f Twee Zeeuwen in damduel met Belgie RAAS VERTREKT NIET IN ZWITSERSE KLASSIEKER Vriesekoop niet in eindronden VAN DER EST EN PIENING WILLEN DE RALLYT0P HALEN NEDERLAND FAVORIET sVANMIDDAG IN VLISSINGEN WINNAAR SEAN KELLY DOOR JURY BESTRAFT Zeeuwen hebben voor dit jaar internationale licentie ThxüCiZa. -r-1 ^Zeeuwse dames naar NK turnen wee duels voor Niels Overweg Timman remise tegen Portisch PZC/ sport BESTUUR VAN DE SCHELDE AFGETREDEN RtLLANDIA UUR EERDER Atletiekmeeiing pupillen in Goes Van der Smissen opent sterk tegen Ceulemans Wij ZATERDAG 5 MEI 1979 KOUDEKERKE - Wanneer vanmiddag internationaal dam-ar- biler Hugo Simons uit Leidschendam om 13.00 uur de klokken in 3p werking zet voor de dam-interland Nederland - België, is dat alweer de start van de zesentwintigste officiële wedstrijd tussen beide landen. In de vijfentwintig voorafgaande ontmoetingen beeft Nederland een indrukwekkende en alleszeggende voor sprong op de zuiderburen genomen: liefst twintig keer werd een overwinning behaald, driemaal werden de punten broederlijk ;edeeld en slechts twee keer trok Nederland aan het kortste eind. Waarbij nog één nederlaag het gevolg was van een sindsdien maar niet meer aerhaald experiment uit de zestiger ja ren, toen men voor de afwisseling eens iet toenmalig beste clubtiental, het 'Gelderse 'Huissen', tegen de Belgen in zette. Ook het bordpuntensaldo geeft duidelijk de nationale overmacht weer. Ie cijfers 324-176 spreken klare taal. Als zal we dan ook nog eens enkele jaren te- 'ell niggaan en ons herinneren dat destijds in Zeeuws tiental een vrijwel volledig elgisch team op 10-10 wist te houden. Ean is het duidelijk dat er van een inte ressante krachtmeting in het geheel 'geen sprake meer zou kunnen zijn wan neervan vaderlandse zijdede tien beste spelers voor deze landenwedstrijd zou den worden gerekruteerd. Daarom gaat lamtrainer Jan de Ruiter dan ook bi) ng betselecteren van de spelers als volgt te werk er worden vijf deelnemers aan gewezen uit de groep die de nationale '9 [subtop-training mag volgen en het Dental wordt vol gemaakt met vijf np deelnemers aan de nationale I f jeugötraming. Tot de eerste groep be- hnort I ioort Bram Goedhart, hoewel deze overigens onlangs voor de training heeft moeten bedanken, daar zijn werk- h-: zaamheden het regelmatig bezoeken DAMCUP VOOR SAAGTEKERKE VLISSINGEN - Volkomen onver ier wachts heeft het clubvijftai van Aag- tekerke tegen de favoriete Middel burgse damcup veroverd. Het toch sterke Middelburg, met alle prominen- kon niet voorkomen dat Aagtekerke de titel mee naar huis nam. "Het werd overigens een puntenverde- r ling 5-5. doch gezien de eerste winst- doorslaggevend voor de uitr ijke uitslag. Lijstaanvoerder Jo- lan Engelvaart haalde met een zege op n Goethart de titel binnen voor zijn Opvallende uitslag in deze finale het verlies van routinier Rinus de n Middelburg, aan bord vier m Maranus. was: Aagtekerke A. C. Goethart - J J.EngelvaartO-2. P C. Schunselaar- F Blaas 2-0, A. Kammeraal - M. Provoost 2-0, M F. de .Jonge - J Maranus 0-2, D Kasse - F. Bosse- 50ES - Drie Zeeuwse dames nemen aag (zaterdag) deel aan de natio- turnkampioenschappen van de INGV (sectie wedstrijdsport), die in porthal De Springer in Gouda worden ehouden. Westrate. de Zeeuwse kanv lioene, en Petra de Leeuw (beiden lid de Goese turnvereniging De Vol- arding) ten het samen met Anita >oes (Delta Sport) opnemen tegen 27 «a.™ fina ïsten uit geheel Nederland. Westrate heeft een zeer reéle >m nationaal kampioene te wor- A1 in de voorronden, die op 18 in het Limburgse Eygelshoven a afgewerkt, finishte de Goese als erste met een totaal van 51.60 punt. voornaamste concurrente is de hos larderwijkse Ingrid van Swieten EIST-De vierde gele kaart, die Niels Jrerweg dit seizoen werd voorgehou- pen in het duel FC Twente - PSV, is irde tuchtcommissïe van de KNVB straft met een schorsing van twee Istrijden. Zijn collega Ernie ïdts van PSV ontving in dezelfde aoeting zijn tweede gele kaart en i dienovereenkomstig voor één cl uitgesloten. Hjspraak verkreeg Lex Schoenmaker 1 speler van FC Den Haag werd in het 'el tegen MW de gele kaart voorge- iioteld. De tuchtcommissïe achtte na ige van alle stukken de opzet van de reten handeling niet bewezen. Adverts:'.'., ervan vrijwel onmogelijk maakten. Hoe slaat hij de kansen van 'zijn' tiental aan? „Ik verwacht dat de score aan de bovenste vijf borden wel zo ongeveer in evenwicht zal blijven, maar dat wij de Belgen aan de overige borden wel op enige afstand zullen kunnen houden". Van de jeugdspelers is terelfder ure ook de Goese aspirant Johnny de Leeuw opgeroepen „Dit had ik hiet verwacht, maar ik vind het ontzettend leuk". De Leeuw, met zijn amper veertien jaar zonder meer de jongste deelnemer aan Nederlandse zijde, verwacht dat hy het MONTREAL - Het internationale schaaktoernooi in Montreal wordt vrijwel zeker door een speler uit de Sovjet Unie gewonnen. Of dat wereld kampioen Karpov of zijn secondant tijdens de laatste tweekamp om ae we reldtitel Mikhael Tal zal zijn, is na de 16e ronde (met nog twee partijen op het programma) nog niet exact bekend. Tal lijkt de beste papieren te bezitten Hij kwam in de voorsprong op zijn landgenoot, die echter een afgebroken partij achter zijn naam heeft staan. Jan Timman verdeelde in zijn partij tegen de Hongaar Lajos Portisch voor die tweede keer het punt. De uitslagen van de 16e ronde zijn Spasky (sov)-Larsen (Den) 1-0: Hort (tsj)-Hubner (Wdl) 0,5-0,5: Kavalek (Vst)-Tal (Sov) 0.5-0,5. Ljubojevic iJoe)-Karpov iSov) afgebr.. Tim man (Ned)-Portisch iHon) 0.5-0,5, De stand na de 16e ronde is 1 Tal 11.5 pnt 2 Karpov 10,5 en 1 afgebr 3 Portisch 9,5 en 1 afgebr.. 4 Ljubojevic 7.5 en 3 afgebr5-6 Timman en Hubner 7 en 2 afgebr.7-8 Hort en Kavalek 7 en 1 .afgebr.9 Spassky 6 en 2 afge br. 10 Larsen en 1 afgebr wel zwaar zal krijgen. „Misschien zit er een remise voor me in. maar aan één van de laagste borden ben ik wellicht zelfs ook weer niet geheel kansloos Het zal toch erg moeilijk voor me worden". Het Nederlandse tiental wordt verder gecompleteerd door de spelers' Hans Mathijsen (Schijndel), Ruud Palmer (Nijmegen), Henk Grotenhuis ten Har kei (Vorden), Hein Meijer (Schagen), Geert Prinsen (Doetinchem). Henk Ruesink (Vorden), René Schippers (Westerhaar) en Wim Bremmer (Har- denberg). Van Belgische zijde zullen zij te maken krijgen met nationaal dam- meester Frans Claessen, Michel Gr'é- goire, Frans Verschueren en diens zoon Danny (die de grote belofte voor de Bel gische damsport is), Chris Piens, Theo Willems, Bernard Lemmens, Raymond Picard (de internationaal damarbiter. onder meer bekend als wedstrijdleider bij de tweekamp Sijbrands-Andreiko), Jos Wendrickx en Freddy Borghoms. Afgaande op de samenstelling van de beide tientallen mag men toch een spannende strijd verwachten Wie van dit, door de Zeeuwse Dam Bond. met financiële medewerking van de PZC, georganiseerde, evenement getuige wenst te zijn: zoals gemeld begint de wedstrijd om 13 00 uur in de serre-zaal van hotel 'Britannia' te Vlissingen. Advertentie) 31 ZARAGOZA - Mei hel hooggebergte in het vooruitzicht, de karavaan staat maandag aan de voet van de eerste zware col. hebben de sprinters in het peloton van de Ronde van Spanje het cr ook vrijdag van genomen. In de langste etappe van deze editie van de Vuelta, over 230 kilometer van Reus naar Zaragoza, kwam er één kilometer voor de eindstreep pas beweging in het peloton. Daarbij stond de hevige ruzie tussen de uiteindelijke etappewinnaar Noel de Jonckheere en de later gede- Bram Goedhart is vandaag één van de deelnemers aan de daminterland Neder land - België. HEERLEN - Gerrie Knetemann heefl als wereldkampioen geen van de voor jaarsklassiekers op zijn naam kunnen schrijven. Zondag krijgt hij de laatste kans dit alsnog te aogn. Voor de 66e keer wordt namelijk het Kampioen schap van Zurich verreden, de enige klassieker in Zwitserland die meetelt voor de wereldbeker der merkenploe gen. Tot dusver is Jan Janssen (1962) de enige Nederlander die deze wedstrijd heeft kunnen winnen. De erelijst ver meldde eerder reeds veel grote namen uit de wielerhistorie, o.a. Gino Bartali, Hugo Koblet, Ferdi Kubler en Paul Eg- li. Na Jan Janssen hebben onder meer Zilioli. Bitossi, Godefroot (hij zelfs twee keer). Van Springel. De Vlaeminck, Maertens en Moser de strijd in het noorden van Zwitserland zegevierend beëindigd. Vorig jaar leg de Didi Thurau op de eerste plaats be slag. Knetemann en Lubberding zijn zondag de voornaamste renners in het team van Peter Post. De koning der klassie kers. Jan Raas. start niet. Raas en ne gen andere leden van de Raleigh-for- matle nemen dit weekeinde in België aan minder grote koersen deel als voor bereiding op de Vijfdaagse van Duinkerken die volgende week dinsdag PJONGJANG - Bettine Vriesekoop is vrijdag in de achtste finales van het damesenkelspel van de strijd om de wereldtitels tafeltennis in Pjongjang uitgeschakeld. De nationale kam pioene verloor in vijf games van de Russische Valentina Popova. De ga- mestanden zijn: 9-21,21-16,8-21,21-9 en 17-21. Verrassend waren de nederlagen van Jill Hammersley en Judith Magos. De Britse Hammersley, als nummer zes geplaatst, verloor van de Hongaarse Gabriella Szabo in vier games. Euro pees kampioene Judith Magos, even eens als zesde geplaatst, ging ten onder tegen de Noordkoreaanse Li Song Soek in drie games. In de kwartfinales bevinden zich nog twee Europese speelsters. Szabo en Po pova, de overige zes zijn afkomstig uit Noord Korea (2) en China i4). Het Nederlandse dubbel Bettine Vriesekoop-Marianne van der Vliet be reikte de achtste finales van het dames dubbelspel. In de eerste ronde werden Kim May Lin en Toh Sai Miang uit Sin gapore met 21-8, 21-11 en 21-13 versla gen In de tweede ronde was de com binatie te sterk voor het Zwitserse duo Renate Wyder-Francy Weibel: 34-21 21-9, 21-11 en 21-7. Sandra de Kruiff en Brigitte Kooter ze gevierden in de eerste ronde met 21-12, 12-21. 21-16, 8-21 en 21-17 over het Rus sische dubbel Anita Zakharjan- Loedmilla Bakshoetova. Ze verloren in de tweede ronde van de Koreanen Li Song Suk en Ro Yong Suk: 17-21, 6-21 en 13-21. In de eerste ronde van het herendub belspel verloren Van der Helm en Van Slobbe met 7-21, 11-21 en 13-21 van de Fransen Secretin en Birochea. Bettine Vriesekoop plaatste zich met Van der Helm voor de tweede ronde van het gemengddubbelspel Ze versloegen Synio Supit en Kamelia Ailim uit In donesië met 21-17, 21-12,19-21,17-21 en 21-14. De overige Nederlandse combinaties werden uitgeschakeld. De resultaten zijn Van Slobbe/Marinanne van der VlietrGalal Ezz/Nah id Kamal (Egy) 15- 21. 21-16, 18-21, 16-21 Gootzen/Brigitte Kooter-Montserray Sanahuja/Jose Maria Palen (Spa) 15-21 15-21, 21-12, 20-22. begint. Het overgrote deel van de ploeg die zondag in het Kampioenschap van Zurich present is. blijft voorlopig in Zwitserland en start (eveneens dins dag) in de vyf dagen durende Ronde van Romandiê Vorig jaar won Johan van de Velde deze rittenkoers in de om geving van Genève. De Nederlandse deelname aan het Kampioenschap van Zurich is overi gens minder groot dan vroeger dik wijls het geval was. Joop Zoetemelk (Ronde van Spanje) en Hennie Kuiper (met de rest van de ploeg contractuele verplichtingen elders, evenals Hi- nault) starten evenmin. Voor de rest is vrijwel de complete elite van het Europese rennerskorps present. Behalve Raleigh zijn nog veertien an dere formaties gecontracteerd. Hiertoe behoren liefst vijf Italiaanse ploegen. Dat betekent dat Francesco Moser, Guïseppe Saronni en de buitenlanders in Italiaanse dienst (Roger de Vlaeminck, Knut Knudsen, Rik van Linden. Johan de Muynck, Joseph Fuchs. Ronald de Witte) van de partij zijn. Didi Thurau voert de IJsboerke- ploeg aan. Mogelijk dat Freddy Maertens eveneens start. Zeker is wel dat zijn teamgenoten Agostinho, De- meyer en Bruyere tot de deelnemers aan het Kampioenschap van Zurich behoren Voor Nederlandse inbreng zorgen de ploegen waartoe Jo Maas. Jacq. Ver- brugge (DAF Trucks). Jos Schipper. Jan Aling en Fons van Katwijk (Mare Zeepcentrale) behoren. In totaal bin den circa 130 renners de strijd aan over liefst 265 kilometer waarvan de laatste honderd zwaar zullen zijn vanwege het feit dat dan liefst drie keer de Regens- berg moet worden beklommen. GOES - Rene van der Est uit Goes wil met zijn navigator Walter Piening uit Kamperland als eerste Zeeuw probe ren de top te halen in de internationale rally wereld. Hiervoor heeft hij voor de eerste maal dit jaar een internationaal startbewijs aangevraagd bij de KNAC en wil hij dit jaar zo veel mogelijk in ternationale rally's rijden. Als de fi nanciën het toelaten hoopt hij min stens twintig keer zijn rallywagen door Europa te struen, om zo hoog mo gelijk in de internationale kampioen schappen te eindigen. Rallyrijden is in Zeeland in feite een onbekende tak van sport. Wel bekend zijn uiteraard de tamelijk populaire oriêntatieritten en kaartleeseve- nementen. waaraan veel autosport enthousiasten wekelijks hun vrije za terdag en zondag opofferen. Deze twee vormen van automobielsport hebben niets te maken met de rally's, waarvan uiteraard de Rally van Monte Carlo de bekendste is. Deze rally's houden in. dat een van te voren bekend traject moet worden gereden op tijd. dat wil zeggen dat de door de organisatoren vastgestelde gemiddelde snelheid moet worden gereden Iedere seconde die een équipe te laat bij een tijdscontrole is, betekent dat hij een strafpunt heeft, op gelopen. In Zeeland is de raUysport ta melijk onbekend. Het duo René van dei Est en Walter Peining is momenteel de enige équipe die deze sport beoefent. Bovendien is het nog maar één keer voorgekomen dat een dergelijk eve nement voet op Zeeuwse bodem zet Twee jaar geleden deed de Belgische Drie Zusterstedenrally Zeeuwsch- Vlaanderen aan voor het rijden van en kele klassementsproeven Waarom dan toch gekomen tot deze sport. Walter Piening, navigator van de equipe „Ik ben Duitser van afkomst en in het noorden van Duitsland is deze sport tamelijk populair Ik heb daar eerst kaartleesritten gereden Het ging zo goed, dat ik kampioen werd van Noord-Duitsland. Toen ben ik overge stapt naar de rallysport Inmiddels kreeg ik zelfs nog een contract aange boden van Ford. Tenslotte ben ik ge stopt. omdat mijn verloofde het niet zo leuk vond. dat ik aan autosport deed." Eerste aanzet Het was uiteindelijk wel dc eerste aan zet tot het ontstaan van de equipe Van der Est-Piening. René van der Est zelf deed helemaal niet aan deze sport, maar omdat dc betreffende verloofde van Piening dc zuster van Van der Est, was, ging hij wel eens mee naar Duits land. „Toen ik de rally's van nabij meemaakte werd ik op den duur warm voor deze sport. Toen ik achttien was. begonnen ze hier in Goes net met de rallycross. Ik was inmiddels zo en thousiast dat ik toen zelf een wagen om ben gaan bouwen." In 1976 is Van der Est toen begonnen in de nationale klassen. Hij was toen in militaire dienst „Ik heb nog een keer de Tulpenrally gereden laat Van der Est weten. Na vorig jaar voor het eeist te hebben gereden in de Nationale klasse ihij had overigens enorm veel pech. re den ook waarom hij nu weer een rneuwe wagen heeft gebouwd) heeft hij nu dit seizoen een Internationaal startbewijs aangevraagd. Dat leverde wel de nodl ge problemen op. „Myn prestaties wa ren wel goed. maar omdat ik door pech achtervolgd was. had ik maar weinig rally's uitgereden. Daarom kon in eerste instantie geen licentie krijgen' zegt Van der Est. die overigens van de KNAC toch geen hoge pet op heeft Dankzij echter Walter Piening kwam het toch voor elkaar, dat hij deze licen tie kreeg. „René zat intussen zonder navigator en wij wilden best samen gaan rijden. Ik kon gemakkelijk een li centie kringen, maar voor hem leverde het nog al problemen op. Hij had niet veel rally's uitgereden, maar wel goede resultaten geboekt. Uiteindelijk zijn ze toch gezwicht", vertelt Piening. Derde plaats Dit jaar zit de eerste Internationale Rally er al weer op. In de Belgische Circuit des Ardennes behaalde de Zuidbcvclandse équipe een fraaie der de plaats in hun klasse, vlak achter twee fabrieksleams. Indien liet nood lot, in de vorm van motorpcch, niet toeslaat, hopen de Zeeuwen dit jaar ongeveer twintig rally's te rijden. Een belangrijke factor is ook de financiële kwestie in deze tak van sport. Ga maar na: een motor kost af gauw zo'n twin tigduizend gulden. Dan heb je de rest van de auto nog niet. ..Bovendien als je naar een rally toe gaat. ben je meestal vier of vijf dagen weg Met de serviceploeg erbij zijn we met vijf man en dan lopen de kosten nog al aardig op. Dan komt daar nog brandstof bij De wagen rijdt namelijk 1 op 3". laat Van der Est (die privé geen auto bezit en overal per fiets heen gaat om in conditie te blijven) weten. Reden dan ook dat de co-équipier al lange tijd achter een sponsor aan het zoeken is ..Maar die liggen beslist niet voor het oprapen. Tientallen brieven heb ik al geschreven en honderden telefoontjes al gewaagd. Iedereen denkt, dat ral lyrijden een gevaarlijke sport is en daarom komen wij gewoon niet aan de bak", verzekert Piening. Maar wat veiligheid betreft, die staat gewoon bo venaan. Een wagen moet altijd streng gekeurd worden, vooral op het gebied van die veiligheid „Als je je stuur maar vasthoudt, gebeurt er niks", zegt'driver Van der Est Een van de belangrijkste zaken voor zowel de rallyrijder als de navigator is het bezitten van een goede lichamelij ke conditie. Om optimaal in conditie te blijven, doet Van der Est veel aan fietsen en gaat hij dikwijls lopen, ter wijl Piening zijn conditie op peil houdt met tafeltennissen. „Tijdens een rally zie je enorm af; na een paar dagen in de auto zitten, hen je helemaal bek af. Maar hel geeft je wel een gelukkig ge voel als je aankomt, als jc uitvalt is het vreselijk balen", bedenkt Van der Est. Tijdens een rally gebeurt de communi catie tussen navigator en chauffeur in het Engels. Tijdens de training worden de codes gemaakt. De driver geeft aan wat er komt De navigator schrijft dat op en tijdens de wedstrijd geeft hij het via een ingebouwde intercom door aan de chauffeur, die de opdrachten blin delings opvolgt Het liefst rijden de twee Zeeuwen een rally echter zonder training „Je weet niet wat er precies komt; je rijdt dan veel sneller. Verder is het leuk als je geen opdrachten meer hebt In België hebben we het eens ge had, dat we na zes kilometer geen op drachten meer hadden tijdens een proef. Je moet dan op de omstandighe den afgaan, zoals een rij bomen of het publiek dat in een bocht staat", zegt Van der Est. die volgens Piening sneller is op steenslag dan op asfalt Een grote wens hebben de twee Zuidbcvelanders nog wel en dat is dat er in Zeeland toch nog eens een rally wordt verreden. De belde leden van de rallyclub De Krabberijders uit Bergen op Zoom gaan nu proberen de BAC- Rally naar de provincie te halen „Want", roepen de twee uit. ..hier kun je gemakkelijk een klassementsproef van zeker twintig kilometer uitzetten. Normaal is een proef maar vijf of zes kilometer. Bovendien kunnen er ge makkelijk meerdere uitgezet worden Dus wat dat betreft is het helemaal geen probleem etappe als volgt uit T Christian Levavasseur iFri 52 uur 2 min 30 sec; 2 Joop Zoetemelk iNedl op2sec: 3 Felipe YaneziSpiop 1 39.34 Francisco Galdos >Spi op 2.02. 5 Alfons de Wolf iBel) op 2 05: 6 Manuel Esparza iSp) op 2.217 Pedro Torres iSp) op2 23.8 Lucien van Impe (Bel) op 2.27: 9 Miguel Maria Luaa (Spl op 2 30: 10 Michel Pollentier (Bel) op 2 31 „Kelly heeft mij bij het middel gegre pen", verklaarde de Belg na afloop. Waar de Ier 'al even onschuldig kij kend', antwoordde „De Jonckheere heeft mij afgesneden Kelly, die als eerste over de finishlijn ging. werd uiteindelijk gediskwalifi ceerd, omdat de jury zijn 'misdaad' het duidelijkst had kunnen waarnemen. Ook achter dit tweetal beschuldigden de Belgen René Dillen en de drievoudi ge etappewinnaar Alfons de Wolf elkaar van geduw Afgezien van deze schermutselingen onder de rassprinters had de tiende etappe een rustig verloop Zeker voor Joop Zoetemelk en zijn ploeggenoten, die. met een zware week voor de boeg, geen extra inspanningen hoefde te to nen. De uitslag van de tiende etappe van de Ron de van Spanje Is: 1 Noe! de Jonckheere (Bel) 230 km in 6 uur 47 min 7 sec (gemiddelde snelheid 33.896 km per uur). 2 José Suarez Cuevas iSpi, 3 René Dillen iBel) 4 Alfons de Wolf (Bel.; 5 Frits Pirard (Ned); 6 Danielle TlncheUa lit); 7 Adrie van Houwellngen iNed). 8 And ré Mollet (Fr). 9 Javier Elorriaga (Sp); 20 Enrique Mart Inez-Heredia (Sp) allen in dezelfde tijd als de Jonckheere De Ier Sean Kelly ls gedeklasseerd en neemt de laatste plaats ln ln het klassement van de tiende etappe Hel algemeen klassement ziet er na de tiende VLISSINGEN - Het bestuur van dé Vlissingse tennisclub De Schelde heeft deze week tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering zijn con clusies getrokken uit de kritiek op het gevoerde beleid. Alle bestuursleden legden aan het eind van die bewogen bijeenkomst hun functie neer. De voorgeschiedenis van deze affaire ls bekend. Onlangs weekten vate be- stuursbelssingen felle teacties los bij de leden. Er werd onder meer fel geageerd tegen het verwijderen van enkele 'on gepaste' verhalen uit het clubblad En verder had de benoemingsprocedure van een nieuwe kanti.necommissie de oppositie enigszins verbaasd. Deze week werden die zaken aan de or de gesteld. De vergadering wneste mee opnheid in het bestuursbeleid en ging tenslotte akkoord met een acceptabele regeling Niettemin excaleerde de aan- av) vanuit de vergadering ln het aftre den van het voltallige bestuur. Niemand van de voormalige be stuursleden was bereid om dt-ze beslis sing nader toe te lichten De leden van De Schelde komen binnenkort opnieuw bij elkaar om een nieuw bestuur te for meren RILLAND - De voetbalwedstrijd Rtl- landia - Tholense Boys in de vierde klas zaterdagvoetbal begint vanmiddag om 14 00 uur. Dit m verband met de recep tie voor het 50-jarig bestaan die Rll- landia na de wedstrijd houdt VRIEND UIT KERNPLOEG DEN HAAG - De schaatscoach van de kernploeg. Egbert van 't Oever, heeft Klaas Vriend laten vallen. Tijdens een vergadering met de LTC heef) Van "t Oever deze beslissing medegedeeld. Voor Vriend is Harm van de Pal uit Jong Orapje aan de kernploeg toege voegd De kernploegziet er als volgt uit. Piet Kleine. Hilbert van der Duim. Yep Kramer. Frits Schaly. Wim Pol. en Harm van de Pal. GOES - ue atletiekvereniging AV'56 uit Goes houdt vandaag (zaterdag) de eerste competitiewedstrijd voor de pu pillen om de Ing. Knaap-trofee. Aan dit evenement nemen A- en B-pupillen deel. De wedstrijd begint om 13.30 uur op hst sportpark De Schenghe in Goes Vrij wel alle Zeeuwse clubs hebben voor dit openingsduel ingeschreven AV'56 verwacht ongeveer 95 deelnemers. Tennisteam uit de race MADRID - Zoals van oudsher ge bruikelijk heeft Australië in Madrid het Nederlands damesteam de weg versperd naar de - financieel luc- ratieve-halvefinales van het toernooi om de federation cup. LEUVEN - De organisatie van het Europese kampioenschap pentatlon in Leuven was Christ van der Smissen uiterst dankbaar. De jonge Brabander bespaarde het toernooi gisteravond een voortijdige beslissing door Raymond Ceulemans in de eerste twee partijen vart het finaleduel op een 3-1 achterstand te zetten. Hetgeen inhoudt dat de Nederlandse kampioen nog al tijd een theoretische kans heefl om vandaag via winst in de laatste drie spelsoorten zijn titel te prolongeren. Wanneer Raymond Ceulemans vrijdag zowel het libre als het 47-1 in zijn voor deel had beslist dan zouden de nog res terende partijen vandaag slechts een formaliteit zijn geweest. Zoals bekend dient Van der Smissen niet alleen het finaleduel te winnen van zijn con current uit Mechelen. maar een mini male marge van 8-2 te bewerkstelligen om kampioen te worden Die mogelijk heid zit er nu nog altijd ln al zullen er weinigen zijn die de titel niet reeds aan Ceulemans hebben toegedacht. Nor maal gesproken inmmers. moet de Vlaming zeker in staat worden geacht zijn Nederlandse opponent In het bandstoten en vooral in het driebanden te overtroeven. tAdvertentie VADER WlïiS^EÉN CIRKELZAAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 31