ROZEBOTTELS ZEILEN OP EEN SOORT SKATEBOARD SchouweivflDuiveland Extra WIM RIEMENS OP DE PONTENEUR Windsurfen. Op een plankje met een zeil over het water scheren. Het is er nu nog een beetje te koud voor eigenlijk. Maar je moet maar fanatiek zijn. Hij heeft er iets op gevonden. Gewoon zo'n zeil op een soort skateboard gemonteerd en dan met een duizeling wekkende vaart over het asfalt. Het ei van Columbus. Een goochemerd... Toch voor mij geen roosvicee. ook al. omdat ik niets tegen suiker heb. ik heb er zelfs goede ervaringen mee! Wij voeden ons namelijk ook alternatief, maar dan inderdaad anders geheel m strijd met de. steeds wis selende gangbare maatstaven. Ongeveer tien jaar te rug was er eens een reizende onderwijstentoonstelling over het onderwerp 'Suiker'. In een begeleidend boektverkje stond onder andere het volgende te lezen: 'Er is vaak gezegd, dat suiker dik maakt Langzamer hand is wel gebleken dat deze stelling onjuist is. 'Het boekje meldl voorts dat 'volgens sommige deskundi gen'suiker een middel kan zijn om gezonde mensen te helpen in hun pogingen niet dik te worden. Behar- tenswaardig is ook de opmerking in deze uitgave van de stichting Onderwijstentoonstellingen en.de Ne derlandse Suikerindustrie 'Te dik wordt men omdat het lichaam met normaal functioneert ofwel doordat men te veel eet' Einde citaten, want zo is het geen kunst om een stukje te schrijven. Het is hier al meer gezegd, op gezette tijden zorgt het Konsumenten Kontakt voor enige commotie, ditmaal een stormpje in een glas roosvicee. Minstens 55 procent suiker of vruchtesap bevat de siroop en het KK is daar niet blij mee En dan nog. de extra vitamine c die erin zou zitten is bij normaal eten geheel overbodig en wordt ongebruikt weer uitgeplast. Hoe kon echter roosvicee dat al zo lang in de handel is, al die tijd ontsnappen aan de kritische aandacht van het Kon sumenten Kontakt, een organisatie die uitblinkt in be roepsijver. zo vraag ik mezelf af. Veel rv-gebruikers zullen zich beetgenomen voelen en de keuze van ver antwoord voedsel wordt met de hedendaagse over vloed - hier in het Westen althans - steeds moeilijker. Wat opvalt is dat met de rijkdom aan eet en annkwaar de zorgen en angst steeds toenemen. Zorg om niet dik ker te worden, angst voor ziekteverwekkende stoffen. Vroeger maakte niemand zich druk over calorieën en zelfs niet over vitaminen. Je at wat de kok schafte en ging iets niet goed. dan nam je een lepel onvervalste levertraan. En dat was geen lekker drankje. Mijn grootmoeder at sla.met spekjes en azijn. Ze is er 107 jaar oud mee geworden. Maar er was dan ook memand die haar iets verbood'. Janneke Dierx Harms. NDERDAG 3 MEI 1979 Neem toch roosvicee op je vla' zei de gastvrouw hartelijk, 'de pure rozebottel. er zit geen suiker in en het is zo goed voor je gestel' 'Nee dank je' zei ik even hartelijk. Want ik vertrouwde deze rozebottelsaus niet helemaal. Eerstens had de naam me al jaren geleden op een dwaalspoor gebracht. Roosvicee! Een belof tevolle herendrank, getrokken uit een plant die in een exotische tuin tot wasdom kwam 'Nee', zeiden de aan- 1 hangers van de roosvicee en ze schermden met frap pante voorbeelden, vrouwen, die dank zij de gezegen de rozebotteldrank een verjongingskuur hadden on dergaan. Niks geen rimpels meer, het haar kreeg zijn 1 oorspronkelijke kleur terug, je voelde je fitter worden. kortom, roosvicee was een onmisbaar elixer om opti maal te kunnen functioneren. Geen huis zonder roos vicee. Onze vrienden gebruiken alternatieve maaltijden en secuur, o zo secuur, dal er geen tijd overblijft om nog van een sprankje levensblijheid te genieten. Ze eten alles onbespoten en rauw. ettelijke dingen die ivij aan genaam van smaak vinden, verafschuwen ze om de verborgen kwalijke stoffen die deze bij hun weten be vatten. Aan suiker hebben ze een broertje dood. als zij het voor het zeggen hadden werd er geen suikerbiet meer gezaaid en stonden alle arbeiders uit de suiker industrie subiet op straat. Ze bedoelen het goed. maar alternatief voedsel is veel moeilijker te bemachtigen dan bijvoorbeeld vegetarische eetwaar. Een moeilijk bestaan: want met alles wat er zoal aan eten en drin ken in de handel is, schijnt wel iets aan de hand te zijn. Met roosvicee dwepen ze, althans tot voor kort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 39