Neeskens is mentaal gesloopt door problemen rond huwelijk EINDSPURT VAN DANIEL WILLEMS WAS TE SCHERP VOOR LUBBERDING VEEL SPANNING FINALES ACHTKAMP TAFELTENNIS PZC/ sport TRIESTE NIEUWS KOMT HARD AAN BIJ ORANJE Jan Poortvliet niet in de basis TSJECHEN ONGESLAGEN SCHAKERS MIDDELBURG KANSLOOS IN PROMOTIE Fons de Wolf snelste in Ronde van Spanje Opmerkelijke solo van Piet van Katwijk in Henniger Turm Nederlaag voor leider Karpov 'n Ei hoort erbij 19 WOENSDAG 2 MEI 1979 13 iDoor Joop van den Bergt KATOWICE - Het drama Johan Neeskens heeft Jan Zwartkruis tot in het diepst van zijn ziel aangegrepen. Nooit behoorde de Nederlandse bondscoach tot het type van voetbaltrainers die zich uitsluitend bekommeren om het resultaat en die niet of nauwelijks oog hebben voor de menselijke problemen van hun spelers. Om de keiharde mentaliteit die in het profvoetbal nood zakelijk is aan te geven heeft Rinus Michels ooit gezegd: „Voetballers zijn voor mij nummers". Zo'n uitspraak staat in lijnrechte tegenspraak tot de menselijke opvattingen van Jan Zwartkruis die gistermiddag tijdens de persconferentie in Katowice zichtbaar leed onder het trieste nieuws over Johan Nèeskens. in de kou liet staan Zwartkruis moest toegeven „Ik ben inderdaad ontzet tend verrast en aangegrepen dat een man met het karakter van Neeskens ons niet eens iets heeft laten weten. Maar toch heb ik er begrip voor. Ik ben zelf nooit in een dergelijke situatie ge weest. maai- ik kan me voorstellen dat :rder al had elftalbegelelder Jack van 'Zanten laten weten dat ettelijke pogin- ;en om via telefoon en telex contact te igen met Neeskens mislukt waren. .We hebben nu wel vernomen dat Jo han een zware zenuwcrisis doormaakt, is ingestort en daarbij ook nog ernstige maagklachten heeft. De situatie van de afgelopen weken moet hem zwaarder hebben aangegrepen dan iemand kon vermoeden aldus Jack van Zanten, die daarmee doelde op de huwelijksp roblemen van de Barcelona-speler. Jan Zwartkruis, duidelijk vervuld van medelijden, kon er zelfs begrip voor op brengen dat Johan Neeskens niet eens iets van zich heeft laten horen, geen en kel telefoontje pleegde met wie dan ook van de KNVB en het Nederlands elftal [derhalve op een verbijsterende manier KATOWICE - Het is vrijwel zeker dat bondscoach Jan Zwartkruis vandaag in de kwalificatiewedstrijd van Ne derland tegen Polen in Katowice Jan Poortvliet van PSV op de reservebank zal houden. Hoewel Zwartkruis zelf verkondigde dat hij nog niet zeker is over de opstel ling nu Neeskens niet present is, vertel de Jan Poortvliet later dat de bonds coach hem al had laten weten dat hij niet opgesteld zou worden. De reden: vormverlies. In zijn plaats zal. volgens Poortvliet, nu zijn clubgenoot Stevens spelen, die daarmee zijn interlandde buut maakt. Helemaal verrassend is de keus van Stevens niet, want hij is een van de weinige PSV'ers die de laatste weken een constante en voortreffelijke vorm toonde. LUXEMBOURG - Geheel volgens de lijn der verwachting heeft Tsje- choslowakije zich aan de kop van groep 5 van de voorronden in de strijd om de Europese voetbaltitcl genesteld door dinsdag Luxemburg met 3-0 te verslaan. De stand in groep 5 is TsJecholsowakUe 3 3 0 0 6 8-1 Frankrijk 4 2 115 8-5 Zweden 2 0 1 1 13-5 'Luxemburg 3 0 0 3 0 1-9 MIDDELBURG - De eerste promo- liepwedstrijd van het Middelburgs schaaktiental is geëindigd in een ge weldig pak slaag voor de hoofdstede lingen. Met 8-2 werd verloren van Krimpen aan de IJssel en er werd geen enkele partij gewonnen. Vier remises waren het schamele resultaat van alle inspanningen die de Middelburgers rich de laatste maanden van training hebben getroost en de perspectieven voor de twee andere promotiewed strijden zijn door dit resultaat tot een minimum gedaald. Er is weer eens duidelijk gebleken dat het Zeeuwse schaak nog lang niet kan wedijveren met de rest van Nederland. Alleen als bundeling van krachten, zoals dit het géval is in Sas van Gent. tot stand komt is cr nog hoop. maar al leen zullen de Zeeuwse verenigingen alle moeit- hebben om zich te kunnen meten met andere Nederlandse schakers. De wedstrijd zaterdag in Middelburg was al snel beslist. Al vlug stonden de eerste nullen op het bord en Kees de Wolf was de eerste die een remise voor zich kon laten noteren. Paul Koster, die eigenlijk al lang niet meer in de top van Middelburg opereert, was de tweede die niet helemaal door de knieën ging door j het geweid van de tegenstander en flëelde eveneens het punt. Piet Monte, Middelburgs nieuwste hoop en ontdek king scoorde een half punt en als laatste partij maakte Johan de Wolf de score voor Middelburg 'vol' met ook een half puntje Jammer, maar de realiteit is niet anders Op zaterdag 12 mei spelen de Middelburgers tegen Het Witte Paard uit Zaanstad hun tweede wed strijd. Ook deze ploeg moest zaterdag capituleren tegen de vierde promo tiekandidaat Wassenaar met 6.5-3.5. Als Middelburg deze wedstrijd weer verliest is het zo goed als bekeken. Al leen een wonder kan de hoofdstedelin gen dan nog naar de landelijke klas (brengen, maar waarschijnlijk is dat [met jDe uitslag van zaterdag 1 C De wolf-A. van Wageningen remise. 2 A Jonkheer-A. werk- «ma 0-13 P Monte-M. Ploeger remise, 4J.de Wolf-M Glissenaar remise. 5 E Haak-G Timmerman 0-1. 6 P. Rotte-D Brus 0-1: 7 S Sanders-P. Glissenaar 0-1, 8 B. Henderik- *-D Hoogland 0-1.9 P Koster-M de Zeeuw fcmise: 10 A Kögeler-G onder de Linde 0-1 BARCELONA ONTKENT CRISIS VAN NEESKENS Van onze sportredactie) BARCELONA - Johan Neeskens is niet ziek en maakt zeker geen ze nuwcrisis door. Hij heeft slechts last van een oude beenblessure. Dat beweert het bestuur van FC Barcelona in een reactie op de me dedeling vanuit Polen, dat Nees kens door huwelijksproblemen niet naar Katowice is vertrokken om met het Nederlands elftal te gen Polen te spelen. Volgens het bestuur van FC Bar celona is Neeskens afgelopen zon dag in het duel tegen Atletico Mad rid aan het been geblesseerd ge raakt. Het zou om een al tyden sle pende blessure gaan. Neeskens is thans opgenomen in een verpleeg tehuis van FC Barcelona in de Ca talaanse hoofdstad, zo het het be stuur weten. Neeskens wordt behandeld door de twee clubartsen van Barcelona, de heren Bcstit en Gonzalez Adrio. Deze intensieve behandeling is noodzakelijk, omdat Barcelona de Nederlander komende zondag niet kan missen in het duel tegen stad genoot Espanol. een mens in zo n crisissituatie kan ko men dat hjj niet meer verantwoordelijk is voor zijn eigen daden' Zwartkruis, ook doelend op de huwe lijksmoeilijkheden van Neeskens. voegde er nog aan toe: „Dat Johan het de laatste weken erg moeilijk had heb ik me wel gerealiseerd. Maar dat het zo diep zat en hem mentaal zo sloopte heb ik ook niet kunnen bevroeden. Voor mij is het een duidelijk voorbeeld van de man met een ruwe bolster, maar met een kwetsbare pit. Ik vind het ver schrikkelijk voor Neeskens dat hij op zo'n manier moet laten afweten. Ik neem hem niets kwalijk. Ik heb alleen maar begrip". Natuurlijk betreurt Jan Zwartkruis het ook dat hij juist in de meest zware wed strijd van dit hele kwalificatietoernooi ..breker" Johan Neeskens op het mid denveld moet missen: „Zowel defensief als offensief boeten we aan kracht in door de afwezigheid van Johan Maar daar til ik minder zwaar aan dan aan zijn persoonlijke problemen. Het zou toch ook mogelijk geweest zijn dat een wel aanwezige Neeskens na tien minu ten zo geblesseerd raakt dat we hem ook moeten missen. Dat moeten we kunnen opvangen". Vanzelfsprekend bleef de aanvankelijk onverklaarbare afwezigheid van Johan Neeskens gisteren in de selectie van het Nederlands elftal en bij de begeleiders het gesprek van de dag Jan Huijbregts, de secretaris van de sectie betaald voetbal, moest toegeven dat de KNVB- deiegatie in Polen aangewezen was op het nieuws dat de NOS uit Nederland verstrekte. En Jack van Zanten voegde er nog aan toe „Voor mij is het als een donderslag bij heldere hemel geko- Van Zanten herinnerde ernog eens aan „Vorige week woensdag maakte Johan Neeskens een volkomen ontspannen indruk toen hij na de wedstrijd Beve- ren-Barcelona door de Belgische televi sie geïnterviewd werd Ik was daarbij Onmiddellijk daarna heb ik zeker tien minuten in een volkomen ontspannen sfeer met hem gesproken Daarbij heb ik hem de tickets gegeven voor de vlucht van Madrid naar Amsterdam omdat Neeskens het afgelopen week einde bij Barcelona naar Atletico Mad rid moest. Niets, maar dan ook niets wees erop dat Neeskens in een crisis sfeer was geraakt Jack van Zanten heeft Neeskens de af gelopen weken verschillende malen langdurig gesproken Zo was hij precies eer. week voor het Europa-Cupduel Be- veren-Barcelona ook nog met Johan Neeskens in Valencia en samen met de middenvelder van de Spaanse club vloog Van Zanten toen naar Barcelona ..Ik kreeg toen de indruk dat Neeskens zijn persoonlijke problemen wel de baas kon" Op de vraag of Neeskens zoals Johan Cruijff - worstelt met fi- naneiêle problemen antwoordde Jack van Zanten met grote beslistheid „Nee. Johan Neeskens is beslist niet ge- ruineerd. Dat probleem speelt bij hem bepaald niet" Diep dal moeten - hoe triest het nieuws ook is- ons concentreren op de wedstrijd hier in Katowice". Het was niet verbazingwekkend dat Jan Zwartkruis zeker nu niet de opstel ling van het Nederlands elftal prijs wil de geven. „Ik heb alleen vandaag een persoonlijk gesprek met aanvoerder Ruud Krol gehad Met alle andere jon gens moet ik de gewijzigde situatie nog persoonlijk bespreken Ik kan alleen wat indicaties geven. Zo zijn we beslist niet van plan ons in het zestien meter- gebied in te graven en in onze schulp te kruipen We zullen ook hier in Polen streven naar aanvallend voetbal" Bovendien wlide Jan Zwartkruis wel loslaten dat deze selectiegroep van het Nederlands elftal „eigenlijk de struc tuur met heeft om een 4-4-2-systeem te spelen Met andere woorden. Zwart kruis lijkt niet enthousiast voor de ge dachte om met twee spitsen de Polen te bestrijden. Toch ligt er dan nog een probleem, want gistermiddag tijdens de training in het stadion van Chrorzow bij Katowice kreeg René van de Kerk hof opnieuw last van vocht in zijn zon dag geblesseerde knie Ruud Krol is topftt voor de interland tegen Polen. Jan Zwartkruis ..Ik neem Johan eigenlijk niets kwalijk Jan Zwartkruis wilde wel bekennen dat het trieste nieuws over Johan Neeskens „in dc ploeg vrij hard is aan gekomen" en de bondscoach stelde: „Ook de andere spelers kennen het ka rakter van Neeskens en beseffen dus dat hij in een diep dal zit. Ook zij zijn met zijn lot begaan. Maar nu we voor de belangrijke confrontatie met de Po len staan hebben we het hoofdstuk voor dit moment moeten afsluiten. We Opstelling De meest waarschijnlijke opstelling van het Nederlands elftal zal zijn: Schrijvers. Hovenkamp, Krol. Brandts, Stevens, Jansen. Peters, Willy van de Kerkhof, Rensenbrink. Kist en Geels. Na de training van de complete selectie gistermiddag werd Ruud Krol dan apart gelest. Voornamelijk op lan ge passes. Krol demonstreerde daarbij inderdaad topfit te zijn. SEDA VI - De Belg Alfonsde Wolf heeft dinsdag in de zevende etappe zijn tweede ritzege in de Ronde an Spanje behaald. De Woif was de snelste van een vijf man sterke kopgroep, die 35 seconden voorsprong had op het pelo ton. Frits Pirard. die namens zijn kopman Joop Zoetemelk en zijn ploeggenoot Levasseur. de leider in het klassement, de ontsnapping controleerde, eindigde op de tweede plaats Adri van Houwe- lingen. ploeggenoot van de Wolf. maakt ook deel uit van de kopgroep. Hij eindigde als vijfde Het algemeen klassement onderging aan de kop geen wijzigingen. De Wolf kwam door zijn 35 seconden winst iets naar voren. De Fransman Christian Levasseur behield de leiding m het algemeen klassement met een voorsprong van 50 seconden op zijn kopman Joop Zoetemelk De uitslag van de zevende etappe 1 Alfons de Wolf (Bel) 173 km In 4 uur 28 min VLISSINGEN - Spanning tot en met dc laatste partijen was er zaterdag in sportcentrum De Slaghvaert in Mid delburg, waar voor de zesde maal strijd werd geleverd om de wisselbe kers die door de PZC voor de indivi duele achtkampcn tafeltennis be schikbaar waren gesteld. Zoals steeds in dit soort wedstrijden gaat aan het einde van de wedstrijdenreeks, die be staat uit zeven partijen per klas, de conditie de doorslag geven. In de le klas leek al na twee ronden de beslissing gevallen. John van Veen (St - Laurens) begon met een nederlaag te gen zijn clubgenoot Karei Smet. maar in de tweede ronde bleek hij opnieuw een moeilijk te bestrijden tegenstander voor de als winnaar getipte Giel Won- dergem, die in twee games moest capi tuleren. Voor Wondergem, die zijn res terende partijen zonder noemenswaar dige moeilijkheden winnend afsloot, was nu het wachten op een steek die Van Veen mogelijk zou laten vallen. Deze was de nederlaag meermalen na bij onder andere tegen de fel vechtende Jan de Smit (Arn). in de voorlaatste ronde tegen Rinus Wijkhuis (B. Smash) en vooral in de slotparty tegen de Ter- neuzenaar Leo Lam pert i Effect), die pas m allerlaatste instantie met 25-23,22-24 en 21-19 de vlag moest strijken Dat be tekende derhalve de eindzege voor John van Veen, die plannen heeft óm de wedstrijdsport vaarwel te zeggen Giel Wondergem (Zand) werd met evenveel winstpartijen eervol tweede, terwijl ve teraan Geert de Kort (MZ) met viermaal winst op een fraaie derde plaats beslag legde Met eveneens viermaal winst werden Karei Smet en Jan de Smit vier en vijf Rinus Wijkhuis eindigde als zesde. Koos van Rooijen (B Smash)enLeoLampertslotenderij Spannend Nóg spannender was het in de 2e klas omdat halverwege aanvankelijk Ru- die Meijler van het Oostburgse ONA onbedreigd op de overwinning leek af te stevenen.Na de vierde ronde was hij nog ongeslagen. De zwaarlijvige Zceuwsvlaming kreeg daarna echter een zware inzinking en dat kostte hem de laatste drie partijen. Van de rivalen finishte de Biggekerker Adrie Jakob- sen (B. Smash) in laatste instantie door een zege op Jan Corver (Arn) nog juist voor Meijler met vijfmaal winst. Vier spelers eindigden hier op de ge deelte tweede plaats waardoor het on derlinge resultaat in de volgorde Rudie Meijler, Jos van Loon (MZ). Jan Corver (Ami en Carel Helmich de verdere klas sering bepaalde. De goed begonnen Li lian van de Bos (MZ) werd met drie ze ges zesde en Pim de Feyter (Am) en de fel vechtende Jan Janse (MZ) bezetten de overige plaatsen André de Maat (Effect/de Kreekzoom) was in de 3e klas duidelijk de sterkste man van de dag en hij bevestigde dit door al zyn partyen in winst om te zet ten Hij kreeg wel veel concurrentie van de Zierikzeese Scaïdina-speler Thomas van der End die alleen van De Maat verloor en van Ben van Damme lAn- swest) die zich tweemaal zag geklopt, namelijk door de latere nummers éénen twee. Henk 't Hart van Kerkwerve won viermaal en liet nog net Bram Houter man (Goes). Jan de Boer (Zand). Jac de Herder (Arn) en Aart Quist (Scald.) ach ter zich. De strijd om de eindzege in de r. Henk Lubberdmg. De finalisten in de Henniger Turm tijdens de huldiging. V.l.r winnaar Daniël Willems en Gregor Braun FRANKFORT - „Dat noemen ze stran den in het zicht van de haven". Piet van Katwijk werd niet beloond voor zijn aanvallend rijden in Rund um den Henningcr Turm. Amper zeven kilo meter voor de finish in de enige klas sieker die Duitsland rijk is, moest de Oostbrabander capituleren. Een pelo ton van ongeveer 40 man achterhaalde hem en maakte daarmee een einde aan de vlucht die bijna 200 kilometer had geduurd. Eerst in gezelschap van een kwintet medestrijders. Daarna, toen er nog 50 kilometer afgelegd moesten worden, had solist Piet van Katwijk zijn stempel op de rit door het Taunus- gebergte gedrukt. De overwinning ging echter naar een Belg, naar Daniel Willems. In de beslissende meters re kende hij af niet Henk Lubberding en Gregor Braun. De anderen konden sprinten voor de troostprijzen Plet van Katwijk deed aan dat slotgevecht niet eens meer mee Op het moment dat de meute hem inre kende. gespte hij de toe-clips los. Moegestreden Ontgoocheld. „De be nen wilden niet meer zoals de geest, ze commandeerde", sprak hy filosofisch. In de persoon van Daniel Willems kreeg Rund um den Henninger Turm een sterke winnaar. Dat hij uitgerekend in de woonplaats van zyn ploeggenoot Didi Thurau de zegebloemen opeiste, was een interessante bijkomstigheid Voor Willems was dat echter geen reden om extra aandacht aan te besteden. De overwinning - luttele minuten voor de start lachend voorspeld door zijn ploegleider Willy Jossart - onderstreep te wél de formidabele opmars van de 22-jarige Belg naar de Europese top. Ga maar na Eerder dit jaar won hij reeds de Brabantse Pijl alsmede de Ronde van België, plus daarin de individuele tijdrit. Twee dagen voordat hij in Frankfurt aan de start kwam schreef hij tevens de Omloop van het Leiedal in Bavikhove op zijn naam. Precies een der als in de Henninger Turm hield hy toen een renner uit de Raleigh-ploeg van Peter Post van de bloemen af. In België was dat wereldkampioen Kne- temann. Dinsdag in Duitsland de Ne derlandse kampioen Henk Lubberding Na afloop van dc wedstrijd in Bavik hove had Daniel Willems zijn plannen voor Frankfurt trouwens al niet onder stoelen of banken gestoken. „Ik heb niet alleen met het oog op de overwin ning alles uit de kast gehaald", zei Wil lems na zijn zege voor eigen publiek „Ik deed het ook om te kijken hoever ik in Rund um den Henninger Turm kan gaan". Dat zijn reputatie velen als hel ware reeds kippevel bezorgt, onder streepte Henk Lubberding aan de fi nish in Frankfurt. „Toen ik merkte dat Willems aan mijn wiel zat, ben ik niet meer voluit doorgegaau Ik wilde hem niet in een fauteuil naar de finish brengen. Dat moest Gregor Braun dan maar doen". Je kimt een bikkelharde koersfinale na tuurlijk moeilijk een trimtocht noe men. maar zowel Willems als Lub berding hoefden in de laatste kilometer niet tot op de bodem van hun krach tenarsenaal te gaan om het peloton, waaruit ze luttele seconden eerder ont snapt waren, op afstand te houden. „Braun begon reeds te sprinten op één kilometer voor de streep", zei Willems. „Er waren nog 150 meter te ryden toen hy als het ware stil viel Ik aarzelde niet Dat is je kans. flitste het door me heen Dat Piet van Katwijk reeds na 24 kilo meter in de kopgroep terecht kwaxn. die op een gegeven moment liefst 10 minu ten voorsprong veroverde, was overi gens geen vooropgezet plan. „Ik was bij de ontsnapping betrokken voordat ik er erg in had", aldus Van Katwijk „Kort tevoren was ook reeds een groepje weggeweest waarin niemand van onze ploeg vertegenwoordigd was Daarom sprong tk mee toen eerst Ver- straeten en Jacques gevolgd door Blokx. demarreerden. Sprangers. Jakst en Bohnen volgden dit voorbeeld. Boh- nen verdween even snel als hij gekomen was. En tja, toen we eenmaal drie minu ten voorsprong hadden ben ik gaan meehelpen om de marge zo groot mo gelijk te maken Ik dacht met direct aan het slagen van onze vlucht, maar zo'n ontsnapping betekent wel dat je ploegmakkers een beetje op hun gemak 42 sec.. 2 Frits Pirard iNed). 3 Eulallo Garcia iSpai. 4 Ennque Martlnez-Heredia 'Spa): 5 Tonny van Marke iBeli; 6 Alberto Fernandez iSpai: 7 Adrle van Houwellngen iNed) allen in dezelfde tijd als de Wolf. 8 Sean Kelly i Ier) op 35 sec.. 9 Miguel Maria Lasa iSpa). 10 Jesus Suarez Cuevas (Spat, 13 Joop Zoetemelk (Ned): 29 Cees Bal (Ned): 44 Jan van Houwe llngen Ned) alleen in dezelfde tijd als Kelly Het algemeen klassement ziel er na de ze vende etappe als volgt uit' 1 Christian Levasseur iFrai 35 uur 16 min 23 sec 2 Joop Zoetemelk <Nedi op 50 sec 3 Felipe Yanez iSpa) op 1.29.4 Manuel Esparza 'Spai op 2.00. 5 Francisco Galdos iSpa) op 2 17: 6 Miguel Maria Lasa iSpai op 2 20. 7 Al fons de Wolf i Bel i op 2 27. 3 Pedro Torres "Spa) op 2 29. 9 Raymond Martin iFrai op 2 33. lOJullan AndlanoiSpaiop2 45.35 Adrie van Houwellngen tNedlop 11 45: 54 Cees Bal (Nedi op 20.20. 60 Frits Pirard .Nedi op 27.12. 62 Jan van Houwellngen (Ned) op 28.55. vierde klas ging voornamelijk tussen het drietal Jasperse (Veere). de Groot (St.-Laurens) en Kelderman (Scald.) Cees de Groot legde de basis voor de eerste plaats al in de tweede ronde om dat hij daarin Wim Kelderman klopte. Tóch leek in eerste instantie de over winning te gaan naar Veere-speler Lau Jasperse die tot en met de vijfde ronde ongeslagen bleef, maar in de slotfase eerst door Kelderman en in laatste in stantie door Wim Haye (Laur) werd ge klopt. Eén werd nu dus Cees de Groot met Kelderman als tweede en Jasperse als derde CorSmalheer (Scald )en Ben Zweverink (Laur) werden met viermaal winst vierde en vijfde en de rij werd ge sloten door Wim Haye. Willem de Pot ter en een wat tegenvallende Sjako Beekman (MZ). De wisselbeker in de 5e klas die ditmaal voor de tweede maal werd verspeeld veranderde niet van eigenaar. Ed Smallegange (St.- Laurens) prolongeerde de eerste plaats door tot de zesde ronde ongeslagen te blijven. Alleen in zijn laatste partij - hij was toen al winnaar - werd hij geklopt door Frederiks (Marath. De tweede plaats was voor Mosmans (Veere) die ook zesmaal won doch van Smallegan ge had verloren. Frederiks werd nu der de met vyf winstpartyen terwijl Stan Klozinski iWesterzicbt) via viermaal winst op de vierde plaats terechtkwam. Leo Beun iMZPiet Geelhoed Kats) en Daan van de Driest (Batavo) scoorden iedecr tweemaal en de Fransman Silva (PNL) sloot hier de klassering af met één winstparty. Wedstrijdleider Hans Scharpentier reikte na afloop van de druk bezochte wedstrijden de prijzen uit, waarbij voor iedere deelnemer ook nog een her inneringsstandaard was. MONTREAL - Wereldkampioen Kar pov heeft in het internationale schaak toernooi in Montreal zyn eerste neder laag geleden. In de afgebroken partij tegen de Deen Bent Larsen gaf hij na 56 zetten op. De Hongaar Lajos Portlsch daarentegen bracht zijn afgebroken party tegen Larsen wel tot winst Jan Timman behaalde uit zijn twee afge broken partijen anderhalf punt. Hij versloeg de Tsjech Hort en speelde re mise tegen Spassky. Deze leidt nu sa men met Karpov met elk 9 1/2 punten Portisch is derde met 9. voor Ljubomir Ljubojevic (7 1/2). Robert Huebner en Jan Timman met elk 6 1/2 punten. Timman en Huebner spelen In de vijf tiende ronde tegen elkaar G00DE WINT IN EEKL0 (R) VLISSINGEN - Peter Gdde heeft giste ren een wegwedstrijd in Eeklo (Belgie) gewonnen. De amateur finishte met een voorsprong van bijna twee minu ten op de Belg Hoeke. Derde in deze wedstrijd was Heddie Nieuwdorp. in dezelfde tijd als Hoeke. Het was de derde overwinning voor Gödde in dit seizoen Rridgeclub Middelburg bereikt promotieklas MIDDELBURG - Voor het tweede gro te succes in dit seizoen heeft de Alge mene Bridgeclub (ABC) uit Middelburg gezorgd. Ditmaal bereikte ABC de promotieklas In een viertallen wed strijd tussen 6 districtshoofdklaskam- pioenen moest voor Zeeland het eerste team van ABC. bestaande uit de heren Kooman-Laurens en Conijn-Schrij- nemakers in Breda aantreden De inzet was promotie naar de landelijke pro motieklas van de Nederlande Brid gebond Er moesten in deze wedstrijd 100 spellen worden gespeeld, verdeeld over 2 dagen Hun niet te onderschat ten tegenstanders waren de teams van Studiekring uit Rotterdam. Nedlloyd uit Rotterdam. BC Goirle, Philips uit Roosendaal en De Devel uit Zwijnd- recht. De eerste dag verliep niet zoals men dacht. Er werd door ABC goed ge speeld. maar Vrouwe Fortuna liet wel eens verstek gaan Na het opmaken van de tussenstand stond ABC als vierde geklasseerd na Studiekring. Goirle en Nedlloyd De tweede dag verliep, door het uitstekende bied- en spelpeil, voor ABC voortreffelijk. Uitslagen: ABC-Studlekring 9-11. ABC- NedUoyd 13-7 ABC-Goirle 20-min 3, ABC- Philips 16-4 en ABC-De Devel 10-10 Eindstand: 1 Studiekring 76. 2 ABC 68. 3 Goirle 61. 4 Nedlloyd 44. 5 De Devel 31: 6 Philips 4 De promotie naar de promotieklas was een fiet. zitten Toen we nog 50 kilometer moes ten afleggen merkte ik pas hoezeer mijn metgezellen aan het einde van hun la- tijn waren Op een berg. vlak voor Ko- nigstein, ben ik gewoon van ze weg gereden. Naarmate ik dichter in de buurt van Frankfurt kwam was er geen andere keuze meer dan doorstampen In zo'n solo gaan duizend-en-een-din- gen door je hoofd. Je wilt winnen, pre cies eender ais ik dit jaar reeds in de Omloop van de Vlaamse Ardennen en m de slotetappe van de Tour d'Indre et Loire heb gedaan. Maar het heeft niet zo mogen zijn", aldus Van Katwijk De uitslag is 1 Daniel WlUems iBel I 224 km in 5 uur 56 min. 18 sec 2 Henk Lubberding Ned )z t ..3GregerBrauniW Dl )z t .4 Roger de Vlaeminck :Beïg. op 9 sec.i. 5 Klaus-Peter Thaler iWDl6 Walter Godefroot <Bcl.): 7 Jean-Lu c Vandenbroucke Bel'. 8 Benny Schepmans 'Bei 9 Juan Fernandez iSpa 10 Guido van Calster Bel12 Gerrle Kr.e- temanr. (Ned 14 Johan van de Velde Ned i. 18 Didi Thurau iWDL): 19 Hennie Kuiper Ned.K 24 Jo Maas .Ned 29 Bert Pronk iNed allen in dezelfde tijd als De Vlaeminck

Provinciale Zeeuwse Courant | 1979 | | pagina 13