orkest 'De Parels'. GOES - In de Goese maandagbowling- leaguc is Opus 7 door een 4 - 0 overwin ning op Snelbuffet Jacobs de nieuwe leider in dc finalepoule geworden. Snelbuffet Jacobs zag door deze 4 - 0 nederlaag de voorsprong van 4 punten op Opus 7 teniet gedaan worden. Opus 7 behaalde zelfs nog een bonuspunt meer. zodat zij nu een voorsprong van 1 punt heeft met nog 2 speeldagen voor de boeg Beide teams begonnen met twee slech te games, die beiden met klein verschil gewonnen werden door Opus 7 Jan de Jager van Opus 7 verbeterde het leaguerecord met een game van 254 Hierdoor behaalde Opus 7 dan ook een overwinning op Snelbuffet Jacobs.Ook Mobuco, dat op een goede derde plaats stond, moest een 4 - 0 nederlaag slikken tegen Kapsalon Mirabeth. waarin Aad v.d. Voort 1582 pins) en Menno v.d. Lin de (474 pins) uitstekend speelden. Mo- buco's derde plaats komt nu dan ook in gevaar, want Kapsalon Mirabeth na derde Mobuco tot op een halve punt Bowlingcentrum Goes kon zich van de laatste plaats afwerken door een 4 - 0 overwinning op Ganzebar, dat zelfs geen bonuspunt kon behalen. Ook Bowlingcentrurri heeft nog volop kan sen voor een plaatsing bij de top drie in deze finalepoule In de B-poule behield Algemo Zeeland BV de leiding door een 4 -0 overwinning op Samurai, dat nu naar de laatste plaats zakt De Moonlight Bowlers, die op de tweede plaats stonden, lieten het volledig afweten en werden dan ook met 4 - 0 verslagen door Grand Theater, dat nu eindelijk van de laatste plaats afkomt. Vooral Riet v.d. Visse speelde een uitstekende wedstrijd. Zij bowlde een serie van 493 Dins en verbeterde haar persoonlijke record game met een game van De Ten Pms bleven nog voor de eerste plaats, waj nen met 4 - 0 en wel vani dat er ook niet in slaagde punt te scoren. Stand Finalepoule I Opus 722 C Snelbuffet Jacobs 40,5.3 \t. r salon Mirabeth 34.5, 5 Bc 6. Ganzebar 31 Stand Bpj* Zeeland BV 41.5 punten,2,Uk' Moonlight Bowlers 31,5, 4 20.5.5 Grand Theater 19,5, Standen in de individuele A-klasse 1. Chris Mijns berge And ré Reyerse 178 0, 3 Jon» 176 7. B-klasse: 1 Gilles Bek Kuiper 155.7, 3, Marino van C-klusse- 1 Gigi Leonl 146.5,2. kestijn 145 7.3 Gégen Beniaci se 1 Gerrit Veldhoen 139,8 u 3 Leo Balk 133.6 Waai Geranhunkeu in Goes GOES - De afdeling Goeset van de Koninklijke M; Tuinbouw en Plantkundt wedstrijd in het tot bloei I geraniumplanten in de Daartoe had een groot a* enige tijd geleden een pia; JVEN huis gekregen. De L de planten werden gekeurd! ry, bestaande uit de herenM en A. de Haan uit Goes. Byiflet I zendingen ging de eerstepr» de Glopper uit Goes, tweeo vrouw Hoebeke uit Nissei Korstanje uit Goes. Inzcnt, kleur: eerste prijs mevrou» sen-Hollestelle uit Goes, rode kleur: eerste prijs mev Loo uit Goès "maar ondi Een kwaliteits motor heeft recht op kwaliteits service. tJahnsan Gevraagd: ervaren loodgieter J. J. Braam Kerkring 19 's-Heer-Abtskerke 01103-1248 «t treis taelij "bost. Einai fep d rerkie lorigj êle olks Bek lie 1 (geldig t/m 31 mei) Nü de populaire Mazda 323 aanschaffen, betekent driemaal voordeel. Nu beslissen betekent dat u met uw nieuwe Mazda 323een zorgeloze vakantie tegemoet rijdt, die bovendien nog nooit zo voordelig is geweest Deze vakantie-aanbieding is van toepassing op elf verschillende Mazda 323 uitvoeringen. Keus genoeg v.a f 11.295.-inkl B.T.W Af leveringskosten f299.- inkl. B T W Deze aanbieding geldt uitsluitend voor orders die tussen 7 april en 31 zi|n afgesloten op alle uil voorraad leverbare 323 uitvoeringen dievó6r20|unia s zi|i^ Anjelierstraat 5-7, Goes, tel. 01100-16810 Wand- en vloertegels in maar liefs" 600 verschil lende uif" oeringen Pracht 3 kollektie van bekende binnen- en buiten landse fabrikanten. Bij Van Dijk in allerlei stralende kleuren en verrassende dessins. In onze gezellige en over zichtelijke showroom netjes bij elkaar, zodat u alle tegels perfekt kunt bekijken en vergelijken. Kom bij Van Dijk de mooiste tegel- ideetjes opdoen. Welkom, Groene Weegje 15,4301 RN Zierikzee Telefoon 01110 - 5551/5552/2378 Leverancier en voorlichtingscentrum voor kleine en grote bouwers. Kom» mert UtsU kw#f: Desk/ Goei Sdtf reretó Park® deur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 42