SUCCESSEN VOOR BRAM BRIL IN CONCOURS HONTERUITERS lulstenaar met 'dichtgeplakte' luto de weg op: 200,- boete Twee 'verbroederingsborden9 in Sas van Gent werden verplaatst Speulmart West-Zeeuw jeugd dit jaar in Breskens Voetbalvereniging Steen viert 50-jarig bestaan OP LAST VAN RIJKSWATERSTAAT ONDER HET MOTTO 'ALLE HENS AAN DEK' Dalende interesse voor activiteiten SKW Sas van Gent ;NSDAG 2 MEI 1979 - 4NTONGERECHT TERN EU ZEN AUTO GEEN IKELE VORM VAN JRLICHTING {NEUZEN - De auto stond op vier |en en ook de stuurinrichting was orde. Maar verder was het he- aal mis met het voertuig, waarop m ijkspoiitie eind oktober '78 op de aalseweg in Hulst stuitte. Geen lampen, geen achterlichten, geen lichten, geen richtingaanwijzers geen 'deel 3'. De politieagenten sten bovendien geruime tijd turen r zij de bestuurder ontwaarden; de n de auto waren, op een iklein gaatje na, helemaal dicht st... cier van justitie mr. W. G. C. Mijns- de Terneuzense kantonrechter •an Hees waren dinsdagochtend ikeloos. Autobezitter E. C. M. B. uit st stond er wat bedremmeld bij. bekende grif schuld. „Het was f Bf ook hij nu in. „Het was al le- 9 is stom", viel mr. Mijnssen hem bij. kantonrechter van Hees: „Als je zo |t, kun je net zo goed met je ogen eniht of met oogkleppen voor achter stuur kruipen." De officier: „Dan ag je toch om moeilijkheden..." bu ie auto werd in oktober van het vo- aar bestuurd door zijn vriend P. van vertelde nog eens hoe het allemaal un. Het was de bedoeling de auto te Hten. Aanvankelijk zou het afge- C^te voertuig naar de spuiterij wor- gesleept, maar er kwam iets tussen Srnjtoen besloten de jongelui de gok eer a te wagen. kostte B. vijfmaal 40 gulden boete, heb er helemaal niets van gevoeld ,ook de drie kinderen, die achterin tn, hebben niets vaiï een aanrijding nerktverzekerde mevrouw A. C. -M. Hulst. Op 22 november '76 ontston- er problemen op de kruising Wal- JenstraatrGodsplein in haar jnplaats. J. V. uit Sint-Jansteen Pld vol dat zijn auto door de achter- jjdende wagen van de vrouw was aakt. Een slepende zaak, er werden s lakmonsters onderzocht, al lever- idle geen duidelijkheid op. Voor de 8tonrechter hield mevrouw C. vol zij weliswaar de bewuste ma- ïvre had uitgevoerd, maar niets van •mailaanrijding had gemerkt. Getuige A. uit Hulst had alles gezien. Ook hij ;n 1 rade dat er sprake was geweest van ka i aanrijding. De kantonrechter acht- mcpetfeit bewezen en veroordeelde me- C. tot een boete van 100 gulden, moet ook de schade aan de auto van ;epi|vergoeden. gn J R S. uit Zaamslag reed op 9 maart op de kruising Sint Anna bij Temeuzen door rood licht. „Ik heb het niet gezien" luidde zijn verweer. Het kostte hem 120 gulden boete. Wild-West P. W. R. uit Axel racede op 28 juli van het vorig jaar door zijD woonplaats. Hij gaf nimmer richting aan en ne geerde bovendien enkele malen een stopteken van de politie. R. begreep het dinsdagochtend toen hij voor de kantonrechter in Temeuzen moest verschijnen nog niet helemaal. Hij dacht dat hij een brommer bereed, maar voor de wet was de gemotori seerde tweewieler een motorfiets. „Als u alles over dit soort zaken wilt weten, moet u het laatste verhaal in het boekenweekgeschenk, het boekje 'Mooi Kado' van Simon Carmiggelt eens lezen. Daarin staat alles over brommers en motoren", luidde de wij ze raad aan R. Die lachte maar wat en beperkte zich tot de mededeling: „Ik heb niets gemerkt van die stoptekens van de politie." Mr. Mijnssen eiste 125 gulden boete voor het rijden zonder rijbewijs en 25 gulden voor het bij her haling afslaan zonder richting aan te geven. De kantonrechter vonniste con form. M J. uit Axel verleende op 13 mei van het vorig jaar op de kruising Oude Zeedijk/Veerstraat bij Zaamslagveer geen voorrang aan een brommer, be stuurd door P E. uit Vogelwaarde. De bromfietser kwam ten val. Er was nogal wat schade aan kleding en brommer J werd veroordeeld tot een boete van 100 gulden. A A M. werd op 19 augustus '78 dron ken aangetroffen in de Korte Kerk straat in Temeuzen. zfjn woonplaats. En dat was niet voor het eerst Mr Mijnssen begon toch (voorzichtig) te denken aan begeleiding door het Zeeuwse Bureau voor Alcoholisme en Drugs. M. kreeg een boete van 75 gul den. J. C. van de Z, woonde, toen hij op 14 december werd aangehouden, nog in Chnge. Inmiddels is hij verhuisd naar De Klinge in België en dat komt hem nu goed van pas. De kantonrechter legde hem dinsdagochtend namelijk een rij verbod voor twee maanden op. omdat hij in december een auto bestuurde zonder dat hij in het bezit was van een rijbewijs. De Z. was bovendien niet ver zekerd. De officier eiste twee boetes van 300 gulden en een rijverbod van drie maanden. De kantonrechter hand haafde de boetes, maar verminderde lode vlag op toren an hervormde erk in Cadzand 1ADZAND - Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dins dag de toren van de Nederlands itig iervormde kerk tn Cadzand ge tooid met een rode vlag. Dit sym- ge o )ool van de dag van de arbeid (1 locrffnri) werd in de loop van de morgen ge(verwijderd door medewerkers van a, de dienst gemeentewerken van •hriOostburg. De vlag die ongeveer 1 del! meter bij 50 centimeter meet, is in estrik geval aangebracht nadat is maandagavond de nationale mMriekleur werd binnengehaald. De tiplaatser van de vlag loopt overi- e eens wel het risico dat hij be- t zo Jchuldigd wordt van het weder- plai rechtelijk beklimmen van eenge- its meentelijk eigendom, want de to eren is van de gemeente Oostburg. Maar het lijkt er eerder op, dat de dader daar niet zo bang voor hoeft tra te zijn. „Wij hebben dinsdagmorgen in het college smakelijk om het voorval gelachen", aldus wethou der J. Vergouwe van Oostburg. bijeenkomst vrijwilligers IKW Sas van Gent JAS VAN GENT - De vrijwilligers van t tjt Sociaal Kultureel Werk te Sas van 'lietent houden vrijdag 4 mei een verga- fering in het ontmoetingscentrum 'De (oselaer' te Sas van Gent. De aanvang lom 20.00 uur. Tijdens deze vergade- ing zullen de kampen in 1979 bespro- len worden. Er zal een definitieve ver- leling van het programma gemaakt lorden 1 Examens brandwacht in Terneuzen IAS VAN GENT Bt) PhIUps-Temeu- i werden examens afgenomen voor ndwacht 2e klasse. De examen- aissie bestond uit de heren J. v. d. inspectie brandweerwezen; J. ggeman. brandweercommandant neuzen; J. Rottier, brandweer Ter en; en J. Kiesenberg, Wester ouwen. mtter J. v. d. Berg kon aan de volgende Ullfisonen een gunsUg resultaat mededelen: &de Croock - Philips Temeuzen. J Deljkers- (Wlps Temeuzen. C. A. Geensen - Philips .jjpmeuzen, A F Verdunnen - Philips Ter- 'ïeiizen. R Francke - Glaschemle Sas van pit, G. Peek - Glaschemle Sas van Gent, K. k Erkelens -AZC Sluiskil, J. H. de Graaf - brandweer Temeuzen. R. G de Vos - brand- after Westdorpe (ge Sas van Gent). A. van pbroeck - brandweer Westdorpe (gem. Sas Gent). W. Witte - brandweer Axel. J. Bakker - Brandweer Axel. J. Scheele - nandweer Axel. W. J Ketting - Broomche- Bda Temeuzen, C. J. v. d. Berge - Elopak Ter- Dtuzen. Br werden geen kandidaten afgewezen. WANSTEEN - Voor de laatste prijs- rtlng in de kantine van de vv Steen rden 26 deelnemers Ingeschreven. eerste prijs ging naar O V. Dor- ielaer, tweede werd Fr. d'Hooghe; 3: E. ricavet. Fr. d'Hooghe werd kampioen in de wintercompetitie. FEESTWEEK BEGINT VRIJDAG 4 MEI TOERNOOI VOOR WIJKEN ST. JANSTEEN - Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de voetbalvereniging Steen uit St.-Jan- steen, begint vrijdagavond 4 mei de feestweek onder het motto 'Steen Vijf tig jaar'. Een hele reeks van activitei ten wordt gehouden in een tent op het oefenveld van de jubilerende vereni ging te St.-Jansteen. Hoogtepunt in die feestweek wordt het PZC-wijkenvoet- baltoernooi, dat zondag 6 mei op het programma staat. De openingsavond, vrijdag 4 mei is voorbehouden aan de jeugd. Voor hen staan er die avond verschillende spelen in de tent op het programma. De spelen beginnen om ongeveer 18.30 uur. Za terdag 5 mei volgt om 14.30 uur een re ceptie in de tenten, 's Avonds om 20.00 uur begint een grote feestavond waar aan 'De Havenzangers' medewerking verlenen. Deze groèp verzorgt een non stop programma van 20.00 uur tot 01.00 uur. Het PZC-wijkenvoetbaltoernooi begint zaterdag om 12.30 uur. Daarin zullen twaalf teams dg strijd met elkaar aanbinden. Om ongeveer 21.00 uur is in. de tent de prijsuitreiking. Een feest avond besluit het geheel. De maandag, 7 mei, staat helemaal in het teken van de bejaarden. Deze be jaardenmiddag is georganiseerd in sa menwerking met het Open Bejaarden- werk St.-Jansteen e.o. Om 14.00 uur be gint een bejaardenmiddag, met mede werking van de conferencier/muzikant De Ruyscher en goochelaar/illusionist Dieleman. 's Avonds begint, eveneens in de tent, om 20.00 uur een reünie. uit St.-Jansteen. Tijdens een feest avond is omstreeks 21.30 uur de prijs uitreiking. Verder wordt tijdens die avond de uitslag bekendgemaakt van de foto-prijsvraag De Hulster car navalsgroep 'De Kallesaien' verzorgt tijdens die avond het muzikale gedeel te. Woensdag 9 mei komt om 14.00 uur opnieuw de jeugd aan bod. Woensdag 6 juni wordt een wedstrijd gespeeld tus sen het eerste elftal van de voetbal vereniging Steen en de ere-divisie-club MW. Deze wedstrijd is op- het terrein van de W Steen en begint om 19.00 urn- De strijd wordt muzikaal omlijst dool> de muziekverenigingen uit St.-Jan steen eh Heikant. Deze verlenen bo vendien muzikale medewerking aan het PZt>wy ken voetbal toernooi. Alle activiteiten in de tent zijn voor het pu bliek gratis toegankelijk. Radio Nigh tingale uit Hulst verzorgt van 5 mei tot en met 9 mei de achtergrondmuziek in de tent. het rijverbod met een maand. De Z. wordt door dat rijverbod overigens nauwelijks gedupeerd. Hij werkt in Antwerpen en overschrijdt tegenwoor dig nog slechts incidenteel de grens. Dat moet hij nu twee maanden achter wege laten Taxichauffeur L D D. uit Temeuzen gaf het eerlijk toe. hij had op 15 novem ber van het vorig jaar op de kruising Guido Gazellestraat/Zuidlandstraat de fietser over het hoofd gezien. De fietser reed op een yoorrangsweg en liep bij de botsing een gecompliceerde beenbreuk op D. is sindsdien regelmatig bij de fietser op bezoek geweest Met die hou ding wilde de kantonrechter best reke ning houden. Hij zette de eis van de of ficier (250 gulden) om in een boete van 150 gulden Vrachtwagenchauffeur L T uit Nieuwerkerk verleende op 20 oktober van het vorig Jaar in Sas van Gent geen voorrang aan een tractor met aanhan ger. De tractor werd flink beschadigd T kreeg een boete van 150 gulden In het nauw H. K. uit Temeuzen besloot op 9 no vember van het vorig jaar een hapje te gaan eten in een eethuisje in de Korte Kerkstraat in zijn woonplaats. Op weg daarheen ontwaarde hij de auto van een kennis, K. S. K. was zeer onder de indruk van de fraaie lijnen van het voertuig en onder het genot van een biefstuk mijmerde hij daarna nog wat na over 'de schoonheden van de weg'. Voor zijn ogen (in de Korte Kerkstraat) speelde zich intussen een boeiend tafe reel af Een vrachtwagenchauffeur deed tientallen minuten lang vergeefse moeite zijn combinatie door een krappe bocht te loodsen. Dat lukte, maar toen de vrachtwagen uit het zicht was ver dwenen, bleek pas hóe het de chauffeur gelukt was. De mooie auto van S ver toonde plots wat 'kreukels' en ook de auto van mevrouw A. van G.van D. uit Temeuzen stond er wat verfomfaaid bij Ook mevrouw Van G. kwam het de kan tonrechter nog eens precies vertellen. Zij had wel de vrachtwagen zien passe ren, maar niet gezien hoe de combinatie haar 'autootje-voor-in-de-stad' had toegetakeld. Toch twyfelde kan tonrechter van Hees geen moment, hij veroordeelde vrachtwagenchauffeur H. Q. uit Gorinchem tot 100 gulden boete-, H. K. uit Zuiddorpe tenslotte veroor zaakte op 11 november '78 op de krui sing Langeweg-Ryksweg 61 een bot sing. Daarby werden verschillende in zittenden van een Belgische auto ge wond. K. verklaarde dinsdagochtend dat hy de auto niet had gezien. Hy kreeg 250 gulden boete. SAS VAN GENT - De twee blauwe bordjes, waarop de jumelage van Sas van Gent met het Franse Belle tot ui ting komt, en die bij de officiële be krachtiging enkele maanden geleden Toertocht trimclub te Hoofdplaat HOOFDPLAAT - De trimclub uit Hoofdplaat hield voor de derde maal de 'Krabbentoer'. Voor deze tocht, die ver reden werd over een afstand van 62 km, waren 105 deelnemers. Na afloop wer den de bekers uitgereikt in hotel-café 'Het Wapen van Zeeland' te Hoofd plaat, De eerste prijs ging naar TC Westdorpe met 14 deelnemers. Bas- sevelde België ontving de tweede prijs als grootste buitenlandse ploeg met 11 deelnemers. De derde en vierde beker gingen respectieveUjk naar RTC Pan- nenschuur uit Nleuwvliet en naar TC Breskens met 11 deelenmers. De vyfde beker was voor RTC Middelkamp als ongelukkigste ploeg. De trimclub Hoofdplaat houdt op zondag 5 augus tus weer een toertocht. VAN 13 TOT EN MET 17 AUGUSTUS OOSTBURG - De traditionele 'Speulmart' voor de West-Zeeuws- Vlaamse schoolgaande jeugd gaat dit Dinsdag 8 mei begint om 18.00 uur een jaar van start onder het motto 'Alle fietsenrally, die georganiseerd is in menwerking met het 'Oranje Comité' Rommelmarkt van muziekvereniging in Heikant 8T-Jansteen - De muziekvereniging 'Heikant' houdt op zaterdag 5 mei een rommelmarkt in 't Heike. Er zullen vele oude blaas- en muziekinstrumenten te kiop worden aangeboden. De op brengst komt ten goed van de vereni gingskas. Schieting 8t- JANSTEEN - De uitslag van de schieting in café 'Het Kuipje' is als volgt: Hoge vogel: J. Ellard: zyvogel: B. de Scheerdes. zyvogel: J. van Kerkho ven. De meeste kleine vogels; E. de Bal- ker. hens aan dek'. Deze schippersterm loopt als een rode draad door het pro gramma van het kindervakantiefes- tijn. De 'Speulmart', die dit jaar voor de vijfde keer door de Streek Jeugd Centrale (SJC) in Oostburg wordt georganiseerd en daarom aan het eerste lustrum toe is, wordt van 13 tot en met 17 augustus gehouden. Centrum van de activiteiten is een gro te tent, die wordt opgezet op het oude sportveld by de Veerhaven m Breskens. „We proberen elk jaar in een andere kem de Speulmart te houden legt or ganisator Thy s Kramer uit. „Ditjaans dat Breskens. Het oude sportveld by de Veerhaven is erg "geschikt voor de speelweek. omdat er buiten de grote tent nog een heleboel ruimte over is, om allerlei activiteiten te houden. En bo vendien zitten we dan vlak by de dui nen en het strand. Ook dat biedt extra mogehjkheden De activiteiten van de 'Speulmart' zyn dit jaar voor het eerst min of meer ver deeld over twee groepen van deelne mers: de allerkleinsten en de ouderen. Thys: „Vorig jaar merkten we dat de allerkleinsten, zeg maar tot negen jaar, by een aantal activiteiten niet zo erg aan bod kwamen. We hebben daarom besloten, speciale bezigheden voor de kleinsten te organiseren" Het programma valt globaal gezien uitr een in twee delen: de buitenactiviteiten en de blnnenbezigheden. De kin derspelen. die in de tent worden gehou den zyn - volgens het motto: alle hens aan dek' - opgesplitst in een 'vis sersdorp', een 'strand en duingroep' en een 'vissersboot'. De namen zyn echter alleen maar kapstokken voor een aan tal bezigheden, zoals onder meer het maken van allerlei dingen met strand- materiaal, hengelen, en collages ma ken. By de grote tent is een 'donkere tent' aangebouwd, waarin gedurende de hele week allerlei films worden ver toond. Jaap Clement en Anneües Soet van Kunstzinnige Vorming zullen de medewerkers - ongeveer vyftig in getal - begeleiden. Hetzelfde doet de Oost- burgse gymleraar Arien Leyte voor de sport- en spelgroepen. Op het pro gramma staan onder meer een film voorstelling op maandagochtend met afzonderlijke voorstellingen voor de allerkleinsten en de groep van ouderen, voorstellingen van een bekende thea tergroep op dinsdag, en twee pop pentheaters op donderdagmiddag en de feésteUjke optocht door Breskens, die op vrydag de Speulmart officieel af sluit. Busdienst. Organisator Thijs Kramer rekent op ongeveer 480 kinderen per dag. Om de kernen ook in de kinderfeestweek te laten meedoen, is een 'busdienst' op touw gezet. Vijf bussen van de ZWN leggen de hele week een bepaalde route af om de jonge deelnemers op te halen en na afloop weer naar huis te brengen. Woensdagavond (vandaag) vergaderen de medewerkers aan de 'Speulmart' in het hervormd kerkcentrum van Oost- burg om het definitieve programma rond te praten. Er is nog plaats voor twintig medewerkers, die wel ouder dienen te zyn dan 17 jaar. Het uiteinde- ïyke programma wordt nog voor de zo mervakantie verspreid op alle lagere scholen in de streek. door de 'first ladies' van de twee steden werden onthuld, hebben op last van rijkswaterstaat een nieuw plaatsje gekregen. Oorspronkeiyk stonden de twee borden voor het stadhuis in een groenstrookje. Rykswaterstaat had daar echter be zwaren tegen. Op last van dit over heidsorgaan heeft de gemeente Sas van Gent de borden moeten verwyderen. Ze zyn - in alle stilte - verplaatst naar nieuwe lokaties, die.wel genade kunnen vinden in de ogen van rykswaterstaat. Eén ervan staat nu langs de weg voor de Vlaanderenhal. Voor het andere is een Sportvereniging 'Voorwaarts' Axel houdt open dag AXEL - De christelyke sportvereniging "Voorwaarts' houdt zaterdag 5 mei in Axel een open dag van half elf tot 5 uur. Burgemeester A. de Kam zal de mani festatie officieel openen op het Szyd- lovskiplein te Axel om half elf De sportvereniging zal demonstraties gymnastiek en volleybal geven. Voor bezoekers is er gelegenheid om te bas ketballen. Tijdens de open dag is er een stand met informatiemateriaal en ver koop en verloting van artikelen, ge schonken door de Axelse middenstand. Tevens zal er een terrasje zyn. De opzet van deze open dag is de bevolking van Axel te laten zien wat de sportvereni ging te bieden heeft. Door de toezeg ging van een sporthal in Axel, heeft de vereniging de mogehjkheden om by voldoende deelnemers meer takken van sport te gaan beoefenen. Het be stuur doet een oproep om bevoegde lei ding tc krijger,, vooral voor de afdeling gymnastiek. By voldoende deelname is het mogelijk de cursussen hiervoor in Zeeuwsch-Vlaanderen te volgen. Van onze adverteerders Bloemenhuis Flora Terneuzen heropend TERNEUZEN - Op koninginnedag is de geheel gemoderniseerde zaak met een unieke plantenkas van bloemen huis 'Flora' in de Noordstraat In Ter neuzen heropend. Het bloemenhuis 'Flora' bestaat vijftig jaar. De inrichting van de zaak is geheel in Oudhollandse sty L Met de uitbreiding is tevens het assortiment vergroot, onder meer met exotische planten en een ruimere sortering kamerplanten. By de opening kon bloemsierkunst en kunst nijverheid worden bezichtigd. Onge veer zeshonderd belangstellenden brachten een bezoek aan het bloemen huis. KLOOSTERZANDE - Bram Bril van de landelijke rijvereniging De Zwin- ruiters leverde op het tiende konin ginnedagconcours van de Hon- teruiters met de drie paarden waar mee hij in de ring kwam weer eens uit stekende prestaties. Met mr. Pleasant bracht Bril het springen klasse mid den op zijn naam en behaalde hij in de lichte dressuur een tweede plaats en een winstpunt. Met Up he goes drong hij zich als snelste in de barrage van de klasse licht naar voren; met Moderato ten slotte behaalde Bril in het voor springen een 'zeer goed' voor de wijze van rijden: een predikaat dat op een concours zelden aan een ruiter wordt gegund en dat maar liefst drie winst punten tegelijk oplevert! Het springen paarden klasse midden bracht maandag door het door de zware regenval slechts moeizaam te berijden parcours slechts matige prestaties. Een barrage werd dan ook niet verreden, omdat geen enkele combinatie erin slaagde zonder fouten rond te komen. By het springen pony's klasse midden slaagde daar slechts één combinatie in: Margo Bosch met Hozand van de klep pert] es Janet Murre met Remo werd tweede: een springfout by het voor springen bracht de combinatie vier strafpunten. Alle andere combinaties werden in deze klasse door herhaald weigeren van verdere deelneming uitr gesloten. Na de barrage in de klasse licht paarden hield alleen Bram Bril zich met Up he goes op een blanco score staande. Het Oranje lint uit de prijzen- ruif was het deel van de combinatie Luc Savat met Cupido moest met rood ge noegen nemen. Liesbeth Sclfijve met Nicolette ging strijken met het witte erelint. Dressuuramazone Suzan Mal corps behaalde de vierde plaats in deze lichte springklasse over het door Jan Hokke gebouwde parcours. By het lich te springen voor pony's wisten zeven combinaties tot de barrage door te dringen. De uitslag in deze klasse: 1 Sonja Wiemes. Robert-Jan. Kleppertjes. 2 Jacqueline Wiemes, Paulus. Kleppertjes. 3 Frank Bras- pennlnckx. Kona, Hulst, 4 Conno Qulst. Anouska. Hartngruiters. B-sprlngen pony's A/B l Ineke Cysouw. Michel. Kleppertjes. 2 Nathalie d' Halluin, Jolly. Hulst. B-springen pony's C/D 1 John den Hamer. Peter, klep pertjes. 2 Kees Tollenaar, Cora. Kleppertjes. 3 Astrid de Vin. Happy. Kleppertjes 4 Isabel Bniggeman, Cezar, Hulst 5 Jean-Paul de Klndt, Soraya. Hulst B-springen paarden 1 Ad Bergs. Pablo, Hulst. 2 Adrie den Exter. Llnos. Oran- jerulters. 3 Ingnd de Feyter. Korine, Zwin rui ters. 4 Uwe Wolschender,1. Victor. Zwtnrui- ters. Dressuur De M/Z-dressuur werd bij de paarden in handicap verreden. De Z-combina- ties kwamen echter niet aan de bak: alle eremetaal kwam in handen de klasse midden-ruiters en -amazones. Zowel Annemarie van Gelder met Marsja als Suzan Malcorps met The Lord kregen op hun jurystaat 124 pun ten: goed voor een gedeelde eerste plaats. Jan Sais met La Golue werd derde op slechts één punt achterstand. Marion Kleiman had in de klasse zwaar pony's geen tegenstand omdat Emi nent van Marie Paul Picavet by de brand die de familie Picavet een goede week geleden trof omkwam. De 101 punten van Marian waren wat aan de magere kant. Ring 8 L-2 paarden 1 Mevrouw Messagie, No- ran. Zwinrulters 125 pnt. 2 InekeBoUeman. Troubadour. OranJerulters 120 pnt 3 Mark Broodman. Rex, Zwinrulters Ring 7 L2-pony"s 1 Renata Mahu. Sandra, Home ruiters. 139 punten. 2 Ellen Kok, Jenka, Honteruiters. 138,5 p. 3 Marleen van Doese- laer. Bally new. Hartngruiters 137.5 p. M-po- plekje gevonden by het benzinestation op het Keizer Karelpleln. Dus voor degenen, die de vermissing van dè twee bordjes by het stadhuis al opmerkten: de verbroedering van Sas van Gent met Belle ls nog steeds een feit ny's 1 Ellen Kok, Bea, Honterulters. 141 p. 2 Ineke Ctjsouw. Michel. Kleppertjes, 136.5 p.. 3 Margo Bosch, Govert Kleppertjes. 134 p Rtng 6 Ll-paarden groep A 1 Hans de Zeeuw Mienus. Zwinrulters 137 p2 Ingrld de Feyter. Korine, Zwinrulters 125 p.Groep B 1 Adrie den Exter. Marc hand. OranJerulters 134 p.. 2 Bram Bril. mr Pleasant Zwinrulters 124 p.. Ring 5 B-pony's 1 Inge Wouters. Nltta, Kleppertjes 135 p. 2 Cacio Voerman. Ei Tlgre. Huist 130 p.. Ring 4 L-pony 's groep A: 1 Sonja Wiemes. Robert-Jan. Kleppertjes 117 p., 2 Astrid de Vin, Happy, Kleppertjes 113 p.. Groep B 1 Marieila Haak, Kllly. kleppertjes 142 p.. 2 Walter Murre. Carmen, Kleppertjes. 117 p.. Ring 3 B-paarden, 1 Esmeralda Smo- lenaers. Pasha, Zwirmmers 125 p.. 2 Bema- dette Bogart Maaike, Honterulters 124 p Ring 2 L-pony's groep A 1 Kees Tollenaar. Cora. Kleppertjes 143 p.. 2 Anita Rijk, Speedy. Honterulters 131 p. Groep 6 1 Inge borg de Feyter. Sultana 121 p.. 2 Frank Bras- penninekx, Kiona. Hulst 120 p. Ring 1. Viertallen: 1 Haringruitere 127 p.. 2 Honterulters. Achttallen, 1 Zwinrulters 143 p. 2 Hartngruiters 138 p. SAS VAN GENT - Het Werkbestuur en Leiding van de Stichting voor Sociaal en Kultureel Werk van de Werkeen heid Sas van Gent, hield een vergade ring in het ontmoetingscentrum 'De Roseiaer* te Sas van Gent. In deze vergadering werd mevrouw V. Heyne-Kalishoek gekozen tot werkbe- stuurslid. Het werkbestuur stelde voor om de seizoensluiting vast te stellen in de maand mei en wel voor alle clubs, be halve de tienersoos. Met dit voorstel ging de vrijwillige leiding akkoord. De tienersoos biy ft doorgaan tot eind juni. De leiding van de zondagmiddaginstuif deelde mee dat het aantal deelnemers sterk terugloopt. Mogeiyk komt dit, doordat de kinderen gewend waren om de gymnastiekzaal te gebruiken en dit de laatste tyd niet meer mogeUJk was. Ook de opkomst van de kinderen op de zaterdagmiddaginstuif is dit seizoen minimaal geweest. Duidefijk is dat er aan de zaterdagmiddagclub iets ge daan moet worden. Oplossingen zouden volgens het be stuur gezocht kunnen worden in het specialiseren van de club en het geheel over een andere boeg moeten gooien of sluiten van de club.De handwerkclub op dinsdagmiddag stemt tot ieders te vredenheid. Ten aanzien van de woensdagmiddagclub werd opgemerkt dat er te weinig leiding is. by de werving van leiding ging de voorkeur by het be stuur uit naar jonge leiding. De tim- merclub ls een groot succes, het vol gend seizoen zal op gehjke voet worden voortgezet Met de soos voor 16-jarlgen en ouder gaat het niet zo goed Rond nieuwjaar wilde men de soos, toen nog Alpen- stube' geheten, nieuw leven inblazen door verandering van opzet en een nieuwe naam 'Bagatel'. Aanvankeiyk werd deze soos goed bezocht. Maar ook hier werd het gebrek aan goede leiding deze club fataal. Om toch nog iets voor deze groep jongeren te blyven doen, moet men, volgens het bestuur, het ge woon zoeken in grotere activiteiten en wel één keer per maand. Hierby kan worden gedacht, volgens het bestuur, aan samenwerking met de stichting 'UIT In Zeeuwsch-Vlaanderen'. De soos zal dan wel moeten verschuiven van zondag- naar zaterdagavond. Verder werd tijdens deze vergadering het voor stel gedaan om de tienersoos te splitsen in een groep 12- 13-jarigen en een groep 14- 15-jarigen Het bestuur stelt voor om de soos voor 12- 13-jarigen op vrijdag avond en de soos voor 14- 15-jarigen op zondagavond te houden. Verder werd tijdens de vergadering nog opgemerkt, dat de tienersoos vrijwel geheel met leiding uit Philippine en Westdorpe draait en dat de leiding zeker voor uitr breiding vatbaar ls. Rommelmarkt lagere school in Spui AXEL - Op het schoolplein van de christelijke lagere school te Spui wordt zaterdagmiddag een rom melmarkt gehouden. Spullen voor deze rommelmarkt, die om 13 00 uur begint, kunnen vrydag tussen 18.00 en 20.30 uur by de school worden ingeleverd of worden opge haald. Ook zyn er op de markt diverse attracties Optreden van de Veulpoepers BV te Hoofdplaat HOOFDPLAAT - De Tllburgse band 'RK Veulpoepers BV', bestaande uit 10 leden, heeft in het gymnastieklokaal te Hoofdplaat opgetreden. De nummers van de groep zyn geïnspireerd door Brabantse en Franse folkmuziek. Op hun onlangs verschenen LP 'Diarree' wordt naast folk ook reggee gespeeld. De organisatie van het optreden te Hoofdplaat was in handen van J'ult.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 25