Minister wijzigt subsidie- egeling woningverbetering Zucht van verlichting na eerste volle examenweek Benzine-accijns sterk omhoog OVERWELDIGENDE MEERDERHEID CONSERVATIEVEN niet in gevaar Onafhankelijke controleurs Belgische kerncentrales DOOR DE KNIEEN NA FELLE KRITIEK: Positie Smit-Kroes fBC OP HTS Nachtvorst en meer zon Politiebureau in Soweto aangevallen SYSTEEM VOOR SMOG-ALARM IN BRABANT Examens TERDAG 5 MEI 1979 PZC/binnen-buitenland ,EN HAAG - De subsidieregeling voor de verbetering van par ticuliere woningen wordt drastisch gewijzigd. Minister Bee- lerts van Blokland is hiermee door de knieen gegaan voor de stelle kritiek op zijn regeling, onder meer van de kant van de 'ereniging van Nederlandse Gemeenten, het Bouwfonds en het ,andelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing. je subsidiebedragen voor ingrijpende roningverbetering worden opgetrok- en. Eigenaar-bewoners die tenminste rier ingrepen verrichten waarvoor een ijdrage ineens wordt gegeven, komen oortaan in aanmerking voor een extra- Kbsidie. De gewijzigde regeling met gje subsidiebedragen wordt eind juni •kendgemaakt. Alle reeds ingediende Irbeteringsplannen zullen volgens die Érziene regeling worden afgehandeld. De minister heeft de wijzigingen van En nieuwe subsidiebepalingen vrijdag Blokland heeft daarom besloten de subsidieregeling vooral op dat punt bij te stellen. In het nieuwe subsidiestelsel is ook sprake van ingrijpende verbetering wanneerdrie ingrepen worden uitge voerd, waarvan er tenminste een het opheffen van bouwtechnische gebre ken omvat. Ook in die gevallen zal een extra subsidie worden gegeven. Minis ter Beelaerts van Blokland is van me ning dat met deze wijziging een be langrijke impuls wordt gegeven aan de ingrijpende woningverbetering. Bij de verbetering van twintig of meer bijeen gelegen woningen die gezamen lijk en min of meer gelijktijdig worden verbeterd, zullen een aantal beperken de voorwaarden niet meer gelden Bij een dergelijke aanpak kunnen ook wo ningen waarvan de verbeteringskosten hoger zijn dan 90.000 gulden, die groter zijn dan 125 m2 of jonger dan 25 jaar voor subsidiering in aanmerking ko men. Slaapvertrekken De bijdragen voor nieuwe funderingen worden ook verhoogd en het herstel van halfsteens metselwerk van gevels en dragende muren komen in de gewijzig de regeling ook voor subsidie in aan merking. Voorts zal een subsidiemoge- iii de Tweede Kamer meegedeeld, ie bewindsman heeft onder meer uit let overleg met de verschillende belan gorganisaties in de volkshuisvesting gconcludeerd dat voor de bijdragen ingrijpende woningverbetering onvoldoende stimulerende werking iou kunnen uitgaan bij de hantering ji een oude regeling. Dit zou vooral iroblemen kunnen opleveren in stads- nieuwingsgebieden. Beelaerts van lijkheid worden ingevoerd voor het verbeteren van slaapvertrekken of het aanbrengen van een slaapkamer. Circa 200.000 woningen zouden gebreken hebben ten aanzien van de slaapka mers. Minister Beelaerts van Blokland is tot de voorgenomen wijzigingen volgens een regeling gekomen na het overleg dat hij gevoerd heeft met het Algemeen Verbond Bouwbedrijf, het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Vereniging Eigen Huls, het Landelijk Kontakt Stadsvernieuwingskorporaties. het Landelijk Ombudsteam Stadsver nieuwing en de Vereniging Nederlandse Gemeenten Vrijwel al deze organisaties, inclusief een meerderheid van de Tweede Ka mer, hadden kritiek op 0e subsidiere geling. Men vond vooral dat de rege ling de stadsvernieuwing in gevaar bracht omdat Beelaerts te vee! het ac cent had gelegd op subsidiering van kleine verbeteringen zoals de aanleg van een toilet of douche. tONINGEN - In Leeuwarden is een jcursie van de tweede klas van de hts fgelast, omdat bij een van de studen ten open tbc is geconstateerd. Alle stu denten van de school zullen in verband hiermee medisch worden onderzocht. De studenten van de excursieklas is hangeraden thuis te blijven zolang de uitslag van het onderzoek nog niet be- Lkend is. VERVOLG COMMENTAAR Slot van pag. 1 tg! tunnen geven bij de vorming van een regering In die conceptie hadden de ir i&iberalen zichzelf een sleutelpositie gertoegedacht, waarin zelfs wijziging van ajhet kiesstelsel - van het districtenstel- lercsel. dat zeer nadelig is voor de Libera- dal en, naar een evenredige vertegen- aawoordiging - mogelijk zou kunnen zijn beljSinds gisteren staan de Engelse D'66- em,ersweer met beide voeten op de grond OOsDe komende vijfjaar kan het handjevol JberaJen hooguit morrend aan de zij- aan staan. Gadeslaand hoe Engelands vrouwelijke premier de proble men aanpakt I Dim conferentie aan te laten komen met de Rhodesische guerrillapartijen buiten Rhodesië. Ondanks Thatchers persoonlijke over winning, hebben zeven vrouwelijke parlementariërs hun zetels verloren, onder wie de gerespecteerde labourmi- nister van onderwijs Shirley Williams, die volgens velen een kans gehad zou hebben om de eerste vrouw te zijn die de Labourpartij zou leiden. Over het verlies van haar zetel zei Callaghan dat hij „ontroostbaar" was De Labourminister van buitenlandse zaken David Owen heeft zijn zetel met een marginale meerderheid van iets meer dan 1000 stemmen behouden. Wel heeft de tweede man van de liberale partij, John Pardoe, de intiemste ad viseur van de partijleider David Steel, zijn zetel prijs moeten geven Verlies Thorpe Onder de parlementariërs die hun ze tels verloren, zijn de voormalige libe rale leider Jeremy Thorpe en de con servatief Teddy Taylor, die vrijwel ze ker minister voor Schotse zaken zou zijn geworden in het kabinet-That- cher. Thorpe, die volgende week zal terecht staan wegens samenzwering tot moord op zijn ex-vriend Norman Scott, verte genwoordigde gedurende 20 jaar het kiesdistrict North Devon dat dit keer de conservatieven in handen viel. Edward Heath, de ex-premier die zijn leiderschap van de Tories verloor aan Perioden met zon ert;lD de vroege ochtend mistbanken, jlaaraa perioden met zon maar ook en- in kele buien. Middagtemperaturen rond aal 9graden. Matige wind uit zuidwest tot irdoost 4 Bft. ooniitzichten voor zondag en maan- iniïonnige perioden, maar ook nog kans n op een bui. Iets minder koud. '•Weersvooruitzichten in cijfers gemid- ild over Nederland: foor zondag: ital uren zon 2 tot 9. Min. temp. om- :ks 3 graden Max. temp. omstreeks graden. Kans op een droge periode minstens 12 uur 80 procent. Kans iccn geheel droog etmaal 50 procent- maandag ital uren zon 3 tot 11Mm temp. om- eks 3 gr. Max. temp omstreeks 11 Kans op een droge periode van min is 12 uur 90 procent. Kans op een ïheel droog etmaal 60 procentv j f 'r' tetlagedruksysleem dat al dagenlang «ren de Noordzee vertoeft en ons te- fow zeer koud en guur weer bezorgde. lijftnog beslist enige dagen liggen. Het ZON EN MAAN 5 mei Zon op Maan op 6 mei Zon op Maan op 06.04 13.55 06.02 1458 li De barometer blijft in West-Euro pa langzaam stijgen, het weer wordt ook langzaam wat stabieler waardoor er minder gure buien zullen voorkomen en de tempera tuur overdag langzaam iets zal stijgen. Toch blijft het vandaag en zondag nog beneden de 12 graden en dal is ie koud voor het eerste meiweekeinde. Een uitloper van het Azoren-hoge- drukgebied komt dichtbij en er zijn voorlopig geen nieuwe depressies onderweg, zodat begin volgende week geleidelijk wat meer normaal meiweer verwacht mag worden. De nachten zijn voorlopig erg koud met in het binnenland zware nachtvorst. Daarbij kan het kwik plaatselijk 2 a 3 graden onder het vriespunt komen met mistvor- ming. Vlak boven de grond is lan dinwaarts zelfs tussen 3 en 5 graden vorst mogelijk De laagste meitemperatuur. op normale waarnemingshoogte van 1 50 meter in ons land waargeno men. bedroeg min 5 graden op 11 mei 1928 te Witteveen in Midden- Drenthe Verledenjaarwashetop5 mei heel wat warmer Toen konden wij buiten in de zon zitten bij 20 tot 24 graden, temperaturen die nu verweg in Zuid-Spanje, de Balkan en in Rusland worden gemeten. Skiën In bijna alle landen in Midden- Europa doet op dit moment de leuze "lekker skiën en rodelen" op geld. Op de Zugspitze, de hoogste berg van West-Duitsland, ligt nog 'steeds meer dan vier meter sneeuw. In het Middelgebergte van de Bondsrepubliek heeft het in de nacht van donderdag op vrijdag weer gesneeuwd. In Salzburg (Oos tenrijk) was het 15 graden onder nul. een absoluut koudrecord voor mei In Parijs beleefde de bevolking de koudste dag in mei sinds 88 jaar met sneeuw na 34 jaar. Ook uit Zwitserland worden 'hopeloos' lage temperaturen gemeld Was hel in Polen ongewoon koud voor de tijd van het jaar, verder naar het oosten is de temperatuur meer aangepast aan het seizoen, in Moskou scheen de zon en werd het 25 graden. Zo merse temperaturen kennen de bewoners van Zuid-Europa In Bulgarije was het 24 graden, in Griekenland 26 en in Spanje zelfs 30 graden. Margaret Thatcher, verdubbelde zijn meerderheid in het kiesdistrict Sidcup Hij heeft te kennen gegeven dat hij be reid is een ministeriële functie in het kabinet van zijn rivale te bekleden, maar wilde zich met uitlaten aan welke post hü de voorkeur zou geven. De EEG verwacht van de regerings wisseling in Londen een matiging van de harde koers die Labour in Brussel ingeslagen had. Maar tot een fun damentele wijziging zou het echter niet komen daar Margaret Thatcher in Brussel niet precies als een geënga geerd 'Eurqpeaan' wordt beschouwd. De betrekkingen tussen Groot-Brit- tanniè en zijn partners bereikten een dieptepunt door de vijandigheid en de obstructie van Labour-minister van landbouw. John Silkin. Hem werd ver weten in Brussel oppositie te bedrijven om op het gebied van de binnenlandse politiek daarvan te profiteren. Spoedig na de vorming van de nieuwe regering zal mevrouw Thatcher de nieuwe Europa-koers moeten bepalen want al op 21 juni wordt zy op de eerste topconferentie met de nieuwe collega's verwacht. Kort daarna zal zy aan de westehjke top met de Europese part- ners en de Amerikaanse president, Jimmy Carter, in Tokio deelnemen. In Rhodesië noemde premier Ian Smith de overwinning van Thatchef 'goed nieuws'. Maar hij voegde er voorzichtig aan toe „ik geloof niet dat de Rhodesiërs zo kortzichtig zijn dat zij denken dat er nu sprake zal zijn van een complete wijziging van het Britse standpunt jegens Rhodesië". (Slot van pagina 1) ten over weik stuk mevrouw Smit- Kroes sprak. „Ik behoor zelf tot diege nen, die geen Gauw idee hebben op welk stuk zy heeft gedoeld" En: „Als er zo'n stuk zou zyn, zou ik ook geïnteresseerd zyn over wat er in staat", aldus de pre mier. Hy zag echter geen reden op dracht te geven het stuk alsnog boven water te halen De minister-president deed met een schouderophalen de gedachte af dat het resultaat van de Europese verkie zingen zou kunnen leiden tot de val van hel kabinet, zoals uit de notitie opgemaakt zou kunnen worden. „Voor het kabinet gèldt, dat het Europese verkiezingen zijn, die geen gevolgen voorde nationale politiek hebben. Het kabinet blijft zitten zolang het het ver trouwen van de Tweede Kamer ge niet", verklaarde Van Agt. DS'70 Het dagelyks bestuur van DS'70 heeft met ontsteltenis en ongeloof kennis ge nomen van de mededelingen van me vrouw Smit-Kroes met betrekking tot het CDA en de mededelingen binnen 24 uur daarna, waarin zy deze uitlatingen weer betreurt. Het dagelyks bestuur meent dat door dit optreden van de staatssecretaris de geloofwaardigheid en integriteit van de politiek zodanig wordt aangetast, dat het dagelyks be stuur zich ernstig afvraagt of mevrouw Smit-Kroes nog langer als staatssecre taris gehandhaafd kan blyven. Een volledige opening van zaken over deze affaire is dringend vereist, aldus DS'70. SOWETO - Drie guerilla's lieten bij een aanslag op een politiebureau in Soiueto een ravage achter JOHANNESBURG (Reuter) - De politie heeft vrijdag de zwarte woonstad So weto bij Johannesburg uitgekamd op zoek naar drie guerillastrijders die een gewaper.de aanval hadden gepleegd op een politiebureau, waarbij een poli tieman gedood werd en twee zwarte politiemannen en drie burgers gewond werden. De aanvallers zouden pamGetten heb ben achtergelaten die waren uitgege ven door het verboden Afrikaanse Na tionale Congres. ANC. EINDHOVEN - Vanaf 15 mei zal de ge meente Eindhoven via de regionale radio en de dagbladpers de bevolking van Zuidoost-Brabant waarschuwen bij sterke luchtverontreiniging. Aan die waarschuwing zal hel verzoek worden verbonden om de auto thuis te laten de fiets te pakken of te gaan lopen. De waarschuwing zal worden gegeven wanneer de milieudienst constateert dat de gemiddelde ozonconcentratie in de lucht sterk stijgt Aan de meteorolo gische dienst van de vliegbasis Wel schap bij Eindhoven zal in dat geval worden gevraagd om een weersvoorspelling voor de volgende dag. VOORSTEL VAN ROOIJEN: DEN HAAG - Een verhoging van de benzine-accijns is op korte ter mijn mogelijk. CDA-kamerlid Van Rooijen meent dat een afspraak in EG-verband daartoe moet worden gemaakt. Va Rooyen heeft schrif- teljke vragen aan de regering ge steld over eenverhogïng van de benzine-accijns op korte termijn en over een eventuele afschaffing van de motorrijtuigenbelasting op lange termijn. Hogere benzine-accijns zou op korte termijn het autogebruik kunnen beperken en daardoor zou energie bespaard kunnen worden. Volgens Van Rooijen moet daar over wel een afspraak binnen de EG gemaakt worden om pro blemen bij de grenzen te voorko men. Dat kan echter gemakkelijk omdat geen extra wetgeving nodig is. Van Rooijen meent dan ook dat zo'n verhoging (hij denkt aan en kele centen extra) nog dit jaar werkelijkheid kan worden. Op de lange termijn wil Van Rooijen een afschaffing van de motorrijtuigenbelasting en een drastische verhoging van de ben zine-accijns. Auto's zouden dan niet langer gelast worden naar gewicht, maar naar de hoeveel heid benzine die ze gebruiken en naar het aantal kilometers dat er mee gereden wordt. De vragen die Van Rooijen hierover gesteld heeft, zijn a! in de CDA-fractie aan de orde geweest. De leider van de WD in de eerste kamer, mevrouw Van Someren heeft op persoonlyke titel onlangs eenzelfde plan verdedigd In de WD zijn deze ideeën verder nog niet besproken. De PvdA heeft ei wel aandacht aan besteed en deze partij deelt de gedachten van Van Rooijen. Een wijziging in het belastingsy steem is echter allereerst een Europese zaak", aldus Van Rooijen In juni zouden de minis ters uit de EG-landen een principe- afspraak kunnen maken maar daarna kan het nog wel enkele ja ren duren voordat zo'n plan ook werkeliik uitgevoerd is. In juni wil Van Rooijen zijn plan de in de tweede kamer aan de orde stellen. De kamer praat dan over de vrijwillige bezuinigingsmaat regelen die de regering onalangs heeft voorgesteld. Volgens Van Rooijen zijn de grootste EG-Ian- den al met plannen bezig die in de zelfde lijn liggen als wat hij heeft voorgesteld. BRUSSEL: MORELE VERPLICHTING BRUSSEL (ANP. AFP) - De Belgische vice-premier en minister van wordt dan ook. nog steeds geen warm weer. De maximum temperatuur zal opnieuw niet hoger worden dan 8 gra den Celsius. Vanmorgen kunnen zon nige perioden de dag nog een vriende lijk aangezicht geven, later op de dag en ook zondag kunnen hagel- en sneeuwbuien het weer een grimmig ka rakter geven. Sinds de oprichting van het KNMI-station in Zierikzee in 1960 zijn zulke koude meidagen nog niet voorgekomen De gemiddelde maximum temperatuur voor Zierikzee is voor de eerste vier dagen in mei 15 graden Celsius. Om de lezers een in druk te geven hoe koud het wel is. volgt hier een overzicht van de gemiddelde maximum temperatuur van 1 tot en met i mei van de afgelopen tien jaar: 1979 7.4:1978 16.2; 1977 12.51976 13.0, 1975 12.2; 1974 13,9. 1973 15,1; 1972 1 7.31971 16.11970 15.1:1969 1 7.3 graden Celsius. De windvenoachting voor zaterdag, west tot zuidwest 2-4 Bft. en voor zon dag west 3-5 Bft XI Het zwarte woud in het zuiden van West-Duitsland veranderde in 'Het witte woud', toen de winter opnieuw zijn intrede deed in de bondsrepubliek. mische zaken, Willy Claes, voelt er voor dat in zijn land een onafhankelijk korps van controleurs voor kernener gie-installaties wordt opgericht. Dat heeft hij vrijdag in Brussel gezegd, na afloop van het wekelijkse kabinet- beraad. Claes zei ook dat, alhoewel alle veiG ligheidsmaalregelen genomen zijn, de regering zich moreel verplicht voelt een onderzoek in te stellen naar de veiligheid van alle kerncentrales in België. De Belgische minister van volks gezondheid. Luc Dhoore, deelde mee dat de regering nog niet over de com plete informatie over het ongeval in de kerncentrale in Harrisburg in de Ver enigde Staten beschikt. Het wachten is nog op een rapport van de Europese commissie, ('dagelyks bestuur" van de EEG; over de technische aspecten van het geval, aldus Dhoore Dat rapport (aldus heeft de europese commissie eerder deze week meegedeeld) zal ko mende week in de zitting van het Euro pese parlement in Luxemburg bekend gemaakt worden. Donderdag is een kernreactor in Dun- geness, in het Engelse graafschap Kent stopgezet nadat bij een controle mi nuscule scheurtjes ontdekt De vice-perschef van de bondskansele- ry in Bonn heeft vrijdag gezegd dat be richten volgens welke bondskanselier Schmidt en de premier van Neder- saksen. Ernst Albrecht.met elkaar zyn overeengekomen niet over te gaan tot bouw van een opwerkingsfabriek in Gorleben,'zuiver speculatie' zyn. Woordvoerder Armin Grünewald zei dat Albrecht ln zyn gesprek met Schmidt, maandag in Bonn. niet had laten weten of hij al dan niet met de bouw van de fabriek in Gorleben in stemde. onder 21 10 onder 03.34 onder 21 12 onder 03.59 DEN HAAG - Veel einde: dalen slaakten vrijdagmiddag een zucht van verlichting. De eerste volle examenweek zat erop. Na het week einde wachten er nog drie tot vier da gen alvorens de examens voortgezet onderwijs (eerste tijdvak, het tweede voor de herkansingen vindt in de juni plaats) verleden tijd zijn. Het mavo-4 sloot de week in volle te vredenheid af. De veertig vragen meer- keuzetoets handelskennis mochten eigenlijk niemand verontrusten. Wie de lessen had gevolgd en de zaak thuis nog eens grondig had doorgenomen, kon vrijwel nergens in de fout gaan. Sommige vragen waren zelfs uiterst simpel van aard en te beantwoorden zonder dat er sprake was van een be roep op het kennisniveau. Zoals bij voorbeeld deze vraag' meneer Terpstra wil, zonder dat het voor hem kosten met zich brengt, tweehonderd gulden van zijn postgirorekening opnemen. Hy kan dit doen door gebruik te maken van een a) girobetaalkaart, b) girocheque, c) gi rokaart en di stortingsacceptgirokaart Ook het boekhoudkundig deel was ze ker niet buitensporig moeilyk Duits De mavisten die Duits m hun pakket hadden, kregen 's middags vier teksten voorgelegd over een supertanker, een school voor amateurclowns, een Es kimovrouw en over een directeur van een dierentuin wiens dieren last hebben van luidruchtige bezoekers van een na- bygelegen stadion. rectie' maar met belastingvoorzienin genpakket. Waardering Nuance Zoals zo vaak by meerkeuzetoest, was het ook hier een kwestie van goed lezen, sommige antwoorden liggeh vaak maar een nuance van elkaar verwyderd. By havo-Duits werd het nog eens bewezen by de eerste vraag. De juiste oplossing is waarschynlyk antwoord a. Ook leraren gingen in de fout. Moeilykheden leverde de abstrac te tekst over karikaturen. Er was moei lyk door te komen. De andere teksten ipartydigheid van de scheidsrechter, Scheei over democratie. Brecht op de school) lieten zich gemakkelyker lezen Irritaties ontstonden er by de Havo-ers en hun leraren over de belastingvraag, opgenomen in hel onderdeel economie. Een aantal vragen werd omschreven als 'onterecht', omdat de berekeningen die gemaakt moesten worden, niet thuishoren op een Havo-examen. Een leerling met fantasie beantwoordde de vraag: „Hoe heet de jaarlijkse aanpas sing van de belastingtarieven aan de prysstygingen?" niet met 'infiatiecor- De vwo kreeg by het onderdeel moder ne economische wetenschappen en recht opgaven die bepaald niet los stonden van de maatschappelijke wer- kelijkhied. Vraagstuk één over de OPEC en de oliecrisis oogste zelfs waardering. Opgave twee ging over substitutiegoederen. In som drie was de opgave een economisch model waarby de werkgelegenheid een rol speelde Het niveau werd door docenten als re delijk omschreven By Duits moesten vijf, tamelijk be schouwende teksten worden doorge worsteld die meer afgestemd leken op de gymnasiasten dan op de leerlingen van het atheneum Aan de orde kwa men onder meer de literatuur in de klassenstrijd, de drie machten in de staat en de rol van critici in de litera tuur. De beschikbare twee en een haif uur bleken vaak hard nodig Veel leerlingen waren tegen sluitingstijd nog aan hel werk. Mogelyk waren ze geschrokken van enig nog onbekend idioom Elegant Op sommige scholen vroeg men zich al of het wel elegant is om op de vierde mei het vak Duits op het examenrooster te zetten. Weer anderen hadden, als dan toch op deze dag geëxamineerd had moeten wórden, graag een anti-fascisti sche tekst gehad. Ook voor het lager beroepsonderwys vermeldde het rooster vrijdagmiddag meerkeuzevakken. De overheersende mening was dat de teksten tameiyk moeilijk waren De lts-ers spreidden grote tevredenheid ten toon in hun oor deel over het onderdeel natuurkunde. Daarby kwamen zowel statica als warmte i verplichte vakken) aan de orde als hydrostatica, gasssen licht De meeste problemen bleken zich voor te doen bij vraagstuk drie dat over gassen ging. Licht daarentegen werd afgedaan als een 'makkie' Volgens diverse leraren was de op bouw van de vragen 'erg goed'. Wie zich bij berekeningen hadden verga loppeerd, kon zichzelf bij de theoreti sche vragen controleren en zonodig corrigeren. En goed examen, toege- spist op de praktijk, meende een na- tuurkundeleraar. Directie: F van de Velde. K. Scherphuis en W F de Pagter. Hoofdredactie: M P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651 Goos: Grote Markt 2. tel. (01100) 16140 Temeuzen: Nieuwstraat 22. tel. (01150) 94457 Hulst: Steenstraat 6. tel. (011401 4058 In de avonduren is de centrale re dactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19 00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummer* bulten kan- Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00- 11 30 uur Redactie. (01184) 14796. Voor klachten bezorging op zater dag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01184) 63533. Overt, adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur Abonnementsprijzen: per kwartaal f 43,00; franco per post 50,00, per maand f 14,55; losse nummers 0,60 (inclusief 4 pet. btw). Postrek nr. 3754316, t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 93 cent per mm, minimumprijs per advertentie 13,95; ingezonden mededelingen 2Vix tarief. Voor brieven bureau van dit blad f 3,50 meer Voiledige tarieven met contractprij zen op aanvraag Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuw se Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 3